PDA

Pogledaj cijelu verziju : PROBLEMI HRVATSKE SA SUDJENJIMA ZA RATNE ZLOCINE!!!!

Marakos Supak
23-06-2002, 12:06
PROBLEMI HRVATSKE SA SUDJENJIMA ZA RATNE ZLOCINE!!!!

Zagreb -- Problemi Hrvatske sa Haskim tribunalom ponovo su dosli u prvi plan, sto je posebno opasno danas kada se odnosi izmedu stranaka vladajuce koalicije i dalje pogorsavaju, pa se i vanredni izbori cine sve blizim, javlja iz Zagreba Zarko Modric.
Posto je najavljeno podizanje novih stotinu optuznica, medu kojima bi desetak moglo biti protiv visokih vojnih i politickih funkcionera iz Hrvatske, dosla je i izjava portparola Haskog tuzilastva da se general Gotovina i dalje nalazi u Hrvatskoj i da Hag od Zagreba trazi hapsenje i izrucenje.
Upravo u tom trenutku i hrvatsko pravosudje pravi nove greske. Zagrebacki sud je doneo presudu kojom vladi nareduje da dokumenta koje je predala Haskom tribunalu povodom optuznice protiv generala Gotovine, preda njegovim braniocima. Vlada je to odbijala, jer se Gotovina nalazi u bekstvu pa nije moguce da legalno ovlasti advokate sve dok se ne preda.
U isto vreme Javno tuzilastvo zatrazilo je da se sudenje optuzenim vojnim policajcima iz Splita preseli u neki drugi grad. Sudenje osmorici za mucenje i ubistva ratnih zarobljenika i civila u splitskoj mornarickoj bazi Lora pretvorilo se, naime, u cirkus zahvaljujuci punoj podrsci sudije okrivljenima. Publika, koju cine ektremni nacionalisti, glasno navija za optuzene, napada i prieti svedocima, a sudija to javno podrzava. Svedoci koji su u istrazi detaljno opisivali zlocine u Lori odjednom su izgubili pamcenje i tvrde da se nicega ne secaju iako im tuzilac cita tekst njihovih izjava.
Jedan svedok koga su mucili u Lori dao je izjavu da ga nisu mucili nego su mu "samo malo prikljucili struju na usi". To i nije cudno u Splitu, gde o atmosferi straha najbolje govore rezultati popisa stanovnistva. Samo je devet Splicana na popisu stanovnistva izjavilo da su pravoslavne vere, dok ih je 1991 bilo registrovano vise od 5.000.
Na sudenje u Split nisu dosli ni kljucni svedoci iz Jugoslavije jer nisu dobili pravilne pozive preko diplomatskih kanala vec obicnom postom, sto znaci da oni ne mogu da vreme da dobiju ni vize, niti garancije da ce im u Splitu biti garantovana bezbednost.Zato je nezadovoljstvo sudenjem izrazio i premijer Ivica Racan koji je priznao da bi to moglo da nanese veliku stetu Hrvatskoj u svetu. Sudenje zaustavljeno, a Vrhovni sud mora da donese odluku o tome da li ce ono biti premesteno u neki drugi grad, gde ce atmosfera biti povoljnija, a sudije nece otvoreno navijati za optuzene.

€€€€
23-06-2002, 13:17
????

Ante Gotovina
08-11-2003, 08:51
http://www.pajapatak.com/humor/animals/14.jpg

"Ratni zločin"
15-11-2003, 09:32
http://www.veritas.org.yu/Publikacije/Oluja/Faksimili/dok_sr/9.jpg

http://www.veritas.org.yu/Publikacije/Oluja/Faksimili/dok_sr/10.jpg

"Ratni zločin 2"
15-11-2003, 09:37
http://www.veritas.org.yu/Publikacije/Oluja/Faksimili/dok_sr/11.jpg
http://www.veritas.org.yu/Publikacije/Oluja/Faksimili/dok_sr/12.jpg

gospodo hrvati
15-11-2003, 10:25
pomalo ću se citirati:

Ja sam po nacionalnosti Srbin,koji se rodio,školovao,radio i živio u toj
"vašoj" istoj tzv. Hrvatskoj,skoro do
samog kraja 1991.g.
Na prostoru koji vi danas nazivate "RH" su mi se rodili čukundjedov-čukundjed,
pa sve naovamo do moje djece.
Nikada mi niko u familiji nije bio srpski političar,žandar,oficir,pop,
četnik,ali nije bio ni austrougarski konjušar,ulizica,poltron,kvisling,domobran.
Svi se već stotina godina bavimo humanim poslovima,te radimo sa ljudima svih vjera i nacija,pošto nam je to profesija.
Da sam želio,mogao sam danas biti u najmanju ruku ministar ili saborski zastupnik u bilo kojoj hrvatskoj vladi,ili sazivu parlamenta
samo da sam htio podržati njihove vladajuće garntiture.
Međutim,odbio sam.
Otišao sam iz vašeg "raja" i zakleo se da dok sam živ tamo neću nogom više kročiti.
Dosada nigdje nisam sreo da je neko od vas Hrvata igdje napomenuo,npr. miniranja srpskih kuća,radnji,
automobila,vikendica,još u periodu 1990-1991 kad rata nije bilo ni na vidiku.
Samo u mome mjestu,a ono je malo,svega skupa oko 35-40.000 stanovnika,ste u tom VANRATNOM PERIODU porušili oko 500 objekata čiji su vlasnici bili građani srpske nacionalnosti.
Sjećam se da se uvijek negdje od pola noći,do 2-3 sata ujutro,po gradu čula jaka detonacija,ponekad po 4-5.
Sutradan smo svi išli gledati šta se desilo,i Hrvati i Srbi,s tim izuzetkom što su Hrvati obavezno nosili na faci podmukli cinični smijeh.
Do dana današnjeg,niko radi toga nije procesuiran,a jako dobro se zna ko je šta radio.Poimenično.Za Srbe opet vrijede drugi aršini,njih se stavlja na spisak,čak i zato što su prošli pokraj Hrvata i nisu mu rekli "DOBAR DAN".

Napomenuću da u mom kraju nije bilo
"Četnika",nije bilo barikada,ni blizu nije opaljen niti jedan metak u svatovima sa srpske strane,a kamoli bilo šta drugo,no međutim ni to nije zaustavilo vas gospodo da se na svoj prefinjeno morbidni životinjski način iživite na Srbima i njihovom imovinom.

Lično sam prisustvovao jednom kolegijumu
1991.g.,dok sam još radio,kad je jedan uvaženi kolega Hrvat isto kao i ja humanista po struci,jasno i glasno rekao,mada je dotada uz sve navedeno bio politički veoma aktivan na hrvatskoj
strani,kao visoko rangirani član HDZ-a:

-znači 1991.g.:

"gospodo za naš kraj je tragedija dolazak ZNG-a i HOS-a.mi smo ovdje imali miran život i suživot sa braćom Srbima,od kojih su neki kao npr. (pa je između ostalih naveo i mene) i danas prisutni ovdje.Mene kao Hrvata je danas sramota tim istim ljudima pogledati u oči,s obzirom,šta je na našem mirnom i nacionalno šovinističkom mržnjom nezagađenom i neukaljanom terenu,tim ljudima priredila grupica zasljepljenih fanatika i duševnih bolesnika iz redova mog hrvatskog naroda!".

Taj kolega,od tada više ne postoji za RH,bez obzira što je vrsni specijalista,
možda jedan od 3 najobrazovanija Hrvata po pitanju svoje struke i poznavanju svoje radne oblasti,ali jednostavno je tim svojim iskazom zapečati sebe za sva vremena u humanizmu RH.

I danas smo u kontaktu,i on je razočaran svim i svačim,i njemu je uništena imovina od strane ZNG i HOS-a,
a vredniji je za hrvatsku od cjelokupne što buduće,što momentalne,što buduće,aktuelne hrvatske političke infrastrukture.

Čitajući ove optužnice,vratila mi se slika 1991.g. i sveg cinizma i podlosti hrvatske države,naroda i crkve,kojeg su dobrano na svojoj koži osjetili kako i moji preci,tako bogami i ja.
Jedino je kod vas moguće da:mlin,bank,3 svinje,i šta ja znam šta još,budu ratni zločin težak 8 ljudskih godina zatvora,
dok se npr.(kako sam naveo ) sudbina oko 500 srušenih objekata,uništenih dobara,itd,itd..u jednom manjem mjestu van zone ratnog dejstva,i van svih ratnih događanja,po vašem pravosuđu,po vašim ljudima,po vašim zakonima,
tretiraju kao bukvalno ništa,samo zato što su bili vlasništvo građana srpske
nacionalnosti.
Ne zaboravite da će EVROPA i to pitanje postaviti pred Hrvate,kad tad,prije ili poslije..

Sto
15-11-2003, 12:52
××××s? Stotinama godina tvoji predci zive u Hrvatskoj a ti si jos uvijek srbin. Brale moj, ako si tako inteligentan, sta mislis da do sada nisi mogao da postanes hrvat pravoslavne vijere? To su vasi problemi misleci ako zivite negdije da je to srpska zemlja. Jok brale tako ne ide nigdije u svijetu samo kod tako zvanih srba. Ne mislim da i ti znas gdije pripadas. Nazivas se intelektualcem pa bre pusti da to drugi odluce kakav si, ali nemoj ovdije srati o Hrvatskoj. Znas onu: Ako ne podnosis vrucinu, izadji iz kuhinje. Obrisi svoje garavo lice i nemoj vise plakati, jer ovdije ne mozes naci simpatije. Drugim kulturnim rijecima: ODI××××. :smile09:

Po ovome moronu
15-11-2003, 13:02
>>Stotinama godina tvoji predci zive u Hrvatskoj a ti si jos uvijek srbin<<

valjda samo mozes biti Hrvat u Hrvatskoj, nikako nesto drugo.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Sloboda izrazavanja u Hrvata, da ga ×××××.

Odlično,odlično !
15-11-2003, 13:21
Stotinama godina tvoji predci zive u Hrvatskoj a ti si jos uvijek srbin. Brale moj, ako si tako inteligentan, sta mislis da do sada nisi mogao da postanes hrvat pravoslavne vijere? To su vasi problemi misleci ako zivite negdije da je to srpska zemlja. Jok brale tako ne ide nigdije u svijetu samo kod tako zvanih srba.

1.Moji preci,kako sam jako dobro naglasio,živjeli su na teren koji se tek sad zovu RH.

-citiram:

" Na prostoru koji vi danas nazivate "RH" su mi se rodili čukundjedov-čukundjed,
pa sve naovamo do moje djece."

2.Stotinama godina žive tvoji Hrvati npr. u Čileu,pa na Kosovu,u Srbiji,u BiH,u Rumuniji.

Šta misliš kad bi se svi Bunjevci i Hrvati u Srbiji,morali izjasniti kao
Srbi katoličke vjeroispovjesti,jer po tebi oni su Srbi.

3.Hvala Bogu pa o mojoj stručnosti i stepenu obrazovanja ne sudite vi Hrvati,jer samo je kod vas moguće da harmonikaš,šofer,bravar i konobar preko noći postanu generali.

4.U pojmu ODI××××,imaš jedno "I" viška

:smile06: :smile06: :smile06:

××××× hrvatska magarčino :)) :)) :)) !

pa recite vi ...
15-11-2003, 14:32
...meni Srbi, SRBI!!

A sta je sa svim Turcima koji su mirno zivjeli u Srbiji 400 godina...sta je sa njima?? Vi ste u HR 500 i vise godina!

Ja ZAISTA ne znam kako neko moze biti Srbin nakon toliko godina izbivanja iz matice...

Pogledatte Amerikance... Svi su u drugoj a najkasnije u trecoj generaciji Amerikanci - ali se sjecaju svog porijekla...

Ma gledaj svuda po Evropi...i dan danas...druga a najkasnije treca GENERACIJA SU nJEMCI, fRANCUZI, sVEDI ITD...Mijrenju se prezimena itd...

Ma MOZETE vi biti..
15-11-2003, 14:35
...Srbi - NIJE to problem (iako vam to ne valaja!) -
Problem je u tome sta vi sebi SVE prisvajate! To ima recimo vise od 10% Srba - ma to je brate Srbija!!!

Tu je problem!! Nema problema sa lojalnim Srbima koji ne pokusavaju prodavati srpstvo!!

Bunjevci i Hrvati ..
15-11-2003, 15:09
su onda znači ipak SRBI.

Jer ako stotinama godina žive tvoji Hrvati npr. u Čileu,pa na Kosovu,u Srbiji,u BiH,u Rumuniji,pa su i dalje Hrvati i katolici,znači jedino Srbi moraju biti sve drugo samo ne Srbi.

Šta misliš kad bi se svi Bunjevci i Hrvati u Srbiji,morali izjasniti kao
Srbi katoličke vjeroispovjesti,jer po tebi oni su Srbi.

Onda što Srbija ne istjera Hočevara i ostalu katoličku ekipu iz Srbije,što se Bela Tonković izjašnjava kao Hrvat,odkud stari Ivo Škrabalo iz Sombora u vašem parlamentu,šta vam radi bosanac Ćesić-Rojs u saboru,Tomčić iz Sremska Mitrovice,Gucić iz Janjeva sa Kosova,šta radi Ivo Gregurević glumac
iz Orašja u BiH u hrvatskoj kinematografiji.Odkud Ćiro Blažević iz Travnika u BiH,postade selektor hrvatskih nogometaša.
Sve su to stranci.Nikako ne mogu biti Hrvati.
Oni iz Srbije su Srbi (Škrabalo,Tomčić
,...),oni iz BiH Bosanci ili Bošnjaci
(Rojs,Ćiro,...).
Mislim gluposti.

I o kom ti mirnom životu Turaka pričaš na Balkanu,i o kakvom utapanju u Amerikance ljudi što žive u Americi i Evropi.
Pa dobro onda reci mi zašto mnogi njihovi ljudi u njihovim zemljama nemaju istinska ljudska prava. Gdje su prava Indijanaca u cijeloj Severnoj i Južnoj Americi? Gdje su prava Aboridžina u Australiji, koju je Engleska držala vjekovima kao svoju koloniju? Gdje su danas prava Kurda u Turskoj i Iraku? Gdje su prava Jermena pobijenih 1915. i 1919. godine (oko milion i po u Turskoj)? I još dva miliona pobijenih i protjeranih Grka iz Male Azije 1922. godine? Gdje su prava Srba na Kosovu i Metohiji,pa Srba u Titovoj i Tuđmanovoj Hrvatskoj?

Gdje su prava Srba koji su ratovali na strani saveznika i u prvom i u drugom svjetskom ratu i gubili žrtve,a bili su od njih ostavljeni, a sada su još i oklevetani, demonizirani. Zar Švabo i Turčin da govore o ljudskim pravima? Naravno, tome svemu crnilu je mnogo doprineo i Milošević, ali time svetska nepravda i licemerje nije ništa manje.

Oni, dakle, koji izazivaju ratove, onda dolaze da ih gase: Amerika, koja je to radila u Vijetnamu, u Koreji, Somaliji, Kambodži, u kojim sve zemljama ne, i sprema se to da radi i dalje. Ona sigurno pomaže i Čečeniju.
Ali šta nam to vredi: ona će, kao nekada tiranski Babilon, kao tiranska rimska imperija, kao tiranska otomanska imperija, tako raditi i dalje: da izaziva ratove, pa onda da dolazi da ih gasi. I to se onda zove mirotvorstvo!

Osuđujem zato to licemerje i zgražavam se nad njim: jer Amerika izaziva ratove u svijetu, a onda dolazi milom ili silom kao "mirotvorac". Kao što je i ovdje ona i Evropa glavni krivac za rat, zajedno sa komunistima, Miloševićem, Tuđmanom i ostalima, tim komunjarama koji su samo produžili svoju vlast, pa čak ni ćurak nisu okrenuli naopako , nego ga samo spolja premazali, pa je farba brzo spala i pokazalo se njihovo pravo lice, užasno lice komunizma i fašizma (dva lica iste medalje).

Međutim sve to pada u vodu,a čak me i veseli današnje saznanje,da Bunjevci i Hrvati su onda znači ipak SRBI.

A ti "LOJALAC"
15-11-2003, 15:27
Baš si načeo nešto interesantno,pa tako dolazimo do prave srži problema.

U društvima kakvo je HRVATSKA,u kojima i dalje vladaju mentalni refleksi svih prohujalih totalitarizama, pripadnici Manjine (ne samo etničke) tretirani su kao sumnjivci-po-definiciji.
Oni su zato dužni da uvijek iznova pokazuju i dokazuju Većini svoju "lojalnost".
Najbolje će to učiniti ukoliko opravdaju vječito-iznova-upitnu legitimnost postojanja svoje drugačijosti tako što će se demonstrativno distancirati od onih sa kojima su "krvno" isti.
Kada je u Hrvatskoj na vlast došao nacionalistički i fašistički HDZ Franje Tuđmana, od tamošnjih Srba je traženo da potpisuju nekakve "izjave o lojalnosti" ako žele da zadrže svoja radna mjesta (što sam ja odbio u inat,jer neće mi neka šaka tulavih i žvaljavih,nepismenih a vjerski zatucanih hrvatskih životinja krojiti životne norme).
Bilo je to tipično ospoljenje omiljene konstrukcije nacionalističkog uma o Drugom kao stranom, sumnjivom i nepouzdanom; ako ono već mora da postoji - ako se ne može baš zatrti, iskorjeniti, uništiti, preseliti - onda treba obezbjediti da bude nivelisano s Našim. A to će se postići tako što će biti držano pod permanentnom prismotrom, i što će ti isti stalno iznova morati da dokazuju da se ne identifikuje sa razmišljanjem svog vlastitog naroda.
Ima nas što nismo razmišljali nakaradno kao Hrvati.

Pa
15-11-2003, 19:25
Zasto ne ides u ××××× budalo srpska. Gdije po svijetu ima stranaka po nacionalnostima? Picko ako zivis u Hrvatskoj koji ××××× treba srpska stranka? Tako sa vremenom hocete da dokazete kako je to srpska gruda. Idite u ××××× materinu preko Drine i pricajte svoje iluzije pravoj braci u Srbiji. Ma je ×××××, kad vas ni oni ne vole, jer ste zbilja olos ovog svijeta a narocito ovaj ovdije intelektualac koji misli da je popusio bozju kurcinu. Bjezite cigani jedni ×××× vam Sv, Sava sve vase posrane keve koje su vas ukotile. :smile09: :smile10:

Mozete misliti
15-11-2003, 23:51
onaj gore ocekuje da se Srbi u Hrvatskoj totalno asimiliraju i odreknu svog imena, medjutim nije davno bilo kada su Hrvati iz celog sveta (Australije, Amerike, Argentine, Cile, itd) mogli da glasaju u Hrvatskoj!!!!!

Meni jedino
16-11-2003, 00:15
nije jasno da li su oni koji dele misljenje "Sto" i "Pa" u stilu

>>Stotinama godina tvoji predci zive u Hrvatskoj a ti si jos uvijek srbin. Brale moj, ako si tako inteligentan, sta mislis da do sada nisi mogao da postanes hrvat pravoslavne vijere?<<

, ikada krocili van Hrvatske pa i nemaju pojma koliko je osetljivo pitanje "VERSKE I NACIONALNE SLOBODE" i koliko im se posvecuje paznja u civilizovanom svetu, ili u inostranstvu jednostavno ZIVE ISPOD TEPIHA!

Odlično,Odlično..
16-11-2003, 05:31
-citiram:

"Gdije po svijetu ima stranaka po nacionalnostima? Picko ako zivis u Hrvatskoj koji ××××× treba srpska stranka? Tako sa vremenom hocete da dokazete kako je to srpska gruda."

Reci mi molim te zašto onda npr. u BiH postoje hrvatske nacionalne stranke:
Hrvatski demokršćani, Hrvatska narodna zajednica, Hrvatska seljačka stranka, Neovisni pravaši, Narodna stranka radom za boljitak, HKDU, HSP, NHI, HDZ, Demokratski centar BiH, Ujedinjena hrvatska stranka prava, Posavska demokratska stranka i Hrvatska demokratska unija.
Zbog čega onda postoji npr. u SCG:DSHV ili HNS.

-prepravljen citat:

Ako te picke hrvati zive u BiH ili SCG koji ××××× im trebaju hrvatske stranke?
Tako sa vremenom hocete da dokazete kako je to hrvatska gruda.
Neka idu hrvati u ××××× materinu preko Save i Une,pa tamo pricajte svoje iluzije pravoj braci u Hrvatskoj. Ma je ×××××, kad ih ni oni ne vole, jer ste vi hrvati zbilja olos ovog svijeta a na
to će vam i dalje, narocito ovaj ovdje intelektualac,koji misli da ste mu vi hrvati,popusili bozju kurcinu. Bjezite cigani hrvati jedni ×××× vam Sv.Ante sve vase usrane majke hrvatske katoličke koje su vas nakotile.

Marš goveda ustaška!!
:)) :))

Budalo
16-11-2003, 08:01
Mi ne trebamo bjezati preko ikakve rijeke jer mi zivimo U Hrvatskoj. Vi posrani i gubavi srbi :sorry pravi srbi: nemate pojma gdije vam je "OTADJBINA". Majku vam ××××× ni pravi srbi vas ne vole. Idite u ××××× i naucite bre malo "GEOGRAFIJU" da se ne dirnem u bre "HISTORIJU". ××××× moj mozete pusiti kad god hocete ××××ni izrodi. :smile09: :smile09: :smile09: :smile09:

Budale su ti
16-11-2003, 08:12
roditelji,braća i sestre.
Vi posrani i gubavi Hrvati.

gdije - terminološki ne postoji,
postoji u HSJ gdje,ili u SHJ gde

OTADJBINA - terminološki ne postoji,
postoji OTADŽBINA

NEISPRAVNO:
Idite u ××××× i naucite bre malo "GEOGRAFIJU" da se ne dirnem u bre "HISTORIJU". ××××× moj mozete pusiti kad god hocete ××××ni izrodi.

ISPRAVNO:
Idite u ××××× i naucite bre malo
"ZEMLJOPIS" pa me povucite za ××××× bre
sa svojom usranom "USTAŠKOM POVIJESTI". ××××× moj srpsko-pravoslavni mozete pušiti kad god hocete ××××ni hrvatsko-ustaški izrodi.

hehehe
16-11-2003, 08:40
ustasi ce prije uci u guzicu vec u glavu zato ih i ima vise ×××××a nego ostalih .Glupost im je glavna profesija, oni ce lupati kako njima odgovara pa makar i znali da to nema nikakvog smisla , za logiku nemaju blage veze sve bubaju na pamet kao u bunilu .Zvijeri koje se svrstavaju medju ljude nazalost.

Knjiga o Hrvatima
16-11-2003, 08:44
http://users.net.yu/~creation/majmuni.jpg :)) :)) :))

bosanac
16-11-2003, 09:25
Oduvjek je bila napeta atmosfera u Hrvatskoj nego u drugim republikama i za vrijeme mira ako se nadjes medju nima sokiras se od te stalne prisutnosti diskimaniranja nehrvata.

Vjerujem ja sto ovaj covjek prica i ja im se divim kako su mogli sa takvim primitivcima da zive skupa.
Ja sam bio na praksi na moru prije 20 godina kad sam bio dijete nisam odgajan da mrzim bilo koga vec sam odgajan da volim i postujem , ali u to vrijeme sam dozivljavao od dalmatinaca ranu dikriminaciju i mrznju prema nehrvatima.Evo napr covjek ili zena zreliji godina nam jebu majku bosansku i tjera nas ca ako malo pogrijesimo.Tako da su neki koji su dosli preko biroa za zaposljavanje morali priloziti zalbu na radno osloblje cak i direktora hotela koji se ponasao kao kocijas,., da biro bosance ne salje na sezonski rad u dalmaciju jer je znalo dolaziti i do tuce i prijetnje dalmosa kuhinjskim nozevima kako oni prostacki kazu bosanskim kurbama cakijasima.
Mislim da su zaista primitivan i zaostao narod koji ce se tesko odreci svojih tradicionalnih diskriminacija i napadanja na svojim terenima bilo da se radi o suzivotu bilo da se radi o gostovanju ili sportu ili privremenog radu ili cak i prolazu .Jer puno sam tih neprijatnih izgreda slusao od ljudi koji su dozivljavali i u prolazu samo sto su druge vjere.

Covjeka sam slusao kad je pricao da je bio sam Srbin medju sedam hrvata i dva muslimana koji su radili kod gazde koji je po imenu mogao biti Hrvat.Jednu vece jedan hrvat je rekao ajmo mi ovog Srbina zaklat i baciti ga pred svinje nece niko znati jer je jedan , neki su se slozili neki su uzeli za salu a neki su se gadno suprostavili, dok je jedan od muslimana rekao znate li vi da je gazda Srbin i da se taka glupost ni u sali nebi smila spominjaTI.

Prema tome taj covjek musliman je rekao gazdi gazda je dosao na radiliste sa pistoljinom i pitao Srbina ko su ti junaci , svi su se branili da je to bila sala , kad je gazda izvadio pistoljinom i rekao koje taj saldjija da ga izresetam za primjer drugim junacima koji se sale sa klanjem Srba , onda je taj Srbin rekao da je to ko fol njegov kum koji se stvarno salio i tako ih je opet taj Srbin spasio koji se snasao, dok mu je taj bio zahvalan vjecno , cak su zaista postali prijatelji i zaista ga poslije zvao kumom koji mi je kako kaze zivot spasio , dok su ostali postajali drugaciji i govorili , mrznja i brzopletost je najveci covjekov neprijatelj.Eto to je taj istiniti dogadjaj koji je bio prije 30 i vise godina.

kad
17-11-2003, 05:39
su oduvjek bili zvijeri i nacisticka govna .ustaski gubari. :smile06: :smile08:

hehehe
17-11-2003, 05:47
kakve sudije takva i drzava , takva i publika.××××s to pravosudje kada toboze poznati sudac te regije ide na nacistiscki koncer i klice ustasama i takvi da sude Srbima , eto koliko je svijet obrazovan i civiliziran da takvu bruku dozvole. :smile06: :smile06: :smile06: :))

Joj
17-11-2003, 11:14
Sta je taj bosanac inteligentan. I ti se cudis sto nisi uspio u Dalmaciji? Zar ocekujes da takav ×××××n, kao sto si ti, radi u turizmu? Nisi ni rekao dali si opanke ostavio kod kuce ili si bio u njima na poslu? :smile10:

kaze
17-11-2003, 19:44
bosanac , da je morao potkovati grifove mjesto opanaka da bi se mogao sa vama kopitarima uporediti :)) :)) :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile09: :smile09:

hehehe
17-11-2003, 19:49
joj ×××××ne ne kaze se ;
- sta je taj bosanas inteligentan
- vec, sto je taj bosanac inteligentan.

Niti se sto govori bilo gdje niti sta, majka mu stara kako ste tako glupi.
:)) :smile09:

STO
17-11-2003, 22:31
je HEHEHE ××××××, ali sta je bosanac glup. Reko sam ti hehehe idi ×××× svoju kevu posrani ciganine. RAZUMES BRE? :smile09: :smile10:

Sve je u...
17-11-2003, 22:48
...redu...Ovo sam ja pisao:
"ma mozete vi biti Srbi - NIJE to problem (iako vam to ne valaja!) -
Problem je u tome sta vi sebi SVE prisvajate! To ima recimo vise od 10% Srba - ma to je brate Srbija!!!

Tu je problem!! Nema problema sa lojalnim Srbima koji ne pokusavaju prodavati srpstvo!!"

Dakle, 1990/91, imas 67% Srpske policije u HR, 80% vojske, 12% Srba i jos ponesto "jugoslavena". Srbi drze skoro 50% polozaja i dominiraju i Komunistickom partijom!

Hrvati dobivaju visestranacke izbore sa HDZ-om.

Pa recite vi meni - Srbi, sta je Hrvatima bilo radit da ostvare svoje legitimne politicjke ciljeve? (94% je glasalo za samostalnost od 86% birackog tijéla!)???

Tu je problem...Sbri nisu mogli (kao i nikad!) SMISLIT Hrvatsku. Osim toga svi ti polozaji, partija, policija JNA, dominacija....

Sta je Hrvatima radit? Predat se? ili ...

Po Ustavu SFRY ima svaka republika pravo izdvajanja (kao sto se je jednom i formalno asocirala u SFRY dobrovoljno!)

>>Pa recite
17-11-2003, 23:52
vi meni - Srbi, sta je Hrvatima bilo radit da ostvare svoje legitimne politicjke ciljeve? (94% je glasalo za samostalnost od 86% birackog tijéla!)???<<

Pre svega 94% glasackog tela nije moglo da glasa za samostalnost, jer Srbi nisu glasali za samostalnost, a bilo ih je 12% u Hrvatskoj. Dakle, u najboljem slucaju, moglo je glasati 88% u koju cifru i dalje sumnjam.

Druga stvar, vase osamostaljenje se nije ticalo samo vas u zajednickoj drzavi. Trebalo je to u dogovoru sa ostalim clanicama federacije (pa po potrebi ukljuciti tu i medjunarodne faktore), o mehanizmu secesije, o sukcesiji imovine SFRJ, definisati prava i polozaj Srba, koji su do tad bili kostitutivni narod, itd.

Medjutim, sigurno da nije pravi put bio isterivanje Srba sa posla po kratkom postupku, likvidiranje Srba, paljenje njihovih radnji, imovine (kao sto je neko to uverljivo opisao).
U stvari, mozda neko zastupa teoriju da jedino izazivanje rata i podgrevanje nepoverenja Srba u novu drzavu, je bio najbolji nacin da se dodje do brzog medjunarodnog priznanja, ali sto se onda cuditi zasto je doslo do rata?!

toje
18-11-2003, 06:55
ustaska bagra koja je zeljna ljudske krvi , zato i izazivaju rat svakih dvajestak godina .to treba staviti u rezervate da bi se ratovima jednom zauvjek stalo u kraj . :(

>>Nisi ni reka
18-11-2003, 08:05
dali si opanke ostavio kod kuce ili si bio u njima na poslu?<<

A stace mu salonske cipele i odelo za sezonske poslove?

bosanac
18-11-2003, 20:30
Mi bosanci smo za vas elitna gospoda, kad i oni sto opanke nose , kod srba su opancici od koze a kod vas su opanci gumenjari to vam je izum prvi kad ste zamjenili za grifove.... i oni stalu za stoku razlikuju od kuce u kojoj zive .Skidaju obucu bilo cipele , opnke ili vas moderni izum gumenjake cizme ili opanke u kojima cuvaju vas stoku jer tu je gavna poenta cistoce.

Kod vas ce obuca skida sasmo pred spavanje i to je ostavljate kod kreveta da bi udisali parfem cijelu noc. :))

Vi i nesmijete skiniti obucu kad vam noge smrde .Bosanske izbjeglice prave o vama viceve kad su bili kod vas , pa kad vas natjeraju da skinete obucu a carape specene od prljavstine , pa su vas onda odma gonili da ih obucete , kazu bolje ocititi za vama vec udisati nesnosljivi smrad. :)) :)) :)) :)) :smile08:
Ma vicevi se pisu sad o vama i to istiviti. :)) :))
A dalmosi se cijelu sezonu ne okupaju , jer nemaju vremena od pijace , ubise se pijuc bevandu i lovec tu ribetinu.Nikakvi to ljudi nisu psuju kao ludaci , kako kaze mater cerki ,jeba te tovar. :)) :)) :))