PDA

Pogledaj cijelu verziju : Što je bolje Fiat Stilo ili Ford Focus?



eddy
01-07-2002, 07:01
Šta je kvalitetnije za kupit?

mytbyte
01-07-2002, 10:46
Focusa. Nemoj Stila...razocarat ces se kak su ga slozili, a focus je mnogo vozniji, ima puuuuuno precizniji upravljač i bolje podvozje. A nije nista manji iznutra!

Calibra Zender
01-07-2002, 10:52
Šta je s tim Stilom? Pa jel se uopće nalazi u prodaji, jel prodano uopće šta? Pa to nitko ne kupuje. U Osijeku sam vidio na cesti jedan, eventualno dva. U Varaždinu isto.
Zašto nitko ne kupuje Stilo?

ajatolah_
01-07-2002, 13:26
Po Zagrebu ih ima cak i vise nego bi covjek ocekivao - zadnjih dana sam ga vidjao cesce od Corolle npr.

Dr. Strangelove
01-07-2002, 14:18
ima ih sve više i mislim da je autić mrak... dapače ne vjerujem onome što Mara kaže da su mu se frendici otopile kvake na suncu?... ko joj je kriv kad je naručila opremu dr.Oetker..hahahahaha :))

joško
01-07-2002, 21:57
slažem se s myzbyte!

srceeeeeeeee
01-07-2002, 22:52
http://www.crogsm.com/novosti/images/1816_up.gif

zmijaaaaaaaa
01-07-2002, 22:53
http://www.crogsm.com/novosti/images/1817_up.gif

mytbyte
01-07-2002, 23:30
skocite na http://www.tuev-sued.de/auto/aktuell/lgkgnfejrbrt.html
da vidite tko kolo vodi!!! Focusi i Toyote!

CLIO SPORT
01-07-2002, 23:38
definitivno Stila....pogotovo JTD!!! Stilo kao prvo ima 2 godine garanciju, Focus 1!!! a da ne spomenem prakticnost stila i opremu!!! najbolje ti je da odes na test voznju sa stilom i focusom pa ces vidjet, je da Focus ima 'najbolje' podvozje...ali to je bilo tako kada je izasao....danas su tu Alfa 147, Stilo i jos par novih auta koji leze puno bolje! o novoj corolli ne bi trosio rijeci...taj auto ko da su sastavili slijepci...krenuvsi od dizajna pa sve do unutrasnjosti! :)) :))

mytbyte
02-07-2002, 16:31
Clio sport,

taj tvoj stilo corolli nije ni do koljena sto se tice SVEGA, pogotovo dizajna ,a najpogotovije dizajna unutrasnjosti. Corolla Stila sjebava podvozjem, upravljacem, motorima, prostornoscu i dizajnerskim UKUSOM!!!
Da ne govorimo o kvaliteti i trajnosti!

CLIO SPORT
02-07-2002, 18:13
gle, gore sam napisao da je moje misljenje da je dizajn Corolle uzas, a o ukusima se ne raspravlja! drugo, imao sam priliku tjedan dana uvjerit se da je Stilo stvarno najprakticniji u svojoj klasi a to su potvrdili svi zastupnici u hr drugih vozila! trece,Corolla ima 3 godine garanciju sto je veliki plus! cetvrto,corolla ima 'mozda' bolju ponudu slabijih motora 1.4 i 1.6(premda bi se i o tome dalo diskutirat) dok je Stilo bolji u jacim motorima ukljucujuci i JTD! (sad ces reci da je toyotin motor 1.8 sa 190 konja dobio nagradu za najbolji motor, istina ali performanse i oprema i cijena su drugo a i siguran sam da je Abarth bolji od TS u svim pogledima)!Serijska oprema i cijena i cijena dodatne opreme su na strani Stila!!

:smile07: :smile07: :smile07:

Jam on it
02-07-2002, 18:25
Vozio sam sve varijante Focusa i ne sviđa mi se! Izvana je još kako tako ali iznutra je užas. Kao da se sve otopilo na suncu...he,he! Ali o ukusima se ne raspravlja! Motori su koma, pa i najjači 2.0 nikak ne ide... Stilo ide jako dobro u usporedbi! I to ti govorim iz iskustva! Vozio sam 1.6, JTD i Abartha i svi su OK! Za lovu koju koštaju!
Focus je dobar, al za 10-12 tisuća eura! Sve preko toga je grijeh za platit!
Toyotu nisam vozio pa se neću uplitat u raspravu o njoj! Zgodna je vizualno...

sepra
02-07-2002, 20:08
Čekaj Clio Sport tvoj izbor je JTD a imaš Clio Sport pretpostavljam po nicku, pa kaj je kod tebe glavna karta u autu? Suludo je uopće raspravljati kad ne znamo o koliko novaca govorimo i kakvoj opremi, motoru itd itd

CLIO SPORT
02-07-2002, 21:34
Sepra, Clio Sport je u dolasku...trebao je doci 25.6 pa 2.7 pa su mi prije par dana javili da ce doci 18.7!!!

nije moj izbor JTD (inace preferiram benzince), vec kazem da je JTD bolji od toyotinog D4D motora! a to da je JTD jedan od najboljih common rail dizel motora je 'opce poznata stvar'! to je bio prvi common rail dizel motor i do danas je dotjeran i usavrsen da mu je malo tko ravan!

Delta
02-07-2002, 23:16
Definitivno Stilo.
Nema daljeg razgovora .
Provozaj se u bilo kojem fokusu pa onda u stilu.

sepra
02-07-2002, 23:44
Aha, kužim, sretno s isporukom, znam kak ti je.

mytbyte
02-07-2002, 23:46
Delta,

ja sam se provozao u Stilu i nisam primijetio nista posebno...mozda da je bio Abarth :))

dreyfus
03-07-2002, 20:10
Temeljem iznesenih zapazanja mogu zakljuiti da se po pitanju Stila radi o izvanrednom automobilu, pače i najboljem u klasi. Ipak, ne smijem prešutjeti jednu sitnicu koja me strasno kopka. Kako to da je u Italiji u prvoh sest mjeseci 2002. prodano ukupno 41.856 primjeraka (u lipnju 4.786), dok se u drugim zemljama gotovo i ne prodaje. Naglasiti cu, radi se o najnovijem automibilu u klasi.

alfist_zg
03-07-2002, 21:27
mozda zato jer ga na RAIUNO reklamiraju Totti, a i schumi prije :))

Delta
04-07-2002, 00:44
I meni se fokus svidio kad je izašao,sve dok ga nije kupio frend i dok se nisam češće počeo vozikati u njemu.Mislim auto je ok! Ali ne hvala.
I sam reklamni slogan kaže jednom ford,opet ford zauvjek ford. Jer ga poslije nemožeš prodati.
Sto se tiče posebnosti u tome i je kvaka nisi primjetio niakvo posebno skripanje ili posebne nedostatke.Ne znam sta to stilo treba jos posebno imati, mozda aparat za kavu ili ??

VR6
04-07-2002, 01:16
Focus je davno izasao, a Stilo je novi model, prema tome Stilo bi trebao biti bolji.

Ali sada, zavisno koji model uzimas, 3 ili 5 vrata. Kad bi uzimao verziju s 5 vrata onda bi uzeo vjerovatno Focusa, ljespi je, plus Focus je trenutno najprodavaniji automobil u svojoj klasi.

Ne znam zasto si se ogranicio samo na ove modele, koliko sam upoznat Stilo je medju najskupljima u klasi, dok Focus nije.

Fiat Stilo
http://www.carkeys.co.uk/images/v/ftsti002.jpg

Ford Focus
http://www.lenta.ru:9000/auto/2002/03/20/ford/picture.jpg

Big Saint
04-07-2002, 10:04
Pošto ja posjedujem jednoga fiata bilo bi logično da na veliko pričam o stilu ali neću.Pokušati ću biti realan.Mislim da su oba auta dobro dizajnirana,ali zadnji dio stila mi paše i gotovo.kod focusa mi se gadi što je sve tako oblo.Pogotovo u unutrašnjosti.Dok je stilo u unutrašnjosti baš ono pravi.Također mislim da je podvozje u stilu bolje jer je noviji,te bih po pitanju motora dao prednost stilu jer talijani oduvjek prave navijene motore(samo benzin,nikako traktorski).no najveći problem stila je cijena preskup je,od fiata smo uvijek očekivali aute jeftinije od konkurencije pogotovo u kompaktnom segmentu.Kada bih morao odlučiti ipak bi uze stilo!tko nije vozio talijanera to nemože razumijeti! :smile07: :smile07: :smile07:

mytbyte
04-07-2002, 11:08
To kaj je Stilo noviji ne znaci da je i bolji, najslabiji motori kod obojice su jednako bijedni, ali jaci su bolji kod fokusa. Upravljac kod Stila upropastava voznost, a niti podvozje nije bog zna sto. Kaj se tice kokpita, totalno je shizofrenicno dizajniran i uz upotrebu u najmanju ruku cudnih materijala koji nimalo ne pridonose utisku kvalitete. Sorry, ja tako misli, ma sve bi to bilo ok kad Stilo ne bi bio cak i skuplji od fokusa.

?????
04-07-2002, 14:59
..........................
..........................
mytbyite, šta toliko pljuješ po tom stilu ? Jesi ti normalan čovjeće, daj se malo skockaj i sjaši s tog fiata, ima ljudi koji če ga kupovat i vozit jer im je lijep i kvaliteten, pa zar če svi biti šizofreničari jer ne voze pouzdane japance ??? Daj sjaši ×××××u.
Japance voze ×××××i. I to ×××××i šizofreničari, dizajn japanaca je ogledalo njihove duše, BEZLIČNOST !

:smile09: :smile09: :smile09:

mytbyte
04-07-2002, 15:19
???

pazi, umjesto da lijepo odgovoris covjeku na pitanje kao ja, pa obrazlozis na koje je to sve nacine stilo kvalitetno vozilo kako ti vjerojatno smatras, ti se repliciras na moj stav prema tom vozilu. Osim toga je ne pljujem po Fiatu nego po Stilu - umjesto da su, postujuci svoju tradiciju, izbacili nesto posebno, oni su ucini upravo ono sto ti predbacujes japancima - bezlicno i ziheraski su zdizajnirali i opremili taj stilo ne bi li rizik i mogucnost neuspjeha sveli na najmanju mogucu mjeru. Zato je Stilo promasaj - jer se pokusava bosti sa svabama na njihovom terenu, a za to nema preduvjete niti tradiciju, umjesto da su se u Fiatu razmahali s dizajnom kao Renault s Meganeom 2 i hvatali na tu loptu. Radije imam svog "bezlicnog" japanca nego bezlicnog talijana!

Girrari
04-07-2002, 17:01
Mytbyte, prvo ne znam kaj pričaš o motorima. Nisi mi baš jasan.

Najslabiji motor kod Stila sa 1.2 16V mašinom ima 80 KS i tjera ga do 100 za 13,4 sek. Kod Fokusa je najslabiji 1.4 16V sa 75 konja i do 100 mu treba sekunda više (a ima 200 kubika više; slični je slučaj sa Fabiom i Puntom).

Kaj se jačih motora tiće, Stilo 1.8 ima 9.9 do 100, dok Focus sa istim motorom ima 10,2. Tek sa 2.0 motorom Focus ostvaruje bolje ubrzanje (9.2). No opet je tu Stilo Abarth sa 2.4 motorom i 8.4 do 100.
Jedino je model 1.6 podjednak jer imaju isto ubrzanje, a Focus ima 3 km bolju maksimalu.

Zaključak, Stilo ima bolje motore kaj se performansi tiće i to u bilo kojem segmentu (slabi ili jači). A i v max. je bolja kod Stila. Naravno, navodim samo za benzince.



Za ležanje i upravljivost zaista ne znam jer ih nisam vozio (zapravo, nisam vozio Stila, dok Focusa jesam, ali ga nisam tak špranjio da bih mogao govoriti o pravom ležanju), a iskreno sumnjam da si i ti probao Stila, iako suvereno tvrdiš da je neosjetljiv i da lošije leži.
Sjećam se da je svojedobno i o Punteku srano da ima lošu upravljivost zbog DualDrivea, ali budući da ga imam već dost dugo, mogu reći da ima čak i neznatno bolju od većine u klasi.

alfist_zg
04-07-2002, 17:18
ja se slazem sa zadnjim postom od mytbyte osim zadnje recenice.
mislim da je to poanta.
iako mi ne bi bilo drago da Fiat dozivi bilo kakav neuspjeh , ovaj stilo je ××××× od dizajna.
znam, sad cete mi fiatoljupci reci da se treba naviknuti pa da ce onda mi dizajn leci, ali jednostavno mislim da se ne bi trebao navikavati jer su mi se uvijek i svidjali se Fiati upravo zbog toga jer su isli na estetiku i imali su taj vizualni karakter. Kod nekih drugih marki se jos i moze navikavati.
ovo sa stilom mi je totalna "golfizacija" sa svim dobrim i losim sta to nosi.
znam, i abarth izgleda ludo, ok, ali , ××××ga nije to to.

Girrari
04-07-2002, 18:05
Ja sigurno neću tvrditi da se treba naviknuti, jer auto koji se meni sviđa, mora mi se svidjeti od početka, tj. od kada vidim taj model u 3D ili barem u velikom broju slika koje pokrivaju sve kuteve.
Tako je i kod Stila. Mišljenje sam odmah formirao. Trovratni model je odličan po svemu i rado bih ga imao. S druge strane, onaj sa pet vrata mi je grdi do zla boga i jedino ga mogu prihvatiti u Abarth izvedbi.

Jedino kaj se s vama slažem je u pogledu cijene koja je daleko od razumne. Jednostavno je nedopustivo da FIAT konkurira u cijeni jednoj Alfi, jer je dobro poznato koja je pozicija pojedine firme; općenito i u koncernu.
FIAT to pokušava opravdati količinom opreme (koja jest velika), ali u ovakoj situaciji u kakvoj je FIAT, njegovi bi modeli trebali biti barem 10% jeftiniji.
A tu je i tendencija rasta cijena. Kako Calibra veli, prije 7,8 godina mogao si za cijenu današnjeg kompakta dobiti pristojan auto srednje klase.

VR6
04-07-2002, 18:30
Girrari ocito nisi upoznat, ima i Focus ST170, 2.0 l motor koji razvija 173 KS pri 7000 o/min. I startniji je od Stila Abarth, 8,2 s do 100 km/h... A uskoro dolazi i Focus RS sa 2.0 l Turbo motorom i oko 220 KS.

:URL=http://www.autotitre.com/url.php3?p=no&id=1559:Ford Focus ST170 vs. Fiat Stilo Abarth:/URL:

"Kako Calibra veli, prije 7,8 godina mogao si za cijenu današnjeg kompakta dobiti pristojan auto srednje klase."

Prije 30 godina si mogao kupiti VW Bubu novu za 3500 DM. Tada je bila prakticno najbolji automobil koji si mogao kupiti. Ali nije imala ni ABS, ni zracne jastuke, ni elektricne podizace stakala, ni... Danas kad ti uzmes Punto, taj isti Calibra kaze da auto nije potpun, jer nema svu mogucu opremu, a onda nije ni postojala pa je to bilo normalno. A i prije su te pare malo vise vrijedile nego danas, plate manje i slicno. Evo ti primjer toga, nova Volga, u klasi je Mercedesa E klase, a osnovni model nema nista od opreme, ni airbag, ni klimu, dok E klasa sve te stvari ima u seriji, ali je pocetna cijena zbog toga mnogo veca, a "ista" su klasa.

Girrari
04-07-2002, 19:47
VR6, govorim o autima koji su na hrvatskom tržištu. Ovaj model koji si spomenuo nisam našao niti u Auto klubu (cjenik) niti na stranici ovlaštenog zastupnika za Ford vozila (Auto 2000).
Dakle, očito je riječ o modelu koji u Hrvatskoj nije u standardnoj gami Focusa, dok Stilo Abarth jest.

I hvala ti na stranici koju si stavio, ali problem je što Jeau non parleau fracois (ili nešto slično).


Ovo kaj kažeš o Bubi nije vezano u potpunosti s onim kaj sam ja rekao. Naime govorio SOLIDNOM auto srednje klase, a ne o nečemu kaj nema ništa od opreme. A i razdoblje je možda manje od 7,8 godina.

Calibra Zender
04-07-2002, 19:58
Majke ti ga šta si lupio glavom bez obzira. Buba od prije 30 godina? Pa kakav je to primjer? Primjer čega? Šta si s time dokazao? Da, Buba je sa 3500 DEM poskupjela na današnjih 16000 Eura (najjeftiniji model) isključivo radi više opreme. Stvarno ti je teza fantastična i argumentirana. Šteta što je samo tebi jasna.

Volga i E-klasa - usporedba?!? :smile10: I E-klasa je skuplja samo radi više opreme? I ta ti je dobra. Ulazi ti u top 15 bedastoća. Odmah do rubrike gume i Golf! :))


Girrari, razdoblje je '97-'02. u primjeru 156-ice i 147-ice! Samo 5 godina.

VR6
04-07-2002, 23:14
Girrari to je to, i Buba je nekada bila solidna. Prije tih 7,8 godina auti nisu imali svu opremu kao danasnji koja poskupljuje cijenu. A i kvaliteta izrade nije bila kao kod danasnjih modela, kao i materijala u unutrasnjosti. Sad novi modeli u kompaktnoj klasi imaju vec po 4 ili vise airbegova serijski, dok se prije par godina prakticno i za samo 2 moralo doplatiti.

A kad se Calibra nebi javio sa nekom svojom glupom konstatacijom:

"Da, Buba je sa 3500 DEM poskupjela na današnjih 16000 Eura (najjeftiniji model) iskljucivo radi više opreme. Stvarno ti je teza fantasticna i argumentirana. Šteta što je samo tebi jasna."

Steta sto je samo tebi nejasna, misli se na evoluciju, noviji materijali, skuplja proizvodnja, vise ugradbenih dijelova, naravno da poskupljuju i proizvodnju, a i konacnu cijenu, sasvim jasna stvar, ne znam sta tu moze biti nejasno.

Dalje pise:

"Volga i E-klasa - usporedba?!? I E-klasa je skuplja samo radi više opreme?"

Odgovor potrazi u ovom odgovoru iza, iako cisto sumljam da ces ti tu uspjeti sta naci...


"Girrari, razdoblje je '97-'02. u primjeru 156-ice i 147-ice! Samo 5 godina"

Samo 5 godina, samo sada u 147-ici serijski dolaze 4-6 zracnih jastuka, kontrola proklizavanja, i VDC ja mislim. U 156-ici prije 5 godina serijski su jedva dolazila 2 zracna jastuka, kontrola proklizavanja uz doplatu, a VDC mozda i nije postojao... Taj stari model 156 je od 147 samo visa klasa po dimenzijama, dok je po izradi i kvaliteti ipak ja mislim ispod. Pogledajte samo kvalitetu plastike u 147 i u staroj 156...

Girrari
05-07-2002, 13:32
Da VR6, ali iako je narastao paket i količina opreme u odnosu na jednu Bubu, cijena same proizvodnje po jedinici modela je pala primjenom jeftinijih tehnologija. Nekoć je veći dio Bube bio sklopljen ručno, dok danas 95% auta sklapaju roboti koji su puno jeftiniji od ljudi.

Calibra Zender
05-07-2002, 14:45
Girrari, there is just no point... :(

ajatolah_I
05-07-2002, 19:20
A ljudi kaj ga vi lupate - jedan kompjuter snage danasnje pentijuma je prije 10 g kostao gadne pare i nije imao ni cd, ni mrezne kartice, ni modem, ni upola tako nabrijanu graficku karticu nit ista slicno. Pa valjda je jedan Golf danas ipak nekaj sasvim drugo nego buba prije 30 godina.
Vi ste fakat popucali po savovima - vama bi covjek mogao uzeti milju dolara za motokultivator jer npr traktor prije 70 godina nije imao ni upola snage i dodataka. Da ne pricam o super naljepnicama sa strane.
Djeco draga, moram vas informirati da je tehnologija proizvodnje automobila (a i materijala) JAAAAAAAAAAAAAAKO uznapredovala u zadnjih 30 g.
To kaj su auti skupi, to vam je zato kaj ih trziste moze progutati.
Uostalom mozes dobiti KIA-u za dijelic cijene a jos uvijek sa svom opremom.
E svasta - usporedjivati bubu i danasnje automobile i ondasnje i danasnje trziste je totalka besmisleno. Sad vi brijte kaj ocete ali cijene automobila su u zadnjih 20 g porasle (ne samo zbog inflacije).

Girrari
05-07-2002, 19:46
I to kaj veliš, Calibra!

Francuz
05-07-2002, 19:58
Dreyfus,molim te adrese gdje nalaziš zaista aktualne podatke.Iskreno,žao mi Stila i FIAT-a općenito.

VR6
05-07-2002, 20:11
Jesu prije ljudi malo vise izradjivali od robota, ali prije je i radna snaga bila jeftinija nego danas. I danas vecinu dijelova, brzinomjer, kokpit... sve to covjek montira a ne roboti. Roboti cisto ubrzavaju proizvodnju, ali opet dosta ljudi tu rade.

Recimo da sada uzmu u Njemackoj i naprave staru Bubu, ja mislim iako bi imala iste materijale kao i prijasnja, da bi danasnja bila skuplja... Mislim da dosta toga danas uzmu razni porezi.

ajatolah_I
05-07-2002, 23:16
Ma sve je to ok VR6, ja samo mislim da cijena bube od prije 30 g u usporedbi sa danasnjim autima nema nikakve veze sa dodatnom opremom nego iskljucivo sa ekonomijom. OK - osim trzista koje guta ove danasnje aute (skuplje), imas i poreze, inflaciju, skuplju radnu snagu i svu silu takvih stvari.
Jos nesto - koliko je prije 30 godina ljudi kupovalo aute na kredit ili leasing? I sve te financijske mogucnosti dodatno dizu cijenu. Ne samo zbog kamata, nego ti dana mozes kupiti skuplji auto nego je netko tvojeg ekonomskog statusa mogao prije 30g jer ne moras prvo raditi 5g da bi zaradio za auto - uzmes ga na kredit i tocka. Paslije patis al ××××ga.