PDA

Pogledaj cijelu verziju : Utrkivanje po gradu



Extreme
14-06-2002, 18:42
Često vidim da ljudi pišu kako su nekoga oprali na semaforu ili kako im je gušt ganjati se po gradu. Meni se to čini kao preseravanje. Šanse da se dogodi nesreća višestruko je veća u gradu zbog gustoće prometa te pješaka i biciklista. Probaj se ti zaustaviti kad ti izleti biciklist, a ti se voziš 100.
Meni je veći gušt naći neku praznu cestu (a ne mora čak biti ni prazna) i u lov na zavoje. U gradu ne izlazi na vidjelo vozačka vještina već samo konji. Volio bi se sresti s tim gradskim preseratorima na otvorenoj cesti pa da vidimo ko zna voziti... :)) :))

cuore sportivo
14-06-2002, 23:20
prva stvar je na otvorenom to radit,i to jos po nekoj zavojitoj cesti,gdje ne igra veliku ulugu snaga masine,ali jedini problem sta gume trpe i traju jako malo,10 000km i nema rubova a guma je jos sva razderana od klizanja,meni je isto gust zavoje prolazit maximalnom brzinom,neka cvili,gust mi je,ma ko ×××× gume

kožica XXL
06-01-2003, 23:22
najbolja stvar oprati nekog na semaforčeku.

Calibra Zender
07-01-2003, 15:26
Sad smo svi odjednom reli vozači i nitko se na ganja po gradu. Naravno da je glupo i rizično, ali ja se ganjam. Ne non stop i manje sad s karavanom jer mi u njemu i nije neki gušt, ali Calibru sam dosta mastio. 166 je bez obzira na težinu i veličinu isto gušt gaziti. Jedino kaj treba daleko više paziti i dosta je sporija. Ne samo radi ubrzanja nego i zbog ležanja. Ali onda i pošteno guta. Na putnom kompjuteru je prosjek od 10-tak kilometara čiste gradske vožnje donio potrošnju od preko 19 litara! :smile10: Šaltanje je bilo od prve do treće i non stop na granici blokade, a gas non stop zabijen do poda.

Girrari
07-01-2003, 16:40
I ja se volim malo proganjati po gradu. Doduše nemam neki reprezentativan auto za tako nešto, ali zato se ganjam sa pripadnicima svoje "klase". Najdraži su mi tipovi sa Golfovima SDI koji misle da je njihov auto Enterprise zamo zato kaj ima znak od VW-a. Bože mili koji je to glupi izraz na licu kada ih netko popere s "tal. smećem".
Izvan grada je poseban gušt, ali to je više meni za dušu nego u vidu kakvog duela.

Black Knight_
08-01-2003, 11:56
Evo jos jedan se naso prodavat zavoj spike.


Majmune, da ti auto ide ganjo bi se ti i po gradu ovak si tu doso prodavat zavoj spike. Ako ikad kupis jaci auto onda ces promijenit plocu i zato ti je bolje da sutis do tad.

cezy_
08-01-2003, 12:54
Preferiram otvorene ceste i zavoje za drapanje.Mislim drapo bi se ja i rado po gradu,samo nemam nis adekvatno za to,vozni park nam je mrak,od tri auta najbrzi treba 15sec do stotke.Tako da imam slicnu taktiku ko Girrari,kad vidim ove neke koji su zreli,te onda perem.A kad mi dode neko sa pravom makinom onda se pravim da nisam zainteresiran za race.

ŠULE
08-01-2003, 13:12
To je jedan od razloga mojeg postojanja. Uopće mi nije bitno koji je auto do mene. Ako on hoće ja sam uvijek za. Ako spušim dapače, volim se vidjet pobjednika na sljedećem semaforu. Možda neki drugi put.

Girrari
08-01-2003, 17:07
Meni je fora ganjat se s nekim tko ima približan auto kao i ja. To je fakat gušt; vidi se tko bolje procjenjuje, šalta, i na kraju čiji je auto uistinu brži (npr. Peugeot 206 1.4 ima deklarirano ubrzanje 14.2 do 100, a ja 14.3. Takve podatke volim provjeravati u praksi). Isto kao što mi je ××××× utrka sa Katrićem jer znam da se ne moram ni trudit, toliko mi je glupo ići se drapati sa nekim tko ima duplo bolje ubrzanje od mene. Daleko od toga da ne bih želio imati neku grdu pilu, ali kak se u narodu veli, i nad popom ima pop.

206-os
08-01-2003, 18:35
Peugeot 206 1.4 ima 13.2 do sto a ne 14.2, tak da tu bas nemas puno sansi :smile07: :smile07: :smile07:

T-IE
08-01-2003, 20:58
Samo se Girrari hvataj SDI-ja, to je jedino što od VW-a možeš brijat. :))

doc
08-01-2003, 21:07
206 OS, takav 1.4 imam doma sa 75 KS, a frend ima Punto sa 60 KS. Istina je da peugeot ide nesto bolje, ali to ti je gotovo neznatno. U gradskim natjeravnjima ti to bas nista ne znaci. Na autoputu se osjeti ta razlika posto je peugotu krajnja za 15 km/h veca. Ali u gradu te netko moze lako oprat s Puntom, nek je samo malo ludji od tebe. Osim toga peugeot ima katastrofalan mjenjac na kojem je muka brzo promenit brzinu.

Ja sa bas ne volim ganjat po gradu, ne volim autu u prvoj brzini na semaforima vadit mast i tjerat ga do blokade. Nekako mi ga je zao! :))

doc
08-01-2003, 21:11
t.i.e., a polo clasic 1.4, a golf 1.4, a polo 1.0, polo 1.4.... Ma ima pun ××××× VW-a kojima Punto sa 60 KS moze bez problema parirat u gradu, a od dosta njih je i brzi. Naravno da ima dosta i brzih, ali ti su kod nas jako jako rijetki. Manje vise prevladavaju VW-ovi 1.4 ili SDI.

T-IE
08-01-2003, 21:20
Doc, ja kad kažem nešto u šali onda obično bacim smailić ( :)) ) tako da ne moraš doslovno shvatit ovo za SDi-ja. A nije VW kriv što naši ljudi nemaju love za jače modele (zamisli da većina fura TDI-je od 150ks ili turbake od 180 i više ks). A ne znam kako kod vas, ali tu najviše prevladavaju TDI-ji od 90 i 110ks.

doc
08-01-2003, 21:25
××××ga, malo sam previdio smajlic pa sam odmah krenuo u raspravu!
Ma hocu samo reci da u gradskim natjeravanjima dolazi do izrazaja ko je vise lud. Onda se lako nadoknade sekunde ubrzanja.

T-IE
08-01-2003, 21:34
Doc, a i na otvorenoj cesti dolazi do izražaja ko je više lud. Prijatelj mi ima Calibru 16V ( cijeli remus i green filter= dakle cca 160ks), pa kad je jednom išao u Rijeku (neznam dal ti je poznata dionica Crikvenica-Rijeka), obrijao ga je tip u Golfu 4 (gume 175, dakle sigurno neki jad od motora), i kad je ovaj krenuo za njim lik je počeo prestizat u zavojima! A iznad Bakra i Bakarca ić prestizat u zavoj ti je ravno samoubojstvu jer su provalije velike. Na kraju mu je toliko odmakao s tim svojim suludim preticanjem da je prijatelj Calibru na prvoj većoj ravnici razvukao skoro do 200 i nije ga stigao. I kasnije se luđak vjerovatno hvalio kako je oprao Calibru 16V.

cezy_
08-01-2003, 21:36
Sam nek on ××××,ali fiatovih 60 su isti ko vw ovih 70ks.Moj stari ima za po gradu golfa2 sa 55ks 1,3 ,znaci ista snaga ko moj punto.Ali su samo u s×××× isti,inace je AJBART,ferrari za vw-a,mislim na odaziv na gas,dizanje u visoke okretaje,saltanje i ubrzanje.
Teoretski sam mozda samo brzi od gore navedenih grabusija,ali u praksi derem sve zivo,gastarbajteske passate,jette,venta,i papke iz crkvenice sa gti-om. :)) :))

V6
08-01-2003, 22:24
nikog ja ne pustam i nezainteresirano gledam, svaki drugi auto za mene je neprijatelj, svaki put je izazov, svako pretjecanje: RAT ! :)) Ima luđaka, istina kada me opere sa duplo slabijim autom ali takve glazim sustavno, jednostavno poludim i prelijećem. TO me totalno ubije u pojam, pa da se dečec poslije ne hvali uokolo. ;)

Extreme
08-01-2003, 22:57
Blacky, popuši mi auspuh :)) :))

Tvoj "uberauto" s puno konja a kočnicama iz Zastave 101 (o čemu najbolje govori tvoja nedavna (ne)sreća) i može nekoga oprati samo na ravnoj cesti.

passenger57
08-01-2003, 23:26
Poseban gust je kad s××××s nekog na otvorenoj cesti sa autom
slabijim(55ks) od doticnog Huan Pabla,pa ga gledas u retrovizoru kako cini sve
moguce ludosti i prekrsaje samo da mu gledas u tablicu
iako ce ispred tebe voziti 5-10 km/h brze.
Inace ne dodajem gas kad me neko pere pa makar mi bilo i krivo.
Inace veoma cesto si stopam poneke dionice puta.
(poslednja dva iskustva sam imao sa golfom 2 i sa audijem 100td kocka)
Naravno kad ne vozim 55ks onda nemam respekta ni prema kome osim majmunima sa lizalima i radarima! :smile08:

206-os
09-01-2003, 00:44
Doc, druga je stvar kad je netko lud, al da podjednaki vozaci voze 206 i punta, punto nema sanse. 206 ima veci okretni moment a sto se tice mjenjaca kad ga malo skuzis ide to dost brzo.
Doc, kolko ti je presao 206?

Black Knight_
09-01-2003, 11:54
Extreme, moj uberauto ima sasvim solidne kocnice. ABS je bio u kurcu, sad je iskljucen. A u zavoju tek vidis moc uberauta kad vec prije pola zavoja stisnes gas do daske pa na pola zavoja uleti turbo kick i katapultira te iz zavoja u kombinaciji sa 4x4 koji ga vjerno prenese na cestu - to drugi auti mogu samo gledat.

Ahhhhhhh :) Jos da se ne kvari ko otvoreno mlijeko.

Kalibra Zender
09-01-2003, 12:08
ma kad ja šaltam iz prve u drugu i ceo Varaždin zna da je Nino u auto. Glavni sam baja u selo. Vidite me. Ovo je slika sa Varaždinskih stranica. Lep sam nema šta!!!
http://www.balkanmedia.com/m2/sl/29-1-1.jpg

Dr.Nele
09-01-2003, 16:10
Uzitak nema sta,oprati nekoga na semaforu!Po meni je normalno da se naganjas onim cestama kuda cesto vozis,poznajes put,znas gdje bi mogla da te ceka murija i slicno jer to smanjuje opasnost od nesrece(znas da na odredjenom dijelu ceste postoji rupa koju svi koji znaju za nju izbjegavaju tako da ti se ne moze desiti da se neko ubaci ispred tebe a da te iznenadi).Vise od pola moje voznje je gradska,sto znaci da se redovno naganjam na semaforima,a i na auto-putu ga svakodnevno przim jer se uvijek nadje musterija za obracun.

mentor odlog.
09-01-2003, 17:40
Ja ne shvaćam gušt ganjanja po otvorenoj cesti, naguziš auto koliko ide i tako čekaš naplatne kućice. Grad...grad je prava stvar. U gradu dolazi do izražaja okretnost auta i reflexi vozača. Naravno samo kad je situacija primjerena natjeravanju.

doc
09-01-2003, 21:30
ti.e., istina da i na otvorenoj cesti pobjedjuje ludji. Ali kad se recimo dodje na autoput onda uzalud ti sto si lud ako ti auto ne ide vise od 160!

206-0s, mislim da auto ima nekih 8-9000 km. I kad bi bili isti vozaci ne vjerujem da bi 206 u gradu pobjegao puntu. Premala je to razlika, a osim toga za 206 sam na puno mjesta vidio da pise isto 14.2 s do 100.

GTI FOREVER1
10-01-2003, 08:08
Sjetih se jedne teme kad je neko spominjao semaformen-a............
Ma i ja se ganjam i po gradu i otvorenom, samo je zajebano sto ljudi nekad gube razum.Onda ide na smrt samo da se dokaze....
Dok je bio 16v dosta ljudi misleci golf je golf, ganjalo se i sa dizelima i turbo-dizelima i svim ostalim slabijim modelima GOLF-A.Vjerujte mi da nema boljeg osjecaja kad vidis onu sjebanu facu na iducem semaforu...sve mu upitnici oko glave. :)) :)) :))
Trojka isto pere TDI-je i ostale pa opet ima upitnika. :)) Bosno moja....

(-_-)
10-01-2003, 14:15
T-IE ja ti imam 185 gume na renaultu 5 gt-u pa spržim i tebe i calibru i da ne brojim dalje, jer auto sa 700kg i 107 konja vrlo vrlo lako ubrzava( 7,1sek do 100). možemo se mi naći ako želiš da to probamom nije bad jer meni šire gume ne znače mnogo,samo više trošim a i ne "čistim ventile" svaki dan ko ti i tvoja ekipica!

T-IE
10-01-2003, 21:23
Ti, iznad mene, kad na golfu 4 vidiš gume 175/80/14 onda znaj da 100% da je pod haubom ili sdi ili 1.4 ili neki slabiji motor. To je pravilo. Drugo r5 gt turbo ne vjerujem da ima 7.1 do sto, i treće što R5 GTT nema 115 ili 120ks a obični gt 107ks?

T-IE
10-01-2003, 21:27
Doc, na autoputu koliko god da si lud limitiran si performansama auta, ali ja i ne volim baš stiskat po autoputu, prvo zato jer mi max. brzinu ostvaruje na dosta visokim okretajima, zbog drugog auspuha je dosta bučan i treće board comp. očitava 20 lit. potrošnje...

T-IE
10-01-2003, 21:32
(-_-) moja greška, nisam odmah skužio da imaš r5 GT. I taj pogotovo ne ubrzava 7.1 do 100 jer sam se utrkivao s jednim pa me nije ostavio.

ivo007
10-01-2003, 21:41
ja se ne utrkujem ni sa kim, ne zato sto to nevolim nego zato sto imam FIAT-a, to(da imam FIAT) se cak i sramim reci.

Bavaria
12-01-2003, 11:41
80% ljudi na ovome forumu puno je govana i zato cijenim ljude kao što su Girrai koji jnemoraju lagati da bi nešto dokazali!
Što se tiče ganjanja:da li vi uopće mislite na svoj auto ili druge sudionike u prometu?
Dobar vozač se negleda po tome koliko mu auto ima konja ili koliko mu je vrijeme od semafora do semafora,već po nekim drugim finesama koje većima nemože shvatiti!Moj auto kao nov nevrijedi 8 000 EUR,ali sad već 6 godina star izgleda kao nov i po tome ću ja ocijeniti tko je kakav vozač.
Budit malo solidarni u prometu da nebi pokupili prvu iduću banderu!

Heihachi Mishima
12-01-2003, 12:31
Daj se onda uključi u klub penzionera pa ćeš tamo moći prodavati svoje priče, a ne ovdje na auto forumu.
KRETEN :smile10: :smile10: :smile10:

DKW_
12-01-2003, 19:34
"Die Alte Sheisser" DKW se po našim ulicama i cestama ganja od kraja osamdesetih, pa šta?

To ti je u krvi, baybe... ;)

Bavaria
12-01-2003, 21:54
Pazi kome govoris da je idiot da ti se nebi od glavu odbilo!Ja za tebe garantiram da nisi nikada sije za volan auta jačeg od 200 KS.No dobo liječi si komplekse.
Ono gore što sam napisao je moje stajalište i nemjenjam ga jer sam u pravu pa makar svi ovdje pisali da sam kreten!
Prije dva mjeseca sam izgubio frenda zbog nečijeg pametnog utrkivanja!
DKW ja znam da je to strast i mene nekada obuzme,ali ja imam nešto što nas samo nekolicina ima ,a to je samokontrola!To ti je jače od svih "muda" jer tako ostaješ živ!
Upamti i svaki puta kada stisneš gas sjeti se toga da ti nebi bilo možda posljednji puta!

Heihachi Mishima
12-01-2003, 22:02
Najjači je bio 265 konja. I uživo sam ko malo djete. :) :)
Žao mi je zbog tvog prijatelja, ali ga je tako mogla unesrećiti i neka ženska koja nema pojma o vožnji. Potpuno isto razmišljaš ko ××××× policija i ja tako mišljenje ne odobravam. :( :(

cezy_
12-01-2003, 22:42
Stricek DKW,Scheisser je muskog roda,dakle clan je DER a ne DIE.
Shvati ko ispravak,a ne ko uvredu ili moje preseravanje.

A kaj se voznje tice,odobravam svatkom drapanje,jel onaj koji nekuzi voznju,taj je opasan i pri 40kmh.

DKW_
12-01-2003, 23:18
Hvala na ispravku. Istina, ne znam njemačku gramatiku. Točnije, znam samo onih 25 riječi koje mi pomažu da barem malo skužim njemačke auto
-revije...
:)) :))

Recimo: Motorschaden (e, to vam novi VW-ovi benzinci 1.0 i 1.4 imaju...

Verarbeitung (to je ono što, navodno, njemački automobili sastavljani u zemljama tranzicije imaju, a talijanski ne), ili

Kupplung (e, to ti je kume, kuplung, samo njemački-sa dva k!) :)) :))

HGT
12-01-2003, 23:23
Ej Bavaria od kud si ti?

sepra
12-01-2003, 23:48
Ma saaaaaaaame gas!

Bavaria
15-01-2003, 12:19
Ne ja nerazmišljam kao policajac već ti razmišljaš kao kreten!I nije ga ubila neka baba već kreten koji je jurio oko 180 na cesti koja nije prikladan za to jer je naseljeno,a sama cesta je vrlo uska i puna rupa!
Ja sam iz Nove Gradiške!Ako ti to što znači

Black Knight_
15-01-2003, 13:07
I jos nesto za Extremnog. Sanse za nesrecu u gradu su visetruko vece? Otkad to? U gradu u kojem ja zivim je vecina ulica jednosmjernih a vecina tih jednosmjernih ima vise traka. Kakva nesreca? O cem ti pricas? Jedino da ti nekakve pijana ×××××× istrci pod auto. A i to je upitno, moro bi ti bas pod auto skocit da ga ne mozes izbjec.

I sva raskrizja su regulirana semaforima.

Nema tu te opasnosti o kojoj ti pricas. Ima samo ako si retardirani majmun koji ne zna granicu pa prolazi kroz crvena svjetla i slicno.

Girrari
15-01-2003, 14:27
Črni, mogućnost za nesreću u gradu je veća iz 2 razloga.
1. Veća koncentracija automobila na manjem prostoru
2. Pješaci

Kao što svi znamo, pješaci (većina) su prilično mutav soj koji prometne propise:
a)Ne zna
b)Zna, ali djelomično poštuje (pa koliko smo puta prešli cestu dok na semaforu svijetli onaj crveni tip)
c)Zna, ali uopće ne poštuje

Tu su još i djeca te ona tzv. munjena kategorija koja po gradu lunja u nekom svom svijetu.

Jednosmjerne ulice su u pravilu samo u centru i Gornjem gradu.
Zbog veće koncentracije vozila, veća je i koncentracija raznoraznih tuduma koji prometne propise i signalizaciju ili ne poštuju ili ne primjećuju. Tako da ti možeš pazit koliko hoćeš, ali problem je u tome kaj drugi rade, a tvoje vidno polje nikad nije 360˙.



No kako bilo, nesreće u gradu, iako brojnije, su najčešće puno blažih posljedica nego one na otvorenoj cesti zbog manjih brzina pri gradskoj vožnji.

Black Knight_
15-01-2003, 14:41
Ma gle, nema tog debila koji prelazit preko crvenog preko jednosmjerne ulice sa 3 trake.

Zato ti na otvorenoj cesti uleti neko iz suprotnog smjera pa te pokupi dok ti letis po zavoju bocno ili dok pretices. Mnogo vise kriticnih stvari se moze dogodit na otvorenoj cesti.

DKW
15-01-2003, 21:38
Dečki, skupljali su ruke, noge i mozgove i po gradu i na otvorenim cestama...

Extreme
16-01-2003, 09:32
Blacky,
još mi je vrlo zorno ostalo u siječanju kad sam išao na jednom ravnom komadu u gradu išao prestizati nekog tipa (ne zbog utrkivanja, jednostavno se presporo vozio), a iz parkirališta s lijeve strane je izletio auto. Na sreću otišao je samo retrovizor, ali moglo je biti puno gore.
Grad je opasniji iz jednostavnog razloga što ima puno više varijabli koje vozač ne može kontrolirati od otvorene ceste.

Black Knight_
16-01-2003, 09:57
Gle, ako je tebi tip iz dvorista izletio na cestu to nije grad nego SELO. Grad su ZGRADE(ne dvorista) i jednosmjerne ulice iliti drugim rijecima Zagreb. Ne zelim druge gradove omalovazavati ali promet u drugim gradovima hrvatske i u zagrebu su nebo i zemlja. Jednosmjerne ulice sa 3 trake i sirokim plocnikom(zeleni valovi, dezeliceva, vukovarska, ilica), pa nadalje druge ulice sa fizicki odvojenim smjerovima sa 2 trake po smjeru(ljubljanska, hajnclova, medvescak, horvacanska, ona ulica sto ide pored velesajma itd).

Girrari
16-01-2003, 11:25
Črni, rekao je sa parkirališta, a ne iz dvorišta.

Zaboga, nije grad samo centar.

Black Knight_
16-01-2003, 11:29
Ma uopce nije bitno, to je tako glup primjer.

Ne mogu vjerovat da ga nisi vidio ako je izlazio sa parkiralista, a ako si ga vidio onda si idiot sto si nastavio preticat.

ŠULE
16-01-2003, 16:37
Evo je sam se jučer nako duže vremena okušao sa jednim dečecom u Golfu, mislim Mk3 gti, te stavio recku na volan. Obožavam te sa šiltericom naopačke i što sjede onako po sredini auta.

(-_-)
16-01-2003, 22:59
Ja imam renault gt, a ne gt turbo alpina kao prvo!!
Drugo,auto je uveden iz Engleske, potpuno prerađen, neznam ni ja šta sve ima samo znam da me lijepi za sjedalo kad ubrzava. Ima cijeli auspuh izmijenjen, vanjski filter i druge ventile koji daju veću kompresiju!(tako sam barem skužio) (inače nisam mehaničar ni fanatik)
A ako ti misliš da me možeš dobit nađemo se ove subote u rijeci neznam kad. auto mi je bijele boje, skužit češ ga po mnogočemu! Ok? :)

T-IE_
16-01-2003, 23:19
Pa skužio sam da je R5 Gt. Ako ti je auto prerađen normalno da te ne mogu obrijat niti parirat ti. Da si odmah napisao da je auto tjuniran nebi ništa rekao, tako recimo da ja imam umjesto običnog GTI-ja onaj G60 16v i da napišem da imam samo GTI-ja (bez ovo g60 16v) koji ide 6.4 do 100, normalno da ljudi nebi vjerovali.

DKW_
16-01-2003, 23:56
Šule , a ti voziš....? Jesi iz Zagreba?

doc.
17-01-2003, 00:01
E SUlLEEE, sad si dao dobru temu.
Zasto te ×××××× u golfovima sjede onako, skoro na sredini auta sa desnom rukom gore na volanu? Jel mozda sjedalo propalo pa se nagnulo na sredinu?

DKW_
17-01-2003, 00:18
:)) :)) :))

Čekaj, čekaj... a Astre A GSi? A Corse ljubičaste sa šiberima?

ŠULE
17-01-2003, 06:56
DKW pa mi imamo onaj deal na zavoju gore prema mostu, je li tako. Se sjećaš?

Extreme
17-01-2003, 11:25
Tip je izletio kad sam ja već bio skoro paralelno s ovim kojeg sam preticao, a nije izašao potpuno, već je zauzeo pola trake a onda me skužio i stao. Zato sam i uspio izbjeći frontalku.
P.S.Blacky, da si malo bolje pazio u negdje drugom srednje iz zemljopisa saznao bi da se grad ne definira po postojanju jednosmjernih cesta sa tri traka, već po broju stanovnika, potrbnim institucijama i historijskom elementu :smile08:

Driver
17-01-2003, 13:02
Vidio sam na newsima nekog tip koji ima site o tome. Site je na engleskom ali su tipovi hrvati

www.chimba-team.tk