PDA

Pogledaj cijelu verziju : Opet problemi, j.... muziku



Obeliks
28-05-2002, 09:56
Nikako da slozim tu prokletu muziku u autu, kaj god napravim, uvijek nesto nevalja... Napokon sam skupio sve, imam pojacalo i kutiju, sve je spojeno, sve radi, al stalno nesto krci, i to toliko jako da se nemoze opce slusati... kako da rijesim taj problem? Frend mi kaze da nebi krcalo kad bi kazic bio spojen direktno na akumulator... :( :( :smile11:

Ja, Alenko
28-05-2002, 10:24
Ha,ha, ha, ovo me podsjeća na moj porsche ( zastava 750,LE iz mladih dana)
kako sam dodavao gas tako se to lijepo čulo na zvučniku, auuu koji zvuk.

Staviš/kupiš visoko omske lulice(kapice) na sviječice, a na
razvodnik paljenja kondenzator, to se inače može kupiti u kompletu, a može ugraditi svaki električar....
Jedino ako nisi zvučnike krivo spojio ?
I kako misliš direktno na akumulator, nisi valjda struju uzimao od nekud ???
PA samo plus dovedi ! Ali bolje je i - (crna)
:smile07:

mc
28-05-2002, 11:04
Postoji jedno jako jednostavno rjesenje za tvoj problem. Odes kod majstora koji to rade profesionalno, oprostis se od par-sto kuna i poslije dugo uzivas u glazbi bez problema. Postoji clanak u jednom od starih brojeva casopisa Hi-Fi u kojemu se spominju slicni problemi i nacini na koje se daju otkloniti, ali bi ja to radije prepustio majstorima, pa ako poslije nesto zuji - reklamiras njima. :smile07:

Jam on it
28-05-2002, 12:23
Moraš biti određeniji. Koji auto, koja mjuza, kakvi kablovi, koje pojačalo i sl. Složio bih se da to prepustiš majstorima, pa kaj košta da košta. Bez para nema muzike!

schumi
28-05-2002, 18:49
Stric Obeliks ako si u zagrebu možemo otići do mog frenda koji ima ovlaštenu radionu za slaganje mužike.ak hoćeš javi se na e-mail ana.rajkovic@zg.hinet.hr pozdrav :smile07:

IZVORINKA
28-05-2002, 23:07
jeste,jeste dabome,to je najbolje resenje,odes kod majstora,i on ce sve da sredi.i ja sam imala problema kad sam kupovala novi radio.iza ima sasvim drugacije prikljuke nego sta je to normalno,nisam se usudila sama to da spajavam pa sam lepo bre otisla kod elektricara.pa mogu da kazem da nije puno kostalo,50 kuna

Obeliks
30-05-2002, 10:57
Ma joj ne da mi se letat okolo kod majstora, ako mogu sam napravit, tak je najbolje, nije zbog para, nego imam jako malo vremena... Jedan tip koji slaze muziku mi je rekao da mi treba nekakva blokada, kaj ja znam, nekakva kutijica koja se spoji i onda ne krci, jel postoji tako nesto i sto je to??

Girrari
30-05-2002, 12:07
Pa ako nemaš vremena onda ti je to tek razlog da odeš nekakvom majstoru. On bu ti to sredil za razmjerno malo para, a ovako ćeš popušiti hrpetinu vremena da to sam središ. Na kraju ti se može dogoditi da ni ne uspiješ, pa ćeš onda ionako trebati ići majstoru; tako ćeš tek izgubiti hrpetinu vremena. Pogotovo ako veliš da ti nije problem u lovi!

dragstar
30-05-2002, 21:23
Samo da znas da problem sa krcanjem moze biti i u samom akumulatoru, tako je barem bio slucaj na Opel Corsi jednog od novinara Auto Bilda, pa je prije otprilike mjesec dana bio o tome tekst u Auto Bildu.Ukratko, tip je imao stalno krcanje, posebno kada rade brisaci, sve je pokusavao mijenjati, bio kod dosta strucnjaka, dok jedan nije rekao da problem moze biti u akumulatoru.Kad su ga zamijenili, sve je bilo OK!

Jam on it
30-05-2002, 21:29
Kaj ti to voziš da ti radi smetnje? Trabanta? Fikusa? Pa kaj si u to ugrađivao skupu mjuzu? Odi do majstora, daj 100 kuna i sve je rješeno za sat vremena. Ili stavi oklopljene kablove na sve kaj spajaš od mjuze. Košta puno al možeš onda i štilovku palit u kabini a da ne krči!

Obeliks
31-05-2002, 22:44
Ma muzika koju imam opce nije skupa, zbog toga sam i mislio da krci jer je jeftina, dobro, ne bas toliko jeftina... Imam Ford Fiestu i akumulator od 60ah, gotovo nov, radi tek par mjeseci... Jos mi nitko nije odgovorio za onu blokadu o kojoj mi je frend pricao, kaj je to??? Jel ima mozda krcanje neke veze sa kezicem (imam Panaconic FX45), kad prckam po kazicu isto se u zvucnicima cuje nesto, sta god stisnem (ATT, plocicu radia...) uvijek nesto krci... :o

Ja, Alenko
01-06-2002, 09:04
O bože ××××××, pa gore ti je odgovor, šta si slijep, blokada je kondenzator na razvodnik paljenja....ajme ljudi.... :smile07:

asdf
21-12-2002, 09:48
:URL=http://www.picturecd.com/system/view.cgi?user=saab9-5&session=1040458979.25927&guest=0&album=16864&m=a:SAAB:/URL: