PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vracanje u 1941- Jevreji u NDH

gajac
30-01-2009, 17:44
Bilo je samo pitanje vremena kada ce se i nekaznjeno iznositi u javnosti antijevrejska propaganda, antisemitizmi
kao i u "stara vremena", Zagreb 1941,
VAJDA-Prolaz!
Vracanje u 1941!
................
Javnost se u Rvackoj i danas oslanja na vatikanske predrasude,na "izdaju boga"!
"SVETI OTAC" PIUS je svojevremeno,1941, religiozno legalizirao fasizam, a Alojzius Stepinac ga je pohrvatio.
POGROMI,JASENOVAC,GRADISKA........
"SVETI OTAC" BENEDIKT je pred nekoliko dana religiozno rehabilitirao antisemitizam i "BRATIJU Le FEVBRA".
Katolicka crkvena mafija je rehabilitaciju usvojila i VIDI je odmah,
zavidnom azurnoscu, objavio i prve proteste TV-novinarke koja se "zalaze" za prava ugrozenih Palestinca u Gazi!!
......................................
Istini za volju mora se reci da dosad jos niko nije zatrazio - JASENOVAC!

bit ce i to
30-01-2009, 17:54
pa predsjednik je rekel da je sretan kaj mu zena nije ni srpkinja ni zidofka.

VEDRANA RUDIC
30-01-2009, 20:38
"PRESTANITE BITI ZIDOVI,POSTANITE LJUDI"
Parola dostojna Göbelsa i Mile Budaka!
Rvacka baklja istine o "bozjem narodu", pored Rvata i Srba.
Sve "izabrani narodi"!
U gluposti svak ima pravo da vjeruje, inace ne bi bilo recimo crkve, ali zlonamjerne tirade protiv, ne drzave, Izraela, nego globalno protiv Jevreja i to onda na drzavnoj DALEKOVIDNICI omogucava svakome da vidi dgje je Rvacka danas.
Za nacisticka, antinacionalna huskanja postoje i strasne kazne, vidi zakone EU,
i sad treba vidjeti da li je ustavnost Rvacke drzave u stanju da ukroti zivotinje tipa Vedrane Rudan,
Danijela Delale i ostalih ustasa na Rvackoj dalekovidnici,ili smo stvarno opet u 1941.
Istina je,mora se podvuci,
jos niko ne trazi JASENOVAC, zasad!

PISATELJKA
30-01-2009, 21:41
RVACKA!
Balavica ili ne zna ili nece da zna za pogrome u Ilici, Pod Zidom, Vlaskoj,
Masarikovoj......1941!
Glupost je imenica zenskog roda!
Mrznja je imenica zenskog roda!
Ali noz, Jasenovac, koljac su sve
"muske" imenice.
Mangup je pitao sta je to SIMBIOZA!
Ovo je "rvacka" interpretacija!
Medju rodovima!
Ni za jedne ni zs druge izgleda
ne postoji razlika izmedju
Izraela i zidova!
I to je nacizam, antisemitizam, fasizam,
u danasnjem rvackom formuliranju!
U ime oca i sina i duha svetoga....!

PISATELJKA
30-01-2009, 21:42
RVACKA!
Balavica ili ne zna ili nece da zna za pogrome u Ilici, Pod Zidom, Vlaskoj,
Masarikovoj......1941!
Glupost je imenica zenskog roda!
Mrznja je imenica zenskog roda!
Ali noz, Jasenovac, koljac su sve
"muske" imenice.
Mangup je pitao sta je to SIMBIOZA!
Ovo je "rvacka" interpretacija!
Medju rodovima!
Ni za jedne ni za druge izgleda
ne postoji razlika izmedju
Izraela i zidova!
I to je nacizam, antisemitizam, fasizam,
u danasnjem rvackom formuliranju!
U ime oca i sina i duha svetoga....!

sompompirovi
31-01-2009, 01:26
http://sportal.vecernji.hr/system/galleries/pics/090130/gus2-txt.jpg

sompompirovi
31-01-2009, 01:29
[IMG]http://sportal.vecernji.hr/system/galleries/pics/090127/navijaci_nasi_02.jpg

sompompirovi
31-01-2009, 01:29
http://sportal.vecernji.hr/system/galleries/pics/090127/navijaci_nasi_02.jpg

sompompirovi
31-01-2009, 01:31
http://sportal.vecernji.hr/system/galleries/pics/090127/navijaci_nasi_05.jpg

sompompirovi
31-01-2009, 01:32
http://sportal.vecernji.hr/system/galleries/pics/090127/navijaci_nasi_07.jpg

sompompirovi
31-01-2009, 01:33
http://sportal.vecernji.hr/system/galleries/pics/090127/navijaci_nasi_10.jpg

da a
31-01-2009, 01:55
......

zagrebacki zidovi
31-01-2009, 10:19
×××××n pokusava skrenuti pozornost na ANTISEMITICKI nevazne stvari.
Ovi navijaci slave pobjedu hrvatskih sportista i sa olosom koji propagira opet stare uhodane ustasko-katolicke navike, glede drugih vjera i narod, nemaju nikakve veze!
Antizidovska propaganda je fasisticka bolest i Izrael kao drzava sluzi tim bjednicima samo kao kulisa za iznosenja
protujevrejskih gadosti.
Kakve veze imaju zagrebacki zidovi sa vojnim akcijama Izraela.
Naravski da svaki normalan covjek zali zrtve. Svuda! Bile one zrtve izraelskih ispada u Gazi ili zrtve hrvatske policije u zagrebackoj ambulanti.
(Prvi puta kao kirurski instrument upotrebljen je pistolj.)

sta se bunis
31-01-2009, 10:20
ubijeni nije bio zidov.
:smile16:

zagrebacki zidovi
31-01-2009, 12:27
Treba li razdraganu mladost upetljavati u prljavu igru antisemitizma cak i u trenutku kad se slavi velika pobjeda u jednom vaznom sportskom natjecanju.
Svojevremeno su takve poduhvate u novoj povjesti realizirali samo
Josef Goebels i Mile Budak.
Dvorana sportova, Berlin 1943!
Goebels: "..zelite li totalni rat?"
Velelepne dvorane za jednu priredbu.
Nakon toga ce stajati prazne!
.............................
Kao i kante za smece!
:smile18: :smile18: :smile18: :smile18:

Pa moraju
31-01-2009, 12:57
Ti se pokazati hrvatski krvoloci - da ih VIDIS!
POGLEDAS u oci - Tetko! Nije te dugo bilo u domovini!

...ali valjda ces i ti naici koji put...

za krvoloke
31-01-2009, 21:25
ima mjesta samo u RVACKOJ!
Ti se, kao kukavice, ne pokazuju.
Uzimaju kao maske i taoce vlastitu mladez i petljaju je u najkrvavije antisemitske rabote u povjesti covjecanstva.
Za stotine tisuca poklanih Srba, Zidova, Roma i ostalih neduznih nisu kriva djeca koja se kukavicki na slikama u ime Rvatstva, ni kriva ni duzna, uvlace u bezdusnosti koljaca iz
"onih" i najnovijih dana.
Pokusaji odgajanja nove, sulude
"ustaske mladezi", osim BBBB,
osudjeni su na propast
i time pocinje demaskiranje maski koljaca iz onog i ovog vremena.
ISUSA MI!

ovo je mladez
31-01-2009, 21:57
koja sa krvavom DOMOVINOM vasih djela ni u snu ne zeli i ne moze imati kontakta.
Kao i sve ostale liberalne mladezi, vele
ovi mladi ljudi sigurno da se sa pokoljima onih "za dom spremnih" ne smiju mjesati i novu mladez Hrvatske prljati prosloscu koljaca, pljackasa, korumpiranih kriminalaca i trulih mantijaskih nacionalista.
Pitanje je samo da li oslikana mladez, bez izriciti pristanaka, smije uopce biti izlozena kao kulisa u clancima fasistickih tendencija.
Ili je i peravo na licne slobode i prava pojedinca u tom obliku demokracije suspendirano!
Po europskim zakonima bi se ludjak koji objavljuje snimke bez privole ljudi na slikama nasao u teskoj situaciji.
Ta bezazlena djeca zavila bi ga materijalno "u crno"!
Da li to ona znaju? Bio bi to ozbiljan "dzeparac" da se budali kaze da se ne smije sve sto se moze!
Pogodjena bi bila i redakcija koja prije objavljivanja slika mora da ispita porijeklo!
U EU su lica zasticena zakonski.
Ali mozda se u RVACKOJ o tome jos nista nije culo!!

Joooj
01-02-2009, 00:56
Nasa Tetko... da li ikad gledas dnevnik, na recimo CNN-u, BBC-u, RTS-u, HTV-u itd... pa kad se prenasaju utakmice, demonstracije, slike iz ratova, itd, itd... JOOOJ--- kako je sa toibonm bleavo polemizirati..

U svakom slucaju - NIKAD ovakvih predstava niti taknmicenja, niti radosti, niti pobjeda niti ICEG ne bi bilo da nismo domovinu oslobodiuli sa i poslije - ZA DOM SPREMNI - bili - NIKAD! Ostali bi jedna neidentificirana masa koja bi se topila u istocnoBlatbnjavi Balkan - i koja bi se PRISILNO nazivala SRBIJA, sa podplemenima: Katolicki srbi, Muslimanski Srbi itd...

Otslai bi bez identiteta - bez icega - podivljali, pobalkanizirani, poseljaceni istocnoBizantinci - ...

JAD nad JADIMA -

A ovako - usko´ro smo kod kuce gdje pripadamo -

A VI?? pa kako znate i umijete -

a ta ci nam
01-02-2009, 23:42
to tila reci teto doro, tuc-muc tuc-muc :)) :smile06: :)) :smile06: mora da si ti ono retardirano siroce poslije ustaskog poraza 1941.Nesto bi rekao ali mozak zakrzljao . :)) :)) :)) :))

zagrebacki zidovi
02-02-2009, 09:21
Cak ste u svojoj mrznji i nezahvalni!
Izraelci su vam i organizirali i vodili i kontrolirali uz americku satelitsku pomoc pokolj po srpskom stanovnistvu i
sada iz ZAHVALNOSTI novi fasisti lupaju po ZIDOVIMA, kao nekad iakosmo mi ni krivi ni duzni.
Samo to izgleda ne interesira katolicku bandu.
Ona se i jucer odredbom danas, izvan Hrvatske, vodecim fasistom, HJ_Papom Benediktom zarekla opet potamniti svijet
imenujuci u Linzu opet jednog katolickog antisemista za novog biskupa u tom ondasnjem centru fasizma, iz u HITLEROVOM GRADU!

Nama su
02-02-2009, 10:10
Zidovi UVJEK bili prijatelji - narocito ako treba Vas nabijati - tu imamo potpuno identicne stavove...

2009
02-02-2009, 10:52
BUDALO!
Bili su vam prijatelji u JASENOVCU, po pogromima i pljackama po Zagrebu:
I ako su vam prijatelji cudno je da
MRTVAC rece (onda jos ziv):
"SRETAN SAM DA MI ZENA NIJE NI SRPKINJA NI ZIDOVKA"!
Bilo je to "veliko prijateljstvo"!

Ja samo
02-02-2009, 11:16
znam da je on MOZDA - u INERCIJI zbivanja - jer niti on nije mogao biti sabran i miran za vrijeme vaseg brutalnog silovanja Hrvatske - izjavio u nekom kontezxtu kojeg neznam tocno nesto sa zenom srpkinjom - No ja takodjer znam da je VRLO cijenio zidove - i da je radio sve da sa njima ima sto bolje odnose!

JA (a znam da je to velika vecina Hrvata - za razliku od vas Srba - anticionista) da su im Zidovi vrlo dragi i da u njima vide svoj uzor! Eto meni su oni NAJVECI uzor na svijetu!

Oni svuda pomazu SVE koji se bore protiv nacizma i fasizma - tako su i nas koji smo OPET bili "bolverk" prema tim napastima sa istoka - vjerojatno pomagali! Tako cemo i mi svuda i uvjek raditi! Smrt srpskom nacizmu i fasizmu..! Zivo Pasaluk!

MAGNUM CRIMEN!
02-02-2009, 11:24
×××××ne ustaski!
Procitaj sve navode o odnosima i gledanjima NDH hordi iz 1941 godine i uporedi sa divljanjima NDH hordi iz 1991 godine, nema razlike.
U divljanjima Francetica, Stepinca, Pavelica, Tudjmana, Gotovine, Suska pokazale su se hrvatske istine o svemu sto nije krvolocno-katolicko,
skutorski-zatucano!

Kakve to
02-02-2009, 20:07
ime veze sa ICIM??? Ako ti ja kazem, da su MENI (OSOBNO) kao i VELIKOJ vecini Hrvata Izrael - i Zidovi - NAJVECI uzor... STA ti tu meni kakis? i spominjes neka imena tu bez veze iz tvoje lude tintare...? Izrael i ZIDOVI su (za razliku od nacista i fasista popute tebe, Srba i Srbije) - NAMA NAJVECI UZOR!! Da li mogu biti jasniji??

Ajde
02-02-2009, 21:16
Tetko - otvori:

www.hrt.hr
pa pokreni "dnevnik"

...i vidi sta ce HR sa tim novim stadionima...

Tako da se vise ne sekiras kako ce HR prezivjeti sa tolikim "dugovima"...

03-02-2009, 09:27
Zasto ste KLALI uzore?
Zasto ste PLJACKALI uzore?
Zasto je predsjedniok sretan da mu zena nije zidovka?
Sve su to pitanja koja se moraju odgovorit, sada!
Vazno je, jer se papa odlucio nakon napravljenog ×××××× i prekida zidova sa Vtikanom, da se odnosi poprave!
Zrtvasu tada HVATI.
Benedikt se odlucio za konzervativniju stranu.Ubuduce svete mise i crkveni rituali (ispovid npr.)prema TRIDENTIUMU, samo na LATINSKOM JEZIKU!
Pa kako cete onda sa RVACKIM moliti boga. Ni fratri vam jezik svete mise ne znaju!
Eto vas sjeba i sveti otac!
...........................
MOLITE SHEFA DA SE ON MOLI ZA VAS!
ON JE MAJSTOR LATINSKOG!

Je si
03-02-2009, 10:17
li pokrenuo Dnevnik - Tetko (pera d)??

Da li gledas? Gadno - zeludac se steze - knedel u grlu - a tako bude kad izdas domovinu - i onda ju gledas kao otpadnik - jer - znam ja - nema gore nego kad te domovina odbije - to je gore nego da te vlastiti roditelji odbace -

Ali zanima me STA si ti ocekivao poslije tvojih prijasnjih, stalnih i VJECNIH patriotskih komentara o domovini?

To bi bilo dobro znati...

2009
03-02-2009, 12:50
GADE!
Domovina je u smislu rvackog primitivizma vazan faktor, jer se za zlocine mora naci i primitivan izgovor.
Sta moze jadna domovina kad u njoj zive poludivlji ljudi. Toj DOMOVINI bi bilo lakse kad bi u njoj zivjeli HRVATI, a ne cokularski sakari, kad bi u njoj zivjeli Svicarsi, svedjani, ili neko drugi iz priznato civiliziranih naroda.
Nije jadna domovina kriva da su ustaski razbojnici po njoj klali Srbe, Cigane, Zidove i sad joj te zlocine uguravaju tvrdeci da su to napravili za domovinu!
Ta domovinea nije ni slutila Jasenovac, Glinu, Medjacki Dzep...
Tesko je i domovini da se sama ne moze braniti i opsudjena je da je kao "svoju" uzima sva divlja ustaska banda na celu sa crkvom (nekadasnjom), Pavelicima, Stepincima,Tudjmanima, Gotovinama...
Tek tad se moze shvatiti ne trespektiranje i rjeci DOMOVINA!
RVACKI DOMOLJUBI su klali, pljackali, palili, ubijali i po tudjim domovinama,
po Bosni, po Hercegovini, ali to njihovoj domovini pristaje.
Sa tom bandom na ledjima nije ni toj "rvackoj" domovini lako!
Zato se i kaze, medju pametnim scvijetom i medju intelektualcima vec prekop 2000 godina:
UBI BENE, IBI PATRIA!
to razumijes, znas Latinski,
isao si u skolu - da je zapalis!
BUDALO USTASKA!

2009
03-02-2009, 12:55
GADE!
Domovina je u smislu rvackog primitivizma vazan faktor, jer se za zlocine mora naci i primitivan izgovor.
Sta moze jadna domovina kad u njoj zive poludivlji ljudi. Toj DOMOVINI bi bilo lakse kad bi u njoj zivjeli HRVATI, a ne cokularski sakari, kad bi u njoj zivjeli Svicarsi, Svedjani, ili neko drugi iz priznato civiliziranih naroda.
Nije jadna domovina kriva da su ustaski razbojnici po njoj klali Srbe, Cigane, Zidove i sad joj te zlocine uguravaju tvrdeci da su to napravili za nju!
Ta domovina nije ni slutila Jasenovac, Glinu, Medjacki Dzep...
Tesko je i domovini da se sama ne moze braniti i osudjena je da je kao "svoju" uzima sva divlja ustaska banda na celu sa crkvom (nekadasnjom),
Pavelicima, Stepincima,Tudjmanima, Gotovinama...
Tek tad se moze shvatiti nerespektiranje i rjeci DOMOVINA!
Zato se i kaze, medju pametnim svijetom i medju intelektualcima vec preko 2000 godina:
UBI BENE, IBI PATRIA!
To razumijes,SKUTORE SAKARSKI,
znas Latinski,
GADE USTASKI!

2009
03-02-2009, 12:55
GADE!
Sta moze jadna domovina kad u njoj zive poludivlji ljudi. Toj DOMOVINI bi bilo lakse kad bi u njoj zivjeli HRVATI, a ne cokularski sakari, kad bi u njoj zivjeli Svicarsi, Svedjani, ili neko drugi iz priznato civiliziranih naroda.
Nije jadna domovina kriva da su ustaski razbojnici po njoj klali Srbe, Cigane, Zidove i sad joj te zlocine uguravaju tvrdeci da su to napravili za nju!
Ta domovina nije ni slutila Jasenovac, Glinu, Medjacki Dzep...
Tesko je i domovini da se sama ne moze braniti i osudjena je da je kao "svoju" uzima sva divlja ustaska banda na celu sa crkvom (nekadasnjom),
Pavelicima, Stepincima,Tudjmanima, Gotovinama...
Tek tad se moze shvatiti nerespektiranje i rjeci DOMOVINA!
Zato se i kaze, medju pametnim svijetom i medju intelektualcima vec preko 2000 godina:
UBI BENE, IBI PATRIA!
To razumijes,SKUTORE SAKARSKI,
znas Latinski,
GADE USTASKI!

Jas'l pogledao
03-02-2009, 12:58
Dnevnik, navijace (koljace!)?
Kad ce Srbija, a pogotovu UK imati takve navijace?

Drugi (spomenuti) navijaci se samo opijaju, deru - i???

Jadna im mama...

Ostala im je samo ljubomora!

ISKAZ 6
03-02-2009, 13:01
ISKAZ 6
Svjedokinja je bila u sastavu civilne zastite, Hrvatica, rodena 1945. godine. Zarobljena je u Vukovaru odakle su je srpske paravlasti prebacile u Dalj, gdje su je na sve moguce nacine mucili:

"…Ja sam bila zarobljena 17. XI. 1991. godine u Vukovaru, kod bolnice. U onim momentima nisam mogla prepoznati nikoga. Kupili su nas u maricu. Bilo je vise jugovojske, ali ne toliko jugovojske koliko cetnicke, onih s kokardama. U to mjesec i pol dana meni su svasta radili. I silovali, i tukli, batine smo stalno dobivali, nisu nam dali jesti. On je meni s kombinirkama izvadio cetiri zuba, on, taj cetnik Nedjeljko Peic. Silovali su me par njih pored njega. Jednoj zeni su odrezali dojku. Ime joj je Marija, a prezime ne znam. Sa mnom je bila u daljskom logoru i gospoda Durda, od Mirka, onda Manda Vuklusic, nazvana snajperistkinja. Od te djevojke su radili svasta, ona je bila sezdeset sesto godiste. Djecu od deset, dvanaest godina su isto silovali. Bili Jovan je isto radio velika zla. Radio je u Veterinarskoj stanici u Osijeku. On je bio sa veterinarima. Na filmu, ako ste ga gledali, su prikazani decki koji su strojeni.

iskaz 6
03-02-2009, 13:01
Taj je radio ta zlodjela, vadio deckima spolni organ i gurao u usta da pojedu. Njegova majka je bila moja susjeda u Osijeku, ta Bili Olga. Kada sam se vratila iz logora, pobjegla, onda sam njoj rekla da sam vidjela njezinog sina. Ona je meni rekla, da njezin sin nije sa cetnicima. Ja joj kazem - je!

Prepoznala sam njih dosta. Bio je s njima i Marko Peic. To je sin od tog Peica. Jedan mu je sin poginuo. Bio je na Mitnici. Zvao se Dusko Peic. Taj je ubijen, poginuo je prije nego sto sam ja dosla u logor u Dalju. Ne znam sto je on radio, a brat mu je radio zlodjela, taj Marko. Unakazivao je Ijude, vadio im oci, izvan logora, cinio je to onima kojih bi se docepao - kao divlje macke kada se docepaju plijena. Bio je i jedan Savo Vilus iz Dalja, rodeni Srbin, onda Noda Jovan, isto iz Dalja. On je bio glavni cetnicki voda. Zatim mesar u njegovoj mesnici je strojio Ijude. Kada su zatvorili Ijude kod kina 19. i 20. studenoga, dosla su dva autobusa iz Vukovara zena i muskaraca koje su u kucu tog Lalica zatvorili. Dorde i Nikola Lalic su bili vlasnici te mesnice. Meni je pomogla da pobjegnem iz logora gospoda Dragica Hajdukovic. Ne znam je li ziva. Neki govore da nije, da je ubijena. Ona je stanovala preko puta te kuce. Bila je sama, nije imala nikoga..."

ovakve navijace
04-02-2009, 12:26
niko pametan nikome pametnom ne zeli.
Zabludjeni, djetinjasti, zloupotrebljeni.
Bezazlena djeca ni ne slute da su samo kulise u fasistoidnoj propagandi propadajuceg drustva.
Bandici,
kante za smece,
napustene dvorane,
dugovi,
glad,
ZIVIJA MRTVAC!
NAPRID RVACKA!

Zivija mrtvac
04-02-2009, 12:57
Krepali zivi "ljudi" SRPSKA GAMAD.
×××× vlasuriju i tjeraj ih preko Drine,
u tri picke materine. :smile16:

ISKAZ 8
04-02-2009, 18:45
ISKAZ 8
Svjedok je civil, Hrvat, roden 1965. god., zivio u Vukovaru. Srpske pobunjenicke postrojbe u sprezi JNA zarobljavaju ga u Vukovaru i odvode u logor u Sremskoj Mitrovici:

"... Nas Vukovarce odvezli su kamionima i malim kombijima u “Veleprometovo” skladiste. Strpali su zene, djecu i starce. U skladistu je pocelo razdvajanje. Zene i djeca na jednu, muskarce na drugu stranu. Razdvajali su pretezno domaci Srbi, koji su pobjegli u vojarne. Imali su oruzje. Medu njima je bio Goran Stankovic, bio je jedan Vlado, prezime mu ne znam. Radio je u “Gradevinaru” kao kljucar. Bio je jedan Stevica, Cigan. Toga svi Vukovarci znaju. Bio je neki iz Beograda, neki Cigo, jak, krupan.

ISKAZ 8
04-02-2009, 18:46
Izade jedan, stariji, krupniji covjek. Bilo je oko dvadeset sati. Zene i djeca iza nas cekaju autobuse. Gdje ih voze? Ja ne znam. Tako su oni odveli nas u drugi hangar. Tamo je bilo oko cetrdeset momaka. To je bilo jedno skladiste. Zima. Mjesec studeni. Dva panja i dvije svijece i njih trojica. Stevica, taj u maskirnoj uniformi i taj civil iz Beograda usli su unutra sa baterijskom lampom i rekli: “Zute cizme van.” Izveli su dvadeset i pet momaka van. Tu je bila guzva, udaranje. Tukli su ne gledajuci jesu li stariji ili mladi. Prvi, Cigo, izveo je deset momaka, deset taj drugi u maskirnom, i pet je izveo taj Stevica. Pregledavali su ih i nakon toga su ih strpali u kombije. Od tada se nista ne zna o njihovoj sudbini. Cijelu noc smo ostali unutra i sutra do dvanaest sati. Do jedan sat i trideset minuta su izvodili Ijude. Culi smo pucnjeve tijekom noci, ali smo bili zakljucani pa nismo mogli vidjeti sto se dogada. Bilo je vike, dreke, placa. Vjerovatno su i klali. Ja nisam vidio, ali sigurno je i toga bilo. Nisu Ijudi bez razloga vikali i derali se. Do jedan sat i trideset minuta su izvodili, a nakon toga je bila stanka. Ujutro su rekli da dolaze cetnici i da idu klati. Dosla je redovna vojska i rekla da cemo ici autobusom za Sremsku Mitrovicu. Kad smo izlazili morali smo imati “glavu dole, ruke na leda”. Na pola puta do Sremske Mitrovice izveli su jednog decka van i ubili ga. Bio je crn, malo krupniji. Mislim da je on bio u trecem autobusu. Ubili su ga ti rezervisti koji su bili u pratnji autobusa. Ubili su ga puskom. Bio je taj Stevica Cigan i jos dva decka koje ne poznajem. Mislim da je jedan od njih iz Sapca. Ne znam zasto su bas njega ubili, mozda zato sto je bio u Gardi.

Kad smo dosli u Sremsku Mitrovicu, izasli smo jedan po jedan iz autobusa. Od autobusa do zgrade bili su poredani “plavci”. To nije bila milicija, to su Ijudi koji su inace cuvali robijase. Bilo je medu njima i nesto milicajaca i nesto rezervista. Tukli su nas kako su stigli. Sakama, pendrecima, nogama, kundacima. Mene je prihvatio neki crni brko, visok i krupan. Prijetio je da ce mi dati metak u celo. Govorio je kao Albanac. On je bio zatvorski strazar. Odveli su me u paviljon broj jedan (tu sam bio cetrnaest dana). Nakon deset minuta uveli su jednog starijeg gospodina (imao je preko cetrdeset godina). Imao je crnu koznu jaknu. Unijela su ga dvojica. Ostavili su ga da lezi. Nakon par minuta je preminuo. Ime mu ne znam. Jedan decko se raspitivao o tom covjeku, jer ne zna za svoga oca, tako da je moguce da je to njegov otac. Taj decko je s Olajnice (dio Vukovara). Taj covjek je vjerovatno umro od jakih batina. Tukli su ga nemilosrdno dok nije izdahnuo..."

iZkaznik
05-02-2009, 18:25
Iskaz 8!
A ako su tebe postedili mora da je bilo i razloga za to: izdajnik, agitator, lazac!
Ako su potukli sve postene i neduzne, sto je skoro uvijek istina, zasto su ostavili izdajnika, lopova, lazova?

DEVETKA
05-02-2009, 21:31
ISKAZ 8
Svjedok je civil, Hrvat, roden 1965. god., zivio u Vukovaru. Srpske pobunjenicke postrojbe u sprezi JNA zarobljavaju ga u Vukovaru i odvode u logor u Sremskoj Mitrovici:

"... Nas Vukovarce odvezli su kamionima i malim kombijima u “Veleprometovo” skladiste. Strpali su zene, djecu i starce. U skladistu je pocelo razdvajanje. Zene i djeca na jednu, muskarce na drugu stranu. Razdvajali su pretezno domaci Srbi, koji su pobjegli u vojarne. Imali su oruzje. Medu njima je bio Goran Stankovic, bio je jedan Vlado, prezime mu ne znam. Radio je u “Gradevinaru” kao kljucar. Bio je jedan Stevica, Cigan. Toga svi Vukovarci znaju. Bio je neki iz Beograda, neki Cigo, jak, krupan.

Izade jedan, stariji, krupniji covjek. Bilo je oko dvadeset sati. Zene i djeca iza nas cekaju autobuse. Gdje ih voze? Ja ne znam. Tako su oni odveli nas u drugi hangar. Tamo je bilo oko cetrdeset momaka. To je bilo jedno skladiste. Zima. Mjesec studeni. Dva panja i dvije svijece i njih trojica. Stevica, taj u maskirnoj uniformi i taj civil iz Beograda usli su unutra sa baterijskom lampom i rekli: “Zute cizme van.” Izveli su dvadeset i pet momaka van. Tu je bila guzva, udaranje. Tukli su ne gledajuci jesu li stariji ili mladi. Prvi, Cigo, izveo je deset momaka, deset taj drugi u maskirnom, i pet je izveo taj Stevica. Pregledavali su ih i nakon toga su ih strpali u kombije. Od tada se nista ne zna o njihovoj sudbini. Cijelu noc smo ostali unutra i sutra do dvanaest sati. Do jedan sat i trideset minuta su izvodili Ijude.

DE
05-02-2009, 21:31
Culi smo pucnjeve tijekom noci, ali smo bili zakljucani pa nismo mogli vidjeti sto se dogada. Bilo je vike, dreke, placa. Vjerovatno su i klali. Ja nisam vidio, ali sigurno je i toga bilo. Nisu Ijudi bez razloga vikali i derali se. Do jedan sat i trideset minuta su izvodili, a nakon toga je bila stanka. Ujutro su rekli da dolaze cetnici i da idu klati. Dosla je redovna vojska i rekla da cemo ici autobusom za Sremsku Mitrovicu. Kad smo izlazili morali smo imati “glavu dole, ruke na leda”. Na pola puta do Sremske Mitrovice izveli su jednog decka van i ubili ga. Bio je crn, malo krupniji. Mislim da je on bio u trecem autobusu. Ubili su ga ti rezervisti koji su bili u pratnji autobusa. Ubili su ga puskom. Bio je taj Stevica Cigan i jos dva decka koje ne poznajem. Mislim da je jedan od njih iz Sapca. Ne znam zasto su bas njega ubili, mozda zato sto je bio u Gardi.

Kad smo dosli u Sremsku Mitrovicu, izasli smo jedan po jedan iz autobusa. Od autobusa do zgrade bili su poredani “plavci”. To nije bila milicija, to su Ijudi koji su inace cuvali robijase. Bilo je medu njima i nesto milicajaca i nesto rezervista. Tukli su nas kako su stigli. Sakama, pendrecima, nogama, kundacima. Mene je prihvatio neki crni brko, visok i krupan. Prijetio je da ce mi dati metak u celo. Govorio je kao Albanac. On je bio zatvorski strazar. Odveli su me u paviljon broj jedan (tu sam bio cetrnaest dana). Nakon deset minuta uveli su jednog starijeg gospodina (imao je preko cetrdeset godina). Imao je crnu koznu jaknu. Unijela su ga dvojica. Ostavili su ga da lezi. Nakon par minuta je preminuo. Ime mu ne znam. Jedan decko se raspitivao o tom covjeku, jer ne zna za svoga oca, tako da je moguce da je to njegov otac. Taj decko je s Olajnice (dio Vukovara). Taj covjek je vjerovatno umro od jakih batina. Tukli su ga nemilosrdno dok nije izdahnuo..."

zagrebacki zidovi
06-02-2009, 08:26
ne mogu ni imati utjehu medju koljacima iz katolickog ugla(kuta!..sretnul bum te na KUTU ILICE I GAJEVE!)
U teskoj, skoro bezizlaznoj situaciji je sada i ona fasisticka, hitlerovska hulja u Vatikanu!
Skoro svi RVATI se protiv cijeloga covjecanstva drze toga HJ_fasista kao pijan plota.
I jos jednom kao i uvijek dosad u povjesti odigrase rvacke vodje krivu kartu!
Nije ni cudo,
NA POVJESNE PORAZE SU VEC SU NAVIKNUTI!
Steta je samo za narod.
Bez obzira na Papu, viru Isusovu i druge ××××××stine, ostaju
KANTE, sve praznije, sve vise tudjinske,
kako privredni strucnjak napisa juce na ovom forumu:
KRIZA BAR JOS DESET GODINA!
JADAN NAROD!

auuuu
07-02-2009, 06:15
pa to su vas vasi hrvati i madjari tukli ,ne vole oni tudjmanovce i ako su hrvati jer ,kazu da je tudjman silom zapoceo rat . :smile17:

Rvati bez izuzetka
07-02-2009, 08:08
vole ili ANTU ili VRANJU!
Vazno je da je koljac,da mrzi Srbe i zidove, da zastupa skutorske gadosti i
viru Isusovu!