PDA

Pogledaj cijelu verziju : KARO - GENO - SRBI

18-02-2009, 22:52
Hag - Sudsko veće Haškog tribunala juče je potvrdilo novu, izmenjenju optužnicu protiv Radovana Karadžića, koja u dve tačke bivšem predsedniku RS na teret stavlja genocid nad Muslimanima i Hrvatima u BiH 1992-95. Izmenjena optužnica tereti Karadžića za genocid nad nesrbima u Srebrenici i još 11 opština u BiH, te progon, istrebljenje, ubistva i druge zločine nad Muslimanima i Hrvatima 1992-95. Veće predsedavajućeg Ijana Bonomija je predlog nove optužnice, koju je Tužilaštvo podnelo krajem septembra, usvojilo gotovo u potpunosti, odbacujući zbog nedovoljnih dokaza samo tri dodatna navoda o ubistvima.
Karadžić je u dve tačke optužen za genocid, a u preostalih devet tačaka za progon, istrebljenje, ubistva, deportacije, nehumana dela, terorisanje civilnog stanovništva, nezakonite napade na civile i uzimanje međunarodnih talaca. Optužbe protiv Karadžića sažete su i usredsređenje na: etničko čišćenje u BiH 1992-95; kampanju terora protiv civila tokom opsade Sarajeva u isto vreme; uzimanje UN osoblja za taoce u maju i junu 1995, te genocid u Srebrenici u julu 1995. Karadžićev predlog da se izmenjena optužica svede na samo jedan od tih mesta zločina, sudsko veće je odbacilo. Ta krivična dela su, pored genocida, u pet tačaka kvalifikovana kao zločini protiv čovečnosti, a u četiri kao kršenje zakona i običaja ratovanja. Premda je broj tačaka optužnice ostao isti, 11, tužioci smatraju da su četiri tačke - progon, istrebljenje i ubistva - u izmenjenoj optužnici nove, iz čega sledi da će Karadžiću biti omogućeno da se po njima izjasni o krivici. Broj opština u kojima su počinjena krivična dela u novoj optužnici je smanjen sa 41 na 27. Karadžićje izmenjenom optužnicom - zajedno sa komandantom Vojske RS Ratkom Mladićem - označen kao ključni učesnik u zajedničkom zločinačkom poduhvatu čiji je cilj bilo trajno uklanjanje, putem zločina, Muslimana i Hrvata sa teritorija koje su Srbi smatrali svojim širom BiH. Pored VRS, u tom poduhvatu učestvovale su JNA/Vojska Jugoslavije, MUP Srbije i srpske paravojne snage. Učesnici u zajedničkom zločinačkom poduhvatu, zajedno sa Karadžićem i Mladićem, bili su, prema predlogu optužnice, i Momčilo Krajišnik, Slobodan Milošević, Biljana Plavšić, Nikola Koljević, Mićo Stanišić, Momčilo Mandić, Jovica Stanišić, Franko Simatović- Frenki, Željko Ražnatović- Arkan i Vojislav Šešelj.

Da li je to
19-02-2009, 00:50
onaj Seselj kome jos nista nisu nasli, i ciji tuzioci grcevito i ocajnicki trze poslednje svedoke optuzbe i odlaganje sudjenja???
HAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAA

Ako ako, samo nek ih nadju, i to bas one krucijalne, pa da ih Seslj razbije kao panta babu kao i ostale.

Uf, grdne li muke za medjunarodni sud (ajd da ga tako nazovemo), kad nekoga moraju da osude a nemaju dokaza :)

A koliko su puta do sada pojelo govno oslobadjajuci zlocince koji pocinise strasne zlocine na Srbima (Oric, Haradinaj). Onaj shiptar pobio sve svedoke, i nikome nista, pojela maca - slobodan si!!!

Ne znam kako sta ti vidis, ali kad ima prenos sa sudjenja Seselju ja uzivam :) :) :)

E kad Sesko zavrsi, Radovan ce da nastavi, u to nema nikakve sumnje.

Pa svi su
19-02-2009, 10:41
...Naucili (slusajuci Seselja) - SA KIM? smo mi zivjeli - i KAKVA CRNA i primitivna srednjevjekovna SVJETINA nas je napala - i kakvom ideologijijom i kakvim sredstvima -

Lijepo je rekao da je njegov najveci prijatelj Sadam Husein, da je srpski nacionalist, i da mu tu njegovu ideologiju NIKO i NIKAD nece moci oduzeti...

Lijepo je izjavio da je Srbija isla u oslobadjenje SRBA (katolickih) - koje je neko prevario da su HRVATI, Da Hrvati kao nacija UOPCE ne postoje, da su postojali do kojeg 15-16-og stoljeca ali da su izumrli pod najezdom Turaka itd.... Da su muslimani islamizirani Srbi - ITD, ITD...,

Sta je tu interesantno - ne ludilo i sizofrenija - nego da je ta ideologija vladala kad se je islo na Djihad - kad se je klalo i rusilo sve... da ta ideologija vlada i danas, samo da je sakrivena, tiha, i ceka bolje dane...

BUDALO MEDJUGORSKA
20-02-2009, 13:27
Demokratski svijet i pravda su eto drugacijeg misljenja. Tu ne pomaze ni jaukanje, ni mrznja, cak vise ni noz!
A sto se tice suda i pravednosti, ta u
Haagu tek pretstoje kazne za
"NEDUZNE":
Gotovinu,
Cermaka,
Mercepa,
Praljka,
Tutu (nocnu posudu)
a i za Karadzica, Mladica....
Ako osudis Seselja na dozivotnu robiju
morao bi "ustaske" optuzenike osuditi na
TISUCU SMRTNIH KAZNI...
posmrtno osuditi Tudjmana, Suska i ostale vucibatine,
a to je neuvjerljivo!
HRVATSKI RECENO
DEMOKRACIJA IMA I SVOJIH MANA!
Jasenovac, Medjacki Dzep, Heliodrom, Glina... su u demokraciji nemoguci.

Daj nam
20-02-2009, 13:45
Objasni cinjenicu da su do sad - BAREM 80% godina osude u HAAGU pripale Srbima - a?? najveci jos nisu osudjeni: Milosevic (umro), Babic (umro), Krajisnik (umro), pa kako se onaj iz isocne slavonije zvao?? (umro), Arkan, (umro), Karadjic, Mladic, Seselj, a jos...

Vas tuzi BiH, i HR za agresiju i ratne zlocine... sta VI niste njih tuzili? Ode Kosovo, CiG, Makedonija, ... Ici ce i Vojvodina... samo se onda PAZI SRPSKIH TENKOVA KAD KRENU U BJEZANIJU..... ONI GAZE SVE PRED SOBOM... cuvaj se i nemoj biti na putu...

69!
20-02-2009, 21:52
Jasni je da se umrli ne mogu osuditi, nazalost.
Pa stoji da se ni poznate razbojnike iz "RVACKOG GENOCIDA" Tudjmana i Suska ne moze osuditi jer su, umiruci pravovremeno,ucinili veliku uslugu Hrvatskom narodu.
Jos treba srediti "VITEZOVE" u Haagu, pa se onda treba vracati "poratnim"
zlocincima, lopovima, pljackasima......
PRAVDA MELJE POLAKO ALI SIGURNO!
Rvacka jos polaganije, no naucit ce vas SLOVENCI da cak i prema sebi budete fair.
KORUPCIJA, KORUPCIJA!
Za sada se njom prikrivaju,
politicari,
sabornjaci,
bankari,
ljecnici,
sudije,
panduri,
vojne glavesine,
................
sve sto je u EU tesko kaznjivo!
Tu ce vam sigurno pomoci Slovenci!

Pederu 69
20-02-2009, 22:04
Lizi guzicu :smile16:

Svede
20-02-2009, 22:32
ma pusti to sto on prica da mu je Sadam prijatelj, sto zna gde je Mladic i da komunicira sa njim, i ostale smejurije, na taj nacin on samo zajebava smesni sud.
Ja licno ga ne prihvatam ozbiljno, ali da me nasmeje, nasleje me, moram priznati.
Nego stavr je u tome kako je rasturio dosadasnje svedoke.
Da ih nije rasturio, i da su nasli dokaza protiv njega, izvodjenje dokaza tuzilastva ne bi, panicno i grcevito u poslednjem trenutku, trazilo odlaganje sudjenja i na taj nacin jos jednom ugrozili pravo optozuneog.

Po meni, Seselj bi mogao dobiti kaznu za vredjanja na sudu, ali 6 godina koliko je bio tamo, previse je za to.

Seselj je u toku rata vise bio nacionalisticki galamdzija kakvih je bilo na svim stranama na pretek.

U svakom
20-02-2009, 22:33
slucaju ja jedva cekam te prenose sa sudjenja Seselju jer uzivam u njima i slatko se ismejem. Na jednoj strani suvereni Sesko, na drugoj gomila ×××××ka ciji je zadatak da ga osude po svaku cenu.

Ali nema
20-02-2009, 22:45
×××××ka kao sto si ti, usrano vlasko govno.
"NASMEJEME"
Mars u ××××× materinu, ××××××tino.
CETNICKO GOVNO.
:smile16:

A bre
21-02-2009, 02:19
usraso, svaka cast sto si me ufatio za moju stamparsku gresku, ali ipak bolje bi bilo da si me za ××××× ufatio.

Ajd sad ispravi me za ovo "ufatio".

jos nesto
21-02-2009, 02:36
u vezi izjave da mu je Sadam prijatelj.
Rekao sam vec da on tako zajebava smesni sud, a isto tako se ruga zapadnoj zivilizaciji predvodjenom SAD, ili boce reci ruga se SAD koji su pogazili sve norme ljudskog dostojanstva direktno prenoseci vesanje coveka - morbidno da ne moze biti morbidnije :( :( :(
I sta su postigli, prenelisu su svetu sliku ponosnog i uspravno starca koji prkosi smrti, drugim recima, pojeli su govno.

Bajni veliki borci za ljudska prava i dostojanstvo sirom sveta, a oni ga sami flagrantno krse (Abu Greib, Gvatanamo, zabranjene metode ispitivanja, kidnapovanja i hapsenja po stranim zemljama bez odobrenja istih, ponizavanja i vredjanja moralnih vrdnosti drugih religija).
Nije cudo sto ih 95% Iracana mrzi i sto im ogromna vecina zeli videti ledja sto pre.

Nikad ni jednoj evropskoj zemlji ne bi palo na pamet da prenosi preko TV bilo ciju smrt. Bilo je diktatura, bilo je ×××××× kroz istoriju, bio je vreme Staljina, Hitlera, ali niko nikada se nije time sluzio, niti je to ikada prihvaceno kao ljudski.

Prema tome, to sto se Seselj ruga SAD i sto ih cesto proziva, ima potpuno pravo. Puno stvari iz njegovih brojnih beseda pred sudom (mudom) su ziva istina.

"U svakoj shali ima pola shale"

SESELJ
21-02-2009, 13:03
se pokusava rugati.... No kao prvo nikada ne mozes usporedjivati ISTA muslimansko sa zapadno civilizacijom i demokracijom... Sadamovo vjesanje NIJE prensala iracka TV. To je jedan mobitelom nesto snimio i to plasirao na internet...

Nego Seselj... on POKUSAVA pokazati na svoj naci/sovininsticko fasisticki nacin prezir prema svemu civiliziranom i demokratskom... Za njega neko sudjenje i nije potrebno... Potpuno su dovoljne sve njegove izjave, govori kojima je izludjivao mase i slao ih u djihad... njegove slike sa frontova, hvalisanje kako su klali i zardjalim kasikama vadili oci ustasama u Vukovaru...ma masa izjava sa fronta i TV-a kako treba postupati sa "Turcima" u Bih... i slicno... Njegova otvorena borba za granice Karlobag - Virovitica... ma sta ce vise....

Sto se
21-02-2009, 23:02
tice direktnog prenosa egzekucije, Amerima nije prvi put. To su radili kad su pogubili onoga Timotija sto je podmetnuo eksploziv kod one zgrade u Filadelfiji. I tada su pojeli govno, Timotije je prkosno i ponosno ispratio poslednje trenutke zivota, a i malo ko ne bi svestan da ga snima kamera i da ga gleda ceo svet, a sve za inat onima koji ga osudili i onima kojima je pala na pamet ideja da pokazu svetu koliki je kukavica osudjeni. Smrt dolazi i tako i tako, pa sta ga kosta da napravi zajebanu facu u poslednjim trenucima.
To je njihovo delo, to je njihova umotvorina.
Sadamovo vesanje su snimili od pocetka do kraja, od trenutka kad su ga maltretirali pred smrt (zar i to nije morbidno?), pa do samo kraja ukljucujuci i scenu kad su skakali radujuci se oko njegovog tela.
Publici su pustili samo jedan kratak isecak, jer su i oni sami videli koliko su duboko zabrazdili u jedan nemoral.
Maltretirati coveka pred smrt, to je nesto najogavnije, ogavnije i vise zivotinjski nego i snimanje.

Rekoh ti, da su nasli ista kljucno o krivici Seselja na osnovu cega bi mogao dobiti dugogodisnju kaznu (da ga politicka pozornica Srbije vise nikada ne vidi, a sto je i jedini cilj), tuzilastvo ne bi ocajnicki trazilo odlaganje sudjenja samo nekoliko sati pred kraj izvodjenja dokaza tuzilastva. Sta vise, Seselj odustaje od izvodjenja dokaza odbrane, smatrajuci da mu je ovo do sad bilo sasvim dovoljno.

Rekoh, Seselj je bio samo galamdzija i nikada u situaciji donosenja politickih odluka.
Eventualno ga mogu osuditi na vredjanje suda raspirivanje medjunacionalne netrpeljivosti i mrznje, a nikako za zlocine jer ih nije ni pocenio.

Seselj nije profil mog politicara, niti podrzavam vecinu njegovih ideja, ali da je rasturio apsolutno sve svedoke tuzilastva, rasturio je, i bas uzivam gledajuci ga kako to radi.

Sudu ostaje dva nacina da okoncaju slucaj Seselj, ili da oslobode odmah, ili da ga ubiju kao Milosevica.

Sve ovo o cemu pricam slaze se sa knjigom Karle del Ponte. Svojevremeno Djindjic zamolio doticnu: "Vodite ga i vise mi ga ne vracajte", i upravo je to to cega se sud drzi.

Jos nesto, Seselj nije lud sto se pravne nauke tice, sta vise, doktorirao je u roku u kojem ogromna vecina studenata nije mogla ni studije zavrsiti, i kao takav svestan je bio da ga nemaju za sta osuditi, i da je to politicka farsa od samog pocetka. Zato se i dobrovoljno predao cim je dobio poziv od suda.

Jedi govna
21-02-2009, 23:41
I pusi kurcine, usrani cetnice. :smile16:

I jos nesto
21-02-2009, 23:58
da te razocaram.
Mozes naci na youtubu kada Seselj izlaze svoju politiku pred sudom, kad prica kako je njegova besmrtna, itd.
Predsednik suda mu je odgovorio da mu sud ne sudi za njegove politicke stavove nego za eventualne ratne zlocine koje je pocinio, ako se dokaze, naravno.
I zaista je tako, u optuznici za Seselja nigde se ne pominje ideja Karlovac-Karlobag-Virovitica.
Za razne ideologije, ko je kriv za rat i sl, sud nije nadlezan vec samo za pocinjene ratne zlocine.

Ma nemoj
22-02-2009, 00:17
Znaci? Hitler je imao pravo osvajati zemlju po zemlju - samo da ne radi ratne zlocine...

Svima je jasno da je NAJVECI zlocin AGRESIJA! ZAPOCINJANJKE RATA! IZAZIVANJE RATA! Sta kazes samo na: HVALISANJE za VADJENJE ociju Hrvatima "ZARDJALIM KASIKAMA" (da se stedi na municiji... - u Vukovaru...

Nista,
22-02-2009, 12:47
to sve mozes macku o rep.
Optuznica je poznata.

A ako se
22-02-2009, 12:54
osnuje neki sud koji ce suditi za izazivanje rata, onda se prvenstveno vi drzite dobro.

pa bit ce
22-02-2009, 16:38
kojih 3-4 dozivotne... barem!

Batina
24-02-2009, 10:27
se je u raju rodila (neki kazu i bic) - narocito za Srbe -

Stvar je u tome da su istocna krscanska braca UVJEK zakuhavala sve uzase na "nasim prostorima" - pocevsi od balkanskih ratova 1912/1913 - pa WW1, pa ponizenja u YU -1918-1941, Pa zapoceli WW2 na nasim prostorima... pa malo zatisja... i onda zapoceli sva najnovija ×××××× koja smo svi prozivjeli... 1990/91 - 1995 (1999)...

Da oni nisu bili takvi slika, razvoj i odnosi medju narodima bili bi POTPUNO drugaciji...

Sad smo se mi Hrvati nekako otkacili tog ×××××× balkansko(srpskog) - ranjeni ali prezivjeli - a Srbi -
MA KAKO ZNAJU - i NEKA IM JE LEPA KUCA!

Ma gde
24-02-2009, 12:52
cete da se otkacinjete od nas? Kako vi mozete bez nas? Kome cete prodavati vasu Vegetu ako ne na srpsko trziste? Ko ce vam je drugi kupiti?
Pitanje je da li ce i Srbi kad proradi slobodna trgovina izmedju Srbije i EU.
I Srbi ce jednoga dana ukapirati da Vegeta nije nista drugo nego chicken stock.

Pa ja nikada
24-02-2009, 21:58
nemam nista protiv trgovine...
Trgovina je UVJEK OK!

(ali ne ona koja se je financirala iz stamparije Topcider svojevremeno)

Cujem da
04-03-2009, 18:14
ce ove godine Srbi MASOVNO na Jadran!
Neka! Zanima me kako ce se ponasati - Nadam se da nece krivo protumacivati hrvatsku mekocu i finocu...uvjeren sam da nece biti problema! No nikad se nezna!

hahaha
04-03-2009, 18:35
koji si ti jadnik i seljak da ti nema premca ,za tebe je i cergash gospoda covjek.
U svakom slucaju niko se ne moze gore ponasati od vas konjusara koji se ritate i kad treba i ne treba :)) :)) :)) :)) Koliko ste turista pokokali i opljackali ,reci.
Srbi imaju gdje ici na more i bez vase ustaske tamnice.
Grcka je za Srbe po svemu neuporediva sa vama i i neodoljiva.Oni turiste postuju a ne ko vi sucete nozeve jer ste kukavice i paraziti,da bi zivjeli i ponasali se kao normalni ljudi.
Srbi su vam taj Jadran i izgradili i dok su Srbi vladali i bilo je reda ,ona je se moglo pricati lijepo o Jugoslovenskom turizmu u Hrvatskoj.
Koga vi da prozivate kad ste u svemu najgori ,gdje god da odete glavni vam je cilj smisljati i huskati na rat.Pa i normalni hrvati govore da su hrvati najekstremniji katolici svijeta kojima je mrznja usadjena od rodjenja.Mrziti ,mrziti i samo mrziti ,to vam je glavno sto morate nauciti i naslijediti od roditelja.Zato i jeste svi sludjeni i van svakog normalnog drustva. :))

Pa da znas
04-03-2009, 18:45
Tetko... Bilo nam je sudjeno da drzimo zapadu odstupnicu kad su Turci prodirali... mi smo ih zaustavili... Kad su oni otisli, dosli ste VI... ali opet niste prosli - Znas - Hrvatskoj je sudjeno da brani zapad od navele orijentalaca svih vrsta!

Sad - u HR dolazi SVE vise i vise turista - Hr tuce preko 10 milijardi $ godisnje na turizmu... a to bas i nije malo... Ljudi hvale kako je tamo bilo lijepo i divno - a to ti je najbolja reklama...

Sta se pak Srbije tice... Gledao sam i slusao njihove reakcije i razmisljanja na turistickom sajmu u BGD-u na hrvatskom standu - osjecalo se je cak da samo sta nekima nisu krenule suze... i svakako ce ici u HR - Grcka, Turska i Crna Gora kazu NIKAD nisu niti ikad mogu zamijeniti HR!

Kako rekoh - uvjeren sam da su shvatili neke stvari - ako se pak varam - onda...? Sta mislis Tetko? Sta ce onda biti?

Lepo nas
05-03-2009, 12:17
Sved upozorava, cuvajte se plavog kombija!

Opasno je na hrvatskom moru, to je zlosrecna Brit iskusila i platila glavom.

Slazem se, fekalijo, da je u Hrvatskoj jako opasno, bilo na australijskoj TV.

Sta ces
05-03-2009, 13:57
Ona je samo jedna od MILIUNA.... dakle sanse da ces prezivit u HR - Dubrovniku itd.. su mnogo vece nego da ces dozivit avionsku nesrecu...

DAKLE - Napriejd!

Ne znam
05-03-2009, 14:05
ti pretis, plavi kombi preti, nesme ovo nesme ono, nesme ekavica... ××××s takav odmor.

Nema odmora za vas
05-03-2009, 14:12
×××××× ciganske, od cega se trebate odmarati?
Lijeni srpski lesinari.
U Grcku idite pa da vas jebu u bulju.
Zatim u Tursku za poslasticu sa kolcem.
Hrvatska je opasna za vas, moli bi se utopiti (potopiti). :smile16:

Evo ga
05-03-2009, 23:48
ovaj 'lijepa srpska guzica', i on nesto pametuje i brani cak iz Kengurije.

Bre najdrcniji su oni koji ne zive u Hrvatskoj vec dugo.
Zasto? Zato sto se ne tice njihove koze odnos sa komsijom, posao, prezivljavanje. Tandrcu bez veze i pameti iz daleka.

Nije cudo sto su najekstremniji fasisti oni Hrvati iz Australije. Oni jos zive pocetkom prosloga veka, nadevaju imena klubovima po Pavelicu, klanjaju mu se, dive mu se, organizuju balove vampira sa jasnim porukama mrznje prema Srbima. Uzas.

Rekoh takvi su zato sto oni licno ne zive zivotom jednog Hrvata iz Hrvatske.
Koji paradoks i glupost omoguciti takvima da glasaju za vlast zemlje u kojoj ne zive.