PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hrvatsku nisu napali Srbi

Vidović i Bebić:
04-02-2009, 22:53
Zagreb, 4. februara - Kako se zaoštrava sukob Hrvatske sa Slovenijom oko nerešenih graničnih pitanja i slovenačko blokiranje hrvatskih pregovora o pristupanju EU, službeni Zagreb se sve više trudi da pokaže svoje "evropsko lice".

Podupirući predlog svog stranačkog kolege generala u penziji Ante Kotromanovića da se ustanovi novi orden "Heroj domovinskog rata", funkcioner SDP-aDavorko Vidović je ukazao kako danas u Hrvatskoj - naročito mladi ljudi - ne samo što ne znaju ko su bili hrvatski heroji u proteklom ratu nego "ne znaju ni ko su bili naši neprijatelji". "Mladi smatraju", objasnio je Vidović,"da su naši neprijatelji bili Srbi i napomenuo da to nije tačno, jer mi se nismo borili protiv srpskog naroda nego protiv onih koji su zastupali velikosrpsku fašističku ideologiju. Poistovećivanje celog naroda s onima koji su takvu ideologiju zastupali nije pošteno prema onim građanima Hrvatske srpske nacionalnosti koji daju doprinos svojim gradovima i Hrvatskoj u celini", napomenuo je Davorko Vidović.

Na to je odmah reagovao HDZ-ov zastupnik Niko Rebić optužujući Vidovića za vređanje: "Svašta se može čuti u Saboru, ali to da Srbi nisu napali Hrvatsku, to je netačno. Ne samo da su napali Hrvatsku nego su napali i sve nesrpske narode u svome osvajačkom pohodu. Ali čuti da nas nisu napali Srbi - to vređa!", zgražao se Rebić.

A onda je usledila verbalna intervencija s najvišeg mesta, koja je verovatno najviše zaprepastila upravo Rebića i one koji zastupaju ovo do sada dominirajuće uverenje u hrvatskoj javnosti. Predsednik Hrvatskog sabora Luka Bebić (HDZ) stao je u odbranu Vidovića i "ohladio" svog stranačkog kolegu: "Nisu napali! U pravu je gospodin Vidović kad govori da nije Hrvatsku napao srpski narod nego neki koji su imali velikosrpsku ideologiju. Oni su napali Hrvatsku, a oni drugi nisu. Prema tome, tu moramo imati neku distinkciju", naglasio je Bebić.

Predlog Kotromanovića o uvođenju ordena "Heroja domovinskog rata", inače, nije dobio podršku većine zastupničkih klubova. Prevladalo je mišljenje da je prošlo previše godina da bi se sada utvrđivali heroji, a bilo je i sumnji da bi se to moglo pretvoriti "u prvorazredno politikantstvo". Tako je Damir Kajin iz IDS-a upitao: "Ko će odlučivati zaslužuju li orden heroja domovinskog rata Ante Gotovina, Mirko Norac, Ivan Korade, Mladen Markač"...

===============
Svede, malo po malo pa nece usta nego ono sto je istina, mada je jos to daleko od prave istine. U svakom slucaju, ohrabrujuce je.
Mozda cemo ti i ja doziveti da se stvari posmatraju realnije, manje u funkciji politike, pa bi tako mogli doci do toga da JNA nije bila samo srpska, i da nije isla u okupaciju nicije teritorije vec da zaustavi haos u zemlji i deblokadu kasarni, itd.

Hrvatska je
05-02-2009, 08:40
napadnuta od strane JNA, stacionorane u Zagrebu,
Karlovcu,
Vukovaru,
Divuljama,
Splitu
a tu su pod iskljucivom komandom
"rvackih generala" bili smjesteni vojnici iz svi onovremenih republika!
Srpske drzave nije ni bilo, Srpske Vojske jos manje..
Da su Srbofili, bojeci se najstrasnije kazne za rusenje bratstva i jsdinstva,
"podzemno narusavali SFRJ, moguce je i za vjerovati isto kao sto su ustase pocevsi iz Kanade i Australije prinjeli svoj obolus "NAPADU"
I u toj ustaskoj lazi je i medjunarodni problem:
SESELJA se mpze i mora kazniti üpo starim vrijednim jugoslavenskim zakonima
zbog sijanja medjubratske mrznje,isto kao NEINTELEKTUALNE probisvjete ustaskih nazora isto tako u Haagu.
TITON ZAKON primjeniti za nedjubratske zlocine, exkomunicirati PREDSJEDNIKA, baziti Slobu na smetljiste pstorije,
pravoslqvca i jos komunistu se ne moze exkomunicirati, to je utz egzorcizam najveca katolicka parada.
I niko na svijetu osim RVACKE ne vidi to tdrugacije, a Rvacka samo zato sto je sa idejama IZA MARSA!

JA malo po
05-02-2009, 12:34
malo i ustanoviti ce se da nas je napala jedna Marsijanska Banda - sa Marsa - i koja je poslije Oluje NESTALA!

Nasa Tetko - Reci ti meni - KOLIKO Srba nije zastupalo VELIKOSRPSKU Ideologiju?

Ima li ih vise od 5-10%?

I kakve to ima veze da li me je napao SRBIN sa (barem 90%) VELIKOSRPSKOM ideologijiom - ili koji drugi Srbin...

Cinejenica je da NISU svi Srbi nacionalisti, sovinisti i fasisti (Veliko Srbi):

Ali je isto cinjenica da su SVI koji su napali Hrvatsku bili SRBI: nacionalisti, sovinisti, fasisti...

Katapultirani su kuci...pak nek se izjasne - KO JE KO - neka to razrijese u matici...

Mi smo svoji na sviome i necemo se mjesati u srpska posla...

budalo ustaska
05-02-2009, 16:52
Svaka, i vasa, ideologija ostaje bezazlena dok ne pokusa silom preokrenuti druge na svoj ideoloski put.
ASli kad se ideologije pretvore u JASENOVAC, i vase i druge, onda je to zlocin.
Dakle ideologija kad je i nekaznjiva, vec postavlja temelj svakoj nenormalnosti.
I dok je ona srpska, u Srbiji, meni je ona nevazna.
Ako je Jasenovacka, onda je svak mora osuditi. Nju se mora unistiti, ognjem i macem, kao sto su napravili
TITO, CASTRO, DE GAUL, CHURCHIL, EISENHOWER I STALJIN.
Svi Hitleri, Markosi, Tudjmani, Karadjordjevicki kraljevi, Rupnici,
avaki Franco, Peron,Batista moraju nestati.
........
I kad nakon svih lazi nepismena ×××××× pokusava da svoje bolesne gluposti polupismeno stavi "na citanje", onda se morai prodiskutirati i sloboda rijeci, sloboda misljenja, sloboda djelovanja.
Upravo danas se iz Vatikanskih krugova vidi i zna da svaka sloboda nije za svakoga!
SLOBODA JE ZA PRIMITIVCE KAZAMAT!
BUDALO!

slazem
05-02-2009, 18:04
se seselja treba kazniti jer je ustaski spijun koji je poslat da tvrdi sve ono sto ste mu vi izdiktirali i sto je vasa tisucljetna zelja da srbi budu gori od vas :)) Ali istina izbije kad tad ona nije nikada sagnjila niti ce ikada .Istina je vijecna i ona se pojavi kad se krivac najmanje nada.
U JNA su bila dijeca na obuki ,dijeca koju ste iskoristili za izbijanja rata .Tu dijecu ste vi poceli daviliti u Centru turistickog grada Splita ,ta slika je obisla svijet i kad tad ce se morati traziti uzrok i pocetak tog vaseg rata kojeg ste silom izazvali.Toj dijeci ste isljucivali struju ,vodu ,sve humane potrebe a tamo ste imali svoje hrvatske generale koji su odradjivali vas suludi zlocin kojeg ste lazaima kasnije podturili Srbima jer ste placali lazne lobije i propagande ali kad tad ce vam se obiti o glavu jer Jasenovac ne mozete nikada izbrisati a on je dokaz proslosti i sadasnjsti. :smile08:

05-02-2009, 18:13
Ne baljezgaj, ovaj puta srpski ×××××ne!
Ni u jednu vojsku na svijetu, tako ni u JNA, ne mogu doci djeca.
To su bar 18 godina stari mladici sa svim pravima i duznostima punoljetnih.
I ako neko moze da bude biran i da bira,
znaci da moze i mora snositi i odgovornosti za svoja (ne)djelovanja.
I ko je klao, pljackao, silovao, otimao
bez obzira da li je 18 ili 80 star(dobrovoljci!), mora pred sud. Ja cak mislim i pred zid!
Srbin ili Hrvat, cetnik ili ustasa,
pravoslavac ili katolik!

sokantno
05-02-2009, 19:00
Da ovog rata nije bilo ,Hrvati bi ostali u ocima vecine mnogo pametniji , pismeniji i uvazeniji ljudi.Jer nije se mnogo znalo o onome ratu ,bar kad je rijec o malim ljudima radnicke klase .A oni koji su znali malo vise ,misli su da je to bila pogreska i neznanje sto se tice saveznistva sa hitlerom.Ali ovaj rat je potvrdio to saveznistvo da je bilo vijesto i proracinato , a ovo sto vi meljete svi isto i jednako ,to je pokazalo da ste vi stvarno glup i srbofibican narod ,koji prica ono sto zeli a ne ono sto je u stvarnosti.
I dajle se drzite hitlerove palore svi ponavljati laz dok je svijet ne prihvati za istinu.
Nije cudo kad cujes hadezeovske gluposti od seljaka koji prica ono sto mu se naturi ,vec je zalosno kad cujes iste gluposti od toboze skolovanih ljudi da pricaju svi isto i istim intelektom kao i onaj koji nema veze sa obrazovanjem.
Uhvatili se svi te Velike Srbije kao pijan plota , vi nam na silu podmecete tu laz Velika Srbija da bi nas natjerali na to da bi se vasa laz pretvorila u Stvarnost.
Nikada ni prije rata niti poslije nisam cuo niti od jednog Srbina da bi zelio Veliku Srbiju.Jer mi Srbi smo svestrani ljudi i mi gdje god da se nalazimo ako imamo ljudska prava nama je kao u Srbiji ili sa Srbijom.
Mi Srbi gledamo stvari drugacije i sire ne tako uskodebilno kao vi vec realno i ljudski.Svaki Srbin zna da je samo ono sto je proknjizeno da je njegovo je njegovo i da nema prava svojatati tudje ili gledati necije imanje kao njegovo jer je u njegovoj drzavi.Drzava nije nikada nigdje bila jednog pojedinca , tvoja je onoliko koliko ti da i koliko ti osigura prava i koliko se ti odnosis prema njoj kao drzavi ako ti da prava naravno da ces je postovati i uvazavati a ne nikako svojatati da ti mogao druge rase progoniti , nemas prava jer nisi vlasnik drzave ,vec samo svoje kuce ako je imas .

prvo
05-02-2009, 19:22
- ti srbo-hrvatski ili hrvatsko srpski chobane.Meni se ne obracaj tako ,jer po rijecniku vidim da si jedan gubitnik bez identiteta koji nezna gdje mu je mijesto ,koji nezna dali kaki ili pishki , vazno je da se isprazni a nije vazno gdje i na kojem mijestu ,na smrad je vec odavno navikao, tvoja govna tvoja smrad , ne mislis valjda da ces i druge uvjeriti u to da kako mirises .
Tebi izgleda treba sve crtati da bi shvati ,kao i ovi konjusarski debili a vidim poceto ti proradi ona jaca strana genetika gdje sve ustashe tu i fra-juda.Normalno da su vecinom dijeca jer samo imaju jedva osamnaets godina neki se nisu poceli niti brijati ili mnogi nisu saznali za seks ,znaci da su nevini i zato se cesto kaze sve do dvadesete da su dijeca.Kapis juda ili da ti crtam.
U ostalom ako slabo kapiras tvoj problem, ne daje ti za- pravo da bez razloga omalozavas osobu koja se ne obaca tebi . :smile07:

znam
05-02-2009, 19:33
da ces se vaditi na par slova koje sam propustio ali , lime----ac kapis...
:)) to nikada ne provjeravam na ovom forumu jer i drugi grese ,tako da je ovo forum gubitnika ili komplesasa ,kad god tu naidjem vidim da su tu po dvojica isti ×××××× prikovani i da se vrte u krug, nikakve logike niti realnosti nemaju,sem kad ih ja opletem sa istinom :))
Zadrobim i odem za svojim poslom ,pa opet nakon par dana podnesem istinu da se imaju cime baviti kad sam odstutan :smile06: :smile06: :))

69 !
06-02-2009, 08:39
"...neki se nisu poceli ni brijati!"
Majmune zar je to tumacenje!
BRADONJE CETNICKE su poznate po tom da se ne briju!
Izgledaju jos necovjecnije!
A sto se zrelosti tice morao bi i ti znati, da i oni koji se ne brinu, vec odavno .....××××JU!
I ko ×××× moze biti i iz××××n!
To je osnovna greska u zivotu, jer na ZDRAVOJ seksualnosti pocivaju i zakoni i zelje i obicaj i ljubavi i nesrece....
BUDALO!

lupas
07-02-2009, 06:06
ko lud po mrtvom magarcu , nigdje logike ,samo pljujes sam sebi u te smrdjive zvalje.
Nemas pojma koliko si jadan i glup ,ja mislim da ti ni sam sebe ne razumijes .Kako vjerujes u Isusa kad smatras da ljudi koji se ne briju su neljudski.
Vi cak Isusa zovete Bogom a taj Bog vam isto ima bradu ,nije zar da je i Bog Srbin ili cetnik.
Dok vasi guzoglavi se ne svrstavaju u bilo kakve intelektualce.Covjeka kad pogledas da je obrijao glavu ,razne ti se uzasavajuce misli vrte po glavi na sve ti lici samo na covjeka nikako.
Svi kriminalci , svi vrsta i dezena su vecinom obrijane bundave ,obrije se jer mu je savjest crna i tako se obiljezi. :smile16:

Ni Srbin ne moze
07-02-2009, 08:18
LUPETATI kako mu je volja i kad onda, bez cinjenica, znanja i jos nepismen pokusava nesto reci, sto ni sam ne razumije, onda U×××× MOTKU!
...........................
Sloba je na KOSOVU garantirao Srbima"...bre niko ne sme da vas bije!"
.......................................
Seselj je tvrdio:"...svuda gde je srpski grob je Srbija!"
.......................
Karadzic:"....Srbi su od Boga prvi izabrani narod!"
Dakle, ×××××NE, ukoliko zelis, a to i hoces, da se ogradis od Hrvata i Hrvatstva u prilog Srbije i Srpstva, nauci se pisati, misliti i zivjeti na zajednickoj bazi sa istinom!
............................
Inace si RVAT, ka i svi RVATI!
××××××TINO!

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

a ne govoris
08-02-2009, 02:37
sta su vasi bljuvali zato i jeste vec odavno u evropi :)) i ako ste katolici i hicini saveznici opet vam nije mijesto u evropi ,znaci da vasa laz prolazi samo povrsno i da se uvijek moze okrenuti protiv vas sami.Vadite iz Konteksta sta su Srbpski politicari govorili da bi mogli smateati to nekim oruizjem koje upali samo kod onih maloobrazovanih kao sto ste i vi sami.Kad bi se vadilo iz kontesta sta su vasi srali onda bi se vi trebali iseliti na mijesec od srama i neobrazovanosti. :smile17:

GLUPANE BALKANSKI
08-02-2009, 10:38
U demokraciji svak ima pravo da govori.
Da govori i gluposti, samo ne smije da potstice na zlodjela, raskol, nacionalizme.
Dakle i svaki EUROPSKI ×××××N smije da brblja ono sto misli da zna, iako o tome ni pojma nema!
Iz neznanja dolaze vjerovanja, i sto je znanje bezvrijednije,
to je vaca VIRA ISUSOVA.
:smile18: :smile18: :smile18:

Nisam
08-02-2009, 13:01
mogao niti zamisliti da neko moze toliko ocajnicki patiti za domovinom...

Ti si Tetka ipak FENOMEN... UNIKAT!

budalo ustaska
08-02-2009, 15:00
"DOMOVINA" je odredjenost!
×××××nu se to ne moze kazati.
UBI BENE IBI PATRIA!
×××××× koja to ne razumije nema pravo cak ni domovinu!
Nema domovine koja je ponosna na kretena!
Osim momentano Rvacke, ali i to je prolazno!
BUDALO MEDJUGORSKA!

znas...
08-02-2009, 17:50
...povremeno sa citao tvoje postove po vecernjem... nekako prepoznavao sam ih kao tvoje - ALI mislio sam da ima vise takvih kao ti... a posto te nikad niko na forumima (vise komentarima clanaka) nije sljivo za nista - nisam niti ja! No sad kad sam shvatio da si to TI ja sam ti odgovorio kako spada - i sad te vise nema - bar te ja ne pronalazim... gledam na sadrzaje poruka - a znam da si ti UNIKAT - prepoznam te odmah - pa pseudonim nema veze... NO, indikativno je koliku ti imas potrebu izbljuvat nesto protiv Hrvatske - a sve je tako mizerno jednostavno i svodi se na 2-3 stvari (NEMA VISE!!) a to su: "USTASE, SMETLISTE, NACISTI" - GOTOVO - to je tvoja vjecna poruka koju ti u tih par oblika ispisujes gdje je to god moguce -

JOOOOOJ jadna ti mama...

BUDALO!
09-02-2009, 09:41
Zaboravil si:
JASENOVAC i FRANCEK!
Zivel MRTVAC!
I BEDNICI!

JADNA
09-02-2009, 10:08
Ti mama - koja vjerojatno NIJE Hinotizirana kao ti!

Idi nekom nadriljecniku da te probudi jednom...

tok vaseg
09-02-2009, 10:23
Mrtvaca ne bu ni bok probudil,
a vi bu te jos snevali o nozu,
Jasenovcu i Franceku!
Jebal ga vrak.
Tak! :smile16: :smile16:

Jadna ti
10-02-2009, 08:32
Mama...

JOOJ samo da zna kolko si ti jadan - srce bi joj puklo (ako vec nije).

ne seri
10-02-2009, 08:38
MASTURBATORE RVACKI!
U nezrelim htijenjima i ××××××stim tumacenjima vlastitih nedokucenoszi u danasnjoj bjedi "lijepe Nase" bilo bi i za tebe i za tu "LJepoticu" bolje da se skrasis oko kente za smece, jer tu ne postoji neka posebna identifikacija!
Glad nema posebnog lica i svuda je ista.
Moze, nazalost odnijeti cast siromasima, ali kod tebe je i to nemoguce - ti si necasan izabrdjanski kreten!
Vec dugo nista o klokanu, Drini i 3 P.M!

:smile18: :smile18: :smile18: