PDA

Pogledaj cijelu verziju : Predao se osuđeni za ratni zločin u Lori

Dolijator
18-11-2008, 14:15
SPLIT – Josip Bikić Čop (40), pravomoćno osuđen za ratni zločin nad civilima u Lori na šest godina zatvora, predao se oko 10 sati u Drugoj policijskoj postaji na Bačvicama nakon četiri godine bijega. Bikić je zajedno s osuđenicima Miljenkom Bajićem i Emilijom Bungurom nestao nakon što je Vrhovni sud naložio ponovno suđenje, te odredio pritvor za devetoricu bivših vojnih policajaca.

Bikić se u postaji pojavio u društvu svojega branitelja Željka Gulišije, kojeg je isto jutro obavijestio telefonom o svojim nakanama. Shvatio je, kaže, da bijeg nema više nikakva smisla. Gdje se Bikić skrivao i što je radio, odvjetniku Gulišiji nije poznato.

Nešto prije podneva Bikića su prebacili u zatvor na Bilicama, odakle će za koji dan u neki od hrvatskih zatvora na služenje kazne.

Bikić, Bungur i Bajić tek su kraće vrijeme proveli u pritvoru tijekom istrage i prvog suđenja koje je sudac Slavko Lozina zaključio krajem 2002. godine oslobađajućom presudom. Vijeće sutkinje Spomenke Tonković u drugom je suđenju ipak saslušalo svjedoke iz Srbije i BiH, bivše zatočenike Lore, te osudilo policajce na zatvorske kazne od šest do osam godina, među ostalim i zbog smrti civila Nenada Kneževića i Gojka Bulovića.

Od samog početka nije bilo prvookrivljenoga zapovjednika Vojno-istražnog centra Tome Duića, tako da su presudu saslušala tek četvorica okrivljenika, Duićev zamjenik Tonči Vrkić, te stražari Ante Gudić, Anđelko Botić i Davor Banić. Dio njih očekuje i postupak za ratni zločin nad ratnim zarobljenicima. Istraga je završena, čeka se podizanje optužnice.

Bikićev odvjetnik najavio je kako će tražiti ponavljanje suđenja, jer su mu sudili u odsutnosti.

Verovatno
18-11-2008, 14:18
ga je policija trazila a molila boga da ga ne nadje.
Na kraju, dosadio mu zovot van zakona pa se predao.

18-11-2008, 17:42
GENOCID, na malo!
Suditeljska sramota na veliko!
I izvan granica!
Kome to treba!

Gdje
18-11-2008, 18:57
j tvoja DMOVINA? :smile16:

A ostala
19-11-2008, 00:04
3 misha se jos kriju.

Vise ni oni ne veruju sucu Luku Lozini da nisu krivi.

Secam se kako je Luka Lozina obrazlozio oslobadjajucu presudu: "Da su bili Rambo, nisu mogli pociniti takve zlocine"

A danas citam Simunica o velikom uspehu HR pravosudja?! HAHAHAHAHAHAHA

Ali ima i
19-11-2008, 00:08
veci biser od toga.
Neki sudac (zaboravio sam mu ime), osudio jednog Srbina za sve zlocine koje je narod optuzenog ucinio njegovom narodu od Kosovskog boja!!!

Ja mislim da ce taj "biser" po stjupidnosti biti tesko prevazidjen, ako ikada.

to je
19-11-2008, 05:57
je bas istina ,ali posto se radi o hrvatu ne ponavlja se svakodnevno po sto puta ,kako je to u Hrvatskoj obaveza kad je u pitanju srpska strana ,Vadi iz kontesta pa mlataraj dan noc bez smisla i ikakve veze ali za njih to nesto prestavlja jer sa tim nesto petljaju zapadu koji nema pojma koji su to muljatori.Kao ono Niko ne sme da vas bije ,To zna svaki hrvat a da ga pitas o cemu se to radi ,sigurno bi izmislio sto stvari koje nemaju veze sa time niti su tu spomenute ali bi oni smislili sve protiv Srba.Ili sto je Karadjic rekao ,covjek je samo upozorio bez ikakve zle namjere ,ali ustase su to izvadili i skrojili po svome sablonu i td .A kad se tice njihovih teski rijeci koji se jasno definisu za zlocin nad srbima to vjesto zakopavaju da se o tome ne spominje.
Bas je taj sudija tako i rekao da og srbina treba osuditi od Kosovskog boja kad nije bio ni rodjen ,Vidite koji tamo bolesnika ima ali jos je veci sram sto se broje kao neki intelektualci, od koga obican covjek tamo moze sta normalno da nauci. :smile17:

19-11-2008, 18:14
Ne mjesaj BI××××!
Najveci BISER svih vremena,
skoro liricke vrijednosti,
skoro samo zbog toga je sabor velicanstven!
.............
MI MISLIMO DA ONO MISLU DA MI MISLIMO!
......................................
Za anale analnih izrecenosti!