PDA

Pogledaj cijelu verziju : SONJA SAVIC

SONJA SAVIC
20-04-2009, 09:04
NAVJEROJATNO SAM IZNENADJEN DA NA ISTOKU IMA I OVAKO PAMETNIH LJUDI. NA NJEZINE IDEJE SAM TU CESTO (NE ZNAJUCI DA SU NJEZINE!!) POZIVAO - I SPOMINJAO - A ONO TSANJA JE TO JAVNO GOVORILA I?? NAZALOST, BILA USUTKANA! AJDE DA SVI PRESLUSAMO PA DA O OVOM PRODISKUTIRAMO:

http://www.youtube.com/watch?v=XweSmuPxVKk

Ja jednostavno
20-04-2009, 16:42
Ne mogu vjerovati da ima i toliko pametnih i modernih Frba! Ona mora da je bila odgajana u hrvatskoj obitelji! (Mozda i slovenskoj? - oni slicno rexoniraju kao Hrvati po tom pitanju)

Zaista
20-04-2009, 16:53
NEVJEROJATNO - da ima uopce toliko pam,etnih ljudi u Srbiji! Pa kako mi za tu Sanju nismo culi?

Reci ce nasa Tetka - pa to NIGDJE nije pisalo - to NIGDJE ne pise!

EEE pa sad preslusaj! IPAK se je pojavilo da ODABRANI to cuju - mase sigurno nece!

Nikad cuo
20-04-2009, 23:32
za Frbe, ali kad ti neko savetuje da napustis svoj dom i da ides u neki drugi grad, zar ima veceg primera defetizma?

Anyway, hvala na linku, bas sam se nasmejao :)

Ali vidis
21-04-2009, 10:35
ti - ona je spomenula SVE ´srpske ×××××rije - kroz povjwest - gdje su oni DOKAZIVALI SVAKI put da im zivot ne vrijedi nsta - Spomenula je BAS te "martovske demonstracije" - i koja je ×××××rija sa njima izasla - (kako rekoh - svejedno je meni ako ti sa SVOJIM spolovilom tuces po koprivama. ali nemoj sa MOJIM!). Spmenula je i selidbu SRBALJA 1690 sa Kosva - Ljudima je onda OCITO bio vazniji zivot i zivot novih generacija nego smrt svih! MNOGO je ona rekla - izmedju ostalog da recimo NATO tehnologijom cuva zivote svoje vojske, a Srbi ZIVOTIMA tehnologiju (mostove, zgrade itd...)... SVE sta sam ti ja spomenuo Tetko! CUJ OVO: "do zadnjeg cemo se boriti da se nad nama ne izvrski genocid"

Jeste
21-04-2009, 13:59
jeste, mnogo licemernog je rekla. Lako je Americi cuvati zivote svojih tehnologijom jer ima i novac i tehnologiju.

A svo to jos gluplje ispada kada znamo za koje babe zdravlje se salje americki vojnik 20.000 km od doma.

Mogla je jos dodati da Amerika pored tehnologije sada ima Hrvate da bi sacuvali svoje. Well, bolje spasiti zivot i jednog crncuge nego jednog balkanca iz Hrvatske.

Jedno je
21-04-2009, 14:29
Sigurno - od Srba taj "Balkanac" vise NIKADA ginuti nece! A od koga je taj "balkanac" do sad najvise ginuo?? Od SrBalja (i partizana - ...) - ali onako - MASOVNO - a kad si vidio da je ko u NATO-u MASOVNO ginuo?

Ako vi zelite gginuti masovno - IZVOLITE! Hrvati NECE - vise nikada!

Vidis
21-04-2009, 16:27
Hrvati da nisu imali to pola miliona Srba u hrvaskoj ini bi bili zivi degenerici ,bili bi gori od divlji plemena. :))

sanjarenje
21-04-2009, 17:28
isto tako ja nisam mogao vjerovati da, osim skutora, ima toliko mozgovnih bjednika, tupih katolika, groznih koljaca, jasenovicara..... a vjerovanje je glupom radovanje!
Stara nasa!

PECE
21-04-2009, 18:34
Boli Tetko! Znam ja - nije lako! Ali ti nikako i NIKADA da shvatis i naucis - da je - sta se HR tice - SVE, CIJELA IGRA - ZAUVJEK izgubljena!

FINITO!! GRANICA IDE NA DRINU GDJE TREBA I BITI! ZAUVJEK!!

Moze samo
22-04-2009, 00:02
tebe da boli sto sam ti jos jednom razjebao materijal i argumente.

Smesno i licemerno da ne moze biti zesce.

Cuj, kako Ameri brane zivote tehnikom. Pa zar i tebi ta izjava ne lici ××××× da ne moze biti gluplja??? Ili ona "kad neko napadne tvoj grad, ti se otseli u drugi" (!!!!!)
Svede, kad ti neka banda upadne u kucu da ti maltretira familiju, ti pokupi stvari i familiju i seli se iz kuce, vazi?

Stvari nisu
22-04-2009, 06:59
Tako jednostavne - Sta su Danci i Niz<ozemci napravili kad su Njemci usli (ulazili) u njihove zemlje?

Nisu sigurno isli da se bore do zadnjega da se nad njima ne izvrsi genocid!

ako si imalo promocuran a ne impulsivna ×××××× i seljacina - prvo razmotris i procjenjujes situaciju, i RACIONALNO donosis zakljucak kako i sto dalje...

Ako imas 10 000 vojnika a neprijatelj 30 000 pokusavas sklapati mir, itd...

Poslije POPUSKA zbog "martovskih demonstracija" su se Nedic i Ljotic (a i Mihajlovic) su se pokusali prilagoditi situaciji (Srbi onda nisu nasli pametnije)- i poslije nekoliko ×××××rija su prestali zajebavati nijece... a MI? MI smo ISPUSILI vase ×××××rije... Znas one ×××××rije sa provokacijom Njemaca, a onda oni u ciscenje - i narod zbjegne u sume Titu... Pogledaj kako si prosli Francuzi, Belgijanci, Svedi, Norvezani, pa Bugari, Grci, Madjari, Rumuni ITD, ITD...

Ma tuci ti svojim spolovilom po koprivama - ali ne sa mojim...

opet
22-04-2009, 08:52
ova ××××××tina zapeo za martovske demonstracije, i opet nalazi najbolje resenje za Srbiju da je ostala u savezu sa Hitlerom uprkos mom objasnjenju sta bi bilo sa Srbijom da je tako zaista bilo!
Pa do sada bi kamen shvatio.

Budalo jedna, Srbiju ne mozes da poredis sa Nizozemskom i Danskom.
Zapadni svet nema milosti prema Srbiji zbog njenog tradicionalnog prijateljstva sa Rusima.
Zar ti nista ne govori do zla boga pristrasan stav zapada prema Srbiji od pocetka JU krize preko tvrdi sankcija, vecitog ucenjivanja, bombardovanja, otimanja srpske teritorije, krajnje pristrasnog Haskog tribunala koji Srbe osudjuje na maksimalne kazne a srpske dzelate oslobadjaju od krivice, unistavaju dokaze protiv istih, itd.

I sam italijanski ministar pri EU Fratini izjavi da EU ima nefer odnos prema Srbiji. Priznao covek.

Sta mislis kako bi Srbi prosli da su kao Izrael pobili 900 palestinskih civila. Hajde stavi prst na tu ludaru, mucni glavom, razmisli pa mi kazi da li onda vredi porediti zemlje.
Nizozemska i Danska nisu proglasene za dezurnog krivca kao Srbija.
I sve sto ne bi islo u prilog toj predpostavci, bilo u Hagu, bilo na medjunarodnom sudu, bilo gde, cupa se iz temelja.
Kada se nema dokaza protiv Srbina on bude ubijen, ili se oteze njegovo sudjenje do besvesti (Seselj).
Kad se ima dokaza protiv miljenika SAD, takvi dokazi pojede maca (sam Hag ih unistava).

Pre nekoliko
22-04-2009, 08:58
dana sretoh jednog mog poznanika, nekog poljskog Jevrejina.
Medju prvim pitanjima je bilo: "Ha sta kazes, Milosevica ubili jer nisu imali dokaza protiv njega?"

Sve se zna, ali tek ce da se sazna.

E pa fekalijo
22-04-2009, 09:07
Srbija nije htela savez sa Hitlerom, na tvoju zalost, a ja sam veoma ponosan.

Bio bi zalostan da je bilo suprotno, ili, ne dao drago Bog, da smo docekali Svabu sa cvecem razdragani kao vi. Ja mislim da bi u zemlju propao od sramote.
Jos vise bi propao u zemlju od sramote kad bi i jedan srpski vojnik krenuo na bracu Ruse. To se nikada nije desilo u istoriji, a siguran sam nece ni u buducnosti.

Pa eto, vasa poslednja anketa govori ko ste i sta ste. Vi ste veliki ODRODI cim germansku (TUDJU) rasu smatrate najdrazom, a svoju sopstvenu slavensku najvise mrzite (Slovence, Ruse i Srbe).

EEEEEEE
22-04-2009, 10:11
Nasa Tetko... Pokokali ste vi mnogoooo vise Kosovara od 900 - ALI - ko je trazio SAVEZ sa Hitlerom? Donekle na papiru - ali kad imas takvu gerdosiju za neprijatelja - radis onako kako su radili Cvetkovic, Srbin i Macek (Hrvat) - a ne kao ona seljacina koja je sa pomocu Englezima zapocela demonstracije - a onda?? KLIS u London, a ostali?? PUSILI i ISPUSILI 4 godine uzasa - a to onda usporedi sa zemljama oko YU - kako su one prosle... Da te seljacine NISU isprovocirale Nijemce (pa onda pobjegle) - YU bi ostala kraljevina poslije WW2 - a ne zna se koliko dugo, a mi bi zaobisli SVE uzase kroz koje smo prolazili I?? zaobisli bi i komunizam...

Sta se zapada tice on je do Vukovara i Dubrovnika - PODRZAVAO YU! no vi ste prekardasili - a mi smo bili MNOGO tvrdji orah nego ste i VI i "ZAPAD" mislili.... Englezi i Francuzi si vas X puta spasavali od bombardiranje, 1992 vas je poslije sastanka NATO-a u Lisabonu - na OSOBNI rizik - spasio od (odlucenog!) bombardiranja, Miteran, koji je doletio u Sarajevo i - kao - "razbio" Blokadu... - Onda su vas spasili Englezi tako da su sa (njihovim) Sandzaklijama organizirali sukob izmedju Hrvata i muslimana u BiH - i tako cas OPET spasili od TOTALNOG unistenja - (zahvaljujuci i BEZGRANICNOJ naivnosti Hrvata a i Muslimana) - Tu vazi ona tvoja - LATINSKA, ne francuska, "zavadi pa vladaj" - Na koncu vas od vaseg TOTALNOG ludila niti bog vise nije mogao spasiti - Tako ste docekali Oluju, a i Amerima prekipilo - i 1999...

EEEEEEEEEE
22-04-2009, 17:29
se eto i Boga, svemoguceg, odrekao.
Kaze da ni Bog ne moze pomoci!
Sta kazu na ovo oni mantijasi koji u ime Boga sa ovom budalom nastavise JASENOVAC,GLINU!
Sigurno je i nepismenom dzilikosu tesko gledati istini u oci.

Po Ovidu (Ovidiju):
IN MEDIO PASSIMQUE COIT PECUS!
..............................
Thja,besramnost primitivca nama granica!

Ti mozes biti
22-04-2009, 19:28
"ponosan" - ali i sam znas da Hitler nije imao nikakve planove "urazumljivat" neku Yugu (Srbiju) - a kad zasrali "martovskim demonstracijama" i SRUSILI vladu, prebacio je vojsku i razbio tu ×××××riju... a sta je dalje bilo? pa znas...VI ste se najmanje poslije borili... i najljepse ste sa Hitlerom kolaborirali... Lijepo ste Tita VRLO brzo sa Nijemcima izbacili iz Uzica u BiH, (NDH) gdje je bio CIJELI rat - dok mu Crvena Armija nije dala Baograd i Srbiju na pladnju oktobra 1944 - i tu se je SVE zivo kotilo i kokalo sa svih strana, ono kao - NDH! A vi u Srbiji DIVNO PRVI od svih ocistite Zidove, i tamo je vladao u PRINCIPU MIR - dok svi drugi puse vase "martovske demonstracije"... I?? Kad Tito sa partizanima udje u BGD - expresno se mijenjaju uniforme, kokarde za zvijezde - i RASPALJOT po - UGLAVNOM Hrvatima - a ta zavrsnica donosi NAJMANJE 200 000 (neki kazu i 300 000) pobijenih - OPET vecinom Hrvata... I te "martovske demonstracije" - produze agoniju i popusak sa jos 45 godina komunizma - koji nam u zavrsnici podari ono sta su Srbi uradili 1990/91 - 1999 .

GOTOVO! 4EVER! FINITO!

Jebo te
22-04-2009, 23:31
koji je to kreten da blamira zemlju koja nije htela u savez sa Hitlerom! Neverovatno!

I pricam mu sve vreme sta bi sa Srbijom bilo kao saveznicom Osovine, i bundeva nikako da shvati.

Pricam mu da bi Srbija najebala na mirovnoj konferenciji, jer Srbija je zemlja prema kojoj zapad nema milosti, on i dalje zapinje kao bik na ××××× da bi Srbiji bilo lepo u savezu za Hitlerom.

Rekoh ti, na tvoju zalost NISMO hteli savez, niti je to prirodno ni normalno da se sklapa savez em sa Germanima em sa nacistima, nije u prirodi Srbina i ja sam zato PONOSAN. Nismo mi kao vi.
Po prirodi stvari, Srbin nikada ne moze biti suprostavljen toliko srodnom narodu kao sto su Rusi.
Mi nase poreklo volimo i postujemo za razliku od vas. Mi znamo ko smo sta smo i od koga poticemo i sta su nam koreni, VI NE! I to je ogromna razlika izmedju vas i nas, i zato smo mi ponosni na nasu veru, nase poreklo i nasu istoriju, a vi mrzite.

Ako ti je tesko shvatiti da bi Srbija izvukla veoma debeo kraj kad se krojila Evropa i uspostavljale interesne sfere, onda bar shvati da hipoteticni SAVEZ SRBIJE SA HITLEROVOM NEMACKOM JE NEPRIRODNA STVAR, I NEMOGUCA SA RUSIJOM KAO SUPROSTAVLJENOM.

Potez je mudar, Jugoslavija se nasla u taboru sila pobednica. U suprotnom, prvenstveno bi Srbi najebali i anulirali sve sta su postigli za 150 godina borbe za slobodu!

Pa zar je ovo tesko shvatiti?

Iz istog
22-04-2009, 23:47
razloga Srbija ne zeli u savez sa NATO. Ta vojna organizacija svoim radnjama i politikom sve vise pokazuje da je suprostavljena Rusiji, to se vidi sa Marsa. Zbog toga Srbija ne zeli u taj savez vec neutralnu poziciju.

Samo da napomenem da ne bude zabune, a sto je receno iz najviseg vrha NATO, da je iskljucivo do vlada zemalja da li ce u taj savez ili ne. Ja cenim srpsko NE.

Cvetkovic
23-04-2009, 08:19
i YU vlada su potpisali sporazum - nekolicina generala je - SA ENGLESKOM TAJNOM SLUZBOM! - organiziralo te "martovske demonstracije" - a zasto?? Pa zato da rasterete Engleze - znas da su Njemci opasno bombardirali UK 1940/41... i spremali invaziju - SDvakako im onda dobro dolazi da nek drugi gine umjesto njih - cim vise Njemaca zavezano drugdje - manji pritisak na UK... A oni koji su zakuhali te "martovske demonsreacije" - klisnuse u london - i ostavise narod na milost i nemilost ... Skoro NIKO nije htio pakt sa Hitlerom - a kad imas takvog geroznog neprijatelja - onda je bolje biti pasivan - i ostati ziv - i cekati bolje dane - kao Nizozemci, Danci, Norvezani, Belgijanci Francuzi (pola Vichy - sa Hitlerom, pola pasivno) - Madjari, Rumuni, Bugari, Grci itd...

Malo o Nedi
23-04-2009, 10:48
"Jednom prilikom, svejedno kojom, general Milan Nedic rekao je Adamu
Pribicevicu, koji je kao sto znate bio na drugoj strani: Lako je dati
zivot za Otadzbinu, jer to boli sekund dva. Ali nije lako dati obraz, jer to
boli i u grobu. Vi ce te me streljati ili obesiti kad se tragedija svrsi. Ali
ja cu leteti ka raju, ne ka paklu, videti bar milion Srba koji mi duboko
zahvaljuju, jer ih je u zivotu ostavila moja 'izdaja'."
Prije nego se i pomisli da se da sud o djeneralu Nedicu, podsjetimo se na
detalje plana izradjenog po Hitlerovoj naredbi: Srbiju isprazniti i u nju
naseliti okolne narode - njemacke saveznike. Stanovnistvo preseliti u
okupirane prostore Sovjetske Rusije. Gradove u Srbiji, prilikom
realizacije projekta, potpuno opkoliti, izvrsiti pretresanje, kvart po kvart, ulica
po ulica, kuca po kuca.
Postupiti kao u Sapcu. Ko ne moze da ide likvidirati na licu mjesta.
Zealter R. Roberts: "Tito, Mihailovic and the allies 1941 1945" str 258;
"Dabome, dok je je Kvisling utirao put okupacije svoje domovine, dok je
Josip Broz utirao put boljsevizacije Balkana (saradjujuci pri tom i sa
Nemcima i sa Italijanima, sve do kraja rata), Milan Nedic je saradjivao
sa okupatorom da bi utirao suze i umanjio strahovite i nepotrebne zrtve
srpskog naroda u jednom tudjem ratu, u koji je bio uvucen protiv svojih
sopstvenih interesa."

23-04-2009, 10:48
Prijedlog Deklatacije o rehabilitaciji djenerala Milana Dj. Nedica koju
su potpisali poslanici u Skupstini Srbije 13 maja 1992 god.: dr. Vojislav
Nedeljkovic, Slobodan Rakitic, Vlatko Vukovic i Milan Mikovic:
Djeneral Milan DJ. Nedic, predsednik Vlade nacionalnog spasa Srbije od
1941 do 1944 godine, zasluzan je za spas milion ljudskih zivota (iskljucivo
Srba).
Djeneral Milan Dj. Nedic je zrtvovao ne samo sebe, svoj zivot nego i
svoju cast za spas Srbije.
Djeneral Milan Dj. Nedic nikada nije bio, niti moze biti izdajnik
narodni, kakvim ga proglasise komunisti.
Djeneral Milan Dj. Nedic nije izdao narod, veru, istinu ili srpsku
tradiciju, komuniste ionako izdati nije mogao jer je njihov neprijatelj
oduvek bio. Kao sto je Sveti Sava od strane Srpske pravoslavne crkve
proglasen duhovnim ocem svih Srba, tako je i djeneral Milan Dj. Nedic od
strane srpskog naroda proglasen "Srpskom majkom" i "Ocem Otadzbine".
Zbog besmrtnog dela koje je ucinio na ocuvanju srpstva, krajnje je vreme
da se sa njegovog imena skine zig izdajnika narodnog,i da bude proglasen za
jednog od najvecih srpskih sinova, jer u velicanstvenoj zagrobnoj vojsci
Srbije, armijskom djeneralu Milanu Dj. Nedicu pripada jedna od celnih
pozicija.
Ivo Andric je zapisao: "Svi mi umiremo samo jednom, a veliki ljudi dva
****, prvi put kad ih nestane sa zemlje, a drugi put kad propadne njihova
zaduzbina."
Zaduzbina djenerala Milana Dj. Nedica je Srpski narod

23-04-2009, 10:51
Izjava dr Turnera , civilnog upravnika Beograda na sudjenju poslije rata:

"Hocu, ali i moram da iznesem upravo cinjenice, a to svakako zeli i
visoki sud. Na tom savjetovanju konstatovano je da komesarska uprava u Srbiji sa
ministrom Milanom Acimovicem nema potreban autoritet i da joj nije
uspjelo da u Srbiji prestanu diverzantske akcije i napadi na njemacku vojsku. Iz
same njemacke Vrhovne komande poruceno je da se to neredovno stanje mora
svim silama prekinuti, a u Srbiji mora da zavlada red i mir, kako to
zahtijeva ponasanje u jednoj okupiranoj zemlji. Odluceno je da se potrazi
srpska licnost od autoriteta koja ce smiriti Srbiju, a izbor je pao na
bivseg ministra vojnog, djenerala Milana Nedica. Nedica sam zatekao u
njegovom stanu, gdje je bio pod strazom. Bio je potpuno utucen covjek,
koji je nedavno u Smederevu u velikoj eksploziji izgubio sina jedinca i snahu.
Kada sam mu izlozio predlog vojnih okupacionih vlasti I razlog moje
posjete odlucno je rekao:"Sta vam pada na pamet. Vi ste ludi". Da, bas tako je
rekao "Vi ste ludi". I odbio me je. Ja sam se vratio medju generale sa
dubokim uvjerenjem da djeneral Nedic nije najsrecnije izabrana licnost i
da moramo naci drugo rjesenje.

23-04-2009, 10:51
Medjutim generali su to moje misljenje odbili i naredili mi da ponovo
odem kod Nedica i da mu saopstim u ultimativnoj formi slijedece:
'Ukoliko Vi odbijete da nam pomognete da smirimo Srbiju, Firer je odlucio
da Beograd i Macvu okupiraju ustaske trupe. Sjevernu Srbiju predace na
upravu Madzarima, a ostatak Srbije bice podijeljen na bugarsku okupacionu
zonu i na albanske trupe koje ce dobiti cjeli Sandzak i upravu do
Kraljeva, gdje ce biti granica sa bugarskom okupacionom zonom'.
Kada me je djeneral Nedic ponovo odbio, ja sam mu otvoreno saopstio,
kakvo je rjesenje nadjeno. On je pola sata sutio, onda mi je tihim glasom
rekao:
"Pristajem". Eto, visoki sude, tako nam je uspjelo da obrazujemo Vladu
djenerala Milana Nedica" zavrsio je svoje izlaganje dr. Turner.
Na drugom sastanku bivsi gradonacelnik Beograda Vlada Ilic i predsjednik
Srpske akademije nauka i umjetnosti Dr. Aleksandar Belic, placuci su
molili djenerala Nedica da ne odustane i da se prihvati spasilacke uloge srpskog
roda.

Vidis
23-04-2009, 14:36
Bar kako je on rezonirao u ona TESKAAAAA vremena -

Lako je onda biti revolucionar... HEROJ (sa tudjim spolovilom)....

Ludski zivot MNOGO ZNACI!

A tako je i (×××××?) T rezonirao - prema vama - ali i prema NAMA!

Sad nekad (najcesce9 to uspije spasavati zivote -a nekad ne... sa nekim se mozes dogovarati - ( sa njemcima) - a sa nekim ne - (najcesce Srbima! - jer oni kazu ovako ili nikako - pa udare...?)

Dakle i ovo je rezon...

kako
23-04-2009, 21:14
to Tetkoo-konjusar vi caprkate nebi li nesto nasli protiv Srba i kad bilo sta izcaprkate onda tu osobu uzdizete u nebesa a do tada niste ni znali da postoji.Bas sta niska primitiva koja je ispod svakog nivoa.
Sta se u Latinici govorilo sve o vama i to vasi hrvati i Latin ali su govorili sve istinu koju vi ne zelite cuti pa Srbi to ne uzimaju za oruzje jer vi srbima niste interesantni jer ste previse niski i primitivni. :smile16: :smile17:

Ali zasto
23-04-2009, 22:08
hocete nasu zemlju ako smo ××××××?
Jadan si ti usrani vlase.

MI???
26-04-2009, 19:55
Ceprkamo?? ne bi li nasli NESTO??? AJJJOOOOJ? NESTO? PROTIV SRBA??

PA TO SU TONEEEEE, kilometri - pitanje je - DSTA IMA STA NIJE LOSE sa Srbima? i Srbijom...

JOOOJ koji si ti umisljenik - kao i vecina Srba - zacahureni i umisljni:

MI!!MI!! NAJ, NAJ... a ko ste vi? jedan mali, primitivan, balkanski, seljacki narod - Koji je zapocinjao i stvararo sam ×××××× i ×××××× svojoj okolini -

No to je proslo sad jednom <ZAUVJEK -

Sad se taj mali zaostao narod mora SAM koprcati u blatu koje je stvorio - nema vise ko da ga odande vadi...

Pitao bi ja tebe
27-04-2009, 11:00
sta ima sa Srbima dobro? Sta su oni dobro uradili drugimá? Sta drugi misle da je dobro...? a ne sta su si oni umislili da je za nekog dobro...

A vi ste
28-04-2009, 03:37
mnogo dobra uradili drugima, toliko dobra da ste gotovo sa svim susedima u nekom sporu, i sa svim rezimima kroz istoriju.

Reci ti
28-04-2009, 07:37
meni - STA smo mi uradili - DOBRA ILI ZLA - susjedima kad STOLJECIMA nismo MI kreirali vanjsku politiku, nego neko drugi - mi smo imali samo UNUTARNJU AUTONOMIJU - i to skoro 900 godina!

A??? da smo (kao drugi) isli iskoristavati vrijeme kad smo bili jaki, od 9-og do 11-og stoljeca - danas vas vjerojatno (a ni Bugara) ne bi bilo - odnosno bili bi rastopljeni sa nama... a ko zna - mozda bi mi i otisli i dalje... No nase naivno postenje i obecanje Papi da NIKADA necemo nikog napadati - da cemo se SAMO braniti budemo li napadnuti - nas je dovelo da smo se jedva odrzali kroz povjest!... NO, sad smo tu gdje jesmo! A vi??

Pa sto
29-04-2009, 13:26
vaseg papu niste slusali 1914. kad ste isli na Srbiju i 1943. kad ste isli na Saljingrad?

A to koliko
29-04-2009, 13:29
ste dobra uradili, stvarno strava!

Proterali ste sve druge nacije iz te vase mocvare (Talijane, Srbe, Madjare) i postali ste jednonacionalna zemlja.

Mi smo tu
29-04-2009, 14:01
gdje smo - a vi??

vi mozete
01-05-2009, 05:34
o Srbima samo izmisljati i duvati im u dupe od muke jer ste i sami svijesni ko ste i koju sram nosite na dushi.Nasa Istorija Ponosna i svijetla a vasa Povijest je sramna i crna i tu je najveca istina .Tu vam je milion puta iznseni dokazi u koje se mozete i sami uvjeriti i koji su i sada pred ocima svijeta a vi Protiv Srba nemate nikakvih dokaza sem lazi i izmisljotina jer vas je sram da ste jedini najgori i sramniji narod ovog vremena. :smile17:

Ti nisi
01-05-2009, 08:47
nazalost u stanju ista razumijeti -

ZATO covjek gubi motivaciju tebe nabijati...

Ja ti ukazujem tu (pozitivno) o Nedicu na pr, a ti?

Ukazujem ti kako su pocinjali WW1 i WW2 na "nasim prostorima"... a ti?

MA...

Tacno, Nedic
01-05-2009, 09:16
jeste imao pozitivnih strana.
Kad je vec postavljen za predsednika neke vlade ogranicenih ingerencija (Srbija je bila pod upravom Vermahta), trudio se da spasi sto vise mladosti saljuci ih na razne radne akcije ili jednostavno da se sklone kako znaju i umeju pred policijske racije.
On je spasio mnoge rodoljube.

Nije docekao sudjenje, ubili ga u zatvoru.

Medjutim, ovde se porede dve posve razlicite pozicije, jedna pozicija da li u savez sa Hitlerom, druga pozicija sta uradit najbolje u okupaciji i ulozi predsednika kvinslinske vlade.
Nema veze jedno sa drugim.

Rekao sam vec nekoliko puta da zapad nema milosti prema Srbiji, i onda se vrlo jasno da naslutiti kako bi Srbija kao saveznica Hitlera prosla kad se krojila karta Evrope.

A NISTA ne
01-05-2009, 11:12
govoris o onima koji su CIJELO podrucj uveli u taj kaos i klaonicu? Vi ste najmanje izginuli od svih (OK, Slovenci i makedonci su najbolje prosli)

Čerkez
04-05-2009, 17:11
Svjedočenjem Gorana Čerkeza na Vrhovnom je sudu nastavljeno suđenje Mihajlu Hrastovu u slučaju Koranski most.

- Četnici su pokušali proboj u grad. Imali su veliku podršku i u Karlovcu, a pred mostom su bili srpski tenkovi. Ovaj čovjek mi je spasio život i to se nije događalo u bolnici ili nekoj drugoj ustanovi nego na prvoj crti bojišnice - izjavio je Čerkez. Da nije tako postupio poginuo bi i ja a Četnici bi vjrtojano ušli u Karlovac.

Na pitanje sudskog vijeća pod predsjedanjem Senke Klarić Baranović kako, u istrazi je govorio drugačije, Čerkez se pravdao ratnim ludilom, stradavanjem svog brata koji mu je umro na rukama, ranjavanjem oca te situacijom sa sestrom koja je kao maloljetnica krenula u obranu RH.

- Meni ovo sliči na inkviziciju, a ako mene ili nekog želite osuditi, učinite to. Znam da sam časno i pošteno branio svoju domovinu. Samo znajte da nas nisu napadali nikakvi srpski pioniri nego četnici s bradama - Oni nisu imali milosti za nikog - zaključio je emotivno Čerkez.