PDA

Pogledaj cijelu verziju : BUDUCNOST - VOJVODINE

PROROK
07-03-2009, 17:48
Vojvođanski dužnosnici su u četvrtak dobili prijetnju da će biti »osuđeni na smrt« ako bude usvojen novi statut Vojvodine, koji predviđa viši stupanj autonomije ove srbijanske pokrajine.
Prijetnje smrću upućene su čelnicima Skupštine Vojvodine, predsjedniku Saveza vojvođanskih Mađara, Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenadu Čanku, predsjedniku Pokrajinskog odbora Demokratske stranke Dušanu Elezoviću, te predsjedniku Pokrajinskog odbora Socijalističke partije Srbije Dušanu Bajatoviću.
Pismo su potpisale organizacije Jugoslavenski patriotski savez, Patriotski savez Srbije, Mađarski patriotski savez i Vojvođanski savez patriota, prenijela je agencija Beta.
Pismo je stiglo iz Beograda na adresu Skupštine Vojvodine, a pokrajinska Demokratska stranka je ocijenila da su prijeteće pismo uputile »kvazipatriotske organizacije« koje se protive usvajanju statuta Vojvodine, te se ističe da to neće zaustaviti dalju demokratizaciju i europski put Srbije.
Novim statutom predviđeno je da ova srbijanska pokrajina može zaključivati međunarodne ugovore, osnivati predstavništva u inozemstvu, donositi odluke u području poljoprivrede, obrazovanja, gospodarstva, zdravstva, a pokrajinom će upravljati vlada a ne, kako je do sada bilo, Izvršno vijeće.

ja,
08-03-2009, 05:20
to su samo provokatori kojima se zivot svodi na prociranju ili izazivanju krvoprolica.Sta misle da Srbi nemaju pravo se uspritiviti na bilo sta jer ce se u protivnom smatrati najgorim ili ce ih zapad kaniti a mozda i bombarovati.Pa srbima bi bilo pametnije da se konacno dozove pameti i stavi svoje ljude na vlast koji ce stititi svoj narod a ne interese zapada i susjedski lesinara.
I tako ako sute ne pise im se dobro ko je njima dao Autonomiju ,kad su trazili od tudjmana odma ih je rijesio protjerati do zadjeg iz kako kazu njihove zemlje ,pa ne moze njihova zemlja biti svugdje a od drugih nigdje.
Eto sta su dobile te odmetnice sto su se odmetnile prije petnestak ili dcateset godina ,Boga mole da ih Bog uzme a on ih predaje djavlu .svi se guse u dugovima i opet neprstalno jaju za srbima ,sad sigurno sto ih srbi ne finasiraju.Da je se ocijepiti ali da nekako Srbi se staraju o njima to bi bilo dobro ali da su sto dalje od njih ,samo da ih finasiraju i izgradjuju to bi bilo super.
Eto od slovenije ,bosne , hrvatske cgne gore ,makedonije ,,,,sve i jedna je jad i bijeda.Srbija im moze jos uvijek uzor biti a Kosovo da se ne govori sto se doprema svakodnevna humanitarna pomoc i prisiljava srbija da im dopremaju sve sto im je potrebno.Da nije zalosno bilo bi smijesno. :smile17:

Oteli ste
08-03-2009, 11:47
i okupirali kosovo 1912/13, Vojvodinu 1918 -

Treba to jednom i vratiti! Nista nije vjecno - Tetko!

ocito je
11-03-2009, 12:06
da je Tetka KONACNO naucila os´dnosno usvojila odredjena znanja!

Ja sam da se forum zatvori - samo neka mi neko to potvrdi...ili da zamolimo moderatora - da izbrise SVE! pa da neko pocne ponovo od nekakvog pocetka - samo da ima pobnekog ko ce pripaziti da se ne uvuce neko kukavicje jaje poput nase Tetke...

a ko
11-03-2009, 16:37
ti je tetko kukavce :)) ni ti sam pojma nemas koga zoves tetko jer si Peshkir stari posineli pa u svakom vidis istog :)) Koliko vidim tu se javlja vise osoba ispod kojih ti mlatrasa sa tom psihopatskom rijecju tatka jer to ti je kukavcu neka postapalica na koju niko tu ne obraca paznju.Tako ti je kad se starac petlja sa mladim ,htio bi nesto reci ali je izlapio pa lupa bez ikakve veze. :))
Ti ne samo da si Tetko jer to je za tebe prefina rijec ,ti si trula stara baba ili nona cangrizava koja mrzi samu sebe ,pa i cijeli svijet. :)) :smile17:

sta su
11-03-2009, 16:45
nacisti smislili ; oduzeti Srbima sad i Vojvodinu jer misle da ce sa time prisiliti srbe da pocrkaju od gladi jer vanpiri znaju da je vojvodina dio srbije koja hrani cijelu Srbiju pa i sire.I zar nisu ti anti srbi najvece sotone koje je svijet mogao da vidi u zivotu.Ona i Amerika je zivila za to ,da druge gazi i ponizava ,da im otima i kezi se u lice ,ali Bog rece stop.Sad ces osjetiti svacije muke na svojoj kozi. Srbima neka otmu i Vojvodinu ostace zivi ,nije to prvi put .Bog je uza Srbe to je najvaznije ,ali se pokazalo kroz Istoriju da Bog natjera bas te koji su nanosili Srbima zla da zavise od Srba i da im Srbi na kraju budu staratelji i gazde.Sto znaci radi sta hoces ali ne i dokle hoces.Najsladje je se smijati zadnji.

ETO NIJE
11-03-2009, 22:26
Mogao izdrzati - Niko Srbima nece uzeti nista sta njima pripada!

Pitanje je DA LI VOJVODINA PRIPADA NJIMA? TO JE PITANJE! Oteli ju 1918 - skoro 100 godina - dobar dio je bio hrvatski - Pa neka odluce oni koji su za te stvari - Samo to ne smiju biti Srbi (GRDZE!)...

Pa nije ni
12-03-2009, 00:27
Istra ni Dalmacija ni Branja pripadale Hrvatskoj, pa danas pripada.

Opet neko tvoje pravo sta je cije bilo za vreme Marije Terezije i ranije.

Dokle ces da te ucim na kojim osnovama se zasniva Medjunarodno pravo?
Koliko si tup i glup, nikada ti to neces shvatiti.

Ili kad je
12-03-2009, 00:29
Dubrovnik pripadao Hrvatskoj? Nikada kroz istoriju, vec je uvek bila samostalna drzava.

Ali to nije vazno, jer istorija je istorija, vazno je sta medjunarodna zajednica prizna danas.

Nego
12-03-2009, 00:40
molio bi diskutante srpske nacionalnosti da se uzdrze vise od repliciranja jer je ovome manijaku i seronji bez mozga dusevna hrana da se non-stop pljuje po Srbima i Srbiji jer patoloski mrzi, pa ne bi bilo lose da ga ostavimo da ×××× sam. Vidim da se ovih nekoliko dana dok se niko nije javljao osecao kao macor na usijanom krovu.

I koja je svrha svadjati sa ljudskim nistavilom pileceg mozga.

Hajde u ××××× materinu, daj da ti se konacno ispuni zelja, da Srbi nestanu izumru, da Srbija nestane, da je potope spale uniste, pokolju...
Daj pa da nam ti konacno nadjes mira i srecu.

imas pravo
12-03-2009, 00:57
burazeru;kONJUSARI su oduvjek mrzili Srbe a istovremeno su im se uvlacili u dupe vide da propadaju .Ja sam to isto predlagao jos odavno da se sa ovim jadnicima nema sta razgovarati vec oni idu u beskonacno provociranje jer su zaostali da bi se ponasali kao ljudi.
Pa kad odes u Hrvatsku ,sve ti je jasno ,kako misli jedan svi tako govore ,nemaju svoje licno obrazovanje ili svoj stav ,vec lupaju ko MAXIM po diviziji.Takvi su kakvi su i njima je tesko u njihovoj kozi jer su zlobni i primitivni,sada su se usmjerili na unistavanje Srba i Srbije a nisu svijesni da u tom svom divljem zanosu tonu kao titanik i mogu prije nestati od onih koga najvise mrze .Ne kaze se djabe ko drugom jamu kopa sam u nju pada. ;)

Covjek
12-03-2009, 09:13
danas zivi dosta stresno, pa kad nadje neku boksacku vrecu - voli udarati po njoj...

No, Dubrovnik?? On je bio jedini slobodan dio Hrvatske kroz srednji vijek! 1/3 Vojvodine je trebala pripasti Hrvatskoj - pripala je Srbiji...

Istra? Tamo su pretezno zivjeli Hrvati - NO?? eto poslije WW2 su se PRVI put vratili matici... Sta ja znam? Istra i Vojvodina su nekako slicne po tome pitanju...

I ja se slazem
12-03-2009, 16:00
sa mojom bracom ,treba ove konjusare ostaviti da crkaju sami :)) jer ponasaju se kao ranjene zvijeri ,koje su razularene i cekaju zrtvu da bi se njihova bolesna dusa bar malo zadovoljila.
Tako je braco; neka laju na zvijezde protiv nas ,mi smo pametniji i treba da se klonemo tih sotona da se ne spustamo na njihov nivo.Svako porazeni se ponasaju primitivno i prosto kao ovi duduk tu sto je sam ostao a mi ×××××× mu pravimo drustvo.
On ce sada da izmisli Srbina ,razgovarati sam sa sobom kao i prije da bi nekoga od nas vratio ,ali treba ga pustiti da bude tu prikovan da sam sa sobom ratuje i da ga zivot tu prolazi :)) jer on je svakako prolupao odavno tu je godinama prikovan ,jer je otpisan od svoje rodbine pa se tu sluzi svim i svacim da bi tlacio vrijeme i da bi bar nekoga privukao da mu ubija dosadu u starim odmaklim godinama.Takvi kad spadnu samo na ovu spravu treba bjezati od njih na kilometre.Njima je zivot mora pa bi stvarali i drugima ,zato je tu danonocno ,ceka zrtvu.
Zbogom ustashki skupe zabili vam muhedjedini u dupe,ostaste bez Bosne i utrobe ,sada placi ,kukaj izazivaj ,provociraj ,,sve uzalud konjusarski robe. :)) :smile06: :smile17:

Ma rekao ja
12-03-2009, 20:48
Lakse se je nositi sa dnevnim stresom kad t se moze malko nabiti -

Uvjek bude lakse... I uvjek mi je srpsko ludilo i MITovi pred ocima kad te nabijam...

Prepoznajes se na kilometar... kad procitam dvije recenice negdje ODMAH te prepoznam - UUUHHH!