PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hrvatska najveće razočaranje Balkana

Vašington tajms:
09-02-2009, 01:51
Najveće razočaranje Balkana nakon raspada Jugoslavije je Hrvatska, koja zbog raširene političke korupcije zaostaje za severnim susedom Slovenijom, navodi list "Vašington tajms".

"Hrvatski premijer Ivo Sanader obećao je da će voditi zemlju u EU do 2011. godine, ali umesto toga on je pretvorio Hrvatsku u mafijašku državu", piše list uz ocenu, da nesposobnost Vlade preti da gurne zemlju još dublje u ekonomski kolaps.

"Vašington tajms" u članku pod nazivom "Balkanski propao slučaj" autora Džefrija Kunera navodi da Sanader i njegov vladajući HDZ od dolaska na vlast 2003. godine "predvode puzajuću autoritarnu kleptokratiju", dok su mito i postavljanje na položaje "preko veze" opšte prisutna pojava u Hrvatskoj.
"Većina visokih zvaničnika Hrvatske poseduje neobjašnjivo bogatstvo. Sanader je nagomilao lično bogatsvo, uključujući vilu u Zagrebu vrednu oko 10 miliona evra i luksuznu kolekciju satova vrednu 150.000 evra", piše list. Autor dodaje da bi ovakvo razbacivanje čak i Rodu Blagojeviću, bivšem guverneru Ilinoisa, nateralo crvenilo na obraze.
"Pored toga, Sanader guši nezavisne medije, njegov režim kontroliše radio i televiziju potiskujući svako drugačije mišljenje i naročito vrši pritisak na disidente, posebno na one koji istražuju korupciju na najvišim nivoima u HDZ-u", navodi "Vašington tajms".

Mladenovac taimes
09-02-2009, 09:07
Hrvatska najnaprednija tranzicijska zemlja
• Hrvatska ima tranzicijskih problema, no kako ju vidite u odnosu na Europsku uniju kojoj želimo pristupiti?
- Koliko god se čini da tranzicija ide sporo, Hrvatska je ipak najbrže napredovala među svim bivšim komunističkim zemljama koje su već i ušle u Unije. To su moje informacije od brojnih kolega koji rade u tim zemljama. Izaći iz tranzicije znači da su se ljudi potpuno oslobodili i da je kreativna energija svake osobe oslobođena. Zato su ljudi poput mene, koji živim već 30 godina u inozemstvu, važni jer mogu reći pošteno i iskreno kako stoje stvari. Tu se i posljedice dugotrajne hipnoze boljševizma, što vide i naglašavaju mnogi Hrvati koji žive izvan domovine.

Kursumlija taimes
09-02-2009, 09:08
Treba svijetu pokazati hrvatske znanstvenike koji uistinu vrijede, i tu ne smijemo biti lažno skromni. Iako nas je samo 4,5 milijuna, Hrvati su nevjerojatno sposobni. Statistički je nepojmljivo da imamo toliko izvrsnih sportaša, znanstvenika, inženjera, inovatora! I čim bude moguće, doći ću živjeti u Hrvatsku, kaže prof. dr. Davor Pavuna, hrvatski fizičar u timu američkog predsjednika Baracka Obame
Hrvatski fizičar prof. dr. Davor Pavuna pozvan je nedavno u tim američkog predsjednika Baracka Obame. Ministar energetike, nobelovac Steven Chu imenovao je Pavunu recenzentom projekata u svom ministarstvu. »Bio sam baš u Zagrebu kad sam primio poziv iz Washingtona i ostao blago šokiran jer se tome nisam nadao. Odmah su zatražili da povremeno dolazim u Washington, ali ću najveći dio posla i dalje raditi u švicarskom Institutu za tehnologiju (ETH) u Lausannei gdje i živim.
Već smo s ministrom Chuom pokrenuli mnoge projekte u i radimo zajedno skoro svaku večer«, kaže posebno za Vjesnik ugledni hrvatski fizičar, profesor na prestižnom švicarskom ETH-u, gdje su znanstvenu karijeru gradili i naši nobelovci Lavoslav Ružička i Vladimir Prelog

Vjesnik taimes
09-02-2009, 09:16
Hrvatska u travnju punopravna članica NATO-a!
Proslava 60. obljetnice NATO-a bit će prigoda da se hrvatski politički vrh susretne i s novim američkim predsjednikom Barackom Obamom.

stefek times
09-02-2009, 09:33
jebal te vrak,
kak smo dobri a nemremo nis ucinit za se.
Kak je vrak odnel franceka nis ne ide.
moj japek veli bu napravil jos jenega, Jureka. A ja s ivekom sem na krevatu doli.
Japa ×××× a ja velim
Japek jebal te vrak ce bute jenega sfutrali bute dva zatukli!
jebal ga vrak.

hr u europi?
10-02-2009, 01:51
Kao prvo ja sam hrvat po nazionalnosti i po rodenju.Ali mogu reci da smo govno od drzave.Sramota da se svadiamo sa susijedima za malo mora,a najgore je da se ubijaju advokati i novinari i njihove obitelji.mi smo nazija di mafija i to je nasa sramota.Po nama pluvaju slovenci i imaju svako pravo.Hrvati sramite se kao sto se sramim ja.

hr u europi
10-02-2009, 01:57
Waschinton time imas moju potpuno potporu.Hrvatski narod je kao konj sa kljusama i membranom na ocima."nisam seljak i neznam kako se zove povodac za konje sa maskom na ocima" ali znam da hrvati ne vide dalje od nosa.

hr u europi
10-02-2009, 02:03
vidi.hr je dio mafije.misli da su Bog,tu se varaju.Hrvatska je bila ××××× i ostala je ××××× nevidi dalje od nosa.
Rijeci hrvata koji se srami preci granizu radi "ljudi"koji sklapano ugovore e konvenzie bez malo kulture.

Vranje times
10-02-2009, 08:25
Treba svijetu pokazati hrvatske znanstvenike koji uistinu vrijede, i tu ne smijemo biti lažno skromni. Iako nas je samo 4,5 milijuna, Hrvati su nevjerojatno sposobni. Statistički je nepojmljivo da imamo toliko izvrsnih sportaša, znanstvenika, inženjera, inovatora! I čim bude moguće, doći ću živjeti u Hrvatsku, kaže prof. dr. Davor Pavuna, hrvatski fizičar u timu američkog predsjednika Baracka Obame
Hrvatski fizičar prof. dr. Davor Pavuna pozvan je nedavno u tim američkog predsjednika Baracka Obame. Ministar energetike, nobelovac Steven Chu imenovao je Pavunu recenzentom projekata u svom ministarstvu. »Bio sam baš u Zagrebu kad sam primio poziv iz Washingtona i ostao blago šokiran jer se tome nisam nadao. Odmah su zatražili da povremeno dolazim u Washington, ali ću najveći dio posla i dalje raditi u švicarskom Institutu za tehnologiju (ETH) u Lausannei gdje i živim.
Već smo s ministrom Chuom pokrenuli mnoge projekte u i radimo zajedno skoro svaku večer«, kaže posebno za Vjesnik ugledni hrvatski fizičar, profesor na prestižnom švicarskom ETH-u, gdje su znanstvenu karijeru gradili i naši nobelovci Lavoslav Ružička i Vladimir Prelog

Patriot
10-02-2009, 08:51
pa kad je to tako sve dobro, velikodusno, pametno, zasto se ne vrate te "GLAVE" u "DOMOVINU"!
Sigurno su svi oni posteni Hrvati (bez i jednog SKUTORA!), ali kao pametni ljudi i znaju i ravnaju se po onoj latinskoj:
UBI BENE - IBI PATRIA!
:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

Problem je
10-02-2009, 10:20
Tetko da ti NEZNAS kako je u HR? ti samo gledas traceve i kad neko negdje napise neko ×××××× - kao na pr Vranje Times, ili Kursumlija Times... i tu ti crpis "znanje" hranis dusu...

Ti fantiziras - i zelis HR sve najgore -... a jako slabo pratis razvoj matice...

Di si? U LIMBOU - ("cardak ni na nebu ni na zemlji")

Jadna ti mama... joj da zna kako ti je...

GLUPANE BALKANSKI
10-02-2009, 10:34
Ko je rekao:
UCITI, UCITI.....UCITI!
Taj bi te se morao odreci, jer ti si i evolutivno zabasao na staze nestalanja.
Put od LUCY pa napred za tebe je vec odavno stranputica, mrak, tama!!
Isusa mi!
NON HOMINEM TE MEMENTO!
BUDALO NEUKA!

Ajde reci
10-02-2009, 13:20
Da nisam u pravu? Da se sa mnom NE SLAZES?

Ja ti sad tu nalijepim nekoliko tona hvalospjeva o HR... No to mi ne treba -

Jos najvise 2 godine i HR je u EU... za koji mjesec u NATO-u...

I to USPRKOS srpskoj superzilavoj spletkariji, lazi, Strbcima itd...

Usprkos naivnoj Evropi koja je znala samo za srpsku povjest - odnosno hrvatsku je povijest citala iz srpskih izvora...

NO Tetko - bilo pa proslo...
a ti?

Jadna ti mama...

hahahehe
11-02-2009, 17:34
:smile06: :smile06: :smile06: ovaj duduk se ubi hvalisati nesto sto je adnormalno i besmisleno.
:)) :)) :)) Ne trebaju nam tvoje lazi da bi lijecio svoje komplekse i sakrivao svoj sram sa tim izmisljotinama vec mi citamo i gledamo trenutne dokaze koji govore sve i koji se smiju u lice tvojim mostrumskim lazima :)) :)) :smile06: Sta sad si konacno izvukao tog Davora Pavuna koji je ko zna sta dobio u matici da bi se mohvalio i tresla se gora rodio se mis" :)) :)) :)) Gdje su ti inzinjeri koji su radili Maslenicki most pa se srusio prije upotrebe ,pa ih sad sigurno po Iraku i Avganistanu prave planove za pokretne kolibice :)) :)) kao i Istruktori koji zjale po tim pustarama .
:)) :)) :smile16: Mislis ako si nam podvukao da je sa Obamom da je boga uhvatio za bradu.Vidite sta su podvalili Blagojevucu ,dok je trebao zvali su ga Amerikancem Ernest a nikako Rod Blagojevic ,kad su htjeli da ga se rijese jer su se bojali njegove pameti inda su mu smisli krivnju i inda je u svakoj recenici bio Srbin :))
Pa i Tesla je za njih bio lud i ucenik Edisona sve dok se nije odkrilo da u stvari ne znaju nista vise bez Tesle i ako su pokrali patente i toliko projekata.Tek nakon decenija Teslu su odlikovali kao Genijem svih vremena .tako da se nije cuditi tom tvome naivnom zapadu i njihovoj manipulaciji. :)) :smile06: :)) :smile06: Za sopstveni interes ne biraju srestva da dodju do cilja tako rade svi prokleti i sebicnjaci.
Sto taj vas domoljubac ne dodje i ne podigne vam rejting sad je vrijeme za to vise no ikad :)) :)) :)) Vidis kako su se par Srba bogati vratili u Srbiju i ulozili svoja bogatstva i pamet u Srbiju kad joj je bilo najteze i tako je svrstali isper svih Juznoevropski zemalja.

HEHHHEEEHE
11-02-2009, 17:40
HHHEEEEHAAHHAAHHAA:

"Vidis kako su se par Srba bogati vratili u Srbiju i ulozili svoja bogatstva i pamet u Srbiju kad joj je bilo najteze i tako je svrstali isper svih Juznoevropski zemalja".

jeste
11-02-2009, 17:46
dokazi su jedno a lazi i zelje su drugo.
Jasenovac , Slavojina,Baranja ,Bosna,sukobi sa slovenijom .Diktatura na vlasti i uticaj na medije ,ignorisanje komentara stranih prestavnika, ne postivanje dogovora ili zakona.sakrivanje dokaza o zlocinima u Oluji i Bljesku.
Umanjivanje jasenovacki zrtava ,unistavanje Teslinog spomenika ,koji cijeli svijet zna sta znaci za covjecanstvo (svijetlost ,civilizacija i moderizacija svijeta ) Jedini covjek poslan od boga da ga spasi kamenog doba ,a vi ste dozvolili da mu nacisti ruse kucu i svaki trag.
Izjednacenje ustastva sa cijelim hrvatstvom .
Svi vas prozivaju da se pocnete baviti istinom i da se suocite sa njom da morate kad tad snositi posljedice za oglusenje na istinu od Slovenije ,italije pa cak i Njemacke a ti ti nam sada tu sve to premazao zlatom a da ispod toga , niko nista ne smije pitati sta se nalazi. :))

imas
11-02-2009, 17:53
- ti pravo
Karic je jedan od najbogatiji u Evropi pa i svijetu....
- Miskovic isto tako......
- Mitrovic isto tako.....
- Divac isto je medju bogatim .....
- Panic koji isto salje za drzavu i mnogi srbi kao sto su srednje bogati kao sto su Zivojinovic tenser, pa nasi mladi teniseri koji vec ulazu svoje bogatstvo u Srbiju.Bas tako
Srbija moze da pokaze svim zemljama u regionu da je bila i ostala primjer u svakom pogledu ,bez obzira na sankcije ,kazne ili bomardovanje svi joj mogu samo pozavidjeti i nista drugo. :smile07:

Zasto se
11-02-2009, 19:48
ne drziz Srbije i otkacis odavde?
Nemre bre, tko ce zivjeti u CIGANIJI?
Jebala te Srbija u dupe, usrani vlajo. :smile16:

ti sto
11-02-2009, 20:27
joj zavide bog ih je kaznio da su od boga porazeni ,sad sute i trpe prazne stomake,mislili su da njihovoj sili nema kraja .Da ce se na Srbiji izivljavati beskrajno i da ce na taj nacin biti uzviseni iznad boga tako letili visoko a tako pali nisko.Nema vece kazne i poraza no kad umisljeni ostane bez icega i postane prosijak a tako se upinjao i glumio pamet i moc.
Sada su svi pali gore od Srbije koju su unistavali od bijesa. :smile17:

Volio bi
11-02-2009, 20:45
Znati KO??? zavidi Srbij?

Po mome to ne moze biti niko osim MAZOHISTA!

ipak
12-02-2009, 00:45
vam je bila majcica zar mozete pljuvati onog ko se je starao za cijelu bivsu Jugu.Zavide no sta jer niko na svijetu nije tako bolje a postenije zivio kao bivsi Jugosloveni ,sad mogu samo da kradu ,otimaju i pljckaju. Nema vise med i mlijeko . :smile17:

grgur niunski
12-02-2009, 08:15
sveti Ante da se mene pita
ubi oba (u jasenovac snjima)
a daj nam baruta.
ko pita ne skita,
a ko nepita upala mu kita

kako
13-02-2009, 06:10
ono ,draga hrvaska mljadez hljhljhljhljljlj :)) cetnicke horde nadiru hljhljhljhlhj preko Bejog Manastira ,nece jos dugo biti Beli vec Bijeli ali bez manastira hljhljhlj :)) :)) :)) U Majku mu pa vidi stvarno zasto se zove Beli Manastir ko koga onda tu napada hljhljhljhlj :)) :)) :smile06:

Koliko
18-02-2009, 16:26
su Srbi vrijedni nisu ni svijesni.Cijeli svijet baveci se sa njima i kopajuci im jamu upade u nju :)) Ko je se god bavio unistavanjem Srba upao je u sklopku ,valjda tako Bog htio da dokaze da je on taj koji sudi i koji odredjuje pravdu.
Svima je vec jasno samo hrvatima jos nikada njima bog treba nacrtati i poslati ,oni se jos uvijek grcevito bore unistenjem Srba da nemaju pojma gjde se nalaze :)) Glupom su uvijek carstva nebeska sve dok se ne otvore vrata pakla.Baveci se srbima dodjose do prosijackog stapa.Hoce Cijelu Bosnu a i Slavonija im zjapi prazna ali glupost je najveci neprijatelj.hitler je radi zvoje pohlepnosti obiljezio svoj narod vijecno kao sotone ,htio je previse a dobio je premalo .
Srbi su naucili da ih grize onak koga su branili i hranili.Pocev od hrvata pa na dalje.Zidove koje su branili u dr, sv ratu vratili su im kazetnim bombama.Sad je vrijeme da Srbi nikome ne vjeruju i nikoga ne spasavaju.Vec da svakom daju kako zasluzi i onako se im sudi bez dokaza ,politiski kukavicki ,misle time da satjeraju Srbe u oganj ,pa kad navale iduci put da se srbi ne smiju ni braniti ,to je sotonska pravda. :smile17:

Sto pizdis
18-02-2009, 19:02
mi ne mrzimo srbe, pa vids da vas pomalo ×××××o u dupe.
Uzivate vi i uzivamo mi, vama dupe zadovoljno a nase kurcine treniraju.
Blagoslovi vas vas Sv. Sava pa vas ion mabije na ×××××. :smile16: :smile16:

znamo
19-02-2009, 06:29
mi da ste vi to trenirali na vjeronauki zato su vam pimpeci ostali patrljci :)) sada niste nizasto drugo vec da se tu smucate i lajete kao bijesni psi .Sta se moze drugo ocekivati od iztraumirani ×××××a ,vec da prostace i razvracaju se gdje ih niko ne vidi. :)) Sveti Sava Srbe voli i za njih se bogu moli . :)) a ustashe neka govna jedu ,on ne gleda tu konjusarsku bijedu. :))

Sv, Sava
19-02-2009, 13:02
srpska slava
svaki srbin
×××× samog sebe
:smile16: