PDA

Pogledaj cijelu verziju : VW Corrado



floki
03-06-2002, 22:58
jel ima netko kakvog iskustva s ovim autom? Ozbiljno razmisljam o kupnji, pa me zanimaju vaša mišljenja.

Calibra Zender
03-06-2002, 23:06
Evo baš mi j drago da još nema odgovora pa da si odmah olakšam dušu.
Riječ je o jednoj prokletoj VW-ovoj kanti pogoto kad je riječ o varijanti G-60!
Dizajnerski totalan promašaj, kvaliteta ugradbenih materijala na nivou kakvog razguženog Wartbutga karavana, image (hvala Bogu) daleko gori čak i od mog auta, ležanje jadno ko i u svakog drugog Golfa.

Nemam više inspiracije pa da sumiram-AUTO JE PROKLETA KANTA!

Sretno ti bilo , ako se usosiš s tim koritom!

VR6
04-06-2002, 00:24
Prvo ne obaziri se na Calibrine komentare, nije nikada imao taj auto. Taj auto je glavni suparnik njegovom, pa sada dize svog, kao...

Inace, auto je ok, samo treba paziti kod modela sa G punjacem, bilo je problema, inace G punjac je sam nekako tako konstruisan da se s vremenom pomalo trosi, ali najvise se trosi u slucajevima kada se auto vozi u visokim obrtajima, to G punjac netrpi i ode brzo. Znaci, ako nadjes neki sa neispravnim, a bez puno km (do 150000 km), znaj da je taj auto vrlo brzo vozen, i ako vlasnik govori da ga mili i pazi. Inace, samo taj motor ima mane, ali ako je ok, brz je. Najslabiji motor koji se ugradjivao u Corrado je 16V sa 136 KS. Ima jos G60 - 160 KS, i Corrado VR6 - 190 KS. Corrado VR6, 0-100 km/h 6.9 sekundi, maksimalna brzina 235 km/h.

http://www.premium-autowerbung.de/pkw/bilder/10578.jpg

P.S. Mislim da si nasao pogresno mjesto da pitas za kupnju nekog drugog auta ako to nije Alfa ili Opel. Bolje pretrazi net, pa vidi koliko auto ima fanova, i kakvih divljih prerada upravo Corrada ima, i sa po preko 500 KS.

INTCP
04-06-2002, 00:30
Kakav ti je to ××××× od sportskog auta koji ne trpi visoke obrtaje. A kakav je to vr6 kojemu se raz×××× zatezač distribucije ako se također visoko vrti. Mogu shvatit da meni na miniju otiđe zatezač, al na vr6???

VR6
04-06-2002, 02:35
Nijedan auto netrpi pretjerano, nepise koliko i pod kojim uslovima, mozda kod hladnog motora. Jer bilo koji vlasnik starta svoj G60, pa ga vjerovatno vuce i do 6500 o/min, pa ima ih i sa preko 150000 km koji nisu imali probleme sa G punjacem. Al G punjac je zato dobar, nema turbo rupu, uvjek ujednaceno vuce... A za VR6, mogao si navesti da se Golfu zna desiti da nekada pukne i guma... Vidis, nesto si zaboravio. A to sa VR6 se desavalo kod prvih verzija, do 93 godine proizvodnje.

A vidi, nije VW jedini:

Alfa 155 2.5 V6

Napomenimo da su mnogi motori u automobilima Alfa Romeo stradali zbog pregrijavanja, koje je uzrokovano kontinuiranim klizanjem klinastog remena na pumpi za vodu.

Sta je to, a??

Ona GTA sto je na trci STC-a crknula pored staze, peace car, mozda je to bas razlog. I umjesto da rijese to, oni prodaju novo auto ljudima s tim, bas fino...

Ja, Alenko
04-06-2002, 08:53
Nisam imao, ali sam se vozio.
Ružan, nekvalitetan, malo mjesta, neudoban, previše troši, zastarjeli motori, nije za dulja putovanja (premalo mjesta, udobnost manja nego u golfu (da,da i to je moguće) za grad isto nije (prevelika potrošnja) neke novine navode i prosjek od preko 20 litara. Na news grupama ljudi često traže neke djelove koji prebrzo odlaze.
Na stranicama fanova, također se traže neki rijetki dijelovi koje je nemoguće naći. (zato ima toliko stranica)

Kažu porsche sa sirotinju, a više odgovara slogan porsche za ××××××.
Toliko o tom focvagenovom promašaju.
Prodaja i zadovoljstvo kupaca je bila toliko loša da nikad ni nije izašao nasljednik. Sve je ostalo na propalom pokušaju.


Inače, ××××m, nisam nikad vozio, ali moram malo glumiti našeg voljenog VR6, sve ima svoj razlog.... :smile07:

floki
04-06-2002, 09:25
auto mi se bas sviđa pa bas zbog toga razmisljam o kupnji. Od calibre je sigurno bolji jer je opel uvjek iza VW-a.
VR6 hvala!

INTCP
04-06-2002, 09:28
Remen pumpe za vodu, jao koji kvar. P to moraš biti svjetska budakla da ne vidiš da ti se auto pregrijava. Majmun si vr6, majmun.

floki
04-06-2002, 10:18
http://www.vw-corrado-club.co.uk/images/kevin_finlay.jpg

CLIO SPORT
04-06-2002, 10:25
floki.....meni se prije svidjao corrado...ali sam skuzio da ga ne mozes naci a da je u barem ok stanju....brijem da su ti svi totalno razvaljeni!!!! ako bi bas kupovao corrado onda bi trazio VR6....ipak je to sestak i trpi malo vise oni turbak ili onaj 2.0! :(

Girrari
04-06-2002, 10:42
Ako si fan VW-a onda ga kupi. Za sve VW fanove to je klasik. Inaće, vjerujem da možeš nabaviti neki bolji auto za tu lovu.
Iskreno pojam sportskog auta mi nikada nije bio spojiv sa "narodnim kolima", ali ×××× ga, nekom ni Alfa nije pojam za kvalitetu, pa se moja bliži 500 000 km, bez kvara na motoru.

Ako su performanse onakve kakve je VR6 naveo i još k tome voliš VW, tada ti je taj auto pod mus. Ako ga nađeš po dobroj cijeni i u OK stanju, kupi ga i uživaj u onom što voliš.

floki
04-06-2002, 10:43
to kontam i ja! Malo je onih u dobrom stanju, i jako često mjenjaju vlasnike.

cuore sportivo
04-06-2002, 10:46
stari moj bjezi od tog corada sto je dalje moguce,jer ako zelis auto koji mislis vise vozit nego bit ispod njega onda si fulao model

floki
04-06-2002, 10:55
Jasno je meni da takav auto nemogu kupiti u dobrom stanju, al bi se mogo srediti. Nisam bas VW fan, al taj auto mi je bas zapeo za oko.

nemam druga posla
04-06-2002, 12:07
kupi Opel Mantu ili neku Alfetu u dijelovima ili citavu(isto ti ga dodje) ODUSEVICES OVAJ FORUM!

Dr. Strangelove
04-06-2002, 12:54
jel se to meni čini ili ovaj gore Corrado na drugoj slici ima blatarice... :))

Haki
04-06-2002, 13:20
kupi corrado !!!to je moje misljenje.
:o

INTCP
04-06-2002, 14:22
Ne čini ti se u pravu si . Za polje idealno, samo šta vr6 žali šta nije bilo nekog dizela u njemu od tri litre i onako 150 ks, barem atmosferski.

montoya
04-06-2002, 22:00
to je zvijer od auta! kupi ga... al probaj naci nekog dobrog, jer su ti auti razvaljeni do jaja!

cosmo
04-06-2002, 22:50
nedaj se floki....ostani psinaaaa....

DJ frenky
05-06-2002, 11:47
burajz taj auto ti u drugoj ide 120km/h!

maali
07-06-2002, 22:32
auto je odličan! Imo sam ga 2 godine i bio sam super zadovoljan s njim!

M_7
13-06-2002, 10:17
moj susjed (stevo mi je dokaz) imao je corrado g60 boja od bmw-a m3 zuta, alu -felge, stavio je pragove, auto je bio stavrno super ureden... imao je oko 160000 km kada mu je otiso kompresor, ali imao nekih koji imaju i po 300000 i voze se jos sa istim kompresorom, tak da to nije nikakav uvjet za nekupnju... auto je bio fakat super i da vec nisu tolko stari auti i da su u boljem stanju u hrvatskoj kupio bi vr6 odmah.

vozio
21-06-2002, 10:40
Ide ko metak,nema turbo rupu.Samo pazi na kopresor prilikom kupovine.Ili kupi Calibru pa joj pokrpaj pragove i rubnjake i limar i lakirer če ti platiti pivu zbog pušione.Ili Alfu, vozit češ je dokraja života(ko hoče kupiti staru Alfu?).

Diesel forever
21-06-2002, 10:57
Svaka ti cast "vozio" pa ovdje ipak ima i pametnih ljudi-cestitam.
jos nesto, pardon...hladno pivo ce dobiti Opelasi

Calibra Zender
21-06-2002, 10:59
Baš simpatično kad krelac sam sebi pod različitim nickovima piše hvalospjeve! Čovječe, bolestan si! :smile10:

vozio
21-06-2002, 11:05
vozio i forever nije isti lik.Calibra doj pi tu pivu.Stiže druga od mehaničara. :(

Diesel forever
21-06-2002, 14:06
Vozio imas gajbu od mene kad god hoces.... a za mog Stendera(kitoljubca)...tebe covjek nikad da zgazi, gmizes li gmizes...de ga malo uzmi, ja cu ti cistiti dlakice izmedju zuba obecavam (cackalicom naravno), duzom. :))

Calibra Zender
21-06-2002, 14:15
BO-LE-SNO! :smile10:

g60
04-09-2002, 10:11
najbolji.............aaaaaaaaaaaaa

g60
04-09-2002, 10:13
×××××u glupi......opel imas aaaaaaaakoja hrđaa.šetaj

Black Knight_
04-09-2002, 10:57
Prvo u obranu opela. Jest, opel je u pravilu iamo problema sa rdjom i neke boje su blijedile prebrzo(pogledajte crvene kadette), ali pozivam svakog da digne moju kalibru iz '93ece godine i proba naci rdju. Eto tolko o tome. A sto se tice pragova ja se bar ne bojim da ce se na mojoj kalibri strgat kad silazim s rinzola jer je auto tako slozen da pragovi ne vise ispod sasije nego samo pokrivaju sasiju.

Sto se tice corrada. Auto je sigurno najljepsi folcvagen ikada napravljen. Jedan od ljepsih auta inace onog doba. Ko kaze da je ruzan stvarno ga je usro. G60 ima problema s tim debilnim cudom od kompresora, problem je u tome ako ti se strga zubak ti naplacuje 10 kila maraka zamjenu a toliko dodje cijeli auto. Naravno da se kompresor moze otkacit al onda ostanes s jadnim motorom. Frendu mi je crko kompresor u italiji. Ne moram ni govorit da kad ti crkne turbo jos uvijek mozes vozit a kad ti crkne kompresor ne mozes. Frend je naravno otiso kod zubaka, zubak mu rece cijenu, frend lijepo otkaci kompresor i vozio ga tako neko vrijeme al nije to bilo to pa ga je prodo.
O VR6 verziji ne znam skoro nista, dosta su rijetke cini mi se. Frend mi jedan trenutno ima crveni G60 i fakat ide auto. Nisam se vozio u njemu nego iza njega pa ne znam nista o udobnosti al iznutra izgleda ok, kombinacija crvene i crne plastike.

Al to ×××××× s kompresorom je dovoljan razlog da bjezis od tog auta osim ako ne planiras kupit neku drugu verziju. Sta god da ti vlasnik na×××× o autu ako nije mijenjo kompresor i nema potvrdu za to ja ne bi kupio taj auto.

Znam da se VW dosta potrudio oko lezanja corrada na cesti i sportivo feelinga pa tako imate detalj spojlera koji izlazi automatski na 120 km/h. Takva paznja je rijetka za vidjet al su ga totalno usrali s tim "cudom od tehnologije" zvanim g60.

seyzmo
04-09-2002, 14:43
Eh, ovako. Ja medju svojim autima imam i jednog corrada (bivsi G60).
Zasto ? Kada sam bio mladji, auto mi se jako svidio, pa sam prije par godina ispunio obecanje sam sebi. On trenutacno ima 118 000 km i od prerade (prije nekih 8 mjeseci) ima 208 KS (na kotacima).

Corrada vozim maximalno 1 puta mjesecno i to samo zato sto ima to "nesto" zbog cega sam ga kupio (i zbog cega mislim dati pun ku*ac para za 35 godina starog Shelbya).

Kako inace vozim puno novije aute (koji definitivno nisu VW), pa mi se svaki izlet u "Corrado country" cini ZIVI UZAS. Auto je uzasno tvrd i neudoban (bas cudno, da ne nabrajam sto je sve lose, to vec i znate, pa to je VW), ali jedno moram priznati.

Otkad sam ga oslobodio G60 ladera(zamijenjen vijcanim superchargerom), auto je stvarno blizu necemu sto barem malo zadovoljava (208 KS na kotacima, to je cca. 220 KS na motoru). Jedino sto se jos moze pohvaliti je mozda lezanje. Stvarno... ko je probao, nece se nikada pozaliti na lezanje.

Jedini pravi gust je definitivno 10-ak krugova koje sam s njime napravio po Grobniku. Spusteni prozori, skripanje guma (skupoooo) i zvuk Bahn-Brennerovog vijcanog kompresora. Tko nije probao, nema pojma.


Da skratim, bio sam mlad i lud, nije mi zao. Auto mi sluzi kao podsjetnik na ono sto me "palilo" ranije.

Black Knight_
04-09-2002, 14:51
Eto, prodaj ga covjeku pa si kupi shelby, sigurno je zainteresiran!

Btw, shelby moras uvest kao old timer, to valjda znas pa me zanima je si li se raspitivao koja je procedura za to? Da li su mozda veci porez, trosarina, cestarina, carina, osiguranje ili su mozda manji?

seyzmo
04-09-2002, 15:03
Imam ja vec jednog oldtimera, a i radim u auto-bransi pa mi neke stvari nisu problem.

Jedini problem mi je pronaci GT-a u kojeg se isplati uloziti.

Black Knight_
04-09-2002, 15:11
E, al i mene zanimaju te stvari pa daj reci kako to ide kad vec znas :)

Calibra Zender
04-09-2002, 17:35
Black, procedura je ista ko i za svaki drugi polovni auto.

M MX
04-09-2002, 18:57
Za×××× ti stari sve ovo i kupi nekog ××××nog japanca npr. Honda i riješio si sve svoje probleme..
Ispricavam se ako sm nekog uvrijedio, to je samo moje mišljenje. ;)

Club Italia
05-09-2002, 01:27
seyzmo kojeg oldtimera imaš???

seyzmo
05-09-2002, 07:47
Giulia Sprint 1600 GTA STRADALE iz 65.
I evo.. upravo prodajem tipu. Imao sam ju cca. 3-4 godine, i auto je pravi kult.

Sad bas gledam uzeti GT 500 ili 350, a pronasao sam i jednog DE TOMASO-a kojeg vrijedi pogledati u Sloveniji, i planiram Transa i Bullita dovuci sa mnom

Club Italia
06-09-2002, 02:16
gt 500 http://www.plauder-smilies.de/love.gif

blago vama!!

ako bog da, a valjda oće, ja ću kupit opet Capri-a mkI! samo da para skrpam!!

Club Italia
06-09-2002, 02:37
seyzmo jel ovako nešto

http://www.americandreamcars.com/1972pantera.jpg

seyzmo
09-09-2002, 15:47
ufff boli srce, boli dusa, boli glava

sve boli

Girrari
09-09-2002, 18:12
Jooooj Panterica. Krasan auto iako mi je Mangusta puno draža.

Ipak, moja bi odluka kod nekog oldtimera vjerojatno pala na neki uščuvani Bizzarrini.
E da je više para... gdje bi nam bio kraj!?

alfist_zg
09-09-2002, 19:21
cekaj cekaj cekaj...

seyzmo...jel to neka sala???
ti imas giuliu sprint GTA iz 65???????

daj reci da je istina.
nemoj se saliti s takvim stvarima, srce bi mi moglo strecnut.

doc
09-09-2002, 20:23
evo ljudi prve slike novog VW Corrada, službeno iz VW-a.http://www.a-e.ch/Bitmap/Occasions/Optima.jpg

Serbia GTi
09-09-2002, 21:02
:)) :)) :))
ZMAY!!!!!

Club Italia
09-09-2002, 21:08
e ovo već liči na auto, imaju li neku novu dizajnersku kuću??? :))

seyzmo
10-09-2002, 16:02
alfist...
yup, imam ju jos. Iako necu dugo. Upravo sam ju dobro prodao (talijanu) i za te si pare namjeravam kupiti BEBUUUUUUUUU (citaj gt500)

alfist_zg
10-09-2002, 19:59
ajajaj...pa ubio bi te...pa ja bi ti rucak platio samo da u nju sjednem jednom...ali , nije mi jasno...jel ti zivis u hrvatskoj?
nisam znao da u hrvatskoj ima ta Alfa.

ma joj , pa zadavio bi te sad, imas takav dragulj i nista ne govoris :smile09: :smile09: :smile09:

sad je kasno , ha?

seyzmo
11-09-2002, 17:47
Hm, da.. ta alfa sada je u HR, ali nije bila do sada. jer inace, ja nisam iz HR, a tamo gdje ja zivim (pola godine) za kupiti takav auto trebas samo puno para. Nista drugo. Ponuda je brate velika, pa ti biraj. A za giuliu sam se bio zapalio koooooo, blesav. Stvarno je auto zivi KULT. I sad mi je zao prodati ju, ali isti taj osjecaj sad imam za GT 500 (350), a nemam para za oboje (skupooooo).

Za ovo sjedanje cemo se dogovoriti, ali moze biti bed s voznjom (strane table)

alfist_zg
11-09-2002, 20:20
ozbiljno?
ma nema veze za voznju..samo da vidim tu ljepoticu.
dali je auto u ZG....jer ako nije ,mozda mi je problem trenutno doci negdje drugdje...ako je u ZG ili okolici daj mail da ti se javim.thanks.

joj...jos uvijek ne vjerujem.. :smile07:

seyzmo
12-09-2002, 09:44
ma zasto ne vjerujes... nije to uopce tako neobicno (dobro, mozda je u HR). Ja sam si taj auto (kao i ovog corrada kojeg sam spomenuo i jos neke aute) JAKO pozelio, i kada sam ga mogao priustiti, kupio sam ga bez frke i problema (samo sto tamo za takvu kupnju dobijas beneficije, svasta je jeftinije, drzava ti pomaze u uvozu i tako to). Mogu si samo zamisliti kako bi to u HR izgledalo... 35 tona papira, 35 tisuca kuna za biljege i 35 razlicitih uprava koje treba posjetiti.

fuj, fuj, uzas.

Inace, auto je u Luci (carinsko skladiste...cca sat vremena voznje od ZG) do kraja tjedna, onda Enrico ... ne znam prezime... dolazi po njega.

alfist_zg odlog.
12-09-2002, 12:00
do kraja ovog tjedna??znaci do nedjelje (15.9.) ili do kraja drugog tjedna.
Jer nisam siguran da li bi mogao to nekako organizirati. a jesi ti u Hr ili negdje u dijaspori trenutno?
jer ako nije izvedivo nema veze, nemoj se muciti...ali da bi bilo super ...bilo bi.
Jer gledaj, koliko mi se cini to je inace jako rijedak model, zato sam se jako iznenadio.
nemres usporediti korado i nesto ovako, ali kuzim stvar.
Daj javi ako je izvedivo za tebe, pa cu ja vidjeti, ali ako je samo do ove nedjelje, onda se bojim da je prekasno, jer imam neke family probleme pa mi je malo frka organizirati.
ako su neke info koje nisu za forum moj email je: slaven_cro@hotmail.com

seyzmo
12-09-2002, 13:01
E, ovako... ja sam sada u "domovini" recimo to tako, i u petak navecer dolazim u HR (treba mi par sati, pa mozda dodjem i u subotu ujutro). Covjek preuzima auto u nedjelju popodne. U medjuvremenu je auto tamo, i mozemo ga ici vidjeti bez frke.

Kada dodjem ja cu postati nesto na ovaj forum, pa da vidis ako mozes/zelis i da se nadjemo. Pozvani su svi koje taj auto zanima (ako vas ima), samo da odredimo neki termin.

alfist_zg
12-09-2002, 20:29
evo seyzmo, hvala na trudu...mislim da bi definitivno isao...jer ici ce Girrari sa mnom pa u svakom slucaju cemo ici s njegovim autom, tako da u principu sto se nas tice nema frke....ti javi ako mozes i kad mozes.

Boze kako se veselim :) :)) :) :)) :smile07:

_Stevo
12-09-2002, 20:32
ej alfist kam idete gledat alfu??? ja sam od sutra popodne do subote navecer il nedelje ujutro u zg.
p.s. opet ja sa okupljanjem al ko ga ××××. sutra posle 4 na micevac, ja cu najvjeroatnije bit tam. idem se gustat malo. girarri, alfist,...

alfist_zg
12-09-2002, 21:13
sorry Stevo, ja nemogu sutra...a i da mogu micevac mi nikako nije usput...ajde uzivaj u kartinzima :)

intcp
12-09-2002, 22:52
jEsi ti siguran da imaš GTA sa dodaniom A na gt ne gt veloce sprint veloce, nego gta. Mislim da ne može bit smo gta već i junior. A ti auti su jako jako rijetki.

_Stevo
12-09-2002, 22:54
alfist nema frke. valjda bu se neko zaletil sutra. 90 % sam siguran da idem. joooooooj adrenalina i ganjaja :)

seyzmo
13-09-2002, 07:40
moramo se mi upoznati...auti su mi posao, i ne pravim takve pogreske.

Putujem za par sati, kada stignem u HR, javim se, pa ko voli...

srki 4
13-09-2002, 22:04
a ti si obicno germansko govno,koje samo preferira švabofile koji nisu vrijedni spomena,a znam da je san svakoga seljačine sjest u bmw,pa kakva god bio,ali do tada uzivaj u svome bijlome konju zvanom gnoj,ili kako kazu korito golf 2 1.6 dizel 50ks i 4 brzine,max speed 135 uz zalet od 300 metara nizbrdo,decec samo sanjaj,slatki ti snovi

Calibra Zender
14-09-2002, 01:12
O čemu ovaj gore priča? Dečko, jel ti imaš kakvih ozbiljnijih problema? :smile11:

srki 4
14-09-2002, 09:13
imam problema sa ovakvim seljačinama tipa ali calibra,a i ostala germanska govna koja toliko dizete u nebesa,a najvece seljacine i ×××××i voze jos calibre,e36, to vam je san snova imat,treba vas sve zgazit smradovui jedni glupi ili ovaj corado posrani,××××× vam mater svima koliko god vas ima sljačine teške

Calibra Zender
14-09-2002, 11:53
srki, skokni ti lagano do psihijatra. Možda ti on može pomoći. Ovdje za tebe spasa nema! :(

GTI FOREVER
14-09-2002, 14:36
http://www.awesome-gti.co.uk/images/inters10.jpg

seyzmo
15-09-2002, 17:06
Danas, 19:30 u Luci.

B there or B square

alfist_zg
15-09-2002, 20:03
e ××××ga stari, mogao si reci u 19.25 be there.
vidim ja pusiona moj seyzmo.

seyzmo
16-09-2002, 15:01
××××ga,nisam stigao, jedva sam i ovo postao (ne moram ti reci da sam stigao u zg 15-ak minuta prije toga).

Anyway, frajer dolazi nazad najvjerojatnije ovaj vikend) po certifikat od kluba, pa mozemo onda nesto organizirati.

alfist_zg
16-09-2002, 18:39
ajde onda seyzmo...ali daj onda neka to bude ozbiljno a ne samo Luka 19.30..

moramo znati gdje kako zasto, kako se prepoznati ,di se naci...
nemoras pisati na forum, ako je bed posalji email...dosli bi ja i Girrari.