PDA

Pogledaj cijelu verziju : Šta je bolje Fiat Punto ili VW Polo



Ayala
16-06-2002, 17:16
Što je kvalitetnije,udobnije,izdržljivije,manje sklono kvarovima .Pritom mislim na stari tip Punta.Šta je best buy koji su prednosti Punta u odnosu n a Pola?

594 krešoah
16-06-2002, 18:06
polo je najbolji u klasi.vozio sam benzinac 1,4 i samo najbolje o tom autu.kvalitetni matrijali,gumeni kokpit,odlična sjedala,osjećaj kao da je automobil za klasu više.naravno sve to treba platiti.polo je i najskuplji u klasi.punto sigurno zaostaje za polom ali je zato cijena veliki plus. :smile08:

alfist_zg
16-06-2002, 19:08
punto je ljepsi, a polo je kurton.

cosmo
16-06-2002, 23:15
Polo previše troši i jako loše ubrzava. Što se tiče kvalitete plastike ××××××. Raskopao sam ih dosta i ne vrijedi te novce. Punto je ljepši, prostraniji, bolje ubrzava, bolje leži i udobniji je, manje troši, jeftiniji, jeftino održavanje..............

Puntolino
16-06-2002, 23:49
Hej Ayala javi se na forum o malim talijanima pa ces cut sve o puntu. Ako si konzerva čista onda ne razmišljaj vec kupi Pola. Ako imaš malo pojma o autima onda ćeš kupit punta jer razlika je nevjerojatna kako u cijeni tako i u svemu ostalom. Zivio Punto

Nemo
17-06-2002, 09:53
Dajte prestanite toliko hvaliti taj Fiat. Ne velim da je Polo najbolji auto u klasi, ali Punto SIGURNO NIJE! Lijepo sami vlasnici kažu u spomenutom forumu o Fiatovim malim autima da s njima za čas postaneš magistar iz mehanike i sitnih popravaka.
Ayala, postoje i drugi auti u toj klasi. Npr. novi Citroen C3, šiša i Polo, a pogotovo Punto.

M_7
17-06-2002, 10:32
da fakat tu sam mozda vidio dvije tri realne osobe koje ne hvale samo svoje automobile... na koju foru polo toliko losije ubrzava od punta, fakat ne znam i po cemu je plastika na polu losa kad je sasvim ok, dok je puntova puno losija. prednost punta je samo u prostranosti. izgled pola isto ne gubi u ogledu sa puntovim, nije ni punto ljepotan neki. naprotiv uopce nije lijep, previse zaobljen i prevelik straznji kraj... a sto tice cijene bas me zanima na kojem ce vise izgubit sto se tice prodaje jer sigurno ne kupuje taj auto za uzivanje pa da ga briga za gubljenje vrijednosti...

Girrari
17-06-2002, 12:18
Čuj, ja ti mogu reći da s Puntom perem apsolutno sve u klasi tj. do 1200 ccm i sa 8 ventila. Pa čak i neke sa 1.4 mašinama bez 16-ventilske tehnologije (npr. Škoda Fabia 1.4). No neko najurcavanje i nije namjera tog auta, bar ne ovog sa 1.2 8V motorom.
Stari Punto je OK, iako mi iznutra nije nešto. Kvaliteta je u prosjeku klase, a gubitak na cijeni se nadoknađuje jeftinim djelovima i nižom početnom cijenom.
Za onog kaj veli da vlasnici FIAT-a postaju "sam svoj majstor", to je istina. Ima jedna caka doduše. Kod FIAT-a, u pravilu, odlaze periferne stvari koje se daju popraviti skoro besplatno (odljepljivanje tapecirunga) ili za jako male novce. Generalno je to dosta pouzdan auto.

Girrari
17-06-2002, 12:20
BTW Nemo, C3 je novi auto, a ovdje se, mislim, govori o starim modelima.

Puntos
17-06-2002, 20:21
vlasnik sam novog punta pa u ovoj temi ne mogu biti bas objektivan, ali mislim da polo u odnosu na punto ne vrijedi tih para, punto je brzi, atraktivniji od pola (dizajn), dok mislim da je polo kvalitetniji, i kod nas na trsistu rabljenih ima ××××nu prodju. punto takodjer relativno dobro drzi cijenu oba auta su super, prednost dajem puntu kad sve zbrojis i oduzmes punto ZAKON

doc
17-06-2002, 23:18
o kvaliteti pola mozes citat u autoklubu. Znaci plastika je jako losa, brzo popuca. Inače je punto mnogo kvalitetniji i izdrljivji, a i noviji je. Svojedobno auto godine. Najveca prednost Punta je motor. Onaj 1.2 sa 60 ks ima bolje peroformanse od Pola 1.4 sa isto 60 ks. Ali motor u Polu trosi 2 litre vise i trosi puno ulja. Punto je i mnogo prostraniji, u Polu se nemoguce voze 4 osobe. Ne znam koja bi bila prednost pola, mozda ga je lakse prodati. Ali to te vjerojatno sad ne zanima jer ti kupujes

doc
17-06-2002, 23:20
A i opce je poznato ko u svijetu radi najbolje male aute!

Puntolino
17-06-2002, 23:59
Opće poznata cinjenica je da su talijani savrseni za male aute. Mozda nikad neće napraviti kakav A8 ili S-klasu ali za gradski auto je punto savrsen. Za cijenu jednog pola dobijes samo ime odnosno kupujes prohujalu slavu VW-a. Toliko rijeci za takav mali auto kao sto je polo! Cuj talijani mozda imaju neke mane ali kaj se motora tice i mehanike švabe bi bile presretne da imaju motoric kakav ima punto. Moj trosi 6 litara po gradu, kupim djelove po bagatelnim cijenama i to prave marke a ne šrot, imam neki gust u voznji a ne osjecam se ko neki dedek koji samo razmislja kak bu se rijesil auta prije nego rikne. Mozda ima nekih sitnica koje živciraju u puntu ali ih ima i u polu. Vozio sam se u polu i drugim njemcima i vjerujtemi i tamo škripi po koja stvar. A o motorima nemam rijeci! Prave opasnosti za naftne zalihe

tester
18-06-2002, 00:20
Ako smijem reci, vozio sam i jedan i drugi, i to dosta, ali ga ××××te da to nije istina.Punto ima dvije prednosti u odnosu na Polo. Jeftiniji je, i malo temperamentniji,sve ostalo ide na stranu VW-a. Budimo realni.Ne tvrdim da je VW savrsen,daleko od toga, ali Fiat je jos malo dalje.

cosmo
18-06-2002, 00:40
M_7 i nemo ne kenjajte 7 godina se vozim u puntu 55S taj auto ima 16,5 do 100 polo 1.0 ima 21,4 To je velika razlika. Zbog instalacija koje ugrađujem u aute znam (moje vlastito iskustvo) da se plastika na polu lako raz××××. Motor, mjenjač i ovjes su na puntu daleko bolji. U 7 godina redoviti servisi zamjena kuplunga na 80000. Osim ovoga odlazaka u servis nije bilo.:img:http://www.plauder-smilies.de/rough/greenchainsaw.gif:/img:

stole
23-06-2002, 20:17
Punto je prostraniji,udobniji,bolji ovjes.Polo je tvrd,skučen,konzerva obična.Što se tiče mehanike i popravaka vjerujem ovom iznad.

mara
23-06-2002, 20:23
glupo je ovo pitanje postavljati na ovom forumu.jer ovdje da postavis pitanje DA LI JE BOLJI 10 GODINA STARI FIAT TIPO ILI NOVI GOLF 4 ONI BI TI REKLI FIAT TIPO!
tu nitko ne voli svabe a pogotovo VW,pa ovo pitanje nema smisla!punto sam ja vozio i plastika je koma.fico ima bolju plastiku i kao sto je rekao jedan tip ovdje pogledaj temu iskustva malih talijanskih auta

me
24-06-2002, 22:09
ne serite. polo troai dvije litre vise od punta???? moj trosi oko 6.5, znaci punto trosi 4.5? a druga stvar, taj 1.4 60 ks je jako elastican i sve sto napravi, napravi do 4000/o, a meni je to bolje nego na svakom semaforu rastezati do 5000. i bas me zanima da li bi u takvim uvjetima trosio "vasih" 4.5. treca stvar; u cetvrtoj ga mogu voziti bilo gdje i bez problema preticati.
sad ce teoreticari (citaj talijanofili) sigurno imati puno primjedbi na moje videnje stvari

mara
24-06-2002, 22:15
a ustalom taj motor je preslab i premali da bi se rastezao na 5000 okretaja.a ti girrari ako netko nezna voziti naravno da ga mozes oprati.to sto govoris nista ne znaci.ja znam tipa koji je sa jugicem PO ZAVOJIMA se okretao pod rucnom a ovi majmuni sa mercedesima su samo gutali prasinu.sta sad to zznaci da je jugo bolji od mercedesa?

Puntolino
24-06-2002, 23:33
Moj punto troši 6litara u gradskoj vožnji(grad Zagreb)! Kada idem na more troši 5litara s tima da se na vozim iza penzionera ili čeha nego se vozim i pretičem kolko god mogu dakle uz oštru vožnju potrošnja je minimalna. Dalje, ni punto se netreba rastezati preko 4000 o/min zato jer ima 8 ventila. Ali ako je potrebno vrlo lako se zavrti i preko 5500 okretaja. Više nisam htio zato jer nema crveno područje na turniču a nisam htio isprobavati blokadu. Dakle punto ima vrlo dobar motor(čitaj bolji od polovog) koji ima najveći okretni moment na 2500 o/min i nije ga potrebno rastezati. Onog sa 16ventila treba rastezati. Da VW ili opel imaju takav motor i toliku prostranost bili bi na vrhu, ovako im fiat, toyota, renault i jos neki koreanci kradu dobar dio trzišta

ajatolah
25-06-2002, 00:51
Ma dajte ljudi - to sa potrosnjom tak ovisi o milion faktora od kojih je najbitniji stil voznje (ne nuzno brzina kojom se vozite). A ak proizvodjaci tvrde da Polo trosi u gradu litru vise a na otvorenoj 2 deci vise onda je to valjda tako.

Girrari
25-06-2002, 13:02
Mara, to kaj sam ja rekao odnosi se na ubrzanje i start. Zavoji su sasvim druga priča jer tu jako do izražaja dolazi vozačko iskustvo, talent i znanje, a nerjetko i to koliko netko ima muda tj. do koje granice je spreman ići. Ja trenutno nisam ništa posebno u zavojima jer vozim na Energy šlaufovima. Kada kupim nekaj pametnije i nižeg profila, tada će i situacija biti bolja.

594krešoah
25-06-2002, 16:22
ayala.ja ću nadam se krajem godine kupiti novi autoi dosta razmišljam što kupiti za otprilike 12000 eura, odluku još nisam donio.ayala imaš ovdje svakakvih savjeta ali mislim uglavnom subjektivnih. npr. netko je napisao da punto drži dobru cijenu kao rabljeni.to baš i nije točno.polo je najskuplji u klasi a to je podatak koji puno govori. ne plaća se samo ime.nemam ništa protiv punta, njegov adut je povoljna cijena a i to nešto govori.ja sam za polo ali sve ti je to relativno.možeš proći super sa tim autom ili nekim drugim a opet znam ljude koji imaju problema sa novim mercedesima.treba imati i sreće, valjda.... :smile07:

Calibra Zender
25-06-2002, 20:54
594krešoah
Jesi razmislio o godinu, dvije starom polovnjaku? Naravno da je uvijek najbolje kupiti novo, furati 3, 4 godine i prodati ili mijenjati za novo. Gubitak na cijeni je najveći i za to treba deblji novčanik koji je u našem podneblju rijedak pa ova rastrošna kombinacija otpada. Meni se čini ako netko kupuje novo onda to mora i voziti najmanje 6, 7 godina. Pa kaj ti misliš toliko dugo voziti Fabiu?

Po meni je sigurno bolje kupiti godinu, svije star auto i onda bez problema biraš iz široke palete kompakne klase ili pak 2, 3 godine starog stanovnika srednje klase. To su ipak sve avioni prema Puntu i Fabiji! I to po svim mogućim kriterijima.
I to onda furaš nekih 3 godine i promijeniš i gubitak bude otprilike isti, a ipak si vozio PRAVI auto. Kaj veliš na tak nekaj?

me
26-06-2002, 23:21
to je vjcita dvojba. i jedno i drugo ima svoje prednosti i mane, ali ako imas love bolje je kupiti novo, jer prvih par tisuca je najvaznije, pa sto ce ti onda auto star 2-3 godine sa 20 milja ako ga je vozila neka 70-godisnjakinja bez osjecaja koja ga je dobro "razradila". ja bih ipak novi.

rale
27-06-2002, 05:02
u teorije je najisplativije kupiti "godisnjaka"(polovnjak od godine dana i 15-20 soma km)

taman da se izbjegne onaj najdrasticniji gubitak vrijednosti(30-35%)a auto je skoro nov

madutim,kod nas je takvo trziste nerazvijeno,rijetko ko ce prodati auto nakon jedne godine,a i oni koji to rade traze nebulozne cifre(npr.na auto od 15000e traze 13000e)recimo 10-15% nize

osim toga,odmah bi posumnjao da s autom nekaj ne valja


po evropi je to trziste razvijenije ima puno skvadre koja vole imat novi model i svakih godinu dana vrate dileru i uzmu novi

i onda diler proda taj auto za 30% od cijene novog i da 1g garancije.to mi izgleda isplativo

ali ovo kak ide kod nas..........i gdje su polovnjaci(uglavnom)isluzeni auti iz evrope sa 000000 km


savjetovao bi novi auto

vozio
27-06-2002, 06:37
Rale,pametno pričaš.S frendicom sam išao gledati 206 HDI ,2001g samo 1500 eura jeftiniji od novoga,malo kasnije sam skužio auto je cijeli ofarban.Ko zna kakav je karanbol bio.Ljudi oprez! :smile09:

ajatolah_
27-06-2002, 08:06
rale, nije li gubitak vrijednosti razlika izmedju cijene po kojoj si ga kupio i cijene po kojoj ga prodas? Kak onda gubitak vrijednosti 30% a cijena manja 15%?

cuore sportivo
27-06-2002, 08:21
evo ti meni je frend prodao 307 hdi 90ks za 15 000 eura,star 10 mjeseci a ima samo 48 000km,dva puta je ostao na cesti,auto doslovce ostane mrtav,centralina zajebava

rale
27-06-2002, 08:23
ajatolase_

ma to je isto,gubitak vrijednosti i pad cijene


procitaj ponovo,napisao sam da bi realno gubitak vrijednosti trebao biti oko 30% za prvu godinu(zavisi od modela,masine,opreme)

a ovo 10-15% se odnosilo na nase trziste godisnjaka-polovnjaka gdje ljudi traze nebulozne cifre,tj.misle da im je auto izgubio samo 10-15% u godini dana

rale
27-06-2002, 08:34
za ovu 307-icu

to je ono kaj govorim

nova dode(u prosjeku)16500-17000e

a 10 mjeseci stara sa 48000km je trebala izgubiti bar 25% ili vise zbog velke kilometraze(cca 4000e)

ali tip je nasao kupca kojem je prodao auto sa samo 10% gubitka!!!

to ima sam kod nas,svaka cast prodavacu,a kupcu.....ja bi bome dodao jos 1500e i imao novi novcati auto

premala je to razlika da bi reskirao

ajatolah_
27-06-2002, 08:43
"ja bi bome dodao jos 1500e i imao novi novcati auto"

Tu se slazem potpuno. Stvar je u tome da se kod nas vise isplati kupiti novi auto jer je pad cijena premali (daleko manji nego u Njemackoj npr).

cuore sportivo
27-06-2002, 21:49
da te ispravim,tip je u peugeotu dao unutra 307 i oni su ga procjenili na 15 000eura(i taj ciji je auto se malo zacudio kako su mu ga dobro procjenili),a nadoplatio je jos 5 000 eura i uzeo 307 SW hdi 110ks

zonta
27-06-2002, 22:28
Ovo je živa istina za rabljene. Ja sam definitivno odustao od njih, jer to što se kod nas prodaje i po kakvim cijenama………
Možda bi i mogao naći neki dobar polovni po ok cijeni, ali mi se ne da više procjenjivati, ispitivati, biti sumnjičav prema svemu, kao da šećeš po minskom polju i moraš paziti na svaki korak inače si ××××n. Mislim da ću uzet novi pa sam barem miran koju godinu. Samo me zanima da mi ovi vlasnici Punta novog (90% šanse da će biti Punto) kažu kako su oni zadovoljni s autom.
Čitao sam tu po forumu mišljenja, ali me zanima neki njihov generalni dojam- jesu zažalili ikad što su ga kupili ?

Calibra Zender
27-06-2002, 23:10
Zonta
Tržište polovnjaka je zona sumraka u to nema sumnje. Svejedno jel kupuješ kod nas ili odeš van gdje ponudi skoro pa da nema kraja. A šta sad? Sve polovne aute polijat benzinom i spaliti? Bojat se svega što ti se dopadne? To je glupo. Sam se u sve ne razumiješ pa zamoliš frenda koji je školovani mehaničar ili odeš u ovlašteni servis i za par sto Kuna ti pogledaju auto i eto procjene stanja. Prodaje se jako puno dobrih i još više zaklanih auta i istina da treba paziti. Ali mene sigurno strah od potencijalnog mačka u vreći ili ljubav prema najlonima na sjedalima i "mirisu" po novom neće natjerati da za recimo 10, 12 tisuća Eura kupim novu Fabiu, Punta ili bilo šta i da se onda moram voziti u toj konzervi. Isprike vlasnicima, ne želim ih vrijeđati, ali sve što je ispod barem kompaktne klase za mene je katastrofa. Zvuči prepotentno, ali ja sam imao od prvog auta priliku "živjeti" u srednjoj klasi i tako mi je već 5. godinu. I kako god svi tu pljuvaju po Vectri ili Calibri, a imaju aute 2 klase ispod (nemaju pojma koja je to u biti razlika) i veličaju prednosti nekog Punta jer se rado vrti i ide solidno za svoje sposobnosti, to su sve auti koji su svjetlosne milje iza mog koji već ima punih 9 godina na leđima. Danas vozih Pola iz '96, '97 i samo je potvrdio moje riječi. To NIJE auto i žao mi je što je ovakvo ×××××× u državi pa ljudi moraju biti sretni s takvom doslovno kantom i to kao prvim i jedinim autom u familiji. To je strašno. I onda da skrpam neku lovu ili dignem kredu pa da kupim novu Fabiu... I još da ju moram voziti 3, 4, 5 godina... Nema šanse. Rađe tu lovu uložim u koju godinu starog polovnjaka koji je barem klasu, a i dvije iznad i vozim se ko gospodin. Ne zato jer si ziher veća faca u 156 i veća je šminka nego recimo Fabia ili Punto nego zato jer je auto daleko bolji, veći, prostraniji, udobniji, sigurniji... Ma nema niti jednog segmenta u kojem nije bolji. A to što će ta 156-ica biti 3 ili 4 godine stara to me uopće ne muči. I vozit ću ga 3, najviše 4 godine i ponoviti opet stari recept. I to tako dugo dok ne bude love (ako ikad bude) da mogu svakih 4, 5 godina kupiti nov auto srednje klase. A dotle ću tražiti očuvani primjerak stanovnika srednje klase, neću se zaletavati. Da radi straha od "mačka" kupujem Fabiu jer ipak je nova... Pa to je isto ko da se i odreknem sexa jer boleština koliko hoćeš, a lijeka za neke niti nema. Pa ak se mrčneš s komadom onda si sutra mrtav. Pa jesi ako odeš u Afriku ili Rio i guziš glavom bez obzira. Ali ako si pametan onda ćeš živjeti još sto godina. I tako će moja (daj Bože čim prije jer sam već sam sebi s tom Alfom dosadan) 156-ica kod mene služiti još mnoga ljeta! A Fabie i Punta i dalje neću niti primjećivati na cesti.
Ali, nismo svi isti. Ovo je samo moje razmišljanje...

mytbyte
28-06-2002, 16:57
Calibra,

kad bi cijeli svijet razmisljao poput tebe onda ti ne bi mogao kupovati rabljene aute jer nitko ne bi kupovao nove kako bi ih netko drugi kupovaokao rabljene.
To sto ti mozda imas srece pa si slucajno nabasao na rabljeni primjerak koji je OK ne znaci da se 10 drugih ljudi nije uvijek iznova opeklo pa bjezi ko lud od rabljenih! A nemaju para za nesto "bolje" od gradske klase!Drugo: koliko ima Alfa 156, vectri i omega za birati? Kad bi svi pokupovali sve "dobre" rabljene aute, ostali bi morali kupovati nove. Pazi, cak i da si najbolji majstor ne mozes tocno znati sto je doticni vlasnik rabljenog radio s vozilom i kad ce sto riknuti!

Zato ne pljuj po ljudima koji nisu dovoljno bogati da kupuju rabljeno!!!

Calibra Zender
28-06-2002, 17:36
Ma nije tu riječ o pljuvanju, možda malo oštrijem nastupu.
Nemam niti ja za nov auto srednje klase, za novu nižu klasu bi se našlo. Ali da se ne ponavljam, neću takav auto. Opet, neki niti ne žele velike aute, sretni su i zadovoljni s malim. Ali to nisam ja i neću sad pisati za sve profile ljudi nego samo svoj. A tržište vani je dovoljno veliko (ovdje je gotovo nemoguće naći polovnu 2.4 jtd, a kamoli da bi još i mogao birati između par primjeraka i uzeti koji je očuvaniji, birati čak i boju)i rizik s polovnim sam spreman preuzeti.

BTW, eto jedna mala digresija, mali primjer. Jedat tip iz Zagreba (upoznah ga preko zajedničkog prijatelja) se bio još prije nove godine jako zagrijao za moj auto i 99% da će kupiti. Ja sam isto ko i sad "pasivno" prodavao. Ako netko naleti onda prodajem, ako ne onda još čekam dok ne sredim kompletnu situaciju za kupnju drugog. Da ne ostanem pješak. I nekako je odustao, treba mu nešto veće, prostranije. I kupuje Passata "starca" karavana. I ode mu odmah u prvih mjesec dana kompjuter i eto dodatnog ceha od 500 Eura, ode kuplung-nemam pojma koliko je to platio; na izletu mu je bio zakuhao; u gradu mu troši 10-12 litara (ima malo težu nogu, a auto je benzinac), a nema nikakve performanse. Da je uzeo moj imao bi manji prtljažnik, ali barem nekakve performanse. A ja nemam osim motorića desnog podizača nikakvih problema sa svojim autom od onda. Dakle niti kvarova niti ulaganja ne bi imao. I eto da skratim, dečko se za××××. Razmišlja o prodaji. Auto je slab, troši i dosta se i kvario. Opekao se jer je žurio i uletio u lošu kombinaciju. Zato treba paziti šta se kupuje i nema problema. Mali rizik ostaje, ali ja sam spreman preuzeti ga.

Girrari
28-06-2002, 17:37
Calibra, naravno imaš pravo na svoje mišljenje, ali...

99% vremena kojeg provedem u autu, provedem u gradskoj vožnji na relaciji Jarun-Centar-Kruge (i još neke lokacije). Ja sam sa svojim Puntom CAR. Zguzim se gdje hoću, potrošnju niti ne osjetim (nije da bi mi smetalo da više troši, ali eto i to je plus), okretan sam...
To kaj 10 puta godišnje odem na neke dulje relacije ne opravdava cijenu skuplje registracije (veći auto-više konja; naravno ako želiš da ide), skupljeg servisa, benzina (dizel pod moj krov- NIKAD), osiguranja...

Moju Beštiju vjerojatno nikad nitko nebu ukral ili ogrebal iz objesti.

Skinul sam mu jumf i znam ga od 1 kilometra, znam da nikad nije deran dok je motor hladan, da nije imal karambol, uredno servisiran, garažiran... Ukratko, znam apsolutno sve o njemu.

I zakaj onda da kupujem polovnog kompakta ili nedo Bog auto srednje klase kad mi to apsolutno ne treba.
Ovako imam auto koji zadovoljava sve moje potrebe i još je k tome nov!

Da imam 50 000 DEM, vjerojatno bi opet kupio Punto, ali HGT i odfuro ga u Beč da mi ga srede u Novitecu na nekih 210 KS. Eventualno bi uzeo neku Alfu 147 2.0. Veći auto mi jednostavno ne treba.
Kad bum imal familiju, onda OK, ali sada dok sam mlad, nema potrebe za dodatnim centimetrima (ili metrima).

Dok imam para za to, vozil bum novo, pa makar i 2 klase ispod!

ajatolah_
28-06-2002, 17:50
Bas tako Girrari. Jedino kaj centimetara uvijek fali al negdje drugdje :))

K tome nikakav mehanicar ne moze samo tako procijeniti auto bez da ga u detalje pregleda. Sad ok je kad iz prve naletis na auto koj valja ali ne mozes nekog vuodati za rukicu da ih pregleda 10-20. A voziti ih u servise da ih procjene isto kosta (ako naravno odmah prvi nije bas ono sto trazis). Kad sve to zbrojis, meni se cini da se ne isplati riskirati ako je pad cijena polovnih automobila mali. K tome nije sve u novcu - ili je ali mozda neki ovdje ne shvacaju da njihovo vrijeme takodjer kosta.

Calibra Zender
28-06-2002, 18:04
Girrari
Potpisujem tvoj post, ali s dodatkom da bi taj Punto (nikako Fabia) bio drugi auto pokraj parkiranog 4 i pola metara dugog primarnog izbora. Ali to je još više para pa se vraćam na staru tezu.

mytbyte
28-06-2002, 18:42
Calibra,
slazem se: u toj fabiji nema NICEG radi cega bi nekome srce zaigralo! Cak ni starija gospoda kod koje zaigrano srce moze znaciti samo infarkt i koji bi ekonomicno vozilo nece se usreciti u Fabiji: motor od 68 KS bio bi im taman ali previse trosi, s drugima im srce ne bi izdrzalo a ni novcanik. A ak se misle s njom udobno vozit, nema sanse. Kolega ima Fabiju pa me provozao - to "vozilo" ima najtvrde siceve koje sam u zivotu vidio. Nije da ne volim tvrda sjedala - volim, al ovo je gore neg u kartu!

Ayala
28-06-2002, 18:42
Bravo Girrari! Vidi se da nisi iskompleksiran.Zadovoljan si sa svojom pilicom koja te dobro služi i daje ti užitak.Nisi jadnik koji pati i ljubomoran je na momke u velikim pilama nego fura svoj Puntić i sretan je sa njime.Zar se isplati za BMW dati 150 000 Eura iza par godina kod prodaje izgubiti par desetaka tisuča?

alfist_zg
28-06-2002, 19:10
ja se isto slazem sa Girrariem...iako , nije mi najvaznije da je auto nov, ali, to da je velik, to mi uopce ne treba. solo sam , vozim tu i tamo frenda ili nekog komada, ma meni bi i smart bio OK.
Furam ovaj Saab i samo se patim po gradu.
Kad se ide na put , onda je druga spika naravno, ali ja sam mlad i meni ne smeta ako je auto manji. Meni je najvaznije da se fura sa gustom i stilom.


Meni je velicina (NE)vazna.---->Erste end štajermerkiše bank. :)) :)) :))

Calibra Zender
28-06-2002, 19:52
Ayala
Polako, nećemo skakati u krajnosti i razmišljati na taj način i vući ovakve paralele. Ali već kad pitaš da li se isplati? Pa naravno da se isplati ako na kontu imaš barem 6, ako ne i više nula (normalno barem jedna jedinica ispred njih) i nije te briga za gubitak kad ga niti ne osjetiš. Šta će ti brdo love na kontu u kojoj ne znaš uživati?
A ako pitaš da li taj BMW toliko i vrijedi onda je to sasvim druga priča.

Girrari
28-06-2002, 21:23
Mislim da je Ayala tu otvorio jednu bitnu temu.
Naravno da BMW Z8 ili Ferrari nisu problem za nekoga tko ima 50 milja na računu. Tada 150 ili 250 tisuća nisu nikakav problem.

No problem je u našem balkanskom mentalitetu. Ne malen broj Hrvata i Rvata sklon je uvaljivanju u kredite koje ne mogu ni plaćati ili dizanju hipoteka koje nemaju veze s razumom samo da bi skrpali za nekakvu Mecu, Bemburu ili slično.
U tome je problem.

Calibra Zender
28-06-2002, 21:33
A na to se nadovezuju povlastice. Idemo kupiti čim skuplji auto da čim više uštedimo na neplaćenom porezu i carini! A love nema, daje hipoteku za kredu. Za rate nema, živi od 15. do 15. u mjesecu gladan i žedan, gol i bos samo da bude za ratu. I onda s vremenom sve popuca po šavovima. Ode i kuća i auto... Ali se uštedjelo.

zonta
28-06-2002, 21:40
Ma meni se čini da 90% Hrvata jedva podnosi kredite u koje su se uvalili. Ali, ne može susjed imat ljepšu kravu. To ti je to.

SKODILAK
28-06-2002, 22:31
pa pustite vi i kredite i hipteke bolje dakupite polovnog juga i sve ok

Vrhovnik
01-09-2002, 09:28
Punto e basta!!!http://www.ezboard.com/intl/aenglish/images/emoticons/smokin.gif

Club Italia
02-09-2002, 00:03
doc izvini ali mislim da nisi u pravu, frend ima punta 1.2 60ks a moj stari pola 1.4 60ks i čini mi se da je polo startniji a to isto kaže i frend koji ima punta! istina je da polo troši više benzina, a za ulje neznam moj ne troši niš!

Club Italia
02-09-2002, 00:05
u ××××te nisam ni vidio da je ova tema prastara!! :))

DKW
02-09-2002, 01:17
Da, prastara je kao ona pitanja:
Jesmo li sami u svemiru?
Kako sjebati PDV?
Da li su piramide izgradili svemirci?
Kako hrvati svaki mjesec kupe po 6000 automobila, novih, a nemaju navodno kaj za jesti?
I tako dalje...

rale
02-09-2002, 01:26
bar na cetvrto pitanje znam odgovor:na kredu

DKW
02-09-2002, 01:38
Još mogu shvatit firme i obrtnike
(sjebat ću od 15.000 EURa 22% PDV-a kojeg sam žandu, a rate bumo prebili na ime troškova, bla, bla...) ali ljudi zaposleni u firmama (rade za plaću)-××××te, to je kamikaza! Banzaiiiiiii..

rale
02-09-2002, 01:53
a nekima je to jedini nacin za ubost novi auto
ali ne kuzim zakaj idu tolko prek svojih mogucnosti?

ja se u financije ne kuzim i ne volim rizik kredita pa idem po starinski
odredim kaj zelim i stedim dok nemam dovoljno kesa...........ali nije ni to najbolji nacin,puno ljudi mi se cudi,al je bar najsigurniji

Calibra Zender
02-09-2002, 03:45
rale, najsigurniji i NAJSPORIJI! :(