PDA

Pogledaj cijelu verziju : Etničko čišćenje kao efekat operacije "Oluja"

Puhovski u Hagu :
13-02-2009, 00:11
Svedok Tužilaštva Žarko Puhovski je na suđenju hrvatskom generalu Anti Gotovini u Haškom tribunalu rekao da je efekat operacije "Oluja" u avgustu 1995.godine bilo etničko čišćenje srpskog stanovništva u Krajini. U toj akciji su počinjena ozbiljna kršenja ljudskih prava, jer je ubijeno nekoliko stotina civila, a veliki broj Srba je bio prinuđen da napusti to područje - ukazao je Puhovski, predočavajući nalaze Hrvatskog helsinškog odbora za zaštitu ljudskih prava. On je napomenuo da su se posle prinudnog odlaska srpskog stanovništva u napuštene kuće useljavali Hrvati izbegli iz BiH, uz dozvolu vlasti u Zagrebu koje su Srbima prethodno suspendovale i stanarska prava, u uverenju da se nikada neće vratiti u Hrvatsku. Prema rečima bivšeg predsednika HHO, to je godinama onemogućavalo povratak Srba u Krajinu. Ante Gotovina je, zajedno sa generalima Ivanom Čermakom i Mladenom Markačom, optužen za ratne zločine tokom i posle akcije "Oluje".

Ma rekao sam
13-02-2009, 00:15
ti ja, fekalijo, istina se ne moze sakriti.

U stvari, istina o etnickom ciscenju i namerama etnickog ciscenja su toliko ocigledne i sa Marsa da ona za mene nikada nije bila enigma.

Sva ova svedocenja da se desilo etnicko ciscenje, bar za mene lici kao otkrivanje mlake vode.
Puno je dokaza, vec sam ih jednom nabrojao.

A sta je
13-02-2009, 11:59
to naspram

zlocina, i zlocina

UZASA i UZASA

PONIZENJA I PONIZENJA

DESTRULCIJE I DESTRUKCIJE

KLANJA I PROTJERIVANJ

itd...itd...

Cime ste vi nas obdarili?

Mi smo oslobodili svoj teritorij -

U procesu smo mogli POKOKATI SVU!! Srbadiju - pazi SVU - 100% - a pokokali smo (pojedinci koji u ocaju osvete - za vasa zlodjela) pokokali nekoliko stotins civila...

Zapamti - 50% HR zrtava od vase agresije su bili HR civili! dakle NAJMANJE 7000!

Dakle - Rat ste vi pokrenuli na nasem teritoriju - AGRESIJA - i napravili ste gore navedeno... a za kaznu?? sta ste dobili? HR Traktore? Katapulte?

Ko je i sta je Puhovski? Njega kao da ne brine mogo sta ste vi napravili Hrvatima - njemu je bitno da HHO placa - da nista ne radi i je vazan!

Trebas ti tu lijepiti cxlanke koji MELJU i sprdaju Strbca i CO! Tuzioc je u OCAJU!! Nigdje i nista sta je namjeravao dokazati NIJE dokazao - sad mu fale neki "topnicki dnevnici"? A na temelju cega je tuzio? I onda kaze da je HR vojska trebala upotrebljavati LASERSKI navodjene projektile da SLUCAJNO ne bi ubila kojeg civila? - I takve sprdacine... Kao da je HR vojska bila NATO 1995! I imala isto naoruzanje, logistiku itd... Koliko su pokokali nevib´nih iracana i afganiztanaca sa takvim bombama - koliko je Israel pokokao nevinih takvim bombama... ?

Tetko - da li ti je TO satisfakcija? Pa i ti sam znas sta je bilo - da je na srpskoj strani poginulo 2-3 % civila u CIJELOM procesu - a na HR strani 50%! A HR je bila porusena za 27 MLRD $ iz 1991!

nASA tETKO - JADNA TI MAMA...

EEE Puhovski
13-02-2009, 18:03
Drugi dan svjedočenja Žarka Puhovskog pokazao je da je svjedok kojega je pozvalo tužiteljstvo ustvari vrlo upitne “uporabne vrijednosti” za interese optužbe. Prof. Puhovski, budući da nije svjedočio iz “prve ruke”, nego, uglavnom prenosio izjave svojih kolega iz HHO-a (u Kninu je proveo tek nekoliko sati u kolovozu '95.), ponavljao je tvrdnje o “svevlasti” Ivana Čermaka u Kninu. No Čermakova braniteljica G. Higgins suočavala ga je s protutezama koje pokazuju Čermakovu angažiranost i brigu za normalizaciju stanja.
Pljačka i osveta
Navela je i podatke Crvenog križa, po kojima su neke od osoba navedenih s popisa HHO-a, zaista mrtve, no stradali su kao vojnici, ne civili. Puhovski je potvrdio da se često nije po uniformi moglo zaključiti je li riječ o civilu ili vojniku. Higgins je dovela u pitanje cijelu metodologiju i autentičnsot izvještaja HHO-a.

U protuispitivanju Gotovinina branitelja Luke Mišetića prikazani su isječci dokumentarnog filma o Gotovini iz 2006., u kojemu Puhovski objašnjava kako većinu ubojstava Srba treba pripisati pokušajima pljačke ili osvete. Na izravno Mišetićevo pitanje, Puhovski je potvrdio
- Nitko Gotovinu nije nikada povezao s konkretnim zločinima na terenu.
Potvrdio je i kako je bijeg Srba iz krajine bio “unaprijed organiziran i dogovoren”.
- Ako je pritom postojao i nekakav dogovor Zagreba i Beograda, podržavam ga, jer je smanjio broj žrtava - izjavio je Puhovski.

Mišetić je u sudnici pustio snimke o pregaženoj koloni civila kod Dvora na Uni (sektor sjever, ali je relevantno jer su izbjeglice kretale i s juga).

Kolona užasa
Upitan šta zna o koloni od 5 kilometara “užasa” gdje su tenkovi Koste Novakovića u povlačenju gazili kolonu izbjeglica prema BiH, Puhovski je potvrdio da je od kolega iz Helsinškog odbora Republike Srpske 1996. dobio podatke da se radi “o incidentu gdje su stradala 82 srpska civila”.

Sjetio se i događaja kada je srpski zrakoplov gađao kolonu izbjeglih Srba, a za što su lažno bili optužili Hrvatsko ratno zrakoplovstvo. Sudsko je vijeće odlučilo da film “Oluja nad Krajinom” bude usvojen u spis, no sudac Orie je poručio tužiteljima:
- Želim dodati da veliki dio tog filma nema dokaznu snagu, ako je uopće ima.

Jadna
13-02-2009, 19:23
i Tebi Puhovski mama - jadni covjece - bez karaktera i kicme... zivjeti od HHO placa - a izmisljayi lazi i piozdarije...

Jadna ti mama....

No u lazi su kratke noge...

Kse jebe
13-02-2009, 20:06
za srbe?
Neka svi krepaju. :smile16:

Da da
13-02-2009, 21:27
Sta nisu gazili sve svoje tenkovima na svim podrucjima - te nam olaksali posao...

Ali kad prigusti - bas ih briga ko je ispred njih - treba spasiti zivu glavu...

...i stici do BiH makar gazili svoje...

vise"VRSTNI"
14-02-2009, 11:06
Uz
VATRENE,
PAKLENE,
BRONCANE,
ima eto i
KOLJACKIH,
OLUJNIH,
CRKVENIH,
PLJACKASKIH,
uglavnom
SKUTORSKIH,
NEPISMENIH
...........
divljaka,
iz
Medjugorja,
Bekija,
Zadra,
Splita,
.......
sva ××××××
u ime oca i sina i duha svetoga....!

:smile18: :smile18: :smile18: :smile18: :smile18: :smile18: :smile18:

Ovo je
14-02-2009, 15:10
"odgovor" nase izbezumljene i nadasve infeiorne Tetke, koja otkopira moj LAYOUT i namelje neke totalne bezvezarije... i misli da je nekom nesto "zapaprio"...

Zalosno je da niti nakon toliko godina i nebrojenih tecajeva kroz koje si ti prosao - da NISTA ama NISTA naucio nisi!

I dalje se potpuno 100%-totno i bezrezervno drzis srpstva kao pijan plota...

A srpstvo POTPUNO propala stvar... morat ce u okvire koji su JEDINI njegovi - a to je PASALUK! i nista vise.... sve je drugo neprirodno - i bas zbog toga smo imali uzase na "nasim prostorima" -

NO to je sad proslost!

Mi idemo naprijed? A VI? Jedino moguce je kroz prizmu Pasaluka - a ako se expresno civilizirate - moze vam EU ostaviti Vojvodinu i teritorij koji sad kontrolirate...

vidim
16-02-2009, 17:41
Tetko ili striptizeto :)) vidim da ste se sada usmerili na razbijanje Srbije i vase druge tisucljetne zelje da se Srbija razbije po svaku cijenu i ostane Psaluk, sto to srbima toliko i neje crno sorzirom kad se zna da poslije pasaluka slijedi Srboslavija. :)) vi i niste nizasta drugo sposobni do za huskanje na klanje i svadju sa time skrivate svoje nesposobnosti u svojoj mljadoj dikrokratiji :)) Da je istina te vase lazi koje plasirate u svijet o nama i placate ih masno ,zato i jeste u dugu do guse da je sve to istina Jogoslaviju ste zvali Srboslavija a znate da joj je rusija bila na pragu da smo mi bili iskvareni tada bi se udruzili sa Rusima i ko bi nam sta mogao u tolikoj Moci Rusije nebi nam bilo kraja .ali samo tu se vidi koliko ste vi lazljivi i podal svijet.Da sve pokvarenosti i zla koja vi zelite bacate ih na Srbe da bi vi neprimjetno tako osvojili svoje ustashke ciljeve.
Eto kad ste vi tako naivni i pravedni zasto vas svi optuzuju da ste najveci lazovi ,manipulatori i nacisti.Zasto niko nece sa vama u savez ili zasto ste toliko osiromasili svoj narod za kratko vrijeme.
Zato sto ste nesposobni za modreran i civiliziran zivot ,vama je Rat jedino genetsko zadovoljstvo u kojem uzivate i smisljate paklene zavjere protiv boljih i pametniji.Hej ×××××ska tetko matorko. :))

vidis
16-02-2009, 21:34
da im je ptrovociranje i huskanje tradicionalni obicaj ,ustase su kao porazeni balavci vijeciti pljuju i pisaju uz vijetar pa se onda pitaju zasto su zmazani toliko. :)) :)) :)) :)) :))

Dakle,
17-02-2009, 00:02
Puhovski nam otkriva mlaku vodu.

Pa kom slepcu jos nije jasno da etnicko ciscenje HR Srba namerno nije izvedeno?

Sta jos treba?
Evo ja cu ponoviti bar 6 neoborivih tacaka u prilog tom zakljucku.
Jel da ponovim?

PA KO
17-02-2009, 11:13
porice da vas mi u HR 1995 NISMO htjeli! I to zbog vas - a i NAS! Ko bi mogao kontrolirati gnjev ponizenih, opljackanih, protjeranih, unistenih... silovanih, frustriranih hrvatsjkih gradjana - od kojih je vecina izgubila i nekoliko clanova obitelji od drpdkog noza?

SLUZBENO - se normalno to nije smjelo reci! Zato samo vas pustili da - od nas - pokredenim tratorima idete kuci.

Da nismo tako postupili - vjeruj mi - NIKO ne bi mogao zaustaviti gnjev tolikog naroda (500 000 samo PROTJERANIH... a drugi!) - Ovako kad ste isli kuci na smirenje - ali sa GLAVAMA na ramenima - pa ste malo razmisli - KO STE? STA STE? GDJE STE? - pa vam je pomalo LUDILO iscurilo iz ludara (tebi nije i nikad nece - ima i takvih!) - Onda se je moglo odluciti - KUDA? KAKO? dalje... I vecina je vidla da je HRVATSKA domovina - a ne SRBIJA - otadzbina (matica)... PRAVA I ISTINITA.. i htjeli su se vratiti u domovinu!

Rexi ti meni - KOJI JE BIO GLAVNI CILJ Srba i Srbije 1990/91 u HR?

POBITI VECINU?

ili

PROTJERATI VECINU?

ili

POSRBITI VECINU?

Da niste
17-02-2009, 12:07
tako uradili davno biste bili u Evropi, garantovano pre vasljivih Bugara i rumunskih cigana.
Ne biste imali nikoga ni u Hagu, ali bitno je ono prvo.

Dalje, Srbi bi ostali, i tamo gde bi oni ziveli ne bi bila pustolina, i ne bi bili u obavezi da im popravljate kuce i gradite nove, a oni bi vam placali porez. Hrvatska bi bila lepsa i bogatija.

Koliko ste izgubili to je strasno!

Eto to je moja procena da ste se osamostalili mirnim putem.

Cuj
17-02-2009, 13:41
Sta to znaci 10 godina prije ili poslije - kad razgovaramo o vjecnosti..?

Mi uskoro u EU?? A vi?

PA KAKO znate...

I neka vam je lepa kuca...

imamo
17-02-2009, 16:13
tu matoru Striptizetu koja se tu guzi da je neko z.uzi :)) os Jeza postao striptizeta ,kazem ja da su ustase ustanju od krokodila napraviti gustera zato im niko nista ne povjerava jer su krvopije. :)) :)) :smile06:

imamo
17-02-2009, 16:14
tu matoru Striptizetu koja se tu guzi da je neko z.uzi :)) os Jeza postao striptizeta ,kazem ja da su ustase ustanju od krokodila napraviti gustera zato im niko nista ne povjerava jer su krvopije. :)) :)) :smile06:

Ciscenje
03-03-2009, 22:39
Genocid i etničko čišćenje

Prema brutalnosti agresora može se nazrijeti i jasna namjera da se psihološko–propagandnim učinkom masakra »etnički očiste« prostori koji su zacrtani u velikosrpskim ekspanzionističkim kartama. Zemljopisna raspodjela ljudskih stradanja upućuje i na to da su najvažniji pravci agresije bili istočna i zapadna Slavonija, zadarsko područje, Dubrovnik s južnom Dalmacijom te područje Like i Korduna. Mora se ustvrditi da ni ta crna statistika ne-mjerljivih ljudskih patnja još nije konačna. Broj žrtava vjerojatno će narasti s potpunijim uvidom u posljedice agresije. Za agresije na Hrvatsku i zatim na BiH počinjeni su i ratni zločini i zločin genocida.

U Domovinskom ratu ubijeno je 303 djece, 13 medicinara, 14 hrvatskih novinara (ukupno 28), 3 svećenika, a ranjeno je 1 280 djece, 4 svećenika i 48 medicinara. Osobito je zloslutna sudbina nestalih, kao npr. 294, mahom ranjenika, koji su nasilno odvedeni iz vukovarske bolnice i uglavnom pogubljeni na Ovčari, kako se pokazalo nakon iskapanja tamošnje masovne grobnice u jesen 1996. Na genocidnu narav srpske agresije osobito jasno upućuju sljedeće činjenice: najmanje 1 000 dokazano pogubljenih civila žrtve su masakra ili skupnih smaknuća; najmanje 500 nemoćnih staraca i starica brutalno je ubijeno u zaposjednutim područjima pošto je nadzor nad tim područjima preuzeo UNPROFOR; od razmjenom oslobođenih 6 660 osoba približno 90% kontinuirano je i brutalno mučeno tijekom zatočeništva, pa i nakon oslobađanja trpe od brojnih tjelesnih i duševnih posljedica; 200 000 prognanika nije se moglo vratiti u domove iz kojih su protjerani; tj. nijedan prognanik nije se uspio vratiti na područje koje je zaposjeo srpski agresor.

Posebna okrutnost genocidne strategije srpskih agresora (kako u Hrvatskoj tako i u BiH) iskazala se sustavnim ratnim zločinima nad civilnim pučanstvom napadnutih naroda: što se u svjetskoj javnosti počelo nazivati etničko čišćenje (engl. ethnic cleansing) i etničko silovanje (engl. ethnic rape). Ti su pojmovi ipak samo eufemizmi za genocid, a upotrebljavaju se kako bi se izbjeglo odlučno djelovanje na koje je obvezana svaka zemlja članica UN–a, ako bi se opisane zločine (nedvojbeno združene u jedinstven obrazac osvajačke strategije i taktike) imenovalo jedinim primjerenim, pravim nazivom: genocid.