PDA

Pogledaj cijelu verziju : RANG LISTA



fatiga
12-06-2002, 12:25
Kako bi ste rangirali sljedece automobile:
opel vectra
vw pasat
renault laguna
alfa 156
citroen c5
mazda 6

Extreme
12-06-2002, 12:47
Ovisi jel ti više znače performanse i karizma ili odnos uloženo/dobiveno. Ja bi ih poredao ovako:
1.Renault Laguna
2.Mazda 6
3.Alfa 156
4.Opel Vectra
5.VW Pasat
6.Citroen C5

VR6
12-06-2002, 12:48
Nisi naveo kriterije, kada bi sebi uzimao novi auto, uzeo bi Passata najprije i to 4 Motion, prvenstveno zbog toga.

Inace, da uzimam karavan, od ovih uzeo bi najradje Lagunu, najljepsi karavan, ili jedan od najljepsih u toj klasi.

Girrari
12-06-2002, 13:24
Ne bi ih rangirao jer su svi osebujni na svoj način i jako, jako dobri. Prije bih nave ono po ćemu se svaki model izdvaja.
Renault Laguna- inovativan i najsigurniji
Mazda 6- prokleto pouzdan
Alfa 156- fenomenalan dizajn i osjećaj u vožnji
Opel Vectra- ne bih znao
VW Pasat- izvrstan 4-motion pogon i pedantna švabska završna obrada
Citroen C5- strašno udoban i najavangardniji.

EasyRide
12-06-2002, 15:58
dobro pitanje, evo odgovora?
1. alfa 156 - ipak je u vožnji nabitnija vožnja
2.C5 - ima nešt u tom autu... rado bi ga...
3. renault laguna - auto iznimnih kvaliteta, vjerojatno naj u klasi
4. opel vectra - auto koji bi poklonio (čitaj: kupio) ženi ili curi
5. mazda 6 - odvratan auto. izgleda koji bi želio zadiviti... alfa je ipak samo jedna
6. vw pasat - zašto da poželim ovaj auto? nema ni jednu kvalitetu... ni po čemu poseban...

mara
12-06-2002, 18:12
girrari ovo sa opelom mi je ludo.ne kenjam po opelu samo je smijesno.
a sto se tice easyride i VW -necu komentirati.
mogu skuziti da je VW ne vrijedi te novce ali da bas VW nista ne valja to je glupost.
po meni bmw i mercedes imaju jos vece greske s obzirom na marku pa su jako dobri.ma mos si mislit!ali nema veze

asl
12-06-2002, 18:40
1. mazda 6
.
.
.
opel vectra
vw pasat
renault laguna
alfa 156
c5

alfist_zg
12-06-2002, 18:48
1. Alfa 156
2. c5, laguna, mazda 6
3 i 4. ostatak ekipe (ipak mrski mi passat prije vectre jer je nova vectra nesto odvratno bezlicno)

-Mazda-
12-06-2002, 18:54
1. 6
2. 156
3. laguna
4. C5
5. pasat
6. vectra

Haki
12-06-2002, 19:24
1.opel vectra
2.vw pasat
3.alfa 156
4. renault laguna
5.mazda 6
6.citroen c5
:o

Calibra Zender
12-06-2002, 19:32
Pa jeste li vi imalo normalni? Ima li tu netko s barem 20 dekagrama mozga?

Pa gdje je bilo tko od vas vozio, vidio, testirao Mazdu 6 pa da može toliko kenjati o njoj i dizati ju na 1. ili eventualno 2. mjesto?

Niti jedna Mazda 6 još nije prodana kod nas, ali VI SVE ZNATE! KATASTROFA! :smile09:

-Mazda-
12-06-2002, 20:19
Kada si očito "zenderu" prvi puta čuo za 6-ticu japanci su je već doveli na pistu skupa sa mondeom, A4, BMW 3...zaboravil sam još koje aute i testirali ih razni novinari, gdje se 6-tica pokazala naj boljom na pisti!.

M_7
12-06-2002, 20:39
1)opel vectra - ipak je sad najnovija, ali znamo da novi modeli nose i greske, 2)laguna - samo sigurnost izgled mi je za nulu, 3)passat - samo ako je tdi v6 sa 150 ks 4)mazda - izgled gotovo savrsen moze se doratiti lijepo po zelji a i ne mora s tim da sad konkurira alfi 156 po sportskom izgledu 5)alfa 156 tolko pricate o njima da cu si ju kupit jos, ovaj redizajn mi se svida, ali gta sa ovim spojlerima jok, to dolje druge gore 5)c5 a sta rec izgleda mi ko neki lijepo izvedeni oklopnjak. cak mi se i svida auto... :smile10:

CLIO SPORT
12-06-2002, 20:45
alfa laguna i mazda......a ovo ostalo su kenjare a ne auti! :))

mc
13-06-2002, 07:54
E, ovo je zbilja tesko ptanje, ali cu probati napraviti uzu selekciju. Najprije bi eliminirao Vectru jer ne vidim niti jednu prednost nad ostalima i totalno mi je neprivlacan taj auto. Passat 4 motion bi bio dobar izbor, ali nikada ne bi kupio auto s vrha top liste lopova, pa bi tako i on otpada. Ovi ostali su svaki prica za sebe i bio bi presretan s bilo kojim od njih. C5 je prekrasan "direktorski" auto, 156 mladenacki auto naglaseno sportskog stiha, a Laguna i Mazda 6 udobne limuzine s odlicno doziranim sportskim elementima. Prema onome sto mi treba i pase, odabrao bi Lagunu ili Mazdu 6, a cini mi se i da pruzaju najbolji odnos ulozeno-dobiveno.
Calibra,
Mazda u zadnjih par generacija nije napravila nekvalitetno vozilo. Mozda im dizajn i unutrasnjost nisu bili na visini, ali je kvaliteta onog najbitnijeg izvrsna za te novce. Ono sto znam o Mazdi 6 je ono sto sam vidio, a to je odlican dizajn i sjajna unutrasnjost (alfisti, da li prepoznajete otvore za ventilaciju), a ako su makar zadrzali kvalitetu prethodnih modela, mislim da je auto vise nego dobra kupovina. U svakom slucaju, prije bi riskirao sa Mazdom nego s nekom drugom markom koju necu imenovati... ;)

Calibra Zender
13-06-2002, 18:26
MC
To tvoje zaključivanje se stručnije zove illicitus procesus, potraži termin u kojoj knjizi iz logike.
Po takvome Opel više nikada neće napraviti dobar auto jerbo mu zadnjih par godina baš ne cvatu ruže.

A niti Mazda nije toliko pouzdana i bezgrešna koliko ju tu dižete. Mazda je jedan čisto prosječan auto što se kvalitete tiče, a dizajn im je oduvijek bio nakaradan. Tu ju Opel zasigurno šiša, barem do nove Mazde 6 koja je ipak daleko ljepša od Vectre.

A donositi zaključke na osnovu testova kosookih je u najmanju ruku bez veze. Auto za njihovo tržište nema veze s europskim jerbo su standardi tamo sasvim drugačiji. Dovoljno je spomenuti samo ergonomiju i unutrašnjost auta koja je prilagođena sićušnim kosookima i neće biti (barem prostorno) niti slična europskoj varijanti!



A da usput odgovorim na pitanje topica. Da kupujem auto za lovu koju koštaju ovi navedeni primjerci ipak bih rađe zavirio među godinu, dvije stare polovnjake pa skoknuo i klasu više i vozio kakvu lađu. A ako baš moram birati jedan od navedenih onda pošto me i sad zanima isključivo 2.4 jtd onda je 156 moj izbor. Vectra nikako jer je ogavna, a i kombi C5 mi je strašno gadan pa otpada. VW nikada nije i nikada neće dolaziti u obzir. Precijenjene i još k tome lopovima popularne VW-ene ne bih niti badave uzeo. Mislim bih, ali s tim odmah na sajam jer su dobri samo za prodaju. Laguna mi se baš sviđa i bila bi na 2. mjestu, a Mazda 6 je za jednu Mazdu vrlo osvježavajuća, ali za koji mjesec imam osjećaj da će postati isto tako bezlična. Imam dojam da je to nešto kao Peugeotov skok s 405 na 406. I sve prepuno reklama onih kraj ceste, ako se sjećate "Pogled kroz prozor", a vani 406 parkiran. I super mi je bio lijep, a za mjesec-dva ga više nisam na cesti primjećivao. A za svakom, ali svakom 156 koju vidim obavezno se okrenem. A auto je već podosta u godinama. To je meni se čini svevremenski dizajn. Nešto kao i 406 coupe samo po meni još stepenicu iznad.

mc
14-06-2002, 08:55
Bok Calibra,
Latinski nisam nikad ucio, a trenutno nemam nikakvu knjigu koja bi mi pomogla u odgonetavanju navedene fraze. Ali nema veze, moja pretpostavka je da mi hoces reci kako sam iz labavih pretpostavki dosao do nelogicnog zakljucka. Slazem se u potpunosti. Medjutim, u odnosima proizvodjac-kupac logika u vecini slucajeva nije na prvom mjestu. Proizvodjacima cesto treba puno vremena ne bi li stekli povjerenje kupaca (narocito u automobilskoj industriji), a isto mogu prokockati u trenu. Prije desetak godina ljudi su slijepo vjerovali u pouzdanost i kvalitetu njemackih automobila, a Mazde je kupovao "tip" ljudi koji danas kupuju npr. Hyundai. Danas je vec Mazda auto od povjerenja, a njemacki auti su sve cesci predmet preispitivanja (kako ce biti s Hyundai-em ovisi o njima). Na zalost, Opel u zadnje vrijeme prati zao glas i trend pada kvalitete. Ja sam konkretno imao losa iskustva s tom markom i za mene je njihovo povjerenje prokockano. Sada ce im trebati bar par generacija dobrih automobila kako bi se to povjerenje vratilo i tu nikakva logika ne pomaze.
S druge strane, ne zivim u iluziji da je Mazda bezgresna marka (takve nema), ali je za sada statistika na njihovoj strani, a i osobna iskustva su vise nego dobra. Upravo zbog toga tu marku dozivljavam kao kvalitetnu i pouzdanu.
Znam da branis cast marke svog automobila, ali nemoj moj osvrt shvatiti osobno. O Calibrama ne znam bas nista, a i ne tvrdim da su bas svi Opeli losi. Dapace, ako me netko pita za Calibru reci cu mu da znam jednog koji je s njom prezadovoljan... ;)

Calibra Zender
14-06-2002, 11:32
MC
Ne branim i ne mislim braniti čast Opela, ne pada mi to na pamet. Niti sam to ikada radio na ovom forumu. Već su se dešavale situacije da kada komentiram neki auto (bez obzira na marku) onda se svi odmah late mog auta i počnu pljuvanja i slično. Ne mogu dati svoj sud, a da odmah moj auto ne bude uspoređivan s onim koji je bio predmet rasprave. Stvarno jadno. I ne samo auto nego i proizvođač općenito.

Uostalom nema tu baš neke časti s obzirom na zadnje godine i plivanja u mutnom. Mogu jedino reći svoja iskustva s 3 primjerka tog proizvođača i dodati da sam više nego zadovoljan.

Ali vrijeme je za promijene. Ne mislim doživotno krstariti u jednom proizvođaču. Treba i ostalo isporbati. Trenutno se krpa lova za 2.4 jtd. Već dugo planiram kupovinu i pokušavam zatvoriti financije za jednu crnu po mogućnosti sa sport paketom opreme. To je odličan auto. Koštat će, ali će i vrijediti. Mada bih rađe 2.0, ali u studentskom buđetu će se lakše živjeti s 2.4 jtd nego s 2.0. S Calibrom radim 700 km sa 60 litara i kada bih znao da je isto moguće i s 156 2.0 ne bih niti sekunde dvojio, ostao bih na benzincu.
Jedino me zanima da li je netko vozio 2.0 i kakva su iskustva s potrošnjom? Da li je u (recimo) prosječnoj vožnji moguća takva potrošnja, potrošnja od cca 9 litara?

do bola!
14-06-2002, 15:50
Ovako, kaze Calibra "vec se krpa lova za 2.4 jtd"

i "lakse ce se zivjeti u studentskom zivotu sa jtd"...

Covjece kakve ti nebuloze kenjas, eto hajde kazi slovom i brojem: KOLIKO NOVACA SI TI >SAM< ZARADIO? da bi se "krpao" za novu Alfu (ili polovnu).

NEVIDJENO LICEMJERJE, NA ZEMLJU COVJECE. :smile08:

Girrari
14-06-2002, 16:46
Calibra moram priznati da mi takvi kao ti nisu baš jasni. Pljunuti cca. 26 000 E na auto i to još k tome na Alfu, za koju se zna da rapidno gubi na vrijednosti i sve to u svrhu uštede, nije mi baš logično.
Ajde još bi shvatio da si išao na 1.9 JTD koji je ipak svojih 3000 E jeftiniji, ali ovako...

Jednostavno mi nije jasno da ti nije problem dati 26 000 E za auto, a problem ti je cijena benzina. Daj, prosim te, pojasni!

Calibra Zender
14-06-2002, 18:19
Ja kupujem proizvodnju '97 ili eventualno '98 i cijena je daleko manja od 26000 DEM, a kamoli Eura. Kakva nova 2.4 jtd?
Benzinca nađem bez frke za cca 20 000 DEM, svejedno da li 2.0 ili 1.6 (kad je u pitanju benzinac), ali za 2.4 jtd će trebati koja tisućica više, a i dosta je to rijetka polovna zvijerka.
Više od pola potrebne love trenutno još vozim, a to će naravno ići u prodaju, a ostatak je moja briga. Nešto ću platiti ja jerbo štedi se, tu i tamo nešto se zaradi. A ostatak će starci platiti. Mada je to još diskutabilno jer samo 2 ispita fale mi do upisa 4. godine, a nakon tih ispita ću prijeći na kakav full time job pa možda budem sam mogao plaćati ratu krede za tu potrebnu razliku.

A i kad realno pogledam nije mi nikakav bed ili problem plaćati benzin i da uzmem 2.5 V6 jer će starci to bez problema pokrivati. Ali je stvar u tome da mi ih je žao jer ih i ovako dosta "cijedim" i rađe ću sam unaprijed kresati nepotrebne troškove pa se zato i stavljam u razred onih koji nemaju za bengu barem tako dugo dok ne završim faks i ne počnem svoje račune plaćati isključivo sam. Zato za sada sve preko 9, 10 litara u prosjeku automatski odbacujem. Radi sekundu, dvije ubrzanja mi TRENUTNO ne odgovara 5, 6, 7 litara veća potrošnja.

Do bola!
Šta tebe boli k...c odakle meni lova? Šta se to tebe tiče? Tebi može biti svejedno da li sam jučer u kockastom dresu opljačkao banku u Zagrebu, dobio na lotu ili od staraca! Šta se ti brineš za stvari koje te se uopće ne tiču? Tko ti je kriv šta te jal izjeda jer neki imaju, a drugi nemaju? Za svoju nesposobnost sam si kriv. A kriv si i za to što nisi u stanju shvatiti par redaka teksta nego se gubiš u vremenu i prostoru! Adios luzeru anonimni!

Ludy
14-06-2002, 19:50
Calibra, zvučiš kao prepotentna seljačina !!!

Girrari
14-06-2002, 19:56
OK Calibra, apsolutno poštujem sve kaj si rekao. Mislio sam da planiraš novu, no ako je o polovnoj riječ onda je sve u redu.

Kaj se staraca tiće, apsolutno te kužim. Ja isto nekaj štedim, muljam i petljam kako ne bi cijedio staru do ibera. No popizdim na činjenicu kaj znam da ima za GTA, ali ja vozim Punteka jer auto po njenom ionako služi za prijevoz od A do B. I to maltene najosnovnijeg. Ali ×××× ga, šta je tu je.
Na starog ne računam jer nisam s njim u najboljim (zapravo, u zadnje vrijeme, u nikakvim) odnosima.

Dakle, ako mi neki drugi auto ne padne s neba, vozil bum Punta još barem 3.5 godina dok se ne zaposlim ili mi stara ne kupi nekaj novo. Vjerojatno opet nekog novog Punta isto SX, pa se ti sine ××××.

LUdy Ludy
14-06-2002, 21:29
pa pusti čovjek da priča prepotentni idiote, nemogu više čitati kretene poput tebe sa suvuslim komentarima, krepaj seljo !

mara
14-06-2002, 22:45
ha ha ha ti si girrari lud skoroz :))
ja imam golfa i vec mi je muka od penzionerske voznje.ali budi sretan barem imas novi auto!neki nemaju ni za stari.ja si sam krpam za neki novi nadam se.sreca mi nije bas naklonjena ali valjda i meni jednom upadne novi auto.moramo se zaposliti kod alfa××× :) salim se alfa ×××

Calibra Zender
15-06-2002, 00:12
"Ludi" aka "do bola!" aka "sam Bog zna koji sve ostali nickovi"

Umrijet ćeš od bola i jala čovječe. Tko ti je kriv kad si nesposoban? Umrijet ćeš sam u svojoj tugi i neimaštini s maksimalnim dosegom koji će ti u životu biti hardverski modem i monitor od 17"!
:))

Girrari
15-06-2002, 10:23
Ma sretan sam ja, bez daljnjeg. I to sam naglašavao nebrojeno puta.
Jedino kaj mi ide na jetra je kaj sam uvijek sve u životu morao imati zadnji (ako sam uopće i imao) i to ne zbog para, nego zbog nekih ××××nih principa.

Kao klinac sam gurao frendove u onim malim formulicama na pedale da bi mi poslije dali đir, jer je to po mojim starcima bila glupost. Nije da ga nisu mogli kupiti.
Sa 13 sam s frendom otvorio servis bicikala da bi si uštedio za MTB jer je to po njima bila pomodna idiotarija itd.

Zato mrzim ljude koji u životu nemaju strasti, već su u svemu usrano racionalni.

Calibra Zender
15-06-2002, 10:49
Kako sam samo želio tu prokletu formulicu, onu malu na pedale... A nikada je nisam dobio. :(

Imao ju je jedan tip koji sad vozi Porschea 911 Carreru cabrio, ali on je očito uvijek bio korak ispred vremena! ;)

rale
15-06-2002, 10:52
ma to ti tak uvijek izgleda girrari


uvijek gledas onog kaj ima vise od tebe,a ne vidis suprotnu stranu


mislim da nije lose sa 22g furat punta od stare,nemres bas reci da si"zadnji"

kolko ih ima sa prastarim jugicima ili jos gore bez icega

rale
15-06-2002, 11:11
moja lista:

1.mazda 6
2.laguna
3.passat/vectra
4.156
5.c 5

to je na osnovu mojih dosadasnjih iskustava o firmama/modelima posto neke nisam ni vozio/vidio

kriteriji nisu samo ubrzanje,lezanje i dizajn tu su ukljuceni i drugi(meni bitni)faktori

http://osx.wieck.com/pv/WKA/2001/10/17/WKA2001101730707_pv.jpg

Mikijev zabavnik
15-06-2002, 13:00
Dragi zabavniče,
pišem ti po prvi puta i nadam se da moje pismo nece završiti u košu.

Imam 13 godina i jedan veliki problem.
Zaljubio sam se u Mašu, devojčicu iz 7c.
Jako mi se sviđa , ali neznam kako da joj priđem.Ponekad, za vreme velikog odmora , dok je gledam , ona mi se smeši. Ali onda dođu moji drugari i nagovore me da idemo devojčice hvatati za kose.
Ja onda hvatam Mašu po hodnicima i hvatam je za pletenice ,ali se ona onda strašno naljuti.Ne znam više šta da radim, pokušao sam da pitam roditelje crtica staratelje ,ali oni nikad nemaju vremena, a baka i deka su već prestari pa se ne sećaju kad su i oni jednom bili mladi.Očajan sam.
Molim te da mi odgovoris što pre ,jer uskoro će letnji raspust pa se bojim da je više neću videti do septembra.

"stidljivi"

M_7
15-06-2002, 16:22
e sinko oderi ti nju prije prazinka pa nek si misli ona.... :))

Girrari
15-06-2002, 16:39
Ma Rale, nemoj misliti da se žalim, svjestan sam ja apsolutno svega. Samo velim da neki pricipi u životu nemaju previše smisla. Čitav živod radiš k'o konj i štediš lovu da te na kraju strefi herc, a da nisi uspio ni uživati u plodovima svog rada. Naravno, ne mislim da treba čitav život ljenčariti i trošiti lovu na gluposti umjesto da se nešto i uštedi; jednostavno treba naći neku ravnotežu koja ti omogučava i uživanje u životu, kad već večinu provedeš kroz rad. Treba imati i neku strast u životu. No da previše ne filozofiram...


BTW imam 20 godina.

Ludy
15-06-2002, 18:41
Volim ovakve pacijente ala Calibra.
Kao da su pamet cijelog svijeta pobrali.
Čovjek kaže da krepam od jala. Jalan prema cemu? Prema Calibri? HAHAHA!!!
Znas kako se kaže: mali ptić, veliki krić (ne mislim fizički Calibra).

alfa099
15-06-2002, 19:10
Draga djeco, rado bih vas sve zaposlio ali i ja imam problem. Naime, ja sam nezaposlen! Nemam radnu knjižicu, nemam ni dana staža! To kaj se radi honorarno za dobru lovu, to je druga priča! Ja sam vam "slobodni umjetnik". Kao takav sam registriran u poreznom uredu!
E, da! Dobio sam savršenu ponudu u AC-u za novu GTV-jku. 2.0 TS. Nova. Plava, Žuta koža. Sve kaj sam htio za sebe, ali s 2.0 V6 TB motorom. Vidjet ću kaj će biti. To je bar 500 eura mjesečno na 3 godine...
Držte mi fige!

doc
15-06-2002, 20:13
1. alfa (najbrza, najljepsa, Alfa)
2. laguna (slabe performanse)
3. mazda 6 (bezlican dizajn)
4. vectra (ruzna, dobra oprema)
4. C5 (bezlicno, bez imalo emocija)
5. passat (vrijeme ga je pregazilo ko i golf)

evo i moj cijenjeni sud!

alfist_zg
15-06-2002, 21:12
ufufufu...toooo alfa×××,
ja ti drzim fige...mislim da je dobra i ova 2.0 TS...nije prevelika razlika a trosi puno manje.
predivan izbor.
mozemo znati konkretno ponudu?koje su cifre? :) :)

doc
15-06-2002, 21:16
Alfist, nije prevelika razila izmedju T.S. i V6 ? e pa grdo se varas....

Calibra Zender
15-06-2002, 21:23
Ludy
Žalosna si ti pojava, ŽALOSNA!

alfa099
16-06-2002, 13:22
Na žalost, razlika između GTV 2.0 TS i 2.0 V6 TB je ogromna, i to se u vožnji osjeti. A kaj se može kad AC nije uvozio jače od 2.0 TS.
Ponuda je takva da se ne propušta!
Nova je 29.000 eura. Ova je nova ali će biti znatno jeftinija, još sam u pregovorima.
Javljat ću promjene...
A moram prodat 145-cu. Ide sad na poliranje i kemijsko čišćenje. Aebat će i koji šeraf zategnut...
Cijena...sitnica!

Calibra Zender
16-06-2002, 19:44
http://bilder.mobile.de/images/autos/1/27748996-31142-1023434237.bild

EUR 18.900
28.200 km, 148 kW (201 PS), EZ: 07/00, TÜV: 07/03, AU: 07/03, schwarz
Leder, klimaanlage, Alu, CD- Wechsler usw. Unfallfrei, Garagenwagen, Nichraucher, keine Kratzer/ beulen, Sheckheftgepflegt. Winterreifen.
Ossi Vuohtoniemi
D-85551 Kirchheim
Tel.: 49 - 171 / 8251675
eMail: ossi.vuohtoniemi@bayerncar.com


Eto željenog motora i daleko niže cijene, a ti dodaj davanja državi i vozi! A auto skoro pa nov.

Soldo
16-06-2002, 19:48
Kako bi ste rangirali sljedece automobile:
1. alfa 156
2. vw pasat
3. opel vectra
4. renault laguna
.
.
.
17. citroen c5
.
.
.
.
27. mazda 6

alfa099
16-06-2002, 19:51
Fala Calibra, u srce si me dirnuo! Ali, ti studiraš ekonomiju pa ćeš shvatiti slijedeće: Ja sam samostalni slobodni umjetnik i kao takav neke stvari mogu kupiti da mi se otpisuju od poreza. Kad kupim auto, novi ili rabljeni, kupujem na leasing jer mi se onda svi troškovi odbijaju u iznosu od 70%. Kad bih kupio auto u Njemačkoj i napravio uvoz, na iznos koji sam platio, platio bih i porez na dobit. Prema tome, ne isplati se ni da je za 10.000 eura. A 2.0 TS je nova, moja itd,itd,itd...
Fala.

Ludy
16-06-2002, 20:02
Calibra i jest prepotentna seljačina!!! Misli da ako studira pravo da će i on biti uspješni odvjetnik u vž kao i njegov stari!!! Svaka mu čast kaj studira pravo, jer za prave fakultete nema pameti, a za ovaj mu je dovoljna lova koju daje njegov advokatski tatica!

alfa099
16-06-2002, 20:06
Ludy, mislim da Calibra studira ekonomiju i da mu stari ima neku špediciju... ak se ne varam. Ispravi Calibra!
Zato i jesi Ludy.

mara
16-06-2002, 20:32
ja se salim alfa××× za ovo sa poslom.ne znam tocno cime se bavis ali tako nesto i ja radim(nadam se da mislim na isto sto i ti)

alfa099
16-06-2002, 20:43
Sve legalno i po zakonu, da netko ne bi mislio da pare privrćemo švercom...

alfist_zg
16-06-2002, 21:02
Ja osobno nebi puno plakao za GTV TB ,kad bi imao 2.0 TS.
a znate svi kako obozavam turbake.
ali ,na GTV mi se nekako cini dobra solucija i sa tim motorom, jer auto izvrsno ide i lezi , i performanse su cisto ok.
Naravno da je ova turbo jaca i ide bolje, ali i puno vise trosi i koliko mi se cini ,kostala je puno vise.
U Italiji sam najvise viđao ove 2.0 TS (zbog skupog benzina).
Svaka cast V6 TB, ali na GTV prolazi i twinspark. :)

alfa099
16-06-2002, 21:14
Fala alfistdonjacrticazg. Nije mi bed ak auto troši malo više, sve to ide u trošak. Ali utješio si me. Bullit mi je rekao da taj auto ne mora ni ić preko 150 jer tak dobro izgleda.
Nova, tamno plava sa žutom kožom. Ona GTV-jka kaj je bila na grobniku kad je bio susret alfista. I nije ju nitko palio jer nije bila regana. A dofurali su je na kamionu.
Mislim da ću otić do knjigovodilice i proknjižit još jedan auto ove godine.
A i sconto je veliki mamac!

Girrari
16-06-2002, 21:46
Čuj Ludy, Calibra studira ekonomiju, a ja pravo. On u Osijeku, ja u Zgb.
Ako si kojim slučajem mislio na mene, stari mi nije odvjetnik i nema veze s tom branšom.
O težini fakulteta te ne kanim uvjeravati, to kaj si rekao je tvoje mišljenje i imaš pravo na njega. Samo ne volim ljude koji svoje mišljenje temelje na pretpostavkama, a ne na iskustvu. Šogoru fale još 2 ispita ne FER-u i kad vidi moje zakone o krajiškoj baštini u razdoblju od osnutka do 1881, smuči mu se. Veli da nikad to ne bi mogao studirati isto kao ni ja FER jer sam totalni tupan za matematiku i fiziku.

Samo da te pitam, koji su to "pravi fakulteti"?

q10
16-06-2002, 21:50
pa jasno je da poredak zdravom logikom ide

1,vw ili opel
2.renol
3.c5
4.škoda
5.alfa
6.pegot
7.lada
8.dacia
9.yugo ili mazda nemrem se odlučit molim pomoč

Calibra Zender
16-06-2002, 22:36
Ludy
Papčino, svi te peru! :))

Ludy
17-06-2002, 00:58
Ajde beži mali

alfist_zg
17-06-2002, 11:06
yahooooo !! alfa×××.
kad knjigovodilica proknjizi novu makinu , oce pasti neka janjetina, ili barem cuga??

usput, moj bi izbor isto bio tamno plava i ona zuta koža je strasna unutra.
Svaka cast stari! :)

One and only
17-06-2002, 16:04
Calibra Stenderu, toliko te likova ne moze da me stalno mjesas sa nekim novopridoslim ali dobrodoslim, kao sto je Ludy.
Ali sine to sam ja tvoj Cirolito i vodja "Nino's fun cluba".

Nino mi te volimo
Nino mi te volimo

samo nastavi bi×××× naseg podneblja...

P.S. eno ti se prodaje nova vectra, daj "skrpi" kako love pa je kupi nastavi tu tradiciju Opela, oooo plemeniti stediso.!

Ludy
17-06-2002, 16:14
TAKO JE!!!!! BRAVOOO!!!!!

Calibra Zender
17-06-2002, 21:03
http://www.autoweb.hr/files/d0013/mazda6_koso.jpg

Odbojnik je ipak mogao biti malo ljepše dizajniran. Ovako je skoro pa identičan onome na 323. Žalosno.
I ta će Mazda nakom 6, 7 mjeseci postati bezlična.

gost
17-06-2002, 21:34
calibra, dobrom konju mozes naci jednu ili nijednu manu, a losem, mislim na opele, ne mozes nikad sve nabrojati

Girrari
17-06-2002, 22:44
Moram priznati da mi je ova Mazda 6 jako lepa. Sve više mi se sviđa. Sumnjam da ću ikad poželjeti posjedovati je, ali inače je fakat odlična. U svakom slučaju jako velik dizajnerski iskorak za Mazdu.

rale
18-06-2002, 05:07
meni se svida mazda

a sad izgled

sjecam se kad je fokus izasao to je bio sok za auto svijet

sad ga ni ne primjetim na cesti

mozda je ova mazda cak i preagresivnog dizajna za tipicne kupce mazde kojima je najvaznija pouzdanost

tak su se zaletili sa ful sportskom F-icom(cca 95g) pa se lose prodavala

naslijedio ju je polu-karavan koji se super prodaje

mara
18-06-2002, 09:10
ma kakav mafijozo!nisam na to mislio.kad me vidite calibra pogotovo smijati cete se.jer ne licim na na kakvog mafiozu.185 i 65kg jaki sam ti ja mafijas!

EasyRide
20-06-2002, 18:49
Napokon se i ja dokopao interneta. Htio sam ovo napisati već neko vrijeme: Mislim da previše omalovažavate C5. Stavio sam na 1. mjesto alfu ali nakon svih ×××××× i pametovanja ljudi na forumu, odlučio sam da kada bi kupovo nov auto to bi definitivno bio Citroen C5.
http://www.citroen.hr/Slike/C4.jpg

Extreme
20-06-2002, 19:40
Ja sam C5 stavio na zadnje mjesto prvenstveno zbog dizajna. Pa koji to k.... citroenovci rade u zadnje vrijeme ?! Auto do naprijed izgleda ko tenk, a odostraga kao da je u klasi sa Saxom. :smile11: :smile11:

mytbyte
21-06-2002, 00:16
Extreme,

ko da si slijep...lijepo se vidi da je nova Vectra koncipirana ko tenk...da ne govorim o novoj BMW sedmici. C5 fakat ima fluidne linije...bas bih volio vidjeti toliko aerodinamicnog leoparda! Kad bi slagali top listu najruznijih mislim da bi nova Vectra bila na prvom jestu...a pogotovo iznutra...majko isusova...armatura ko bedem...prekidaca ima ko u tenku, sve iste velicine i poslihtano ko vojnici tak da ne znas koju komandu si zapravo stisnuo, a treba je prvo i naci :-) poglete si malo novu nissan primeru da vidite sto znaci efikasnost i jednostavnost kontrola...uostalom, zakaj ona nije medu prijedlozima?

Calibra Zender
21-06-2002, 00:30
Fluidnost linije C5 dolazi do izražaja u trenutku kad ga vidim jer me potjera na WC. Ili to možda nisu fluidne već laksativne linije? :))

Ma odvratan je C5. Ne znam jel Vectra ružnija ili ovaj Citroenov kombi! Ali tu su negdje.

A tek Primera! Eto pobjednika u dizajnerskom promašaju.

Calibra Zender
21-06-2002, 00:35
I nemojte stavljati tu neke retuširane slike, nego neke obične da se vidi kak korito u biti izgleda. Eto nešto normalnije fotke. Ali svejedno ružne.http://bilder.mobile.de/images/autos/514722/1023783005-9352-5.bild

Vidiš, čudno kako ovaj više ne izgleda baš bajno. Nekako se izgubio sav onaj sjaj na karoseriji, nebo nije ko na sudnji dan. Eto, stvarnost udara bez kompromisa! :))

600
21-06-2002, 00:40
Daj Calibra nemoj nas plašit s tim čudovištem tako ti svega pa to je strašno! :smile10:

Calibra Zender
21-06-2002, 00:42
A evo i 5 godina starog dizajna, svježeg ko da se danas pojavio!
http://bilder.mobile.de/images/autos/0/28037612-5003-1024533420.bild

Calibra Zender
21-06-2002, 00:44
Opa, pa ima još budnih! Dobro jutro 600! ;)

Kaj se radi u ovako sitne sate?

600
21-06-2002, 01:02
Pa eto malo se čitaju postovi i tu i tam nekaj napiše (niš pametno), a ne spava se jer stiže pila pa malo patim od nesanice (uzbuđenja)!
:))

easyride
21-06-2002, 11:00
i onakav u šumi, c5 je još uvijek za mene lijep...

oprez
21-06-2002, 11:11
Ako ne vozite opel ili alfu,maknite sa ovog foruma.ha-ha-ha :smile07:

Calibra Zender
21-06-2002, 13:26
600
Nešto te nema. Jel to znači da je auto stigao? :smile11:

Easyride
Sto ljudi. sto čudi! :smile06:

_Stevo
22-06-2002, 15:24
moj bi poredak bio ovakav:
mazda 6
alfa 156
citroen c5
opel vectra
renault laguna
vw passat

Fire Blade
22-06-2002, 19:53
Svi ti automobili su kvalitetni i nema među njima neke velike razlike... Moja rang lista bi izledala ovako: 1.Mazda 6 - prostranost, kvaliteta,ovjes,oprema,užitak u vožnji, POŠTENA CIJENA
2.Opel Vectra(novi model)
3.Renault Laguna
3.Passat
4.C5
5.Alfa 156 :))

Calibra Zender
22-06-2002, 20:53
Ovjes 156-ice je koplje ispred Mazdinog!

Fire Blade
23-06-2002, 09:06
Protiv 156-ice nemam apsolutno ništa, ako bi ove aute ocjenjivali po dizajnu (vanjskom), onda bi Alfu obavezno stavio na 1. mjesto, a Passat na zadnje, jer mi je njegov prednji kraj nešto naj odvratnije... Ali ja sam poredak napravio prema vlastitom iskustvu i na osnovi testova iz raznih auto časopisa... Od ovih automobila nisam vozio C5 i novu Vectru,pa ih nemogu realno ocjeniti, a što se tiće Alfinog ovjesa i ja sam mislio da je jedan ob najboljih dok nisam isprobao novu 6-icu... :))

GTA Killer
23-06-2002, 09:10
Potęncia : 315 ch @ 5.200 rpm
0 a 100 km/h : 5.2s
Velocidade max. 270 km/h

http://www.storm.com.br/tuningcorner/Passat_bi_oettinger_lat.JPG

Lagunas1
23-06-2002, 10:30
1.renault laguna (samim tim sto sam je kupio ne trebam zboriti zasto je stavljam na prvo mjesto)
2. mazda 6 (svidja mi se ova nova linija, a i cijena je povoljna)
3.citroen c5 ( dobar je to auto, malo je falilo da se nadje u mojoj garazi)
4. alfa 156 (svidja mi se dizajn, ali to bi bilo otprilike sve)
5. vw passat (nema tu zbora odlican auto, ali kod mene nisko na ljestvice zbog cijene i lopova)
6. opel vectra (premalo znam o ovom autu, dizajn je bezlican, ali nije da za vectru nema nade)

600
23-06-2002, 18:35
Calibra Zender

Ma čovječe nije još stigla, ali valjda bude uskoro nemrem više izdržat! :smile09:

alfist_zg
23-06-2002, 18:42
a koji ti auto stize ,ako nije tajna?

600
23-06-2002, 21:40
alfist_zg

Alfa Romeo 145 1,6

alfist_zg
23-06-2002, 21:45
oh -o ...----->>to mi se svidja.
svaka cast na izboru prijatelju...a sta ga prijeci da dodje vec? :smile11:

600
23-06-2002, 21:54
Papirologija, znaš kak je to kod nas "jednostavno" ;)

sile
10-07-2002, 08:58
www.autobild.de

alfa099
10-07-2002, 15:55
Ej seicento! Vidio si moju 145-cu. Kaj to ne ubodeš? Pila je opaka, servisirana kod Valenčića d.d. pa se sve zna kaj je rađeno!
Jedino je cijena visoka: 7 somova eurića za 95.godinu, al je sve u top stanju!
Javi se za probnu vožnju!

600
11-07-2002, 13:58
alfa×××

Hvala ti na ponudi fakat mi je drago kaj si se javil, ali ja sam već kao što si mogao pročitati ubo svoju alficu. :smile07:

vuf
15-07-2002, 11:07
http://www.supercars.net/servlets/PW/garagePics/Cam1/30car3.jpg&b=http://www.supercars.net/garages/Cam1/30v2.html

vuf
15-07-2002, 11:08
http://www.supercars.net/garages/Cam1/30v2.html

Yokosuka/
15-07-2002, 17:44
..Calibra Zender jesi li probao ganjati 156-icu i Mazdu 6??, jer kažeš "ovjes 156-ice je koplje ispred Mazdinog", zato nemoj srat tu bezveze jer nisi očito ni probao, jer da jesi, nebi tu srao...

doc
15-07-2002, 21:24
yokosuka, a ti si probao vozit oboje? mazda nije sportksi auto, to su samo narodna kola iz japana ko VW.

INTCP
16-07-2002, 00:06
Oho sad se javljaju i kretenofili japanofili koji tvrde da su japanci sportski. Jesu Impreza i co. Ali mazda 6. Znači čim izgleda agresivno odmah drži. Da moš mislit. Za sada nema boljeg od 156 u klasi. To nije tajna.
Nije 6 loša, ali bolja od alfe, teško. To se ne postiže preko noći. Mislim bolja u držanju, upravljivosti itd.
Od mazde cijenim samo RX-7 (zbog Wankela) i MX-5. Drugo sve je konfekcija ili šminka kao 6 i Xedos.

Fresh
16-07-2002, 07:40
Sjećam se da su u jednom časopisu naveli kako će LAGUNA biti veliki konkurent za Audi A6 kao službeni auto. Nakon toga sam otišao iz radoznalosti u njihov salon da vidim koliko u tom autu stvarno ima mjesta jer mi je na cesti djelovala jako nisko. ''Pokušao'' sam sjesti na zadnju klupu, naglašavam ovo pokušao jer sam visok 197 cm. Kad sam se konačno uvukao unutra s koljenima sam obujmio prednji sic a glavu sam morao držati sastrane. Toliko o laguni.
Što se tiče tvojih ostalih kandidata C5 me razočarao kad sam vidio da mu se gepek otvara skupa sa zadnjom šajbom, izgleda ko kombi kad mu otvoriš ta peta vrata, a sicevi su ko fotelje, kad sjednem u njih moram planinarit da bi izašao van.
VW Passat, nemam ništa protiv njega samo mi je uređenje unutrašnjosti previše stereotipno.
Opel Vectra, ne znam jel misliš na novu ili staru. Za staru ti mogu reći da unutra za čovjeka moje visine nema baš mjesta za bacanje naprijed, a nazad je još gore, ali ipak bolje nego u laguni.
Mazdu 6 i Alfu 156 nisam imao prilike isprobati i upoznati pa ih nebi htio komentirati.

Dalibor
16-07-2002, 09:01
Teško je napraviti rang listu ovih auta, jer svak od nas preferira nešto drugo-ovjes, motore.brzu vožnju, udobnu vožnju, image itd. Ja bi po svom nahođenju ovako složio listu:
1. Laguna (u svim kategorijama je ili na vrhu ili pri vrhu)
2.Passat (također ali i po skupoći, servisu i krađi-mada u poređenju sa modernim generacijama obiteljskih limuzina vidi se da mu nešto fali)
3. 156 (dobro auto, mada ga neki dižu u visine samo zbog toga što je alfa-možda trebaju promjeniti ime u alfa i omega jer po njima sve počinje i završava;-))
4. Mazda 6 (dobro dtvarno izgleda, imao sam prilike da se općenito uvjerim u Mazdinu kvalitetu, mada osobno mislim da auto neće biti uspjeh-zašto:zato što če izgubiti stare mušterije (bogate umirovljenike i ljude koji ne žele biti primjećeni u autu) a neće dobiti nove (alfiste)
5.Vectra i C5 (razočaran sam sa oba auta, jednostavno nemaju nešto što bi čovjeka privuklo za njih, ili makar mene)!
Je li još išta ostalo?

T-IE
04-01-2003, 18:45
1.Mazda 6
2.VW Passat
3.Opel Vectra
4.Renault Laguna
5.Citroen C5
6.Alfa 156

Mazdohist
04-01-2003, 18:52
Mazda 6
Alfa 156
Opel Vectra (GTS jedino)
Renault Laguna
VW Passat
Citroen C5

piquet
04-01-2003, 21:52
1. alfa romeo 156 (awesome)
2. mazda6 (vozio 323 zadovoljan)
3. vw passat (valjda)
4. renault laguna (smart shit in the car)
5. citroen c5 (koje je to smeće od auta - provjereno)
6.opel vectra (dizajn johnny sjekira)
:) :( ;) :)) :smile06: :smile07: :smile08: :smile09: :smile11:

Vedo
04-01-2003, 22:11
VW Passat
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Noriaki Kasai !!!
04-01-2003, 22:15
6
C5
156
laguna
passat

LaNciA
04-01-2003, 23:07
Lancia Lybra 2.4 JTD ;)
Lancia Lybra 2.0 20V ;)

da cujem komentare :smile08: :smile08:

doc
04-01-2003, 23:33
T.i.e., ti si izgleda malo naopacke napravio popis. 1. je najbolji, a ne 6. kako si ti naveo. A i Mazdu si mogo stavi barem ispred c5.

Ja znam to!
05-01-2003, 17:38
1. alfa 156
2.
3.
4.
5.
6. mazda 6
7. opel vectra
8. vw pasat
9.
10.
11.
12.
13. renault laguna
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31. citroen c5

Mazga
05-01-2003, 17:41
Mazda 6 je prva i jedina, ostali niti ne spadaju u tu mazdinu visoku klasu! Kako se samo usuđujete nju uspoređivati sa ovim gnojevima?

maybach
05-01-2003, 18:12
limuzinske izvedbe:
Mazda 6
Renault Laguna
Alfa 156
Opel Vectra
VW Passat
Citroen C5
karavanske izvedbe:ocjene za motor,oprem
Alfa 156 4,4 3,2
Renault Laguna 3,5 5
Citroen C5 3 4
Mazda 6 3,8 4
VW Passat 4 4,2
Opel Vectra 3 3

T-IE
05-01-2003, 19:33
Kad bi gledao karavane, onda bi mi po ljepoti Alfa 156 SW bila na prvom mjestu, ali opet kad čujem koliko troši...

Nani
28-03-2004, 03:23
Ja razumijem da svi mi imamo različite afinitete prema stvarima i potrebama ali stavljati mazdu6 na 4 mjesto ili 5...Sramota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dugo, dugo niko neće napraviti tako dobro auto kao što je mazda 6 sport, mislim stvarno porediti sve ostalo pogotovo alfu jednu je stvar ludila. ma ko se to na ulici ikada okretao za alfom osim muških entuzijasta koji su ludi za kurčenjem a ne mogu sebi priuštiti nekog švabu. Koji ××××× se svi sad odjednom proseravati i dižete alfu toliko u nebo pa da se poredi sa mazdom 6. To je stvar neinformisanosti.
Mazda 6 se testira uz BMW 3, mercedesa c, i audia 3 i 4. Ja nisam nigdje vidio test da je uz nabrojano društvo stajala neka alfa. I de ne serite više, nemam namjeru vrijeđati alfu i ne kažem da je to ×××××× od auta čak mi se 147 pravo sviđa, ali pričati neke nebuloze kao što se to dosad pričalo je stvarno smiješno.
<br><hr>

Girrari
28-03-2004, 10:08
Čuj, daj prestani!<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

POLOVNJAČA
28-03-2004, 10:15
Girrari , daj objasni momku da ne izvlači teme od prije dvi godine i onda se svađa sam sa sobom ... :smile11: <br><hr><font face="Impact" color="red">Najgora stvar u životu je kad nemaš na što da se ložiš !</font>

Girrari
28-03-2004, 10:43
Ah Pole moja... objasni ti Fabiji da se normalno ponaša... to je negdje u tom rangu...<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

600
28-03-2004, 11:02
Kaj to nisi odmah ubio!? :smile12:

Girrari
28-03-2004, 11:06
Misliš temu ili post?<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

600
28-03-2004, 11:08
Post!

Aero
28-03-2004, 11:10
Ubija ujutro, dok nema svjedoka. :smile06:

Girrari
28-03-2004, 12:36
Ma ja sam dobar dečko, pa u pravilu uvijek prvo upozorim...<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

600
28-03-2004, 12:40
:smile06: Ovu izjavu uvrštavam u najveće laži ovoga stoljeća!