PDA

Pogledaj cijelu verziju : Alfasud



INTCP
02-06-2002, 17:13
Prvi auto kompaktne klase je Alfasud, a ne vw Golf. http://www.km77.com/reportajes/varios/alfa/gra/3-3-176.jpg

Jam on it
02-06-2002, 17:23
Čitao sam danas popodne CAR magazin iz 1997. Cijeli je broj posvećen ležanju automobila. Ima veliki Handling test, a ima i puno fora iz povijesti. I tu piše o tome kako je koji auto držao cestu prije 20 i više godina. Jako hvale Mini Morris, a Golf GTI sa 4 brzine je lošije ležao od Minija i, slušajte sad, Alfasuda!!!
Čak kažu da Golf GTI 1.8 s 5 brzina nije dostigao Alfasuda u ležanju!!!

INTCP
02-06-2002, 17:30
Pa to vam ja govorim ×××× vam pas m... nedokazanu. Imam minija i znam šta je to. Sad su na njemu polizane gume jer čekam yokohamu već tjedna dana. Ja sam toliko opešten dok letim s tim autom kroz zavoje da je to nevjerovatno. Ja se uopće ne zamaram niti strašim kad počne klizat, a počne jer je unutarnja strana prednjih guma GLATKA. P ato je nevjerovatno. Ne može mi ništa golf četvorka ako imamo konkurentne gume i tvrdoću ovjesa (ISPROBANO).

A alfasud. Pa šta fali alfisud. Fali joj dobar lim. Al kakve to veze ima s držanjem ceste i s tehnikom. Alfa sud imala je taj peh da je napravljena od nekvalitetnog lima s juga italije i u tome je bila kvaka -auto je cvjetao već u prospektu. Inače je bila odlična šta se tiče sportskih performansi, baremverzija sa 75 ks i ležanja ceste i upravljivošću naravno. P agolf je ××××× prema njoj Pa to ne drži ni kurca. Vozio sam golfa 1 dovoljno da bih skužio kako se ponaša taj auto. Ali još gora mu je upravljivost. A GTI verzija ima samo šire gume i tvrđe opruge- to nije to.

INTCP
02-06-2002, 17:32
Nije da mi toliko smeta to za golf jer taj auto nije ni namijenjen toliko tome. Ali kad VR6 tvrdi da je golf stabilan digne mi se tlak.

I sad recite iskreno - da je ovaj auto sklepan od lima od kojeg su sklepane prave alfe sa sjevera, šta bi mu falilo? Bio bi odličan auto u svoje vrijeme, odličnog dizajna i sportskih osobina.

Stevo_
02-06-2002, 19:58
intcp ne bi bas reko da golf tak lose drzi cestu. dobro mozda ovi moji primjeri spadaju u manjinu. moj ujak ima golfa 2 1.8 sa 90 ks. i svako malo ga imam priliku djirat. mogu rec da za auto koji je star 10 god ima odlicno ubrzanje i dobro lezanje. nije da bas pliva kak svi ××××. drugo poznam covjeka koji je profesionalni vozac(kamiona da ne bi bilo zabune) i ima pun ××××× kilometara. ima golfa dvojku 1.6 75 ks. nisam se jednom vozil s njim i mogu rec da vozi trke po cesti. taj golf nije spustan ali je s njim uspio od crikvenice do klostar ivanica biti za 2 i pol sata. po gorskom kotaru nije ni jedan zavoj prolazio ispod 110( osim onih par koji ni sa ferarrijem ne bi mogo tolko proc). sad nevjerujem da taj auto pliva. prije toga je imo golfa 1 dizela. s njim mu je trebalo 3 sata i nes sitno s tim da se po gorskom kotaru vozil u prosjeku 115- 120 a i po autoputu tolko. napomena: taj golf je imo krajnju brzinu od 120 km/h.

Calibra Zender
02-06-2002, 20:20
Stevo
Još si mlad, vjerojatno ćeš nešto s godinama naučiti!

INTCP
02-06-2002, 20:28
Žalim dečko ali golf 1 i 2 su tehnički identični. Znači isto i drže. Moja nona ima golfa 1 dizela, super uščuvanog, jedna od prvih šta je došao na ove prostore. Nisi mogo birat došlo je 10 bijelih komada iz švabije (nije tas). 100 000 km.
Auto je za ××××× šta se tiče držanja ceste. Sve komponente ovjes su u top formi, al uopće ne drži, niti približno kao alfasud ili lancia delta. A upravljivost očajjjjjjjjjjjjjjj. Ili pak raspored nožnih komandi i onko šugavo plitak gas. Trebam li uopće reći da su na tom golfu gume 175, malo bolje michelinke dakle debelo brže od motora pa je svejedno očajan u zavoju.

Max. brzina golfa 1 sa 54 dizelska konja je 155 km/h, a ne 120.

Žalim ali iz mog iskustva golf 1i 2 nemaju šta tražit u usporedbi s konkurentnim autima iz tog doba tipa alfesud ili još bolje 33 koja dere kockicu u držanju.

INTCP
02-06-2002, 20:31
Sad je bio slalom trka na učki i bilo je 2, 3 golfa 1 i jedna dvojka. Nisu se baš proveli. Gledao sam uživo i dosta je bilo ljuljanja karoserije i fulanja i pobiranja čunjeva, izletanja, a brzine su bile mizerne. Ne znam al yužine su bile puno bolje.

dorfm
02-06-2002, 21:20
alfasud sprint versus scirocco

Stevo_
02-06-2002, 21:26
intcp ne kazem ja da golf drzi dobro cestu samo kazem kaj sam cuo iz prve ruke. kaj se tice onog dizela bio je jako u kurcu tak da je iso 120 mozda 125. ipak stoji da je covjek bio za 2 i pol sata(plus minus 5 min) iz crikvenice do klostar ivanica(ak neko zna di je to). to govori samo za sebe. nije da ja hvalim golfa samo govorim cinjenice.

INTCP
03-06-2002, 09:05
Čuj taj čovjek bi tamo s alfom 33 1.3 bio za 2 sata. Taj golf ima 90 ks i prema tome može razviti neku pristojnu brzinu na ravnom. A konkurirati alfi 33 recimo u zavoju nek bolje zaboravi.

Stevo_
03-06-2002, 15:24
intcp covjek je bio sa golfom 1.6 sa 75 ks :) koji ide 160 bar njegov. sad necu komentirat dal bi za 2 sata bio sa 33-ojkom ali ak ima tak dobro lezanje i malo bolju brzinu bio bi i za manje poznajuci njegovu voznju. osim ak se ne bi negdi ubio u sto ne vjerujem. ali dobro necemo vise o golficima vidim da je to omrazena tema ovdje a i ipak je rijec o alfisud :)

Jam on it
03-06-2002, 15:43
Stevodonjacrtica! Ja sam napisao što vele engleski novinari s pun ××××× iskustva. Koji su vozili bezbroj kilometara sa svim autima na ovom svijetu. A ti onda pričaš o nekom svom rođaku čiji golf drži jer ti znaš...
Daj ne seri...

Stevo_
03-06-2002, 15:54
mislio sam da neki ljudi imaju bar malo pristojonosti. ali dobro aj razocarao sam se, nema veze. kao prvo reko sam za jedan auto a ne za sve. a o onom tipu sam samo reko cinjenicu za kolko vremena je doso od jednog do drugog mjesta. nisam reko da taj auto drzi cestu ko da se za nju zakeljio sa super ljepilom. sad ako je to puno vremena za kojih 250 km i jos po ne ravnim cestama onda ok. ali to vrijeme proporcionalno sa udaljenoscu govori nesto samo za sebe. i onda sm u postu sad malo prije napisao da bi taj isti tip doso sa 33 najvjeroatnije za jos manje vremena nego sa golfom. ako je istina ono sto svi pricaju o alfinom drzanju ceste. kaj je da je ipak je alfa cuore sportivo. i ja vjerujem onome sto si ti napisao da su strucnjaci rekli da golf lose drzi cestu. pa normalno je da cu prije vjerovat njima neko nekom ×××× vjetru ko onom bosancu. mislim fakat takve gume stavljat na jadnog golfa. ali ajde ako mu je gust...

Tu sam stal
05-01-2003, 18:55
Da, tu sam stal!

IINTCP
10-01-2003, 19:46
Danas kupim Automotomagazin i nadam se nekoj alfi u rubrici oldtimer. Kad ono Alfa Sud.

Osim temeljitog i jako kvalitetnog teksta ističe se trajnost i pouzdanost mehanike alfe suda koja je po tome ujedno bila i najlošija alfa (Boxer).

Tako uvaženi inž. Marijo Zrna tvrdi:
Unatoč karoseriji, mehaničke komponente zaslužuju čistu peticu. Boxer motor je POUZDAN i ne zahtijerva skupe zahvate... Jeftino održavanje i pouzdanost glavni je razlog zbog kojeg mnogi ovaj automobil kupuju i za svakodnevnu vožnju.

I onda je javi Calibra Zender i tvrdi kako su alfe bile nekvalitetne. A ovdje ima riječ injženjera koji se bavi oldtimerima i zna šta priča.

Ujedno se navode razlozi koji su pokopali alfu u daljnjih 30 g. (štrajkovi, inaćenje, šlamperaj, neukust seljačina s Juga, preopterećenje radnih mjesta, mafijaške malverzacije, netrpeljivost konkurentskog Fiata koji je čak angažirao mafiju da uništi ured glavnog konstruktora Suda.
DKW_
Gost Poruka poslana: 30.12.2002. 19:46:59 : odgovori :
--------------------------------------------------------------------------------
Imao je i Auto Klub u "Vremeplovu" Alfasud i Montreal.

Alfasud je po konstrukciji bio napredan do jaja u svojoj klasi.

Ali ruski pleh ostavljen na otvorenom, šiban morskim vjetrom je ujebao i Alfasud i Alfu i "ode mast u propast"...

Bilo pa prošlo....
Calibra Zender
Registrirani korisnik Poruka poslana: 30.12.2002. 19:58:07 : odgovori :
--------------------------------------------------------------------------------
Baš bih rado upoznao tog Devčića iz Auto kluba! Profilira se kao ljubitelj old timera!
DKW_
Gost Poruka poslana: 30.12.2002. 20:00:15 : odgovori :
--------------------------------------------------------------------------------
"Zemlja koja ima takvu omladinu, ne mora se bojati za svoju budućnost..."

J.B.Tito
Calibra Zender
Registrirani korisnik Poruka poslana: 30.12.2002. 20:09:14 : odgovori :
--------------------------------------------------------------------------------

alfist_zg odlog.
Gost Poruka poslana: 30.12.2002. 20:23:46 : odgovori :
--------------------------------------------------------------------------------
hahaha DKW

mislim da bi taj Devcic trebao opet neki tekst o Alfama.
Calibra Zender
Registrirani korisnik Poruka poslana: 30.12.2002. 20:34:07 : odgovori :
--------------------------------------------------------------------------------
Mislim da ne bi. Ionako se širi izvan rubrike vremeplov pa me polako prati osjećaj njegove sveprisutnosti!
dkw_
Gost Poruka poslana: 30.12.2002. 20:36:53 : odgovori :
--------------------------------------------------------------------------------
Calibra, onaj citat iz "slavne prošlosti" mi je samo tako pao na pamet.

Tko zna šta će bit u onom "Vremeplovu"... ima tih kanti... nije on spomenuo još hrpu toga... a ameri, a japaneri...

Fali tu još puno toga.... ima tu materijala do penzije....
Calibra Zender
Registrirani korisnik Poruka poslana: 30.12.2002. 20:43:16 : odgovori :
--------------------------------------------------------------------------------
Ne znam samo odakle mu volja! Ali mislim da je već krajnje vrijeme da bude nešto i o Manti. Pa valjda i ta kanta ima mjesto u toj rubrici!
DKW_
Gost Poruka poslana: 30.12.2002. 20:50:43 : odgovori :
--------------------------------------------------------------------------------
Da samo Manta.... a gdje su ostali samo Opeli... Recimo GT-mala Corvetta, pa Rally legende Kadett GT/e, pa Ascona 400... pa oni USA/D klonovi... Kapitan, Admiral, Diplomat, pa onaj veliki coupe Monza (to je ili Ghia ili neko od tih velkih guba dizajnirao) pa onaj raketni RAK od prije rata ... ej, sad ću vam stisnut sliku:
Opel RAK2, 1928.
Gost Poruka poslana: 30.12.2002. 20:54:20 : odgovori :
--------------------------------------------------------------------------------

cezy_
Gost Poruka poslana: 30.12.2002. 22:23:21 : odgovori :
--------------------------------------------------------------------------------
Promotrite zastavu n

rale unlog
11-01-2003, 10:14
zar nije prvi kompakt(1965) bio renault 16?



http://www.r16site.com/stories/MyCars/EUC502front.jpg

INTCP log dead
11-01-2003, 11:25
Ovo baš ne liči na kompakta, prije je karavan.

gtt
11-01-2003, 15:14
Renault 16 je bio prva peterovratni automobil u limuzinskoj izvedbi uopće i to 1965. godine i to sa neovisnim ovjesom i koncepcijom ispred vremena.Svi kompakti su peterovratne limuzinem i na ovu temu bi se dalo raspravljati,vrlo zanimljivo!! :)

Mazdohist
11-01-2003, 16:04
Tako je rale.
Renault 16 je prvi kompakt. Pravi stručnjaci kažu tako, iako sam i ja u nekim novinama pročitao da je prva bila AlfaSud. Nisu ni novinari sveznajući, pogotovo naši. Neki još uvijek tvrde da je prvi bio VW Golf!
Mislim dsa bi po redu išli:
1. Renault 16
2. Alfa Sud
3. VW Golf

Inače, imao sam AlfuSud iz ´83 (80KS)i mogu reći da je auto čisti užitak za vožnju.

INTCP log dead
12-01-2003, 13:49
Ovaj reno mi djeluje dosta veliko za kompakta. Pogledajte koliki je prednji poklopac. Ima li tko dimenzije' Pa nie auto kompakt zato jer ima 5. vrata, Onda je po tome i laguna kompakt.

gtt
12-01-2003, 17:36
Pod peterovratni mislio sam na peta vrata od prtljažnika i njihovu izvedbu i kompletno integriran prostor unutrašnjosti što je slučaj kod svih kompaktnih automobila.

Mazga
12-01-2003, 17:49
Prvi kompaktni i automobil uopće u tome smislu riječi bila je jedino Mazda1!

golobradi DAlibor
12-01-2003, 18:16
×××××čine gologuze napaljene samo ste na netu i ××××te jedan na drugoga prljavi smrdljivi na govna ×××××i usrani iz××××ni i to još nemate pojma o autima. Mrš sa neta svinje. :smile09:

Mazdohist
13-01-2003, 09:32
golobradi, odi guzu tatu i reci mami da mi je pidžama ostala ispod kreveta.

sinisa2
13-01-2003, 14:48
koja se to alfa 33 moze mjeriti s kockicom moja 33 sa 105 ps pusi od 318i lezanje je tak tak ,a potrosnja da ne pricam 12 l min :smile11:

zonta
13-01-2003, 22:02
Onaj R16 ima dimenzije (d*š*v) od 4230-1620-1450, pa mislim da ipak ne spada u kompaktnu klasu. Pogotovo što se u isto vrijeme proizvodio R8 koji je po dimenzijama (nepuna 4 metra) više spadao tu.

INTCP log dead
14-01-2003, 01:35
Ohoho, pa to je više srednja klasa.

Rekao sam alfa sud je bila prva. To što neki auto ima odsječen zadnji kraj ne znači da je kompakt.

rale unlog
14-01-2003, 05:56
al alfa sud nema 5 vrata jer se ne otvara cijeli gepek,ko i miniju


ne znam da li je poslje to promjenjeno kao sto je slucaj s kadettom,ne sjecam se

inace mislim da 60-klase auta u danasnjem smislu nisu ni postojale,ali 4.2m mi je ok za kompakta,takvi su i danas

rale unlog
14-01-2003, 05:57
inace, alfa sud mi je skroz ok auto

dorfmeister
14-01-2003, 11:05
ja imam e30 316i 102 a brat 33 1.5 105 ks.utrkivali smo se i oprao me za duzinu i pol auta i to cijelo vrijeme do nekih 130. jedino mi se cini da malo bolje mogu krenut s bmw-om, al sam si tak s×××× kuplung. na maximalnim brzinama alfa je nevjerojatno mirna i jako dobro slusa promjene smjera dok mi bmw plese, ko neka barka. vise je slozena za starceke. alfa dobro lezi al vjerujem da bi ju nad×××× s bmwom jer sam se naucio proklizavat a to je jedina super stvar kod bmw-a i kaj je plastika cvrsta, opcenito je auto puno cvrsci. i mjenjac je sigurno duplo bolji. i kocnice su bolje. al na kraju ipak bi uzeo alfu, ljudi se cude kad cuju da cu prodat bmw-a da bi kupio alfu. trenutno trazim starog spidera pa ako netko zna nesto o uvozu, registraciji, homologaciji tog prekrasnog oldtimera nek se javi. i zanima me da li se moze uvesti cetvrta serija.
alfisti jeste dobili videokazetu spidermana za novu godinu od kluba. na sekundu se vidi giulia coupe

sinisa2
14-01-2003, 14:39
mjenjac ti je koma kod alfe pogotovo 2 brzina , a sta se tice kvalitete motora alfa 33 je uvijek auto za serafljenje , a servis ti moze obaviti jako malo majstora pola njih ne pozna box-era. Brzina ti je alfe cca 190

sinisa 2
14-01-2003, 14:40
mjenjac ti je koma pogotovo 2 brzina krajnja brzina oko 190 , a servisera nema nigdje svi se boje dirat motor. A na motoru svako malo treba nekaj serafit

d
14-01-2003, 16:39
znam otiso je sinhron na drugoj na nekih 100 tkm

d
14-01-2003, 16:40
alfasprint iz podsuseda sarafi po mojoj

Ho-Ho
26-01-2003, 12:41
AlfaSud je do sada najbolja Alfa Romeo! Istina bok, ne valja ništa, ali je ipak bolja od sadašnjeg alfinog dreka! Tak da znate, vi švabofili i francuzofili!