PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hrvatska će ostati bez datuma završetka pregovora sa EU

Rojters:
05-12-2008, 22:41
Evropska unija neće u ponedeljak odrediti datum završetka pretpristupnih pregovora sa Hrvatskom, prvenstveno, zbog spora o granici sa Slovenijom, ali i zbog korupcije i saradnje sa Haškim tribunalom, javlja Rojters pozivajući se na diplomate u Briselu.

Spor o granici koji Hrvatska vodi sa Slovenijom, članicom EU, jeste glavni razlog zašto neće biti određen datum o završetku tih pregovora, rekle su diplomate. Oni takođe navode i zabrinutost zbog korupcije u Hrvatskoj i sumnje u njenu saradnju sa Haškim tribunalom.

===========
Tacno, nije bilo dovoljno isporuciti Gotovinu pa reci "mi saradjujemo".
Sakrivanje i unistavanje dokumentacije o "bljesku" i "oluji" se ne oprasta lako.
Korupcija na sve strane.

Eno, primili su Bugarsku na precac, pa je sad kaznjavaju zbog neiskorenjene korupcije.

Dalje
05-12-2008, 22:46
Nizozemski ministar izjavio da Hrvatska nije spremna za EU

Hrvatska još nije spremna za clanstvo u Europskoj uniji, rekao je nizozemski ministar za europske poslove Frans Timmermans, navodi u cetvrtak nizozemski list NRC Handelsblatt.

NRC Handelsblatt je izvijestio da se "uopce nije složio" s povjerenikom EU-a za proširenje Ollijem Rehnom nakon što je Europska komisija prošlog mjeseca rekla da bi Hrvatska mogla iduce godine zakljuciti pregovore o svom pristupanju ako pojaca svoje pripreme.

Kao i Srbija, Hrvatska mora u potpunosti suradivati s UN-ovim Medunarodnim sudom za ratne zlocine na prostoru bivše Jugoslavije u Den Haagu, prenio je list Timmermansovu izjavu parlamentu.

"Ono što smo u posljednje vrijeme vidjeli glede toga razlog je za zabrinutost", rekao je Timmermans.

Svaka od clanica EU-a može blokirati pristupanje zemlje kandidata Uniji.

================
Svede, rekao sam ti, Veliki Bata vas gleda.

Ma
05-12-2008, 23:42
idi u ××××× materinu, ××××××tino :smile16:

CETNICKO GOVNO :smile16:

Interesantno je
06-12-2008, 01:18
da nasa Tetka nista ne pise o srpskom napredovanju prema Pasaluku?

Da li je tempo zadovoljavajuci Tetko?

Treba li ga pojacati?

To ti nama pisi...Tetko...

pizdo ustaska
06-12-2008, 17:31
GOVNO TETKINO!
Svakome je jasno da se ne moze istovremeno biti spreman i za EU i za dom!
Katolicka `RVACKA i BBB-Hrvatska su
"SPREMNE ZA DOM"!
Bez stida,morala,savjesti......
`RVACKA i HRVATSKA!

Shefe, ova ti
06-12-2008, 22:20
je genijalna:

"Svakome je jasno da se ne moze istovremeno biti spreman i za EU i za dom!"

Svaka cast :)

Malo receno ali jezgrovito.

I sta ces
06-12-2008, 23:00
sad Tetko?? Da li ti je dan spasen? MALO, BAR MALO manje boli... malo utjehe za tebe...

07-12-2008, 13:26
Utjesno je samo jedno:
Dok se Hrvatska 100% ne slozi sa slovenackim DIKTATOM, sa vracanjima srpskoga Srbima, sa odricanjem fasistickih manifestacija
svuda - nema ulaza u EU!
Bilo sad ovakvim bljuvatorima
pravo ili ne.
Ako u EUROPU ZELI,
MORA SE HRVATSKA EUROPEIZIRATI
KAKO TO SLOVENCI ZELE!
Nema tu drugoga boga!
A zar vam genijalni SHEF i to nije rekao, u vrijeme kad ste "slovenacko more" zeljeli fasistizirati.
Shef zna, Sve zna. Lako mu je sa onim znanjem,glavom,shvacanjima i jezikom.
JEZIKOM !

Pa
07-12-2008, 16:04
SHEF je ××××××, isto kao sto si i ti :smile16:

Olaksnje
08-12-2008, 20:42
Vijesti Hrvatska

08. 12. 2008. | 16:07

VIJEĆE EU Ministri vanjskih poslova “korisnim” nazvali EK-ov prijedlog završetka pregovora s Hrvatskom tijekom 2009.
EU ignorira slovensku najavu veta Hrvatskoj
Autor Stojan De Prato | BRUXELLES

..boli je tetko bilo kratkotrajno...

”Naznačan i uvjetan” hodogram poteza za zaključenje pristupnih pregovora Europske unije i Hrvatske, koji je sastavila Europska komisija, a predviđa da će se tijekom 2009. zatvoriti i posljednje pregovaračko poglavlje,
Slovensku blokadu pristupnih pregovora Vijeće u zaključima ignorira, pa kaže da će se “poglavlja za koja su tehničke pripreme dovršene otvarati ili zatvarati prema uspostavljenim postupcima i u skladu s pregovaračkim okvirom”...

Zao mi je Tetko... da opet jednako boli...

No kakvo god bilo izvjece HR je u EU 2010 ili 2011....

A kako ces onda izdrzati bol?? Sta ce ti onda biti cilj da se HR Dogodi, odnsno NE dogodi?? I dokle tako??

Jadna nasa Tetko... zista mi te je zao..

Kaze Vucic da NIKADA nije cuo za Skabrnju?
Kaze da je Oluja bila "ETNICKO CISCENJE", a ne zna objasniti sta je bila balvanizacija i sta je poslije sa njom slijedilo... 8protjerivanje 350 000 hrvata), koji su poslije Oluje vraceni kucama...

Lepo ti je
08-12-2008, 23:22
Shef rekao, a ti procitaj jos jednom i razmisli:

"Svakome je jasno da se ne moze istovremeno biti spreman i za EU i za dom!"

Moje licno misljenje je da ste vi daleko od EU, a i ovako.
Daleko ste zbog
1) velike korupcije
2) kriminala
3) nesaradnje sa Haskim sudom (unistavanje i skrivanjem dokumenata)
4) pravosudja
5) ekonomske segregacije Srba povratnika
6) problema povratka imovine povratnicima i povratka Srba
7) odnosa sa susedima, i neresenih problema sa istima
8) nacionalizma koje je kod vas u fazi kulminacije (procitaj Shefa ponovo)
....

Mene boli ××××× da li cete ili necete u EU sad ili posle, ili malo posle, da nista bilo bi mi drago zbog onih ocajnika iz mog naroda. Majstori ste u lobiranju i "podmazivanju", ali kad god udjete u tu ekonomsku sarenu lazu od EU, bicete jedna nakarada u istoj.

U stvari
08-12-2008, 23:58
ja vas uopste ne mogi zamisliti u drustvu zemalja EU s obzirom na kolicinu mrznje prema drugim narodima. Ja zamisljam EU kao primer tolerantnog drustva u kojem se jednako tretiraju svi bez obzira na nacionalnu pripadnost.

Citam komentara u Vecernjem listu a na posjet Vucica srpskim getoima u Hrvatskoj.
Za mene je prava katastrofa otkrovenje da od 50 HR komentara nema ni jednog jedinog razumnog neopterecenog mrznjom, ironijom, potcenjivanjem i vredjanjima celog naroda, prostakluka.
Go idijot do idijota.

Svi se nesto iscudjavaju kako je dozvoljeno "cetniku" u "lijepu nasu" i ako je svima jasno da ce iz te posete HR vlastodrsci pobrati najvece poene kao navodno super demokratsko i tolerantno drustvo, u ovom trenutku kada im je to najpotrebnije (kad je proci ili ne proci u EU).

A prava demokratija i (ne)tolerancija se vidi sa Marsa kroz (ne)uslove u kojima zivi ona sacica ocajnika bez vode, struje, doktora, skole, okruzenih paljevinama, rusevinama i pustolinom.
Uf kad Evropejci dodju da vide...

kaze
09-12-2008, 06:23
jedan turista;
-mislim da nema tolikog primitivizma ni na divljem zapadu kao u Hrvatskoj.Kakva je to turisticka zemlja koja mrzi dguge narode ,samo ih gledaju kroz novcanicu i da im ledja vide sto prije.Hrvati su jako neljubazan narod i isfrustriran ,sve mjere hrvatstvom kao da su pali sa marsa .Nikako da shvate da je nacionalna mrznja ,neobrazoanost i sramna primitivnost.

Vidis
09-12-2008, 09:01
Tetko... TI, jasno TI, nemozes HR zamsiliti NIGDJE nego pod srpskom cizmom ili dijelom Srbije... ili YU ili tako nesto! Ti ju ovakvu kao sad ne mozes zamisliti! I zato te je uzitak nabijati! Jer se zna sta si ti i tvoji planirali za HR...

Inace kazu MILIUNI turista - koji dolaze iz godine u godinu - sve vise i vise...

HR fenomenalna po ljepotama, hrani ljudima - a Cesi, Slovaci i Madjari ju vec smatraju dijelom EU-a...

Kaze jedan srpski turist ... ono sta nam je Tetka tu napisala u gornjem postu...

Drugo - ODGOVORI sad na ovo!

KOJE DRUGE narode HR mrzi?? Navedi ih tu!

A ja cu ti reci da HR CAK niti Srbe ne mrzi - nego samo PREZIRE! a to je ustvari i jedini narod na svijetu prema kojem se odnosi tako!

Ma idi
09-12-2008, 10:51
bre, pa pretukli ste ona dva Spanca u sred Zagreba bez ikakvog razloga i povoda. Takvi vise ni u ludilu nece u Hrvatsku, a verovatno ni oni iz njihove blize i dalje okoline.
Malo malo pa prebijete, malo malo pa ubijete.
Eto usmrtili ste i onu Australijanku.

Da bi lepota bila kompletna treba i da je domacin friendly, usluzan, nasmejan, predusretljiv.

Meni licno, lepotinje na ovoj planeti koliko hoces, i gde god odes pravilo je isto "Koliko para toliko muzike".

Treba se samo otrgnuti komunistickih predrasuda, da je "nase more" najlepse, da je "nasa vegeta" najukusnija, da su "nasi" Fruktalovi sokovi najukusniji, da "nase govno" mirise.
Video sam ja ovu planetu uzduz i popreko, pa tako znam o cemu pricam.
Eno svake godine puna Grcka, Turska i Bugarska turista iz Srbije, svi su prezadovoljni, i ubedjen sam da 80% istih nece nista menjati. Snaga navike je velika stvar.

Je si li
09-12-2008, 12:48
jos u Malmeu? Nikad ne odgovaras na to pitanje... Dobro - reci samo je si li u Svedskoj... i to je dosta!

Nema ga
09-12-2008, 22:55
Eno ga u Splitu, pusi hrvatske kurcine. :smile16:

A nocas
10-12-2008, 09:48
Sanjao da mu svrsio u usta a on polizao sve tako fino da mi batina nikada nije bila tako cista.