PDA

Pogledaj cijelu verziju : VIZE

RAZOCARAN
20-04-2009, 08:49
Malo je reći da sam razočaran.

Dobro jbt-e, gde je ta kampanja? Kampanja koalicije ZES me podseća na izreku “nema razloga za paniku, mi smo na Titaniku”.

Ne znam koji je stručnjak rekao čelnicima DS-a da to treba da liči na reklamu za banku koja daje kredite za mala i srednja preduzeća ili finansira projekte (bilbord sa Tadićem, koji gleda u neki plan koji mu pokazuju dvojica mlađih ljudi) ili reklama za Čokolino (majka i dete), tj. za životno osiguranje ili privatne penzije. Dobro, bre, kome se oni obraćaju? 50 hiljada ljudi koji razmišljaju o tome, koji i onako u 95% slučajeva glasaju za proevropsku opciju. I na kraju, u small printu piše "1. Za evropsku Srbiju – Boris Tadić", čovek mora da bude najmanje 5 metara od bilborda da bi uopšte video o čemu se radi.

Druga strana SRDSS (Srpska Radikalna Demokratska Stranka Srbije) je uradila outsourcing i poverila posao ljudima koji od toga žive, a ne svojim marketing agencijama-pijavicama, jer ih i nemaju, za razliku od DS-a. Pa nije ovo kampanja za podizanje obaveštenosti ljudi o štetnosti ambrozije ili reciklaži plastičnih kesa, koja se finansira iz državnog budžeta, pa da možeš da daš posao nekom svom povezanom kolegi iz stranke, koji će uraditi ok kampanju, ali bez ikakvog feedback-a o samim rezultatima iste.

Vize
20-04-2009, 08:49
Druga stvar, kampanja za EU se svodi na to da se obezbede besplatne vize!!? Taj mladi čovek koji i skupi tih 700-800 evra da otputuje negde u EU, baš će ogromnu stvar da mu čini tih 35 evra što neće da plati za vizu.

Ali ne treba ni razrada toga šta pristup Evropskoj uniji znači za Srbiju da bude glavna stvar u kampanji, jer realno ni ekonomija nije toliko bitna u ovoj kampanji, u tom smislu. Velika većina ljudi ima novca, ako su pre 8 godina mogli, sa novcem što su imali, da podmire skromne troškove za hranu, sada mogu da plate hranu i neke nekapitalne troškove. Proći će još najmanje 5 godina jela i pića, dok ljudi ne shvate da imaju i neke druge potrebe, koje im tadašnje plate ne pokrivaju.

I umesto da se kampanje skoncentriše na katastrofičan scenario (upoznati ljude da mogu da izgube i to sto imaju) u slučaju pobede SRDSS-a ili na nešto što bi imponovalo nacionalnom ponosu, bilo da je reč o borbi protiv režima SM ili podsećanje na slavnu prošlost "stoleća sedma" (govor ČJ u skupštini Srbije na dan proglašenja nezavisnosti Kosova je odličan primer za to), umesto toga, mi kao highlight kampanje koalicije Za evropsku Srbiju imamo Call Centar!!?, koji će, eto presudno uticati na pola miliona neodlučnih glasača da ostanu neodlučni.

Tako da se sve odvija po planu, nema razloga za paniku...

Treba jos
20-04-2009, 16:45
proci dosta godina prije nego Srbija sazrije i vize joj se ukinu za potuvanja po civiliziranom svijetu!

Mafijasi
21-04-2009, 08:54
su u Srbiji UVJEK znali kako se snaci - u svakom pogledu - a kako ne bi? kad su sami VLAST!

predsjednik Mesic
21-04-2009, 17:38
...NEPRAVNA DRZAVA !!!
nema nigdje prijatelja, cak ni sam sebi nije prijatelj!
I toliko puta je lagao, dali da mu se sad vjeruje?
Kamioni, generali, kontrola, prevare javnosti, dali predsjednik ima u tom dzepu prste, ili i vlada, ili vojska, ili svi zajedno!
Jedini ko nije umjesan u pljacku je narod oko kanti za smece.
A sto se tice viza, pokazalo se da Hrvati bez viza mogu i u AFGANISTAN!

HR je
21-04-2009, 18:40
od 1991 - odnosno 1992, kad je priznata i kad su gradjani dobili HR isprave i dokumente - dio zapada - NIKADA Hrvatima vize nisu trebale... A kada cete VI? Ne tako skoro! HR je vec vise od 17 godina u tom sistemu!

A vi?? Mozda za 17 godina od danas!