PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tražimo sačmarice, kratko automatsko oružje i pancirke

Jagić:
07-05-2009, 12:22
Izražavajući sućut obitelji svojega poginulog kolege Ivan Grbavca, Sindikat policije Hrvatske na današnjoj je konferenciji za novinare ocijenio kako je stravičan broj okorjelih kriminalaca, recidivista spremnih ubiti koji slobodno hodaju među nama umjesto da su iza rešetaka.

Tragična pogibija policajca, smatraju u sindikatu, samo još jednom potvrđuje ono o čemu oni opetovano upozoravaju – da se na sigurnosti ne smije štedjeti.

Ponovili su kako godinama upozoravaju na lošu opremljenost policijskih službenika, te na najvažnije – neopremanje zaštitnim prslucima temeljne policije kad izlaze na intervencije.

Dubravko Jagić, predsjednik Sindikata policije, zatražio je utvrđivanje odgovornih koji su policajce uputili na intervenciju zbog pljačke banke, među kojima je bio i tragično stradali Grbavac, koji je ovlaštenje, podsjećaju, dobio tek prije nekoliko dana.

Istaknuto je i kako policijski službenici danas ne samo da nemaju dovoljan broj kvalitetnih pancirki, nego hodaju u iznošenim i dotrajalim odorama.

Vlada i Ministarstvo unutarnjih poslova pozvani su da izdvoje novac za nabavku potrebnog broja kvalitetnih i modernih zaštitnih prsluka, te da sve autopatrole opreme sačmaricama i kratkim automatskim oružjem, s obzirom da u pljačke ne idu više kriminalci naoružani plastičnim pištoljima već do zuba naoružani teškim oružjem.

U sindikatu su i komentirali kako su pokazali razumijevanje za stanje državnih financija kada se pristalo na sniženje plaća od 6 posto, kako bi se pokazala socijalna osjetljivost u vrijeme krize, ali traže zaštitu svojih života po cijenu i da se poduzmu akcije poput štrajka.

Doživotni zatvor za ubojice policajaca
- Kolegu Grbavca ubila je osoba koja je bila na dopustu, i kao i još neke kolege mislim da pravosudni sustav ne funkcionira kako spada i zato tražimo povećanje kazni za napad na policijskog službenika. Za ubojstvo policijskog službenika tražimo najveću moguću kaznu, ne onu od 40 godina zatvora, nego doživotnu zatvorsku kaznu bez mogućnosti pomilovanja - poručio je Jagić.

Tražimo i povlačenje praktikanata s ulica dok se u cijelosti ne osposobe za svoju policijsku dužnost, istaknuo je Jagić te pozvao sve svoje kolege da sutra u 15 sati minutom šutnje i uključenim rotirajućim svjetlom odaju počast poginulom kolegi te na taj način, ujedinjeni protiv kriminala, zatraže još veću sigurnost na svojemu random mjestu.

Kako nam petnaest godina obećavaju kako će se povećati sigurnost na radu, a događa se samo mijenjanje političkih garnitura, bez obzira na recesiju, tražimo ispunjenje svojih zahtjeva, a ako se to ne dogodi, spremni smo na bunt, jer smo ogorčeni zbog ovog što se dogodilo, upozorio je Jagić pitajući se koliko još policajaca mora poginuti da se ljudi bolje opreme.

Svede
07-05-2009, 12:23
jel ti to idealno HR drustvo koje zelis da predstavis?
HAAAAAAAAHAAAAAAAAHAAAAAAAA

JADNA TI
07-05-2009, 16:45
MAMA....

I kad sam ja IKAD? govorio o idealnom drustvu?

SAMO o oslobodjenju od bizantskog ludila i primitivizma -NISTA drugo!

nekako nisam
08-05-2009, 07:50
mislio da bi - ALI znam da nasa Tetka NISTA ne razumije pa cu pojasniti ovaj slucaj -

Kao prvo

GRESKA 1- taj okorijeli kriminalac je MORAO biti iza resetaka - ali je UVJETNO pusten na slobodu - cemu su se protivili mnogi policajci koji su ga poznavali...

SISTEM je prehuman da granici sa naivnoscu -

Greska 2

Poslali su na mjesto pljacke NORMALNE policajce - BEZ odgovarajuce opreme! (NEPROFESIONALNO!), koji su imali uopereno oruzje u njega i rekli "baci oruzje" - a on je ZAPUCAO, a oni - ETO - NISU...

Trece:

Oni su trebali OPKOLITI banku (bilo bi to profesiobnalno) i docekati specialce da rijese slucaj...

DAKLE - TRI KAPITALNE - Greske - od kojih ce se nauciti u buducnosti -

Hrvatima UVJEK treba prije SOK - pa tek onda dodju k pameti -

Tako je bilo i sa Srbima -

Ali kad dodju k pameti - JADNA li mu majka...

Ne znam
08-05-2009, 12:31
o cemu pricas, ali znam da kriminalu i mafijasluku nema kraja kao ni u Srbiji.

Da ne pricam o korupciji, sudstvu i ostalim nakaznim stvarima kod vas.