PDA

Pogledaj cijelu verziju : što kupiti, molim javite se



594krešoah
09-06-2002, 18:47
škoda fabia je najbolje uređen auto u klasi i sada što kupiti.fabiu u kojoj je dorađeni škodin motor, citroen c3 sa neozbiljnim kokpitom od jeftine plastike, seat ibizu sa isto jeftino plastičnim kokpitom, polo koji nudi najmanje od dodatne opreme, 206 sa pola životnog vijeka i opet jeftinom plastikom, clio koji nudi najmanje prostora, corsu koja mi se baš nešto i ne sviđa, novu fiestu ne poznajem divoljno, punto ne dolazi u obzir,i što sada, ima li netko prijedlog što da napravim :smile07:

Extreme
09-06-2002, 21:05
Snizi kriterije! ;)
I prelistaj prijašnje forume o toj klasi automobila je već i previše rečeno.

VR6
09-06-2002, 21:12
Otprilike moj poredak od ovih datih:

Seat Ibiza
VW Polo
Ford Fiesta
Skoda Fabia
Citroen C3
Peugeot 206
Opel Corsa
Renault Clio

Naravno, ovo je opcenito, zavisi za sta ti automobil treba, ako kao porodicni onda bi prvi bio Polo, pa Fabia, a kao gradski, onda bi prvi bio Seat Ibiza, pa 206, koji motor, ako oces sportski, onda Clio Sport, najaci i tako to...

Girrari
09-06-2002, 21:26
Ne kužim zakaj ti Punto ne dolazi u obzir. Svi koje si nabrojao nisu ništa bolji (ni lošiji) od Punta; pa zakaj ti je onda tak na piku?
Svaki od tih automobila nudi nešto što drugi ne.
Fakat mi nisi jasan.

doc
09-06-2002, 21:29
nemoj se previse zavaravati fabinom kvalitetom. Jest da izgleda kvalitetno, ali ipak je to samo Škoda. A i dizajn u unutrasnjosti je potpuno zastarjeo. Pričekaj da malo obnove 206 i njega kupi. Mada ni on bas nije najsretnije rijesenje.

mentor
09-06-2002, 21:50
Fabia je stvarno preružna i skupa za to što nudi. 206 je prelijepa kanta(vozio sam ga 2 godine), sad su malo dotjerali ovjes. Punto: najbolja ponuda prostora, štedljiviji i bolje ide od fabie i 206 i povoljan. Neznam kaj su ti prioriteti kupi ono u čem ti se najljepše vozit.

Buy
10-06-2002, 12:14
Kupi Fabiu, netko rece zastarjela unutrasnjost....stvarno smijesno...kakve sve gluposti mozes ovdje cuti.
Ni Punto nije losa opcija, ipak Fabija prednjaci. bar sto se mene tice a i cijenom je ispred mnogih.
:smile11:

Calibra Zender
10-06-2002, 12:22
Fabia prednjači u prenapumpanoj cijeni, nikakvom ugledu i očajnoj unutrašnjosti.
Zaboravi rađe češke poluporoizvode!
Clio daje najviše za uloženu lovu, ali ih zato i ima mali milion.

mc
10-06-2002, 12:51
Bok Kreso,

Evo kako bi im ja dodijelio prioritete i zasto. O novoj Fiesti ne znam skoro nista osim da pristojno izgleda i cini se kao da je prostrana, pa bi je ostavio sa strane. Od ovih ostalih bi eliminirao jedino Corsu jer imam losih iskustava s Astrama, a nedavno mi je jedan Opel serviser rekao da mu posao cvjeta upravo zbog novih Corsi. I tako ostaju 206, Polo, Ibiza, Fabia, C3 i Clio, od kojih smatram da najbolji odnos ulozeno/dobiveno pruza Clio, a i iskustva vlasnika (kojih ima jako puno) su vise nego pozitivna. Medjutim, ako ti par tisuca uraca nije problem - siroko ti polje. Meni se jedino cini da Fabia ima najmanje interesantan (a i rastrosan) motor i dizajn za tu lovu. Osim toga ja bi razmislio i o Puntu...

Pozdrav,

mc

Jam on it
10-06-2002, 14:32
Kolko ti se žuri s kupovinom? Iz pouzdanih izvora znam da oko nove godine dolazi dorađeni Punto i potpuno nova Lancia Y, koja će, vjeruj mi, biti najljepša i najbolja u klasi, ali i vjerojatno malo skuplja od konkurencije. Od ponuđenog uzmi Punto JTD ili Yaris. Clio je također dobar. Izbjegavaj njemce jer ni Bog ne zna gdje ih slažu! A i skupi su i bezlični. Polo nikako. Seat ako baš moraš a Škodu ak si zagrizo!

Jam on it
10-06-2002, 14:36
I kaj je vama jeftina plastika? Razbacujete se "stručnim terminima" auto novinara koji su u životu imali(posjedovali) Ladu Samaru!
Plastika može biti škriputava, može blještiti, biti preglatka ili prehrapava, krhka ili mekana ili masivna i tvrda...ali jeftina? Pa kolko je to "jeftina"? kolko je to eura?

sasyu
10-06-2002, 19:41
Fabiu kombi sam uzeo u novembru 2001. i do sada je ispunila ono što sam i očekivao. Ostale u novim revizijama nisam probao pa neću da grešim dušu. Isprobaj svaki u salonima da vidiš kako ti leži pa preseci. Moje iskustvo sa Fabiom je dobro i nisam se pokajao mada sam neke od tvojih predloga i ja imao u vidu.

Stevo_
10-06-2002, 21:19
e ljudi imam ja jedno pitanje. posto sam se upravo posvadjo sa starom o tvornickoj cijeni automobila. dakle da li itko od vas zna kak se krecu tvornicke cijene. znaci ono kaj se jos dodaje na tu cijenu.

Girrari
10-06-2002, 23:29
Prvo za VR6. Ako te čovjek lijepo pita tada mu daj najobjektivniji savjet koji mozes, a ne seri gluposti. Svoje osobno misljenje možeš izraziti odvojeno. Clio se nikako ne može naći na zadnjem mjestu jer za uloženu lovu daje daleko najviše opreme. Dakle, tvoja rang lista pada već na tome.

Najviše za date novce daje Clio, ali Puntova garancija od 2 godine isto nije za baciti. Svi auti su podjednako kvalitetni, stoga se odluka svodi na to tko daje vise (opreme, garancije, snage...) za sto manje love i naravno na to koji te auto najviše privlači.

Za Jam on it. Jeftina plastike se itekako kuzi po izgledu i opipu. Skuplja "plastika" je više gumenastija, dok je jeftina tvrda. Nije to nikakva fraza, već sasvim jasna stvar. Svi ovi auti imaju podjednaku kvalitetu plastike, tipičnu za male aute. Evidentna je razlika u kvaliteti (a time i u cijeni) između plastike u jednoj Alfi 147 i Puntu.


Na kraju za Stevu_. Ne znam kolika je tvornička cijena, ali čitao sam da VW-a proizvodnja jednog Golfa košta 4000 E sa uračunatim svim troškovima (materijali, energija, radna snaga, lova utrošena na razvoj modela...). Mislim da je marža čak skoro 100%, pa bi tvornička cijena trebala iznositi oko 8000 E. Na to se opali trošarina, porez, trošak prijevoza i marža dilera, pa to otprilike dođe na njegovu prodajnu cijenu od cca. 14 000 E za osnovni model.
Fino zarađuju na nama, zar ne!? :smile09:

VR6
10-06-2002, 23:52
Girrari ovo sam napisao "Otprilike moj poredak od ovih datih" to je da ja kupujem automobil iz te klase, kako bi otprilike redom islo.

seyzmo
11-06-2002, 07:37
Proizvodnja jednog golfa (najjeftiniji model 1,4 BASIS) je dosta skuplja od 4000 E. Trust me.

bullit
11-06-2002, 09:00
Sto se tice kupnja, ovisi naravno o afinitetima, od navedenih, meni jedino Clio Sport pase.
Sto se tice cijena u proizvodnji, znam pouzdano da Yamaha R1 kosta Yamahu 4000 Dem.Ostalo su troskovi prijevoza, carine porezi i marze. U ducanu je 5 puta skuplja.

Initiale
11-06-2002, 11:44
Znam da je u auto klubu pisalo pred jedno dve,tri godine da je cijena mondea,kad side s trake oko 12000 maraka,a za krajnjeg kupca oko 36000

Calibra Zender
11-06-2002, 13:08
Šta sve podrazumijevate pod tvornička cijena? Rad, materijal, sirovine, bla, bla, bla,... A šta je s istraživanjem, razvojem novog modela? Šta je s cijenom tehnike i tehnologije? Pa nije to sve s neba palo!
Zarađuje se dosta, ali sigurno nije marža 100%. Baš me zanima koliko je točno.

Kvisko
11-06-2002, 13:57
E bogami i ti jednom da nesto pametno kazes....jes to pio cedevitu.

black boy
19-08-2003, 18:27
sigurno se nemoj odlučiti za nekog njemca,francuza,talijana,najbolje se odluči za japanca i to za nekog nissana ili mazdu,
:smile18:

GS
20-08-2003, 19:42
Yaris
Punto
Clio

T-IE
20-08-2003, 20:33
Čovjek je već odavno kupio Ibizu 1,4...<br><hr><font color="blue">Umbrella corp.</font>

Girrari
21-08-2003, 10:11
Kad nitko datume ne gleda...<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

Alfa 147
21-08-2003, 22:20
Novi Punto zasigurno bi bila moja prva opciju u kupovini auta te klase. Clio je nevjerojatno ruzan auto, a osobito bazni modeli. C3 je preskup za ono sto nudi tj. mislim iz vlastitog iskustava s njim, ne opravdava tako visoku cijenu. Polo, 206 su po mome misljenju automobili koji vape za osvjezenjem. Dakle, novi Punto pod br. 1, Toyota Yaris br.2 i Seat Ibiza(nova) br.3. Zadovoljan ?? :))

Isus
25-08-2003, 18:53
Trebo bi rec kojim budzetom novaca raspolazes... ali ako si u mogucnosti ja preporucam japanca : Honda, Nissan, Toyota, Subaru, Mazda, u tim markama neces nac niti jedini promasaj, koji got izaberes neces pogrijesiti...