PDA

Pogledaj cijelu verziju : Stilo Abarth, Corolla Sport ili Octavia RS



Fanatik
02-06-2002, 23:31
Frend mi kupuje novi auto. Nemre se odlučiti za kojeg od ova tri. Svi približno isto koštaju i osim veličine i paketa opreme performanse su im slične. Octavia RS ih malo dere. Pošto ja vozim Octaviu RS i zadovoljan sam s njom i nisam bas objektivan, molim vaš savjet. Da nemam vecu familiju, možda bi se i ja odlučio za Stilo ili Alfu, ali ××××ga Octavija ima najveći bunker, a i gušt ju je voziti. Kakva iskustva imate sa selespeed mjenjačem? Čitao sam da stilo abarth guta ko stoka. :smile11:

VR6
02-06-2002, 23:55
Mozda je najzabavnija Corrola, ali ne znam. Neki su super nahvalili Skodu RS sto se tice performansi i uzitka u voznji. Skodu je i najlakse tunirati predpostavljam. Skoda sa Octaviom WRC nastupa u rally-u i ove godine su odmah u ukupnom poslje Mitsubishja. Vjerovatno je to ok auto, ako si ti zadovoljan onda bi to trebalo biti ok. Selespeed nevalja, spor je, a i vec ima dosta zalbi da brzo ode. A 147 ti je sto se performansi tice skroz slaba, oko 9 do 100 km/h ide najbrza. Stilo nije nista posebno, on je vise udoban nego jurilica, cuo sam da ima dobar zvuk, 5 cilindras. Ako bude Stilo Abarth, 3 vrata, onda Crna ili Zuta boja, te mu najbolje stoje. Crna posebno mi se svidja. Za sta ti prijatelju treba auto, imas jos Clio Sport, VW Lupo GTI, Seat Ibiza TDI. Ili ako moze, da ja kupujem, ja bi najradje uzeo Hondu Civic Type-R, mislim da kosta kao i Corrola Sport tu negdje. Boja Civica Type-R, svaka mu stoji, ali po meni je mozda najbolja crvena.

Fanatik
03-06-2002, 00:14
Ne zanimaju ga mali auti tipa: clio sport ili lupo gti. Jedan o ova tri navedena gore. Performanse, kvaliteta, izdržljivost.

VR6
03-06-2002, 00:35
Navodis u naslovu 3, onda dodajes i alfu, pa sam mislio da oces sve iz te klase. Ja bi Civic najprije, ako on nemoze, onda bi od ovih odluku donjela oprema i tako to. Procitaj testove pa odluci.

Dr. Strangelove
03-06-2002, 07:18
frend uskoro uzima Stila Abarth (vjerojatno već ovaj tjedan) i auto je Mrak! Mrak! Mrak!

Ja, Alenko
03-06-2002, 08:55
Ma da, Fanatik je sigurno zato uzeo škodu Rs, zato jer je peta u rallyu.
Hahaha.
Uzeo ju je zato jer ima veliki bunker !!
Hahaha.
Ili možda da pere one golobrade debile u golfovima Gti, Vr6 i slične, koji je to osječaj kada ti jedna škoda skine ponos, a ti sjediš u golfu, ajde da te neki M5 opere ili porsche, ali škoda, Fanatik sigurno uživa....i ja bi, makar je škodilak. :smile07:

rale
03-06-2002, 09:13
fanatik

kakva su ti iskustva s rs?na papiru auto izgleda jako dobro(cijena,performanse,oprema,...)ali kakav je tvoj(subjektivni)dojam?

i daj malo podataka.....kolko je dugo imas,kolko si presao...
pozdrav

INTCP
03-06-2002, 09:16
Počekaj alfu 147 2.0 JTS.
VR6 šta ×××ך selespped uopće nije spor. Već malčice, al malčice sporije mjenja na više, a brže na niže. Prema tome nije SKROZ spor kako ti kažeš ili kako vrele gume kažu. Ti govoriš samo iono šta pričitaš u tvojim yu časopisima. Jesi ti kad vozio koju alfu nisi. Ja sam vozio golfa i mogu procijeniti. ti ne možeš. zato Tišina

Selespeed spor, koješta. Znaš ko je spor triptronic je spor eto on je spor i svi ostali tzv. robotitzirani mjenjači su sporiji od ručnih. Alfin selespeed postiže jednake performanse u ubrzanju od ručnog i ako je malo sporiji to je zanemarivo možda ima 0,1 sekundu lošije ubrzanje. Sad si seti našao mjeriti da je selespeed ne valja

A ti fanatik. Koliko dođe rs ne znam. Ali definitivno je bolji izbor 156 2,5 jer osim šta je u odnosu na škodu, prvenstveno zbog ovjesa i mjenjača i upravljivosti.

Girrari
03-06-2002, 10:15
Jedini pravi mjenjač s polugama je F1 kod Ferrarija. S njima auto zaista brže ubrzava od normalnog. Ostalo je manje-više šminka, ali i fora.

VR6, ti si kao vozio Abartha, pa znaš da je više krojen za udobnost, nego za sport!?
Dam se kladiti da ga nisi ni uživo vidio.

CLIO SPORT
03-06-2002, 10:40
gle,ja sam vozio 147 selespeeda do rijeke i nazad do zg! i sto se tice mjenjaca...on radi u 2 moda...do negdje 5000 mijenja sporije...a iznad toga promijeni 3puta brze nego sto bi sa manualnim(i to ne ja nego bilo tko) a stvar je ui tome da ga treba skuziti...ima par fora kako da brze promijeni brzinu(ja se cijelim putem igrao s mjenjacem pa sam ga i skuzio) tipa da se gas otpusti malo kad ide brzina nize,itd. ja bi uzeo stila i zbog opreme!!! ima navigaciju i TV i dual klimu i tempomat i 6zr jastuka i jos 100 drugih dodataka za koje u toyoti i skodi nikada nisu ni culi! neka ode na test voznju sa svim tim autima pa nek sam vidi koliko mu selespeed 'sporo' mijenja!!! :)) :))

Calibra Zender
03-06-2002, 11:44
VR6 mesarski Fenikse
Ti se u aute razumiješ ko Marica u krivi kur.c! Živiš u razno raznim kvazi revijama i ×××ך po netu. Pusti ljude koji imaju iskustva da prozbore, a ti slušaj i nešto nauči!

Doctore, jesi vidio žutog Abartha u Varaždinu s VŽ regama? Čiji je to stroj? Od Prikratkog ili nekog lokalnog face?

Alenko
03-06-2002, 11:53
"Selespeed nevalja, spor je, a i vec ima dosta zalbi da brzo ode" ????

Pa ti si lud totalno.
MA pička ti materina blesava, ma audi quattro nevalja, kvari se i svatko ima žalbe na njega.

Gdje si to pročitao u vrelim gumama ?
Pa proklet bio taj bosanaski mentalitet.

Ferrariju motor rikava na 50.000 km, Selespeed rikava već nakon par hiljada, motori se kvare i nepuzdani su, a prodaja raste....i raste...
Osim toga znam čovjeka koji ima baš tu alfu 147 sa selespeedom već godinu dana i oko 50.000 km, mjenjač mu radi kao urica....

VR6
03-06-2002, 15:54
Znam ja da ste vi nedokazni, al eto objasnit cu. Prvo Girrari, vidio sam nvog Stila, jel bio Abarth ne znam. Bio je test u autoklubu u kojem su testirali Stilo Abart, i kazu nije uopste zabavan kao Bravo HGT. Inace, ono sto kazes da jedino Ferrari ima pravi F1, i da samo njemu ubrzava saljanje nije tacno. BMW-ov SMG 2 je vrlo brz, salta brze nego sto covjek moze presaltati. Ovako stoje stvari, obicni vozac u prosjeku salta brzine za 0.5 sekundi, vozac najbrze moze presaltati za 0.3 sekunde, a selespeed salta za 0.7 sekudni. BMW-ov SMG u sportskom modu salta brzine za 0,08 sekundi, a tom brzinom nijedan vozac nemoze presaltati manuelni. U obicnom modu salta SMG za 0,120 s, sto je opet brze nego sto vozac moze presaltati. To je brzina prakticno mjenjaca kao u F1, nevjerujem da i tamo moze biti puno brzi od 0.08 s. A te zalbe kupaca sam nasao na netu, nekim je vec Selespeed odlazio nakon 43000 km, nije svima, ali znaci desava se, nedavno je neko na HR.News grupama rekao da je nekom vozacu nase auto revije dok je testirao Selespeed na Grobniku, nakon drugog kruga vec otisao mjenjac. Covjek iz Vrelih guma, ja sam rekao, on je bio prvak Yu u brdskim trkama, isto se zalio na selespeed da je spor.

Jam on it
03-06-2002, 16:25
Daj VR6, ne seri! Zvat ću NATOI da zroka Bosnu pa da se zgasiš. ×××ך od kad si se uključio. Lijepo te molim, u ime svih(nadam se) da odeš do Neuma malo na more, pa da mi možemo pričat o muškim temama.
Vozih Abartha. Jako mi je zgodan autić. Nisam baš primjetio da puno troši. Iako je vama sve preko 10 litara propast, pitam vas koliko vam troše auti kad se ganjate?
Abarth ima sve kaj vam treba i još više. Ovaj je bio žuti, panoramski krov, puno dodatnih igračaka, TV, Fon, sve kaj ti treba i netreba. Odlično se šalta, ima i tempomat(ako ga znate koristit, dušu dalo za otvorene ceste).

sepra
03-06-2002, 16:31
Quattro se kvari??? Koji to ××××× znači?

speed
03-06-2002, 16:35
neki ×××× a nemaju pojma o cemu pricaju, abarth je zvijer i da ga vecina nas provoza pala bi na guzicu.Svi vi nesto pametujate a vozate aute od 60-70 ks ali su zato svi pametni kad triba govorit o daleko jacim i boljim autima.Ne bi ih znali drzat na cesti kamoli pilotat.Nemam osobno nista protiv sva tri auta.

Fanatik
03-06-2002, 17:27
O.K. Stilo Abarth je definitivno najnapredniji i većina vas je za njega. Ja osobno nisam imao iskustva sa selespeedom ali volio bih probati. Nisam znao da u seriji Abarth ima i Tv. Mislio sam da je upitanju "samo" navigacija, hands free telefon i ostale đinđe.
Rale, Octavija RS je stvarno odličan auto. Vozim ga pola godine i sve mi je draži. Brz je za popizdit! Prije nego što sam ga kupio dosta sam si dumao koji ce mi K... škoda i da li imati povjerenja u Čehe, ali nakon probne vožnje sam se definitivno odlučio to je to. Osim što je cjela konstrukcija ojačana i spuštena, mislim da je i kvaliteta izrade za stepenicu viša od ostalih Octavia.
Sad da idem kupovati razmislio bih i o Abarthu sa tri vrata jer nudi više opreme i igračaka. Octavia RS je veća i ako imaš obitelj, to je njezina prednost plus stvarno je kvalitetna makar je škoda i možda nema neki image ali i to je njezin šarm, pogotovo kad ostaviš iza sebe neki BMW-a. ;)

Jam on it
03-06-2002, 17:57
Ne znam jel to serijski. Stakleni krov nije, to znam. A ove ×××××rije kaj gledaš na središnjem ekranu, to je sve tranu. Treba ti 100 godina da sve skužiš, a onda veselju nikad kraja!
Dođite na Mičevac, bit će žućo, pa se divite...

doc
03-06-2002, 21:49
calibra, onaj žuti stilo je testni od prikratnog i nije Abarth. Jedino mozda ako ne mislimo na isti. Ima jedan srebrni Abarth u Vz. A sad sam vidio kod prikratkog da imaju u izlogu i jedan plavi abarth.

A sta se tice ovog izbora najoblji bi bilo da uzme Stilo Abarth s 5 vratra. I po mogucnosti, ne crni niti srebrni.
A i ovog klinca VR6 nemoj slust sta kaze. Na svakom postu izvali hrpu gluposti, a mnoge aute jos nije niti uzivo vidio. Ali zato on zna da je selespeed spor i da se ljudi zale na kvarove.

dorfm
03-06-2002, 21:52
od ta tri biram hondu civic type-r. cini mi se da je skuplja, al dere ove jade...
obicna zgleda ko ×××××, al sad svaki dan vidim jednu crnu i uzivo je to druga prica, vise ne lici tolko na mono-volumen princip

dorfm
03-06-2002, 21:55
honda, je fina u toj klasi kao-monovol, al za tu paru imas alfonsa-sestaka

cuore sportivo
03-06-2002, 22:03
STILO JE PRAVA NEPRIKOSLOVENA ZVJERKA,STARA MI POSJEDUJE ONOGA SA TRI VRATA 1.8 ,NAS KAKO TO DERE ZAVOJE,VUCE KO BLESAV,NEZNAM KAKO TEK MORA ××××NO ICI ABARTH,A OPREME IMA PUN ×××××,A ZA TU LOVU ABARTHA MISLIM DA MOZES ZA MOZDA MALO VISE LOVE DOBIT JOS VECU ZVJERKU ALFU 156 2,5 ,MNOGI AUTI SU PALI PORED NJENIH 192 KS ,PA I OCTAVIA rs ,ISPROBANO

Calibra Zender
03-06-2002, 22:45
"Ima jedan srebrni Abarth u Vz"

Tako je Doctore, progriješih glede boje. Srebrni je i sigurno je Abarth. Mimoišao sam se s njim na cesti, negdje kod Crnkovića.

Fanatik
03-06-2002, 23:51
Cuore sportivo,
imaš pravo. Alfa 156 2.5 definitivno dere octaviu rs i Abartha, ali ih dere i u cijeni. Većina vas je oduševljena s Abarthom, tak da sam se i ja zapalio.
Idem s frendom na probnu vožnju i ako uspije zasjeniti moju octaviu rs koju je već vozio, uzima abartha. Javim vam o dojmovima s probne vožnje koju bi trebao dogovoriti do kraja ovog tjedna.

INTCP
04-06-2002, 00:26
Evo ovo moraš reć vr6 kao vlasnik octavie rs priznaješ da je 2.5 v6 brža. Ali nije ona toliko brža koliko je brža u zavojima.

VR6
04-06-2002, 03:38
Honda monovolumen, mozda malo lici, ali to je nova moda. Citao sam u dvije revije, auto blic, i vrele gume, testovi po stazi, na dvije razlicite staze radjeni, vrele gume su imale duplo vise auta od auto blica, preuzeli od auto moto sporta test, i u obadvije revije je Civic Type-R imalo vrlo dobre ocjene... Medju najboljim autima sa pogonom na prednje tockove, kad bi kupovao nesto iz te klase sprotsko, ako bi mogao to bi bio ovaj Civic sigurno. Cak i da mi se nudi Audi S3 sa 225 KS dobro bi razmislio prije kupnje.

Calibra Zender - "Tako je Doctore, progriješih glede boje."

Osim sto je blentav, jos i daltonista...

E interceptor, covjek kaze:


"Alfa 156 2.5 definitivno dere octaviu rs i Abartha, ali ih dere i u cijeni."

to nije rekao iz iskustva, jel navodi i Abartha kojeg ne posjeduje niti je vozio, nego po performansama, jel tako stoje stvari. Ima vise KS, bolji start, sad u maksimalnoj mislim da Octavia RS ide 235 km/h, a Alfa 230 km/h, pa je tu malo sporija. Za krivine, sve je moguce, al Octavia ima u rally... dakle neprovjereno.

Sad za Fanatik-a

Ako oce tvoj prijatelj Stila, ja bi samo sa 3 vrata uzeo, s 5 je pomalo ruzan. Inace, ako imas Octaviu znas da je auto ok, a Stilo ima i skoro sekundu slabiji start do 100 km/h sto nije zanemarivo. Sa Octaviom RS u startu uzmes skoro sve aute do 150 KS, dok s ovim Stilom i neces. Kod tih klasicnih auta i kompakta, vecinom svi imaju start do 100 km/h, 8-9 sekudni, dok rijetko koji ima ispod onih magicnih 8 sekundi. Neizdvaja se djabe VR6 kao zvijer od auta, bas zbog onih par stotinki. Iako ovdje to nedjeluje puno, u startu npr. razlika izmedju 8.5 i 7.8 je nekih 15-ak metara, sto se primjeti...

Ja, Alenko
04-06-2002, 08:35
VR6 ti moraš biti političar, ovakvog demagoga nisam vidio niti kod višegodišnjih pijanca u totalnom deliriju. Mesar kažeš, e nije, nego političar :smile07:

INTCP
04-06-2002, 09:32
Pa kakve veze ima rally ××××te. JHesi ti vidio kad ovjes octacie za reli. pa to nema veze s nejzinim. Šta ti misliš da alfa nije u rallyu jer ne može. alfi su uvijek prioritet bile kružne utrke, a ne rally. VW nema nigdje, baš krasno. Ako tvornica ne želi trošiti novac na rally onda ne ulazi u to natjecanje. To nije nikakvo mjerilo.

Fanatik
04-06-2002, 14:36
VR6,
Meni je moja octavia Rs odlična. Frendu ne treba veliki auto, a i na više ili manje stotinki do stotke ne pati. Ne ovisi sve o mašini, već i o vozaču. Da li zna izvuči iz auta najbolje ili ne. Čini mi se samo da RS manje troši od Abartha, a daje bolje ubrzanja i krajnju brzinu, barem na papiru što se Abarha tiče, jer ga još nisam isprobao. Ja sam RS natjerao do 250 km/h. Barem je tako pokazivao, ali opet di ces se tako voziti stalno ko debil. Bitno je da auto reagira kad ti je to najpotrebnije i izvučete iz potencijalnih ××××××. Kad voziš neku moćnu mašinu sigurnije se osjećaš. Sve su to odlični auti i nijanse su u pitanju. Stilo Abarth je tehnološki pravi bonbon i jedva čekam da isprobam sve ×××××rije koje ima u opremi.

Jam on it
04-06-2002, 16:01
Dragi bosanc, VR6! VW se dokazao da radi dobre TDI motore i to im priznajem. Ali benzince napravit, tu su u ku....
Di je sad taj VR6, pa V5, pa G60, pa sva ta ×××××× koja rikavaju na 80tkm?
Diesel, da. Ali benzinac nikad!
Trajnost ima je malo u bedu.

Ja, Alenko
04-06-2002, 19:05
Tdi je pri kraju, kad tad morat će i folcvagen ići na comon rail, a onda slijedi debeli zaostatak za cijelim svijetom koji se fura već godinama na drugoj generaciji common raila...svemu kad tad dođe kraj....a mi ćemo to dočekati na noz, kao i golfa V :smile07:

T-IE
05-01-2003, 22:07
Jest da je tema iz podruma, ali kad nema pametnijih novih tema....

Moj bi izbor bio:

1. Toyota Corolla
1. Škoda Octavia RS (za tu lovu odličan auto)
.
.
3. Stilo Abarth (mnogi mu zamjeraju da nema ni A od Abartha i da je predhodni model bio puno bolji po tom pitanju)

piquet
05-01-2003, 22:43
po meni se sve svodi od tri "zla" izabrati najmanje.
1. fiat stilo (ali ako kupuješ talijana onda je alfa jedini izbor)
2. škoda octavia - valjda neke performanse ali pošto sam imam octaviu ne vjerujem da nešto specijalno leži. moram ponovo spomenuti tvornički tuning sa željeznim šipkama u gepeku-zakon
3. toyota corolla - kako je to odvratno bezličan auto, ako japanac onda civic type-r
napomena: nisam vozio nijedan auto tako da je ovo gore više pjesnički ;)

Frenki
05-01-2003, 23:00
Kaj se mene tice, ja sam gledal, cini mi se da je na novoj TV bil test Stila Abartha, i da bas i nisu bili odusevljeni, ili je bil test u AutoBlicu, nisam siguran sad, jedno od tog dvoje je 100 %.

I ko god ga je testiral, rekli su da opce nije tolko sport u pitanju, kolko udobnost. Ja ga nisam vozil, tak da nemrem rec, ali sjecam se dobro, da su test-vozaci rekli da je taj Stilo vise namijenjen voznji po autocesti, nego po zavojima.

A i potrosnja mu bas nije za pohvalit. Znam da se takav auto ne kupuje zbog potrosnje, ali cini mi se da konkurentni auti sa slicnim masinama trose osjetno manje goriva.

Skodu nebi uzeo nikako, makar je najbolji odnos ulozeno-dobiveno, svejedno to je skoda!

A Toyotu bi mozda jos i najradije. Sigurno ce kvaliteta, pokazat se s vremenom, bit bolja od Fiata, a to kaj je dizajnom losija od Stila, to se lako nadomjesti sa par dodatnih spoilera, pragovi, branici prednji, zadnji, dobre ALU felne i tak...