PDA

Pogledaj cijelu verziju : OMV ili INA



Interceptor
01-06-2002, 16:52
Šta točite. Ovaj naš ili OMV. Nisam upućen, ali da li je OMV čisto uvozni iz Slovenije ili Austrije :smile11: Dali je takva presudna razlika da je bolje točit omv :smile11: :smile11:

BM
01-06-2002, 18:15
Ja sam se malo raspitivao u vezi EURODIZELA pošto sam naručio 307 HDi i rečen mi je bilo od za to pitanje stručne osobe da su to ustvari sada potpuno ista goriva i da u potpunosti zadovoljavaju zahtjeve modernih common rail dizela...

doc
01-06-2002, 18:19
ja izgbjegavam INU kolko god je moguce.

mentor
01-06-2002, 20:12
Čemu dilema ???? Pa OMV. Ne gledajući škodu koja je riknula na 60 000 zbog ininog dizela mislim da ina i dalje nema baš dobro gorivo. Ja točim zelenu 98-icu ili 95-icu. Kad točim na ini smrdi mi iz auspuha katastrofalno i tank mi se prije potroši (20 do 30 km manje). To je meni dovoljan dokaz da ne točim na ini.

mara
01-06-2002, 20:22
moj tata radi na ini i ja mislim ovako.logicno gledano buduci da smo mi balkanci gladni novaca i nikada nam nije dosta,mali lazu da bi vise dobili a veliki da bi dobili jos vise.tata kaze da muljaju sa gorivom i oni mali(moze i privatnici).tj male muljaju veliki jer su oni mali.neki mi kazu da im auto ide bolje kad tankaju na omv

Calibra Zender
01-06-2002, 20:32
mara
Kaj veli stari, kolko vode rukne na litru benzina? Deci? :))

Nabere se, ne?

cosmo
02-06-2002, 15:55
Ili kolko starog motornog ulja na litru dizela. Ha Ha :smile07:

Calibra Zender
02-06-2002, 20:04
Koliko god da sipa očito se isplati jer Mara skače s Golfa dvojke na Alfu 156! ;)

mara
03-06-2002, 06:07
opet mi je netko ljubomoran!!!e moj calibra!tebe samo mama voli

Dr. Strangelove
03-06-2002, 07:11
frend mi je prije radio na OMV-u i uvozili su Eurosuper 98 drito iz Austrije, a Eurodiesel iz Italije i ta goriva su bila mrak!... ne znam kak je sad a i dalje tankam na OMV-u... jedanput sam se grdo opekao na INI... tolko je bilo vode u 95-ici da je par puta grunulo iz motora .. ono ko u starim c/b filmovima (Stanio i Olio i te spike... :)) )

xan22to
21-12-2002, 18:22
OMWOMWOMWOMWOMWOWMOWMOWOMWOMWOMWOMWOMWWMOWMOWOMOMW OWMOMWOOMWOMWWOMOMWWOMWOKMOMWOMW

DKW_
21-12-2002, 20:41
Na Ini tankam samo kad sam negdje između Miljevaca i Sinja...

Kad tankam na ini, auto:

1. cuka i ne ide glatko
2. dobim malo za puno love
3. Potrošim i to brže nego inače

Kad tankam na OMV (naročito 98, ali ni 95 nije za bacit)

1. Auto ide puno glatkije
2. potroši dosta manje

Živa istina... nije autosugestija, jer se stvarno osjeti.

Dakle, OMV 10/10, Ina nula bodova.

vozač
22-12-2002, 18:46
Za one koji ne znaju OMV gorivo koje prodaje kupuje od INE. ;)
Koga zanima neka pita na OMV pumpi deklaraciju o kvaliteti robe na kojoj piše rafinerija proizvodnje.

Girrari
22-12-2002, 20:53
Mislim da nije problem u Ininom gorivu, nego u onoj "mučkalici" kaj naprave na benzinskoj te u šugavim uređajima koji kradu barem jednu litru na natočenih pet. Nekak živim u uvjerenju da do pumpe dođe sasvim dobro gorivo, a onda... prljavi rezervoari, doljevanje vode i bogtepita čega, varanje na uređajima...

Black Knight_
23-12-2002, 13:01
Moja calibra je toliko dobro auto da to ide i kad dizel natankas. Ne moze njemu nista INA gorivo, pa to je ko desert nakon loz ulja kojeg inace tankam!!!!

:)) :)) :))

King
24-12-2002, 19:21
Ljudi o cemu pričate,pa INA ima monopol na naftne derivate do 2005.g.,pa OMV mora gorivo kupovat u INI,a druga je stvar sta ovi naši primitivni autoprijevoznici i ljudi na pumpi liju u benzin!Slovenci ne liju ništa jer su savijesni i ne misle nikog zajebat kao ovi naši balkančine!

seyzmo
24-12-2002, 19:43
Ova se tema ponavlja (kao i vecina drugih)...

Na OMV-ovim pumpama (mozda ne na svim, ali na vecini sigurno) se NE TOCI ININO GORIVO. Ako nekoga zanima, ovo je DOKAZANO. Mi smo masno platili istrazivanje za kvalitetu goriva (za jedan auto koji ne podnosi INA smece). Rezultati sa par OMV pumpi su IDENTICNI rezultatima sa pumpi u Austriji. A i BTW, kada tako kaze Bradic, onda je valjda tako.


Inace, oba svoja auta tocim na OMV-u, kada me natjera potreba, tocim na INI i to sto je manje moguce, jer auti ne rade smireno i vise trose, sto mi se nikako ne svidja.

odluka je na svakome.... mene INA vidi jaaaaako rijetko

DKW_
28-12-2002, 00:21
Eto, to sve skupa nisam znao, ali se stvarno osjeti razlika.
Tko živi u Zagrebu ili Samoboru, možda je najbolje tankat onih 3000 metara od granice, čim uđeš u Sloveniju...

Vuce
28-12-2002, 00:28
Koje sve gluposti ljudi pišu.Jel netko od vas probao u čašu naliti malo dizela sa jedne i druge pumpe. Ogromna razlika već na pogled.Druga stvar OMV je u Austriji osvojio i nekakve nagrade za kvalitetu goriva, a nije istina da Ina ima monopol i da netko MORA kupovati od njih. Ja sam tri godine radio na Jankomiru u špediciji i mogu vam i dokazati tko uvozi a tko ne.

Miro RI
28-12-2002, 00:40
Ej ljudi točno je da iINA ima monopol i da OMV kupuje i da mora kupovat!Čitao sam ovaj post pa me zainteresiralo i raspitao sam se o tome(bratić mi radi u Urinju) i kaže da je to točno!Kako može bit različito gorivo kad se i za INU i za OMV gorivo toči iz istih tankova od 50 000 litara!

DKW_
28-12-2002, 01:52
Svaki post druga teorija!

Jedni kažu da je ono što je u spremnicima OMV-a INA, a drugi da nije.

Je ili nije?

Da li je to Inin shit ili se gorivo uvozi odnekud?

Dogovorite se...

TRANS AM_odlog
04-01-2003, 11:18
O ovoj temi se već raspravljalo. Seyzmo i ja smo svaki svojim kanalima provjerili čijeg je porijekla gorivo na OMV-ovim pumpama. Stiže iz Austrije i Italije, a proizvođač je Shell. Samo u slučaju velike frke kupuje se benzin od INA-e i to u najvećem iznosu od 20% na kapacitet. Monopol INA-e i ostalo nadrobljeno u raznim postovima su notorne gluposti i laprdanja tipa čuo sam od strine.

DKW,

dobro kaj ti stvarno čekaš proljeća za naslikavanje mog' TRANS-a? ;)

Calibra Zender
04-01-2003, 12:08
Trans, već smo se te Doc i ja mislili kontaktirati pa da ti donesemo kablove ili pomognemo malo gurnuti auto... pa mjesecima nije mrdnuo s mjesta! ;)

Već sam te bio jednom pitao za performanse. Daj mi molim te reci ubrzanje i max v. Sjećam se da si pričao kako si oprao nekog međimurca u E36 M3 pa me zanimaju tvoje brojke. Jednostavno ne vjerujem da imaš ispod 5.5 do stotke, a sumnjam i u mogućnosti ovjesa naspram BMW-a. Pa ameri su poznati po ogromnim zapremninama i maloj snazi i jednostavno mi priča da si oprao M3 ne drži vodu.

DKW_
04-01-2003, 12:43
Trans,

:smile07: ,


neprijatelj prisluškuje....

Čujemo se....

:smile07: