PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najružniji i najlošiji automobili svih vremena i sada



Suxo
12-05-2002, 11:49
Interesira me kakvo je vaše mišljenje o tome koji je trenutno najružniji i koji je najlošiji automobil (mislim na aktuelne modele), te koji automobil zaslužuje te titule općenito, dakle najružniji odnosno najlošiji automobil proizveden do sada?

me
12-05-2002, 11:51
definitivno najružniji automobil koji se sada proizvodi je RENAULT THALIA (da su ga rumunji izmislili, i njih bi bilo sram!!!)

je
12-05-2002, 11:52
Renault Thalia, definitivno je najružniji automobil i sada i uopće, on je sramota automobilskog dizajna. FUJ!

Quadro
12-05-2002, 11:54
mislim da je daleko najlošiji auto svih vremena zaz iz zaporožja - zaporožec, s njim je bio uspjeh preći 30.000 km, a nakon te muke i gnjavaže u smislu posjedovanja i njegove eksploatacije, morao si dobrano platiti nekom otpadu da ga uopće uzme! Ali , bio je to ljepotan prema thaliji! :smile06:

alfist_čk
12-05-2002, 11:57
najružniji sada: renault thalia
najružniji općenita: hmmmm, ne sjećam se ružnijeg auta od gore navedenog
najlošiji sada: kia
najlošiji općenito: da, mislim da je to zaporožec.... no, ako se sjetim, dopunit ću se... :smile10:

jan reno
12-05-2002, 14:20
DRUGO IZDANJE BOŽICE KOMEDIJE

Kad smo prvi puta vidjeli Thaliu bila nam je prije svega simpatična. Pomislili smo to je auto koji će u Hrvatskoj uspjeti. I nismo pogriješili. Krajem ožujka počinje prodaja vizualno obnovljene, opremom bogatije Thalie koja je uz to dobila i dva nova motora. Put uspjeha se nastavlja.

Od pojavljivanja 1999. godina Thalia je proizvedena u preko 125.000 primjeraka i tako je postigla velik komercijalni uspjeh. Vidjevši da se na Thaliu može računati u Renaultu su je odlučili obnoviti po uzoru na Clio. Thalia je kod nas odlično prihvaćena i kupci Renaulta su poslije Clia najviše tražili baš ovaj model. Nova Thalia nije samo kozmetički poljepšana nego nudi veći izbor motora i bolju opremu. Najveći dio proizvodnje bit će ponuđen u središnjoj i istočnoj Europi, bivšim francuskim kolonijama, Grčkoj, Rusiji, Turskoj. Po ovome je vidljivo da će Thalia i dalje zadržati povoljnu cijenu. Clio u limuzinskoj izvedbi, kako bismo mogli nazvati Thaliu, najtraženiji je u Turskoj, a u Mađarskoj i Slovačkoj je najprodavaniji renaultov model. Jedna od važnih stvari pri odluci kupnje Thalie je vrlo prostran prtljažnik obujma 510 litara čime obitelji s djecom rješavaju problem smještaja prtljage. Thalijin prtljažnik je u uz rame s meganovim u Classic izvedbi i uvjerljivo veći od konkurencije. Prednji dio je izmijenjen i sada je identičan s cliovim. Kotači su 14" s novim ukrasnim poklopcima ili aluminijskim naplacima. U interijeru su primjetni kvalitetniji materijali, nove boje i tkanine, te poboljašnja po pitanju dizajna. Armaturna ploča je dvobojna s tamnijim gornjim dijelom. Pretinac za rukavice, donji dio i središnja konzola su svijetliji poput obloga na vratima. Tri su razine opreme (Authentique, Expression, Dynamique) umjesto dosadašnje dvije (RN, RT). Novi upravljač podesiv je po visini kod svih modela, a prekidači za otvaranje prozora ugrađeni su u obloge na vratima.

Renault kod svih modela posebnu i maksimalnu pažnju posvećuje sigurnosti. Tako Thalia u osnovnoj opremi ima prednje zračne jastuke, sigurnosne pojaseve sa zatezačima i ograničivačima zatezne sile na prednjim sjedalima, te s tri naslona za glavu otraga. Uz doplatu dostupan je ABS i bočni zračni jastuci. Paleta motora je obogaćena s najjačim benzinskim snage 107 KS i 1,5 litrenim dCi. Common Rail agregat sa 65 KS težak je samo 127 kg. Sustav ubrizgavanja razvijen je u suradnji s Delphijem. U usporedbi s atmosferskim 1,9 D motorom okretni moment je povećan za 33% ili 40 Nm. Osjeća se to u vožnji zbog veće elastičnosti i snage pri niskom broju okretaja. Motor je kompaktan i ekološki prihvatljiv. U prosjeku Thalia 1,5 dCi troši samo 4,7 l/100km. Benzinska ponuda počinje s vrlo dobro poznatim 1,4 litrenim motorom, nastavlja se s pogonskim strojem istog obujma, ali s 4 ventila po cilindru i 98 KS. Vrh ponude je dosta snažan 1,6 16V sa 107 KS s kojim Thalia postaje kombinacija sporta i obiteljske limuzine, te postiže vrlo respektabilnih 190 km/h. Potrošnja od samo 7,1 l/100km čini ovaj motor ekonomičnim.

Nova Thalia će se prodavati u 6 izvedbi. Najslabija 1,4 Authentique košta 8.800 eura, dok najskuplja benzinska izvedba 1,6 16V s paketom Dynamique koji sadrži svjetla za maglu, servo upravljač, daljinsko zaključavanje, električna prednja stakla, alu naplatke, ABS, električno podesive vanjske retrovizore i radio kazetofon s komandama iza upravljača ima cijenu 11,500 eura. Diesel se neće prodavati u Dynamique izvedbi nego s dva siromašnija paketa. Jeftinija izvedba košta 10.300 eura, a skuplja 500 eura više. Početak prodaje je predviđen krajem ovog mjeseca.

Dubravko Kuleš

TEHNIČKI PODACI Renault Thalia

1,4

1,4 16V

1,6 16V

1,5 dCi

Obujam (ccm)

1390

1390

1598

1461

Najveća snaga (kW/KS)

55 / 75 pri 5500 o/min

72 / 98 pri 6000 o/min

79 / 107 pri 5750 o/min

48 / 65 pri 4000 o/min

Najveći moment (Nm)

114 pri 4250 o/min

127 pri 3750 o/min

148 pri 3750 o/min

160 pri 4000 o/min

Mjenjač

ručni s pet stupnjeva prijenosa

Feri
12-05-2002, 14:25
renault thalia je današnji auti? one se jaš i danas proizvodi? nemojte me zajebavati! pa ja sam mislil da je to rumunjska dacia talija it 1973! gnoj od designa!
a kaj pa se kvalitete tiče, to neznam koji je najlošiji danas, no znam da je jučer to bil moj micubiši pištolj!!! to je groza od vozila - sama hrđa (tu dakle spominjm i design!), troši ulja ko drugi auti benzina, kvari se kak zaporožec (možda i više), a dok ide, bolje bi mu bilo da stoji!
ja glasujem , daklem, za micubišija pištolja alias kolta - naj (-) auto nekadašnjih vremena! danas je to dacia thalia? - neznam, nisam veroval da se taj auto danas proizvodi, toliko je ružan da ge se ni ne usudim pogledati (odmah me podsjeti na mog bivšeg pištolja)!!!

smješko
12-05-2002, 14:34
ha, ha, ovo je neka vesela tem, smijmo se onda:

http://www.renault.hr/osobna/thalia/thalia.jpg

http://www.renault.hr/osobna/thalia/ext01.jpg

http://www.renault.hr/osobna/thalia/ext02.jpg

http://www.renault.hr/osobna/thalia/ext03.jpg

me
12-05-2002, 14:37
još malo smijeha:
http://moj.hinet.hr/slikeArhiva/slikeVijesti/40907/40907_1.jpg

gost
12-05-2002, 14:49
interesira me jedna stvar. čitajući Vas po forumima vidim da dte više manje sve balavci od16-20 god. pa me zanima koliko godina ste vozili sve te aute kojima se toliko rugate, ili divite, svejedno. A o dizajnu je teško raspravljati, jer se o ukusima navodno ne raspravlja. Zar ne? :)) :))

lep ko slika
12-05-2002, 17:37
ma je ta thalia malo cudno skrpana,ko neki grbavac zgleda......

ali....

za 85 soma kuna(kaze auto blic) 107 ks,510 L gepeka,puno opreme,prek 190 kmh,manje od 10s od 0 do 100

ma nije sve u izgledu........

lep ko slika
12-05-2002, 17:40
inace sam vidio slicne pokusaje....

fiesta i corsa s gepekom(indija,juzna amerika,...)

isto tak izgledaju ko da ih je neko dijete sklepalo

nije bas jednostavno malom autu nakalemit gepek........ali to su modeli namijenjeni nezahtjevnim(citaj jadnim)trzistima i imaju dobru produ.....

kao ,uostalom,thalia kod nas

me
12-05-2002, 18:16
o.k. lijepi ko fotografija, sve je to u redu, ali je thalia vrlo RUŽAN (auto?) ... vozilo!
MEni

smješko
12-05-2002, 18:17
a kolko si ti star (ili mlad) goste? kakve to ima veze s ukusima i raspravama, pa valjda svi uzrasti imaju pravo reći koji im je auto ružan, a za kojeg misle da nije dobar!!!

Feri
12-05-2002, 18:20
goste, u velikoj si zabludi, o ukusima se možda ne raspravlja, ali o ljepoti, dizajnu i izgledu svakako! pa valjda imamo pravo reći da je alfa najljepši auto u klasi a thalija jadni pokušaj auto industrije ( kao uostalom i skoro cjelokupni renaultov program)!

zonta
12-05-2002, 18:22
meni thalija nije toliko ružna koliko je jadno smiješna!

supra
12-05-2002, 18:30
šta ste, bre, svi zapeli za tu taliju? pa zar ne vidite da to vozi samo pošten svet, yugo nije lep ali je loš! i još nešto, šta vaz bre zabole koji auto ja vozim? ružan ili lep, dabar ili loš ko obuđaveli leb!

Ustasha
12-05-2002, 23:47
Lepo si to rekao Supra (srpče naše malo)

Mazda
13-05-2002, 09:26
Nemojte sad tako kritizirati tu taliju, neki ljudi nemaju dosta para da kupe nešto razvikano pa im je taj auto idealan. Pazite da i vi jednog dana ne kupite tu "taliju".

gucci
13-05-2002, 09:53
Samo vi serite po Thaliji ali taj se auto prodaje ko lud. usporedite thaliju sa drugima pa ce te vidjeti koliko je povoljnija.

Nemo
13-05-2002, 12:17
Kad smo već kod sramote od dizajna ne mogu ne spomenuti novi POLO. Auto je tolko nemaštovit i neorginalan da potvrđuje sve predrasude o njemačkom dizajnu.

sepra
13-05-2002, 14:48
Nemo to nije lijepo od tebe, zamisli da tebe netko vidi na ulici i kaže: Gle kako ružno dijete, mora da mu je stari Nijemac.
Ne treba generalizirati u tolikoj mjeri, VW je ipak konfekcijski, narodni auto i nikad mu nije bilo u interesu biti pionir dizajna, ipak se ide na masu.

Ministar
13-05-2002, 14:58
Ja kao Ministar za odnose sa curama

bih rekao da stvarno niste normalni u komentarima za Thaliu. Pa sta ocekujete od auta, super je, odlicna oprema, odlican Renaultov kvalitet a i cijena mu je jako povoljna. To sto se nekima ne svidja linija, to su privatne stvari ponaosob i ne treba raspravljati.

Odvratno je da se tu javljaju oni koji samo sanjaju neka dobra auta, ALFE I svkojaka ×××××× a ono sto je istina je:DA IH UZMES ZA HLACE I OKRENES NAOPAKO NE BI ISPALO NI 20DM IZ NJIH.
Thaliu mogu sanjati tj ogovarati, toliko. :o

Zastupnik ministra
13-05-2002, 15:06
THALIA JE NAJRUZNIJE ODVRATNO GOVNO KAO I CLIO. ×××××× ×××××× I ××××××, RUGLO I DREK OD DIZAJNA !!
Zbogom!!! :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

jao meni
13-05-2002, 15:13
Najružniji je golf,najlošijije trabant i vartburg.

Girrari
13-05-2002, 15:35
Nije čak ni takav problem u Thalijinoj ružnoći, koliki je problem u činjenici da je auto pripreman godinu dana!!!
Iako sam laik što se razvoja modela tiće, zaista mi nije jasno šta se tu imalo pripremati godinu dana.
Eventualno istraživanje tržišta traje do 4 mj. Sva rješenja, kao i motorizacija, ovjes, interijer preuzeta su od Clia (koji mi inače odlično izgleda).
Dakle, stvarno ne shvaćam da im je za nabijanje nakaradne kutije trebalo godinu dana.
Ovo je pravi dokaz kako od odlično dizajniranog i simpatičnog auta napraviti nakazu. FIAT Duna i Polo Clasic su bebe prema ovome.

Ministar
13-05-2002, 15:56
Samo da ne zaboravi, Marea jel to auto ili dvokasetas....cccccceeeeeee, samo za stranu ljubav. ;)

Ministar
13-05-2002, 15:57
I TO DUAL BAND, he,he,he

594krešoah
15-05-2002, 19:12
istina prodaje se kao sladoled ali zbog cijene jer dolazi iz turske.znam ljude koji su imali velikih problema sa renaultom 19 europa također proizveden u turskoj, samo bio je ljepši od thalije. thalija je stvarno odbojnog dizajna a i ovo ime thalija je glupo ko kamen. :smile09:

doc
15-05-2002, 19:24
pricao mi je covjek koji radi u Renaultovom servisu. Ljudi dodju kupit Clio i onda im pokaze prtljaznik od Thalie i kaze kako im unutra stane i kosilica pa ljudi odmah kupe. U hrvatskoj se auti kupuje na metre. Sta vece i jeftinije to bolje

Stevo_
15-05-2002, 19:56
kaj nije ta thalija bozica ljepote ili tak nes. bas i ne odgovara izgledu auto. polo classic mi je ak nis simpaticniji od thalije. dobro da straznju sajbu nisu na pravili ko na cliu. fabia sedan je miss svijeta nasprem thalije(bar meni).

gost
15-05-2002, 20:35
slažem se sa Ferijem da svatko ima pravo reći što mu se sviđa a što ne.Osobno meni je svaka Alfa predivnai isto kao i Citroena voze je ljudi koji imaju ukusa. Daleko od toga da je Thalija remek djelo dizajna ali nije baš ni sve što je o njoj napisano. Općenito se ne slažem sa ocjenom da je Renault jadni pokušaj auto industrije, jer tu ocjenu ne zaslužuju R4, R25, Laguna, a sada ni VEL SATIS. I još, svima se ispričavam za ono "balavci"! :smile06:

Calibra Zender
17-05-2002, 01:42
Golf dvojka, trojka, četvorka... Promašaj za promašajem! Od dizajna nadalje!

Fanatik
19-05-2002, 15:47
Svi Golfovi su stvarno ružni, a Thalia totalno bljutava. A šta je samo s yugo floridom. Koje je to ružno govno! :))

Feri
19-05-2002, 19:50
vjerujem da se nebute s menom složili, ali meni nikak ne legne ford fukos (oopsss... focus), previše ... nikakav... techno (možda malo rave) neznam, nema dušu (slično mi je i s renaultom lagunom novom, ali znam da ćete mi počupati kosu) :)

Girrari
19-05-2002, 20:46
Me neće te nitko napasti.
Meni je Focus tak-tak. Svidio mi se kada je izašao, ali sada mi više nije bogzna kaj. Isti efekt kao sa FIAT-om Coupe.

S druge strane Laguna mi je fantastična pogotovo u karavanskoj izvedbi (mislim da se zove Break, ali nisam siguran 100%). Ima tu jedna od suseda, parkirana ispred moje kuće u nekoj svjetlo plavoj/svjetlo ljubičastoj boji. Ima kvake i one "gelendere" na krovu u boji aluminija te originalne Renaultove felge. Mrak! Definitivno jedan od najljepših karavana.

Lagunas1
21-05-2002, 23:04
Ma sve je to relativno. Meni je osobno Laguna bila pomalo ruznjikava, a sad mi je prelijepa. Ja mijenjam misljenje kako vjetar puhne tako da nisam uopce siguran sta mi je lijepo, a sta ruzno.
A Thalia i nije tako ruzna. Ali to je cisto subjektivno misljenje.

schumi
22-05-2002, 18:26
:)) Ajde da malo pustio nesretnu thaliu.osobno mi je auto nakaradan,a kvaliteta je druga stvar.po meni je jedan od kandidata za ružnoću Daewoo Nubira.jednostavno koji je karoserijski oblik ružniji :smile07:

AMERIKANAC
22-05-2002, 21:39
Sta vam je ljudi.....jeste li se ikada vozili u Thalia....a nije mi ni cudo sto pricate kako je ruzna, kako je fuj, kako je ono, kako je ovo....jer mi Hrvati smo ipak "narod maste".

Mi pricamo kako nevalja nista zato i nemamo nista....masta cini svasta.

Za mene osobno najruzni automobil svih vremena je Yugo Florida....nema nista da mi se svida na njemu.
http://www.yugo.co.yu/slika9velika.jpg

M_7
22-05-2002, 22:06
ma renault ima fakat ruznim auta pocevsi od twinga, kangooa ,sad ta thalia, te uskoro avantime jednostavno nesto pokusavaju napravit drugo ali kolko vidim dobro im ide...

Audi centar Hrvatska
24-05-2002, 16:28
calibra
M.A.T.E.R.T.I.

594krešoah
25-05-2002, 21:31
hyundai atos je ružan,ford ka, renault vel satis sa prednje strane,opel agila, fiat multipla, zil, reno talija i još neki , ne mogu se sjetiti... :smile10:

Kiki¸¸
26-05-2002, 17:53
Toyota Yaris (jare, jarić t. živadin)-posebno ružno automobilsko stvorenje!!! ali je jako dobar auto (za razliku od thalije koja je ružna i nekvalitetna)

wartburg
26-05-2002, 17:56
meni su svi ti auti bezlicni,istina,ali ne mogu bas reci da su ruzni.

ovo je teska tema,jako subjektivna........

meni je ruzaaaaaaaan.........

fakat se nemrem odlucit,ajmo zatvorit ovu temu i aj bok!

Kiki¸
26-05-2002, 18:03
pa jeste li vi vidjeli daciu novu? ne? pogledajte, pa se onda uključite u forum i temu najružnijih i najlošijih automobila. ni nova lada nije joj baš neka konkurencija...

ne dirajte golf
27-05-2002, 00:47
da,da dacia nekad i sad,najruzniji auto svih vremena

ne dirajte u govno
27-05-2002, 12:36
Golfa keca ubi bože spomenuti, odvratno zastarjelo, golf dvica je potpuno promašeno, kada malo bolje pogledate vidite koliko je to jadno, koliko je plastika loša i savitljiva na suncu, dosta ih truli, pogotovo zadnja hauba, a linija totalno demodirana.
Golf III izgleda kao da su ovi nijemci dobili pet kila kita i to zalijepili na dvojku. Apsolutno ništ posebno, samo zaobljeno i pokitane oštre linije dvojke. A četvorka, pa daj ××××te nekad su peugeoti izgledali kao od kartona, pa sada taj golf djeluje kao tetrapak.
Najviše bode oči kvaliteta izrade, vrata kao od papira, manji desni retrovizor, malo mjesta, malo opreme, ma totalni jad. Nije ni čudo što ima toliki pad prodaje u Hr. Daj pogledaj P307, Stilo, Toyotu Corolu, ma ima ih, IV je sigurno najružnija, nakon Thalije.

INTCP
27-05-2002, 21:25
Ajde ajde, nije baš tako.

Ružni Reno
04-06-2002, 19:54
Daleko najružniji auto nakon thalije je RRM (Ružni Renault megane)!!! i točka!

Initiale
04-06-2002, 20:14
A ni nova vectra nije bas neka ljepotica,straznji kraj je dosta slican talijinom

Feri
08-06-2002, 22:09
ja sam se napičil prilikom jeba u jednom autu i on mi je grdi!

RRM
08-06-2002, 22:11
Bravo! Ružni Renault Megane!!! Kao i svi Renaulti (osim četvorke-katrice, ona je najljepša od svih renaulta, ha, ha =:)

Sabin
09-06-2002, 12:17
najružniji auto svih vremena za mene je (a ja sam automobilistički obrazovan!)alfa romeo gulia t!!! i šlus!

Pony
09-06-2002, 18:03
jeste li vidjeli Hunyadija Ponyja? Ne? Pogledajte i javite se!

mentor
09-06-2002, 22:14
Ima grdih auteka ali ja mislim da je fabia sedan ipak šamion što se tiće ružnoće, a tehnički također nije daleko od najlošijeg u klasi.

Tonči
11-06-2002, 19:47
najružniji auto? to nisam vidio u hrvatskoj!!!

Stevo_
11-06-2002, 19:51
mentor da ti to mozda nisi mislio na thaliju ??? a sad da je isto tako ne kvalitetna ko sto kazes ne bi se tak dobro prodavala. iako je sedanka puuuuno preskupa

Scarface
13-06-2002, 15:54
Novi polo s 4 vrata., bmw 7, golf 5 (prema prvim slikama), thalia, fabia sedan,

već sam registriran
15-06-2002, 22:58
307 deefinitivno

Pravedni
16-06-2002, 17:07
Nakon duljeg razmišljanja, ja sam ipak donio najpravedniju odluku, a to mogu i dokumentirati. Najružniji auto svih vremena i sada svakako je Alfa 156!!! Talijanima je izgleda ponestalo stakla, pa su sklepali taj mrtvački sanduk (pogledajte samo očajni crni primjerak ove auto-gluposti!) i izrađen je samo od lima! Skoro da i nema prozora, nego samo pleh! Živi očaj, jel da? Pošto se svi slažete samnom, još bih dodao jedno - taj auto je i jedan od najnekvalitetnijih! Još puno toga moraju učiniti po pitanju kvalitete da dostignu kiu, a kamo li škodu! Pozdravljam sve istomišljenike i nadam se da će mi se brzo javiti!

ajatolah
18-06-2002, 19:46
meni je trenutno najružniji auto Mazda 6, jer glupo izgleda i pokušava kopirati lijepe talijane!

Francuz
22-06-2002, 18:23
Osobno ne volim baš Renaulte(ljubitelj sam Peugeota),ali previše je pljuvanja po Thaliji.Vrlo solidan auto(vozio sam model s 1,6 16 ventilskim motorom).Auto za tu lovu s boljim motorom nećete nigdje naći mada bi mogli poboljšati ležanje(mana većine Renaultovih modela).

ajatolah
23-06-2002, 10:16
ja pljujem po mazdi, one su najružnije, to zna i mazga!!! a francuzi? ružni svi od reda!!! i loši!!! pokvarljivi!!!

dj alligator
23-06-2002, 19:23
renault thalia je definitivno najružniji auto ni ne nelikuje autu
najlošije su zastave bile i ostale
:smile09: :smile09: :smile09:

ajatolah
25-06-2002, 12:17
ne mogu ovdje proći, a ne sjetiti se , da je trenutno najružniji auto MAZDA 6 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

V8
27-06-2002, 07:45
Najružniji trenutno na tržištu:

1. FIAT MULTIPLA
2. RENAULT THALIA
3. FORD KA

Jest, da se o ukusima ne raspravlja, ali što se tiče mene osobno situacija je takva kao što sam pobrojao.

Najnekvalitetniji u prodaji:

1. YUGO
2. DACIA
3. LADA

hrpa dreka
27-06-2002, 10:20
Vidim da je ova tema pruzila priliku svim seronjama da bez konkretnih argumenata pljuju po svemu i svacemu kolko god ih je volja. Prema mnogima od vas je svaki auto manje atraktivan od Ferraria ruzan, a ako je slozen u Turskoj ili sl. automatski je i nekvalitetan. E, pa i vi ste proizvedeni na Balkanu, a i niste neki manekeni, pa bi vas prema tome trebalo smatrati ruznim i glupim. Jel' tako?

YUGO
30-06-2002, 18:43
Ubedljivo je najruzniji FERRARI !
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

mytbyte
30-06-2002, 20:04
Yugo,

pazi, mozda si htio bit ironican, jer svi smatraju ferrarije jednim od najljepsih vozila, ali ja pred svima izjavljujem da je ferrari dizajnersko smece! ferrariji zgledaju onak kak su prije 50 godina zamisljali aute buducnosti. Ziva dosada. Nista zanimljivo nema na tim autima, svaka linija je predvidljiva,...
A oni kaj ih imaju ne znaju, ne smiju i ne usude se potjerati svu tu konjicu tak da potencijal tih vozila ostaje uglavnom neiskoristen...

Mazga
30-06-2002, 20:10
Ne znam koji je ružniji od renaulta, ali znam da je Mazda najljepši i najbolji auto svih vremena!

Fuki
30-06-2002, 20:11
Multipla pa najružniji auto? Ferarri također? Zbilja ima bolesnika ovdje! Mazda najljepša i najbolja??? Zbilja previše bolesnih!

ajatolah_
30-06-2002, 22:07
E sad sam fakat uvjeren da je Mazga lik koji mi krade nick ovuda po forumima i onda ×××× po Mazdama.
Mazgo - jes ti malo shizofrenican?

ajatollah_I
07-07-2002, 21:22
ružan auto??? i k tome loš??? hmmmmmm.... neznam! ah, da Mazda 6! definitivno!

RENAULT FAN
10-07-2002, 18:14
opel agila, vw bora, renault thalia itd.

Avus
11-07-2002, 19:55
Ma mislim da je najogabniji auto Mercedes Viano!

Anus
11-07-2002, 20:02
Da, tako je!

supreb
22-07-2002, 18:55
najgrši auti su korejski, a najhujši su japanski! dreki jedni od autof!!! to mi z varaždina i majerlinga zamo dobro!

Štef
25-07-2002, 22:05
Je joke dobrrre zname koj su varaždinci.Najboljši je IMT 39 najhujši pak mercedes najlepši je c5 tak je fest kaj ne? A Thalia gda ju vidim me je sram kaj sem človek kak i on gdo ju je napravil ti mater.

mare mala
26-07-2002, 14:01
Da, Thalija je grda... ali prisjetite se zaboravljenih asova: AMI 8 je ipak kralj! Taj je auto toliko ružan da bi valjalo uništiti sve dokaze kako je ikad postojao u slučaju da na Zemlju naiđe neka viša inteligencija. U protivnom bi se ljudska rasa mogla pošteno osramotiti!
Sjećate se Volva 343? Nije baš uspio..,
Ali, ima i modernih rugoba. Pogledajte taj skladni i maštoviti dizajn ortopedske cipele Hyundai Atos, ili bezvremensku ljepotu Smarta. Ne mogu zaobići niti "vrući talijanski dizajn" Fiat Stila (osobito 3V).
Zapravo, nije problem u izgledu. Nekome je nešto lijepo, drugome ružno, ali kad vozilo neka ni trunka osobnosti i karizme... Npr. Saab 900 ili Subaru Impreza-ružni ko pas, ali imaju neopisivi X faktor zbog kojega bi ih poželio imati.
I na kraju, nemojte pljuvati po Multipli: to je makar pošteno smiješan auto sa svim atributima genijalno osmišljenog dizajna. Još da nije Fiat...

Gladna SEXA !!!!
26-07-2002, 15:40
Meni su svi auto ružni i gadni.
Osim onih crnih sa vratima i retrovizorim. Imaju i felge tri sigurno aluminijske. Klimaju se isto.

Lancer RS
30-07-2002, 21:26
Tko je rekao nešto protiv mitsubishija?

bulll
30-07-2002, 21:28
Calibra

Calibra Zender
30-07-2002, 22:56
Molim? :smile11:

Ercegovac
01-08-2002, 02:48
Jel se to meni cini ili nitko nije spomenuo Skegru - Twinga. Taj mali drekec mi je tolko uocljivo gadan da mi dode da ga namjerno pregazim na cesti - samo neka bude barem jedan manje

Feri
04-08-2002, 19:56
Lancer RS!
Ja vozim micubišija pištolja zvani kolt i nisam imal sreće - auto je tak grdi i sam prdi a neide i ne vredi!
sramota od vozila, a neki micubišija nazivaju autom!

Ercegovac
05-08-2002, 01:16
Promijeni auspuh i prestani tankat loz ulje :))

Fresh
06-08-2002, 07:48
Njaružniji novi auto - NISSAN PRIMERA

rale unlog
06-08-2002, 08:12
http://www.amcpacer.com/images/archives/jeni.jpg

rale unlog
06-08-2002, 08:14
http://www.amcpacer.com/images/archives/slickhb.jpg

Feri
06-08-2002, 19:51
Ercegovče, pa ja kad sam bio kod tebe, svi vi u Ercegovini bi se uvrijedili ako nisam pošteno prdio, i, ko i vi svi, onda jako smrdio!
Dolje micubiši, dolje japanjerosi, dolje kije, dajevuji, hynjadiji i ostalo azijatsko smeće!

Ercegovac
07-08-2002, 06:12
U ××××× ti, sto Feri nema smisla za humor.
Covjece sto si se odma nafunjio?
Inace, sve mi diraj al ocevinu ne!!! :smile09:

ŠULE
17-11-2002, 10:54
Što se Thalie tiče ona je ružna definitivno ali nju nitko ni ne uzima ozbiljno, ali nova Corola čak i top verzija TS to je neopisivo ružna količina lima. Zagledajte se malo!

Fresh
17-11-2002, 13:59
Ajde navedi tvoj normativ ljepote, da vidimo po čemu je to Toyota ružna.

DKW_
18-11-2002, 01:33
A evo podsjetnik u stilu: Crno bijelo u boji:

Austin Allegro

Moris Marina

Opel Corsa A limuzina

Opel Astra A limuzina

Alfa Giulia 1978.

Alfa 75

BMW 5 E21 (prije E 34)

Mercedes 123

Bmw 7 /1

Audi 100 / B (onaj kockasti, 1978.)

Wolkswagen Golf 2,3,4

VW Passat 1/5 vrata

Fiat Regata, Argenta

Alfa 33/1

Alfa 6, Alfa 90 (iz najmračnijeg razdoblja)

ali, ladies and gentleman, here´s the

UGLIEST CAR OF THE CENTURY:

ALFA ROMEO

I´LL REPEAT,

ALFA ROMEO
ARNA!


http://www.carsfromitaly.com/alfaromeo/arna_two.jpg

alfisto
18-11-2002, 10:15
Ima neki šmek...
pazi te talijanske linije....
ima šmeka, ima....

quattro
18-11-2002, 10:25
Ej DKW, ali ova alfa arna je pravi quore sportivo - ajde sada svi alfisti, sta cete reci?? :)) Ali mislim da je gorija Kia, neznam tocno model Sephia..... Ili renault 6 pa 16....

alfist
18-11-2002, 10:55
ova alfa je nažalost ružna, bila i ostala, kao i 90 i još neke. Ali pogledajte novi bmw serije 7 bmw compact, audi karavan A4 imaju i švabe svoje bi××××. ;) A6 također, Porsche, Buba,

DKW_
18-11-2002, 11:49
Evo Devedesetke.
http://www.aref.fi/autot/i-jk90.jpg

HYDE
18-11-2002, 15:23
A NOVA LADA 110??
U Ž A S !!!!!!
:smile10: :smile10: :smile10:

Mazdohist
18-11-2002, 16:14
Od malo novijih jedan od najruznijih je Ford Scorpio zadnje linije (zbog uzasnih prodajnih rezultata ne proizvodi se).

INTCP
18-11-2002, 20:25
Majmuni idiotski arna uopće nije alfa. Jedino što je alfino je boxer. ARNA - Alfa - Romeo - Nissan - Auto. Karoserija je od nissana chery - dakle opet nakazni japanci. Alfa 90, 75, i Giullietta su u svoje vrijeme bile dobrog dizajna. Pa zaista ste neukusni i promatrate aute samo kroz jednu dimenziju. Ti se DKW ne bi sjetio kakva je moda bila osamdesetih. Uglate linije. To se tražilo.

Alfa 33 ružna, pa šta su onda kadetti, svi japanci, renault 19 i slične nakaze. Potražite malo u povijesti i druge kockaste aute, a ne samo alfe kao da bi se dkw naklonio malo antialfistima. Pa nećemo baš tako. Pogledajte citroen bx, pa šta je on ljepši od alfe 75?? Japanci svi od reda. Passat prve generacije i druge - šlape. Omega 1, kadett jaje, ascona hachback, ford scorpio. pa tu su čiste nakaze. Užas. Pa golfovi su svi od reda ljepotani u odnosu na te rage. A šta je sa seat cordobom, polo classic. Pa di su te nakaze? Kao da ih je netko pumpo kompresorom. Pa nova cordoba je ko buhtla gledano s boka, odvratno, ko prenabijeno govno. DKW, ajde priznaj da li ti je 85. alfa 75 bila odvratna? Istina prednja šajba mogla bi bit položenija i to je sve ostatak je dobar

INTCP
18-11-2002, 20:30
ŠTA JE TU TOLIKO RUŽNO???http://www.cuoresportivo.ch/alfas/75/614x460/75-silver-orig.JPG

Pametni
18-11-2002, 20:32
Mali su kotačići. A smeta tvoja pametna glavuša, za volanom! :smile07:

INTCP
18-11-2002, 20:32
ILI OVDJE. Ima samo šire felge i gume ostalo je tvorničko.http://www.cuoresportivo.ch/alfas/Alfetta-Giulietta/614x460/giulietta-

INTCP
18-11-2002, 20:35
A pogotovo ovdje, gdje nema kraja skladnim linija usporedimo li ovo s golfom 2, kadettom, escortom itd.http://www.cuoresportivo.ch/alfas/33/614x460/33-rot-frontside.jpg

INTCP
18-11-2002, 20:36
OVO TREBA IĆ TAMO GDJE NIJE USPJELO.http://www.cuoresportivo.ch/alfas/Alfetta-Giulietta/614x460/giulietta-verde.JPG

INTCP
18-11-2002, 20:38
A ni 90 nije baš tako očajna kad se stave malo šire gume i felge. Samo za vašu inf. to je giugiarov dizajn.http://www.cuoresportivo.ch/alfas/90-6/614x460/alfa90.jpg

Pametni
18-11-2002, 20:39
Ajd svoju stavi, mudronjo! :smile06:

INTCP
18-11-2002, 20:39
Ipak ovo je očaj ma kako god da se sredi.http://www.cuoresportivo.ch/alfas/90-6/614x460/alfa6_2.JPG

INTCP
18-11-2002, 20:40
Ma mrš u pizdu materinu govnovalju.

Girrari
18-11-2002, 22:43
Slažem se djelomično s INTCP-om. Doduše za ovu Arnu sam samo čuo da je nakazna, ali je dosad nisam vidjeo, pa me malo splašila. Grozno.

No auti poput 90-ke, 75-ice i 33-ojke se auti sasvim korektnog dizajna s obzirom na doba kada su nastali. A svi znamo da je u to doba gotove sve firme prao nekakav soc-realistički dizajn. Dapaće, ove zadnje generacije 33-ojke mi i danas dobro zgledaju (ali rijetko su u normalnom i dobrom stanju jer taj auto prati seljački sindrom kao i "kockicu").


Na kraju, INTCP, za ovu zadnju kažeš da je očajna. E pa nitko živ mi ne bi bio ravan da me s tim autom malo provozaju po gradiću mojih predaka... capo di tutti capi! :smile07: Uf koji bi to bio gušt.... Listen to me son, never ×××× with the family...

DKW_
18-11-2002, 23:02
Ok, dečki, naročito INTCP, sad ćemo ozbiljno igrat igru:

1. Ja se ne priklanjam nikome nego sam izvukao ružne aute koje je Alfa u svojem "mračnom periodu" proizvodila. Naravno da je INTCP odmah izvukao najsređenije AlfaRugobeo automobile iz mračnih osamdesetih nebi li ublažio činjenicu da su, čak i za ono doba, ružni. Sva sreća da je 1987. Fiat kupio Alfu i iz "buđelara" izvadio pare i platio Pininfarinu da nacrta 164. (a naći ću i prototipe da vidite kako izgleda-ko od šperploče...)

2. Za obranu MOJE teorije da su Alfe iz tog perioda gadne izvući ću godinu proizvodnjne za svaku Alfu i naći barem dva ljepša auta od nje. Kako ćemo znati da je taj auto ljepši od Alfe? Glasujmo!
Ok? Znam, Interceptore, da sam ti digao tlak, ali htio sam malo uzburkati ovu žabokrečinu tipa "Tri sela: Švabljevo, Japančevec i Talijanščina", pa se svi poprijeko gledaju (a koji put sijevne nož na kakvoj čagi)

DKW_
18-11-2002, 23:10
Evo prvog primjera:

Audi C3 nastao je 1983. Jedan od prvih auta sa ljepljenim staklima, a cW je bio tada rekordnih 0.30. Kako su one Alfe bile sređene, našao sam i ja malo sređenu stoticu:

http://www.vwaudi-club.no/htdocs/treff/2001/vaaler0408hoved/bilder/ph/audi/A100-003-1.jpg

DKW_
18-11-2002, 23:11
...bit će još...radim....

DKW_
18-11-2002, 23:18
BMW e30 pojavio se 1983, dvije godine prije Alfe 75, iste godine kad i Alfa 33. Tajna je kod e30 kao i kod svih BMW-a da moraju izgledati točno kao iz originalnog kataloga, inače je to ljuta seljačija. Evo jednog origigi (serija 1983-1987, prije redizajna):
http://members.ozemail.com.au/~chrismat/photos/cars/wendy01.jpg

DKW_
18-11-2002, 23:25
Jedna ispravka Veliki Znalče INTCP: Alfu 90 dizajnirao je BERTONE, a ne Giugiaro. U tom i jest nevolja, jer se Giugiaro izvrsno snašao u uglatim osamdesetima (Lancia Delta, Lotus Esprit), dok je Bertoneova radionica izbacivala aute od šperploče:

www.carsfromitaly.com:

"The bodywork was really an Alfetta which had been reworked and modernised by Bertone"... (nakon par rečenica ima još potvrda da je Bertone radio to "djelo")

SB
18-11-2002, 23:27
http://www.uol.com.br/bestcars/carros/fiat/antigos/lancia-delta-integrale-3.jpg

T-IE
18-11-2002, 23:34
Pa ne misliš valjda SB da je Lancia naružniji i najlošiji auto??? To bi stvarno bilo previše. čak i za mene.

SB
18-11-2002, 23:38
Boze sacuvaj,smatram ju Miss-icom svih automobila 80-tih iako je ta Lancia predstavljena jos 1979!!!
Preljepa je.

DKW_
18-11-2002, 23:44
Da: osamdesete su najgore doba u glazbi i autima, ali auti kao što su Lancia Delta, Audi Coupe, Lotus Esprit (James Bond!!!!), BMW M1 (doduše 1978., ali opet Giugiaro), BMW 6 (1982.) su stvarno pile...

Nažalost, tu Alfi nema...

GTI FOREVER
19-11-2002, 12:42
DKW,
tvoj podsjetnik je malo ne realan.Mislim kako reci za 123 da je ruzan kad je auto bio u skladu sa vremenom.

Golf 2, 3 nisu ruzni ni pod razno ne znam samo odakle ti takva ideja.

BMW je bio ruzan u svoje vrijeme 5 i 7

Audi 100 nije jer je to bio trend toga vremena isto kao sto je sad neki drugi auto.Kad pogledas 123,audi 100, bmw 7 i AR 90 ne mozes se oteti dojmu da je to bio trend iz toga vremena.Sto su danas ruzni ××××ga nije nista vjecno.

INTCP
19-11-2002, 16:52
Ako ti nađeš tri auta koji su ljepši od alfe to ne znači da je alfa odvratnna. Već suprotno. 4. bit nije loše. Osim toga ova 75 nije sređena. Ima tvrnički set spoilera i tvorničke felge. Giulietta ima samo pofarbane branike i šire gume i felge. 33 takđer ima šire gume, čak nema ni pofarbane branike. Stoga nisu baš sređene. Ajde sredi vectru, passata, BX, Reanault, Audi 80 ili nešto slično pa da vidimo da li će biti puno ljepši - neće. A činjenica je da ove alfe dobiju jednu određenu liniju kad se stave šire gume kao i svaki auto. Taj audi je obična šlapa. Pogledaj taj konfekcijski dizajn. Sve ravno i hladno. Koje abnormalno velike žmige. Naivan pogled. Kažem šlapa. Kockica je odlična ali samo ova s 2 vrata. Ona s 4 je OČAJ nesklada. Tu uspoređuj a ne ovaj coupe.

DKW_
19-11-2002, 23:45
Dobro, vidim da su Alfa 75, Mercedes 123 i Golfovi 2 i 3 primjeri uspješnog dizajna (kako već po kome), a Audi 100 šlapa, pa se više neću javljati na ovu temu..

Audi je ružno
20-11-2002, 09:50
Vozim se neki dan ispred nekog audija, i ono ma kuzim da se razlikuju ko jaje od jajete i gledam ga u retrovizoru i mislim si pa nije neki stari 80 a nije ni novi A8, ruku režem da je A4 stari. I sada gledam malo bolje ko da je karavan, mogo bi biti i stari A 100 karavan onaj što su zvali A6, kad ono A3 ?!?!!? Možete li vi razlikovati prednji kraj kod audi vozila ili su i vama svi isti ?

ŽBUKA
20-11-2002, 10:02
Jeste li ikad vozili karijolu zvanu KIA PRDE?

alfist_zg odlog.
20-11-2002, 12:53
Alfa 75 je definitivno primjerak odlicnog dizajna, pogotovo gledavsi kroz prizmu vremena kad je nastala.
Bmw kockica isto.
Onaj audi je grozan, hladno , sterilno , fuj.

Inace, ja sam vidio alfu arnu u zgb, i to u par navrata...hehe, i jos sto je najbolje, vozio ju je neki mladi decko...uf, grozna kutija, grozna.

Micky
09-12-2002, 18:40
Najružniji novi auti su Nissan Primera i Renault Thalia,a najružniji i najlošiji auto svih vremena je definitivno YUGO :)) :)) :))

mytbyte
09-12-2002, 20:05
Fakat ne kužim po čemu je Primera ružna...zato kaj ne zgleda ko folcvagen? :smile11:

Calibra Zender
09-12-2002, 21:35
Slika govori sve. Ružnoća u punom smislu riječi!
http://www.basgaza.com/foto/diger/nissan_primera-5.jpg

Club Italia
09-12-2002, 22:29
meni jedan od najljepših automobila svih vremena:
http://www.fordcaprilaser.co.uk/images/Capri219.jpg

T-IE
09-12-2002, 22:31
To Club Italia, složi opet jednoga.

Il Capo
09-12-2002, 22:52
Najgori vjerojatno Tavria (jedini auto ikad s crnim ratkapama :)) )
Dosta takvih i sl.ljepotana se moze naci na:URL=http://digilander.libero.it/cuoccimix/:web stranica:/URL:

Trenutno i uopce najruzniji: Thalia
A jos i Opel Agila, daihatsu sirion, alfa 6, Opel Rekord (predzadnji), BMW 5 (iz 1980 ili tu negdje), Fiat Argenta, Austin Allegro, Renault 12, Citroen Ami..ima ih k'o u prici. Naravno i skoro svi americki poluproizvodi ali to je vec klasa za sebe. Prava utrka hladnog rata izmedju Rusa i Amera je bila tko ce proizvesti ruznije aute..i Ameri su, kao i u ostalom, pobijedili. ;)

Club Italia
09-12-2002, 22:56
radim na tome t-robi!
http://auto.sport.free.fr/lancia/deltahf/deltaclubitalia.jpg

a vid ove lipotice!!

T-IE
09-12-2002, 23:02
Iako ne volim talijane, ali Lancia je mrak.

staglji-guc
09-12-2002, 23:03
Eh, kad seljacina kaze da je nesto ruzno -
onda mora da je ruzno :)) :)) :))

Frik2
12-12-2002, 21:01
Najružniji??? Nisam se do sada mogao odlučiti, ali su mi ovi iz renaulta vrlo pomogli - napravili su megane II , najružnije prevozno čudo!!!

Mazdohist
12-12-2002, 21:20
Kralj kraljeva.
Još ništa ljepše nije izašlo.
http://supercars.net/PicFetch?pic=1988_lamborghini_countach_lp500qv-1.jpg
http://supercars.net/PicFetch?pic=1982_lamborghini_countach_lp500s-1.jpg

MISLIM
12-12-2002, 21:40
DA JE KALIBRA IPAK "LJEPŠA" :)) :)) :))

Koki
14-12-2002, 16:23
Najlepši je dajevu!!!

Reni
15-12-2002, 20:39
Da nisu napravili Mazdu6, hunjadi pony bio bi najružniji auto! Najljepši u klasi je ipak Alfa Romeo 156!!!

Valeo
25-12-2002, 20:38
Nekad nisam bio siguran u to koji mi je auto najružniji, svi su mi bili koliko-toliko lijepi odnosno probavljivi! Sve do pojave novog megana II! Užas, živi užas! Ne mogu vjerovati da se u današnje vrijeme može dizajnirati takvo čudo od vozila i da pri tome to ljudi i kupuju, a kamo li to da taj odvratni skup pleha i plastike proglase autom godine u Europi! Pih, jadna mi je takva Europa, i ja u nju ne bih, hvala...