PDA

Pogledaj cijelu verziju : golf...citat



anti golf
05-06-2002, 18:23
Evo pa uzivajte kakve aute rade nijemci !!! GOVNO OMOTANO LIMENOM FOLIJOM !!! Iz kataloga rabljenih, izdanje časopisa Auto, 99 godine. GOLF III - zbog prebrzo započete proizvodnje mnoge su pogreške kod sklapanja kvarile vjeru u kvalitetu - greške s prvih serija mogu se javiti i na rabljenim vozilima - greške u lakiranju posljedica su novih ekoloških vodotopivih boja - prve se mrlje na stražnjem ispušnom loncu javljaju rano, već nakon dvije godine - uočljivo je i zamagljivanje farova - servomotori za podešavanje snopa farova mogu stupiti u akciju i bez naredbe ?!?! - zatezna sklopka unutarnje rasvjete može uključiti isključenu rasvjetu i nakon odlaska vlasnika ?!?!? - več nakon kratkog vremena pojavljuju se kvarovi na računalu u kabini i podešivaču retrovizora, a netočno pokazuje pokazivač razine goriva - zvrndaju sjedala, škripe kočnice, skače ili blokira brisač stakla, zablokira automatika sigurnosnog pojasa, plaču klinasti remen i pomični krov - loše namješten krov ljuti ne samo zbog buke vjetra nego i lošim brtvljenjemi blokiranjem električne sklopke -na dugom je popisu i tvornički neispravni uređaj za blokiranje pokretanja - tvornica je uzela u obzir i česte pritužbe na vibriranje papučica gasa i kočnice - često je loša izolacija uzročnik nastanka problema u radu ili kratkog spoja na brisaču stražnjeg stakla - elektrika i kasnije može izazvati povremene kvarove zbog crpke za gorivo, sklopke paljenja ili transformatora paljenja - ozbiljniji kvar izaziva otpadanje cijevi za vodu, a neopreznost u tom slučaju može dovesti do pregorijevanja brtve glave - provjeru rashladnog sustava treba početi od dilatacijskog spremnika, gdje nadtlak i mutna tekučina ukazuju na loše brtvljenje - kod nekih 1.4 litrenih motora lupkanje privlači pozornost, razlog je izbijeni ventil, a sigurna način za njegovo otklanjanje je zamjena glave motora - onečiščenje ubrizgivača koto motora 1.4 MPI može dovesti do neujednačenog praznog hoda ili zagušenja motora - za vento je u njegovoj prvoj godini, modeli 1992, bilo karakteristično blokiranje gumba prtljažnika zbog prečvrsto sastavljene brave. - na podvozju se može pojaviti višenje ležajeva - prednje su kočnice sposobne prevaliti manje kilometara od očekivanog, a rano se trebaju zamijeniti i lamele - na dizelima probleme kod pokretanja hladnog motora može izazvati pregorjeli osigurač žarne svječice - zvuk koji dolazi iz donjeg postroja u praznom hodu i pri zaustavljanju motora ukazuje na neispravnost elastične ispušne harmonike kod TDI-ja tvrdog hoda. Prebaciti novi petostupanjski mjenjač u rikverc bez krckanja pri uključenom motoru moguće je samo uz dosta sreće. MOGUĆI KVAROVI: montažne i konstrukcijjske greške kratki spoj u el. sustavu elektrokvarovi motora skliznuće cijevi u sustavu hlađenja kvar brtve glave i cilindra blokada brave prtljažnika zvrndanje instrument ploče kvar ležaja kotača kvar sustava volana trošenje kočnih obloga kod TDI-ja kvar amortizera NEDOSTACI: u usporedbi sa cijenom preskromna oprema nemogučnost asimetrišnog preklapanja sjedala u Cl-u i Gt-u C-stup preširok, ometa pregled ventilacija se ne može uključiti na samo unutarnju cirkulaciju pomalo slabašni osnovni motori. na meti lopova, svaki drugi U hr je golf. previše grešaka A o polu bolje da ne govorim, kupite zadnji auto klub pa čitajte kako na šest godina starom polu pukla plastika na pola, ispadaju otvori ventilatora....kao i na passatu.... Provjerite, a što se tiće prodaje golfa Iv pa na 7 mjestu je u Hr i pada, nemoze se nositi sa P307,Stilo, Corrola....

lepi
05-06-2002, 18:35
bravo,sve istina

super da se malo vidi sta je uzvikano smece za koja se ljepi vecina neobrazovanih debila,opcenito mislim na "hrvate"

Girrari
05-06-2002, 21:19
Mislim da mi je ovo već 10 put da čitam isti tekst.

Istina, ne volim Golfove, ali ovo je već previše!

doc
05-06-2002, 21:35
ovo je bila jaka volja za pisanje...
ali sta ces, zna se golf je golf

VR6
05-06-2002, 22:35
prve se mrlje na stražnjem ispušnom loncu javljaju rano - kome ovo smeta?? Mrlja na zavrsetku auspuha, 1 cm, al to imaju vecinom svi auti...

škripe koènice - kad auto stoji, pa prvih par kocenja, znaju malo skripati, onda je sve ok, vecinom nakon jednog kocenja to prestane

na dizelima probleme kod pokretanja hladnog motora može izazvati pregorjeli osiguraè žarne svjeèice - ovo se moze svima desiti, meni je bilo nesto ovako, otisao jedan grijac, koji je Bosch ispod 10 DM. Grijac otisao ove godine, znaci nakon 5 godina, sto nije nikakav problem, s obzirom da nikada nisu mjenjani do sada.

Ovo ostalo meni se nije desavalo...

INTCP
05-06-2002, 22:38
VR6 ti si naveo tri banalnija primjera koji su toliko nevažni. A šta je s cijelim ovim poštom tu gore. Ima tu puno više toga. Ah da al auto bild nikad nije pisao o tome. A vrele gume, ne daj bože.

VR6
05-06-2002, 22:42
Ja sam naveo ono sto se meni desavalo, ostalo od nabrojanog nista nije bilo, sad mozda na nekim drugim modelima se to desavalo, na mom nije.

mara
06-06-2002, 00:56
a sta mislis ti idiote jedan koji si pokrenuo ovu temu da ja to ne bi mogao pronaci na internetu za bilo koji drugi auto.od fiata pa do mercedesa,kupi auto pa onda pisi o tome sto je dobar a sto los auto

?
06-06-2002, 14:55
Pa nađi onda.... :))

makedonac
27-02-2003, 00:10
956000 kilometara bez generalku
to samo vw moze

OS-PUNTO
27-02-2003, 00:20
Opet njemacka propaganda. :))

Nixon TDI
27-02-2003, 00:28
Postoji li ijedan dio koji ti nisi nabrojio ?? Pa ti si stvarno lud. Golf vozim 5 godina i ništ od tvoje mudrosti se nije dogodilo , osim što servisne djelove (filteri, dizne, ) možeš kupit po 70% nižim cijenama u odnosu na druge automobile. Odi napravi polugeneralku na Alfi, ili na Peugeotu pa ćemo vidjet. :smile06:

Fabiasdiyahoo.com
27-02-2003, 01:24
Ja, to sto je pisao onaj kreten gore nisam mogao da procitam toljiko je na seljacki nacun oisano. To je sram da to pises za VW, kako ti nije griota, ja bi sad mogao da pisem nesto za italijanske ali ja necu da uvrijedjam covjeka poput OS-PUNTO, PUNTOLINO i ALFISTIMA a mi koji voljimo VW nama nam je neprijatno da neko ovo pise za VW.

rale unlog
27-02-2003, 02:08
ljudi dokle??? :smile11: :smile11: :smile11:

Fabiasdiyahoo.com
27-02-2003, 04:21
Rale, izgleda da do kurca!!!

T-IE-
27-02-2003, 22:24
Gluposti, da je i Lada u pitanju bilo bi previše.

T-IE-
27-02-2003, 22:25
Gluposti, da je i Lada u pitanju bilo bi previše.

307 HDi
28-02-2003, 09:30
volkSHITwagen
HIHIHIHIHIHIHIHIHIHIHIHIHI
:)) :smile10: :)) :smile10: :))
Kratka priča o njegovom "visočanstvu" golfu: Kramp bio kramp ostao.
HIHI HAHA HIHI HAHAHAAAAAAAAA
:)) :smile10: :)) :smile10: :))

OS-PUNTO
28-02-2003, 09:45
Iskreno receno i meni se ovaj tekst cini pretjerivanjem,ali taj isti tekst je objavljen u jednom nasem casopisu koji se zove AUTO ili tako nekako.Inace su sve rabljene u tim novinama jako kritizirali,ali Golfa mozda i najvise.

Fabiasdiyahoo.com
01-03-2003, 22:44
Aaaaa 307 HDI, ima moj brat od strica 307 HDI, sprijeda sve je plasticno!!!,djelovi su skupi kao da su zlatni, idi kupi prednji far od 307 a idi kupi od Golfa, nama ne trebaju skupi nego jeftini jer ne znam tko daje 500 Eura za jedan far a toliko je dao moj brat od strica. Kupio je nov auto i poslije 12000 km mu je otkazao sistem ABS-a, koljiko kosta nov? Ti mi odgovori a on je to kupio, aj koljiko kosta nov ABS ugradnja??????????? :( :( :( :( :(

mytbyte
01-03-2003, 23:22
Evo...gdje god se spomene 307 odmah ide i opis nekog kvara u prvim mjesecima vožnje...stvara se fama...

Nixon R18
02-03-2003, 00:09
Nemožeš se javit s Peugeotom i kritizirati VW. Peugeot je auto koji ima najskuplje djelove i najskuplji servis u Hrvatskoj. (među najskupljim) . Danas se još uvijek voze Golfovi, i jedinica i dvojka (najviše) i trojka a hvala bogu i četvorka i idu i idu i idu i idu......
Stari ima u firmi Golf II koji ima 359000 km i uz normalne servise i dvije polugeneralke još uvijek gura bez problema. Nemojte više kenjati okolo. Da nije dobar nebi još uvijek bio toliko skup. Kvalitita se plača. Golf II 1988 diesel (dobar,njemački) na sajmu još uvjek drži cjenu od 2800 do 3300 Eura. Reci mi npr, neku Alfu koju svi hvale 1988 god. koja če postići tolku cijenu i zašto je tomu tako. ??? :smile10: :smile11:

T-IE-
02-03-2003, 13:14
2 polugeneralne i 359000km i nije baš nešto. Moj GTI ima 220000km i još otvaranje motora nije ni u dalekim vidicima, a svi znamo kako se takvi auti voze.

INTCP log dead
02-03-2003, 13:27
359 000 i dvije polugeneralke. :)) :)) :)) :)) :))

Ma taj auto ako ne prođe 600 000 bez generalke je smeće. Jer mu je to jedina oprednost trajnost. U svemu ostalome jke teški drek. Neudoban, spor, bučan, ružan, neupravljiv, lođše koči, ne drži u zavoju. Di ćeš više.


BTW alfa 75 1.6 IE 350 000 km bez generalke i polugeneralki. Al je onda izdahnula....