PDA

Pogledaj cijelu verziju : Miata - za i protiv



nix
06-05-2002, 01:51
Ajde da ja vas lijepo zamolim za jednu informaciju (ili vise njih, koliko ko je upoznat)! Opisite mi malog straznje-pogonasa Miatu jer razmisljam da se uvalim u kredu zbog nje a volio bi da mi "prekaljeni" :) znalci docaraju taj kako vele "evergreen" ilitiga vječnozeleni...

sepra
06-05-2002, 07:39
ma nema razmišljanja, ak si u prilici i ak te ne smeta auto u kojem ne možeš poriktati siceve ali ima mjesta za tebe, malu i dva bureka te neograničena količina zajebancije, ubrizgaj si Miatu i same GAS.

bullit
06-05-2002, 08:56
Hm, auto je krasna igracka, to stoji.Akohoces da komadi padaju, nema frke. Ali ak se hoces i voziti kak spada, onda zaboravi, barem 1.6. Toje kramp nad krampovima kajse tice performansi. Sa hrpom dodatnih stvari (vrhunskih, da ne bude zabune)auto ne ide nikako. Kad imas osjecaj da sjedis u pravom sportivo autu, a osjecaj je kao da je rucna zategnuta.... Dobro razmisli kaj hoces od auta, sminku ili voznju.

Mazda
06-05-2002, 12:05
Dobro kaže bullit; uzmi model 1.8 16v (po mogučnosti opremu sport, tu je koža, alu 16"...)

Girrari
06-05-2002, 16:50
Ma slobodno kupi i najslabiji model (kaj se motora tiće). Takvi auti (kabrioleti) namjenjeni su prvenstveno uživanju u laganoj vožnji. Pri većim brzinama buka i vjetar postaju toliko nepodnošljivi da se vožnja pretvara iz užitka u patnju. Stoga, moram priznati da ne vidim potrebe za jačim motorima kod kabrioleta.
Naravno, sve rečeno ima smisla samo ako je riječ o drugom autu tj. ako u garaži već imaš nešto kaj se da pošteno voziti.
;)

bullit
06-05-2002, 17:33
Moram se ne sloziti sa Girrarijem. Po meni, Miata je prvo sportski auto (bar bi trebala biti) i zato je i postigla takav uspjeh, i pokrenula lavinu roadstera. Prvo, ima zadnji pogon, znaci, izuzetno zabavan auto za voznju, drugo, super mjenjac, kratki joystick, jos kracih hodova. Sve rajca na sportsku, a ne leggero voznju. Prema tome, onda i motor mora gristi kad treba i kad te pukne adrenalin. 1.6? Samo za cure i frizere.

alfist_zg
06-05-2002, 17:48
to je ipak jedina legendarna mazda...uzmi je i bar ces gustati...a ako je na kredu onda pucaj na jaci model. :)

Girrari
06-05-2002, 19:09
E ovaj bullit je stvarno čovjek i pol!!!
Ne slaže se s mojim mišljenjem, ali to kulturno i argumentirano opravdava.
SVAKA ČAST!!! :) :) :) :) :)

Moram priznati da se dijelom slažem s tobom. Stražnji pogon u Miati definitivno vuče na bržu vožnju. Međutim to po meni nije osnovna namjena kabrioleta. U kabrioletu mi je najvažniji ugođaj koji pruža pogled na nebo dok se lagano krstari. Sve preko 80, 90 više nije užitak. Naravno da je bolje kada je auto jači jer su time i manevarske (možda malo krivi termin jer više asocira na tanker nego na auto) mogučnosti veće. No kod kabrioleta mi to ne igra presudnu ulogu. Kada bi bila riječ o coupeu onda bi se sigurno u potpunosti složio s tobom, ali ovako...

U svakom slučaju svaka čast na odgovoru!

INTCP
06-05-2002, 20:01
Auto je s tehničke strane gledano zakon. Ali izgled mu je loša strana. Previše japanske konfekcije. To je moglo puno bolje, a i bit će bolje. Mislim da takvi auti ne bi smjeli imati ispod 150 ks.

nix
06-05-2002, 22:21
Kao prvo, zahvaljujem na odazivu na temu. Pisem malo kasno jer, ××××ga, mora se puno radit da bi se uzivalo u, npr. MX-5 :) Inace, ja sam dalmos, sta u prijevodu znaci vrlo malo prostora za razvijanje opakih krajnjih brzina, ali zato vrlo mnogo saltanja i vrtnje u crveno, sta po svim karakteristikama (na papiru, nisam se uvjerio) Miata nudi vrlo kvalitetno, naravno ukljucujuci i zajebanciju s spustenim krovom kad je kraj mene malena... Ne slazete se?

nix
06-05-2002, 22:27
A definitivno, kad sam nabrijan, krov je gore, komad je doma, a mazda je u 7000... Straznju vucu nisam odavno oprobao (bila je to mecka 190-ica na celavim gumama, a glava u torbi), kako se ova curica ponasa, koliko joj je guza nervozna?

bullit
06-05-2002, 23:26
Hvala Girrari. Glupo mi se prepucavati ak ne mogu dokazati svoje tvrdnje. Jos uvijek tvrdim da bi trebala biti jaca, i da kabrio nije nuzno samo za gust u laganini voznji, (osobno, od kabrioleta bi dosli u obzir samo S2000, i Modena Spider).
A ti nix, ne brini, auto je dobro izbalansiran, i preslab da bi imao probleme sa zadnjim krajem, barem na suhom. Morao bi biti je.... divljak da uspijes zeznut stvar i okrenuti se s njom.

sepra
07-05-2002, 10:20
Napravio sam puno kilometara s MX-5 1,8 tako da bih rekao da MX po mome mišljenju ima par zamjeri a to su: nemogućnost micanja siceva napred-nazad što prilično iritira, vozačeva vrata su preblizu sjedalu, tak da stalno imaš potrebu ruku gurat van, takav prostor u kombinaciji s spuštenim krovom djeluje prilično klaustrofobično. Posebno na putu npr. Zagreb - Dubrovnik. Ako se puno muvaš po gradu umoriš se od same vožnje jer treba neko vrijeme da se navikneš na auto dugog nosa i kratke guzice. Auto je idealan za lagana krstarenja vijugavim sesticama van grada. Mjenjač je izvrsta u tehničkom smislu, znači izravan, direktan, nemožeš se nikako zašaltati, ali nije baš mekan! Tako da nakon cijelog dana po gradu postane ti prilično mrsko posezati za njim. To je ono kako sam ja doživio i moji dojmovi. Inače zajebancija zagarantirana, stavi dve stare petnaestice i crtaj krugove bez beda dok ih ne spališ.

alfa099
07-05-2002, 19:27
I sad još pitanje cijene!
Prošlo ljeto tu ste ljepoticu mogli dobiti za nešto više od 28.000 DEM, a ovo ljeto cijena je jaaaako skočila. Da, ima mnogo toga poboljšanoga, ali cijena je za model 2002. čak preko 20.000 EURA!
Meni je to možda malo previše.
Auto ima priču i dušu, al za tu lovu?
Kaj daju i frizerku uz nju?
P.S. Moja dobra frendica iz mlađih dana, frizerka, dugo je godina vozila miatu, i uvijek kupovala najnoviji, redizajnirani i poboljšani model. Plavuša, 4-5, plave oči, bijeli zubi, crvena miata.

alfist_zg
07-05-2002, 19:36
pa daj me upoznaj....da mi malo sredi frizuru :)

alfa099
07-05-2002, 20:38
Žena je udata, dvoje djece, cice vjerojatno do pupka.
Mi smo brijali prije 10 godina, tad je Miata bila statusni simbol. Nije bilo tajkunčića u M3 i ostalim jurilicama kupljenim na leasing firme u stečaju.
Eh, to su bila vremena... :(

nix
07-05-2002, 21:49
Ima li tko iskustva kakvog s 206 cc? Eto ja ××××ga zagriza za kabriolete a to mi je druga (jeftinija) opcija...
A potajno se nadam da ce nastati rasprava ZA i PROTIV :)) npr. je li bolji straznji ili prednji pogon i takve brije... A meni mozda pomognete u izboru izmedju ta dva kreditna samounistenja, pardon, opterecenja

Girrari
07-05-2002, 23:56
Dobar mi je taj Peugeot 206cc, ali poslovično imam dvije zamjerke. Prva je ta što mi djeluje previsok (no to se da srediti). Druga je pak dizajn poklopca gepeka koji izgleda kao rešo iliti
gradele.

Moj je san da negdje nabavim Giuliettu spider koju bi sam sređivao (uz stručni nadzor mojeg dugogodišnjeg prijatelja i mehaničara, profesora za Alfe, Mladena Janušića), pa da je dovedem u izvrsno stanje. A onda leggero do mora, ne preko 90 km/h. Pa nek se tajkunčići u Z3 grizu (me grizli bi se vraga, ne kuže oni kaj je ljepo).

sepra
08-05-2002, 08:32
Ja imam Peugeota 206 nije CC ali sam ih vozio masu. Miata i CC su nebo i zemlja. CC je za mene ××××× prema Miati. Nemam snage pisati toliko ali ako ti je dovoljno da nema krova, da je auto samo lijep a ne i kvalitetan i ima mjenjač kao iz Tamića, tada ćeš se zadovoljiti i s CC-om. Jesam li spomenuo nepuzdanost el. pokretanog krova.
Pročitaj malo ovaj forum o 206-icama
:URL=http://www.boards2go.com/boards/board.cgi?user=Peugeot206GTi:206 forum:/URL:

nix
08-05-2002, 22:50
Zahvaljujem svima! Biti ce muha cc!
Ipak je dosta jeftiniji, a tokom godina voznje postalo mi je manje vazno dal mogu usaltat desetinku sekunde ranije i dal mi je spusten na crnu zemlju itd.
A imam i 2 sica straga u koja se uvaliti jos dvije (do 1,55 m) :)
Sta se tice kvalitete i felera, odem do servisa i ××××× im majcicu, na to sam se fala bogu navikao, uostalom svaki auto te moze sjebat. Gadljivo potkovani poznanik je uzeo mecku slk i nakon 300 km otisao mu alnaser!? Nema tu puno pravila. Pozdrav

spwolf
10-05-2002, 02:52
procitao sam u nekom stranom casopisu da CC ima nemoguce puno problema sa svojim krovom, ama bas im se non stop kvario... stvarno preprorucujem mazdu ako mozes, to je druga klasa a i dosta je jeftina sobzirom kako je dobro auto...


A sto se tice gospona Girrarija - ja sam jedno vrijeme vozio Mustanga kabrioleta V6, uff covjece, nista bolje nego 200 kmh sa otvorenim krovom... sto se tice obicne sportske voznje, uopce nije problem nikakav iako Mustang nije bas najtise auto na svijetu

Calibra Zender
10-05-2002, 18:33
Usporedba Miate i CC-a je totalna ×××××rija. Nema to veze jedno s drugim, nebo i zemlja. CC je za šminkere koje ne zanima gušt u vožnji, a Miata 1.8 za zaljubljenike spuštenog krova i divlje vožnje. Ja da biram ne bih niti pomislio na CC, bez razmišljanja Miata 1.8. Ubrzanje 8 sekundi, ultra kratak i precizan mjenjač. Jedino je malo skučenija, ali to kod takvog auta nema veze. Pa ne kupuješ ga za selidbe nego za gušt.

Reko je i neko da se ne daju na Miati pomicati sicevi naprijed-natrag. Sjedio sam u Miati i sicevi se daju pomicati, jednio je volan nepodesiv.

sepra
10-05-2002, 20:45
Ovdje bi bila dva tumačenja divlje vožnje, jer im zajedničko jedino da nemaju krov. Koncepcijski su potpuno različiti. Inače S16 bez problema pere MX 1,8. Provjeravano stotinu puta. Stoga i CC s istim motorom bi trebao biti tu negdje. Ali ipak bi uvijek uzeo mx-a.

alfa099
11-05-2002, 11:07
A Spider?

Girrari
11-05-2002, 15:41
Misliš na Alfu Spider? Ona košta skoro 10 000 E više od Miate!

Calibra Zender
13-09-2002, 10:48
Da podsjetim malo na dane kad se pričalo o Miati!

Mkey
15-09-2002, 00:40
Mazda Miata je vise vikend auto i nije automobil za svakadasnju voznju. Samo da jos kazem da je cijena Mazde Miate ista kao kod Mitshubishi Eclipse Spidera koji je puno puno bolji od miate te ima zadnje sjedalo a pruza i dobar izbor motora 4 i 6 cilindara.

VR6
15-09-2002, 00:54
Protiv: Fali joj krov!!

Mkey
15-09-2002, 03:59
http://www.mitsubishieclipse.net/www/images/pic15.gif

Mkey
15-09-2002, 03:59
http://http://www.mitsubishieclipse.net/www/images/pic15.gif

Mkey
15-09-2002, 04:00
http://www.mitsubishieclipse.net/www/images/pic15.gifnull

Mkey
15-09-2002, 04:01
http://www.mitsubishieclipse.net/www/images/pic15.gif[/IMG]

Mkey
15-09-2002, 04:02
http://www.mitsubishieclipse.net/www/images/pic15.gif

seyzmo
16-09-2002, 16:01
Ev, upravo prije 20-ak minuta sam dosao sa prijateljem iz grada sa MX-icom. Covjek ju prodaje, pa smo ju isli polizati. Vozio sam ju ja i prije, ali stvarno moram priznati da me je opet iznenadila (1.8 140 KS). Istina je da sam malo cudno izgledao (vani 5-10 stupnjeva, a ja u jakni i kapi, ko na sjevernom polu, jer je naravno krov bio dolje... jesam kreten). Ali gust koji se osjeti kad se izlazi iz zavoja i onaj mali PIK na gasu tjera guzuuuuuu.

Stvarno se auto ponasa kao igracka. Imam dojam da sjedim doma i drzim kontroler od PS2 u rukama. Tako se fino moze driftati (jos da nisu gume tako ××××ING skupe), da je milina. Poseban gust je bio polukruzno okretanje na Vukovarskoj... JAOOOOOOOOOOO. Ozbiljno... ko nije probao ne moze shvatiti koliko je lako kontrolirati auto (iako je straznji dio potpuno u schwenku, skroooooz pobjegao), samo laaagana kontra i igra s gasom... ma milina.

Inace, ako je netko zainteresiran, vec sam na puno tema ponudio taj auto, pa da ne budem dosadan.

Calibra Zender
16-09-2002, 17:15
A ja sam te na svakom pitao za cijenu pa ništa! Dakle?

seyzmo
17-09-2002, 15:19
ma jesi. Imas pravo.

Ali je TOLIKO skupa da me je sram reci. Ipak ima samo 10 000 km. I kosta 30 000

UZAAAAAAAAS