PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koje kvarove znate sami popraviti na autu?



Čibuky
24-06-2002, 18:07
LJUDI SE BOJE KVAROVA ZATO PREFERIRAJU ŠVABE JER SE ONI TOBOŽE NE KVARE ŠTO NARAVNO NIJE ISTINA.MEĐUTIM ZAISTA ZNA BITI NEUGODNO AKO VAS AUTO OSTAVI NASRED CESTE A VI NEZNATE POPRAVITI KVAR.

M_7
24-06-2002, 18:18
a cuj ak ti se pojavi neki veci kvar na autu onda nemas kaj nego zvati pomoc na cesti, a za ostalo ak imas alat onda mozes vec nesto "sredit"... inace uz starog sam se podosta naucio o sitnim popravcima, pa ak se radi o necem manjem nebi bilo velikih problema, ipak sve to ovisi, na novim modelima nebi imao sta radit nego samo dignut haubu i zujat malo... hvala bogu auto nas je samo jednom ostavio na cesti i to kada je klip probio blok a tad nismo mogli nista nego kupit novi motor...

Kale
26-06-2002, 10:27
Nerazumjem se u mehaniku zato vozim Mercedesa.

Calibra Zender
01-07-2002, 11:13
Evo Bullite, pravo mjesto za tebe. Pa sad ti nama fino natipkaj što ti sve znaš popraviti, promijeniti, poboljšati... Pa da se mi svi ostali čudimo kako naš Bullit sve zna!

mytbyte
01-07-2002, 16:10
Ufff, dobro,

vec sam se pobojao da je to jedno od onih inkvizicijskih pitanja, pa ak priznas da znas samo promijent ulje i zarulje, onda ti se svi smiju i vise nikad te ne shvacaju ozbiljno.

Evo ja znam samo to i promijenit kotac, jer nikad nisam vozio yuga ili nesto staro da bih bio prisiljen stalno nekaj popravljati. I fakat mislim da ak ti se desi nekaj kaj bu te ostavilo nepokretnog na cesti sigurno to nemres sam popraviti na ovim novim autima (obicno rikne letronika)

Calibra Zender
01-07-2002, 16:24
Ma nemaš ti tu šta previše prčkat. Neke osnovne stvari tipa promjena kotača, žarulja, montirat lance, evetualno ulje promijeniti... Mada ne znam zašto bih sam mijenjao ulje koje nemam niti gdje zbrinuti i kad postoje servisi za takve stvari. Nije mi to nikakav gušt, a uostalom ljudi se godinama školuju za mehaničara, odlaze na razno razne specijalizacije i onda se ja kao trebam s njima mjeriti, složiti na cesti kad mi nešto rikne. Nema šanse. Uostalom kad ti nešto ode onda to treba i zamijeniti, a ja sam sobom u autu ne furam rezervne dijelove.
Ne preskačem servisne rokove, kontroliram svako malo pritisak u gumama, ulje u motoru i kočnicama, rashladnu tekućinu, tekućinu za pranje stakla i u vožnji vidim kako mi se auto ponaša. I nema tu druge filozofije. A kad i ako nešto rikne onda to nek slaže onaj tko je za to i školovan i plaćen.

ajatolah_I
01-07-2002, 16:39
A kaj imas popravljat po autu osim sitnica. Ostalo je ionak previse sljake da slozis negdje na cesti.
Kad sam bio mladji, znali smo svasta preslagivati po autima (uglavnom stare kante tipa fiat 1300, Lada, renault 4).
Jednom smo cak na R4 mijenjali lanac od distribucije usred like. Zapravo nismo ga ni mijenjali, nego smo (usred nedostatka dijelova) stari koj je otiso u k... zakovali, pa slozili gore. Bome dosla cetvorka do Zagreba s time.
Al cak i kad znas kaj treba i kako popravit, netko tko je skolovani mehanicar i radi taj posao svaki dan, izgubit ce 10 puta manje vremena za sve to. Da ne pricam o tome da poslije nisi bas nacisto jesi li bas sve slozio kak treba.
S ovim novim masinama nisam bas siguran da se mozes tak zajebavat. Pogotovo ak ti ode elktronika - onda ti ionako nis nece pomoci nego rezervni dio koj nemas pri ruci.
A i jedno je igrati se mehanicara na 15-16 godina staroj kanti (pa ak za××××s posaljes ju u Savu) ili na nekom novom autu pa onda napravis 10tak tisuca eura stete.

Kale
07-07-2002, 13:52
Da -za mjenjati ulje sam.Jer u servisima uzimaju i 600kn za taj zahvat.

LagunasII
08-07-2002, 21:31
Sta znam? Ne znam nista!
Doliti tekucinu za stakla i provjeriti razinu ulja, ali i to vise ne trebam znati obzirom da mi to sad pise cim upalim auto, i znam provjeriti tlak u gumama, ali samo na pumpama koje imaju automatiku, dakle jedna velika neznalica sam ja. A i kotac promjeniti - i to sam samo jednom ucinio.
Ali znam ono najbitnije - upaliti sva cetri, izaci iz auta, zivcano opsovati mater ili psa, uhvatiti se za celenku, potom za mobitel i nazvati ... koji je ono broj? 987!?!? :smile08:

Nadira
18-09-2002, 15:26
Ne znam popraviti ništa na autuhttp://www.vidi.hr/perlforum/gfx/smile01.gif

Mihajlo
18-09-2002, 20:46
yepp,same here!http://www.vidi.hr/perlforum/gfx/smile08.gif

doc
18-09-2002, 20:54
ja znam auto natankati! :)

Helix_206
18-09-2002, 21:45
Ja neznam ni to :) :) :smile10:

Girrari
18-09-2002, 22:33
Ja znam popraviti sve tipične tal. gluposti (zategni ovo, zaljepi ono, podmaži simo, zakvači tamo...).

Za motore sam samo teoretičar. Osim toga kad vidiš Puntov motor, prođe te volja. Sve je pod poklopcem i možeš samo lijepo gledati ko tele.

Mihajlo
18-09-2002, 23:06
Na Fiatu se ništa i ne kvari osim ta××××runga i plastike.http://www.plauder-smilies.de/scatter.gif

Club Italia
19-09-2002, 13:41
s obzirom da celi život vozim starudije bio sam prisiljen naučiti zamjeniti gotovo sve djelove, jer da sam svaki put išao mehaničaru morao bi hipoteku stavit na kuću, ako rikne motor izvadim ga i ubacim drugi! :))

seyzmo
19-09-2002, 13:43
najbolja fora mi je Nensi Brlek... ne znam zamijeniti gumu na autu, ja vozim Golf.

hahah :))

_Stevo
19-09-2002, 19:04
da to sam i ja vidio. valjda sad proizvode i golf tdi gume.

T-IE
05-01-2003, 16:39
Ja sam jednom mijenjao dihtung na glavi motora. Kako je to završilo, bolje da ne znate. :))

cezy_
05-01-2003, 16:59
Sve kaj se moze,probam napravit sam,jedino za vece zahvate idem mehanicaru.Svice,metlice brisaca,nadolit vode i ulja,jednom sam i mjenjao plocice,ali ne na svom autu,siher je siher :))

ik
05-01-2003, 17:03
zanimljivo,mislio sam da će biti više znalaca,samo komentatori dnevnog tiska