PDA

Pogledaj cijelu verziju : Suditi Španiji za NATO bombardovanje Srbije

Eldad:
03-03-2009, 14:03
Član izraelskog parlamenta Arije Eldad zatražio je da se bivšim španskim zvaničnicima sudi za učešće u NATO bombardovanju Srbije 1999. godine, javili su danas izraelski mediji

Eldad je taj zahtev podneo u petak izraelskom državnom tužiocu
Menahemu Mazuzu, kao svojevrstan odgovor na to što je španski sud
odlučio da se nastavi istraga protiv bivših visokih izraelskih
zvaničnicika zbog operacije u kojoj je 2002. godine ubijen pripadnik
radikalnog palestinskog pokreta Hamas Salah Šehadeh.

Eldad, koji je poslanik Nacionalne unije u Knesetu, traži da Izrael
optuži bivšeg španskog premijera, ministra odbrane i načelnika
generalštaba španske vojske za ratne zločine nad stanovnicima
Beograda i drugih područja u Srbiji.

"U tim bombardovanjima stotine, možda i hiljade, nedužnih civila je
poginulo pošto su piloti NATO bacali bombe sa velike udaljenosti kako
ne bi sebe doveli u opasnosti. To je prouzrokovalo velike civilne
žrtve", navodi se u peticiji koju je podneo Eldad.

On je naveo da "Izrael treba da sudi španskim političkim i vojnim
liderima za ratne zločine ako Šapnija odmah ne povuče optužbe".

U pismu državnom tužiocu Eldad je dodao da se, pošto Izrael ne
može da sudi za ratne zločine koji su počinjeni negde druge, treba
da se obrati Međunarodnom sudu u Hagu kako bi se španskim
zvaničnicima sudilo za ratne zločine pred međunarodnim sudom.

Eldad je naveo da je licemerno da se Izrael optužuje za akcije, dok
je NATO preduzeo slične ili gore akcije protiv Srbije i ocenio da je
to "dokaz mržnje prema Izraelu, izraelskom narodu i državi". Dodao
je da Izrael mora da se bori protiv tog talasa antisemitizma.

Španski sud odlučio je da se nastavi istraga protiv bivšeg
komandanta vazdušnih snaga Izraela Dana Hakuca, bivšeg ministra
odbrane Enjamina Ben-Eliezera i još petorice visokih izraelskih
zvaničnika za ratne zločine zbog akcije u kojoj je u gradu Gazi
ubijen Šehadeh.

U izraelskom vazdušnom napadu poginulo je još 16 osoba,
uključujući Šehadehovu ženu i dete i više druge dece.

Izraelski zvaničnici su ocenili da proces pred španskim sudom
predstavlja obmanu i naveli da je Šehadeh bio terorista koji je
odgovoran za smrt oko 100 osoba.

=============
I po ovome je sasvim jasno da je bombardovanje Srbije bilo ilegalno.
Oni generali su zato i osudjeni da bi se odrzao kakav takav alibi, ali nista od toga.

Ne bi ja
03-03-2009, 14:17
Rekao da je bilo ilegalno!

Ilegalno je bilo ukidanje ustava SFRY sa strane Srbije - dakle einschlusom Kosova 1989... Ilegalno je bilo napadati i unistavati recimo HR... BiH... da o Kosovu ne govorimo...

A 1999? pa da je to bilo sprovedeno (ili samo zaprijeceno) 1991 - mi bi zaobisli rat, Vi (Srbi iz HR) bi imali domovinu, mi bi bili u EU... i kupovna bi nam moc bila kojih 50% visa...

...ma sta bre da ti pricam... Koiko zlocina, ludosti ste napravili - Neko vas je MORAO lupiti malo da se opametite - u shizofreniji su pljuske odgojno sredstvo - sredstvo za OSVJESCIVANJE...

Eldad ima pravo
03-03-2009, 14:36
Da se sudi tim ××××××ma, zar nije sramota da nisu zavrsili svoj posao?
Trebali su sravnati cijelu CIGANIJU a ne zajebavati se sa povrsnim kakanjem.
Srbi svrbe
stavi ih na vrbe.

Izrael i Srbija, isto ××××××, drugacije pakovanje. :smile16:

cekaj
03-03-2009, 16:39
konjusar ,mani ti nama svojih ustaski emocija i apetita.Pitaj ti majku Povijest otkud si ti dosao i zasto se toliko sramis ti ciganjski gena. :)) Ti moras da znas kao i svaki ushko da ste protjerani iz Irana kao divljastvo iranskih cigana i da ste proglaseni kao iranski skart .Samo sto se vi oduvjek razlikujete od Cigana iz drugih dijelova kao Indije gdje su ti Cigani za vas gospoda a vi ste ostali uvijek degenerici i mozak kao i kad ste postali prije tisuc ljeta. :)) :)) :smile16: :smile06:

cekaj
03-03-2009, 16:39
konjusar ,mani ti nama svojih ustaski emocija i apetita.Pitaj ti majku Povijest otkud si ti dosao i zasto se toliko sramis ti ciganjski gena. :)) Ti moras da znas kao i svaki ushko da ste protjerani iz Irana kao divljastvo iranskih cigana i da ste proglaseni kao iranski skart .Samo sto se vi oduvjek razlikujete od Cigana iz drugih dijelova kao Indije gdje su ti Cigani za vas gospoda a vi ste ostali uvijek degenerici i mozak kao i kad ste postali prije tisuc ljeta. :)) :)) :smile16: :smile06:

VLAJO
03-03-2009, 17:45
bla, bla, bla, bla, bla, bla.
Samo ti seri ali govna neces nikada moci oprati sa tvojeg smrdljivog tjela.
Ajde, samo nastavi:
bla, bla, bla, bla, bla, bla.
CIGANIJA i to u BELOMGRADU. :smile16:

Sad gledao
03-03-2009, 19:14
na "BBC knowlage" kanalu o srpskom teroristickom ubojstvu Ferdinanda u Sarajevu 28.06.1914. Cubrilovic je sve priznao i dokazana je POTPUNA umjesanost srpske vlade sa ubojicama...

Sav atentat je PROPAO - no Ferdinand je odlucio krenuti u bolnicu poslije sastanka sa celnicima u Sarajevu, u posjetu ranjenima od rucne bombe... SOFER, - ZAMISLI - promasio jednu ulicu - primjetio da je promasio, STAO da se na rikverc okrene - 180 Stupnjeva - TOCNO!!!! pred Gavrilom Principom - CISTA SLUCAJNOST! A ova svinja GAD, KOLJAC - samo izvadi pistolj i ubije sa 1 metra princa i princezu - JOJ srpska koljacka krv - A svi se poslije branili - kao "TO SU UCINILI ZA SLOBODU" - kakvu slobodu? Srbalja? kojih je izginula (navodno!) 1/3 u WW1! JOOOJ - Necete vise Srbadijo - NIKADA! Sad ste otvorena knjiga za SVE! PROCITANI OD SVIH!

Fekalijo
03-03-2009, 21:52
jos ronis krokodilske suze za tvojim Ferdinadom, ×××× ti on majku. Pa rekao sam ti, mogu ti poslati paket maramica da brises suze.

Naucilo to da stalari, da sluzi kao ker kod gazde, osladilo mu se, pa nikako da prezali.

Ti si stvarno za ludnicu.

Dalje, ako iko nesto ilegalno i nasilno uradio to ste vi kad ste nezakonito brisali drugi konstitutivni narod iz Ustava i kad ste se nasilno otcepili.

Promena Ustava Srbije desila se uz odobrenje federalne vlasti i svih politickih struktura u zemlji, sve legalno.

Nista nije
03-03-2009, 22:23
istina... Ja ne "ronim suze" - nego mi se gadi ta srpska genetska krvolocnost, nagon za ubijanjem... On, ide u POTPUNO OTVORENOM automobilu - a oni "ZA SLOBODU!!!!!" idu ga ukokati?? I sta su napravili?? UJELI govno - zabljuvali Srbiju - koja je razbijena (navodno izgubila 1/3 stanovnika)...

Ja zalim za CIVILAZICIJOM, DEMOKRACIJOM koju je HR (i ne znajuci) preko noci zamijenila srboSrednjovjekovljem exploatacijom i ponizenjima svih vrsta!PRIMITIVIZMOM!
OK u AU HR nije imala punu samostalnost - Bec je bio glavni - ali je imala SAMOUPRAVU i civiliziranu pravnu drzavu - JOS DAN DANAS upotrebljavamo vlasnicke knjige iz AU, SVI svjetionici su napravljeni na Jadranu za AU i SVI se besprijekorno drze i dan danas! MASU infrastrukure i masu drugih stvari je u HR udaren temelj za AU... Nikada AU zanadrmerija nije tukla Hrvate... ITD... a kad ste VI dosli! ---.. Mater vam se vise nikad ne porodila - da bog da!

Krvolocnost?!
03-03-2009, 23:22
Pa ××××× ti sve mrtvo i zivo, gde ce krvolocnije nacije od vase, dovoljno je pomenuti samo Jasenovac i nista vise.
Imali ste najmorbidniju i najmonstruozniju tehniku ubijanja u II sv. rat da su se i nemacki fasisti zgrazavali, mamicu ti ××××× da ti ××××× tu lazljivu i pokvarenu.

Pricas o terorizmu.
Ko je ubio kralja u Marseju, ko je ubijo ambasadora Rolovica u Svedskoj na najodvratniji nacin, ko je otimao medjunarodne putnicke avione, ko je podmetao bombu u beogradski bioskop 20. oktobar da masakrira civile, ko je podmetao bombu na zeleznickoj stanici u Beogradu, 19 pripadnika cije nacije su ubaceni u zemlju 71. da ubijaju, truju vodovod; ko je vrsio teroristicke napade na ambasade SFRJ sirom sveta.

Ti mi nasao da prigovaras nekome za teroizam, TI?!
PTUUUUU!!!

idemo dalje
03-03-2009, 23:29
"Ja zalim za CIVILAZICIJOM, DEMOKRACIJOM... bla bla."

Koja bre civilizacija i demokracija, sta lupas.
Bila ti demokracija sluziti drugome?! Jel to nazivas demokracijom? Sad ces da ××××s kako ste imali siroku autonomiju.
Ciscenje tudjih stala nazivas demokracijom.
Pa jeste demokracija u smislu oni su hteli da vama upravljaju, a vi umirali od zelje da im sluzite, i jos bi pitali ima li jos.

O kom standardu ti pricas? Pa moji pradedovi su ziveli u toj drzavi "stabdarda" i "demokracije". Jad i beda.
Ne mozes meni da prodajes muda za bubrege.