PDA

Pogledaj cijelu verziju : rabljeni iz autosalona



zonta
19-06-2002, 21:27
...isplati li se to ili ne ?
Iskustva, savjeti, mišljenja dobrodošla.

mc
20-06-2002, 07:55
...sve ovisi o tome koliko su ti u autosalonu spremni spustiti cijenu...
Prije par mjeseci je moj poznanik pokusao kupiti salonsku Ibizu. Na prvom razgovoru su mu ponudili popust 3000 DEM za Ibizu koja je trebala provesti 3 mj. u salonu. Kada se priblizio datum prodaje, otisao je kod Zubaka, gdje su mu rekli da to bas nece ici onako kako su prvi put rekli i da mu mogu maksimalno spustiti cijenu 3000 kn. Pa zar zbilja misle da ce netko ici na tu varijantu za je..... 3000 kn - sramota.

okac
20-06-2002, 09:12
ispod 20% popusta nebi trebalo ići. Tko zna tko je sve jahao te aute

M_7
20-06-2002, 11:25
pa cuj u autosalonima jesu auti malo skuplji, ali vecina ih ima garanciju tak da je ipak malo sigurnije nego na jakusevcu. cijenkat se mozes, njima je isto frka da prodaju. ja cu sad ubost passata nadam se isto u autosalonu i taj koj me zanima ima garanciju i jos cijena nije fiksna. uglavnom na jakusevcu vise nikad ne kupujem aute, jednostvano zbog 1000 maraka necu riskirat...

BM
20-06-2002, 14:17
Ja sam nedavno kupio 307, i prije kupovine sam se raspitivao za jdenu 307-icu u Varaždinu kod Lončara. Tip mi je nudio 10% popusta i ništa više, a ti auti se voze svakako. To nitko ne štedi i mazi baš previše prilikom test vožnje (znam po sebi). I još k tome to ti je suto u salonu za sve. Prijatelju treba prevesti 10 paketa pločica... I to ti se onda voza i voza. Baš na tom autu kojeg sam ja htio uzet kao testnog je lak kod utovarnog ruba bio poprilično izgreban. Sve se to da ispolirati ali to ti samo ukazuje na to da je auto bio korišten i u druge svrhe, a ne samo kao testno vozilo. Tako da sam odustao od te varijante. Ali tko zna da mi je ponudio veći popust možda bi se uspjeli dogovoriti. Sve se na kraju svodi na vlastitu procjenu i odluku. U svakom slučaju ako kupiš testni auto nek ti je sa srećom!

zonta
20-06-2002, 14:36
Hvala na informacijama. A što je s onima bez garancije ? Mislim auti ne izgledaju loše i mala je kilometraža, ali opet sam u teškoj nedoumici. Volio bi da se javi neko tko je kupio auto na taj način ili zna nekoga pa da čujem inf. iz prve ruke.

M_7
20-06-2002, 15:06
jedan moj susjed (stevo_ mi je dokaz) kupio je u auto salonu di-el (nije da reklamiram) alfu 146 1.6 ts 1999. godiste za nekih kolko mi se cini 22.500 dem ali nisam 100% siguran... auto je super mala kilometraza, ima full opremu, bolje nije mogo proc i jos uz to ima garanciju pa sad kupovati auto bez garancije se ne isplati kad mozes i ovako dobro proc... da auto je kupljen na kredit naravno...

ajatolah
20-06-2002, 15:39
Meni se cini da kad vec uzimas polovni auto iz salona, onda uzmes nekaj kaj ima garanciju. Koliko sam vidio dosta salona daje garancije na polovnjake koje prodaju.

doc
20-06-2002, 20:55
ja sam nedavno posjetio nekoliko salona rabljenih. Vecinom ovdje po medjimurju i varazdinu. Ovdje su auti vecinom bili uvoz njemacka ili svicarska. Samo kad sam vidio aute odmah covjek pomisli da su iz njemackih auto-otpada. Tolko sam se razocarao autima, a pogotvo previsokom cijenom da sam skoro odustao od zamjene auta. Ubili su me u pojam kakve kante od auta oni prodaju. Na sajmu se da naci mnogo ocuvaniji auto, barem od vlasnika. A ne ovo, ko zna kolko je to proslo gore po njemackoj...
Ali ne mora biti da je kod svih tako. Ja ne biram od koga cu i gdje kupit auto. Bitno da je u jako dobrom satnju i da nije prezivio nikakav sudar. Onda sam spreman platiti i visu cijenu od trzisne.

zonta
20-06-2002, 21:32
Nego Doc, koliko vidim tu kupuješ i ti novi auto, a bio si zainteresiran za neki Bravo. Meni je isto taj auto u igri, pa me zanima imaš ti kakvih detaljnijih informacija o njemu, pošto ja nemam nikakvih niti znam ikoga da vozi taj auto, a zanima me dosta toga.
Pozdrav !

Scarface
22-06-2002, 11:26
Razmišljajte realno. Da li biste vi da imate auto salon za polovnjake uzeli od nekoga neku kantu razjebanu )za u salon) i onda je prodavali dalje. Ne biste.
Saloni prije nego što uzmu aute dobro ih pregledaju jer im je to važno za daljnju preprodaju.

nix
23-06-2002, 10:01
Kupio sam u Splitu u salonu rabljenih "Lorena" punto 1.6 elx cabrio, uvoz iz Njemačke, 7 god. star, prešao 60000 km, daju garanciju 6 mjeseci. Kao novi je koštao oko 33000 dem, platio sam ga 13800 dem. Auto je u prvoklasnom stanju, a imaju ogroman izbor automobila. Preporučujem ovaj salon!

cuore sportivo
23-06-2002, 12:03
meni frend ima bravo 1.6 110 000km i neki dan mu polomilo sve ventile,naravno ×××××× jos nije bio promjenio zatezač remena,i steta je procjenjena na 2000 eura,e sad nije kriv auto vec njegova nebriga

zonta
23-06-2002, 12:24
Ja sam više zainteresiran za 1.4, ali sam tu negdje pročitao da je motor dosta loš, pa sad ne znam.
A i inače je slaba ponuda rabljenih Brava, pa mislim da ću odustati od auta jer teško da ću naći baš neki koji mi više-manje odgovara :(

Calibra Zender
23-06-2002, 13:11
Zonta
1.4 12V je po meni vrlo loš izbor zbog slabašnog agregata. Ali, ako tebi performanse nisu bitne onda ti je svejedno.
Moja preporuka ti je, ako kupuješ Bravo da probaš ubosti :URL=http://www.inlimburg.be/cgi-bin/webdata/webdata_autos9.pl?cgifunction=form&fid=1021620553:1.9 jtd:/URL: koji je nešto skuplji i podosta rijedak. Performanse su mu OK, potrošnja isto tako.

Calibra Zender
23-06-2002, 13:28
A vezano na temu... Svi ti auto saloni su jako relativni. Sigurno se da za poštenu cijenu naći solidan auto, a opet prodaje se i jako puno jeftine krame. Ali ipak više manje svi saloni rabljenih koji drže do renomea i ne traže zaradu preko noći daju barem garanciju od 6 mjeseci i ne mogu si dozvoliti prodaju razguženih i razvoženh primjeraka.

Dok su preprodavači (šverceri) sasvim druga priča. Cilj je preprodavaču vani kupiti čim jeftiniji auto, a to su obično bazni modeli vrlo loše opremljeni i sa slabijim motorima i povećom kilometražom koju nije nikakav problem smanjiti. Jer takvi su redovito jeftiniji od realne cijene za isti model istog godišta koji je ipak malo opremljeniji i u malo bojem stanju. To je zbog toga jer svi carine i oporezuju aute po istim tablicama (carina i porez su isti za npr. Alfu 2.4jtd iz '98 bez obzira da li vas vani košta 8, 9 ili 10 tisuća Eura) pa je profit veći ako je kupovna cijena manja. A cijena bude manja, ako je auto ipak nešto lošiji.
I onda takav auto dolazi na sajam po nešto nižoj cijeni na koju još morate pridodati registraciju i osiguranje, a još k tome nemate niti nikakve garancije. Ali i dalje je nešto jeftiniji nego isti takav u salonu.

Da skratim, čini mi se da je bolje otići u neki provjereni salon polovnih i izbrojiti koju Kunu više pa s garancijom i kakvom takvom sigurnošću kupiti auto. Jer sajam poput Jakuševca je velika lutrija.

q10
23-06-2002, 15:19
auti u auto salonima su vrlo različiti
moraš imat na umu da polovnjaka koji dođe vlasnik zamjenit za novog stari u 90% slučajeva nije zadovoljio te je uzo novi

znači bez pere mehaničara ali iskusnog i ta kupnja može završit sa suzama u očima

samo mali pogled nevjerojatno niske kilometraže govri mi u prilog

cuore sportivo
23-06-2002, 15:39
imao si u rijeci jednu firmu koja je uvezla jedno 30 komada brava 1.6 sa klimom i prodavala po cijeni oko 17 000dm,bili su stari 1 godine,a auti su ti bili za marince u italiji kad je bila ona akcija na yugoslaviu,imali su po 15 000km i dosta sacuvani,pa mislim da su takve prilike super ako se nema za novo,a motor 1.4 kod brave je kao neuspjesan i dosta je trom naspram onome 1.6 i vise trosi,pa ti preporucujem da ti je bolji ovaj jači,dok 1.8 su dosta trošili i bili su rijetki

alfist_zg
23-06-2002, 18:35
zonta, ja sam vozio taj bravo 1.4 , bio je rent a car...bogami je trom i spor.
sigurno je bolje rijesenje 1.6 , ne vjerujem da je cijena puno veca. Jos se i ne osjeti toliko kad si sam , ali ako ti sjednu jos dvoje ljudi , jedva se vuce.

zonta
23-06-2002, 21:24
Znam ja to i rađe bi 1.6 ali kako se vozim uglavnom po gradu ipak mi se čini da malo previše troši u tim uvjetima. U biti mi je primarni izbor neki manji gradski auto, a Bravo je tu ušao u igru jer mi je jedan od najljepših do 4-5 godina starosti. Problem mi je još što ih se dosta malo nudi, a novi auto mi treba prije ljeta, pa mi se ne da obilaziti i čekati da se neki pojavi. Ako uleti, super, u suprotnom biće nešto manje.
Hvala svima na savjetima (btw. Calibra ne znam zašto mi govoriš “vi”, i nisam toliko stariji od tebe) ;)

Calibra Zender
23-06-2002, 22:27
Zonta
"btw. Calibra ne znam zašto mi govoriš “vi”"
:smile11:

zonta
23-06-2002, 22:36
To je zbog toga jer svi carine i oporezuju aute po istim tablicama (carina i porez su isti za npr. Alfu 2.4jtd iz '98 bez obzira da li VAS vani košta 8, 9 ili 10 tisuća Eura) pa je profit veći ako je kupovna cijena manja. A cijena bude manja, ako je auto ipak nešto lošiji.
I onda takav auto dolazi na sajam po nešto nižoj cijeni na koju još MORATE pridodati registraciju i osiguranje, a još k tome NEMATE niti nikakve garancije. Ali i dalje je nešto jeftiniji nego isti takav u salonu.



ovo me malo začudilo,a u postu prije mi govoriš "ti". Nema veze. Što se tiče onog dizelaša, nemam baš neko povjerenje u ital dizele, a ni općenito mi dizeli nisu bliski srcu, tako da niš' od toga. Ali svejedno hvala na savjetu.
;)

Calibra Zender
23-06-2002, 22:41
Pa prvi post je namijenjen tebi, a ostalo svima koji su ovdje. Kapiš?

Ako ne dizel onda 1.6!

Black Knight_
18-03-2004, 10:02
Ooo zenderu, pa de si? :)