PDA

Pogledaj cijelu verziju : rasplinjači, injection



tidala
14-06-2002, 06:48
ako imate problema sa rasplinjačem ili injection sistemom možda mogu pomoći savjetom :)

SDAR
10-07-2002, 07:33
Molio bih te savjet, kako očistiti rasplinjače. Postoji li kakav aditiv ili ?

foxx
11-07-2002, 01:32
Za rasplinjač postoje posevbe tekućine koje skidaju naslage, a također se odčepljuju dizne...
Ali,,,za to bi trebalo rastaviti kompletan karburator, i staviti sve nove brtve, i normalno uštelati ga....
mislim da bi bilo pametnije posjetiti servis za popravak rasplinjača.. :)

tidala
11-07-2002, 06:53
SDAR, Bok!
foxx je u pravu, za detaljno čišćenje rasplinjača potrebno je kompletno rastavljanje, pranje i čišćenje uz izmjenu njegovih najbitnijih dijelova koje dobiješ u rezervnom setu za svoj tip rasplinjača.
Za prvu pomoć, iako ne uvijek sa zadovoljavajućim rezultatom, moguće je
pošpricati sa "carb-cleaner"-om, ali greška je uvijek u njegovoj unutrašnjosti a ne izvana.
Primjenom aditiva za čišćenje sistema za napajanje gorivom koji se stavlja u gorivo moguće je djelomično otopiti naslage u rasplinjaču, ali krupnije čestice se ne mogu otkloniti.
Ako želiš detaljnije informacije, pošalji mi podatke o rasplinjaču ili autu na: tidala2001@yahoo.com, pa ću ti poslati komletne upute i slike za tvoj rasplinjač. Slijedeći njih, ako imaš osnovno predznanje možeš sam napraviti reparaturu rasplinjača.
Pozdrav!

foxx
11-07-2002, 10:15
Tidala..
Sve je to OK..ali samo sa predznanjem je vrlo teško uštelati karburator...
Naročito sa višestrukim karburatorima, a pogotovo sa horizontalnim..

Čak i iskusnom mehaničaru je vrlo teško PROPISNO uštelati karburator bez ispitnog stola...


:(

tidala
11-07-2002, 11:05
da,to je točno. Ono što sam poručio SDAR-u odnosi se samo na jednostavnije rasplinjače, možda on ima takav...ne znam, vidjeti ćemo da li ga interesira.

KresoV.
16-03-2003, 19:00
Molim pomoć! Imam BMW 316 iz 1981. Troši ko lud - 25 l.Tražim način da ga osposobim za registraciju.Trebam proći eko-test.Lim je OK i žao mi je bacit auto. Upomoć! Hvala

Kockica88
18-03-2003, 07:42
Pridružujem se višepotpisanom!
Imam BMW 316 88. sa jednostrukim fergazerom kojeg je "složio" Stefano u Savskoj 100, pa se sad gasi u leru kad se ugrije motor, na hladno cuka ko divlji i troši oko 20 L. Prije je trošio 11, a sve je ostalo pregledano.

mc
18-03-2003, 09:49
Pa sto ne odes kod starog i ne reklamiras ono sto ti je napravio. Ako si mu posteno platio, nek ti onda i sredi auto kako treba - ja mu to ne bi samo tako pustio. Samo sto si to trebao odmah napraviti, ali nije ti ni sada kasno.
Osobno sam bio prezadovoljan s onim sto mi je napravio sa Z128 - auto je radio k'o satic, a potrosnja pala sa 13 na 7-9 l po gradu. Cak sam i eko test prosao nekoliko godina nakon tog servisa.

Kockica88
19-03-2003, 11:38
Ja znam da stari dobro sreduje fergazere od zastave i starijih auti, pogotovo one stare Solexe.Ali izgleda da o ovom BMWovom nezna puno, jer sam mu odmah bio na reklamaciji ali nista nije uspio napraviti.NE da nije htio, nego nije mogao.

mc
19-03-2003, 12:50
××××ga, ako ti je vec napravio gore ×××××× nego sto je bilo prije servisa i ne zna to popraviti - onda ti je makar trebao vratiti novce koje ti je uzeo za posao... najvjerojatnije se mozes samo slikati - tako to ide kod nas...

vitek
22-10-2004, 14:23
Hitno mi treba adresa servisa za popravak-podešavanje rasplinjača.

vitek
22-10-2004, 14:27
:smile15: :smile14: :smile14: :smile20:

HITNO molim adresu nekog solidnog servisa za popravak i podešavanja rasplinjača ,,,
HVALA!!!