PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jeli istina da se Toyote ne kvare ???



STOLE
07-06-2002, 12:23
Mnogo puta sam pročitao i čuo od vlasnika Toyota automobila da kad jednom kupiš Toyotu sljedečih 10 godina nećeš vidjeti automehaničara!Navodno su čak kvalitetnije od Mercedesa u mehanici i pouzdanosti i to počevši od maloga Yarisa.
Jeli istin da su Toyote neuništive i vrhunske trajnosti i pouzdanosti.Znam da je ovaj Yaris najsigurniji auto u klasi a mehanika mu je navodni u razini Mercedesa.

Dr. Strangelove
07-06-2002, 13:07
brijem da nije najsigurniji u klasi... ima četiri zvjezdice ko i većina konkurenata... znači svi su tu negdje... a mehaničari vele da im je mehanika ko "švicarski sat"..

Dr. Strangelove
07-06-2002, 13:09
... znači ful komplicirana i ful kvalitetna...

Dr. Strangelove
07-06-2002, 13:10
... oće više ti Argentinci gol zabit...

rale
07-06-2002, 15:16
mislim da su toyote fakat neunistive,uz redovno odrzavanje
malo im je dizajn preobican(bar ovi modeli za evropu)

jedino ne znam sad kad ce se radit u evropi da li ce to kaj pogorsati

inace i na svim ispitivanjima su najpouzdaniji(racunajuci i lexus)

Čale
07-06-2002, 16:48
Toyota Yaris je zakon!!!Neznam samo za auto djelove,dali su nabavljivi.Ali koliko sam upoznat Toyote se ne kvare!!!

cuore sportivo
07-06-2002, 19:37
ne kvare se nego kad uzmes novu ti staklo ne radi kako treba,svo tese jedna strana ide brze od druge gore,tjesne su unutra,jeftina plastika,govorim za yarisa,dok je rav 4 nijansu bolji ali duplo skuplji pa i mora bit,masine su neunistive a drugo jeftino plastika i masu stvari koje smetJU, a od sudara se yaris nevjerojatno raspadne koda je od kartona,pre njezni auti ,polo,punto puno cvrsce djeluju nego mali yaris,samo je dizajn jako privlacan

Girrari
08-06-2002, 01:02
Ma ni dizajn na Yarisu mi nije nešto. Ona maska izgleda kao da su razrezali bubanj od vešmašine.

Čale
08-06-2002, 07:30
Nije točno.Klikni gore na vodić zatim na Toyota pa Yaris.Piše najsigurniji auto u klasi! Kao i najprostraniji u klasi.Visok je, čak viši od Punta i prostran kao da se voziš u Volvu samo je kratak.

rale
02-07-2002, 14:47
malo slika za ljubitelje japanaca


mozda se nekom ne svida dizajn,ali u svakom slucaju nije "dosadan"

vidio sam je uzivo,meni izgleda dobro
bila je automatic sa "tiptronic" mjenjacem na volanu

znam da je masina 1.8 sa 140 i 190 ks


http://in.geocities.com/bbaarra2002/willvs9.jpg

rale
02-07-2002, 14:50
[IMG]

rale
02-07-2002, 14:53
[IMG]

rale
02-07-2002, 14:54
[IMG]

mytbyte
02-07-2002, 15:38
cuore sportivo,

ti si kao vidio i druge aute kak izgledaju i drze se nakon sudara pa mozes tvrditi da se yaris "rasklima" al ficek recimo ostane cvrst i postojan...ajde molim te...a kaj, plastika u puntu je nesto bolja? pa to je ta klasa, sva je plasticna, samo je eventualno polo nesto bolji, al je zato skuplji. Ostali nedostaci...svaki auto ih ima, samo je pitanje boli li te ××××× za takve sitnice ili te to jako ××××...prozori se ne zatvaraju istom brzinom? Uuuu ××××te nesrece...to da si kupio mercedesa jos bih shvatio al ovako...
Mjesta za putnike u yarisu ima osjetno vise nego u Puntu, o cliju da ne i govorimo! Al yaris je GRADSKI auto, namjerno je kratak da ga mozes lako parkirati, al ima sasvim dosta gepeka za svakodnevnu upotrebu. Sto se tice crash testova, ako netko ne zna oni se racunaju u bodovima a zvjezdice su samo za narod, kao neka granica. Dakle, Yaris je dobrano presao granicu od 4 zv. dok ju je neki drugi jedva presao - zato je najsigurniji u klasi.
ISTINA JE SLIJEDECA: TOYOTE SE N A J M A NJ E KVARE prema vecini statistika! Ali ti kvarovi dolaze tek nakon deset godina raubanja i (ili) neredovitog odrzavanja. Eto.

Girrari
02-07-2002, 18:06
Mytbyte, mogu prihvatiti to kaj veliš da su Yarisi kvalitetniji od Punta i da se manje kvare; naime, nisam vozio Yarisa toliko dugo da mogu ustanoviti koliko je kvalitetan (a znam da Punto je, naravno u okvirima klase; nije BMW ili Meca).
Ono što ti zamjeram je izjava o veličini Yarisa. Kada sam kupovao svoj auto detaljno sam ispregledao i izvozao valjda sve u klasi (Punta, Clia, 206-icu, Yarisa, starog Pola i Fabiu). Mogu ti samo reći da Yaris uz Clia nudi daleko najmanje mjesta. Punto je prema njemu dnevni boravak, a da ne govorim o nekakvoj Fabiji!

Calibra Zender
02-07-2002, 19:49
Rale, zaboravi slike s Geocities. Ne ide pa ne ide! Rađe daj URL pa nek ljudi sami otvaraju.

sajonara
02-07-2002, 20:08
mybite JEBALA TE USRANA TOYOTA; NEMOGU TE VIŠE SLUŠATI I ČITATI
ZA DESET GODINA BITI ČE USRANI BEZLIČNI JAPANAC ZA KOJI NI NEČEŠ ZNATI KADA SE TOČNO PROIZVODIO; A RUKU REŽEM DA SE ZA DVIJE TRI GODINE NA TRŽIŠTU BUDE NALAZILO DESETAK TOYOTI IZ AUSTRIJE, BELGIJE I TO U POLA CIJENE JER NITKO NEĆE BEZLIČNO POUZDANO JAPANSKO ČUDO !
NIJE OVO AMERIKA !!!
OVDJE VLADAJU BOSANSKE PREDRASUDE : ŠVABO JE ŠVABO PA MAKAR BIO I TRULI OPEL !!!!

Noriaki Kasai
02-07-2002, 21:01
Ja samo toyotu vozim i nisam se za××××.

:)) :))

mytbyte
02-07-2002, 21:51
sajonara,

Vidjet ces tko je bezlican kad stavim body kit! Bezlicna je samo ljudima poput tebe koji nikada nisu sjeli za njezin upravljac! Osim toga, ovo je topic o toyoti i ×××× mi se je li tebi dosta ili nije moje spike o toyotama! Govorit cu ono sto mislim i to ISKLJUCIVO o toyotama! I to iz prve ruke a ne ko neki koji govore o autima u koje nikad nisu sjeli!

Girrari,

Zakaj mi zamjeras ono sto sam rekao o prostornosti Yarisa? Meni se ucinio prostranijim sprijeda od Punta (nekako se lakse dise, nije tak nagruvano). Al cijenim tvoje misljenje da je tebi skucen, jer ga vozis svaki dan, ja ne mogu govoriti kako je u svakodnevnoj upotrebi JER GA NEMAM! Halo, sajonara :))

mybyte
02-07-2002, 21:58
ADACova statistika o kvaliteti auta (sto manje cifre to bolje) :

1. Mazda 9,7
2. Toyota 15,7
3. Suzuki 17,3
4. Honda 18,2
5. Audi 19,3
6. Subaru 20,6
7. Mitsubishi 22,9
8. BMW 24,8
9. Volkswagen 25,6
10. Mercedes 26,3
11. Opel 26,9
12. Nissan 27,9
13. Seat 27,9
14. Daihatsu 28,0
15. Porsche 30,0
16. Peugeot 32,1
17. Skoda 32,2
18. Citroen 33,8
19. Ford 36,0
20. Hyundai 37,4
21. Kia 37,6
22. Jaguar 45,3
23. Fiat 49,9
24. Renault 50,6
25. Daewoo 50,7
26. Lancia 54,4
27. Volvo 55,2
28. Alfa Romeo 64,6
29. Rover 73,0
30. Chrysler 75,0
31. Saab 103,0

Da li ste dosli do nekog zakljucka ?
Japanese rules !!!

mytbyte
02-07-2002, 21:59
Girrari,

lapsus, ti nemas Yarisa, jel tako? :))

mytbyte
02-07-2002, 22:04
sorry, Girrari,

ti vjerojatno nemas Yarisa nego Punta? :))

cuore sportivo
02-07-2002, 22:06
ma sta govoris o prostranosti,u yarisa nemozes stavit u bunker gajbu pive a da ne pomaknes zasnji sic,a ako ga pomaknes nema sanse da neko iza sjedne,dok su taljani u tom pogledu daleko bolji,iza ima vise mjesta jedan puto nego golf iv koji je klasu vise,u puntu se ti vozis ko covjek,ljep je sta se tice svega,ljepa oprema za takav auto,ali da ja moram kacavidu stavljat u staklo da ne pada na novom autu.i nije bas neka preporuka od auta(i to je padalo prije nego sta je bil razbijen),do za toyotu rav 4 mogu reci da sam zadovoljan opcenito sa svime,ljepo ide,ma skroz je ok!

mytbyte
02-07-2002, 22:55
cuore sportivo,

govorio sam o prostoru za putnike, ne o gepeku kod Yarisa, al dobro, Yaris je kraci od Punta ali i to sam elaborirao zasto. Japovi su ocigledno zakljucili da je lakse sparkati 3,6 m nego 3,85m, sto ne znaci da su bili u pravu.
Drugo: kaj ti to skupljas toyote, te yaris, te RAV4, da nemas i Celicu i MR2 negdje pride?

mytbyte
02-07-2002, 22:55
cuore sportivo,

govorio sam o prostoru za putnike, ne o gepeku kod Yarisa, al dobro, Yaris je kraci od Punta ali i to sam elaborirao zasto. Japovi su ocigledno zakljucili da je lakse sparkati 3,6 m nego 3,85m, sto ne znaci da su bili u pravu.
Drugo: kaj ti to skupljas toyote, te yaris, te RAV4, da nemas i Celicu i MR2 negdje pride?

cuore sportivo
03-07-2002, 10:43
ma ne imam samo ove dvije,to ti moj stari kako mu pukne tako kupuje sta mu se sjeti,nekuuzim ga ni ja sta stalno leti po svim markama,ali eto nije lose ni probat,samo da ne uleti u neki ladin salon

rale
06-07-2002, 11:29
kazu da su dijelovi za japance skupi

kolko bi dosao ovakav far?


gdje su dobra stara vremena kad se zaruljica mijenjala za 30 sec na benzinskoj pumpi

[IMG]
ili

http://in.geocities.com/bbaarra2002/far.jpg

rale unlog
06-07-2002, 12:21
nece slika,×××× ga

rale
06-07-2002, 13:38
mozda ova uspije
http://www.4adrive.com/img/images/P0008992.JPG

_Stevo
06-07-2002, 14:41
pitaj gjuru dal se toyote kvare il ne kvare. on je dobio na test corolu 1,6.
gjuro el si ti novinar slobodnjak ili kaj vec il si bas zaposlen. bas sam iso citat ono di pise ko je zaposlen i nigdi nema tvoje ime. pitam zato jer se polako pokusavam odluciti za neki faks pa mi je u izboru i novinarstvo. pa ak ti nije bed rec malo o tom(opcenito).
hvala

rale
06-07-2002, 14:45
mislim da se kvaliteta i (ne)kvarljivost auta nemre vidjet na kratkom testiranju novinara

oni ocjenjuju druge stvari

najbolja su iskustva vlasnika,servisera,...

mytbyte
06-07-2002, 18:51
Ma, mislim, taj hard test Auto kluba dobar je da pokaze izdrzljivost vozila, ali mnoge komponente se kvare zbog starenja materijala, hrde itd sto se u 14 mjeseci sigurno nece desiti...nije to bas realno...ja mislim da na takvim testovima ne bi prosla jedino zastava!!!Pa nista se nece pokvarit na automobilu koji se vozi samo 14 mjeseci...ak se nesto i pokvari to je zbog toga sto ta testna vozila stvarno svaki dan prevaljuju gomile kilometara i k tome ih jos ti divljaci od auto-novinara ganjaju ko roblje na galijama! Ma nije to nista iz cega bi se moglo izvuci zakljucke o trajnosti jednog automobila.

stane
06-07-2002, 19:34
http://www.neutron.cg.yu/comx/velike/ljudi013.jpg

Dr.Nele
11-07-2002, 15:19
Svi se auti kvare,tu se nema sta reci neki prije a neki poslije ali se svi kvare.Nema ga nekvarljivog i neunistivog.Svi Azijati u Americi voze japanska vozila(90%)tako da ih podosta ima i mogu vam reci da sam dosada vidio gomilu Toyota,Hyundaia,Kia a posebno Mitsubishija koji su za par godina(sve noviji modeli unazad 2-4 godine)"propusili",neki plavkast a neki bogami i crn dim sto bas i nije pohvalno i sigurno ne odrazava kvalitetu i neunistivost motora.Ali znam da su jako dobri u voznji(vozio Camrya.Sonatu,Outback)i vjerovatno ih zato vole ali ja kazem ne hvala,dosipanje ulja mi ne treba a ni razmisljanje o tome kada je vrijeme da se auto zamijeni jer je ocito vrijeme da odapne.Da ne bude zabune,propuse i Americka auta ali jos nisam vidio auto sa V6 motorom made in USA ili Europa da "pusi" a Acura Legend sa V6.24V desetak.Znaci SVI SE KVARE!!! ;)

MAREA 1.6 16v
08-07-2004, 22:22
MENI SE MAREA KVARI U RAZMACIMA OD 4 DO 6 MJESECI. STALNO NEŠTO, EVO SADA SE PREGRIJAVA SUTRA IDEM U SERVIS DA VIDE ŠTO GA MUČI...

R32
09-07-2004, 01:33
Toyota jedino sto ima je kvaliteta, u ostalom se tesko moze mjeriti sa nekim Eu proizvodjacima automobila...

komandante
09-07-2004, 04:09
JEDINO sto ima je kvaliteta!!!

pa to je najteze postic
lako ti dizajnirat lijep auto,to vec rade srednjoskolci pod nastavom kad im je dosadno
××××s i lezanje i zvuk,meni je prvi kriteriji kvaliteta!!!
a i svima bi trebao bit
kad neko daje svoje dvije godisnje place za kupnju i cetri place godisnje na odrzavanje,prvi i osnovni kriteriji bi trebao biti kvaliteta...

a i nije bas da su toyote ruzne i odbojne ko dacie,nude i druge stvari osim kvalitete<br><hr><font face="Times New Roman" size="+1"></font>

mc
09-07-2004, 08:20
Nije istina da se Toyote ne kvare. Po statistici se kvare manje od ostalih, ali se ipak kvare. :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Gimme fuel
Gimme fire
Gimme that which I desire</font>

Pivko
09-07-2004, 11:41
Čitam tu vaše postove, i ne mogu vjerovati da se nitko nije sjetio napisati da svi, ponavljam SVI japanski i korejski auti imaju garanciju TRI godine, za razliku od europskih, koji imaju jednu ii dvije.
Druga stvar, naravno da se svi auti kvare i da u svakoj seriji od tisuću vozila postoji nekoliko koji će riknut, ali kod japanskih auta je takvih manje nego kod europskih (ne samo talijanskih iako oni vode po kvarovima), a i kao što već rekoh, s japanskim autom imam tri godine i 100000km garancije pa se ipak sigurnije osjećam.

Za primjer, imam corollu iz 1988, koja je prošla 240000km i još radi k'o vurica. Znam da postoje auti koji su prošli i više, ali isto tako znam ljude s alfama, koji su redovito kod mehaničara, pa tko voli...

Axl
10-07-2004, 06:04
kvare se kvare, kao i sve drugo , samo mozda malo manje

HONDAA
11-07-2004, 08:52
Zasigurno kvalitetnije od mercedesa, ali se ipak ponekad kvare, preporucljiva izmjena ulja jednom godisnje :)) :))

Hondo
11-07-2004, 11:32
Ovakve teme se non stop ponavljaju.
Ja bih opet skrenuo pažnju da japanski automobili koji se prodaju u Europi su zapravo vrlo malo japanski. Toyota se recimo proizvodi u Španjolskoj i ima 80% europskih djelova i taj auto nema veze sa spomenutom Toyotom iz '88.g.
Stvari se mjenjaju... ;) <br><hr><font color="red">HONDA IN HEART, GTA IN GARAGE</font>

alfa099
11-07-2004, 11:42
...pivko, ja imam već tko zna koju Alfu i danas sam pio kavu s frajerom koji je kupio od mene 145cu, auto ima 150tkm, star je 9 godina, i radi ko urica...
...kod Alfi je stvar u redovitim servisima...Mazdu 323F koju sam imao više sam vozio na servis od bilo koje Alfe...pa ti vidi...nema pravila! :smile25: <br><hr><font size="+1" color="blue">Alfa mi je plava...kao i krv...</font>

Baki
11-07-2004, 19:07
bas me je interesovala ova diskusija,svi su za "nemce",mada sam cuo od pravih poznavaoca automobila da su japanci pouzdaniji.

HONDAA
11-07-2004, 19:24
To gdje se Toyote prave apsolutno nema veze s kvalitetom, Toyote proizvedene u Japanu,USA,Europi imaju podjednaku kvalitetu, prosto receno 'Gazda' je isti, licenca ista, kontrola kvalitete ista, znaci TOYOTE bilo gdje proizvedene su simbol kvalitete i pouzdanosti.
Japanci isto tako znaju da se samo kvalitetom mogu zadrzati na USA i EUROPSKOM trzistu i tako kvalitetno rade(dovoljan je primjer alfe,peugeota, renaulta,citroena na USA trzistu, gdje su svi nestali bas zbog kvalitete).

PetarZG
12-07-2004, 11:58
Toyote su zakon, misliš da bi šeik išao u pustinju sa Mercedesom... nema teorije, samo Toyota!!!!

fergazer
12-07-2004, 12:41
Nažalost, ne postoji auto na cesti koji se ne kvari (tada automehanicari nebi imali kaj za delat).
<FONT COLOR="red">Toyota</FONT> je takva marka auta koja se najmanje kvari na automobilističkom tržištu, to je činjenica i to potvrđuju koje kakva istraživanja koja se bave kvaliteteom i pouzdanošću automobila.

Ja osobno nisam vjerovo da su Toyote toliko dobre sve dok nisam dobio Yarisa, tada se je sve promijenilo...

Samo kaj još u mentalnom sklopu naših ljudi žive šminkerski auti tipa Mercedes i BMW koji su pet puta lošiji od Toyote ali ih ekipa kupuje jer te žene (komadi) lakše primjete u Merđi E klase nego u Avensisu. Al ne primjete da će Merđo stat i strunut prije Toyote. I to je činjenica, ali jako žalosna...

fergazer
12-07-2004, 12:48
<FONT COLOR="red">Coure sportivo</FONT> jer ti citas ono kaj pises??

Ti tvrdis da je Punto sigurniji, prostraniji itd itd auto od malog Yarisa??

Pa gdje ti zivis covjece??
Yaris je najsigurniji mali auto, sigurniji od Corse, Clia pogotovo, a o Puntu da ne govorim, pogledaj si uostalom na ovoj stranici crash test pa ce ti sve biti jasno.

Nadalje, plastika uopće ne djeluje jeftino, a ako i djeluje definitivno je "skuplja" od one u Puntu. Nakon tri godine Punto cvili ko raspjevani orkestar,a meni na Toyoti tek tad garancija završava. S obzirom na svoju veličinu Yaris ima prostora koliko oces, a pomicanjem stražnje klupe dobiva kod mene ekstra bodove na varijabilnosti. I da, o ukusima se ne raspravlja, ali meni je Yaris full lijep auto, meni definitivno lijepsi od Clia i Punta.

Kumče mi ima Punta i osnovni motor od 60 KS mu trosi 7 L u gradu s klimom, meni Yaris s 1.3 87 KS motorom trosi toliko. Toliko o "kvaliteti" moćnih Fiat-ovaca...<br><hr>