PDA

Pogledaj cijelu verziju : NESTO PROTIV DREAGERA



uplasen
19-05-2002, 10:13
nisam alkos,ali kad idem van popijem koju pivu,3-4 najvise

i ta kolicina je vec dost da zgubim dozvolu na dugo vremena,a mislim da to bas nije fer


jel zna netko dal ima kakva tableta il tak nekaj za prevarit dreager i gdje se moze nabavit

siguran sam da ima,ko sto je bio onaj aditiv za loz ulje da ga se ne prepozna

Girrari
19-05-2002, 12:04
Nisam čuo da postoji tako nešto, a čak i ako postoji sumnjam u njegovu djelotvornost jer bi se tada o tome puno više znalo.

Moj savjet da probaš sa bezalkoholnom pivom. Znam da nije potpuno isto, ali šta je, tu je. Budući da sam pravi pivopija u pravilu si ne mogu zamisliti večernji izlazak bez barem jedne pivice. No kako već sa jednom (0.5) riskiram da ostanem bez dozvole (nisam baš najbolje baždaren), odlučio sam se probati sa bezalkoholnim. I fakat se isplati!
Tako je vuk sit (zapravo napojen), a sve ovce na broju!!!
Inače ako si dozvolim luksuz da malčice pretjeram, zovem šogora da me pokupi. Nikad nisam, niti neću voziti sa gramom alkohola u krvi, jer koliko god čovjek mislio da je sposoban za vožnju, već 0.5 promila opako usporava reakciju vozača!
:o

Girrari
19-05-2002, 12:08
A to kaj veliš da nije fer, giješiš; i te kako je fer. Kada pročitam da je neki pijanac pokupio djete na zebri, dobijem pobudu da mu osobno izvršim eutanaziju pajserom!

Stevo_
19-05-2002, 12:42
girarri pa kud bas pajserom :)
dobra je ona ideja onih ljudi iz crvenog kriza ili kaj vec iz samobora ili od kud vec. kaj kupe pijance da ne voze doma. trebalo bi vise toga bit. mozda bas oni spase jedan ili vise zivota.

Girrari
19-05-2002, 12:57
Pa eto, pao mi je prvi napamet! Pejser je već postao kultno oružje na ovom forumu!

Apsolutno se slažem s onim kaj veliš za Crveni križ. Tko se toga dosjetio, skidam mu kapu i klanjam se sa štovanjem!
Međutim, bojim se da to neće imati nekog prevelikog efekta. Prvi razlog je taj što to nije dovoljno popularizirano (ja npr. ne znam njihov broj telefona).
Drugi je taj što većina pijanaca već ima koga pozvati da dođe po njih, ali to ne čine zbog straha da će time ispasti manje sposobni te zbog uvjerenosti da njima 1 promil alkohola ne predstavlja nikakvo otežanje u vožnji. Također misle da baš njihov organizam ima sposobnost da u 2 sata razgradi konc. alkohola sadržanog u 5 pivi ili 0.5l vina, ili pak nisu ni svjesni da su popili više od 0.5 promila (to je dosta rijetko).

Uzmite za primjer našeg bivšeg gradonačelnika. Na raspolaganju je imao službenog vozača, kćerku, prijatelje..., a ipak se odlučio da sam vozi.

Girrari
19-05-2002, 13:01
Moja isprika na tome kaj sam skrenuo s teme!
:smile08:

Stevo_
19-05-2002, 13:13
girarri da to je istina da nisu dosta popularizirani. steta. i slazem se s tobom oko onog da vecina ima koga pozvati ali se moraju dokazivati. vecina njih se dokazuje na sudu svoju tvrdoglavost i umisljenost kasnije kad naprave neko ××××××.
p.s. girarri vec sam mislil da ti je nekaj s kompom nije te bilo nes na forumu nisi se javljal bas.

sepra
19-05-2002, 18:54
Da ali ti dečki su imali drugu ideju vodilju, a to je bilo kako najlakše doći do pijanih trebica. Ono znaju da će najviše biti pijanih debila muškog spola ali sigurno se tu i tamo zalomi kakva natopljena koka i eto veselja.
Ko još vjeruje u dobrotvore?

VR6
19-05-2002, 19:33
Ima nesto tako, ali ne protiv toga ga nepokaze da si pijan, nego da te razpijani. Glukoza, injekciju, i odmah kao da nisi pio. Ne znam oce li se osjecati nad aparatom da imas 0.5 promila i slicno, ali ako si pijan, to pomaze.

Feri
19-05-2002, 19:42
ima lijeka ako te zaustavi policajka - postavi ultimatum nek ona tebi puše, pa ćeš onda ti i njoj - ako upali, već ćeš se otrezniti, ako ne, ne moraš puhati. inače, postoje takve tablete!!!

uplasen
20-05-2002, 04:49
slazem se da treba sasjeci ludilo na cestama,ali dosta vas opravdava ostale vidove krsenja zakona,ali ne i alkohol

nekim nedavnim istrazivanjem je zakljuceno da se puno vise nesreca dogodi zbog koristenja moby-a neg zbog alkohola.pa zakaj su onda kazne drasticno vece za alkohol?

girrari,zar ne bi trebalo i onog koji vozi preko ogranicenja brzine i pokupi dijete isto tako pajserom?a nemoj mi samo reci da nikad nisi(vjerojatno 20 put od gorice do zagreba)prekoracio brzinu


calibra se hvali da najvise voli gradske trke......zakaj je to prihvatljivije?

zasto je to prihvatljivo a 3 pive nije?

inace,glupo je reci da covjek pijan vozi isto kao i trijezan,ali s 3 pive se stvarno trudim poziti opreznije i polakse nego kad sam trijezan.cak se i vezem,kaj inace ne radim.

i onda me murja zaustavi bez razloga i ode na 3 mjeseca!!!

kad vec uzimamo zapadne zakone,u vecini zapadnih zemalja te murja nema pravo zaustaviti ak nisi napreavio prekrsaj.

zakaj se to ne uvede kod nas,neg samo neki punktovi i akcije.......i pokolj

a i da su taxi na nekoj normalnoj razini,a ne nebulozno skupi,plus bilmezi koji ih voze i oce te zavuc za svaku extra kunu......vozio bi se taxijem



.....a do onda sam u potrazi za cudotvornom tableticom da prevarim dreager

uplasen
20-05-2002, 04:50
sorry girrari,nisi ti iz gorice,neg dr.strlv

HF INT
20-05-2002, 19:35
Da postoji neka čudotvorna tableta već bi se to saznalo a drager možeš prevarit jedino ako on ne valja,već je bila tema o ovome i slažem se s tobom da nije fer nakon dvije pive nekome uzeti dozvolu na tri mjeseca a još ako ima ostale kategorije,to je ××××××.Kod nas postoji zakon da te policija ne smije zaustavit ako nisi u prekršaju ali kakav zakon vrijedi kod nas,kao na divljem zapadu zakon jačeg.

uplasen
21-05-2002, 03:49
HF INT

jesi sigurna da taj zakon postoji,da te ne smiju zaustaviti ak nisi napravio prekrsaj?

Calibra Zender
21-05-2002, 16:11
Lučin kad je došao na mjesto ministra prvo što je uveo u prometnoj bilo je to da je zabranjeno zaustavljati vozače jedino ako nisu uočeni u prekršaju. Kao ne bi smjelo biti više bez veznih zaustavljanja tipa "odakle i kamo".


p.s. Bez veze je ponavljati iste teme za koje već postoje otoreni forumi i ponovno tipkati iste stvari.
I jedan dana nakon toga idem iz Osijeka doma i u Miholjcu me zaustavi policajac apsolutno bez veze. Vozim po gradu 50 km/, sam na cesti. Ali eto debila diže STOP. Dajem sve papire i šutim. Ali vrag mi ne da mira i počinjem ispitivati radi čega sam zaustavljen, tvrdim da me nema pavo zaustaviti. Odgovor policajca:" A kako ja vidim da si ti vezan? Moram te zaustaviti." Nisam tada imao folije pa se fino vidjelo u auto.

Dakle, zakonski to stoji, ali drotovi i dalje rade što hoće!

HF INT
21-05-2002, 18:07
Uplašeni,sigurna sam a i Calibra ti je potvrdio,znam jer ćesto pišem žalbe radi kazni itd.(doma smo svi napeti vozači)pa se i raspitujem,stvar je u tome šta panduri to ne poštuju i možeš šutit kad te zaustave ili se možeš posvađat,ponekad pali i jedno ili drugo,ako si kriv probaj se radit fin ako si siguran da nisi posvađaj se na mrtvo ime,vjeruj mi,toliko se zbune da njihove spike možeš stavit u šaljivi kućni video.

zonta
21-05-2002, 19:25
Integralka, jesi ti 100% sigurna u to ??
Ja mislim da je Lučin to samo napomenuo da će uvesti, ali na kraju ništa od toga. Ako je to na snazi, znači da bi teoretski mogli tražiti da dokaže prekršaj ako nas zaustavi da pušemo. Ne znam, čisto sumnjam.

A tu na forumu fakat vladaju fenomenalni dvostruki standardi.
Girrari bi pijane pajserom po glavi, a pitam ga šta bi napravio sa trijeznim koji pregazi dijete ?
To bi bilo ono "a ×××× ga, dogodilo se" i nikom ništa. Šta vi mislite da su svi trijezni super vozači,nikad ne prave prekršaje, sve po propisima, a čim okuse kap alkohola postanu povampireni ubojice djece...
A za prevarit dregera- ne znam, možda bi trebalo probat s glavicom luka ili češnjaka ???
:smile11:

HF INT
21-05-2002, 20:53
Pa sigurna sam,sa lukom i češnjakom,pa drager je neka vrsta vampira,popije ti krv kad se najmanje nadaš.
O pijanima:neki ljudi će bit oprezniji kad su pijani i nije istina da su ti funkcije usporene,neki ljudi zbog ubrzanih funkcija često pregaze djecu,pravila nema,to je ili sreća ili nesreća.

Calibra Zender
21-05-2002, 22:39
Zonta
Kažem ti da prolistaš stare forume, a ne da ti moramo svi ponavljati već izrčene stavove. Ali kad tražiš...

Pijanci za volanom su prokleta stoka koju treba tako i tretirati. Bez tolerancije, limit od 0.0 i progresivne kazne. Svakih 0.1 dodavati po 200, 300 Kuna i oduzimanja vozačkih dozvola.

Brzina je isto tako veliki problem i rizik. Velika prekoračenja treba drastično kažnjavati, a siću od kojih 10-20 km/h prekršaja ostaviti kako je. Dakle 200 Kuna i kazneni.
A opet se ponavlja i priča neakdekvatnih ograničenja i strahovito loših prometnica.

Ja vozim dosta brzo, neko je prije za sebe bio rekao da vozi progresivno. E baš tako i ja vozim. Ali opet preuzimam i neku dozu rizika kad potegnem. A kad tako vozim i budem ulovljen trebao bih biti i adekvatno kažnjen jer ipak sam bio apsolutno uračunljiv i svjesno počinio prekršaj. Kao i ti kad si cugneš pivu, dvije previše! Samo što za razliku od mene ti više nisi uračunljiv niti sposoban za vožnju!

Pa ti i ostali se sad opet čudite da imam dvostruke standarde! Ali ne zaboravite da niti vaša vožnja nije u granicama ograničenja, a i dojam koji ste stekli o meni je samo subjektivan. Ipak nakon 4 godine nemam niti jednu saobraćajku u brzoj vožnji!


p.s. Stvarno mi nije jasno kako ne shvaćate da ste nesposbni za vožnju kad pijete! Netko više, netko manje. Ali svima su vam procjene daleko lošije, vrijeme reakcije puno veće, osjećaj sigurnosti prevelik...

zonta
21-05-2002, 23:08
Calibra, ono sam pisao Girrariju, a njega još nije bilo tu dok je onaj stari forum bio aktualan.
S tobom se nisam ni mislio prepucavati, jer vrlo dobro znam tvoje stavove.
Jedino mislim da, nemoj se ljutit, i nemaš nekog prava govoriti o vožnji u alk. stanju, pošto se nikad nisi napio (jedino ako se nešto nije drastično promijenilo zadnjih tjedana)i svi tvoji stavovi se baziraju na pročitanom u nekim knjižicama Slavka Sakomana i slične ekipe.
Inače, u jednom novom automagazinu (upravo tog imena)u temi o prometu, piše da je 56% poginulih stradalo u nesrećama koje su nastale zbog nepoštivanja ograničenja brzine. Sad ako ćemo biti tako isključivi kao ti za alkose, onda bi i za svako prekoračenje brzine od 1 km/h trebalo kažnjavati po 100 kn.
Mene za to boli k... pošto i nisam neki fanatik brze vožnje. Znam sad češ ti reći da je od tih što su poginuli 90% bilo pijano i zato treba alkohol iskorijeniti, ali možda bi da su vozili sporije bili živi pa treba brzinu iskorijeniti- to je već pitanje kao i ono o kokoši i jajetu...
Pozdrav !

Girrari
22-05-2002, 00:07
Evo da se javim kada sam već prozvan.

Naravno da bi pajserom dobili i oni koji voze prebrzo. Tu ne govorim o prelascima dopuštene brzine za nekakvih 12-20 km/h. Problem je u tome što naša ograničenja nisu realna i većinom su prilagođena prahistorijskim autima.
Kada bi ograničenja bila stavljena u normalne okvire, tada bih puno drastičnije kažnjavao prekoračenje brzine. Ali ovako...

O tome sam već pisao na forumu o novom zakonu, pa moje kompletno mišljenje možete tamo pročitati.

600
22-05-2002, 00:12
Ja sam se samo par puta našao za volanom u pijanom stanju i iskreno rečeno nije mi bilo svejedno, a to sto girrari nije nikad vozio pijan to nema nikakve veze

uplasen
22-05-2002, 03:29
ja nisam imao nesrecu vec 13 godina,a vozio sam brzo ,s losim autima,pijan,....(sad se trudim biti oprezniji)

pa to nije neka garancija da se za pol cuke necu negdje skucat u zid il pokupit pjesaka(kucam u drvo)

samo mi ide na zivce zakaj je 3 pive tolki grijeh i dize se tolka graja a grdske trke(kojima se hvali calibra)nisu
kaj da ti izleti dijete s plocnika koji je udaljen pol metra?
mislis da si bogom dan i najbolji vozac na svijetu?nisi!i ja sam mislio slicno kad sam imao 22g.....sad znam da je sve bila samo sreca

ovo sam vec napisao,sam prenosim:"nekim nedavnim istrazivanjem je zakljuceno da se puno vise nesreca dogodi zbog koristenja moby-a neg zbog alkohola.pa zakaj su onda kazne drasticno vece za alkohol?"


uglavnom,sve kaj me zanima jel ima koja tableta za dreager i da li me murjak smije zaustaviti bez razloga?

alfist_zg
22-05-2002, 16:39
zonta i uplasen, imate neku poantu. :)

uplasen
22-05-2002, 17:30
hvala.......ali moze li mi tko dat odgovor?

zonta
22-05-2002, 19:25
Uplašeni, mislim da tablete koje
varaju dregera ne postoje, barem ne one koje fakat djeluju, a uopće ne sumnjam da postoje hrpe tih "protuotrova" od kojih nikakve koristi.
Kolaju razne priče o tome kako zeznut dregera, ali vjerojatno ih i sam znaš.
Alfist, uvijek je lijepo čuti riječ potpore

Stevo_
23-05-2002, 12:56
e uplaseni imam jedno pitanje za tebe. sad kad sam otvaro temu proso sam prek ovih postova i videl da sam napiso ono za crveni kriz. i girarri je odgovoril kak se boji da ljudi ne zele zvat da se dodje po njih. e da te ja pitam dal bi ti kad bi bio pijan i ne bi bio u stanju voziti auto pozvao crveni kriz da dodju po tebe i odfuraju te doma? ili bi sam sjeo u auto i riskiro svoj i tudji zivot?

mc
23-05-2002, 13:47
E, mili moji, bas ste simpaticni. Pa jel' vi ne primjecujete da bi svatko od vas htio da se zakoni napisu kako vama pase. Jedan bi htio da smije popiti, drugi hoce da mu se progleda kroz prste kada vozi koliko mu pase, a kada kupi bolji auto onda bi to naravno trebalo korigirati, treci zeli telefonirati... I savatko misli da su propisi pretjerani... jer on moze popiti 5 piva i normalno voziti - pa kaj onda sto netko drugi to nije u stanju, neka se njemu dozvoli jer on moze. Netko treci pizdi jer on sa svojim A6 moze voziti puno brze od dozvoljenog bez posljedica, jer je auto dobar, a on je kao mali vozio karting i ima super reflekse - pa kaj ond kaj gospodja u Yugicu to ne moze, neka se njemu dozvoli jer on moze. Tako bi lijepo zakone trebalo prilagoditi svima vama koji mozete voziti brzo, pijani i s mobitelom u ruci, a ova bagra debilna koja to ne moze, a koja ocito cini veliki udio vozacke populacije, neka se ubije, razbije i sl., pa neka ostanu sami talenti na cesti.
A tek ova Policija, pa koji su to imbecili... Zamislite vi to - ONI PROVODE ZAKONE !!! Pa tko je to jos gdje vidio, pa kakva smo mi to zemlja kada Policija provodi zakone - ima i normalnih koji uzmu mito. Zamislite, zaustave vas - gospodu zbog prebrze voznje, semafora ili vezanja i onda vas jos maltretiraju da pusete alkotest i nakon sto se pokaze da ste pijani - umjesto da se duboko poklone i ispricaju sto su vam oduzeli 10 minuta vaseg dragocjenog vremena - oni jos prave probleme. Pa sramota jedna... a covjek lijepo zna da on moze sasvim sigurno doci doma, pa ipak mu je to vec 100 puta uspjelo, a kaj onda sto statistike pokazuju kada je on iznadprosjecan... j... te Tito sami Supermani. :smile09:

milicajac
23-05-2002, 15:44
pijan,trijezan,spor,brz,na isto ti dođe,ako te hoću kazniti ja ću te kazniti.Zašto? zato jer pravna država ne funkcionira.

uplasen
23-05-2002, 16:05
mc

u teoriji ti imas pravo i to je misljenje koje i ja u biti zastupam.
nismo mi bogom dani da trazimo posebne zakone za nas"posebne".

ja sam se samo zanimao jel ima kaj za zavarat dreager i to je to

ali ima jos nekaj.....
prvo......kaj nije "politicki korektno"razmisljenje ali.....ne prihvacam da je isto ogranicenje brzine za mene i za baku od 75 godina

ogranicenja su podesena prema refleksima i mogucnostima najlosijih od nas.......tako da tih 50kmh pokriva i totalne tudume za voznju i neke "sposobnije".....tamo gdje moja sestra vozi 50 ja mogu voziti 80 i prije cu uociti opasnost(kao vjerojatno svi zaljubljenici u voznju koji se motju ovim forumom) i brze odreagirati(znam da zvuci bahato.......)

drugo...zakon u nasoj drzavi ne funkcionira kako treba i ja ga nisam spreman prihvatiti i zato nalazim rupe da ga izbjegnem

uz ovakvu drzavu,murju i sudstvo ne preostaje nam nikaj nego muljti i izvlaciti se na sve moguce nacine....

uplasen
23-05-2002, 16:11
mislim da nikoga ko donosi i provodi ove zakone ne zanima veca sigurnost u prometu nego vise moci nad narodom da bi nas se drzalo pokoreno,a uz put i izvuklo hrpa love

dosta sam zivio i putovao po svijetu i nigdje nisam dozivio toliko murje po cesti bez ikakvog razloga i toliko kontrola i placanja kazni za"izmisljenje"prekrsaje

nikad ne znas iz kojeg ce zbunja iskociti.....u ostalim zamljema ih ni ne vidim po par dana kod nas su posvuda

i to uglavnom na mjestima gdje uopce nije ugrozena sigurnost,nego je podobno za "pecanje"naivnih,kao recimo semafor koji imaprelazak sa zalenog na crveno bez zmiganja i te spike

zonta
23-05-2002, 18:44
To je to, uplašeni !
Nema veze sigurnost u prometu, broj poginulih... važno je samo da se kasa puni. Ovoga mc-a samo pitam šta on misli da je njima stalo do naših života, da policajci ne mogu spavati noću jer je 3 mladih poginulo tog dana.
U biti uoće ne tražim da se meni gleda kroz prste za alkohol a drugima ne za njihove prekršaje.
Mislim samo da kazne trebaju ostati iste ili se još malo "urazumiti".

HF INT
23-05-2002, 20:30
Sad se on našao pametan da nam objasni da policija provodi zakone,stvar je u tome šta (zonta dobro kaže) da je sve stvar novaca i da im stvarno nije stalo do ljudskih života,jer da je onda bi cijela država drugačije funkcionirala i osjećali bi se kao ljudi sa svim manama i živjeli bi sa vlastitim pogreškama,a ovako smo samo broj.A policija bi trebala malo bolje provodit ostale zakone.Kako to da u svakom gradu postoji grupa ljudi koji se bave sa svim i svačim,maltretiraju svih redom a policija im ništa ne može i uz to ih se boje pa se onda iskale na nekom normalnom čovjeku.Zašto onda zakoni nisu isti za svih?Ja ću platit kaznu i ostat bez dozvole a tih nekoliko osoba će zastrašit policajaca i ovaj će mu se klanjat do besvijesti a meni će izigravat ulogu čuvara i provoditelja zakona.

alfist_zg
23-05-2002, 21:39
mc,
ta spika ti je totalna demagogija.

mc
24-05-2002, 09:20
Bok drustvo.
Idemo redom. Uplaseni - ti si, kao sto kazes, vjest za volanom cak i kad imas par piva u sebi i imas dobre reflekse i sve je to super - good for you. Ali razmisli sto bi se desilo da zakone prilagode tebi i drugim nadprosjecnim vozacima - ovi ostali bi rastereceni restrikcija radili ×××××rije po cesti. Koje su druge mogucnosti? Kaznjavati kada je steta napravljena - prekasno, vazna je prevencija. Postaviti vece kriterije za utvrdjivanje sposobnosti buducih vozaca, tako da se samo ovi talentiraniji mogu naci za volanom? Zvuci dobro, ali bi se opet ljudi pobunili da im se ogranicava sloboda, jer bi se broj vozaca vjerojatno prepolovio. Moj zakljucak je slijedeci - stroze kazne i ogranicenja znace samo da je prosjecan vozac sve losiji i losiji i sve manje sam sposoban pametno odlucivati o rezimu svoje voznje.
Sto se tice svrhe postojanja Policije i provedbe zakona - kad cujem vas stav da je to samo zato da bi se napunila kasa, a ne povecala sigurnost ne znam da li bi se smijao ili plakao... Kazne su visoke zato sto je kod vecine ljudi najbolji (cesto i jedini) put iz guzice u glavu preko novcanika. I nemojte pricati da je vani Policija med i mlijeko i da su kazne male. Vec sam negdje naveo primjer Finske u kojoj ti visinu kazne odrede prema imovinskom statusu - kako bi je sto bolje osjetio. Npr. obican smrtnik plati osnovnu kaznu, a bogatun plati za isti prekrsaj ogromnu lovu. U Austriji te kazne ako ne ugasis motor na parkingu ili pred rampom, a nisam jos niti jednom prosao prema Ljubljani ili Budimpesti da nisam naletio bar na jednu kontrolu brzine. Pa zar mislite da cijela Europa placa poreze za financiranje Policije i uziva da ih ovi "maltretiraju". Pa zasto se pokusavamo ugledati u njih i prilagoditi sigurnosne propise njihovim umjesto nikaragvanskim?
Ono sto je najveci problem u lijepoj nasoj je sto ovdje nitko nikoga i nista ne postuje. Buduci da riba smrdi od glave, mogu reci da su Policija i pravosudje zasluzni za takvu situaciju. Policajci su nedoslijedni i potkupljivi i uopce nije cudo sto ljudi ne postuju njih i zakon kada oboje mogu kupiti za 100 kuna. Oni koji rade najgore prekrsaje ili se bave kriminalom uvijek nadju nacina da nastave po svom. A mi kao obicni ljudi ogorceno promatramo situaciju i trazimo svoju priliku da se provucemo kroz neku rupicu u zakonu. I tako se lijepo vrtimo u zacaranom krugu, razapeti izmedju zakona, nedoslijedne Policije i gradjana koji ne postuju ni jedno ni drugo i dok god se ne dogodi pomak u svijesti svih nas necemo na zelenu granu... :(

Dr. Strangelove
24-05-2002, 13:05
e burki jel imaš neku skraćenu verziju ovog teksta gore? ko će to pročitat? ;)

zonta
24-05-2002, 14:20
A ti se smij ili plači koliko hoćeš, ali činjenica je da se zakoni donose zbog punjenja kase. Ja drugog razloga ne vidim. Već sam negdje napisao da je broj poginulih u opadanju (pazi- 1990 smo imali preko 1300 mrtvih, prošle godine “tek” 647). Uz ovakve ceste i vozni park teško da može manje. Ako im ovo prođe, onda se svako malo kazne mogu povećavati, svaki put kada netko pijan ili zbog brzine izleti s ceste i ubije 2-3 ljudi, oni samo dignu paniku: “..treba to disciplinirat…….udarit po džepu..”, i sve te fraze, i opet dižu kazne. Samo žalosno je što će se uvijek naći naivci koji će to opravdavati i podržavati, jer su te stvari "u službi sigurnosti".

Ovo ugledanje na strane zakone- ne trebamo se ugledati na nikoga, imamo svoju državu i zakoni trebaju odgovarati mentalitetu i tradiciji hrvatskog naroda, a ne finskog, švedskog ili šta ja znam kojeg !

uplasen
24-05-2002, 14:23
mc

bas si dodirnuo ono kaj sam i ocekivao

nekad prodem cijelu evropu i ne vidim ni jednog murjaka kroz austriju,njemacu i francusku

od zagreba do splita me zaustave 3 puta i to uglavnom zbog gluposti(npr.one debilne kontrole kod naplatnih kucica?pa cemu to?da vide stranci da smo policijska drzava?)..samo iskacu iz svakog zavoja

i zadnje,dajte mi normalne ceste i normalna ogranicenja pa mi onda dajte i normalne(evropske)kazne

zg-st:ogranicenje 50 kmh???!!! daj mi autoput,ogranicenje 130 kmh i onda me oderi ak ga predem sa 500 dm

a dok imamo najjadnije ceste,place i aute.....zelim i tome odgovarajuce kazne

alfist_zg
24-05-2002, 17:35
"...i dok god se ne dogodi pomak u svjesti svih nas necemo na zelenu granu..."
eh, upravo to...a kako mislis da ce se to dogoditi? da povecaju maksimalno kazne koje prosjecan hrvat nemoze ni platiti, pa ce ko i do sada cvjetati korupcija.Upravo to se i desava u recimo Madarskoj , di su nominalno strogi cestovni zakoni , a u praksi , svaki prekrsaj rijesis sa malo eura. Vece kazne ce samo zavrtiti brze zacarani krug, ko sto si i sam reko.
Ne znam po kojoj logici bi se trebali ugledati na finsku , svedsku ili sl.?
to je jedan skroz drugi nacin zivljenja i razmisljanja i mentaliteta. Ako bi se i trebali na nekoga ugledati ( a svejedno mislim da nebi), onda bi to trebale biti europske zemlje mediteranskog pojasa , ciji je nacin zivljenja i mentalitet slicniji nasem.

Ja, Alenko
24-05-2002, 21:30
Da, baš je ono podmuklo, kurvini sinovi čekaju kod naplatnih kučica, ma jednom neću stati, puko budem i gas.... :smile07:

HF INT
25-05-2002, 00:05
mc
Da li je normalno da svako malo legitimiraju ljude,slučajne prolaznike,pitaju kamo idete,odakle dolazite,od Crikvenice do Rijeke ima 25-30 min vožnje,policija stoji na tri punkta.Zašto?Po ljeti se šetaš,svako malo legitimiranje,kupaš se evo ih opet.Zašto?

HF INT
25-05-2002, 00:09
mc
Jesi ti policajac?Ajde mi objasni šta treba imat od opreme u autu?Nije mi normalno da u nekim djelovima Hrvatske (Ozalj npr,)ne treba imat prvu pomoć a npr, u Otočcu treba,a negdje sam pročitala da ne treba imat ,da je potreban europski trokut za koji se ne zna kako izgleda?Ko je ovdje lud?

uplasen
25-05-2002, 01:38
meni je murjak jednom rekao da je jedina obavezna oprema trokut,ali da to njima ne pise u prirucnicima,nego samo "odgovarajuca"oprema.....pa svaki izmisli kaj se sjeti

da ne spominjem poznate price pregledavanja da li je u prvoj pomoci"sve po propisu"?

a i te spike"od kude i di ides?"

pa zar nije ovo slobodna zemlja?
mozda idem od ljubavnice?mozda od ljubavnika?pa koji se k.... to njega tice?

medicinski brat
25-05-2002, 02:08
mislim da je drzava dala preveliku vlast tim polupismenim i neucenim ljudima(bez uvrede,ali svi znamo tko ide u policiju....oni koji nisu mogli nista drugo postic u zivotu)

prije je bilo bolje,prijava sucu za prekrsajem,pa ti bar netko kompetentan donosi kaznu

policajac
26-05-2002, 03:49
mA sto Se vI tute bunjite

mi sma izvrsavna vljast i moras da me slusate?

jasno!

anti-policajac
26-05-2002, 10:09
puši karu drote

policajac
26-05-2002, 17:18
e pa anjti drote,sas de te nadem radar detektorom i dragrom koji si pa te uapsim oma

ko sme da dira rvacku policju

mi smo dika i ponos i imamo krasne bijele unforme za blagdan

mc
27-05-2002, 08:00
Bok HF INT,
Ne znam zasto na mene adresiras problem zadiranja u privatnost od strane policije. Nisam imao takvih neugodnih iskustava, ali sam cuo price i apsolutno sam protiv takvih legitimiranja i nepotrebnih ispitivanja. Ne znam cemu to, a pretpostavljam da je to stvar ciste nekulture policajaca. Pogotovo mi nije jasno zasto tako nesto rade u turistickim mjestima kao sto je Crikvenica? Mislim da bi nazocnost policije uvijek, a pogotovo kada je u zemlji puno stranaca, trebala biti vrlo diskretna i u tonu: "Mi smo tu da bi se vi osjecali ugodno i sigurno.", a ne da unose nelagodu i strah (ljudima ciste savjesti, naravno).
Sto se tice ovih nesporazuma s opremom, to je upravo ono o cemu sam i u proslom postu pisao, ali ne toliko detaljno. Nisam to dozivio, ali sramota je ako policajac ne zna sto je obavezna oprema. Tu niti jedan zakon ne pomaze, ako ga onaj tko ga provodi ne poznaje, a provodi ga kako bi popravio svoj osobni budzet. I tako se opet vracamo "ribi koja smrdi od glave" i zacaranom krugu. Medjutim, moj moto je oduvijek bio da ako vecina radi nesto sto je lose, ne moram i ja. Trudim se biti korektan vozac zbog drugih sudionika u prometu, a ne zbog straha od policije i kazni.
Uplaseni, slazem se da su ceste katastrofa i da je zalosno sto se zbog njih moramo voziti sporo. Ali to ne znaci da treba skinuti ogranicenja, pa ko ziv ko mrtav, vec treba izgraditi bolje ceste - mozda to i dozivimo jednog dana. :smile07:

Zločesto dijete
27-05-2002, 17:08
Malo ste odlutali od teme. Kako prevarit Draeger? Jednostavno. Najedi se govana pa će ti smrdit iz usta za govnima i drot ti neće dat da pušeš. Jer on mora poslije to skidat. A i vonj govna će ubit vonj alkohola. Bolje smrdit za govnom nego za pivom. Jeftinije je. Ne naplaćuju se kazne.

uplasen
27-05-2002, 18:40
e pa zlocesto dijete,hvala!

sad mi je lakse,ali nisi rekao sta smijem jest prije,znas ni sva govna nisu ista

HF INT
27-05-2002, 18:55
Adresirala sam na tebe jer pokušavaš bit objektivan,ali to nije moguće,nije riječ o policajcu koji ne zna svoj posao,mada ih je mnogo,radi se o zakonima,o prvoj pomoći kao opremi ne zna se,kažem ti da u nekim gradovima načelnici policije kažu da nije zakonom propisano a u nekim gradovima je,kako je to moguće,šta nije zakon isti u cijeloj državi,to mi nije jasno,a ima tih nepravilnosti mali milion.Nisam ja tebe prozvala na red,samo pokušavamo svi ovdje reć da sistem ne može ovako funkcionirat a to je samo mala stvar koju sam navela,onda nije ni čudo da ostale stvari koje su puno važnije ne funkcioniraju nikako.

mc
28-05-2002, 08:43
Bok HF-INT,
Ukoliko se nesto nije promijenilo, obavezna oprema osobnog automobila koji se koristi za osobne potrebe, sastoji se od trokuta, pribora za prvu pomoc i rezervnih zarulja. Zakon se donosi na nivou drzave i nije podlozan krojenju lokalnih serifa. Ukoliko to imas u autu, po zakonu ti niti jedan policajac u RH nema pravo raditi probleme zbog opreme. :)

Calibra Zender
15-07-2002, 22:09
Ministar u ostavci nije držao službenog 'volva' na potrebnoj udaljenosti, pa je okrznuo vozilo koje je obilazio. Kao i bivši zagrebački gradonačelnik, nakon toga samo je produžio dalje.


U novinarskim krugovima doznaje se da je ministar vozio "volvo" u vlasništvu Ministarstva, da ga je policija zaustavila u Novom Marofu, da nije bio pod utjecajem alkohola te da je izjavio kako udarac nije ni osjetio.


Eto još jednog...pa nek samo cuga! BTW, o Čačiću je riječ.
:))