PDA

Pogledaj cijelu verziju : UNESCO Medalja sa natpisom: Dubrovnik, Jugoslavija!!!???

Marakos Supak
12-06-2002, 13:00
DUBROVNIK: PALA SJENA NA POSJET DELEGACIJE UNESCO-a
GRADU PODNO SRDJA!

Direktor UNESCO-a darovao medalju s natpisom Dubrovnik - Jugoslavija!?

DUBROVNIK — Sjenu na posjet glavnog direktora UNESCO-a Koichiro Matsuura, koji prvi put sluzbeno boravi u Hrvatskoj, bacila je protokolarna razmjena darova u Gradskoj vijecnici, tijekom njegova susreta sa zupanijskim i gradskim celnicima.
- Nakon sto sam gospodinu Matsuuri urucila monografiju naseg grada, na dar sam dobila medalju s UNESCO-ovim grbom, na kojoj je uz reljef i ime Dubrovnika ugraviran i natpis Jugoslavija. Bila sam iznenadjena, te izrazavam zaljenje sto direktor UNESCO-a ne zna, dakle, da se Dubrovnik nalazi u Hrvatskoj, a ne u Jugoslaviji - komentirala je gradonacelnica grada podno Srdja Dubravka Suica, procjenjujuci kako vjeruje da "ipak nije u pitanju provokacija, vec samo neznanje".
Glavni direktor UNESCO-a Koichiro Matsuura pojasnio je zasto je doslo do protokolarnog propusta, obecavsi kako se tako nesto ubuduce nece ponoviti.
- Tu broncanu medalju UNESCO je kovao 1979. godine kada je Dubrovnik registriran na listu svjetske kulturne bastine, a tada je, jos, bio u sastavu Jugoslavije. Ubuduce, na nasim medaljama Dubrovnik ce, naravno, biti definitivno u Hrvatskoj - rekao je Matsuura.
U pratnji direktora UNESCO-a, u posjet Dubrovniku stigla je i hrvatska veleposlanica pri UNESCO-u Neda Ritz koja nas je za komentar ovim povodom uputila na pomocnika ministra vanjskih poslova RH Mislava Kukoca.
- Bio sam neugodno iznenadjen kada sam vidio medalju koju je gospodin Matsuura predao dubrovackoj gradonacelnici, ali mislim da od tog incidenta ne bi trebalo praviti veliki problem. On je pojasnio da ta medalja ima jednu povijesnu konotaciju, te da njegova gesta nije bila politicki konotirana. Nema opasnosti da bi ova vrsta pogreske i nesmotrenosti mogla izazvati negativne posljedice - procijenio je Kukoc, dodajuci da posjet glavnog direktora UNESCO-a treba promatrati iskljucivo u pozitivnom kontekstu.
- UNESCO daje veliku podrsku zastiti hrvatskih kulturnih spomenika, a koristi od posjeta prvog covjeka te organizacije Dubrovniku i zemlji neusporedive su u pogledu afirmacije Hrvatske - njezine kulturne bastine i statusa - u Europi i svijetu - zakljucio je Mislav Kukoc.

---------------------------------------------------

STO SMO MI MISlili?????? da netko zna za HrvatSKU???? SVIJET BOLI ××××× za nas i nitko ne zna zA NAS!!!!!
TO JE SUROVA I jedina istina!!!!!!!!!
NE SMIJEM NI POmislit kako se nas poglavnik PREVRCE U GRobu!!!!!!

SRAMOTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marakos Blento
12-06-2002, 19:27
PA ZAR nije DUBROVNIK dio JUGOslavije?????????

:smile11:

Fuj!
12-06-2002, 22:12
Nisu nas oni namjerno htjeli omalozavati. Poklonili su jedan stari medaljon i mislili su da cemo to cijeniti. Da su znali da mi to ne cijenimo dali bi napraviti novi medaljon.

Mihovil Barač
13-06-2002, 23:14
Hahahahaha!!
Ovo sam tek sad pročitao!

Ovo je tako smešno!Ha-ha!
Kud baš Hrvatima da se to desi koji imaju toliku averziju prema Jugoslaviji...
A je taj UNESCO...
Hahahahahahaha-ha-ha!!!
:)) :)) :)) :)) :))

Mihovile...
14-06-2002, 08:15
...tebe je YUGOSLAVIJA usrecila, (i mozda Srbe), ali NIKOGA DRUGOG! u Yu su najvise najebali Hrvati i Albanci, pa i muslimani!

Cinjenica je da imamo averziju prema toj, jednoj od najvecih perverzija ikad stvorenoj.
Koza nam se najezi i najmanje sumnje da nam neko sprema neke asocijacije koje bi mogle i najmanje sliciti ili voditi prema tom jadu i perverziji.
No, cim vise vrijeme prolazi sve smo mirniji...to vise jedva i Srbima da pada napamet...
To je ZAISTA proslost!!

mala židovka
14-06-2002, 12:25
Kakav šamar /ne bih rekla namjeran, prije propust namještenika njihovog protokola/ !

Ja
13-01-2004, 08:52
Mislim da je namjeran! :))

:(
13-01-2004, 11:39
ponovna urota svjetsjih cimbenika protivu hrvatske!!!!!!

Nikoo
14-01-2004, 05:17
- ne trebate se bojati Srbi vise nebi sa vama ni pod cijenu zivota , toliko ste im se zgadili da nebi ni pomisao o bilo kakvom zajednistvu nedaj boze .Sve sto se krilo od njih sve sto nisu znali kakvi su Hrvati sad znaju i bolje je da hrvati budu sto dalje srba , jer zaista su pokvaren i podal narod do srzi.
Srbi u svakom razgovoru se groze bilo kakvog suradjivanja jer kazu da ste cudovista od koji se moze covjek sve najgore nadati. :smile17:

Tako je NIKO
14-01-2004, 11:48
...Ovo si pameto i razumno objasnio. Lijepo se u miru razidjimo, (bilo bi bolje da je tako bilo 1991, ali nazlaost nije!), i mirna Bosna!
Nikad vise Jasenovca,
Nikad vise Yuge
Nikad vise Srbije i Srba i
Nikad vise GENOCIDA!!

ZIVILI!!