PDA

Pogledaj cijelu verziju : hrvatska tužba ne može proći

bečki "standard":
19-11-2008, 13:34
BEČ - Tužba Hrvatske protiv Srbije za genocid, koju je prihvatio Međunarodni sud pravde u Hagu, neće proći, ocenio je bečki dnevnik "Standard".

"Svim učesnicima mora biti jasno da Hrvatska ne može proći sa tom tužbom i da će Srbija najverovatnije reagovati kontratužbom", piše bečki list ocenjujući da "inače loši bilateralni odnosi sada mogu da se pogorašaju ovom pravnom raspravom".

"Standard" u istom tekstu konstatuje da je posle spora oko Euleksa, hrvatska tužba još jedan primer uplitanja međunarodnih aktera u svađe iz 90-tih godina na Balkanu, ali koje se sada vode na simboličnom nivou, preko Ujedinjenih nacija, ocenjujući da ta borba ne služi interesima građana.

List podseća da misija Euleks ne može biti uspostavljena jer Brisel želi pristanak Saveta bezbednosti UN, a Srbija se, uz veštu diplomatiju i podršku Rusije, nametnula, tako da ova misija EU ne sme da prihvati nezavisnost Kosova i time podržava primenu Ahtisarijevog plana, što je bila prvobitna zamisao.

"Misija EU nema šansu da se uspostavi na severu Kosova u kojem žive Srbi, jer plan od šest tačaka, na osnovu kojeg će se uspostaviti Euleks, ne predviđa autonomija u okviru opštinske administracije za severni deo Kosova kako je trebalo da bude, već srpske opštine treba da budu izuzete od prištinske administracije. Time se potvrđuje instituacionalna podela de fakto podeljenog Kosova", konstatuje bečki list.

Ne znam
19-11-2008, 16:27
Tetko zasto se sekiras - proci ili ne proci...

Inace ovaj je text potpuno prosrpski -

"Srbija ce uloziti "protutuzbu"?
Pa sta to znaci?

To znaci da taj koji to pise "ZNA" da Srbi imaju neke argumente "protutuzbe" koji ce "neutralizirati" HR tuzbu... ili tako nesto..

Vidjet cemo, a Srbija neka samo ulozi protutuzbu... pa da se SVE - ili BAREM cim vise rascisti! Jednom zauvjek!

Ja bi volio da se Srbija osudi za agresiju i pokusaj genocida, koji bas nije uspio...u HR - te da za to plati 1 kunu odstete!

19-11-2008, 18:38
Obadvije "stranke" ponasaju se kao seljaci u Zagorju ili u Sumadiji, a radi se o zlocinima koji se nicim ne mogu uporediti.
Koliko sam ja poklao tvojih, a koliko si ti poklao mojih!
Kao da se radi o zecevima, a ne o ljudima sviju strana.
To su obostrani balkanski primitivizmi
gdje se taj komad kontineta,
po onome sto se u njemu desava mora nazvati SRPSKO-HRVATSKIM
ili
HRVATSKO-SRPSKIM,
vec prema tome koja strana uzima za sebe pravo da kolje, pljacka, pali, otima, siluje, laze....
Akod ZEPCA SE NISTE SVADJALI.
KLALI STE BOSANCE ZAJEDNO!

Ma pusti
19-11-2008, 21:28
Spekulacije...

Radi se o:

KO JE POKRENUO KLANJE?

Pa onda sta se je sve dogadjalo...

Gdje? Da li je onda to sve bilo potrebno?

Pusti to sad sve Tetko... Vidjet ce se kad se sve pokrene...

Jednom si rekao kao "da nista nije bilo" kad je jedan Srbin (ne znam koji sad) bio pusten iz HAAGa...

20-11-2008, 10:14
Tuzbe u HAAG-u ne podizu ni Hrvati ni Srbi, nego
MEDJUNARODNI SUD ZA PRAVA COVJEKA!
Glavna, nekadasnja tuziteljica,
u Haag-u, Carla del Ponte, nije bila ni Srpkinja ni Hrvatica!
Ona je u ime covjecanstva optuzila
(ne osudila") koljace, zlocince iz aktuaknih "drzavica" na Balkanu!
Da li ce te tuzbe uroditi "plodom"
(hrvatske predodzbe o plodu su potpuno drugacije od srpskih, jasno ko ce kazati da je kurvin sin!)odredjuje na kraju sud!
Mozda ce Seselj,Karadjic, Gotovina, Cermak kao "neduzni" biti i oslobodjeni svih krivnji!
Mozda! Ali i to je u nadleznosti suda.
Da li sama Hrvatska moze da tuzi ili Srbija isto tako?
I to opet odredjuje SUD u HAAG-u!
I dobro je da ta institucija ima pravno neprikosnovenu moc i zastitu svih naroda, osim Amerikanaca, Srba i Hrvata!!!!
A ZASTO BAS NJIH??

Znas
20-11-2008, 11:52
Tetko, znam ja da ti je sad UZASNO nelagiodno.... jer si kao i svi Srbi galamom utuvljivao drugima, kao i sebi - "ISTINU" od WW2, - poglavito "Smetlista"... kao i ovo sad sta se je dogadjalo... no cuo is i DRUGE istine i drugu stranu - i to po prvi put... jad si to cuo - samo si podigao glas JOS vise... da uvjeris auditorij (forumase, MENE) u tvoju istinu... Slicne se stvari dogadjaju sad u HAAGu, samo su se Srbi malo za.... ovaj put... ne moze se magla samo tako prodavati - da se dere, smislja razna scenarija, "uci tuzbe" napamet itd.... Hrvati su ocito naucili balkansku lekciju u zadnjih 7 desetljeca... te imaju i odgovore...

Sve to postaje KOBNTRAPRODUKTIVNO Tetko... za Srbe...

Ako mene
20-11-2008, 13:30
pitas, ovo postaje kontraproduktivno za obe strane, a vec sam rekao zasto.

Ali kazem da je jako dobro sto se sud proglasio nadleznim, a tako misli bar 90% Srba danas (proterani Srbi 100%), jer se svima skurcio bezobrazluk i ponizavanje.

Ja sam ti rekao sta prizeljkujem i pre odluke.

Na kraju, bilo bi zalosno precutati vase zlocine i ovoga puta.
U najmanju ruku ne bi bilo fer prema onolikoj reci jadnika proteranih iz svojih domova.

Koje su
20-11-2008, 13:37
oni zapalili. :smile16:

Vidis
20-11-2008, 14:11
je te Tetko sad mogu razumjeti da se Ti, a i tvoja subraca osjecaju "ponizenima" - i to ti vjerujem! Samo - kad bi ti mogao zamisliti kako smo se MI osjecali ponizenima 1990, najvise 1991, pa do 1995...?

Avi ste tako tvrdoglavo tjerali vasu stvar - do SAMOUBOJSTVA- vlastitog!

Ajde zamilsi, gdje bi MI bili da ste vi 1991 pobijedili onako kako ste zamislili?? Moras Tetko i tako razmislajti - iako to nije srpski nacin, ali sad si prisiljen - da nisu Srbi SVI I SVUDA, nego da ima i drugih...

Inace, kaze mi neki poznanik da te je vidio u Malmeu nedavno!

Da li je to istina? da li si na proputovanju? ili si se doselio za stalno?

21-11-2008, 10:36
×××××× obilazi oko Haag-a, i rvckiah "Vitezova" u Haag-u kao macak oko vrele kase!
Tija bi nesta, a ne zna ca bi!
U glavama (to je ono di se nosi kapa)mnogih "mentalnih zlocinaca",
skoro svuda uslovljenih virom Isusovom,
ne mogu da se sloze istine sa pravdom.
To je kao kad vuk pazi na ovce!
I vuku nije ni lose, dok ne dodje PASTIR!
Ili onaj sa GOLGOTE ili ovaj iz HAAGA!

Nisi
21-11-2008, 11:26
odgovorio na zadnje pitanje - (koje nema veze sa politikom).

Svede, mi nismo
21-11-2008, 12:44
ni hteli da vas pobedjujemo, inace ne bi stali do Triglava.

Clj JNA nije bio da vas pobedi nego da zastiti srpki zivalj u Hrvatskoj.

Kad se ide sistemom stani-kreni ne lici na ono sta ti mislis.
Body language govori sve.

Nego, da li
21-11-2008, 12:45
si procitao o mom predlogu da se obratite Noletu za novcanu pomoc?
On ima love u ××××× materinu!

Zar ti
21-11-2008, 12:54
nisi naucio doktrinu JNA...

NIKO NE MOZE POBIJEDITI NAROD KOJI SE BRANI NA SVOME!

Primjer ti je Vijetnam - na.pr...

...pa ako bas i hoces: Rusija za WW2....

I reci da li si na proputovcanji ili si dosao na duze u Malme?

21-11-2008, 13:15
Recimo narod cije su se ustase "borile" u BiH.
Rusile muslimanske bogomolje,
palile skole i bolnice,
prekopavale groblja,
rusile puteve i mostove,
silovale maloljetnice,
pljackale sirotinju
...................
u ime Hrvatske
I
OCA I SINA I DUHA SVETOGA........

Ma
21-11-2008, 13:33
idi u ××××× materinu, ××××××tino :smile16:

pizdo ustaska
21-11-2008, 13:41
GOVNO TETKINO!
Nisu se oni za Hrvatsku borili u PICKI materinoj, jer vase mame imaju STIDNICE kojih se srame,i u njima nema borbe,
nego su se junacki borili na bojistima protiv djece, zena , staraca!
nozevima, u ime oca i sina i duha svetoga, a za domovinu
ZA DOM SPREMNI!
××××× materina bi jos bila bajka za djecu!
MALOUMNICE!

Ma
21-11-2008, 13:50

21-11-2008, 13:52
Prostak.
Bedak.
Seljak.
Divljak.
Papak.
......
RVAT!

Sve si tocno
21-11-2008, 13:54
napisao - samo sto si pobrkao Srbiju sa Hrvatskom.
Dakle tamo gdje stoji Hrvatska treba stajati Srbija...

"Recimo narod cije su se ustase "borile" u BiH.
Rusile muslimanske bogomolje,
palile skole i bolnice,
prekopavale groblja,
rusile puteve i mostove,
silovale maloljetnice,
pljackale sirotinju
...................
u ime Hrvatske
I
OCA I SINA I DUHA SVETOGA........"

Ma
21-11-2008, 13:54

dok...
22-11-2008, 02:42
nisam tu big strima se razkezi od uha do uha .nema vece i starije ××××××tine tu od te guzoglave matore strine :smile06:

Ma
24-11-2008, 15:11
Cetnice:
Idi u ××××× materinu, ××××××tino :smile16:

istina.
24-11-2008, 19:18
hrvatski meiji kazu da hrvati placaju debelo americkim advokatima da im sastave tuzbe protiv Srba :)) jos jedna u nizu podvala .Pa zar nije to sramno i jadno.Ako su u pravu zar nema niko od njih pametan da ni sastavio tuzbu protiv suprotne strane. :)) Tesko ha kad se laze mora obraz staviti pod djon.Lako je sastaviti tuzbu kad znas da su u pravu i da je sve istina ,to ide kao podmazano ,ali kad lazes a mislis optuziti protivnika bez osnove i dokaza inda se tu mora debelo platiti onome ko je vjest u tome da to sve izgleda kao istina dok ne bude optuzen ,poslije nije ni
vazno .Tako u amerikanaca srvari stoje u svemu ,kod njih covjek zna odrapiti 40i vise godina robije da se tek na kraju dokaze kako je djaba lezao da je ubica bio na slobodi, zato su i izgubili povjerenje u svijetu a pamet ih je prikazala u ovih zadnjih godina. :))
Vidite kako se Srbi brane sami per tim Sudom koji sam sebe zove pravda ili oganj za nepozeljne.Ne mogu nista tim koji se sami btrane vec im najeste da ko fol sami umru prije sto ti pravednici nebi umrli od srama.Eto i vi tamo dobro ucestvujete taj sud ide po vasem sistemu sahranjuju istinu prije no sto izadje na vidjelo. :))

Ma
24-11-2008, 20:02

"MA" pizdo ustaska
25-11-2008, 10:19
MArs u pizdu materinu!
U ime oca i sina i duha Ante Pavelica!

Ma
25-11-2008, 13:43

pizdo ustaska
25-11-2008, 14:30