PDA

Pogledaj cijelu verziju : Alu felge i max. brzina



Nemo
08-06-2002, 09:29
Razgovaram se ja nedavno s fendom o alu-felgama i počne mi on tvrditi da će ako na auto stavim alu felge (istih dimenzija ko' i čelične) ubrzanje biti bolje, a krajnja brzina i do 10 km/h niža. Navodno se čelična felga teže pokrene zbog mase, ali kada se zalaufa povuče auto brže. Ja mislim da su to gluposti. Šta vi mislite?! :smile11:

ferri
08-06-2002, 15:58
gluposti

EasyRide
08-06-2002, 18:56
alu felge mogu samo koristiti. iako s njima treba biti pazljiviji. ono o zalaufanoj krajnjoj brzini su gluposti ko svemir velike.

INTCP
11-06-2002, 08:34
Nisu sve alu felge lakše. One su samo napravljene od lakog metala. Ali aluminij se mora lijevati, tako da je sama širina materijala na felgi dosta debela, a čelična se preša, i debljina čelične je pola cm ili manje, a da je aluminj takav što je nemoguće felga bi pukla odmah, pogledajte debljinu kraka neke alu felge i debljinu čelične. Dođemo na isto. Izuzev onih ekstra laganih felgi koje su jako otvorene, one mogu biti dosta lakše, al ta razlika se jako ne osjeti, pogotovo ako je auto iznad 100ks. Istina je da je prednost felgi bolje hlađenje kočnica, pravilnije nalijeganje na gumu, pa čak i bolje držanje ceste jer i to postaje elemnt ovjesa, novi mislim, lakši, ukoliko je zaista felga lakša, a ovo o max brzini i ubrzanju su gluposti.

rale
11-06-2002, 10:09
vec sam na par procitao da je jako vazno za lezanje auta da je neogibljeni (neamortizirani,tj.kotaci,gume,diskovi)dio auta sto laksi
zato se rade alu felge

medutim,ove koje ja imam na autu mi zgledaju cak i teze od celicnih(a i vece su)tak da mislim da je to samo sminka na obicnim autima

u autosportu je vjerojatno drugacije

a kaj se prvog posta tice,mislim da je to bez veze
brzina nema veze s tezinom felgi

Calibra Zender
11-06-2002, 12:54
Najlakša felga je OZ Superleggera. Ako se ne varam teži 4.9 (ili 5.9) kg. Ostale felge u dimenziji 15" teže oko 8 kg. Ne rade se samo od aluminija nego i od magnezija i silicija.

AEZ Icon 5
02-10-2003, 23:04
Ja imam alu felge AEZ Icon 5 14". Zanima li koga to? Sa gumama Michelin. Sve novo! Povoljno!

_Stevo
02-10-2003, 23:05
A ti isto nemaš pametnijeg posla nego tražit govna na dnu septičke jame...<br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

Megane_SB
03-10-2003, 11:55
Jes, jes. Felge utječu na brzinu.
Čelična felga + 10km/h
CD na retrovizoru + 8 km/h + murija ti ništa ne može
TURBO naljepnica na prtljažniku + 15 km/h
Plave LEDice na haubi + 7 km/h
itd...itd....itd.... :))

Ed Hunter
03-10-2003, 14:21
A ako su našarafane na nekog digića onda bar 50 km/h. :)) :smile06: :smile06:

Megane_SB
03-10-2003, 14:35
Ah, zaboravih najvažnije ....
KRUNICA na retrovizoru + 30 km/h

Manje dodatke nećemo spomninjati : zlatna lančuga oko vrata, prstenje i slično... :))

Poglavica
03-10-2003, 15:36
Ma pozabili ste najvaznije.. črleno pero v riti ti daje barem 75 kmh