PDA

Pogledaj cijelu verziju : Umjetna inteligencija(?!)

anastasia
01-06-2002, 09:56
što mislite postoji li to?
hoće li Al uspjeti stvoriti Boga i hoće li to dovesti do istrebljenja čovječanstva? Ili će se okrenuti Shrikeu i uništiti cijelu Hegemoniju i Odstranjene i sve ostale?

pročitajte KNJIGU I ZNAT ĆETE :))

isus
01-06-2002, 14:02
to je savršena knjiga. pročitao sam je dva puta dosada. nevjerojatno djelo.

anastasia
02-06-2002, 12:08
jest,knjiga je odlična. no čitala sam i boljih.

Clockwork
02-06-2002, 20:08
Ima i boljih. Npr. Blade Runner.

isus
02-06-2002, 20:19
film je bio nedorečen i precijenjen. tko je napisao knjigu ?

Clockwork
02-06-2002, 20:22
Prezime: Dick

isus
02-06-2002, 20:23
možete nabrojit te knjige koje smatrate boljima od hyperiona ? svakako bih ih htio pročitati.

Clockwork
02-06-2002, 20:27
To su subjektivne stvari. Ne znači da je za tebe i jedna bolja od Hyperiona.
Pa stoga neću nabrajati.

100
03-06-2002, 23:10
Daj mi molim te reci koja je to knjiga Blade Runner, to ti je ima filma... knjiga se zove Do androids dream of electric sheep ili tak nesto

Clockwork
04-06-2002, 08:36
Orginalni naziv iz '68 je "Do Androids Dream of Electric Sheep". Ali se sadašnja izdanja pojavljuju pod imenom Blade Runner - Do Androids Dream of Electric Sheep. Pa je onda puno jednostavnije i razumljivije napisati samo Blade Runner.

isus
05-06-2002, 08:54
ima jedna knjiga "četiri godišnja doba", čini mi se kingova. posljednja priča je remek djelo iako ima samo tridesetak strana.

Clockwork
05-06-2002, 09:16
Meni je OK Bojno polje Zemlja.

isus
05-06-2002, 21:37
ajde i tu nabaci autora.

Clockwork
06-06-2002, 12:09
L.Ron Hubbard. On je inače utemeljitelj scientološke crkve. Travolta je prema knjizi napravio jako loš film.

_bog
27-04-2003, 18:13
umjetna inteligencija je samo pitanje vremena. isto kao što su se s vremenom počeli ponavljati neki organski spojevi u određenom redoslijedu, tako su se počeli ponavljati i neki elektronični sklopovi u određenom redoslijedu. sada polagano nastaju. jednom ćemo napravit mašine koje će imat brži mozak od ljudskog (zasad su još uvijek sve ispod 10%, iako kod mnogih ljudi nebi čovjek povjerovo, al ipak jest (većina procesorske snage ljudskog mozga ide na podsvijest i vegetativni sustav)).
samo još treba odgovarajući softver, a i njega nebi trebalo bit problem napravit.

ai je jednostavno slijedeći stupanj evolucije.

isus
27-04-2003, 22:30
da, slazem se da je ai samo pitanje vremena. ali isto tako je i teleportacija ljudi preko pola galaksije samo sto to nece biti u tako skorom vremenu. proci ce stoljeca prije pojave umjetne svijesti i cini mi se da ce i tu vecu ulogu imati "priroda" (slucajnosti) nego ljudska ruka. mislim da ljudi precjenjuju brzinu pojave ai zbog toga sto smetnu s uma jednu stvar: bioloska svijest razvila se slucajno kao prilagodba zivota u nastojanju da prezivi. sad i jos dugo vremena tehnoloska svijest jednostavno nece imati razloga da nastane a imam jak osjecaj da je mi ljudi necemo znati sami napraviti. cini mi se nuzno da najprije napravimo neki jednostavan oblik kompjuterskog zivota, nesto ko vec postojeci virusi koji imaju osnovne funkcije (razmnozavanje, rast, bla bla...) damo im osnovnu naredbu ZIVI!, podvrgnemo ih mutacijama, pokusamo ih "pobit", i jednostavno se nadamo da ce mutirat dovoljno da prezive nas napad. isto tako, mozemo se samo nadati da ce jedna od tih mutacija biti svijest. u hyperionu je pisac jako slicno zamislio nastanak ai. hyperion rules!!!

Uhlm
29-04-2003, 14:13
Knjiga je OK. Sto se tice AI-a mislim da se neće pojaviti u tako skoroj budućnosti. AI će nastati kao slijedeći korak u evoluciji, razvit će se iz spoja čovjeka i stroja.

smješko
05-05-2003, 18:24
:)

Clockwork
05-05-2003, 19:41
Umjetna inteligencija? Samo kakva?
Ljudska ili majmunska ili svinjska ili ...

MaraJade
05-05-2003, 19:51
:URL=http://www.forum.hr/showthread.php?s=d7743a39d2fb8132274e8e0a4d2498bb&threadid=8981:klikni se:/URL:

MaraJade
05-05-2003, 19:54
:URL=http://www.forum.hr/showthread.php?s=d7743a39d2fb8132274e8e0a4d2498bb&threadid=11143:klikni se amebo:/URL:

_bog
08-06-2003, 01:28
dobar link...

evolucija se događa, i mi je ne možemo zaustavit. bilo bi djetinjasto vjerovati da je čovjek, ovakak kakav jest zadnji stupanj. isto tako da su današnji organizmi, samostalna i samoodređena bića, krajnji oblik života.
čovjek sve više postaje dio jednog većeg organizma. obična stanica u sistemu koji funkcionira bez njegovog aktivnog učešća.

kad se ozbiljno razmisli, u čemu je razlika između 'živih' organizama i sustava, zajednica iliti država?
obadvoje imaju funkcije za preživljavanje, funkcije za razmnožavanje i funkcije za pronalaženje najboljih (onaj sustav koji je lošiji jednostavno izumre). međusobno se bore, ubijaju, sklapaju saveze i rade sve stvari kao i obična živa bića. čak su inteligentni, sposobni da uče i da primjene naučeno.

na kraju krajeva smo svi dio velikog organizma. zajdno ga kroz interakciju činimo da funkcionira. isto kao neuroni u našim mozgovima. možda čak već postoji nešto kao zajednička svijest (simpificirano kao javno mijenje). jedino što je mi nismo sposobni pojmiti, isto kao što neuroni ne mogu spoznati što je to ljudski um. i unatoč tome funkcionira.

isto kao što se mi uklapamo u sustav, tako će se i 'umjetna' inteligencija (jeli stvarno umjetna, ili je isto tako prirodna kao i sve ostalo? dobro, nastaje na drugačiji način, no možda će razlika između umjetne inteligencije i čovjeka u budućnosti biti kao razlika izmeću biljaka i životinja...) uklopiti u njeg i postati nužnim dijelom koji će činiti da funkcionira. iz čistog razloga što će oni sustavi koji je ne budu imali biti evolutivno slabiji i izumrijeti, te će na kraju ostati samo oni koji je budu koristili.

evolucija, čista evolucija.

isus
08-06-2003, 08:18
sve više ti se sviđa ideja oponašanja ustroja života u različitim medijima/okolinama.

"možda čak već postoji nešto kao zajednička svijest (simplificirano kao javno mijenje). jedino što je mi nismo sposobni pojmiti, isto kao što neuroni ne mogu spoznati što je to ljudski um. i unatoč tome funkcionira."

revolucionaran koncept. ali ima tu nešto. o ovom ću stvarno razmisliti.

p.s. treba nam kiša. :))