PDA

Pogledaj cijelu verziju : okupljanje na micevcu



Stevo_
09-06-2002, 12:44
dajte napisite nekaj o susretu, stavite neke slike. vidim da jos niko nije nis napiso nit ima kakvi slika. ima nas koji nismo mogli doc ( ××××× im mater mutavu kad mi skolu metnu u subotu).

alfa099
09-06-2002, 13:27
Mislim da više neću ići na okupljanja koja organizira Vidiauto.com. Jako loše, jaaako loše! 3 kruga po stazi, i to je sve, gdje je cuga? Do prve birtije je bilo 4 km, moje slobodno poslijepodne je upropašteno. Hvala svima kaj su došli, nadam se da vam se sviđa GTA, da je bilo više volje vidiauta, netko bi ju i provozao...
Ne znam, mene više ne zanima...

EasyRide
09-06-2002, 14:46
Tko je dovezo GTA? nisam bio pa...

schumi
09-06-2002, 16:00
E oa kume za to se marka iz škole. :)) vozili smo čak i kartinge i bilo je ok. :smile07:

Girrari
09-06-2002, 17:08
Videl sam Alfa×××, da si brzo otišel.
Ima u tome kaj veliš nešto istine tj. mogla se organizirati barem neka cuga, ali ×××× ga, love je malo i bez sponzora bolja organizacije jednostavno nije moguča. Barem smo dobili majce.

Osobno mi je bilo odlično. Cilj je ionako bio okupiti ljude koji dijele istu fascinaciju automobilima. Napričali smo se, izmjenili iskustva, malo se provozali po stazi autom i/ili kartingom. Poslije smo 600, Schumi i ja otišli u legendarnu birtiju na Velesajmu, poprište pionirskog okupljanja.
Žal mi je samo kaj iz prve postave nije bilo alfista_zg i Sepre.
Večina kaj nije došla su papci (dobro ima onih kaj možda fakat nisu mogli) jer se znalo previše unaprijed da se nije mogla markirat škola, posel... Nek vam bude žao!!!

Vijest o okupljanju biti će u ponedjeljak, a slike vjerojatno u utorak.

Stevo_
09-06-2002, 17:30
girarri vjeruj mi nije mi bilo do markanja bas, i ovak sam dobil ukor:) jos da je iso m_7 bilo bi bolje ali ni on nije mogo ic zbog skole, tak da ono. valjda ce bit jos koje okupljanje sad po ljeti.
p.s. el ce ic ko od vas na onaj street race ?

alfist_zg
09-06-2002, 19:34
×××××ti ×××××ti ×××××ti...
ja sam se zajebao na najdebilniji i najbanalniji nacin...
neznam na koju foru sam bio 100% UVJEREN da je okupljanje u 18 h a ne u 15 h.
i lagano se spremam(iako iskreno sam mislio da mozda i necu ici jer se niko nista nije javljao ovdje po forumu u vezi toga zadnjih dana, a i ta pobjeda repke i kaos po gradu) ali sam na kraju ipak krenuo...i jos prije pokreta ,mislim si, idem vidjeti tu kartu do micevca da ne lutam, nisam nikad bio tamo...i dodem na vidiauto i pogledam da je bilo u 3...pa ×××××ti.. $&%/"%&(//($&(
stvarno mi je zao...dosao bi samo zbog dosljednosti.
zao mi je Girrari, ali zasto mi se nisi javio ,ja sam napisao na "novo okupljanje skvadre" temi da mi ti ili sepra ostavite mail da vam se javim da idemo zajedno, ali niko nista...
mozda bi me onda spasili jer sam ja bio uvjeren da je u sest.
stvarno mi je zao.svaka cast onima koji su dosli. :( :(

alfist_zg
09-06-2002, 19:35
joj , jos je bila i GTA
a u pm... m..m..$$&%&%$$ :smile09: :smile09: :smile09:
pojeo bi se od muke. :smile09:

okac
09-06-2002, 20:05
meni je bilo super i bez cuge! Pa nismo došli tamo piti, a i onu alfu GTA nisu dofurali dečki iz vidiauto već neki lik iz zastupstva. Pa njemu je valjda bilo u interesu da napravi krug, dva po stazi, a čisto sumnjam da bi nama ostalima dao da njom jurimo po stazi. Bar smo se provozali u kartinzima. Alfa ×××, malo si prezahtjevan i hvala dečkima iz vidiauta na majci. Novo okupljanje nakon ljeta nebi bilo loše? :) :) :)

600
09-06-2002, 21:12
Slažem se sa svima da organizacija nije bila baš na nekom nivou, ali toplo se nadam da će slijedeći susreti biti sadržajniji.
Što se tiče dobrog provoda zbilja nema diskusije:
1. Sjedio sam za volanom najljepšeg karavana na svijetu ;) i slikao se s njim
2. Porazgovarao sa zanimljivim ljudima
3. Vidio dobre aute i njihove vozače na djelu
4. Besplatno dobio majicu
Sve u svemu mrak! :))

Girrari
09-06-2002, 21:30
Scusa alfist, ali fakat nisam videl tvoj post na tom forumu. Da jesam sigurno bi ti se javil.
Inaće se u potpunosti slažem sa 600.

mentor
09-06-2002, 21:39
Ma bilo je super. Za cugu smo si sami krivi. Pošto smo se našli daleko od civilizacije trebali smo se sami dogovoriti kam ćemo poslije na piće. Nitko to nije ni spomenuo. Šteta što smo se razilazili 1 po 1, kad je većina otišla dorfmeister i ja smo malo demonstrirali zvuk mašina i naravno Bili Idola. Jedva čekam novi susret. Osobno ću se pobrinuti da nam se pridruže i neke hostese. :))

Girrari
09-06-2002, 21:46
E da, Alfist, pošalji mi svoj mail na Girrari@hotmail.com, pa ćemo izmjeniti brojeve moba, tako da slijedeći put nema zabune!

dorfm
09-06-2002, 22:27
cini mi se da smo jos malo ukoceni, al bit ce bolje.hostese su i vise nego dobra ideja, tj. bilo bi to pravo osvjezenje.
tko je bio prvi i s kojim autom? zbog tehnickih problema s alfonsom nisam se mogao utrkivat, ali ako ce sljedeci susret bit opet na micevcu okusat cu se sa švabom.

Calibra Zender
10-06-2002, 12:23
http://www.vidiauto.com/slike_novosti/0.145973001023706218_forum_1_v.jpg

Calibra Zender
10-06-2002, 12:41
Gledam malo slike a prošlog i ovog okupljanja. Jel ova Alfa šestak šta spuštena u međuvremenu?http://www.vidiauto.com/off_record/images/forum/forum5v.jpg

Calibra Zender
10-06-2002, 12:42
Ovdje djeluje dosta niža. Ili me to centrifugalna sila prevarila?http://www.vidiauto.com/slike_novosti/0.148347001023706218_forum_2_v.jpg

law
10-06-2002, 15:28
FOTKE SU NA STRANICI!!!

Ovime vas obavještavam da su sve fotke koje smo snimili na okupljanju stavljene na stranicu www.vidiauto.com. Možete ih naći pod "izdvajamo" ili na ovom linku.

:URL=http://www.vidiauto.com/off_record/index01.php?id=forum2.php&ext=1:Galerija Mičevac:/URL:

rale
10-06-2002, 15:53
dajte opet pojasnite ko je ko na slici.

ko je dosao s novom primerom?jel to privatna il nekakav test auto?

HF INT
10-06-2002, 18:13
Oho,petica je opet bila,vidim da je ovaj put oprana ili?

alfist_zg
10-06-2002, 19:52
joj, vidim da vam je bilo dobro,zao mi je sto nisam bio.
a ciji je seicento? bas je fora. :smile07:

spenser
10-06-2002, 21:43
zao mi sta nisam imao auto da dođem na susret,iako nisam iz zg rado bi dosao,pa bi onda pisalo koje je najbrzi krug odvozio sa svojim autom,ali sljedeci susret perem sve osim svetice zvane GTA

bullit
10-06-2002, 22:14
Da, petica je bila puno cisca nego prosli put, i bila prilicno brza. A kad ce ta bijela integralka doci do ZG-a?

mara
10-06-2002, 22:32
bullit sad znamo sto vozis premda nisi to htio reci.ali cestitam jer si bio 2.cija je ona alfa 155?od nekoga s foruma?tj.koga?meni je zao sto nisam bio ali nisam mogao a i neda mi se sa ovim mojim dizelasom uopce dolaziti blizu bilo kakve staze za utrku jer je to besmisleno

doc
10-06-2002, 22:49
mara, vidis da je Alfa najbolja cak i na ovim utrkama! Gdje ti je tu BMW, hahaha :)

HF INT
10-06-2002, 22:59
Sad ću malo teže dolazit u Zagreb,ipak je tu ljeto ali možeš ti sebe spustit na more.

Dr. Strangelove
11-06-2002, 08:04
s lijeva na desno smo: 600, Girrari i moja malenkost

http://www.vidiauto.com/off_record/images/forum/micevac/p29_v.jpg

bullit
11-06-2002, 08:42
Mara, kad ja to nisam htio reci kaj vozim? Vec nakon prvog okupljanja bilo je pitanja cija je petica, nekoliko puta sam to ponovio.
HF INT, drugi weekend sam na Pagu kak stvari stoje (i vecinu slijedecih), pa onda cu i Crikvu ubaciti u itinerer. Vidimo se.

bullit
11-06-2002, 09:40
A sto se tice 155 V6, da spustena je od zadnji put (ima cijeli gewindfahrwerk, chip, i novi, kompletan auspuh od pocetka do kraja,od inoxa). Vozi je frend, nije na forumu. Sad ide puno bolje nego kad sam je vozio na Grobniku (a i tad, bez svega navedenoga, bili smo najbrzi).

El notorius
11-06-2002, 09:46
cccccccceeeeeeeee drago mi je da sam te vidio i tebe "Girerra" sada mi je puno lakse razgovarati (tipkati) s vama.
Sve najbolje. :)

Dac
11-06-2002, 10:15
ekipa,stvarno ste zakon.
vidim,ima ovdje i skupljih tuninga, lijepo za vidjeti (i pročitati).
a jesu li ti vaši susreti zatvorenog tipa ili su pridošlice dobrodošle?
nisam baš previše stjuniran,ali se volim ganjati ;)
koliko često organizirate susrete i da li se to još gdje radi osim na Mičevcu?

CLIO SPORT
11-06-2002, 10:52
mogli bi se mi i sami dogovoriti za susret......recimo svaku drugu subotu na micevcu ili tako nesto! a stari od frenda koji renta taj brzi karting je rekao da ce u slijedecih par tjedana nabaviti aparaturu za mjerenje kruga pa cemo se natjeravat po stazi i vidjeti tko je stvarno brz!!! zajebancija :)) :)) :)) :))

bullit
11-06-2002, 10:57
Clio Sport, ja sam za. Sorry za nedjelju, vrijeme je bilo koma, vjerujem da ni ti nisi isao,a imao sam i neka druga ×××××× za rijesiti.
BTW, ovaj weekend je utrka ubrzanja u VZ, mogli bi se zaletit do tamo.

Dac
11-06-2002, 11:05
na Mičevcu sam bio prije nekih 6-7 g. kao klinac,ali onda smo se ganjali na motorima. nekako mi je u sjećanju kao uska staza sa oštrim zavojima i visokim bankinama. karting staza,ne? a može se bez problema ganjati i sa autom? nekako mi nije svejedno kad se sjetim... :smile10:

fran
11-06-2002, 11:56
dac, svi su dobrodošli bez obzira na to kaj voze :)

Calibra Zender
11-06-2002, 13:04
Bullit
"BTW, ovaj weekend je utrka ubrzanja u VZ, mogli bi se zaletit do tamo."

Tko, gdje, kada,...? Ovaj vikend idem doma iz Osijeka jerbo prošli sam morao ostati ovdje zbog ispita pa je vrijeme da skoknem doma. Baš bih rado došao pogledati kakve trke i kod nas. Stoga bih te Bullite molio da nabaciš par informacija.

BTW, kako to da te oprao u 155-ici? Koliko konja ima Alfa, koliko Renault? Koliko iskustva imate na stazi? Ja se nikada nisam oprobao na sazi pa ne znam kako bi se snašao. Možda bi za 2, 3 kruga išlo nešto bolje. Ne znam, nisam probao.
Ne znam kako je na Mićevcu, ali na Grboniku tko ne fura isključivo po savršenoj putanji nema šanse ostvariti kakvo takvo vrijeme.

I dobro se vidi na slici da Alfa sada dosta niže leži, a na stazi je to velika prednost. A tu je i šestak i ostale ×××××rije. Kakve su performanse 155-ice, jeste mjerili prije i sada? Kakve su od Renaulta?

gjuro2
11-06-2002, 13:35
zanimljivo je kako nigdje ne piše da sam ja imao treće vrijeme.
a još je zanimljivije kako sam vozio clio 1.4 (konja) dok GT Turbo navodno ima nekih 150-160 a alfa 190?
A ja sam bio samo 1,5 sekundu sporiji od najbržeg.
inače je meeting bio sasvim ok, žao mi je jedino što nisam ostao probati karting.

CLIO SPORT
11-06-2002, 13:35
bullit: nisam isao zbog kise! ali zato idem ovaj vikend ziher ako nadjem prijevoz iz beca!!! javim ti kada,isli bi i desetak frendova da probaju karting!!! ja sam nakon sto ste svi otisli...odvozio jedno desetak krugova a onaj frend iz autocommerca (ne agim vec kreso) je odvozio sve zajedno 36 krugova s 1 pauzom!!!! luuuuuud, ici ce i on najvjerojatnije!!!

mislim da cu odustat od filtera i auspuha.....slozit cu si muziku kak spada a onda na jesen (kada se zaposlim) kada budem imao nesto love stavit cu si spulju od supersprinta i filter! :smile07: :smile07: :smile07:

CLIO SPORT
11-06-2002, 13:42
gjuro2.......idemo ovaj vikend najvjerojatnije vozit karting!!! inace...taj tip (stari od frenda) planira to prosiriti....tako da je to za sada demo verzija....a i cijena je takva...5 kuna po krugu (sumnjam da ce povisiti cijenu i kada krene biznis)! ali je prava prilika voziti pilu!!! inace ima 28 konja i na micevcu postize cca 140kmh i vrti se do 14000 okretaja!!! i treba imati na umu da je to vodeno hladen motor!!! ma ludnica....on je tamo svaku subotu i nedjelju od 12-13 pa do 18-19h!!!!

mogli bi i mali turnir napraviti!!!! ali samo na vrijeme dok se ne slozi drugi karting (za nekih par mjeseci)!!! :)) :)) :)) :)) :))

Dac
11-06-2002, 13:46
kada će biti slijedeće okupljanje, jel se planira štogod? kako često se to organizira? kakva je situacija s tim kartingom - nemojte mi reći da je besplatno?e jesam znatiželjan :smile07:

mičevac-slika ekipe
11-06-2002, 22:03
http://www.cuoresportivo.ch/Treffen/naefels2/614x461/naefels2.JPG

Calibra Zender
11-06-2002, 22:12
Gjuro
Sekundu i pol sporiji? Samo toliko? Pa auto ti je skoro 3 puta slabiji, a Alfa je spuštena, stavljen chip i ostale perverzije... A ti kasniš samo sekundu i pola. Kapa dolje, nema šta. Ipak je tu došla do izražaja očito fenomenalna vožnja.
! šta bi im tek napravio s 1.6?!? Sva sreća po Bullita da voziš 1.4! :))

Ne znam da li da se smijem ili plačem! :))

E Bullite, crni Bullite izgleda da taj superčipičips (kako bi ga nazvao Gjuro, ups Anti Bullit) ne radi čuda. Ili to leteće Alfino v6 čudo ipak ne leži savršeno? Ne znam...ko zna...sam Bog zna šta se tamo dešavalo!

Još jednom, svaka čast Gjuro!

155 v6
11-06-2002, 22:16
http://www.cuoresportivo.ch/alfas/155/614x460/155-sz-front.JPG

alfa v6
11-06-2002, 22:16
http://www.cuoresportivo.ch/alfas/155/614x460/155-sz-front.JPG

alfa 155
11-06-2002, 22:18
http://www.cuoresportivo.ch/alfas/155/614x460/155-zender-side.JPG

alfa155 q chip=210hp
11-06-2002, 22:21
http://www.cuoresportivo.ch/alfas/155/614x460/155-andrea-side.JPG

federico
11-06-2002, 22:26
na sliki smo ja i moja dva frenda, ja sam ovaj s alfom 145,a u ovu 164 nedavno je ubacen novi stroj 3.0 ,stari je zaribao,puko je remen od klime i sve ventile plomilo,a i cilindri su se unistilihttp://www.cuoresportivo.ch/Treffen/pirmasens/614x461/tuning.jpg

Calibra Zender
11-06-2002, 22:29
Samo ti filaj slike i bedasoće, ali ovo s Mićevca će se vječno pamtiti!

Clio 1.4 samo sekundu i pola sporiji po krugu od Alfe 155 V6 s pitaj Boga kojim sve dodacima!

Jeste ponosni na to Alfisti? :))

GTA ,MY SHOES PLEASE
11-06-2002, 22:36
http://www.cuoresportivo.ch/alfas/GTA/614x460/gta-dipaolo-frontside.JPG

bullit
12-06-2002, 00:43
Calibra, daj za svoje dobro, ako nekaj ne kuzis, onda barem nemoj to potezati i samo dokazivati da nemas pojma.
Ocito je da nemas nikakva iskustva sa stazama, i kako se auti ponasaju na njima.Jedno je cisto ubrzanje na ravnom snitu, a sasvim druga prica krug sa letecim startom. (Ne umanjujem ni u kom slucaju vrijednost voznje gjure). Ali recimo, Focus,trkaci sa 130 ks, ima na Grobniku oko 4 sekunde brze vrijeme o trkaceg Clia (sa 80 ks). Znaci razlika na 4.2 km, je 4 sekunde, a u autima je razlika 50 ks.A na Micevcu je krug najbrzi bio 50.75 sekundi, a gjuro kao treci je imao sekudu i pol zaostatka. Bistro? Osim toga, vjerujem da bi svi imali puno bolja vremena i Alfa, i GTT, i clio da smo malo bolje mogli upoznati stazu, ja sam vozio prvi put na njoj,a u pet krugova nema sanse da ju upoznas i jos odvezes idealan krug.

Sto se tice utrke ubrzanja u VZ, bit ce, za motore, frend to organizira. Kad doznam detalje, javim.

CLIO SPORT
12-06-2002, 01:02
DAC i ostali......ako bude lijepo vrijeme dodjite na micevec u subotu oko 14-15h!!!!!!!!!! krug s tim kartingom kosta 5 kuna!!! sto stvarno nije puno! a na micevcu postize oko 140km/h a jos impresivnija su ubrzanja!!! ako dodje do kakve promjene.....javim!! ja cu biti tamo 100% u subotu a mozda i u nedjelju! :)) :)) :)) :))

Calibra Zender
12-06-2002, 08:39
Bullit
Prošli post je bio više kao neka sitna provokacija. Ali...
Ja se ne pozivam samo na razliku u snazi koja je više nego evidentna jer ona teže dolazi do izražaja na zavojitoj stazi nego se pozivam na ležanje. Prednost Clia je to što je podosta kraći od Alfe, ali je činjenica da je ta Alfa spuštena i sigurno daleko bolje leži, a opet je tako mala razlika u vremenu.
Ipak je Gjuro daleko bolje izvozio taj krug od ostalih, a vjerujem da je tome tako zbog toga jer Mićevac sigurno poznaje u dušu. Ziher tamo rasteže i aute koje testira. A to je ogromna prednost.

bullit
12-06-2002, 10:01
Kazem, ne ulazim u voznju gjure, ako zna Micevec,svaka cast, meni je bilo prvi put. Trebalo bi vidjet na Grobniku.

Utrka ubrzanja u Varazdinu je za motore, pocinje u subotu u 17 sati, na aerodromu, naravno.

sepra
12-06-2002, 17:03
Dragi narode, iskreno mi je žao što nisam bio ali da sam krenuo krenuo sam! Za sve je kriva tekma i malo previše pivice i pelina. Naime razletio sam se s motorom negdje nadomak Micevca i dana s u 14 sati su me pustili iz traume. Zavidim vam svima na druzenju i kaj ste bili. Ja se trenutno laganini oporavljam i citam vase komentare, pa mi je jos teze, ××××ga. Ne pit i vozit. Ja sam koliko toliko citav i Yamaha nije puno stradala, biti ce sve Ok, pozdrav.

mara
12-06-2002, 17:56
ja istaina je da je alfa duza ali je uz to alfa sportski auto(tj.ima bolji ovjes) i ima dodatke koje clio vjerovatno nema.na slikama se vidi tko je unistio onu alfu 164.netko od vas je pitao tko je mogao onako unistiti alfu "navlaceci" haubu na farove

HF INT
12-06-2002, 17:57
Jadni Sepra,dođi ti na more na oporavak.A koju Yamahu voziš?

alfist_zg
12-06-2002, 18:41
pozdrav mom prijatelju sepri,
nadam se da nije strasno...×××××ti i repku i sve kad ljudi najebu.
brzo se oporavi stari...i popravi bajk. :)

Calibra Zender
12-06-2002, 19:40
Sepra
"Naime razletio sam se s motorom negdje nadomak Micevca"

A šta ćeš, tako ti je to kad si malo luđi. A lijepo sam ti bio napisao da ti je i S16 bio prevelik zalogaj i da nećeš preživjeti ljeto na motoru i skoro... Ali valjda si shvatio poruku! Sjeo si vragu na leđa i eto što se desilo! Sad čim prije ozdravi pa natrag na Yamahu pa ako Bog da preživjet ćeš ljeto, ako ne... Šteta, bad luck.

Čovječe, bježi od motora, nije to za tebe!

Ili tjeraš ovdje neku bolesnu zajeb.....u!

Calibra Zender
12-06-2002, 19:44
Bullit
Vidimo se na aerodromu u subotu, ako dolaziš. Ja ću 99% doći pogledati. Ili s Calibrom ili Vectrom B karavanom (vidi na www.opel-vectra.tk) pa pošto nemam pojma tko si ti onda, ako ti se bude dalo skokni do mene (osim ako te ne vidim pokraj Renaulta) pa da se pozdravimo, razmijenimo koji "pas mater" u živo! ;)

Mada ne znam da li će puštati ljude s autima na aerodrom ili ćemo parkirati na ulazu. U svakom slučaju, pozdrav do subote.

CLIO SPORT
12-06-2002, 20:56
oce doci netko na micevec voziti karting u subotu......recimo oko 14-15h?????

bullit
13-06-2002, 09:23
Clio Sport, drage volje, ali vise bi pasala nedjelja ako idem u VZ, tamo trka pocinje u 17, a trebalo bi doci malo ranije zbog guzve, znam kak je to.

Calibra, ako dodjes dovoljno rano, i imas znoru, sparkiras se unutra.

Sepra, sorry to hear that. Mislim da sam vidio zavrsetak tvoje odiseje, kad je motor natovaren na kamion, i murija otisla... Dogodilo se prije onog nadvoznjaka

ja,CLIO SPORT
13-06-2002, 12:22
upravo sam saznao da ce biti nekakvi sitni radovi (onaj pijesak ce se rasporediti po stazi te poboljsat zona izlijetanja) u subotu i da je bolje doci u nedjelju!!!!!!!!!!

Jam on it
13-06-2002, 15:59
Dragi Calibra. Staza za karting nije mjerilo prave snage automobila. Tu prolaze vozači koji dobro poznaju stazu i auti koji mjenjaju u treću do kraja. Auti koji tu voze u prvoj i drugoj, nemaju tu što tražit! A vrijeme od 1,5 sekundi je puno!
Moj je prijedlog da se svi nadjemo na Grobniku pa da vidimo čija majka crnu vunu prede. I to na stazi, svi...
Onda ćete vidjeti kaj je krug!
Nađite sponzora za gume, ja ću dogovorit stazu...

alfa099
13-06-2002, 16:18
Slažem se da karting staza nije pravo mjesto za isprobavanje snage i brzine auta jačih od 100 KS. To sam rekao i odgovornima u vidiautu i predložio slijedeće okupljanje na Karting stazi Špansko, gdje bi vozili karting bolide, svi iste, da se vidi umijeće, uz bar 10 krugova zagrijavanja, pa svi na stazu.
Drugo veliko okupljanje sigurno bi trebalo biti na Grobniku prvenstveno i radi forumaša s područja Rijeke i okolice. Siguran sam da bi mnogo ljudi došlo probati svoju pilu na Grobnik. Moguća je i suradnja s Alfa Clubom, koji je prošle godine imao okupljanje na Grobniku. Ali za to stvarno trebaju dobre gume koje poslije bacate. Dakle taj sport košta 4 gume u vašim dimenzijama.
Ako to želite, mogli bi to zakopati na jesen, uz gostovanje najboljih hrvatskih vozača kružnih staza, od kojih bi mnogo toga mogli naučiti o tome kako se vozi krug. Također bi mogli organizirati odlazak u Požegu na kružnu utrku a i masovno okupljanje na Zagrebačkoj kružnoj utrci, ako vas zanima.
Akreditacije nisu problem...

alfist_zg
13-06-2002, 18:20
uf kolko utrka...polako polako alfa××× :)

Calibra Zender
13-06-2002, 18:38
Bullit
Nemam ti ja nikakvu žnoru, špagu i tome slično. Osim možda metar, dva za objesit se! ;)
I BTW, koliko je to "rano"? Kad doći da se barem izbjegne gužva, nađe parking, možda čak i uđe s autom?
Ništa, ako me spaziš negdje kraj auta ili prepoznaš 190 cm visoku "ljudinu" onda pozdravi, ako ne onda ništa.
Pozdrav!


Jam on it
Kakve utrke, kakve staze? Pa nas 99% ovdje na forumu nema niti metra izvoženih staza. Pa tamo mi nemamo šanse. Nikakve. Ja jedine trke vodim po gradu i otvorenoj cesti, a to za stazu nije dovoljno. Pogotovo ne za jedan Grobnik koji čak u živo niti vidio nisam, a kamoli izvozio krug, dva.


Alfa×××
Nažalost u karting nisam nikada sjeo pa tu nema niti šta tražiti. Jedino malo provozati da vidim kako to izgleda, ali ubaciti se u kakvu utrku bila bi katasrtofa.
A ovaj prijedlog za trke i set guma, dolazak nekih afirmiranih vozača na neku od staza je vrlo simpatičan. Za svaku pohvalu, ali nažalost neizvediv. To bi bio već vrlo zahtjevan poduhvat koji bez podrške sponzora ne bi mogao proći.

alfa099
13-06-2002, 19:23
Zato baš, Calibra! Vidjet ćeš da ti iskustvo s ceste niš ne znači na stazi, a iskustvo sa staze je velika pomoć na cesti. Mlad si, zašto ne bi probao? Uopće mi se ne sviđa to kaj sad netko ističe svoje vrijemena Mičevcu...kaj da se netko razbio? Niste imali šanse protiv bullita i Maxa, mene je jebala razvaljena desna guma koju još nisam promjenio, a u svim zavojima desna guma trpi do kraja. Možda da sam vozio u kontra smjeru?
To je i cilj druženja, da razmjenjujemo iskustva, da svi zajedno učimo i još se dobro zajebavamo!
Sjećam se kad sam prvi put sjeo u karting...bio je to smijeh!

bullit
13-06-2002, 19:53
Lijepo receno,nema sta...Alfa ××× je moj idol. On i Tito. Mambo king...

Calibra,uz sve to kaj si sad iskreno priznao (svaka cast na tome), daj mi molim te objasni otkud ti moralno pravo da drugima onda trubis kak si ti ××××no dobar, najbrzi vozac, i sl? A kad sam te to pitao konkretno, nisi se izjasnio. Eeeee, pa s kim si se ti onda mjerio, i gdje?
Sorry, mozda ti je malo neugodno, ali zasluzio si to, priznas? Ak se vec hvalis preko svake mjere, onda bar osiguraj neko zaledje za svoje tvrdnje.

Calibra Zender
13-06-2002, 19:57
Alfa×××
"Vidjet ćeš da ti iskustvo s ceste niš ne znači na stazi, a iskustvo sa staze je velika pomoć na cesti"

To je meni predobro jasno i zato baš to i kažem. Banalan primejr toga je i lokalni hakler koji te odere jedan na jedan ili s kompanjonom dva na dva u (kako bi osječki lege rekli) basketu, a kad ga staviš u petorku da odigra pravu tekmu onda ga nema nigdje jerbo preširoko vodi loptu, igra s previše faulova, divljački. To bi u biti bilo to.


Bullit
Ali zato i dalje lokalni hakler pere sve na lokalnom pa i gostujućem terenu u čistoj haklerskoj partiji! A na službene tekme ne ide! Kapiš? :))
S time da ne tvrdim da sam najbrži, najbolji, bla, bla, bla... Ali da sam jako, jako brz u to nema nikakve sumnje. Čisti hakler! :smile06:

alfa099
13-06-2002, 19:59
bullit, kad ćemo u Špansko? Krešo radi tamo kao tajnik, mogli bi mukte dogovorit sat vremena drajvanja. Ako ima još zainteresiranih...

bullit
13-06-2002, 20:05
Ja sam uvijek za. Makar, moram priznati, ako su tam samo one prdekalice od 5 ks, onda i nije neki rajc. Ak imaju kojega od 28 ks, ko onaj s Micevca, eeee, onda se odma ponovo upisujem u taj karting klub.

alfa099
13-06-2002, 20:10
Mislim da će nam dat prdekalice. A onda možemo, ak se ne razvalimo, žicat i jače modele. Mogli bi i Kiku žicat da nam posudi svoj kart, on je bio prvak Juge i Hrvatske. Ima ih nekoliko!
Gle, i prdekalice su nekaj, glavno da idu, za početak.

mara
13-06-2002, 20:57
ja bi isao rado na taj karting jer nikada nisam bio.a sto se tice tvog organizirajna utrka ××× pa ti si kao BERNIE.to je kao kalendar formule 1.mi smo ti amateri!ali ovo sa kartingom je mrak.ja na grobnik ne idem ni u snu sa golfom 2 dizelom jer ce mi stvarno polije biti grobnik

alfist_zg
13-06-2002, 21:22
haha...mara , legendo, ova ti je dobra. :)) :)) :))

alfa099
13-06-2002, 21:43
Mara, nije bed ni s golfom dizelom vozit se po Grobniku. Osjećaj na stazi je nešto posebno. Bez obzira koliko brzo ideš! Jer kad ideš 2 glave, koliko najčešće idu auti na Grobniku, htio bi ić bar 250. A sama staza je mrak! Nagibi, pasice, uzbrdice... svaki put su me morali terat sa staze!
Vozio se Focus cup za VIP goste. Svi smo se naganjali u trkaćim Focusima i to je bilo mrak. Onda sam ja uzeo serijskog Focusa 2.0 s klimom i mjuzom i kružio pistom do 180 na sat. I to je fantastičan gušt! Solo na stazi! Biraš putanju, koristiš pasice za izlaz i ulaz, nešto neponovljivo!
Do nove prilike!

Girrari
13-06-2002, 22:55
Ako bi išli na Grobnik ja bih došel sigurno, ali da bi se vozil po stazi, ne vjerujem. Ako do jeseni i kupim nove gume nemam ih namjeru razjebat za 2 štunda gušta. A na ovim šlaufima se ne da pošteno vozit, to vam je jasno. Za karting sam uvijek i ako se to organizira dolazim 100%. Sutra idem do Kike jer ga moram nekaj pitat, ako će ujutro tko od vas biti u blizini, nek se javi.

E sada moram malo naribati Calibru: Tvoje izjave kao i tvoj nedolazak na Mićevac samo pokazuju da si jedino jak za kompjuterom. Kada treba uživo, e onda uvijek nekaj iskrsne. Shvaćam da ti se ne da drapati po Grobniku, jer ipak gume nisu za badava, ali karting...? Kaj te bedira ako bi bio zadnji? Ne bu ti nitko srao zbog toga, pogotovo tim više kaj ga nisi nikad vozil. Cilj je zajebancija i druženje, a nije bitno tko će biti prvi. To kaj buš možda zadnji (ne mora uopće biti tako) na znaći da nebi trebao probati. Pa nitko se nije naučen rodio!

Calibra Zender
14-06-2002, 11:32
Girrari
Sve je to divno i krasno i uopće nema beda da budem zadnji u kartingu pogotovo stoga što u životu nisam sjeo u jednog. A vrlo rado bih probao i baš me zanima kako bih izvozio. Makar me i čista teorija unaprijed pokapa; ja imam 190cm i 90 kg, a ti imaš nekih (recimo)70kg, a to je ogromna razlika koja se na kartingu od 5 ks sigurno debelo osjeti.

Ali tu postoji jedan veliki ALI...

Vi svi koji ste se pojavili ste više manje iz Zagreba, a najlakše je s tuđim ku...m po koprivama mahati. Ja studiram u Osijeku i ako vaše okupljanje pada na vikend koji ja nisam doma (ovaj vikend sam recimo doma, a ponovno sam za 2 tjedna i takav ritam imam non stop) onda se niti ne mogu pojaviti. Pa zbog toga nisam niti prošli vikend mogao doći na Mićevec. Da samo radi sat, dva druženja potežem iz Osijeka i onda da se natrag vraćam ili idem doma i remetim si ritam to nema smisla. A pogotovo u kombinaciji sa 6. mjesecom i ispitnim rokovima. BTW, okupljanje je bilo u subotu, a ja sam u utorak nakon te subote imao ispit od doslovno životne važnosti, ispit s kojim se mučim još od jeseni. I da onda potežem do Zagreba, nema šanse.

Ako bude kakvo okupljanje u termin kada mi odgovara (ne kažem da se sada termin mora prilagođavati samo radi mene), sigurno ću doći. Zajedno sa Doctorom.

Uostalom i Gjuro je potegnuo iz Zagreba za Varaždin vikend kad sam bio doma i našli smo se bez problema iako smo na forumu bili doslovno na "pas mater".

Fiiiiiin
14-06-2002, 13:44
Da da stenderu pas ti mater

Girrari
14-06-2002, 16:31
OK, Calibra, sve opravdano, sorry ako sam malo pregrubo startao. Kužim ja kak je to s ispitima, pogotovo kad nisi iz ZGB. Ja sam naravno uvijek i za kombinaciju sa VŽ ili RI, pa se dogovorite.
Ovo sa visinom i težinom je istina, ali bio je jedan tip na okupljanju (isprika jer ne znam tko je to) kaj ima sigurno 1.90 i barem 80 ili 85 kg, pa je vozil bez beda. Jednom se izvrtil jer ga je povukla inercija, ali ostalo je bilo i više nego dobro.

HF INT
14-06-2002, 18:34
Kako mislite uć na stazu na Grobnik,to se dosta plaća a i gume,trebate nekog sponzora jer ovako na svoju ruku,puno love.

Fino
14-06-2002, 21:43
Fiiiin i tebi također, ×××× ti konj mater i tebe i staru i tvoj bolesni mozak, krepaj kopile !!!

Girrari, Zender govori o tome da pošto je teži malo će biti i sporiji, malo če ubiti te jadne perfomasne, kužiš, ne vozi se u autu sa 200 ks da je svjedno vozi se jedan ili dva, znaš one spike kg na ks. ;)

Girrari
14-06-2002, 22:24
Ma kužim ja to, ali baš zato velim da je tip od svojih barem 85 kg jako fino vozil (mislim na brzinu)! Naravno, onaj je imal 28 KS, mislim, dok će ovi u Španskom imati vjerojatno 5 KS, pa se to dosta osjeti.

Ako iskamčimo nekaj jače bit će super.
Ja sa svojih metar i žilet i 68 kg spadam u pero-laku kategoriju! :))

mara
14-06-2002, 22:32
a sta kazete na mene.ja sam 185 i 62 kg.ja cu vas rasturiti!!!!glava je lagana pa se nadam da nece zanositi u zavoju.za mene je i 5 ks dovoljno,zasada,dok ne naucim

mara
14-06-2002, 22:34
ma znas sta,mislim na grobnik alfa×××.ja za gume nemam a moja najveca brzina na ciljnoj ravnini ce biti NEVJEROVATNIH 100KMH!!! :))

Calibra Zender
15-06-2002, 00:14
Čuj Mara kod tebe su očito teške oskudice. Pa javi čovječe, poslat ću ti nešto za prigristi. Pusti aute, kupuj hranu, ojačaj prvo! ;)
E da mi te vidjeti kad se lomiš na volanu Golfa bez serva! Jel te jako umori? :smile06:

alfa099
15-06-2002, 18:48
HF-ica, nemaš pojma kaj se sve da napravit uz odgovarajuće isprave. Ne jednom, vozili smo se po Grobniku mukte...
A i ako vidiauto.com naruči službeno dva sata stazu, i još poguramo malo... eto veselja. A za gume, kaj da vam velim... kupite si nove a ove stare rasturite na Grobniku. 3-5 krugova i neće im biti ništa ak se baš ne šrekate u zavojima, a krug se ionako ne šreka nego se bira putanja.
Mara, i stotka u startno-ciljnoj je brzo, ak uspoređuješ sa hodanjem. Pa kaj Golf ne ide bar 150?

doc
15-06-2002, 20:41
Bulite, slabu si reklamu za chipove napravio na micevcu, hahahhaha.

Sutra u vz na aerodromu su utrke auta, na 400 metara. Ja i Calbira smo sigurno tamo. A ostali ste dobrodosli! :)

bullit
15-06-2002, 21:18
Ma da? Sta ne kazes? Pa najbrzi auto je imao chip, a na drugi (moj) ne ide jer ima frgu a ne einspritz. Pa o cemu ti onda pricas?

doc
15-06-2002, 21:20
a oprosti onda bulite, mislio sam da si ti svoga nakrcao chipovima posto se time bavis.
a kakav chip ima ta Alfa? ti si ugradio?

Calibra Zender
15-06-2002, 21:21
Ovi motoristi su totali luđaci, tip je na zadnjem vozio 190 km/h! Lud, lud, luuuud!
Bilo je odlično za pogledati šta sve znalci na motorima rade.

Mara, btw, u egzibicijama (vožnja po zadnjem, prednjem,...) je pobjedio tvoj rođo iz Orašja, Bosanac! ;)

Sutra od 10.00. počinju trke auta. Bit će i neki off raod spektakli, već su auti sparkani na aerodromu i čekaju sutra. Ujutro se dižem, pakiram stvari za Osijek i na aerodromu sam do 17.00. i onda na put.

Svi ste pozvani, nedjelja je, posla nema, a tu je luuudo!

mara
15-06-2002, 22:23
ma nije to problem nego koliko god puta jedem toliko puta i ××××m.dobijem 3 kg i onda moram na dijetu jer sam pokvario zeludac.
a sto se tice auta bez serva.ne pitaj!ubijam se na volanu!
ma ide golf 150 ali ubrzanje je problem!treba mu 20 kn da dodje do 150.a kad pretjecem?od zagreba do splita ne smije bit nikoga da ja prodjem jedan kamion

Calibra Zender
15-06-2002, 22:42
Bullit
Čujem da je na okupljanju bilo i prerada na samoj stazi! Čujem bila jedna bijela katrica, ups ne katrica nego broj više, Renault 5 turbo. Čujem bila hauba u zraku i nešto se šarafilo. Jesi možda nešto slično i ti vidio? :smile06:


Jesi bio na aerodromu? Jel dolaziš sutra pogledati trke auta?

bullit
16-06-2002, 03:15
Kao sto vidis po vremenu kad pisem ovaj post, tesko da cu se dic ujutro da stignem u VZ.
A kaj se tice prerada na samoj stazi, zastopala se ler diza, pa sam malo podigao ler gas. Nadam se da razumijes sta pricam, ak ne,reci,da ti pojasnim.

bullit
16-06-2002, 03:18
Doc, da, ja sam ugradio chip u tu Alfu. Jel te jos nekaj zanima?

nepoznata
16-06-2002, 12:02
poslje staze na Grobniku svratite do mene na pijacu i klopu...ako vam gume izdrze jos tih dodatnih 7-8 km ...ja u susjestvu...ajd pozdrav :)

cuore sportivo
16-06-2002, 12:10
nas ti koliko grobnik trosi gume,kad je bila prezentacija bmwa odvozio sam 3 kruga u compactu,gume vise nisu imale rubova,a unautarnji dio ko zvakaca se razvlacio

Calibra Zender
16-06-2002, 12:55
Ovo danas na aerodromu je bila šuga šugava. Šteta 5 Kuna upada i potrošenog goriva do aerodroma. Došao sam skoro na kraj pa ako je i bilo kakvih nižih klasa to sam propustio. A i terence nisam vidio na kakvom off road showu.

A ostalo srajne totalno. Trkaju se E36 328, E46 325, kockica 325, TT 1.8T i Dodge Viper koji ih je naravno sve pojeo. Ma totalno bez veze. Premalo auta, premalo atrakcije. Čak su i radar odnijeli pa nemaš pojma kolko voze. Vidi se da je atrakcija i spektakl bio jučer na motorima i da je to bio vrhunac. A ovo danas je tek toliko usput.

alfa099
16-06-2002, 13:08
Jel bio slalom između vreća krumpira? I natjecanje u brzom guljenju?
...he, he... zeka...

HF INT
16-06-2002, 17:13
Dobro alfa,ako imaš veze,nema frke a za gume baš i nisi u pravu,trebao bi znat da je tamo asfalt hrapav i gadne su ti gume poslje nekoliko krugova,naravno ne ako se voziš penzionerski.

alfa099
16-06-2002, 17:54
HF-ica, vozio sam 10-tak krugova po stazi i na istim gumama došao do Zagreba. A vozio sam šarf! Fora je u tome kaj na krugu izbjegavaš šrekanje - vožnju tako da u zavojima puštaš auto da ide postrance. Stradaju vanjski rubovi guma ali nije to tako strašno. Podesiš pritisak u gumama i sve je OK.
Voziš od pasice do pasice(one crveno bijele zone u zavojima) i to ti je idealna putanja. I iz kruga u krug voziš sve brže i brže!
Buš mi posudila Lanciu da odfuram koji krug?

alfa099
16-06-2002, 17:55
Nepoznata, doći ćemo, ziher! Al onda više ne buš nepoznata, nego poznata!

nepoznata
16-06-2002, 18:35
javite barem tjedan dana ranije da znam sve isplanirat i nabavit dovoljne kolicine hrane i cuge... ( gume vam necu nabavljat ! )...racunajte da je staza vikendma prebukirana sa talijanima i njemcima...stoga ko ima veze na Grobniku nek odmah potegne da se rezervira staza bar na 2 h....ko ce me provozat 1 krug, because ja neznam vozit,hvala...

alfa099
16-06-2002, 18:40
Idealno bi bilo preko tjedna, prije podne. Ali tko bi došao? Za takav se doživljaj uzima godišnji, bolovanje... sve moguće kombinacije!

Calibra Zender
17-06-2002, 21:14
Kažu :URL=http://www.auto.ba/2002/06/test.htm#polovni:Bosanci:/URL: da Alfa 155 V6 baš i ne valja previše. Izgleda da VR6 tamo kupi "pamet" pa onda ovdje mudruje. Eto samo dio teksta:
"Sada moramo načeti tamnu stranu ovog lijepog trkača, kojem najveći i izgleda nerješiv problem predstavlja kompletna elektrika. Kao prvo, zamijenjen je akumulator, budući da onaj sa kojim je automobil uvezen u našu zemlju nakon vrlo kratkog vremena nije bio sposoban pokrenuti motor. Zamjenom akumulatora, nažalost, ne rješavaju se svi problemi sa elektrikom. Kako je vrijeme prolazilo, tako su se kvarovi redali u sve većem broju: otkazale su komande automatskog klima-uređaja; za vrijeme kišnih dana električne komande za otvaranjezatvaranje prozora ne rade; komande elektri čno pokretanih retrovizora često malo zakažu; centralna daljinska brava nije baš pouzdana; senzor ABS uređaja ne obavlja svoj osnovni zadatak; signalizacija na instrument tabli zna "poludjeti", mjerač pritiska ulja pokazuje pogreš ne vrijednosti koje mu šalje neispravan električni senzor; pregrijavanje motora više puta spriječilo je budno oko vozača, jer termo prekidač za ventilator nije radio - kao posljedica morao se zamijeniti hladnjak motora koji je oštećen visokim pritiskom rashladne tekućine. "

CLIO SPORT
18-06-2002, 00:04
INFORMACIJA: OVU NEDJELJU su NA MICEVCU UTRKE KARTINGA U SVIM KLASAMA!!!!!!

Utrke pocinju oko 12h!

ulaz je besplatan a ima se sto vidjeti! vozit ce i klinci od 5-7,8 godina koji jure cca 100-120kmh pa sve do 125ccm sa mjenjacem koji do stotke imaju ispod 3sec i na micevcu jure oko 160-170kmh!!!!!! bit ce ludnica!!!

ja cu vidjet...ako nadjem prijevoz do zg mozda i dodjem (dvanulcek stize iduci petak :)) :)) :)) ) vec sam luuuuuuuuuuuud od cekanja!!

:smile09: :smile09: :smile09:

mara
18-06-2002, 09:16
sad ti calibra zelis reci da bilo tko tko ima problema sa alfom 155 2,5 je u krivu.ja se sjecam kad su ljudi kupovali tu alfu 155 da sam svako malo vidio da je nekome stala na sred ceste.zasto je to sad nenormalono?pa danas kupis novi auto bilo koje marke pa ima katastrofalne greske a da nece imati stari auti.mozda je naisao na losega.pa sto je vise elektronike to je veca mogucnost za kvarovima kod svih auta.kazem mozda su naisli na los polovni auto!mozda i ja kupim alfu kojoj za 3 godine podivlja elektronika!

Calibra Zender
18-06-2002, 09:30
Ništa ja ne želim reći jer me 155 nimalo ne interesira. Samo sam ponosnom vlasniku, najbržem na Mićevcu, dao link da vidi test identične mu Alfe.
Jer da neko da link testa mog auta mene bi to zanimalo. Pa reko možda bude i njega...

haj ne haj
18-06-2002, 10:34
Calibre vise niko ne s testira, sram ljude da ih tko ne vidi unutra.

...jedino ovi sto po pijaci CD-ove prodaju. :))

HF INT
18-06-2002, 22:08
Alfa
kad bi ja posuđivala Lanciu pa makar i jedan krug ne bi je uopće bilo doma,teško da bi ju posudila,srce bi me bolilo da netko sjedne u nju i da je razvali,ako mi pokažeš da si stvarno dobar vozač možda bi je i posudila,hm?teško.

alfa099
20-06-2002, 18:34
HF-ica, ne brini. Nema beda, ak ne ide, ne ide! Ja ću ionako najvjerojatnije doći s novom GTV-jkom, sve je u procesu realizacije. A ak do tada ne prodam 145-cu dofurat ću i nju da se izguštam za sva vremena, pa da mogu kupit nove gume za novog vlasnika!
Jako sam pažljiv vozač i ne koljem aute, bar ne u prvom krugu... a i vozio sam HF integrale i to Martini edition, znam kaj auto može!
Bila je to Integralka od frenda Martini edition 1992.godina s 15tkm. Kao nova, sa svim spojlerima i u boji natjecateljskog modela. Koštala je 4 godine stara 60.000 DEM.
Nakon godinu dana mali ju je "ubio"... :(

alfist_zg
21-06-2002, 19:28
ajajaj...tuzno finale za jednu legendu...sta ces. :( :(

HF INT
22-06-2002, 18:45
Šteta za nju.Ako si tako pažljiv možda ti i dam krug,dva...

VR6
22-06-2002, 19:15
"Nakon godinu dana mali ju je "ubio"..."

Na koji nacin, razbio, zeznuo motor??

alfa099
23-06-2002, 14:31
Uzeo je pušku i propucao blok!
A kaj misliš, kaj je napravio? Opleo ju je oko stupa! Od tada je u garaži, skuplja djelove...

blast from the past
03-12-2003, 17:09
Listam stare teme i naiđem na ovo... kad će Vidiauto opet organizirat neko okupljanje/vožnju nekog finog auta/prasence na ražnju...?