PDA

Pogledaj cijelu verziju : Grafichka



drugtito
21-04-2002, 19:30
ovako konfiguracija je sljedeca:

matična: ASUS P5A-B
cpu: AMD K6-2 3d NOW na 400Mhz
ram: 128 mb pc100
grafička: ASUS v3400 TNT tv in/out 16 MB SGRAM
zvučna: c-media - CMI8338
hdd: 30GB ibm 7200 rpm
monitor: 15' Belinea 102010
dvd: hitachi GD-2500 4x/24x

...naime dvd-ovi mi malo trzaju, tj. ne idu glatko pa me zanima
kako bi to mogao poboljšati (DMA mi je uključen kod dvd-roma)
ja osobno mislim da je stvar u grafičkoj tj. da bi si trebao kupiti
neku noviju...
želio da mi savjetujete neku "dobru" grafičku
koja bi klapala kako tako sa mojom konfiguracijom (znam da je vec polagano stara) koja mi sluzi
za gledanje dvd-ova i eventualno za neku igricu ne bas previse
zahtjevnu
za gledanje dvd-a koristip PowerDVD v4.0

da li grafičke na AGP 4x mogu se upiknuti na 2x (moja matična)?

Tod
30-04-2002, 22:13
Geforce 2 MX400 (64MB). :smile07:

D
08-05-2002, 10:09
Ovako, ubacio sam u racunar dvije graficke kartice, zbog prosirenja desktop povrsine. Jedna je AGP, a druga je PCI. E problem je u tome što kao glavnu uvijek prepoznaje onu u PCI slotu a ona ima samo 1 MB, dok ova u AGP slotu ima 32 MB, problem nastaje kada pokrenem neke igre one uzimaju glavnu graficku u ovom slucaju onu na PCI slotu (samo 1 MB ima na njoj) pa je zbog toga prakticno nemoguce igrati bilo kakvu igru.
U biosu postoji opcija da se AGP slotu dodjeli primarna uloga ali tada se ne ucitava graficka sa PCI slota

Zanima me dali možda postoji neki program koji to moze da uradi, ili neki drugi nacin.

MaliPerica
20-05-2002, 17:56
Procesor ti je na granici, pazi da na programe koji se uključuju u pozadini. Svakako neka moderna nVidija ili ATI, ali bilo bi bolje sa bržim procesorom koji bi onda mogao "hraniti" grafičku. Sve komponente trebaju biti izbalansirane, jaka grafička znači i jači procesor tek je onda OK.

Alphawill
08-06-2002, 21:47
Procesor je malo preslab za DVD. Pokušaj kod gledanja DVD-a isključiti sve aktivne programe (osim DVD playera naravno :-), kao npr. antivirus. Tako ćeš osloboditi malo RAM-a