PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dusanka Kalanj - 15.01.1992

Duska
14-01-2009, 20:14
Nikad necu zaboraviti Dusanku Kalanj SA BG televizije kad je citala dnevnik 15.01.1992. te u JEDNOM dahu izgovorila ovu recenicu:

"Hrvatsku su priznale: Belgija, Velika Britanija, Danska, Malta, Austrija, Švajcarska, Nizozemska, Mađarska, Norveška, Bugarska, Poljska, Italija, Kanada, Australija, Francuska, Španjolska, Portugal, Irska, Luksemburg i Grčka".

A na HRT je svirala melodija "It's a final COUNT DOWN" od Eurpe i uznju su ispisvana imena drzava koje su priznale HR...

Dan poslije to su učinile Argentina, Australija, Češka, Čile, Lihtenštajn, Novi Zeland, Slovačka, Švedska i Urugvaj.
Dva dana ranije, 13. siječnja 1992., Hrvatsku je priznala Sveta Stolica, koja je priznanje Hrvatske i Slovenije najavila još 20. prosinca 1991. posebnim dokumentom, određujući se tako prema slovenskom i hrvatskom zahtjevu za diplomatsko priznanje. Dan nakon Svete Stolice Hrvatsku je priznao San Marino.
Do kraja siječnja 1992. Hrvatsku je priznalo još sedam zemalja: Finska, Rumunjska, Albanija, BiH, Brazil, Paragvaj i Bolivija.
Inače, prva zemlja koja je priznala Hrvatsku bio je Island, i to 19. prosinca 1991. godine.

Da a kad?
14-01-2009, 20:19
Je Srbija dobila priznanje? Ja ne znam? .. negdje 1994? Poslije Zabljackog dogovora sa Crnom Gorom? Ili poslije osamostaljivanje CiG 2007?

Ili osamostaljivanjem Kosova 2008?

svi
15-01-2009, 05:44
su ti i priznali da ucestvovali u proktu rata kojeg su naturili srbima da krvare kao i prije sve isti srbomrzci sa vatikanom na celu. :smile17:

slucajno
15-01-2009, 06:04
sam naleti na neke komentare i analize evropski analiticara koji govore da se Evropa pretapa u stari komunisticki sistem koji poteze sve na silu kao bivsi SSSR .pogotovo male zemlje trenira po raspolozenju .Nenam na koga se to misli ali sigurno Bosnu i Srbiju .
Onda se tu govori kako se Evropa dijeli i njemacka se siri i gleda da prisvoji sto vise zemalja sebi tu opet ce mali da nardljaju .
Kaze da su evropljani sve nezadovoljniji nametanjem nekih sistema koji idu ljudima a stetu a da se covjek najmanje pita dok politicari uzimaju prava da odredjuju sta se njima svidja kao u americi.Sve me to sokiralo.Da se previse upustaju u tudje probleme a njihovi jos gori ,ljudska prava se gaze i da narodi nikada se nisu osjecali toliko iznevjereni i ponizeni .Da zivot postaje kazna .Ja sam se zaklinjao u Evropu i njenu kulturu, njenu toleranciju ,njenu civilizaciju ,dok nije se udruzila sa amerikom da kaznjava male i nemocne.Zar je ista na svijetu vrednije od mira i medjusobnog postovanja .Kome treba drzava ako nema osnovni vrijednosti a to je mir i jednakost medju ljudima i rasama. :smile17:

15-01-2009, 09:16
A sada se sve te zemlje stide i ogradjuju od Hrvatske uvidjevsi da su "priznake" ono protiv cega su se, osim Njemaca,Talijana i Spanaca, borile.
Protiv fasizma.
Ne dopustanje da HR udje u EU je samo reakcija na svojevremenu glupost iz politickih kuloara svih nadobudnih.

Sta ces
15-01-2009, 20:39
Tetko... Hrvatsku HVALE i HVALE I HVALE.... sad je i predstavljla savjet sigurnosti u UN-u, a 1 godinu je i njihov nestalni clan... pozivana je u razne mirovne misije... Golan, Afganistan... pred ulazom je u NATO, i EU... desetci miliuna turista svake godine - itd...

A Srbija? BiH? Kosovo? .... AAAUUU... samo se je CiG kultivirala od kad se je otkacila Srbije...Donekle i makedonija - ali je velika sirotinja...

15-01-2009, 20:45
A i Rusi vas hvale!
Sjebali su vam znanje sa
"dedekom Mrazom" pod Staljingradom i zajebali Crne legionare i eto sada i jebu HDZ-legionare, koljace, i vjernike koji jos uvijek vjeruju vladajucoj bandi, mantijasuma, pljackasima.
SPD poziva na tuzbu,
nw zna za
USTAJTE SVI ZEMALJSKO ROBLJEm,
VI SUZNJI KOJE MORI GLAD......!
...............................
Francuzi to znaju bolje!

Hrvatska
16-01-2009, 09:23
NIKAD nije imala lose odnose sa Rusima! NIKADA! oNI SU NAM I U JEKU najvece srpske agresije dali one velike rakete zemlja/zemlja kojom smo mogli izbalansirati vasu prijetnju da cete poravnati Zagreb ako krenemo u akciju - a kad smo mi onda pokazali ruske "beogradjanke" na vojnoj paradi 30.05.1995, nekoliko tjedana poslije "Bljeska" - te prijetnje su sa srpske strane ucutale... Dali su nam (PLATILI SMO - NARAVNO!!) i najsofisticiranije (njihove) helikoptere. Mi protiv Rusa nemamo NISTA, dapace - sa njima se dobro razumijem... i mogu reci da smo prijatelji - prijatelji smo uglavno sa svima... osim razumuije se ...... znas.

No sta se tice plina - Srbija je gore pogodjena od HR - jer HR ima nekih rez<ervi komprimiranog plina - za nuzdu jos kojih 2 tjedna...A VI?? Pa nema problema - prodali ste SVE Rusima - i dali ste im sve u ruke... brige nema...

Kakve
16-01-2009, 12:16
rezerve ima, pa neki dan ste hteli tuziti Ruse.
Hrvatska je znatno vise pogodjena ovom gasnom krizom nego Srbija. Srbija je bar dobila od svojih bliskih suseda i prijatelja.

Medjutim, glupo
16-01-2009, 12:20
je razmisljati cija kuca manje gori, treba razmisljati kako prevazici krizu i sa jedne i druge strane grane jer smo ekonomski povezani.
Drugo, nije ti valjda drago zbog toga sto se tvoji Hrvati smrzavaju u Srbiji?

2009
16-01-2009, 12:21
Ako Rusi nikad nisu imali lose odnose sa Hrvatskom, zasto su vas onda pod Staljingradom zgnjecili kAo zohare, gnjid.
Sta ste tamo trazili?
LAZOVE USRANI!

2009
16-01-2009, 12:22
Ako Rusi nikad nisu imali lose odnose sa Hrvatskom, zasto su vas onda pod Staljingradom zgnjecili kao zohare, gnjide.
Sta ste tamo trazili?
LAZOVE USLJIVI!
:smile18: :smile18: :smile18:

2009
16-01-2009, 12:22
Ako Rusi nikad nisu imali lose odnose sa Hrvatskom, zasto su vas onda pod Staljingradom zgnjecili kao zohare, gnjide.
Sta ste tamo trazili?
LAZOVE USLJIVI!
:smile18: :smile18: :smile18:

JOOOJ
16-01-2009, 12:28
Nasa jadna Tetko... kakve veze Staljingrad ima sa HR Ruskim odnosima?

Koliko si ti izludjen - pa toga nema nigdje - koliko si pogresno informiran - o SVEMU - to je zastrasujuce!

U svakom slucaju odnosi Rusije i HR su u NAJMANJU ruku JEDNAKO dobri kao Srbije i Rusije

Ja mislim da su i bolji...

A zasto - Pa oni su nam dali (PRODALI!!) potrebno oruzje za zavrsnu ofanzivu na Srbe! (znas one rakete - "Beogradjanke"). I Rusima ste se ogadili vasom genocidnom politikom i ratovanjem u 90-im...

Sto lazes
17-01-2009, 04:30
da imate bolje odnose sa Rusijom od Srbije?
Srbija ima free trade agreement sa Rusijom, sto vi nemate.
Rusija je redovni isporucilac humanitarne pomoci Srbiji (poslednja ona kosovkim Srbima), vama su dali mudo marjanovo.
Rusija uvek ulaze veto na dezintegraciju Srbije - ne priznaju i uvek stopiraju laznu drzavu Kosovo.

Eto te 3 stvari, sta ces vise?!

Vi se jedino mozete nesto malo ogrebati od Rusije kroz saradnju sa Srbijom. Zato ste i navalili na srpsko trziste.
Zato Sanader dolazi u poset Beogradu.

2009
17-01-2009, 10:05
JOOJ BUDALO!
Kako da nema veze!
CRNA LEGIJA ONDA - HDZ DANAS!
NDH onda,
NDH danas
Lizaci HITLEROVE guzica, onda
Lizaci PUTINOVE guzica, danas

ISTA META ISTO ODSTOJANJE!
Kod guzicara se navike ne mjenjaju,
samo potrebe, primoranmosti....

:smile15: :smile15: :smile15: :smile15: :smile15:

Kao prvo
17-01-2009, 13:06
Hrvatima NETREBA humanitarna pomoc - ona je izasla iz rata 1995... i onda je i humanitarna pomoc prestala -

Rusija netreba za HR glasati vetom u bilo kojoj situaciji - ali je glasala za HR u Vijece Sigurnosti u kojem HR sjedi jos kojih 9 mjeseci... a u prosincu (decembru) je HR i vodila vijece sigurnosti.

Rusija ima najbolje odnose sa Njemackom u cijeloj Evropi...

Zasto je Rusija osjetljivija na Srpske interese SADA - zato jer se poklapaju sa njenim - oni imaju Cecene, i kako se sve zovu narodi na Kavkazu sa kojima ima problem koji je slican kao Srbi - Kosovo...

Vi upotrebljavate cirilicu kao oni - i imate pravoslavnu vjeru! -

No Ruse sad zanima LOVA - u prvom redu! oni sad neopisivo PIZDE, jer im bas nije uspio onaj "KUP" - kako nabiti cijene plinu - Ukrajina (ja ju ne podrzavam) sad sabotira... a Putin place koliko milijardi $ im propada... svakodnevno... a jos TUZBE..... jer cinjenica je da je ugovor prekrsen - on GARANTIRA!! isporuku plina - a plina NEMA! - Ko je kriv?? Sud ce odluciti....