PDA

Pogledaj cijelu verziju : TDI 130 PS iskustva ????



vw
24-05-2002, 22:31
poruka je u naslovu,

Ne budi lud
28-05-2002, 18:01
Vozim Passat star 20 mjeseci. Motor odlično vuče i ne troši puno, ali užasno se trese. U leru se trese cijeli auto. Pod garancijom sam bio pet - šest puta kod Zubaka ali oni svaki put nešto pročačkaju i kao riješili smo ili me prave ludim, u smislu to je normalno. Pokušao sam prodati auto i nitko neće ga ga takvog kupi - dakle bježi od toga

ppq
31-05-2002, 15:21
sjajno furao sam malo novu ibizu sa 130 ks,, motor je mrak ,trosi oko 5,5l a vuce ko nijedan beznzinac te snage :)

vw
02-06-2002, 11:00
kupio sam ga za sada je dobar i nista se ne trese, presao sam 1000 km, prvi servis mi između 1500-2000 km. Za sada nemam prigovora. Opisi te mi malo pocetak nastajanja kvara, kada ste ga prvi put registrirali, i sta kazu mehaničari u Zubaku zasto "trese u leru"

seyzmo
10-06-2002, 10:35
Seat ibiza TDI sa 130 KS stvarno mrak ide. Probati, probati, probati. Sa cipom ce definitivno biti jedan od top diesela u HR.

O L I C
12-06-2002, 10:15
Bas sam se neki dan vozio u novoj IBIZI od 100 ks , ide ko prava mala zvijer , steta kad sam bio tamo na probnoj voznji , nije im jos dosao testni sa 130 ks , a definitivno ce to biti najbrzi a i jako stedljiv automobil u toj klasi , a pocetak iz ove price slobodno ignorirajte , prijatelj mi ima Passata sa tim isyim motorom 130 ks TDI , ima oko 25 tisuca KM , redovito ga servisira mijenja ulje i to je to , a ovaj sta mu se auto trese , tko zna sta je radio dok je auto bio nov , mozda iz garaze i odmah okretaje u crveno podrucje , i tako svako jutro i brzo ce se poceti tresti , a u tim uvjetima i trositi ulje , a moguce da ga nije ni gledao 30 ili 50 tisuca km , znam jednog bisera kojemu je golf-ov motor riknuo nakon 60 tisuca km , a zasto , dobro pitanje , covjek se pridrzavao uputstava iz knjige o autu `30 000` bez ikakvog servisa i on je to doslovno shvatio , tako da je haubu dizao samo kad nestane tekucine za pranje stakla , a kad je dosao ovaj servis na 30 000 km `njegov prvi servis , ni ulje nije mijenjano a nije ni kontrolirano` , taj covjek se ipak odlucio da malo ustedi pa da ne ide sad na servis kada mu je auto imao 30 ooo km , nega da barem saceka 35 000 , zato sto njemu auto jos uvijek vozi bez greske , i kada je auto servisirao prvi put na mislim negdje da je imao 37 ili 38 tisuca km , u servisu su ustanovili da je falilo ulja te ako mu se nesto dogodi , ne priznaju garanciju , i naravno na 60 000 auto se poceo tresti u leru , dimiti i poslije je ostao sa uljem debelo ispod minimuma i motor je zaribao , to je klasican primjer kada se pokusava nesto ustediti neodrzavanjem auta i onda na graju gaf. SORRY DECKI , ALI CURE KOJIH SE NADAM DA IMA TU NA FORUMU JA SE ISPRICAVAM STO SAM SE MALO RASPISAO ALI VALJDA CE TO NEKIMA BITI KORISNA POUKA , DA NE BUDU KAO OVAJ IZ MOGA PRIMJERA KOJI JE NAZALOST ISTINIT , ALI ZA NAS KOJI TOLIKO PAZIMO NA SVOJE AUTE , BAREM STO SE TICE ODRZAVANJA , OVO SVE GORE NAVEDENO CINI SE NEMOGUCIM...!!!

U bogati....
12-06-2002, 22:47
pa olic ti si se nešto raspisao, pazi konjino passat i cijeli focvagen je ××××na konfekcija, seat, škoda isti drek. Konfekcija...
Danas tržište nudi ljepše, kvalitetnije i bolje automobile u svim mogučim klasama u koje folcika tek ulazi.
Drugo svijet je več godinama na comon railu druge generacije, folc se fura na zastarjelu pumpe duse, kad se oni spuste na zemlju biti će pet godina u zaostatku.
I ×××× vas nafta, pun ××××× sumpora, daj idi i neki vw servis, pa slušaj I GLEDAJ koliko su ti motori začepljeni i nafilani sumporom da je to koma.
A da ne spominjem perfomanse koje kod novog Td-ija padaju več nakon par tisuća km....sjeti se one škode octavie TDi, 145 km joj je bila maximalna, sjeti se seata iz auto manie prije par godina, nije to folcvagen. I bolje.

DKW
27-08-2002, 22:01
Common Rail je prije Pumpe Duse. Ovaj prije mene je skočio na VW samo zato što je VW, bezveze.
Vozio sam Audi A4 130 KS tdi i to ide fenomenalno. Istina da je u leru glasniji nego što bi se od tako skupog auta očekivalo, ali, brate, to je budućnost. Audi 130 KS ima 9.9 do 100 i ide oko dvije glave.

quattro
26-09-2002, 19:06
Od Audijevog, tj VW TDI motora i pogotovo ovih novih Pumpen Düse motora, bez obzira o kojem se motoru radilo, trenutno nijedan konkurent nema bolji dizelas na trzistu, sto se snage i potrosnje tice.
Istina je da su bucniji od nekih, ali kad se stisne gas papucica to se i zaboravi. :))

Sto se treskanja u leeri tice, hmmm daj nam ti navedi sta su ti tvoji mehanicari promjenili i o kojem se motoru uopce radi "AJM" ili neki drugi.

I jos nesto, bolje se klonite Chipova kadtad ce te zazaliti. kome treba vise od ovoga sto VW, Audi, Seat i Skoda serijski nude pa imate motore od 90-150ks





http://www.motorvision.de/cache/image/motorvision/283.jpg

q100
06-10-2002, 18:42
imo starog vw imam novijeg vw da imam para kupio bi opet vw

auti im nisu udodobni ali nevjerojatno su kvalitetni i izdržljivi i opa skoro zaboravih ××××no skupi

vw
25-11-2002, 19:03
quattro
Gost daj mi e-mail pa se cujemo. navodno radis u nekom servisu zar ne?

quattro
05-12-2002, 15:05
a gdje da ti dam mail

kad nemam tvoga, da radim i to ne navodno

pisi na ovaj
cropower77@swissonline.ch