PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bush i Račan

€€€€-boy
07-06-2002, 10:02
http://www.vjesnik.com/html/2002/06/07/najava.jpg
Hrvatski premijer Ivica Račan sastao se u četvrtak, drugog dana službenog posjeta Sjedinjenim Državama s američkim predsjednikom Georgeom W. Bushom. Sastanak u Ovalnom uredu trajao je oko pola sata, nakon kraćeg uvodnog sastanka s Condoleezzom Rice, savjetnicom za nacionalnu sigurnost. Ovaj sastanak s predsjednikom Bushom trajao je duže nego što se očekivalo. Naime, prema neslužbenim najavama u krugovima bliskim hrvatskoj diplomaciji u Washingtonu, bilo je predviđeno da će se Račan i Bush nakratko sastati u uredu savjetnice za nacionalnu sigurnost.
U kratkoj izjavi ispred Bijele kuće, premijer Račan je rekao da je u tim razgovorima »još jednom podržano strateško opredjeljenje Hrvatske za euroatlantske integracije, gradnja demokracije te stabilnosti i sigurnosti Hrvatske i regije«.
Račan je predsjedniku Bushu prenio i »čvrstu namjeru Hrvatske da doprinese borbi protiv terorizma« a razgovaralo se i o konkretnim oblicima tog hrvatskog doprinosa. Takvo hrvatsko opredjeljenje Račan objašnjava činjenicom da se »Hrvatska nalazi u regiji u kojoj još postoji opasnost od terorizma ali i međunarodnog organiziranog kriminala – od ilegalne trgovine oružjem preko droge, trgovine ljudima i prostitucije«.
Račan je u dva navrata izrazio zadovoljstvo podrškom koju je Hrvatska u Washingtonu i od zakonodavnih i od izvršnih vlasti dobila za svoje »ambicije za što brže uključivanje u NATO«.
U Bijeloj kući Račan je razgovarao i o bilateralnim odnosima posebice o mogućnostima proširenja postojećih trgovinskih veza i povećanja američkih investicija u Hrvatskoj.
Nakon Bijele kuće, premijer Račan i ministar vanjskih poslova Tonino Picula u ranim popodnevnim satima održali su predavanje o Hrvatskoj i euroatlantskim integracijama u Woodrow Wilson International Center of Sholars. Obojica su naglasili da su euroatlantske integracije – NATO i Europska unija – strateški ciljevi vanjske politike Račanove vlade.
Račan je u svom govoru rekao da je Hrvatska »svjesna da neće biti primljena u članstvo na Summitu NATO-a u Pragu ali očekuje da će biti priznata kao snažan kandidat i predvodnik sljedeće grupe za proširenje«. Račan smatra da Hrvatskoj ta uloga pripada na temelju stalnog doprinosa sigurnosti i stabilnosti u regiji te predanosti da pridonosi suradnji između triju regija – mediteranske, srednjoeuropske i balkanske. Stoga Hrvatska smatra da je »članstvo u NATO-u najefikasnija investicija u trajnu stabilnost i razvitak jugoistočne Europe«.
Račan je također podsjetio da »nas globalna nesigurnost, nakon 11. rujna, jasno podučava da je potrebno proširivati institucionalne okvire međusobne suradnje«. Budući da »sve zemlje kandidati za članstvo u NATO-u žele pridonjeti procesu gradnje sigurne, slobodne i demokratske Europe«, smatra Račan, »više nema mjesta za nove linije podjele u Europi«.
Ministar Picula naglasio je pak da je regionalna suradnja jedna od temeljnih razlika u strateškoj opredijeljenosti koalicijske i bivših hrvatskih vlada, ali da Hrvatska želi izbjeći da ju se promatra isključivo kao dio regije, jer su u nekim drugim zemljama regije mnogi problemi teži i dublji nego u Hrvatskoj. Ustvrdio je, također, da je »svaki korak koji Hrvatsku približava euroatlantskim integracijama pozitivan primjer za druge zemlje regije, koji ih ohrabruje da i oni daju svoj doprinos stabilizaciji i razvitku tog dijela Europe«.
Za kasno popodne, po američkom vremenu, predviđen je susret hrvatske delegacije s državnim tajnikom Colinom Powellom. Nakon toga, bit će uručena spomenica Domovinskog rata Robertu Krottu koji je kao dragovoljac od veljače 1992. do ožujka 1993. bio u Hrvatskoj vojsci. Krott je studirao na Bonaventure University Harvardu, kao časnik američke vojske služio je u pješastvu i u specijalnim jedinicama, a danas je dopisnik časopisa »Soldier of Fortune«, a živi u Kanadi. Iza ponoći po hrvatskom vremenu predviđeno je primanje u hrvatskom veleposlanstvu u Washingtonu u čast premijera Račana i hrvatske delegacije.

Hrvatomrzac
01-10-2003, 18:23
:smile06: :smile06: :smile06:

Evo ovako su izgledali njih dvojica kad sam se ja zadnji put sreo s njima!!

http://www.otkaceno.co.yu/images/gif_sl/109-.gif

:smile06: :smile06: :smile06:

Hhehe
02-10-2003, 04:26
Jeli pitao Bus Rcana sto nije poveo sve hrvate na jednu kavicu , hehe

Koliko lizete svakom guzicu cudo niste odma primljeni sa osamostaljivanjem vaseg zoloskog vrta, svaka«ko svijet nema takvog da je pravo divlji u po civilizacije.

Niko se nezna na prazno hvaliti ko ove iskompleksirane ustase, pa nas zapad nije kaznio sto smo Srbi mi bi davno bili u Evropi.
A ako pametan razmisli nista to ujerdinjenje nece dobro donijeti pa je stim bolje ko se neujedini.

Eto ti vec pocele ucjene jacih nad nejacim , mislim da da najbolje biti svako za sebe.

Samo vi idite sutra pametniji necete biti ako necete jos ludji jer kod vas je to po genima da ludji umrete nego sto se rodite. :)) :))

Hhehe
02-10-2003, 04:34
Jeli pitao Bus Rcana sto nije poveo sve hrvate na jednu kavicu , hehe

Koliko lizete svakom guzicu cudo niste odma primljeni sa osamostaljivanjem vaseg zoloskog vrta, svaka«ko svijet nema takvog da je pravo divlji u po civilizacije.

Niko se nezna na prazno se hvaliti ko ove iskompleksirane ustase, S TIM SE TJESITE, VEC DESET GODINA VI ULAZITE U EVROPU ALI NIKAD JOS MJESTA ZA VAS , DJABA STO LAZETE I OBMANJUJETE SVIJET DOVOLJNO JE DA ZNAJU ZA VASU PLJACKU SRPSKE IMOVINE I PRISVAJANJA , DA IM TAKVI NIKAD NISU POTREBNI , SEM OPET KAZEM RADI CIRKUSA DA ZABAVLJATE PROLAZNIKE. Da nas zapad nije kaznio sto smo Srbi mi bi davno bili u Evropi.
A ako pametan razmisli nista to ujedinjenje nece dobro donijeti da je stim bolje ko se ne ujedini.

Eto ti vec pocele ucjene jacih nad nejacim , mislim da JE najbolje biti svako za sebe.

Samo vi idite sutra ,,,,pametniji necete biti ako necete jos ludji jer kod vas je to po genima da ludji umrete nego sto se rodite. :)) :))

bolan
02-10-2003, 05:27
kad je toliki razvitak , zasto neplati ratnu odstetu Bosni i Hercegovini. :smile08:

M.R.Z.
02-10-2003, 07:25
Mi pokusavamo uci a vi ne jer vi tocno znate da ste pre pre jadni. Mi ipak imamo neku sansu jer nam je zemlja dosta razvijena ne kao vasa seljacka. Tesko nam je i zbog takvih susjeda. Tjesi sam sebe...hehe...Ti si jadan covjek, pun mrznje i kompleksa...mislim ako ti pomaze da na ovom forumu gluposti valjas onda izvoli ali nemoj ocekivati da ce ti neko te 3D-gluposti vjerovati... ;)

...hehe-u (Fredi)
02-10-2003, 08:16
Cuj, Fredo, Kako si? Nije lako na ovom forumu punom osa.

Da pljacka...A sta se je imalo pljackati u toj Krajini?? Sve sirotinja...Hrvate je protjerala 1991 uzela im sve sta je bilo...i to je uglavnom zavrsilo u Srbiji, osim hrvatskih traktora koji su jos iskoristeni kao sredstvo za bekstvo...

Koliko jedna stracara (kucica, brvnara) vrijdi?? A sta je sa Hrvatima protjeranim iz svojih kuca iz BiH od Srba?? itd....

bjezi
02-10-2003, 17:29
Jadan lupas bez ikakve osnove,niste vi djaba toliko bili epi da se Srbija bombardira da niste provjereno znali da je ispred vas u svemu.
Pa Hrvati vam sami kazu koji su se mijenjali iz Vojvodine da nisu vjerovali da je Hrvatska ovako zaostala u izgradnji a i u civilizaciji.
Svi su jednoglasno pripovjedali i poredili svoja mjesta sa vasim da su Srbijanska sela za vasa gradovi a ne sela.Kazu u Srbiji u selima imas sve kao i u gradu od poste do banke , sve asvaltirano i na svom mjestu , a tu kao da si dosao u naselje indijanaca.
Nikad niko nemoze biti veci seljak od vas kad ste vi rodjeni da umrete glupi.
:smile06: :))

Srbija je bila Kraljevina
kad vi niste ni znali sta to znaci. ;) :smile09:

@bjezi
03-10-2003, 08:40
hahahahaha...smjesan si do jaja..hahahaha....
mentalitet srbina: Nesto je crno ali on ce tvrdit do smrti da je to bjelo! Stvarno ste bolesni i jadni.

hehe
03-10-2003, 16:16
iza svega mi stojimo dokazi su tu ×××××ne, Ja neznam koje tu jadniji kad ste vi se prisivali uz nas a ne mi uz vas.A da negovorim o bolesti kako smo se odvojili samo kukate za nama ni jedan forum vam nije bez teme za Srbe da bi nas s tim privukli jer se osjecate niski bez nas.

Vase vijesti su akla vi kao da smo u zajednici vise se vi baVITE nsim problemom i znate sta se desava nego mi sami , stim pokrivate svoje probleme i potonuce.Na srpskim vijestima nikakao ili sasvim rijetko ili jedino ako se nas tice pa da se vi spomenete a drugacije nikako , tako i na nasim forumima vi provocirate ali vas ljudi na kulturan nacin ignorisu. :smile06: ;) :))