PDA

Pogledaj cijelu verziju : Megane II



xXx
27-06-2002, 17:04
FENOMENALNO.

RENAULT FAN
27-06-2002, 17:36
Iako mu prednji dio nalikuje na staru ibizu, mislim da je stvarno super, a posebno mi se sviđa zadnji kraj. null:URL=null:null:/URL: :)

gost
27-06-2002, 17:50
Iako se može reći da su neki dijelovi već viđeni ipak je Renault napravio fantastičnu kombinaciju i time fantastičan auto. Svaka čast Renaultu.

Yokosuka/
27-06-2002, 18:12
...dizajn mi je super, bit će prepoznatljiv u ovom mnoštvu automobila. Moj bi izbor bio neki dci...(staviti puno cola ALU i malo ga "prizemljiti")

Cico
27-06-2002, 18:31
Dizajn je očita kombinacija vel satisa,clia,avantimea,pa čak i lagune.Iskreno se nadam da će sa vozačke strane biti znatno zanimljiviji od "kartonske" jedinice.

zonta
27-06-2002, 18:55
Od naprijed ok, od odostraga katastrofa.
Auto totalno nepraktičan za parking unatrag. Izgleda da o tome nitko nije vodio računa.

Jam on it
27-06-2002, 19:16
Kata Strofa.

594krešoah
27-06-2002, 19:42
opet jedan automobil koji svi mrze ili ga svi vole.zadnji kraj je originalan, e sad jel to po nečijem ukusu ili nije neka sam odluči.mene više zanima cijena, oprema i drugo a zadnji kraj je stvarno za raspravu. :smile08:

Cico
27-06-2002, 19:58
Ma, nije problem u izgledu,već kako napisah,u voznim karakteristikama,osobito doživljaju vožnje koji je u prethodniku bio jadan.

Jam on it
27-06-2002, 20:18
Slažem se Cico. Upravo zato, mislim da Megane treba korjenito promjeniti da bi dobili dobar auto! Prethodnik je bio koma...

okac
27-06-2002, 21:41
pa stražnji mu je kraj pomalo kopiran od onog starog citroena kojem je staklo imalo kontra nagib (Ami 8??) Poseban auto

LagunasII
27-06-2002, 23:03
Ja kad sam ga prvi put vidio rekao sam " u××××te sto je ovo ruzno", ali sto ga duzem gledam i nije to tako strasno. Samo da se oci malo priviknu:)

Calibra Zender
27-06-2002, 23:34
Kažeš Lagunas, isto iskustvo kao i sa prvim susretom s ogledalom! :))

Calibra Killa
28-06-2002, 01:09
Calibra turčine, napuši se kurčine!!!

vz
28-06-2002, 06:44
calibra , sad vidiš kakav si kreten. ljudi razgovaraju o autu , a ti opet vrijeđaš, pa daj se malo opusti. čitam tvoje izjave, pa ti čovječe nisi normalan ,kaj se pjeniš?! pa ti pojima nemaš, da mi te upoznati da vidim kaj si ti za robu!!

Dr. Strangelove
28-06-2002, 07:13
daleko bolje izgleda nego na skicama... zanima me kako će izgledat coupe... sve u svemu još jedan Golf killer! :))

TRANS AM
28-06-2002, 07:59
Meni se ne sviđa. Malo previše avangardno za moj ukus. Dojam je kao da je dizajnerima ponestalo ideja. Neuspjela kompozicija Clia i Avantimea. Stari Megan je bio ljepši.

mytbyte
28-06-2002, 10:28
Ak se ovdje razgovara o slikama Meganea koje klaju po raznim casopisima, onda su to sve predvidanja kako bi novi Megie mogao izgledati. Mozda je netko usnimio maskirani prototip na testiranjima pa iz toga izvlace casopisi razne kompjuterske simulacije! Ja bih volio vidjeti FOTKU doticnog vozila jer ovak je sve rekla-kazala! Sto se tice zakosenog straznjeg stakla, to Citroen kontemplira napravit na novom C4! Ne zaboravimo da si Renault moze dopustiti avangardnost s Vel Satisom u segmentu u kojem je dosad samo pusio kurcinu od nijemaca pa im nista drugo nije preostalo nego fakat rasturit sve i nadat se da ce ljudi koji kupujo visoku klasu (a takvi su zeljni ekskluzivnosti) to popusit!
Ali, ljudi, nemojte ocekivati avangardizam u najprodavanijem i najzajebanijem segmentu na kojem proizvodaci uspijevaju ili propadaju - kompaktnoj klasi! Tu ne smije biti eksperimenta! Cak niti Peugeot sa 307 se nije usudio ici do kraja, a kamoli da ce to uciniti Renault!
Ali, neka me STVARNE SLIKE demantiraju i ja cu priznati da sam bio u krivu!!!

600
28-06-2002, 13:22
Pa ljudi zar ne vidite da je Renault uz pomoć najnovije tajne tehnologije oživio Picassa i zaposlio ga kao glavnog dizajnera svojih automobila!

Kubizam rulez ili možda sucks? :))

Dr. Strangelove
28-06-2002, 14:31
mytbyte... pa pričamo o slikama, pardon o fotkama koje su na glavnoj stranici Vidiauta...

Girrari
28-06-2002, 16:01
Meni se taj autić jako sviđa i donosi pravo osvježenje na već pomalo dosadno tržište (izuzev Alfe 147). Ali ima jedan problem. FIAT je tek nedavno shvatio da masovnost i avangarda (ili bolje pristaje nekonzervativizam) ne idu ruku pod ruku. To je vidljivo kroz Stilo.
Jednostavno, auto te klase mora biti prosječan iliti bliži ukusima većine kako bi se prodavao. Malo pomaknuti dizajn mogu si dozvoliti samo tvrtke koje ne pucaju na toliko masovnu proizvodnju (tipa BMW Compact). Ostali moraju biti blizu sredine ili pak raditi prekrasne aute (npr. Alfa 147) kako bi se što bolje prodavali.

Zaključak: odličan auto, ali u krivoj klasi.

mytbyte
28-06-2002, 16:17
Ispricavam se, nisam u zadnje vrijeme isao na glavnu stranicu vidiauta, pa nisam vidio ove slike.
Ali ipak stoji ono sto sam napisao: ja bih ga mozda i kupio jer volim neobican dizajn ali bojim se da ga 99% ljudi nece! I kak da covjek smjesti nesto krupno i kabasto u taj gepek? Ak slicno sjebu i twinga...Majko isusova...

sasyu
28-06-2002, 16:26
Ovo stvarno izgleda interesantno. Koliko je praktično to je drugo pitanje.
Nadam se da će se uskoro dovesti do nas da ga vidim uživo.

Calibra Zender
28-06-2002, 16:36
vz
Gdi si ti tu pročitao uvredu? Više se ne može niti našaliti na tuđi račun, a da ti netko ne skače za vrat. Pa ovo nije normalno...

Inače, ovaj novi Megane mi je apsolutno odvratan auto i predviđam mu crnu sudbinu. Crniju od sudbine Bravo/Brava. Od naprijed još donekle izgleda, ali pogled na bok i zadnji dio... Ubi bože! I dalje su vladari klase 307 i 147 i tu bi pala teška odluka.

CLIO SPORT
28-06-2002, 17:45
novi Megane je pre××××n tutach! definitivno najbolji dizajn nakon CLIA SPORT II i Avantime!!! (i alfe....bilo koje alfe)! navodno da ce biti u ponudi i 3.0 V6 motor.....ljudi moji....pa renault(tu ne govorim o ostalim francuzima jer osobno mislim da su peugeot i citroen daleko iza VW i Renaulta) je vec zasjenio svabe(Forda,opela i VW)! :smile07: :smile07: :smile07:

ajatolah_
28-06-2002, 17:56
Mene ova zadnja generacija Renault-ovih dizajna ostavlja u nedoumici. Nekako su mi osjecaji podjeljeni - nikako se ne mogu odluciti jesu li fenomenalno dizajnirani ili ruzni. Svakako plijene paznju i to im je glavni adut - zanimljivi su iako cemo se tesko sloziti oko toga jesu li lijepi ili naprosto ruzni.

RENAULT FAN
29-06-2002, 11:24
Možda Megane i nije neka Mona Lisa, ali je sigurno zanimljivije dizajniran od jednoga švabe, a pogotovo od golfa, koji je obična kutija na kotačima.

M_7
29-06-2002, 12:04
ma nek je on zanimljiv kolko god moze biti, ali rade bi ja novog golfa peticu nego sad ovog megana... sta mogu kad mi se definitivno ne svida. pogotovo straznji kraj, prednji mi je oke ali nije to vise to, a za bas neke velike promjene i nisam zagrijan tolko...

Ayala
02-07-2002, 11:11
Odličan dizajn.Predivan auto.Jedan od najljepših ikad.renault opet probija led sa inovacijama.Mislim da će recenzije ovog auta bitipisane u superlativima.

mc
02-07-2002, 13:08
Tu se ponavlja ista prica kao i s Twingom ili Multiplom. Kada su se pojavili, vecina ih je proglasavala sprdacinom od automobila, a danas im samo najzadrtiji ne mogu priznati kvalitete. Francuzi su oduvijek imali smisla za avangardna rjesenja - tako je s njihovom umjetnoscu, hranom, hi-fi-em i naravno, s autima. Tako je i novi Megane pravi odraz zemlje iz koje dolazi i ljudi koji su ga osmislili - isto kao sto je Alfa odraz sminke i temperamenta Talijana, a Golf odraz hladnih i proracunatih Svaba. Da je ovakav dizajn napravio neki drugi proizvodjac, vjerojatno bi ga malo skepticnije promatrao, ali kada znam da se radi o Renault-u, mogu reci da nisam ocekivao nista manje originalno. Ako se uz ovu dizajnersku novinu zadrzi trend vrlo solidne kvalitete, visoke prakticnosti i bogate opreme za prihvatljivu cijenu - ovom autu se smijesi blistava buducnost.
Naravno, na hrvatskom trzistu cije su simpatije u glavnom podijeljene izmedju talijanskih i njemackih automobila, nece biti lako... U svakom slucaju, volio bi biti medju prvima koji ce stati u red za novog Megane-a.

ferri
02-07-2002, 15:48
čisto OK
mogao bi se dobro prodavati, ali ko zna

zonta
02-07-2002, 18:42
Prodavat će se sigurno dobro, a nadam se da u Fiatu gledaju i uče za budućnost kakve treba dizajnirati aute, a ne ono ruglo od Stila. Sve mi se čini da je Fiatu odzvonilo.
:smile08:

LagunasII
02-07-2002, 22:53
Citam kako ce u ponudi kao dodatna oprema biti i "handfree" kartica te da se ista cak nece morati stavljati ni u citac vec ce se motor paliti automatski.
××××te mis to ni ja u laguni nijemam :smile10:

LagunasII
02-07-2002, 22:56
Samo da jos odgovorim MC na njegovu tvrdnju kako su kod nas ljudi tradicionalno podjeljeni izmedju svaba i talijana.
Kako sad stvari stoje na nasem trzistu Francuzi drze preko 40% trzista, a sam Renault preko 22%, a bilo je cak i 27%.
O popularnosti Renaulta ove godine u RH je stvarno bespredmetno raspravljati. Clio se prodaje kao da je besplatan, a cak i Laguna ima sve vise u gradu (i sve su srebrne mamu im :smile09: ) ;)

Fanatik
03-07-2002, 00:30
Teško je predvidjeti budučnost novog megana, ali renault si ovakve eksperimente u dizajnu može priuštiti jer im jako dobro ide. Za razliku od Fiata, koji je igrao na ziherašku kartu sa Stilom i pitanje je koliko će im se to isplatiti. Ovaj megane je na neki način i lijep i odvratan. Sad si misli...

rale
03-07-2002, 03:28
ovo sto radimo je tocno ono sto je renault zelio da se dogodi

zelio je sokantan dizajn o kojem se prica i prica

mora im se priznat originalnost

svi su se cudom cudili i predvidali propast prvom espaceu,senicu,...a nakon par godina poceli su ih kopirati
pa oni su iznislili totalno nove kategorije automobila

kad su pokusali klasicno(safrane,25)dozivjeli su pad

osobno mislim da je renaultu mjesto u nizim klasama i tu im ide super

ne zelim jos komentirat dizajn megana(treba vremena da mi "sjedne")ali nude ljudima"extravaganciju"za cijenu nize srednje klase

a za ovu vecu klasu(vel satis,...)......ne znam,obicno ljudi te kupovne moci idu na image i klasiku


ne znam da li bi kupio novi megane ali,jos jednom,odajem pocast za hrabrost u dizajniranju

mytbyte
03-07-2002, 07:50
A sto ce tek biti kad Citroen sikne van C4...sasvim sigurno ce i to biti nesto dosta hrabro!!!

Calibra Zender
03-07-2002, 09:50
rale
Safrane je globoalni promašaj. Dobro da si ga spomenuo. A i nasljednik mu je na pravom putu, Vel Satis. Pa i sam kažeš da se u toj klasi ipak kupuje image i klasika. A Safrane nije bio klasičan. Limuzinu s 5 vrata u višoj srednjoj klasi nitko nije radio, a kasnije niti kupovao. I ode Safrane.
Dok su Espace i Scenic druga priča. Oni su ipak prevodnici novog vala, nove klase koja do njih nije postojala. A kompaktna klasa u kojoj je Megane II već jaaako dugo postoji i svaki eksperiment (recimo Bravo/Brava) je rezultirao katastrofom i lošom prodajom.
Megana će se ili mrziti ili voljeti. Ja ga definitivno ne volim. Ovakav dizajn neće sigurno proći u kompaktnoj klasi. Pa nisu li 147 i 307 najljepši kompakti?

307
03-07-2002, 10:56
Ja kad sam vidio 307 istog momenta odlučio da ga moram imati i to mi se ostvarilo, ali sada kad sam vidio Megana. Auto mi je mrak. Konačno netko ima muda da iskorači van svih poznatih dizajnerskih okvira i ponudi nešto svježe na ovom konfekcijskom tržištu. Velim ljudi su već siti toga da na ulici ne možeš prepoznati o kojem se autu radi (VAG je to otišao tako daleko sa tom svojom uniformiranošću da mi se jednostavno GADE... FFFUUUUUJJJJJJ).
Ali Renault sa svojim modelima. Ljudi pa zer ste vidjeli onaj Avantime, sjeli u njega? Auto je ludnica. Koji talijani, kakva alfa 147, danas Renault diktira nove dizajnerske smjernice, a Fiatu više ni bog ne može pomoći pošto su sa Stilom tako zajebali (oprostite na izrazu) stvar da je to užas. Stilo = auto od kojeg se očekivlo jako puno i jedva sam čekao da izađe i da ga vidim kad ono puška. Germanizirana kanta.

Vidjete ćete što će Megane napraviti na tržištu automobila. Gledajte i divite se.
:smile07:

mc
03-07-2002, 11:59
Calibra,
Svaka cast Alfi 147, ali ona kosta bar 30% vise od Megane-a, pruza manje prostora, a i sigurnost joj je daleko losija. Dizajn joj je za razliku od Megane-a "odigran na sigurnu ruku", ali je zbilja odlican. Mislim da zbog navedenih razlika ova dva auta ne pucaju na isti segment trzista, pa ih je suvisno usporedjivati.
Svi,
Zanimljivo je da se na forumu stalno pljuju, uglavnom istocnjacki auti zbog bezlicnosti, a kada se pojavi nesto novo i neobicno, onda ti isti dignu svoj glas protiv takvih "ruznih" kreacija. Zato sam i napisao ranije da su simpatije hrvatskog trzista podijeljene izmedju talijanskih i njemackih automobila. Valjda, zbog cinjenice da su marke iz tih zemalja najdulje zastupljene na nasem trzistu, dobar dio ljudi ne moze provariti nesto sto ne izgleda kao jos jedna u nizu izvedenica iz godinama provjeravanog koncepta. :smile11:

Girrari
03-07-2002, 13:02
To kaj si napisao za 30% višu cijenu stoji, ali samo za današnji model. Nitko od nas ne zna koliko će novi Megane zaista koštati (mada ne vjerujem da bu bil preskup).
A slažem se i s tim da Alfa 147 i Megane ne pucaju na istu klijentelu.

Calibra Zender
03-07-2002, 13:56
Pa cijene Alfe su ukupno gledano malo skočilo zadnje vrijeme. Pogotovo od izlaska 147-ice. Kad se još prodavala 145, 156 1.6 je koštala na cestu do registracije točno 36500 DEM (1997, 1998). Više nego odlična cijena. Sad po skoro istoj cijeni (nešto sitno manje, 17500 Eura) prodaju 147 s istim motorom. Ne vjerujem da je toliko kvalitetnija da košta kao i klasu veći auto. Preskupa je 147-ica. To je sigurno.
Mada su kompakti danas svi u cjenovnom razredu srednje klase od prije desetak godina. Ali ovo je ipak primjer star samo 5, a ne 10 godina.
Ali, bez obzira na cijenu meni su najljepši 307 i 147 i da kujupjem u toj klasi između njih bi birao.

Calibra Zender
03-07-2002, 13:58
Ups, mali zajeb u prošlom postu. Ova 147 koja košta 17500 Eura ima 105 konja, ali bitnije je vidjeti onu s istim motorom. Dakle s 120 KS. A ta košta 18600 Eura! Još skuplje! Nekad je toliko koštala 156 1.6!

CLIO SPORT
03-07-2002, 19:42
Calibra, zaboravio si da je prije 5,6 godina bila druga carina, drugi porezi i trosarine!!!!!!! to je prva stvar, kao student ekonomije ukljucio bi i inflaciju zbog koje talijani svake godine korigiraju cijene (ne samo talijani vec svi auto proizvodjaci!), kao trece, izlistaj serijsku opremu 145 i 147!!! i sto na kraju svega ovoga dobijes? po mojoj racunici sve stima, cak je 156 jeftiniji od svog prvog modela, a 147(jeftiniji je od 145 ako ukljucis serijsku opremu) ima daleko puno vise opreme od 307 (i dvogodisnju garanciju) tako da po meni 147 nije 'skup' auto u svojoj klasi!!!307 i 147 se ne mogu usporediti....pogotovo ne kvaliteta...mjenjac...motori...ma nista! 147 je po meni daleko bolji auto od 307!

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

RENAULT FAN
03-07-2002, 19:51
:URL=null:null:/URL:C:/My Documents/My Pictures/megane 2.jpg


Izgleda super

Yokosuka/
03-07-2002, 20:00
..ohladite se barem malo na trenutak od tih Alfi,tema je MEGANE II

Calibra Zender
03-07-2002, 20:16
CLIO SPORT
Prvi i osnovni razlog je "kanibalizam"! A tek onda dolaze i ostale nuspojave koje si nabrojao.
A ako spominješ naša davanja državi onda 147 nikako nije mogla poskupjeti. Isto kao niti 156. Čak naprotiv, morali su pojeftiniti najjači modeli jer je napušteno obračunavanje davanja po snazi i primjenjuje se računica prema cijeni. Zbog toga su vrlo skupi luksuzni auti (tipa S klase) postali još skuplji, a male jurilice pojeftinile (pogotovo TT za skoro pa 10 somova DEM!!!).
Inače, tendencija rasta cijena postoji kod svih proizvođača i cijelo vrijeme. Sa svakim novim modelom barem 5-6%. Ali do sada nisam primjetio da bi u roku samo 4, 5 godina proizvođač po cijeni srednje klase uveo kompakta.

Extreme
03-07-2002, 20:16
Renaultovci SVAKA ČAST!!
Ovakvo dizajnersko osvježenje u klasi nije već dugo viđeno, a pogotovo je značajno jer dolazi u vrijeme u kojem npr. avangardni Citroen proizvodi bezlične aute tipa Xsare. Čim sam vidio sliku crvenog sa dvoja vrata zaljubio sam se! :smile07:

dreyfus
03-07-2002, 20:27
Quel est votre marque française préféré ?uel est votre marque française préféré ?

> Peugeot - :608 votes - 41.6%:

> Renault - :378 votes - 25.9%:

> aucune - :150 votes - 10.3%:

> Citroën - :109 votes - 7.5%:

> Venturi - :104 votes - 7.1%:

> autre - :59 votes - 4%:

> Hommel - :36 votes - 2.5%:

> Méga - :18 votes - 1.2%:

1462 votes

Selon un sondage réalisé par le CSA à paraître jeudi dans le mensuel Capital, Evian, Michelin et Peugeot sont les trois marques préférées des Français.

Dalibor
04-07-2002, 14:39
Ljudi auto je koma dobar i izvana i iz unutra. Stari Megane ima najbolji omjer cijena/oprema a ovaj ce imati jos bolji. Vremena su se promjenila, New Edge je nastupio, svak zeli da bude viđen i da ima image. Ovaj auto prije 5 godina ne bi uspio ali sada će biti hit i to kakav! Čak i Laguna pokraj njega izgleda nekako blijedo!
A što se tiče konkurencije, ljudi će kupovati i golfa (konzervativci koji nevide dalje od nosa ili oni koji zele da se smatraju konzervativcima), 307 (mada sve manje i manje), alfa 147 (sportisti i stilisti), stilo (italo nostalgicari i zalutali sjevernjaci), a dok megane ce kupovati svi(zašto: zato što ima image, kvalitetu, dizajn, motore, itd...čak i sama marka Renault sada ima daleko bolji image nego prije 5 godina).
Razmislite, a na jesen će te vidjeti jeste li bili u pravu ili ne! :)

daliborče !
04-07-2002, 21:16
MA IMA DA JE SVAKI AUTO ××××NI RENO, ONAJ TKO KUPI DOSADNU ALFU ILI FIATA ILI PEUGEOTA JE DOSADAN I BIT ČE PROGLAŠEN IZDAJNIKOM FRANCUSKE.
IMA DA SE GLEDAJU FRANCUSKI FILMOVI SVUGDJE PA I U ZATVORIMa, U ŠKOLAMA OBAVEZNI PREDMET NAKON HRVATSKOG BITI ĆE FRANCUSKI, A RENOu 4 cijena skače od 10.000 dem nadalje.
×××× te tvoj kurčevi megane, bezlično ×××××× za babe. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

mali
04-07-2002, 21:24
daliborče,laku noć!!!

Dalibor
05-07-2002, 10:18
Ljepota je stvar ukusa, a o ukusima se ne raspravlja. Jesen je blizu a ona ce potvrditi moje riječi...
Megane will rule!!!

Jesen stize dunjo moja, jesen rana....

mytbyte
05-07-2002, 12:54
Evo gledam fothe Megane 2 u novom Auto klubu i zakljucujem slijedece:

1) Ma mogli su malo taj straznji prozor zakositi, pogotovo prelomiti pri vrhu da ne izgeda ko stage coach, ostalo je u okvirima dizajna klase, nista previse extravagantno, nazalost, ali skladno i oku ugodno :-)

2) CC izveda je definitivno odlicna (nema kvadratno straznje staklo), Renault odaje pocast Opel Astri Coupe

3)unutrasnjost je JEDNOSTAVNO i odlicno dizajnirana (hi tec look), samo se bojim da ce metalizirana sredsinja konzola dolaziti samo u najjacim izvdbama

4) mjenjac ima malo predugu rucicu (smrc)

Zakljucak: mozda ce se desiti da straznji kraj odbije klasicare a prednji dio one zeljne avangardnosti.
No pricekajmo ga vidjeti u zivo, ovako na slikama ne moze se sa sigurnoscu zakljuciti...

Girrari
05-07-2002, 13:10
A u tom Auto klubu vele i da bi novi model trebao biti dosta skuplji od sadašnjeg; dakle u rangu sa ostatkom te klase (Stilo, 307...).

Dalibor
05-07-2002, 13:21
U pravu ste, dok ga nevidite uživo nemože se donjeti konačan sud!
Nevjerujem da će biti puno skuplji-šta uopće znači puno skuplji:
1000 E?
2000 E?
Bit će jeftiniji od golfa garant a imat će puno više opreme! :))

Calibra Zender
05-07-2002, 14:57
Pročitah Đurićev osvrt u Auto klubu i na ovim slikama mi djeluje nešto ljepše iako mi i dalje nije lijep. (svejedno je ljepši od Golfa!!!) A i dobro kažete, treba pričekati "bliski susret" na cesti pa onda kometirati. Razočarao me podatak da će sjesti na vrh razreda cijenom bez obzira na najveće gabarite i pregršt opreme. Mada i u taj podatak o opremljenosti sumnjam jer za naša lijeva tržišta uvijek osvane osiromašena verzija s slabim motorom. Pa bude vjerojatno i cijena tada pristupačnija.
Posebno mi se dopalo riješenje za ručnu. Unutrašnjost je (osim volana) dosta solidna.

p.s.Gjuro, ona slika kod teksta o klimi je za umrijet od smijeha! :))

mytbyte
05-07-2002, 16:16
Calibra,

da, ručna je mraaaak, ko da je došla iz onog vozila iz Aliensa ili Final Fantasy! Osim toga, puno je praktičnije nego rotirati šaku kao što je to slučaj kod većine današnjih automobila. I ne može uskluznuti lkako iz ruke prilikom povlačenja! Ergonomija 10!!!

P.S: Ma da su samo to stražnje staklo naprasvili ko kod Cc verzije!

Francuz
05-07-2002, 17:24
Nemoj,Clio Sport,rode rođeni protiv Peugeota!Pa provozaj staru 306-icu i Megane I,razlika je u doživljaju vožnje nebo i zemlja.Još treba proteći dosta vode da Renault stigne Peugeot (naravno mislim na vozački užitak)!

alfist_zg
05-07-2002, 18:41
ja sam isto sad citao novi autoklub, i ovo o meganeu.
meni se jako svidja iznutra, i to me je moram priznati ugodno iznenadilo.istina je , treba vidjeti uzivo i onda zakljuciti.
meni su sva futuristicka rjesenja odbojna, ali ovaj auto mi se svidja. :)

Dalibor
06-07-2002, 11:57
Auto je futuristički ali nije prenatrpan nekavim nepotrebnim stvarima kao BMW7. BMW7 zahtjeva obuku za pilota da se vozi-ako ikad SW poprave. U meganea je sve jednostavno, tehnika u službi čovjeka!
A ni izgled nije drastičan! Sjetite se Focusa. Ovo je na taj štos ali na francusku način!
Uglavnom, jesen će da pokaže! :))

Serbia GTi
06-07-2002, 22:33
Fantasicno !
Medjutim, cini mi se da neko vec rece, pola je avangardan - pola nije.
U svakom slucaju, trebalo je ici do kraja, tj. uraditi i prednji deo u avangardnom fazonu.
To bi bio pun pogodak !
Ali i ovako, bice to udar na percepciju prosecnog svabofila i pomerice im "granice dozvoljenog".
A pomerice i auto-design, uopste.

:smile06: :smile06: :smile06:

tak da znate
12-07-2002, 11:19
auto je fakat odličan!

Dalibor
15-07-2002, 08:18
Auto je stvarno super:neznam je li bolji naprijed, odozada ili pak unutra!
Živio novi Megane!