PDA

Pogledaj cijelu verziju : ponukan vjestima pitam se dal je živjet prekršaj



q10
18-04-2002, 15:17
očaj hrvatske politike u prometu

znam da se mnogi s menom ne slažu za marke i kvalitetu automobila


ali mislim da prijedlog novog zakona treba jednostavno završit u smeču

ustanimo svi protiv ovih ludosti hvala.

Braa
18-04-2002, 15:29
Calibra udri temelje ovom zakonu, na tebe je red! :smile06:

Calibra Zender
18-04-2002, 17:38
Bogami, ako me nešto financijski dotuče, to bude novi zakon. Jesu to čudo već izglasali po brzom postupku ili?

Zadnjih godinu i pol ne platih niti jedne kazne, da čovjek ne povjeruje. Sreća me dosta služi. Sad bi mi negdje trebalo obrisati 2 kaznena, napunile se dvije godine znači od zadnje kazne! Trebao bih nazvati onaj 060 broj i provjeriti. Istina, jedno vrijeme sam bio bez auta. Ali relativno kratko.

Ali ovo su fakat bedastoće. 600 Kuna za prekršaj u naselju između 10 i 30 km/h.
Neke stvari možda treba oštrije sankcionirati, recimo pijanstvo i divljaštvo na cesti. Nije niti loš prijedlog da se i razgovor mobitelom u vožnji kažnjava. Ali opet, treba kazne prilagoditi našim uvjetima. Pa zar nije pretjerano 600 Kuna za 15-tak km/h prekršaja? Pa postali budemo policijska država. A zamislite samo kad pošalju van sve patrole, jer love u proračunu nikad dosta. Pa ne dao ti Bog da te negdje zaustave u prekršaju, ogulit će ti kožu. Nije mi jasno ko je napisao taj zakon? Jesu to možda prepisali nečiji, samo preveli i kazne preračunali u Kune? Možda je to stari austrijski zakon pa su kazne bile pisane još u Šilinzima pa su krelci mislili da su to Euri? I krivo preračunali?
Pa jel znaju oni da u Europi imaju višestruko veće plaće, pa i mogu plaćati takve kazne?!?

Na ovakve stvari, ako prođu sabor, a budu ziher jer ih koalicija predlaže (ako već nije prošlo, jer danas ne vidjeh vijesti) i za njih glasa, jednostavno mora se reagirati. Izgleda da bude potrebno organizirati nekakvu udrugu vozača hrvatske pa da to ima nekakvog efekta. Na ovakve fašističke zakone treba ipak eragirati, probati se boriti protiv toga. Samo kako? Blokirati ceste? Kome? Nama samima! Ili granične prijelaze u š×××× sezone? A onda opet sami sebi štetimo. Ali nešto se napraviti mora. Previše harača uzimaju već na davanjima kroz trošarinu, carinu, porez, gorivo, cestarine,...

q10
18-04-2002, 18:24
bara ovo nije zajebancija sutra češ trebat tri plače da platiš kazne uz jednu koji trošiš na jeftino gorivo

najviše me iznenađuje uvođenje zatvorske kazne za prekršaje u prometu
a zločinci koji pokradu banke dobivaju odštete za duševnu bol jer su javno proglašeni lopovima

da oprostite prijatelji ako ja vozim 65 km\h i na××××× za 500kn a netko pokrade banku i ništa onda ×××ך i vladu i precjednika i sustav hvala.......

no to nije sve još bum se uz djete moral vozit u disko ×××× ti to

ako je to demokracija onda šta je feudalno društo

Girrari
18-04-2002, 19:00
Joj ljudi sad ćete me popljuvat, ali neka. U osnovi se slažem sa svim prijedlozima zakona, ALI uz uvjet da se ograničenja brzine stave u realne okvire. Na Slavonskoj (aveniji) bi se bez problema moglo staviti ograničenje od 90 ili 100 km/h, a ne sadašnjih 70. Slično je i na drugim prometnicama. Kada ograničenja bubud realna, onda će i visoke kazne biti opravdane (na vidima razloga da se natko uz ograničenje 100km/h na Slavonskoj vozi 120). Za redovite pijance bi čak uveo i mehanizam trajnog oduzimanja dozvole. Nadalje uveo bi i sistem da svaki potnecijalni vozač ima pravo 4 puta pristupati ispitu vožnje (nisu svi rođeni da voze). Više mi se sviđao prijedlog zakona po kojem su novopečenim vozačima trebali staviti određena ograničenja (vožnji X% ispod ograničenja brzine, dozvoljena kol. alkohola 0 promila itd.) od ovih novo predloženih (stvarno mi je glupo da starci se moraju voziti sa djecom do diska, po curu/dečka, na tulum...). Nijbolje od svega čini mi se plačanje kazni ovisno o primanjima (mada će tu sigurno biti malverzacija tipa-vozim Ferrari, a zarađujem 2000kn mjesečno jer je ostalo neprijavljeno), pa onda neka oni sa 2000 kn plate 200kn kazne, a oni sa 20 000 2000 kuna kazne. Jer kaj nekom tko zarađuje 20 000 znači 200 kn manje!?

alfist_zg
18-04-2002, 21:33
q10,
ja se s tobom ne slazem u vezi marki auta, ali s ovim se skroz slazem...
ovo je totalna idiotarija...mislim , dovoljno sam se izivcirao jos dok sam prvi put cuo za to , pa jednostavno nisam sad u stanju napisati par normalnih rijeci na tu temu...kad se malo ohladim i ispusem , napisat cu nesto normalno.

Calibra Zender
19-04-2002, 00:52
Pa koji se vrag dešava s policijom? Danas po noći putujem iz Osijeka doma. Na cesti je bilo 7 patrola putem. Sa 4 sam se mimoišao na cesti, 2 su zaustavljale (na odvojenim mjestima), a jedna je rješavala saobraćajku u selu prije Ludbrega, Cvetkovec ili tako nešto. Razbio se neki s Polom, bio je na boku, baš su ga okretali na kotače kad sam naišao.
Ali 7 patrola u četvrtak između 23.00. i 1.00. Katastrofa!

mc
19-04-2002, 10:01
E, drustvo, pljujte me ali moram ovo napisati. Zar zaista mislite da su povecali kazne samo da bi se mogli izivljavati na neduznim vozacima i zar je opet doslo do toga da na policiju gledamo kao na narodnog neprijatelja. Kao prvo, broj nesreca je daleko veci od prihvatljivog. Drugo, svaka normalna osoba se u prometu zeli osjecati sigurno i bez straha da ce netko nanijeti stetu njenom zdravlju ili imovini - autu. Ti ljudi, koji placanjem poreza financiraju policiju i organe vlasti, ocekuju od istih da ih zastite kako god znaju od prometnih nesreca. Najprihvatljivije rjesenje, koje bi svi objerucke prihvatili bi bila rekonstrukcija prometne infrastrukture. Drugim rijecim, najbolje bi bilo kada bi ceste bile takve da se covjek po njima moze voziti brzo i sigurno. Na zalost, osim sto to zahtjeva sredstva kakva, vecina zemalja nema (a nasa pogotovo), to u mnogim slucajevima ne bi ni bilo izvedivo. I tako, policiji ne preostaje drugo nego da raznim ogranicenjima i zabranama pokusa kontrolirati one koji sami nisu u stanju svesti svoju voznju na razumne okvire. Naravno, postoji jedan broj ljudi kojima su ogranicenja prestroga i koji su u stanju voziti brze (i telefonirati u voznji…) i pri tom biti apsolutno sigurni za sebe i druge. Po vasim reakcijama bi rekao da medju vama ima takvih (izuzimaju se ovi koji se hvale nesrecama), a i sam cesto prekoracujem brzinu, ali na nacin da nikad nisam prouzrocio nesrecu niti bio blizu tome. Medjutim, postoji veliki broj ljudi koji su toliko neodgovorni i/ili nesposobni u voznji kojima vjerojatno ni vrlo stroge kazne nisu dovoljne da ih se obuzda. Idealno bi bilo kada bi na cestama sve bilo prepusteno slobodnoj procjeni vozaca i kada bi vozaci bili dovoljno pametni i samodisciplinirani da ne rade gluposti. Buduci da se zakoni ne mogu raditi selektivno prema individualnim sposobnostima vozaca, vec prema nekakvim prosjecnim sposobnostima i samoodgovornosti, mozemo zakljuciti da je strogoca zakona obrnuto proporcionalna tim parametrima. Zato, nemojmo pljuvati zakone, vec sve vecu nekulturu vozaca koji su nam oduzeli pravo da se vozimo normalno. Zato, kada procitate u crnoj kronici o idiotu koji je sa 120 km/h na Ljubljanskoj prosao kroz crveno i usmrtio mladi bracni par sa djetetom, sjetite se da zbog njega i njemu slicnih, a ne zbog hira policije morate tamo voziti 70 km/h i da ste zbog njega na istom mjestu prosli tjedan morali platiti 600 kn kazne jer ste se vozili 85 km/h (iako je ta brzina sasvim ok za tu cestu).
Ako vas sto tjesi, ni u ostatku Europe nije puno bolje, a zakoni su jos strozi od nasih i ako ih usporedimo mozemo doci do zakljucka da smo jos uvijek puno liberalniji od mnogih zemalja. Za primjer, pogledajte kako Madjari voze na nasim cestama – k’o po spagici.

Pentium 4
19-04-2002, 10:09
Ama, izgleda samo ovaj covjek mc ovdje na forumu ima pameti, ovo ostalo izgleda nazalost mlado, mlado, mlado...da ne koristim stroziji pridjev.
;)

Ili
19-04-2002, 10:23
sam sebe hvalisa

Calibra Zender
19-04-2002, 10:50
Pentium 4
Prvo ti moram reći da baciš tu kantu od Intela i staviš jeftiniji, ali brži AMD.

A onda ti se jednostavno mora odgovoriti na ovo indirektno vrijeđanje svih nas koji smo se u forum javili s drugačijim mišljenjem od tvojeg.

Kazne su preoštre, a to ćeš tek shvatiti kad te oderu na cesti 600 Kuna, pripišu još koji bod za puževo prekoračenje od 15-tak km/h!
Na taj način ne uvodi se red na ceste, nego se trenira strogoća. Kazne niti sada nisu bile male pa je čak apsurdno povećanje za manje prekršaje. Onaj tko vozi 15-tak km/h preko limita ne ugrožava nikoga. Zašto? Prvo zato jer ograničenja nisu realno postavljena. A drugo zato jer je to premalo da ne bi stigao reagirati.
Kazne bi trebale progresivno rasti, po principu ko radi veće ×××××rije i ima više neka i plati više. Treba oštrije kazniti divljanja po cesti, znači veća prekoračenja debelo naplatiti. Treba isto tako oštro sankcionirati pijance za volanom.
I mobitelaše isto treba kažnjavati. Eto, već sam napisao da sam jučer u nekom selu prije Ludbrega, mislim Cvetkovec, naišao na nesreću. Na lijevom boku totalno rasturen Polo, a onda me u samom Ludbregu zaustavila policija (na pištolju mi bila brzina 52 km/h) pa sam ih pitao šta se gore bilo desilo. Neki tip razgovarao na mobitel i izgubio kontrolu nad vozilom. Auto je rasturen totalno, ali veli policajac da nema teže ozlijeđenih. Imao je tip sreće. A šta da sam ja naišao kojih pola sata prije? Taj mulac s mobitelom bi i mene pokosio! I bilo kog ko je mogao naići! A i debelo je on prekoračio brzinu kad se tako slupao i okrenuo na bok. Takve ubojice treba kažnjavati.
Dakle, treba ekstreme debelo kažnjavati, a kazne za "sitnije" prekršaje treba ostaviti na trenutačnom nivou. Jer, stvarno su dosta visoke! Ne možemo mi imato kazne ko razvijeni zapad, kad nam niti plaće nisu na njihovom nivou.

Samo mi reci Pentium da ti ne prekoračuješ brzinu! Reci da ne prekoračiš za sitnih 15-tak km/h i misliš kako to nije ništa! Nikad nisi telefonirao u vožnji? Možda i malo ponekad previše popio?

A jeste li čuli tek glupost kako će u slučaju da u roku 48 sati ne platite kaznu, policija imati pravo oduzeti vam auto tako dugo dok ne platite kaznu? Pa imovina je svetinja!!! Tu se debelo zadire u ljudska prava!

ŽIVJELA POLICIJSKA DRŽAVA!

sepra
19-04-2002, 11:01
Ja često putujem na relaciji Zagreb - Dubrovnik, svaki put je umijeće proći sve policijske busije. Jednom prilikom sam ih nabrojao 11!! Stvarno pokušavam ne prekoračivati brzinu više od 15-tak km\h ali pička mu materina moram ja i doći do tog Dubrovnika u jednom danu. Naravno to plava smeća koja se na×××× negdje oko Slunja, Gračaca i sličnih oaza ne zanima. Otkad sam se zaposlio zaradio sam 6 bodova.

Pentium 4
19-04-2002, 11:05
Calibra, Calibra u svemu te moram uciti pa i u racunarima, eh, boze moj boze.. al neka, nije mi zao ovaj put.
Pazi: Intel ti je Mercedes a tvoj AMD vjerovatno1600 hz je Opel calibra, pa ti vidi.

Najvaznije:Ako ti je fax modem, SVGA card i ne daj boze taj AMD on board(integrisan) PUSIS GA, ZESTOKO.
eh eto toliko za danas djeco, uradite domaci sutra ispitujem!.....
;) :smile06:

ajatolah
19-04-2002, 11:27
Mene samo zanima sto ce biti kada ljudi pocnu bjezati od policije (kao nas voljeni bivsi gradonacelnik) kako bi izbjegli kazne.
Zanima me kako ce to povecati sigurnost na cestama?
Jos nesto - likovi o kojima citate u crnoj kronici nisu ljudi koji se voze 10-15 km/h viska nego uljecu po zavojima sa 150, imaju 3 promila u krvi i sl.
I sto ce biti sa novim vozacima koji nece voziti dok ne budu mogli voziti bez pratnje? Zar stvarno netko misli da ce takvi nakon toga biti bolji vozaci kada zaborave i ono nesto sitno sto ih nauce u vozackoj skoli?

Calibra Zender
19-04-2002, 11:34
Pentium
Ma uči si ti... Da ne budem prost. Samo se ti furaj na Intelovo precijenjeno ruglo. U svim nezavisnim testovima AMD nižeg takta pere Intel. A to što si ti najobčiniji snob i patiš na marku, e to je već tvoj problem! Neznanje i marka se plaća, HEHE!
Uostalom, vidi se iz pisanja da si neki Srbin. Šta se ti imaš mješati u stranu državu, šta te boli k...c za vanjsku politiku?

Hasta la vista SNOBE!

mc
19-04-2002, 12:02
Calibra, kazna postaje kazna tek onda kada je covjek dozivi kao previsoku. Dok god mislis kako si mozes priustiti da platis kaznu i nastavis dalje krsiti zakon, dotle to sve nema smisla... ;)

ajatolah
19-04-2002, 12:16
mc - kad kazna postane neprimjerena, onda se gubi efekt.
Zato se i svi u ovoj drzavi voze 10-15 km brze nego je dozvoljeno jer su ogranicenja besmislena u vecini slucajeva.
Tako se gube kriteriji, pa ni oni koji se voze preko 100 km/h posred grada ne izgledaju vise kao ludjaci, vec su eto "malo brze vozili" sto je tak i tak normalno.
Ako hoces napraviti razliku izmedju onih koji krse zakon i onih drugih, tada ti i zakoni moraju biti smisleni. Besmislenim zakonima i drasticnim kaznjavanjem sitnijih prekrsaja se postize jedino to da ljudi pocnu gubiti povjerenje u zakonodavstvo, sudovi (i ostatak sistema) se zatrpavaju besmislenim slucajevima, a ×××××× koje su uistinu opasne postaju heroji.

Calibra Zender
19-04-2002, 13:07
Ajatolah
Tako je, imaš sve pohvale. Jer se stvarno postavlja pitanje smislenosti tog novog zakona.
Treba realno ocijeniti opasnost svih vrsta prekršaja i tome prilagoditi zakonodavstvo. Prekršaj od 15-tak km/h vjerujem nije nikog ubio ili tako nešto. Ali zato prekoračenje od 50, 60 ili više km/h odnosno par promila sigurno je.
Dakle, treba napraviti malo bolji zakon koji će sa raznih aspekata gledati na bit stvari, a to je smanjenje nesreća, pogotovo s fatalnim ishodima.

A svakako treba pozdraviti gubljenje samo nekih kategorija, dakle kad recimo profesionalni šofer u svom osobno autu napravi prekršaj za oduzimanje vozačke (puna crta, crveno,...) da mu bude oduzeta samo B kategorija. Jer je besmisleno da mu oduzmu i C i E i da popuši otkaz u firmi!

mc
19-04-2002, 13:11
Slazem se ja s tim da su na mnogim mjestima ogranicenja prestroga, a to i dokazujem umjerenim krsenjem istih. Uzmimo primjer Ljubljanske avenije u Zagrebu. Dozvoljena brzina je na dobrom dijelu 70 km/h. Svi znamo da se tamo moze voziti i puno brze - recimo da stavimo ogranicenje na 90 km/h. 90 15 km/h (koliko uzimas kao nesto sto bi trebalo tolerirati) moze voziti bilo koji auto ali...
1. je potreban veci razmak izmedju vozila,
2. u slucaju gasenja semafora jedan yugo nema sanse da se zaustavi na vrijeme, pa vozaci takvih vozila moraju biti svjesni nedostataka takvog vozila i voziti sporije,
3. u slucaju kise i snijega brzinu treba smanjiti prema potrebi...
Ima tu jos dosta parametara koje, na zalost, prosjecan vozac nije u stanju sam kontrolirati. Dokaz - pogledaj koliko se sudara desilo u zadnja tri dana kada je padala kisa. Policija je preko radija molila ljude da prilagode brzinu uvjetima na cesti jer se dogodilo uzasno puno lancanih sudara. I to uz ogranicenje od samo 70 km/h. Pa zar to nije zalosno. Nekim ljudima ocito mozak nije u stanju procesuirati veci broj ulaznih varijabli, pa im zato i ne mozes dati slobodu odlucivanja jer oni za takvo sto nisu sposobni.
Sto se tice ovih ekstrema koji rade teske nesrece, slazem se da bi takve trebalo kaznjavati puno stroze nego nas sitne prekrsitelje, ali kako napraviti prevenciju da do toga ne bi ni doslo. Mislim da niti jedna zemlja u svijetu nije uspjela iskorijeniti takve bez da je svima nametnula strogocu. Pogledajte samo koliko je zemalja potpuno zabranila alkohol, mobitele..., provozajte se pored Balatona, pa cete vidjeti sto znace kontrole brzine i koliko ce vas kostati brza voznja, probajte u Sloveniji brzo voziti... Cuo sam da se i po USA ljudi voze disciplinirano kao ovce... U Ukrajini postoji samo jedna cesta na kojoj se smije voziti 100 km/h (20 km od Kijeva do aerodroma). Sve u svemu, ipak nam nije bilo ni tako lose.
Ponovit cu jos jednom - kada bi svi znali pametno prilagoditi brzinu, ogranicenja ne bi ni postojala. Ako je netko cuo za primjer prometnih zakona koji ne sputavaju ljude, a uspjesni su u prevenciji udesa - neka to predlozi nasim plavcima...

ajatolah
19-04-2002, 13:45
Nebih znao za Ukrajinu i SAD, ali cesta pored Balatona prolazi kroz naselja (isto kao magistrala kod nas) i cist je normalno da imas takvo ogranicenje u takvoj situaciji.
Sto se kise tice - u vrijeme kada sam ja polagao vozacki (prije kojih 14-15 godina) u zakonu je lijepo pisalo da si kriv ako ne prilagodis razmak i brzinu uvjetima na cesti. Ne treba ti ogranicenje za to. Ako puknes nekog zato kaj nemres zakociti, ocito si vozio prebrzo (i podlijezes kazni za voznju neprilagodjenu uvjetima).
Ako sada krenemo postavljati ogranicenja tako da su ceste sigurne u svim uvjetima, onda cemo zavrsiti sa ogranicenjima od 20-30 km/h jer po kisi i ta brzina moze biti too much. Alternativa je uvesti zakon po kojem ti je ogranicenje automatski 50% nize ako su klimatski uvjeti ovakvi ili onakvi.
Ja se samo bojim da ce se zavrsiti sa ovim zakonima isto kao i sa kontrolom troskova gdje npr vise ne mozes skvadri u firmi naruciti sokove ili pizzu na racun firme kada ostanu raditi prekovremeno ili je neka frka jer neki tamo tipovi pronevjere milijarde. Sad svi laziraju racune, muljaju i sl, a kriminalci i dalje okrecu milijarde i umjesto da se drzava bavi tim likovima koji fakat muljaju na porezu, maltretira cijelokupno pucanstvo.
Ne placamo mi porez da bi nas oni maltretirali nego da bi ucinili ceste sigurnima i iskorijenili kriminal.

HF INT
19-04-2002, 18:25
Slažem se s tim da se prebrza vožnje kažnjava,alkoholizirani također,pa i mobiteli,ali ovo je totalno policijska država i dobro je rekao Calibra da je imovina svetinja,po zakonu policajac vem ne smije niti pitati da otvorite auto da ga pogleda,osim ako ima nalog,to je privatno vlasništvo i osim napisanog naloga niste mu dužni dozvoliti da vam pregleda auto,druga strana priče,probajte mu reć da mu to ne dozvoljavatejer imate potpuno pravo,pokupit će vas u stanicu i gnjavit satima.Na koju foru se može oduzeti auto ako se kazna ne plati?Pa to je totalno suprotno od zakona?Pa čovjek se zapita čemu sve to kad država otvoreno po×××× zakon koji je sam donijela.Ne znam ni zašto uopće studiram pravo,kad dobijem diplomu mogu je zapalit,ionako ništa sve to skupa ne vrijedi,diktatorska država,jedina razlika je u tome šta ima više diktatora,nije samo jedan nego su svi i svi kradu za svoj žep a za bogece ko mi ih boli oba stvar.Kad ih smjene oni će već bit debelo bogati.

HF INT
19-04-2002, 18:30
Možete li zamislit špicu sezone,8 mjesec,vruće,Crikvenica krcata turista,šta stranih šta domaćih,kafići puni,oko 1:30,dolazi nekoliko patrola ko ludi,u najmanju ruku pomisliš da je u centu grada teroristički napad,a ×××××× zatvaraju kafiće,legitimiraju ljude,ma mislim užas jedan,ljudi koji su izvana samo se prečuđavaju,ne mogu to ni zamislit,kao da je policijski sat.
I nek mi netko kaže dal je to normalno,pa to je policijska država da ne može bit gore,legitimiraju ljude na plaži,ma kažem vam,možeš sjest i plakat od muke.

Calibra Zender
19-04-2002, 18:33
Sa nerealnim ograničenjima brzine se slažem, ali..
Mislim da si sada dosta zastranio. Neke stvari koje si iznio jednostavno ne opravdavaju tako restriktivan zakon.

Kada smo kod loših uvjeta na cesti kao što su kiša, snijeg, poledica, mislim da nema smisla nekakvim zakonom regulirati tipa 50% smanjenje brzine. Čovjek mora imati jednostavno toliko zdrave pameti pa da sam prikoči. A ako za to nije sposoban, a što nesreće pokazuju onda je tu zakon koji to i sankcionira. Kraj priče.

Razmak između vozila koji je u pravilu premali isto je stvar zdravog razuma.(jučer mi se u Virovitici neki lokalni Schumacher s Ventom TDI vozio toliko blizu da u retrovizoru nisam niti prednja svjetla od Venta vidio. Ali ima i tu lijeka, daš desni žmigavac, prikočiš i nek ide). Svatko normalan će se u bilo kakvim uvjetima na cesti voziti toliko daleko ili blizu koliko brzo može stati.

Ali to su sve stvari koje nemaju veze s ograničenjem brzine. Bilo da je ograničenje 50 ili 100 km/h ljudi će se isto voziti. Tu je riječ o vozačkoj kulturi koja ja na vrlo niskom nivou. A možda čak i o lošoj edukaciji, neki vjerojatno nisu niti svjesni koliki su to rizici. Pogotovo u lošim uvjetima.

A štp se tiče Jugića i sličnih koji niti teoretski ne mogu biti sigurni na cesti, ništa neće poboljšati veća ograničenja i kazne. Tu treba na drugi način reagirati. Pomlađivati vozni park smanjenjem trošarina i carina na aute izvan EU-e. Tu će se povećati sigurnost u prometu. Ovakvo restriktivnom politikom sigurno ne.

Rješenje je u prevenciji i edukaciji i naravno drastičnom kažnjavanju ekstrema!

Calibra Zender
19-04-2002, 18:41
Sjetite se prije izbora 3.siječnja prekrasne akcije KOR!!!

Upala je gamad s cuckima u kafić i pretresla nas od glave do pete. Tražili su kao drogu od svih prisutnih. Veće neugodnosti nisam u životu doživio! A tako se bilo prakticiralo u cijeloj Lijepoj našoj.

alfa099
19-04-2002, 19:47
Calibra, čitam te i ne vjerujem! Ti si moj idol. Dođi 28.04. na Velesajam da se slikam s tobom. Pliz. Napisat ću ti ispričnicu za fax. Platit ću ti i kavu, otvorit ću zakladu za djecu vozače Calibre...

Alenko
19-04-2002, 20:12
Sve je to lepo, ali, od onih šesto i nešto što pogine, kladim se da je više od pola poginulo na našim crnim točkama, od ipsilona, pa do idiotsko projektiranih zavoja gdje redovito ginu svi zivi, a čim se pomiješa alkohol, kiša, noć i neka auto-kanta, ode zivot.
Znači treba i te crne točke riješiti, a ne da babe cvile radi međe i ograde,
i dva reda gorica, gredicu šalate....itd
Drugo, ne slazem se baš uvijek da je kriv onaj iza što nije drzao razmak, ja sam drzao razmak od babe, ali je baba naglo
zakočila i ja sam popuši. Takva ××××× mogu i ja biti, naglo zakočiti, pa ti drzi razmak koliko hočeš, ali kada se voziš satima u koloni, bar u jednom trenutku taj razmak bude metar, dva premali. Uostalom, koliko je ono razmak pri 100 km/h 50 metara ? Pa po tome ni ne vidiš ovog ispred sebe, ko se toga drzi ???
:smile07:

alfa099
19-04-2002, 20:23
A sad slušajte ovo! Prije 2 godine vozim se Savskom i poslije Cibone stojim u koloni. Vozim se po normalnoj traci, ne "žutoj". Zadnji sam u koloni. Kad odjednom na mene otraga naleti frajer iz Gračanice, brojke i slova, i prasne me. Meni mala šteta, njemu na Jetti 1987.godina, sve napred puklo. Dodje hitna, jer me ××××no razvalio i furaju me u Vinogradsku. Čekamo murju. Murje nema i menne voze u bolnicu. Kad eto drotova u bolnicu po moju izjavu i alkotest. Da je bosanac rekao da sam se ja ubacivao i da me nije mogo izbjeć i da ima svjedoke. I ×××× ga, nema vještaka, on se naplatio na mojoj polici, ja sam svoje platio, tužili smo se i ujeo vuk magare! Nakon 2 godine zastara i nikom ništa. Od sada nosim bejzbol palicu i gan, pa da vidimo čija majka crnu vunu prede! :smile09: :smile09: :smile09:

zalutali
19-04-2002, 21:16
Calibro Zender,oličenje ljepote i brzine,pa nije te valjda VentoTDI prešibao? Oooooooj, jadniče!

doctor
19-04-2002, 21:28
ja sam mislio druge godine kupit punto 16v, ali sad vidim da cu ipak uzeti obicnog sa 60 ks i ugradit blokadu na 80 km/h. Mislim da cu tako jako puno novaca ustedjet. Žalosno je što su nam ceste katastrofalne, užasno nesigurne pune rupa. A kazne cemo placat ko da se vozimo po zlatnoj cesti. "E pa deste policajci, steram vam ga majci" - bora čorba

alfist_zg
19-04-2002, 21:43
daj molim te mc...pa dobro , nije sve sto si reko za bacit, ali daj molim te, spominjes da nije u europi sve tako liberalno i onda spominjes madarsku??i ukrajinu!?i SAD!? nijedno od tog nije europa...a tu je jos jedna stvar, jedno je nesto sto je nominalno i sta je zakon a drugo je kako se to prakticira i kako se na takve stvari gleda( kod nas je vec 20 godina obavezan pojas pa koliko posto ljudi ga koristi-a ni ovih sto kuna nije za bacit nekima, i nije tako samo u hrvatskoj..zivio sam u italiji i tamo je isto naravno zabranjeno proci kroz crveno- pa ionako svi prolaze i ×××× ga , sta to znaci onda?)...siguran sam da u ukrajini ko nema ladu ili zaporozec vozi koliko ga zaboli ××××× za njihocve tamo kazne...a neznam , pogledaj molim te europske zemlje(ne mislim sad na svedsku i te skandinavske , jer to je drugi svijet) ali pogledajte ovakve zemlje zapadne europe u mediteranskom pojasu (znaci ko i hrvatska)pogledaj pariz ili milano , ili barcelonu , tamo je promet jos 5puta kaoticniji nego recimo u zagreb i nisam cuo da su jos uveli smrtnu kaznu za krivo parkiranje( navodim ove gradove jer sam u njima bio s autom)...tamo zakoni nisu tako strogi , umire ih na cesti vise nego nas(cito sam sad u autoblicu-hrvatska je u prosjeku zemalja po umrlim u prometu u europi sa 13.6 na 100 00 stanovnika godisnje i li nesto tako)... ta spika da se kod nas jako uzasno gine vise nego igdje drugdje uopce nije istinita...cak , ako se sjecate proslog ljeta koji je bio pressing medija sto se tice prometa, svima su nam utjerali strah u kosti( ok, mozda opravdano)-ono na vjestima snimaju covjeka kako place kraj ceste s raskomadanim djecjim kolicima kraj sebe) , na kraju je murja rekla da je to bio dio kampanje da se svi opreznije ponasaju i da cak ni u tom razdoblju nije bilo vise poginulih nego prosle godine u tom razdoblju...
normalno, zdrav razum tu treba biti vodilja...ne zagovaram ja sad neku anarhiju, i kad bilo kod umre to je dovoljno grozno , ali problem je ovdje sta ovakve ×××××rije nista nece puno pomoci...pogledajmo realno , primjenimo neki svedski zakon , moze se i takav zakon donijeti , ali daj pogledaj kako ce se to provoditi ....pa svi znamo kako u hrvatskoj stvari funkcioniraju...nece tu biti manje nesreca, bice samo 100razloga vise da ti murjak udari kaznu bez obzira na okolnosti jer oni ionako trebaju izmusti sto vise love na dan. eto , tu je sve...
i daj molim vas , budimo iskreni , ovo za zabranu telefoniranja me jos najmanje brine, ali dajte molim vas , pa ko od vas kad mu zazvoni mobitel dok vozi ce stati sa strane i pricati???mozda jednom ,dvaput , a onda ce ×××××...a negjdje to nije ni moguce , na nekoj uskoj cesti mozes jos napraviti sudar ako stanes sa strane....( dobro, ovo je samo glupi primjer).

poanta je da treba krenuti od sebe akko hoces nesto promijeniti...i to da nesto necu napravit jer se bojim kazne moze funkcionirati samo do jedne odredene tocke...
ovaj zakon se donosi iz politickih razloga jer ne mogu naci posao za ljude pa se bave ×××××rijama da nas s time zaokupe

zonta
19-04-2002, 22:01
××× -×××× ga,ali nisi jedini, znam još za priličan broj takvih slučajeva kod kojih se pravda istjerivala i pod prijetnjom oružja.
Mogu zamislit što će biti sad kad se još ukine obveza obavještavanja policije o nesreći- luda kuća.
A ove kazne su maksimalno u kurcu
ne kužim ove koji to opravdavaju s time da se stane na kraj divljacima na cesti, kakve veze ima kazna za parkiranje od 400 kn sa sigurnosču u prometu ??!
A i ovo za alkohol mi je malo pretjerano, mislim ako ja za ručak popijem 2 čaše vina ja sam opasnost za promet, i tako 2 puta i adio vozačka i ponovno na polaganje....
Ako misle riješiti prekršaje u prometu, trebaju samo izići na ceste u civilnom autu i snimati i trenutačno zaustavljati onoga tko napravi ××××××, jer neće ništa riješiti tako da čekaju u žbunju i zaustavljaju svakog 15 na test ili da snimaju brzinu na ravninama pošto već svi znaju di stoje..
Inače netko je napisao da se ugledamo na Mađare i Slovence po vožnji- lošije uzore nije mogao naći. Ja u Sloveniji vozim stotku na otvorenoj cesti, iza mene doleće baba u Cliu sa valjda 150, nervozno se zapikava u stražnji dio, visi mi na braniku i normalno krene preticat preko pune...i nije jedina. Kao nacija su totalno frustrirani i to liječe na cesti
O Mađarima (i Poljacima, Česima)mogu samo reći da mi je bilo dosta ovo ljeto od Zadra do Vodica; preticanje u zavojima, uletavanje u škare i sa 150 u zavoje i to sve sa "nabrijanim" Swiftovima i Daewoo Lanosima...samo njih policija nikad ne zaustavlja, ne daj bože, to su turisti, neće nam doći slijedeće godine da potroše svojih 50 DEM ako im se naplati kazna......



:smile09:

me
19-04-2002, 23:29
uz dužno poštovanje calibra zender, pa nemaju svi sobu veličine dvorane da ugrade na svog amd-a sve te hladnjake i po mogućnosti vodeno hlađenje pa da im još uz to i ostane mjesta za tastaturu. a što se tiče markica pa ti stalno pljuješ po svemu što je sa istoka i stalno naglašavaš te svoje zender spojlere tako da nemoj ti pisati o predrasudama

Calibra Zender
20-04-2002, 00:07
Alfa ×××
Jel ti tjeraš zajbanciju ili...? Ako se s nečim (ili svim) ne slažeš onda tako reci, nemoj mi dvosmisleno odgovarati pa nek si ja mislim što je pjesnik time želio reći!


Zalutali
Da, oprao me da nije za povjerovati. Jesi i ti naivan. Krećem iz Osijeka oko 22.00. doma i baš razmišljam s kim ću se natjeravati. Istina, kad sam ga pustio povukao sam za njim, upalio duga svjetla na metar od njega i vozio za njim par sto metara cca 150km/h. Brže valjda nije mogao sagorijevati dizel! Tek toliko da vidi kako je to, a onda sam prikočio na normalnu brzinu i nastavio krstariti.



Me
O čemu ti pričaš čovječe? Vulcao 6, 5400 okretaja u minuti, a tih da je milina! Dragon orb je bio glasan, vrtio se na 7200 u minuti i riknuo za 6 mjeseci.
I navedi gdje pljujem po istočnim proizvodima! Samo po Koreancima, to je za mene poluproizvod. Da li je uistinu tako ili ne, briga me. A za Zender se neću s tobom prepucavati, izgleda da ti je jal proradio pa nema svrhe.

Delta
20-04-2002, 00:26
Svugdje ima idiota na cestama ali u hrvatskoj cini mi se citajuci crne kronike pogotovo u turistickoj sezoni da veliki broj prometnih nesreca izazivaju ti famozni stranci :madjari ,poljaci,bosanci a po starom obicaju mi nadrapamo. Nasoj vlasti nikako da dopre do mozga da kad operuse vozaca kojekakvim davanjima njemu godisnje ne ostaje puno novaca za osnovna ulaganja u vozilo . Pa nije ni cudo da sa prvom kisicom slijecu ko muhe po grabama,kad gume nisu ni za traktorski gumenjak a jos amortizeri i ostatak ovijesa ,katastrofa. Jeste li procitali garantne uvijete sto dobijete sa amortizerima primjerice monroe ,po tome se ne smiju ni ugradjivati na vozila koja prometuju hrvatskim prometnicama. Vozni park je ocajno star, pocetkom devedesetih kad je bio slobodan uvoz vozila na cesti vidjeti ficu ,wartburga i kojekakve "sigurne" pile bila je prava rijetkost. Danas ih se sve vise cupa iz kojekakvih stagljeva i slaze. Zahvaljujuci vladinoj zelji da se pomladi vozni park u hrvata ,"malo sutra".
Recimo u toj europi kojoj tezimo redovito se mijeri trenje asfalta na prometnicama nekakvim cudnim kamionom i
nezadovoljavajuci dio se odmah presvlaci novim grubm slojem.
Sta bi taj kamion imo posla kod nas!!
Dakle o nasim cestama sve znamo samo me zanima koga tuziti za sve te amortizere ,felge i gume koje s×××××o.
Bez obzira na sva ogranicenja i kazne ljudi ce se i dalje razbijati a uzroci mogu biti svakojaki stavise mislim da danas svi mi najvise radimo prekrsaje dok smo nervozni ili pod nekakvim stresom a ako se zakon realizira bit ce jos vise stresa ,ljutnje ali ne i sigurnosti.

ankica
20-04-2002, 06:44
calibra

ti fakat postavljas dvostruke standarde ma o cemu da je rijec

na ovoj stranici govoris o vozackoj kulturi i o tome da je razmak izmedu vozila stvar zdravog razuma i onda......

.....nakon tri posta kazes da si se nalijepio tom tipu na metar sa dugim svijetlima i vozio tako 150 na sat!?

komentar?nepotreban!

zalutali
20-04-2002, 09:07
da, i još se čudi novim kaznama!Pa radi takvih i jesu takve kazne!

alfa099
20-04-2002, 11:46
Gle, Calibra. Da nije žalosno, bilo bi smješno! Jako mi je žao kaj nećeš doći na kavu, jer bi se stvarno htio slikat s tobom! I tvojom Calibrom! I sve si mi više drag. Tvoje postove čitam prije spavanja djeci, već si dio naše obitelji! A s obzirom da ti posao (od starog) dobro ide, mogao bi nekaj odvojit za stipendiranje propalog auto novinara! :smile06: :smile08:

Calibra Zender
20-04-2002, 11:50
Ankica
Kakve veze ima moja vožnja s onim kako bi treblo biti? Zadnje dvije godine nemam niti jednu kaznu, dakle dosta sam discipliniran. A isto ko i svi vi tu i tamo brže potegnem i prekoračim brzinu. I to je sve! A vi papci ste skočili ko hijene samo zato što svoje ×××××rije ne napišete nego prešutite da bi mogli popovati ovdje na forumu.

A da si toliko inteligentan ne bi shvatio post bukvalno nego bi malo razmislio i onda odgovorio.
Sad idi sjedni u auto i provozaj se po Zagrebu, oličenju vozačke kulture, kojeg si i ti dio pa gledaj kako svi oko tebe (zajedno s tobom) voze. Svi ste nabijeni jedni na druge, nema šanse da nekog propustite iz sporedne da se uključi na glavnu, ubacujete se iz trake u traku ko da ste sami na cesti. Ali zato dođete na forum i ××××te tek toliko da vas se čuje!

Kad kreten vozi na mom štosdemferu, onda vozim i ja na njegovom da vidi kako ti izgleda. I takvu vožnju ne prakticiram svakodnevno, ali isto tako ne podosim da mi parkira na repu neki lokalni papak.

Anikca, znači po tvojem ja uopće nemam pravo glasa na ovoj temi jer tu i tamo brže potegnem? Pa daj molim te! Ti očito imaš dvostruke standarde!

Ako moja vožnja toliko odskače od vaše, zašto ja imam samo 2 kaznena boda (koja su već vjerojatno istekla), a ima ovdje ljudi i sa 6 bodova? Izgleda da sam ja tu mila majka prema vama. Samo što vi šutite, a mene nije sram reći gdi za×××××!

Calibra Zender
20-04-2002, 11:54
A više manje počeli ste svi srati na ovom forumu, kao da ste nevina dječica!

A ti Alfa ×××, ti bolje šuti. Tu se kurčiš s tuniranim autima i onda još nešto mudruješ! Pa tko tunira bez veze, tek toliko? Tunirao si ga da se tjeraš po gradu! Ti si ovdje zadnji koji ima pravo glasa. Baš bih želio vidjeti tebe na cesti i tvoj stil vožnje!

Koliko si kazni platio zadnje 2 godine dragi playboyu?

alfa099
20-04-2002, 12:11
NIJEDNU! Ja sam ti velka faca, znaš ono, poznaš važne ljude, svi tebe znaju, znaš di je murja, imaš sve naprave u autu! A to da divljam, istina. Nikad se ne vežem, ali nikad nisam nikog niti ogrebao. Mene su nekoliko puta bubnuli, i to kas sam stajao a ja nikog nikad. To ti je talenat za vožnju, dragi Calibra, to ti tata nemre kupit! Ili imaš ili nemaš, ko velki pimpek! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Ja, Alenko
20-04-2002, 12:19
izgleda da je još jedan puko totale ! :smile07:

alfa099
20-04-2002, 12:21
jebali vas drotovi! Neka žene papke i neka ih gule!

Calibra Zender
20-04-2002, 13:05
Alfa ×××
Ti si jedan, nažalost, običan presrator, umišljena veličina. Spusti se iz oblaka u običan narod.

Pravi si primjer zagrebačkog frajerčića. Glumi da je nešto s tuniranim autom, još nabacuje u njega svakave audio perverzije jer mu je pimpač mali, a žena mu doma kljuca mozak. Ali kad sjedne i stočetrdesetpeticu onda je on gazda!

BTW, stavrno si primjer pravog tate i obiteljskog čovjeka, nema ti ravna! Još malo kad ti kćer poraste i počne mislit svojom glavom, nećeš je više imati snage u oči pogledati.

Tužna si ti mizerija! Čini se da si neki balavac koji tu na forumu gruva svakakve gluposti!

alfa099
20-04-2002, 13:46
Kako si me samo provalio, Calibra! Jel ti to studiraš psihologiju? Ti si stvarno genijalac! Idem sad na kavu, i zapalit si pljugu, jer si me stvarno uzdrmao! Moj ego je u komi... plače mi se... :( :( :(

ankica
20-04-2002, 19:05
a joooooj,fakat ne znam calibra,kaj vise da ti kazem.

ja nis nisam rekao samo sam prepisao kaj si ti napisao i dodao'bez komentara"

mislim da si se ti malo zaletio s izjavama pa ti je bed

ali ja te uopce nisam vrijedao,za razliku od tebe koji si odmah poceo po mojoj inteligenciji

sorry kaj sam te doslovno shvatio,od sada tvoje postove citam izmedu redova

kad napises da ti auto ima 150 ks,ja to nebum doslovno shvatio pa bum pretpostavio da ima 100.......itd

inace,ja zivim vani a ne u zg,ali vidim da imas kompleks zagreba,ali proci ce kad narastes(kolko si rekao da imas,22g?)..........to je tolki grad u kojem ima toliko razlicitih vozaca a ti banaliziras

ko da ja kazem slavonci(istrani,pslicani,hercegovci) su..........ovakvi,onakvi vozaci......

a ako si takav vozac koji se ide inatiti i vracati istom mjerom,onda nam i trebaju ovakvi zajebani zakoni

ankica
20-04-2002, 19:08
i mislim da nemam dvostruke standarde

nisam savrsen,radim greske i prekrsaje u prometu......

i zato i jesam protiv ovih striktnih zakona(kojih se necu pridrzavat ionak......vozicu ko i do sada.........pa nemrem si priustit 7 sati do splita vozeci po propisima)

ankica
20-04-2002, 19:09
alfa×××,ti mi zvucih ko neki zreliji tip..........mi smo rijetka starija skvadra ovdje?

exclusive
20-04-2002, 19:53
Niste jedina starija škvadra. Ja imam 42 kuke. Svaki dan pratim forum, volim aute, puno sam ih vozio. Po godinama vidite da imam već skoro odrasle klince. Što se tiće novog zakona, ako ove postrožene mjere spase samo jedan mladi život ispunile su svoju zadaću. :smile06:

HF INT
20-04-2002, 20:15
Nemojte mi Calibrica zezat,decko ima mota.

Murko u zoološkom
20-04-2002, 20:31
Onda nek on mota.

Murko u zoološkom
20-04-2002, 20:32
Subota je možemo se malo opustit

ajatolah
20-04-2002, 22:56
Gle sto sam nasao na mup-ovim stranicama (u periodu 2001-2003 treba smanjiti):

- Udio sudionika prometnih nezgoda pod utjecajem alkohola smanjiti sa sadašnjih 6% na 3%, a udio poginulih sudionika pod utjecajem alkohola smanjiti sa 17% na 9%.

- Udio vozača koji su sudjelovali u prometnim nezgodama bez položenog vozačkog ispita, smanjiti sa sadašnjih 10% na 5%, a udio poginulih vozača bez položenog ispita smanjiti sa 29% na 15% od ukupnog broja poginulih vozača.

Oce reci da se ljudi u tolikoj mjeri voze bez da poloze vozacki, da ih izadje 29% poginulih od ukupnog broja poginulih. Kaj su oni zdravi? Sad tu povecavaju kazne za brzinu? Koj je tome smisao? Mislim kaj ne uvedu zatvorsku kaznu za voznju bez polozenog vozackog ispita? Ili popravni? A postene ljude puste da se voze.

ajatolah
20-04-2002, 23:00
.. nastavak:

Ovdje navedene mjere i aktivnosti, operativno će razraditi radna skupina Nacionalnog programa:

- Smanjenje brzina i poštivanje najviših dopuštenih brzina kretanja
- Mjere zaštite najugroženijih sudionika u prometu
- Alkohol u prometu
- Saniranje opasnih mjesta na cestama
- Nabavka tehničke opreme
- Uvođenje GIS-a
- Povećanje razine tehničke ispravnosti vozila
- Mladi vozači
- Meteo-uvjeti
- Poštujte naše znakove (Djeca u prometu)
- Pojas
- Zakonske izmjene potrebne za postizanje ciljeva Nacionalnog programa.
- Izrada projekta "Hitna medicinska pomoć s posebnom razradom helikopterska medicinska pomoć stradalim u prometnim nezgodama".

A jel se netko sjetio da bi mogli poostriti mjere prema ljudima koji se voze bez vozacke?

me
20-04-2002, 23:02
calibra: ovo je forum o autima pa cu biti iznimno kratak, mislim da je amd stvarno brz, ali imaju malo zastarjelu tehnologiju. ja sam isto htio kupiti amd, ali nakon svih tih coolera i porasta cijene ddr-a jednostavno više nije imalo smisla, a uz to ti nitko ne garantira da se ipak neće istopiti. ovako mogu pržiti cd, raditi mp3, igrati cm2 i skidati sa neta sve u isto vrijeme. ×××ך multitasking ako ga ne možeš iskoristiti. nadam se da je ono "jal" bilo "ja!" jer inače nisam skužio. pozdrav

mara
21-04-2002, 00:13
ja mislim da je glupost ovo sa kaznama jer nisu primjerene za nase uvjete.
gledajte ova nasa vlast je digla kazne zbog djepa a ne sigurnosti.tu su odmah donijeli zakon a kad te netko zatuce na semaforu jer ne vozis kako bi on htio onda dobije 2 mjeseca i to je to.ali to nema smisla jer od toga se ne dobije novac.od prebrze voznje ipak odmah dobiju
Calibra posteno su te sprzili.navukli su te i ti si zagrizao.vidi se da decki imaju godina i iskustva.ovo je klasican primjer kako mladi covjek reagira(to ne znaci da ja nisam mlad).ja se sjecam da sam negdje rekao da je neki auto ×××××× i da se na njega ne lijepe ni jeftine ××××× a ti si to odmah shvatio bukvalno i rekao da je meni stalo samo do toga i da sam kreten.negdje sam kasnije procitao da si nesto slicno rekao.dakle imas dvostruka mjerila

Calibra Zender
21-04-2002, 00:42
Stvar je u tome da vi svoje felere skrivate ko zmija noge, a onda u situacijama poput ovih glumite nevinašca koja pojma nemaju što je to prekršaj. A po meni koji kažem konkretno odmah paljba.

Mene nije sram napisati ×××××riju koju napravim na cesti. Moje bar nikoga ne koštaju love ili života. Ili nisu do sada.
Žalosno je fakat kak se svi odmah pravite fini, puni iskustva i prometne kulture pa tu pametujete.

Ankica, ne trebaš čitati između redaka nego probaj shvatiti bit posta, a ne vaditi djelove iz konteksta i čuditi se ko picek dreku! A odgovaram dosta direktno pa ispada da napadam ili vrijeđam, mada to nije namjera. Vrijeđam Đurića i to previše i za to sam mu dužan ispriku.

Moji stavovi oko novih kazni još nisu bili pobijeni na ovom forumu. Kazne su preoštre za banalnosti i tu nema priče. Ne znam čiji će život spasiti kazna od 600 Kuna za 15-tak km/h previše.

Vaše krasne kritike idu u smjeru dvostrukih mjerila, a to nema veze s novim zakonom i novim kaznama. Po vašem ja nemam pravo ni beknuti kad se niti ovih zakona ne pridržavam. A svi isto tak vozite, samo kaj nitko ništ ne veli. Mudro šutite i pametujete.

A kad smo već kod razmaka između vozila. Vozio sam cca 200 km/h na autoputu od Zagreba prema Varaždinu i to na nekih desetak metara od bembure ispred mene. Tip se nije jednostavno htio maknuti, a osim mene i njega nema niti žive duše. Na pristojnoj udaljenosti još sam počeo blendati, ali tip u petici s dvije koke u autu ne trza. I da ga prođem u desnoj? Hvala ne! Lijeva traka je za preticanje, nek se makne. Nakon nekog vremena je skužio da se mora ipak maknuti.
Dakle, kad kažem kako sam bio vozio više nemam pravo reći da ljudi ne drže razmak i da je to fakat stvar zdravog razuma? Znači to su dvostruka mjerila? To nisu nikakva dvostruka mjerila, vrijede za mene isto ko i za vas. Samo što ja ne vozim uvijek po zakonu, isto ko niti vi. Iste takve stvari je bar jednom svatko od vas napravio i zato nemojte srati o dvostrukim mjerilima. Meni ××××te za stvari koje i vi svakodnevno radite. To je licemjerno, to su dvostruka mjerila!

Nadam se da će me se netko sjetiti kad bude vadio iz novčanika tih prokletih 600 Kuna za prekršaj od 15-tak km/h.

ajatolah
21-04-2002, 02:42
Ma mene najvise izludi to sto se neki (mnogi) slazu s novim kaznama a kad za godini dana ustanovimo da ljudi ginu na cestama isto kao sada, nitko se nece sjetiti potegnuti pitanje koj su nam k... trebale takve kazne za banalne prekrsaje kad nikakve koristi od toga. Umjeso da voznju bez vozacke tretiraju kao nosenje vatrenog oruzja bez dozvole, oni podizu kazne za pogresno parkiranje i smijesnih 10 Km/h viska.
Sto ce onda biti? Onda ce opet ovi koji oce lincovati bilo koga, bez da analiziraju problem detaljnije, traziti jos ostrije kazne i niza ogranicenja brzine. A ljudi ce se i dalje ubijati samo zato sto gomila nesposobnjakovica odredjuje zakone i linearno reze problem po sistemu "ajmo sve srezat na pola". Kada se uspostavi da je 1,2% ljudi jelo cevape prije nego su poginuli u saobracajki, onda ce zabraniti voznju nakon cevapa. A ovce ce teoretizirati kako je to tako jer "mi socijalni slucajevi tko zna kada smo zadnji put bili na cevapima a jos k tome s autom".

ajatolah
21-04-2002, 02:51
Da ne pricam o tome koliko ce cevapa s ovim novim zakonom moci pojesti murijaci od mita koji pokupe usput. Kad gledas mup-ove stranice na temu korupcija, onda pricaju o tome kako treba imati strpljenja i dokaze (nista o akciji "posten drot i na vasem krizanju"). Sad ti vidi kolko para se da namlatiti "u fusu" ak si prometni murijak i ako je kazna 600 Kn. Za jednu vecer odradis mjesecnu placu. Dok te ulove vec si tajkun.

alfa099
21-04-2002, 07:12
××××TE Calibra! Kaj Gnojpel ide 2 glave???? :smile11: :smile10: :smile10: :smile10:

alfa099
21-04-2002, 09:05
Čuo sam iz provjerenih izvora iz vrha MUP-a da je bio prijedlog da se kategoriziraju vozači po godinama i snazi automobila. Tako bi ograničili da vozači prije 25 godina ne smiju vozit auto jači od 120 KS. To je bio prijedlog, ne znam kak je prošao jer niti ovo još nije usvojeno, pa nisam pratio nove brojeve Narodnih Novina. A kad tamo izađe, to je zakon. E, da. Bilo je i prijedloga da se zabrane nebulozni spojleri na zastarjelim autima. Tako bi Calibra izgubio dio nicka! To nije zeka, stvarno! Kao, stariji auti ne mogu izdržat dodatna opterećenja, prikriva se hrđa (kod Opela jako česta) itd,itd,itd...

zalutali
21-04-2002, 09:45
kak se to neko može voziti 200 po autocesti,pa ograničenje je 130!!

Calibra Zender
21-04-2002, 11:26
Alfa ×××
Ti se stvarno pretvaraš u mulca s ovakvim glupostima koje pišeš.
"Bilo je i prijedloga da se zabrane nebulozni spojleri na zastarjelim autima"
Niti je auto zastario, niti su spojleri nebulozni. Tvoja Alfa nije niti malo modernija od moje Calibre pa bi prema tome i tebe trebalo maknuti s ceste pogotovo zato jer ti je auto tuniran i predviđen da nekoga ubije. A još je tu i kombinacija divlje muzike koja debelo podiže adrenalin i tempo vožnje. Sad mi te već polako žao.


Zalutali
Kako vozim 200 km/h? Vozio sam i 220 km/h kad smo Doctor i ja išli u Zagreb kupiti mobitele. I šta sad? Imaš u nekom forumu Doctora koji je vozio skoro 200, Cuore je oprao isto nekog u tatinom A8 sa isto debelo preko 200 km/h! I zato se nemoj ponovno čuditi ko picek dreku kad ja to napišem!

mara
21-04-2002, 12:40
ajde nemojte sad pretjerivati.pa sta onda ako se vozio 200,vi se kao ne vozite brze od 130.oprali ste ga li ne morate sad jos i srati.samo se ti vozi brzo i oni se voze samo malo ×××× .pa u italiji je ogranicenje sada 150 po auto putu.po autoputu po statistikama ima malo sudara.ali kako je rekao jedan engleski novinar nije problem brza voznja jer ima malo sudara i u gradu od brze voznje nego je problem brza voznja i ALKOHOL. postotak alkoholiziranih vozaca koji su napravili sudar je daleko veci od onih koji se brzo voze.i onaj tko se potuce na cesti treba mu odmah uzeti dozivotno vozacku ili ti izadje na semaforu sa pistoljom.za to ih boli djon od toga se ne dobije lova

alfist_zg
21-04-2002, 13:00
bravo Mara

alfist_zg
21-04-2002, 13:05
i opcenito...nasilje se ne sankcionira dovoljno u ovom drustvu(ako se u najboljem slucaju uopce sankcionira).
jer, pazi , ako ja nekog nokautiram (ili neko mene) ili razbijem tek do tocke da se ne kategorizira kao teska tjelesna ozljeda ,nego laksa( a sad sta je sta , to je vec sklizak teren) , u principu budes prekrsajno prijavljen i platis neku sitnu kaznu za remecenja reda i mira ..a za krivo parkiranje po novom zakonu , platicemo vecu kaznu!!!
pa jel to logika?
mislim, nisam pravnik, pa nisam siguran da li to ide tocno tako , ali mislim da nisam puno fulao ,ako i jesam poanta je valjda jasna.

alfa099
21-04-2002, 13:06
Žderi se Calibra kaj ti nemaš love za dobru mjuzu! Kaj ti tata ne da? Ili ima ugovor samo sa Zenderom? No dobro, to je bila zeka na koju si nasjeo! Ali 2 glave, to je ludost mladih vozača! Podržavam zakon! A pijane bi trpao u zatvor pogotovo ako skrive nesreću. Samo kaj nema dovoljno mjesta! :))

Calibra Zender
21-04-2002, 14:26
Mara
U čemu su me oprali? Još nije nitko argumentirao nebulozne kazne za sitne prekršaje. A dvostruka mjerila očito svi imamo kad se javljamo u ovaj forum, a nitko ne poštuje zakon!

A ti Alfa ××× isto divno zboriš. Pijance u zatvor, a tebe koji divljaš bi valjda trebalo pohvaliti. Ista si opasnost (ko i ja kad brzo vozim) ko i pijanac za volanom kad razvlačiš to svoje tunirano čudo od tehnike!
Ja sam se davno pobunio protiv pijanaca u forumu koji je bio otvoren s tom temom pa sam bio kritiziran zbog brze vožnje. A kritike su bile na mjestu. Tako su i sada!

ajatolah
21-04-2002, 15:18
"..nego je problem brza voznja i ALKOHOL.."
Onda bi trebalo zabraniti brzu voznju u kombinaciji s alkoholom a ne sniziti ogranicenja za sve.
Ja bi to napravio tako da ako si prekoracio brzinu za 10 km/h potpuno trezan, platis 100 Kn, ako si pijan i vozis se dopustenom brzinom, platis 100 Kn a ako si pijan i vozis se preko ogranicenja ides u zatvor na 6 mj.
Isto tako za ove koji se voze bez vozacke - odmah u zatvor i tocka.
Ogranicenja brzine bi ostavio kava jesu. Ovako ispada da si pogresnim parkiranjem napravio prestup kao netko tko se vozi pijan bez vozacke i 100 km/h preko ogranicenja.

dragstar
21-04-2002, 15:48
Znate kako se kaze-ako hoces uvesti red samo udari po dzepu, to vecinu ljudi vise boli nego udarac preko ledja.Al da u prijedlogu novog zakona ima gluposti i nelogicnosti , to se potpuno slazem.Ponekad se zapitam u kojem to svijeti, u kojoj dimenziji zive ti predlagaci novih propisa!Posebno ona glupost o pratnji iskusnog vozaca za pocetnike!Oprosti im Boze, ne znaju sta cine!!!!!! :)

Girrari
21-04-2002, 16:37
Ma dajte ljudi nemojte niti uspoređivati pijanice i one koji brzo voze! To fakat nema smisla. Ja sam pet godina vozil karting i imam reflekse ko mačak. To kaj si ja tu i tamo potegnem s Alfom ne ugrožava nikoga, jer je taj auto predviđen za bržu vožnju, pa stoga ima i izvrsne kočnice, ovjes koji super drži cestu itd. A gdje zakaže tehnologija, uskače znanje, iskustvo i refleksi. Ako Alfa××× ima super reflekse i kuži vonju, onda ne ugrožava nikoga. Pijanice pak nemaju nikakvih refleksa, percepcije i svega onoga što omogučava sigurnu vožnju. Drugo je pak kada se netko drapa u nekakvoj stojki ili sličnom, koja niti koči niti drže cestu tj. nije predviđena za takav tip vožnje. To je sasvim druga stvar, zato se ja recimo dok vozim Beštiju vozim apsolutno po propisima (plus-minus 10% ovisno o uvjetima na cesti) jer znam koji su limiti tog auta.

Calibra Zender
21-04-2002, 20:04
Girrari
Nije to baš tako. Pijanci jesu opasniji, ali ne toliko puno koliko ti impliciraš. Mojih 220km/h na autoputu jednako je barem lagano pijanom čovjeku. Jer nema tu mjesta za reflekse niti iskustvo, jedna greška i amen. Ideš s nogama naprijed.
Isto je i s divljanjem po gradu. Ti jesi siguran u sebe, ali nisi u druge. Previše nepredvidivih ×××××× se može dogoditi. I tu preuzimaš rizik na sebe. Isto ko i ja kad ga razvučem po Varaždinu i Osijeku.

E, to u ta dva ekstrema koja bi trebalo oštro kažnjavati, a sredinu ostaviti kakva je.

P.S.I Calibra je predviđena za brzu vožnju. To je isto znao i onaj tip koji je prije godinu, dvije sa minimum 150 km/h preletio kroz crveno u Zagrebu i doslovno na pola prepilio Unića (nisam sto posto siguran da li je bio Unić) koji je fino išao na zeleno svojim putem!

alfist_zg
21-04-2002, 20:34
tocno , slazem se ovdje s Calibrom.

Girrari
21-04-2002, 20:54
Pa, sad, koliko ja znam, na svakom civiliziranijem autoputu postoji sa strane zaštitna ograda koja onemogučava pretrčavanje životinja (pa i nas dvonožnih) preko ceste (u Aut ima čak i pleksiglas umjesto ograde kod žbunja). Tako su šanse da mi netko pretrči minimalne (gotovo ne postoje). Kod takvih brzina koncentracija je na maksimumu, radio ugašen i cvike na nosu (iako je dioptrija mizerna, problem je sa astigmatizmom koji pak ima utjecaja samo na čitanje). Također nužno je i predvidjeti potencijalnu opasnost puno, puno prije nego što se ona uopće može realizirati (tu uskače iskustvo i dani provedeni na karting stazama). Naravno da sam se vozio na autoputu čak i dosta preko 200, ali se zato po kiši vozim kao zadnji papak, jer znam kaj znači mokra cesta, aqua planing etc.

Vozio sam se u životu stvarno brzo, ali uvijek s odgovarajučim autom (koji je, ponavljam podešen za to) i nikad, ali nikad nisam prošao kroz crveno, propustio pustiti pješaka preko zebre (ili čak tamo gdje je nema), nepoštovao prednost itd. Dakle ja ne ludujem, samo se brže vozim kada to prilike, cesta i vozilo dozvoljavaju. Nemam niti jedan kazneni, nikad blizu nesreče, čak mi nikad nitko nije potrubio (osim kada zaspem na semaforu).

alfist_zg
21-04-2002, 21:03
Girrari, fratello, ne radi se tu o tebi...nemoras se ti nikome objasnjavati...ovdje je spika opcenita , ne govorimo o pojedincima. :) :) :)

mara
21-04-2002, 21:28
ma kuzimo mi tebe Girrari ali kad se neki ludjak zaleti na tebe sa 150 okaci ti svoje znanje i iskustvo macku o rep.to ti je kao kad bi dosao kauboju bruce lee.on njemu kruzni a ovaj njemu metak u celo.kuzis?protiv ×××××× se ne moze.kuda bi otisao kad bi stajao na semaforu a tip se sa 100 zaleti u tebe?nigdje.nije problem u tebi nego u ××××××ma
a osim toga brza voznja po autoputu nije nikakav problem.danas je puno elektronike koja te drzi sigurnom:gume koje se ispuste za 2 minute, kontrola tlaka u gumama...vidite da svabe i dalje na nekim dijelovima utoputa nemju ogranicenje brzine.oni bi to brzo ukinuli da je brza voznja tolika opasnost.a ovo sa alkoholom i brzom voznjom i veca kazna je super!!!!

Girrari
21-04-2002, 22:11
Imate ljudi pravo! Postoji nekaj kaj se zove "nepredviđena okolnost". Ako bi svi slijedili moj primjer, ja sam prvi koji će skinuti nogu s gasa!
Definitivno ste me uvjerili. Dokaz da ima pametnih ljudi.

zonta
23-04-2002, 20:37
sve neki trezvenjaci na forumu :o

schumi
24-04-2002, 09:17
Ma za nas su te kazne ok, mi smo narod koji voli kad mu je neko na plećima.Ali kad netko prvi put dadne 6 glavi muriji onda se bude pital kaj mu to treba.Ja budem prvi,al do onda mi se ××××.Priznajem da radim prekršaje,prođem koji put kroz žuto ili crveno(ko nije prošo laže),potegnem po slavonskoj oko 140.eto moja ispovjed da nebi bilo kak svi ××××ju kak se drže propisa.ajde sad vi.CALIBRA živio rođo :smile07:

Girrari
24-04-2002, 10:34
Evo, kunem ti se da nikada nisam prošao kroz crveno; kroz žuto (često dosta zrelo) redovito, ali kroz crveno- NIKADA!!!
:)
:smile09:

Zuto-Zeleno
24-04-2002, 10:48
sve je to O.K. al da policija fata one sto su stvarno krivi, nego redovno pravi cheeeeku tamo gdje fini i posteni svijet(koji uvijek i u 99%) slucajeva placa kaznu, na tren, fuli ili "navodno" fuli zeleno.
Svi mi znamo o cemu ja ovdje govorim, a oni pravi prestupnici, oni ce ovdje jos dugo biti nedostupni.
Pauk, vam je cisti primjer ovoga o cemu govorim, odakle se dizu auta, a koja auta se tolerisu, svi to znamo. :smile09: :smile09: :smile09:

sepra
24-04-2002, 11:08
Ovdje sve neki korektni vozači, nema crvenog, nema cuge... možda onda nema ni pičke? ;)

Zeleno-zuto
24-04-2002, 11:35
Ma šta se bre tolerireše, sve se dize od ove sirotinje što voze golfove, nemaju da plate pa stoji tamo par dana i ležarina ispadne više nego vrijedi zajedno sa onim zastavam tamo, a a8 znaju da ima pa će i da plati, JASNO ! :smile06:

zuto-zeleno
24-04-2002, 12:27
Muchi avetinjo, eeeee djetichu, aaa da no, da ne valja sto chinidu, no shto.

Golf je diesel da ne bude zabune, "DIESEL" Moj brale......

Nego jesti iso na onaj intervju na INU.
Gri, pa kaj, bu, buuu. Ak ne zmislish kak posel, bush se vozel v cug.

A CUG TI BU POBEGEL... ha,ha,ha,ha
:smile06: :smile06: :smile06: :))

Dr. Strangelove
24-04-2002, 12:33
Eto štovani korisnici foruma, bilo registrirani bilo gosti, iz gore navedenog posta možete vidjeti kakve posljedice ima zlouporaba teških droga u žena u vrijeme trudnoće... Hippie forever!

zelena panorama
24-04-2002, 12:37
ccccccc eeeeeeeeee

Haj baa shta ima veze :)

mc
24-04-2002, 13:59
Pozdrav svima,
Bas mi je drago da se raspravlja o upitnosti predlozenih zakona, ali i o onome sto vas smeta kod drugih vozaca kao i ono sto priznajete pod vlastite slabosti. To najbolje pokazuje da svatko od nas ima svoje misljenje o tome sto bi trebalo blaze, a sto stroze sankcionirati – ovisno o tome kako zelimo i mozemo voziti, te koliko smo to spremni platiti. Treba uzeti u obzir da je u forumu zastupljeno samo misljenje, uglavnom mladjih muskih osoba, te da bi se dodavanjem misljenja ostatka vozacke populacije dobili razni drugi prijedlozi i prigovori.
Jedno je misljenje za sada zajednicko vecini – a to je da su ogranicenja brzine prestroga i/ili kazne za sitnija prekoracenja prevelike. Evo, bas gledam u jucerasnjim novinama usporedbu kazni u Sloveniji, nasih trenutno vazecih i predlozenih. Ukratko, moze se zakljuciti da su dosadasnje kazne bile puno blaze od njihovih, dok su predlozene stroze kod blazih prijestupa, a priblizne njihovim kod tezih prekrsaja – sto ide u prilog negodovanju protiv velikih kazni za blaze prekrsaje.
Takodjer se navodi model po kojemu bi se visina novcane kazne odredjivala prema imovinskom statusu, kako bi iznos bio dovoljan da i imucniji vozaci razmisle o isplativosti krsenja prometnih propusta. Kao primjer navode Finsku u kojoj je po tom modelu trenutni rekorder direktor Nokia-e sa oko 109.000 USD kazne za 30 km/h prekoracenja u gradu – sto kazete na to. Naravno, od toga se kod nas odustalo jer su valjda svjesni da bi mnogima bilo vrlo tesko dokazati imovinski status. Uostalom, sto bi zaracunali studentu koji nema ni prihoda, ni imovine?!?
Nego, mene smetaju postupci policije kod provodjenja zakona. Npr., u 3 u noci postave radar na cesti gdje je ogranicenje 40 zbog skole, pa ti lijepo naplate zbog 50-60 km/h. Ponekad zaista djeluje kao da postavljaju klopke na mjestima (i u vrijeme) na kojima bas i nema opasnosti i gdje se covjek lako zezne. Mislim da bi se ipak vise trebali koncentrirati na prevenciju na opasnim mjestima, nego na hvatanje sitnijih prekrsitelja i izvlacenje novaca.
Jos nesto. Imam osjecaj da su policajci vec poceli trenirati za nove zakone. U subotu navecer sam prosao dva snimanja (na srecu uspjesno). Vjerojatno ce u prvih par dana od donosenja zakona, za primjer drugima oguliti jedan broj nesretnika – pa zato oprez i sretno.
:smile07:

me
24-04-2002, 21:46
slažem se sa visokim kaznama, pogotovo za vožnju u alkoholiziranom stanju.

glupo je da kad vozimo prema slo vozimo ne poštujući ogranicenja, bez sigurnosnog pojasa, a kad dođemo u slo odmah smo kao anđeli, 45 na sat kroz naselje, pojasevi, svjetla, kad se vraćamo, čim pređemo granicu, sve po starom.

to je isto ono naši radnici vani- uzor, ovdje-neradnici. tako je i ovo treba opaliti visoke kazne da nas nauče reda i da nam izbiju iz glave taj balkanski mentalitet

ajatolah
24-04-2002, 23:31
Ma svi se gad odu od doma voze pristojnije nego u vlastitoj zemlji. Vise je to sto obicno ne znas kakve su kazne, koje komplikacije i to. Doma svi znaju gdje je policija, s koliko love ih mogu potplatiti...

mc
25-04-2002, 07:34
Slazem se s vama decki. Ocito je da smo svjesni da se vani nije za saliti s policijom sto zbog visine kazni, a sto zbog toga sto je malo teze potkupiti policajca nego tu kod nas - pa se onda i zakoni postuju. Kod nas se bas ne postuje policija, a za to su si krivi sami. Em nisu doslijedni, em trpaju novce u svoj dzep, em i sami rade ×××××rije po cesti. Bas u zadnje vrijeme cesto vidim clanke tipa "pijani policajac prouzrocio prometnu nesrecu". Sada kada donesu novi zakon, vjerojatno ce neko vrijeme kaznjavati po zakonu, pa kad se malo smiri buka - sve po starom, samo sto ce im se morati malo vise tutnuti u dzep (vozacku). S takvim odnosom prema zakonu (obiju strana) ni s najstrozim kaznama necemo na zelenu granu. ;)

sepra
25-04-2002, 08:01
U Sloveniji smo mirni jer znamo da s njihovim drotovima nema nagodbe. Kod našeg dečeca se uvijek dogovoriš za gablec (6 crvenih na Slavonskoj-200 KN). A nagodbe nema jer njihovu policiju trenutno sačinjava većina ljudi porijeklom iz egzotičnijih krajeva bivše Yuge. Ziher.

Extreme
25-04-2002, 08:37
Mislim da nove kazne ( barem one za prekršaj ograničenja brzine ) nemaju u ovom trenutku puno smisla. Ograničenja (pa i znakovi) na našim cestama ponekad izgledaju kao da ih je donjela poplava, a ne postavili prometni stručnjaci. Zašto na ravnu cestu bez kuće u krugu od kilometar postaviti ograničenje 50 ?! Kao drugo ... kada se u Hrvatskoj izgradi mreža auto-cesta onda neka slobodno stave na obične ceste niska ograničenja. Jer, ako ti nije 130 km/h dovoljan brzinski prosjek, zaslužuješ kaznu. A u međuvremenu kako mogu očekivati da čovjek poštuje brzinska ograničenja i od Zagreba do Dubrovnika putuje preko 11 sati.

zonta
25-04-2002, 12:40
a zbog čega točno se donose nove kazne ?
Broj poginulih je u opadanju, od 1990 se prepolovio, udio alkoholiziranih u nesrećama je 6%, brojka koja bi se u nekim drugim prilikama smatrala zanemarivom..... izgleda da ove stare kazne ipak donose rezultata pa mi nije jasno čemu ovakvo drastično povećanje ?
Možda ipak radi budžeta ???


:smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11:

Sarajevo
25-04-2002, 12:58
Ne znam, al ja iz Sarajeva putujem 4,5h do Dubrovnika, mislim tako je bilo do sada.
A i do sada su nas handrili strumpfovi, jel prodjem Metkovic, sve same kamere, radari, haj nekako se plati a bogami odsada hmm ne znam!

Velike su cifre za posten svijet te kazne, a hajd vozi 50km/h, ne znam.

Calibra Zender
25-04-2002, 13:06
Šta je sad ovo? Koliko samo protivnika novim kaznama! Gdje ste pobornici novih kazni, zašto sada niste glasni? Javljate se samo kad se ja pobunim, tek toliko da se meni kontrira. Eto koliko novih postova protiv povećanja kazni, a od vas pobornika niti slova!

HEHE, sjetit ćete se već mene kad budete vadili 600 Kuna za 15 km/h u naselju ili kad za krivi parking padne 400 Kuna. A onda ne budite nervozni, jer ipak je 400 Kuna za krivi parking spasilo pokoji život.
Kada budete vadili lovu iz novčanika, budite ponosni i smireni jer ipak je to za vaše dobro! I dobro ostalih sudionika u prometo.

E pa sretno vam bilo!

Sarajevo
25-04-2002, 13:16
Ma meni se cini da ce vas budjet imati nikakve koristi od toga, bojim se da ce jedina promjena biti to da ce drotovi vozati S klase. Uooops izletih :))

alfa099
25-04-2002, 16:18
Ja apsolutno podržavam nove zakone. To sam već i prije rekao. I kazne za parkiranje. Jeste li ikad bili u Americi? Kazne za parkiranje su stvarno velike, a mislim da u Zagrebu više platiš ak ne staviš karticu za parking u crvenoj zoni nego ako krivo parkiraš. Probajte to u Austriji, vidjet ćete vraga. A krivo parkiranih na tone.
Podržavam nove kazne, jer treba napunit proračun, dužni su mi veliki povrat poreza, čekam da se blagajna napuni.
Kazne za pijane vozače - zatvor, sigurno, i to ako su još skrivili nesreću i doveli u opasnost tuđe živote. Buksa! :))
Jučer mi frajer na Tratinskoj radi skretanje, polukružno okretanje, a vozio je po zabranjenom smjeru, i izletava mi pred auto, bez pardona i provjera. I kaže poslije na semaforu: A ×××× ga!" Došlo mi je da pucam. Zato ne nosim gun u autu! :smile09:

zonta
25-04-2002, 18:24
ma ja bi sve pustio da voze kako hoće i ako skrive neki prekršaj prvi put ih uopće ne bi kaznio jer svako može pogriješiti, ali bi za drugi put ako napravi ×××××riju bio drastičan.
Mislim da je to dobro rješenje :smile06:

Calibra Zender
25-04-2002, 19:57
alfa×××
Ovaj forum nije namijenjen onima koji se non stop kurche sa ovakvim i onakvim vezama i koji očito ne plaćaju svoje prekršaje nego se nekom na položaju nabiju u dupe pa budu onda izvađeni iz govana.

I kakve to gluposti pišeš o oružju? Pa niti je ovo Texas niti si ti John Wayne!

Girrari
25-04-2002, 21:42
Pa koje veze ima Johna Wayne sa Teksasom. On je bio sa divljeg zapada, a ne sa divlje ravnice. ;)

HF INT
25-04-2002, 23:28
Daj alfa,pa kakve gluposti pričaš,kako mogu nove kazne bit ok?Ti se nikad u životu nisi napio ili barem malo više popio pa te 100metara ispred kuće majmuni zaustave i izgubiš dozvolu na 3 mjeseca a bez auta ne možeš?Ok je ako izazivaš i ako si mrtav pijan,ali najgore je to što nisu kazne radi toga da bi se spriječile nesreće nego da bi se napunio budžet,tj.da se vlast još više nakrade,to je najžalosnije od svega,zato nemojte srat da se slažete s novim kaznama jer nemate pojma s čim se slažete.

doctor
25-04-2002, 23:37
hf int, kazne za vozace pod utjecajem alkohola su bile i vise nego preblage. niti ove nove mi se cine previse ostre. recimo onima koji imaju vise od 2.5 promila trebalo bi vozacku uzet za cijeli zivot, a ne samo za 9 mjeseci. ja kao dokotor znam sta znaci kad covejk ima 2.5. koji se tako na pije sigurno nema puno u glavi i njega nikakva kazna nece zasutaviti da se opet tako napije, sjedne za volan i ko zna koga moze ubiti

ajatolah
25-04-2002, 23:50
Gle cuda - izgleda da su (po broju smrtnih slucajeva) pijanci bezopasniji od likova koji nemaju vozacki?
A tko govori o 2,5 promila?
Mene ipak najvise smetaju kazne za prekoracenja od 10 km/h - mislim da takvi prekrsaji definitivno nisu bas tako opasni kako se kaznjavaju. I ako pogledamo nasa ogranicenja na cestama daleko su od nekog divljanja po cesti. Druga je stvat s likovima koji se voze (redovno) 150 po Savskoj.
Problem je ovog zakona sto visinom najblazih kazni (koje su uvelike previsoke) ne razlikuje manje prekrsaje od divljastva. A na taj nacin se puni budzet, povecava korupcija policije i divljaci pretvaraju u heroje koji se kao opiru sistemu umjesto da ih se okvalificira kao divljake koji su opasni i po sebe i po druge.

alfa099
26-04-2002, 18:29
Na postove prištavog varaždinca uopće se neću obazirati.
HF-ica, nagledao sam se previše saobraćajki i izgubio sam previše prijatelja da bi tolerirao pijance za volanom. Nikad ne sjedam pijan za volan, onda zovem Taxi. A i kad postaneš roditalj gledaš to drugačije. U Zagrebu, prije nekoliko godina, pijani cigan (rom) u neregistriranom autu je kroz crveno zgazio curicu od 8 godina koja se vraćala iz škole. Kazna? Ja bi mu dao SMRTNU! Dobio je 3 godine, vani je za 2.

HF INT
26-04-2002, 18:43
Dobro,rekla sam da se slažem da se kazne oni s pretjeranom količinom,sve preko 1,00 treba kaznit u to se potpuno slažem,da ne govorim o 2,5 promila,tu si potpuno u pravu,jer čovjek je u takvom stanju skoro klinički mrtav i ne smije sjest za volan,I meni je kroz par mjeseci poginulo previše prijatelja,šta zbog alkohola šta zbog brzine,Ja sam govorila o malim količinama kao što su 0,5, ili malo više.I ovo o čemu sam već prije govorila,o oduzimanju vozila ako u roku ne platiš kaznu,to nema smisla,i protivustavno je.

alfa099
26-04-2002, 18:59
E, sad slušaj iskusnog drinkera. Kad si cuga, ne tak jako da nemreš hodat po cesti, neg ono, 2-3 pića, murja te zaustavi, traže da pušeš. Ti kažeš da si upravo zgasila pljugu, pa da će bit više od 0.5. I tražiš da ti vade krv, njima se to ne da, pa te puste. Jer ak imaš od 0.5-1.0, kod vađenja krvi će to biti ispod 0.5, pa nema straha za šaru. A ima za kupit digitalni mjerač alkohola u dahu, košta oko 150 dem. Cijela ekipa skupi lovu i svaki put nakon cuge pušete. I nema frke!
A kaj ti ne buš došla u ZG u nedjelju?

HF INT
26-04-2002, 19:03
Ej slušaj sad ti mene,puhala je i pila i pušač sam,pa mi nisu oprostili niti me pustili i ljepo sam čamila 3 mjeseca bez dozvole a i masa njih kojih znam.Nema oprosta,barem ne kod nas.A nije mi baš jako zgodno doć u nedjelju jer bi trebala sutra u ZG,mada nije sigurno.A ja sam se našla sa jednim forumistom,i to baš jučer,bio je kavalir pa se spustio na more,mogli bi i vi tako...

alfa099
26-04-2002, 19:06
Ajd se javi sutra kad si u Zagrebu. Nekak ćemo se dogovorit. Napiši di i kad. A ja ću doći 15.06. Idem tad na Pag u Novalju radit u novom discu, mogu te odfurat da vidiš kak je. tebe i škvadru iz Crikve.

doctor
26-04-2002, 19:07
alfa×××, smiri malo zivce, ima nas ovdje nekoliko iz varazdina!

zonta
26-04-2002, 19:10
hf int, postoje i pića koja se ne daju otkriti, a ako ne pušiš i piješ nemaš beda, nije ni drager svemoguć...ima načina za zajebat ga

HF INT
26-04-2002, 19:11
Nije sigurno da ću ić,trebali bi ja i brat otić u Juris po spojler za našu lepoticu,rekla bi ti kad i gdje ali nemam pojma dal ćemo ić ili ne.A do 15.6.ćemo se valjda dogovorit.Šteta šta ne ideš malo bliže radit u neki disko.A rado bi išla sa tobom ali nažalost i ja ću vjerojatno radit,kao crnac...ah...

HF INT
26-04-2002, 19:15
zonta
vjerujem da ima načina ,kažu da treba pit votku ali meni se odavno zgadila,a za zeznut drager;vjeruj mi ja nisam uspjela i skupo me koštalo,majku im pandursku...,ako ima tu neki pandur nek se ne uvredi,ja sam bila jako očajna radi svoje dozvole,voljene, i bilo mi je strašno 3 mjeseca ne sjest za volan a volim se vozit.Vozila sam se oko ulice ko ××××××.

zonta
26-04-2002, 19:28
uglavnom piva ili vino je najgori izbor za vikend provod, to te namiriši i bez dragera....
sve u svemu izgleda da će mi ovo ljeto proći kao u Americi 30-ih.
Samo me zanima jesu oni svjesni da po njihovim kriterijima svakog dana po HR krstari barem trećina pijanih ??

Calibra Zender
26-04-2002, 20:21
Alfa×××
Nadam se da ćemo se sresti jednom na cesti. Tebe bih s ogromnim guštom oprao u onoj kanti od Alfe. Mogao si barem nešto bolje kupiti, kakvu 156-icu. A ne truliti u toj krepanoj 145 koju niti chipovi ne izvlače!
Za utjehu pojačaj svoju vrhunsku audio tehniku da zaboraviš blamažu! Da ti bude lakše. :))

Calibra Zender
26-04-2002, 20:25
Jedina dobra strana zakona su povećane kazne za alkose. Granica mora biti 0.0. Dakle niti kapi alkohola u krvi vozača. A sve iznad toga progresivno kažnjavati. Sa svakim promilom kazna veća za 500 Kuna. Počevši od 0.1 i 500 Kuna. Svakih 0.2 po jedan kazneni, a sve iznad 1.5 minimum 3 mjeseca zatvora. A vozačku naravno svima oduzeti bez obzira na količinu alkohola u krvi.

alfa099
26-04-2002, 21:08
Isprike svim varaždincima, osim Calibre. Mrzim napuhane klince, bez obzira od kud su, i kad još pametuju. :smile09:
HF-ica, pa došla buš u novi disco na Pagu, to bu bila senzacija! ;)
E, da, Nino, ovaj Calibra Zender, pa kupio sam novu 156-cu. ŽENI!!! :)) :)) :))

doctor
26-04-2002, 21:46
alfa×××, ja sam mislio da vrijedjas moj post posto sam i ja iz varazdina.
daj mi reci sta ti znaci taj broj ×××?

Calibra Zender
26-04-2002, 21:53
To mu je pozivni od mobitela jer mu je minuta na GSM-u preskupa! :))

0.31 lipa za minutu razgovora u mreži, 0.62 van mreže! :))

alfa099
26-04-2002, 21:54
A ništa. Jedan manje od 100! Samo Alfa ne znači ništa, ima ih mnogo, a ovako, svi hoće biti 007. Ja sam Alfa×××. OK?

me
26-04-2002, 22:42
Calibra zender: slažem se s tobom u vezi alkohola, auto i alkohol nikada ne idu zajedno.
jer kakva korist od jedne pive? ili ćeš se napiti i imati više od 0.5 ili ćeš piti sok.jednostavno se ne isplati popiti samo jednu pivu, a druga stvar svi ljudi ne reagiraju jednako na alkohol, pa 0.5 za nekog može biti i previše

Calibra Zender
27-04-2002, 01:08
"E, sad slušaj iskusnog drinkera. Kad si cuga, ne tak jako da nemreš hodat po cesti, neg ono, 2-3 pića, murja te zaustavi, traže da pušeš. Ti kažeš da si upravo zgasila pljugu, pa da će bit više od 0.5. I tražiš da ti vade krv, njima se to ne da, pa te puste. Jer ak imaš od 0.5-1.0, kod vađenja krvi će to biti ispod 0.5, pa nema straha za šaru. A ima za kupit digitalni mjerač alkohola u dahu, košta oko 150 dem. Cijela ekipa skupi lovu i svaki put nakon cuge pušete. I nema frke!
A kaj ti ne buš došla u ZG u nedjelju?"



U ovom postu je iznesena hrpa notornih gluposti i bedastoća. Ko da je djete od kojih dvanaestak godina pisalo.
Dakle, krenimo redom:

1.Nikakva cigareta ne može dići razinu alkohola u krvi i to niti jedan murjak neće popušiti. Nema šanse da je tako glup. Nikotin ne može povećati razinu alkohola u krvi.

2.Odbijaš alkotest i slijedi vađenje krvi koje navodno murjaci neće obaviti jer im se kao neda. HEHE, to bih htio vidjeti. Murjaci ipak nisu tako bedasti. Ako odbiješ alkotest fino će te odvesti u bolnicu na vađenje krvi. Zašto? Zato jer čim si odbio alkotest posato si debelo sumnjiv iako možda i nisi popio niti kapi. Jer samo jedan ili niti jedan vozač na sto testiranih će odbiti alkotest jer stvarno nije pijan i ići će na vađenje krvi u bolnicu gubiti svoje dragocjeno vrijeme tek toliko da dokaže da fakat nije popio niti čašicu. Dakle, samo trezan kreten će odbiti alkotest, a pijan će to redovito probati izvesti. Trezan će puhnuti u "frulicu" i otići nakon 5 minuta. U suprotnom je odlazak u bolnicu na vađenje krvi garantiran.

3.Ako je razina alkohola u krvi između 0.5 i 1.0 po pričanju Alfe ××× do dolaska u bolnicu razina alkohola spušta se ispod limita od 0.5.
Opet KRIVO. Organizmu treba oko jedan sat da razgradi 0.1 promil akohola u krvi. I to bez obzira da li je netko "baždaren" ili se napije jednom na godinu.
Da dodam, kad se netko rokne preko 2 promila (a bilo je i daleko većih zabilježenih slučajeva) i slijedeće jutro će napuhatu preko 0.5. Naravno pod uvjetom da alkosa zaustave i podvrgnu alkotestu.

Ovo sve što sam napisao odnosi se na situaciju kada vas zaustavi nepodmitljiv policajac, što je kod nas poprilična rijetkost!

zalutali
27-04-2002, 07:01
svi vi ××××te šit.a onaj Calibra posebno,daj se spusti malo dječače!!!!!!!

alfa099
27-04-2002, 07:22
Calibra, ostavi se mojuh postova. Ovo nije bilo upućeni tebi. Tebi bu tata sve objasnio.
I onda reci da ja počinjem. :smile09: :smile09: :smile09:

alfa099
27-04-2002, 07:44
A sad i malo pravog odgovora za sina kamionđije, koji bi to trebao znati.
1. Nikotin iz cigarete u "frulici" djeluje slično kao i alkohol, to će ti potvrdit svaki policajac. I to dok su tragovi duhanskog dima još u plućima.
2. Svaki vozač koji je u alkoholiziranom stanju ima pravo odbit alkotest meračem Draeger ako pristaje na vađenje krvi. To će ti potvrditi zakon. A, sorry, ti studiraš ekonomiju u Osijeku, ti to teže shvaćaš!
3. Razina alkohola izmjerena na alkotestu i vađenjem krvi razlikuju se od 0.2-0.5 promila, dakle u korist vađenja krvi. I to će ti potvrdit svaki policajac a i liječnik.
O podmitljivim policajcima ti, dragi Nino, nemaš kaj govorit, jer ti je stari cijelo bogatstvo zgrnuo na švercu i podmićivanju, pa ti je bolje da šutiš.
Ovo su argumenti protiv kojih možeš jedino napisat da sam klinac, jer drugo ne znaš. A kad te murja zaustavi nakon što si popio mamin rum za kolače, sjeti se ovog.
I toliko si jadan, da toga nema na svijetu!
I još voziš Calibru.
I tata ti je švercer!
U pizdu materinu, ti si stvarno u kurcu.
Dođi kod Malnara, on prima takve jadnike i otpadnike kao što si ti. Možda skineš jumf. Ak je Cezar, zašto ti ne bi probao? :smile06:

Calibra Zender
27-04-2002, 09:01
Diđej×××
Prvo da se osvrnem na konstantno vrijeđanje. Mislio sam izvrijeđati i tebe i tvoju kćer i ostatak familije, ali tako nisko neću se sigurno spuštati. Na granu s majmunima ne idem.

Ne znam gdje si ti u mom postu pročitao da nemaš pravo odbiti alkotestiranje. Izgleda da nisi u stanju shvatiti par redaka teksta. Naravno da imaš pravo odbiti alkotest, bio pijan ili ne. Ali tada ideš direktno na vađenje krvi.
A svakom mulcu je jasno da trijezan čovjek neće odbiti alkotest jer se nema čega bojati.
A da su tolika odstupanja od Draegera i krvne slike, onda se Draeger ne bi niti koristio ili bi imao uračunatu toleranciju. Nešto kao kod snimanja brzine.
Vjerovao ili ne u životu se nisam napio. Jednostavno mi se ta ×××××× ne sviđaju pa niti nema frke s alkotestiranjem. Nikada ga nisam i nikada ga neću odbiti.

Nisam nimalo bogat. A nisam niti znao da djeca bogataša voze Calibre stare skoro 10 godina. Ko bi to rekao? Mora da je Calibra neka teška ekskluziva.

Bez brige budi, ne bavimo se nikakvmim švercom. Žao mi je što si se spustio opet tako nisko nakon što sam pobio tvoj post. I onda opet vrijeđaš mene, obitelj, posao... Pa čovječe ovo i drugi čitaju. Jesi ti svjestan svoje slike na forumu? Ispadaš totalni kenjator.

Sve mi se više čini da je jedino tvoje polje stručnosti mikseta i ništa drugo. Nadam se da ćeš me se sjetiti kad budeš na vađenju krvi. Javi kako bude i to prošlo. Da imamo iskustvo iz prve ruke!

alfa099
27-04-2002, 09:24
Nisam se napio, nisam fukao, pa ti si svetac!
Za jedno 10 godina, pokrenut ćemo tvoju beatifikaciju!
A kakav sam ispao, vidjet ćemo sutra!
Ti na žalost, nemaš hrabrosti doć u ZG! :(

sepra
27-04-2002, 15:13
Ja moram priznati da sam ja jedan od onih koji su često odnosno vikendom pod čokom. Ostao sam i bez vozulje jer sam imao 1,8 a neposredno prije toga sam pojeo burek i jogurt. Ali opet ista priča, ja mislim da dignu kazne i još duplo od predloženih opet bih radio isto. Eto ja priznam a volio bih da nije tako. ××××ga recite kaj hoćete.

nn
27-04-2002, 15:31
dobro,sepra,samo pazi da neko nevin ne završi u bolnici ili u zatvoru

zonta
27-04-2002, 18:33
Calibra, tebe treba na psihijatrijsko promatranje- 22 godine i nisi se nikad napio, pa šta čekaš ?!

Calibra Zender
27-04-2002, 18:41
A šta ćeš? Nisam jedini. Čak niti ovdje na forumu. Jel tako Doctore?

Mi smo dvojica totalni antialkoholičari!

HF INT
27-04-2002, 18:59
Cigarete imaju utjecaja na alkotestu jer te svaki pandur pita da li si pušač,i ako niš ne piješ a pušio si moguće je da pokaže kao da si pio.Pijan će teško odbiti alkotest i otić vadit krv jer nikad ne znaš šta je bolje a šta gore.Prije ću ja kad nisam ništa pila odbit alkotest i tražit vađenje krvi iz inata jer to pandurima ne ide u prilog kad krv pokaže ljepih ništa.
Calibra
Nismo mi pijanci,nemoj to tako shvaćat ali uvijek postoje neke prilike u kojima ćeš malo popit,pa makar malo Zlatne žlahtine poslje neke večere i ode ti dozvola,a kakav si ti muškarac kad nikad nisi probao alkohol a imaš 22 godine.

HF INT
27-04-2002, 19:03
A kad smo kod dragera niti jedan nije pouzdan,bila sam svjedokom nemogućeg,nakon jedne burne djevojačke zabave prijateljica vozi totalno balzamirana iz Opatije i naravno puše,dobro nakramana i napuše 00,nitko nije mogao vjerovat (od nas koji smo bili u autu,pila je votku i to poprilične količine ),eto vidiš,ništa nije pouzdano.

Calibra Zender
27-04-2002, 19:11
HF INT
Ti si navela dva ekstrema. Prvi je trijezan koji će tjerat inat i ići na vađnje krvi, a drugi je tvoja ukomirana frendica. To su samo izolirani slučajevi, čiste iznimke.

Svaki draeger mora biti baždaren i potvrdu o tome moraju drotovi imati kod sebe. Ona dokazuje ispravnost draegera i policajac ti ju mora pokazati, ako posumnjaš u ishod alkotestiranja. Vjerojatno je draeger bio neispravan u tom slučaju.

Za dokazivanje muškosti ne treba mi alkohol. Bila je to vrlo niska uvreda od tebe HF. Dužna si ispriku! :smile09:

HF INT
27-04-2002, 21:58
Nadam se da ćeš uvažit moju ispriku,nisam te htjela uvrijedit ni najmanje,samo mi je malo čudno,ali nismo svi isti,još jednom moja najdublja ispriku.

HF INT
28-04-2002, 19:28
Calibra
opraštaš li mi?

Calibra Zender
28-04-2002, 20:25
Pa naravno, HF! :)

Oblacno
29-04-2002, 15:13
Ovdje se sve skupilo, izgleda pljusak ce, da hoce neko ispaliti koju reketlinu, Nino gdje si?
:))

q10
01-05-2002, 17:26
ovaj je forum otvoran sa namjenom da neko neki ××××× kaže pametno pa navalite

Calibra Zender
24-05-2002, 13:27
Šteta šta je ovaj forum krepao. Ali izgleda da živi na krivim mjestima.
MC ovdje se olakšaj, ovdje nam prodavaj demagogiju! ;)

mc
24-05-2002, 14:17
Calibra zlato tatino, pa sto bi ja bez tebe ?!? Od srca ti hvala, evo sad cu ja otvoriti stand s friskom demagogijom... samo za tebe.
P.S.
Vec mi je lakse.
:smile07:

Dudek
24-05-2002, 14:17
NINO Sumaheru, raketlinu rekao sam, raketlinu...
Vidi dole, ima u starog u ladici, on to cuvaaaa ....ko oci u glavi!

nije fer Nino pa ti si SumaheeEEEeeer.

moze'l nandjarasta? :)) :))

cm
24-05-2002, 14:21
Ne Calibru Nino, ne Calibru....ne neeeeeee

bbbbbbbbuuuuuuuuuummmmmmmmmmmmmmmZeeeeeeenddddderr rrrrrrrr

eee ode rostilj u nebo....... :smile07:

totalno neodlucni
25-05-2002, 04:20
bas neznam o kakvom se to zakonu radi,al sve u svemu mislim da su kod nas kazne jako male,sta onda ako su kod nas male place,kad jednom budes izbrojao 1000 kuna za neku sitnicu onda ces pazit drugi puta.ja vec vozim 6-7 godina,i nikad,NIKAD niti jednu kaznu nisam dobio ,cak ni za krivo parkiranje,uvijek se vozim po propisima,ak pise trideset,ja se vozim 30 i basta.ja bih kod nas uveo za kazne za voznju u alkoholiziranom stanju slicne onim u njemackoj,ako imas vise od 1.6 promila:2000€,trajno oduzimanje vozacke.uvjet za ponovno dobivanje:godinu dana testiranja kod doktora da nisi niti kapi popio,potvrdu od kluba anonimnih alkoholicara.i potvrdu od psihijatra,da si ti psihicki u redu i da nelazes kad kazes da neces vise piti(isto godinu dana testiranja).
neko ce reci ovaj nije normalan.al kako te pijance drugacije mozes u red dovest.
nije mene briga sto ce oni stradat,nego sto ce ubit nekog ko je ni kriv i duzan.

ajatolah
25-05-2002, 08:13
Neodlucni,
mozda ti nisi platio kazu, al da nisi niti jedan prekrsaj (pa ni najsitniji) napravio to ti ne vjerujem. Il se vozis po svojoj garazi.

nn
25-05-2002, 08:31
totalno neodlučni,potpuno si u pravu.

Calibra Zender
25-05-2002, 14:16
neodlučni
MC je bio debelo pretjerivao s demagogijom, ali ti si sada prešao sve moguće razumne granice. Pa 90% posta su ti apsolutne bedastoće!

alfist_zg
25-05-2002, 17:52
neodlucni,
neznas bas o kakvom se zakonu tu radi , zato bolje ne pisi bedastoce. Bolje zaraduj marke(ovaj eure) u germany.

zonta
25-05-2002, 18:26
...i što su Nijemci napravili s tim kaznama ?
Imaju preko 7700 mrtvih po cestama, što je ako ih usporediš s veličinom Hrvatske samo trećinu manje, a kakve ceste imaju i aute oni, a kakve mi ? Nebo i zemlja.
Daj nama takve uvjete, pa ćemo i mi imati taj nivo poginulih i to s istim kaznama.
Jel' jasno ?

q10
12-06-2002, 20:08
problem poginulih ne leži samo u kulturi hrvata več i u balkanskoj sklonosti alkoholu zato pustite da pijem jer kad pijem ne vozim trebao bi bit svima nama moto

Zig_heil
13-06-2002, 19:55
Molim ovu pravnu državu, da u svrhu poboljšanja sigurnosti u prometu ZABRANI prometovanje autima s brojkama i slovima!
A za nesreće koje počine vozači istih tražim SMRTNU KAZNU! :o

q10
18-06-2002, 19:59
dobra fora ali bilo bi idealno da se smrtna kazna dozvoli uvede i provodi to bi sigurno neke uvjerilo na ozbiljne posljedice nespretne voznje

Zig_heil
18-06-2002, 20:28
Oko za oko, zub za zub! Auto za auto!
Neki dan čitam, dva auta prošla na crveno i puf! Iz jednog izlaze četvorica mladića i tuku vozača iz drugog. Ubijaju ga od batina. I nakon toga čekaju policiju.
Fini dečki.

VZ
19-06-2002, 10:15
Meni ja Calibra daleko najruznija a i njihovi vozaci ne zaostaju

q10
19-06-2002, 19:48
oprost ali zanimaju me marke vozila i potanka priča te mjesto događaja probat ču pogodit dubrava

Calibra Zender
09-07-2002, 20:00
Prije desetak dana sam oborio svoj rekord. Od Varaždina do Osijeka za 2' 35" s time da sam išao kroz centar Valpova (brže je preko obilaznice) jer sam ogladnio i skoknuo do pekare. Tu je izgubljeno još oko 5 minuta...
Sve u svemu, možda nije niti loše malčice povisiti kazne. Barem za ekstremne slučajeve! ;)

cuore sportivo
09-07-2002, 22:18
e a pazi koja je fora u italiji na autoputu,nema nigdje radara i tih gluposti,nego kad ti uzmes karticu na naplatnoj kucici pise ti vrijeme kad si usao, e sad na izlasku opet pise vrijeme kad si izasao i nakkon nekih 200metara ceka murija i zaustavlja,a kvaka je u tome sta ti uvaj izracuna koliko si vremena vozio tu dionicu a zna i koliko je duga i odmah dobi tvoju srednju brzinu, i nema sansa poslje izbjec ako je murija na izlasku,odmah te dere po đepu,pametni su majku im,jedino pomaze brzo vozit, pa negdje stat popit pivu i nastavit,pa ti bude sve stimalolo

SloBoy
09-07-2002, 22:24
pa ti napisu kaznu za alkohol u krvi...

cuore sportivo
09-07-2002, 22:36
trazi tu cu Krlovacko Rally,pa mozda prođe

Girrari
09-07-2002, 22:48
Ma to je već stara fora da se drapaš, a onda odeš na kavu dok vrijeme prođe. Ta fora im je funkcionirala samo u početku.
Kad se ide za Milano ima jedna birtija za kamijonđije cca. 30-ak km prije Milana. Birtija je prava kamionska, ali je kave bolja nego bilo gdje u Zgb.

cuore sportivo
09-07-2002, 22:52
stara je fora ,ali je jos redovito provode,ali to tek tamo od Venecije pa na dalje,prije nema nista mozes slobodno vozit koliko ces::

Girrari
09-07-2002, 23:01
Provode je jer se uvijek nađe neki bedak poput mog starog koji nasjedne. Sva sreća pa se uspio izvući. Nekako kao da su zeru blaži ako govoriš nekaj talijanskog, imaš tal. auto, a još k tome u autu svira Jovanotti.

Calibra Zender
09-07-2002, 23:32
Samo me nešto zanima... Gdje čekaju ti drotovi? Nakon naplatnih. A gdje? Nakon 10, 20, 50 metara ili te nateže za rukav čim si platio cestarinu?
Osim toga, zašto bih ja njemu pokazao tu karticu? Jel mene neki zakon na to tjera? Jer ako nisam obavezan po slovu zakona onda ću mu dati vozačku, prometnu i eventualno putovnicu. A ostalome neće niti prismrdjeti!

p.s. Varaždin-Osijek cca 230 km. Samo treba još dodati i prolaz s jedne strane Varaždina na sasvim suprotnu stranu Osijeka (Sjenjak). To ispada u prosjeku 100 km/h. Nije loše. :smile06:

Girrari
10-07-2002, 00:04
Nas su čopili odmah nakon naplatnih, jer tad nismo znali za tu foru.
Oni su u dilu sa onima iz naplatnih, tako da znaju koga zaustaviti.
Sve je kompjuterizirano, pa se točno zna koja je kartica kada odštampana prvi, a kada drugi put.

Calibra Zender
10-07-2002, 00:22
Ma OK je to (vrijeme ulaska, vrijeme izlaka i od strane drotova nevjerojatna sposobnost primjene formule v=s/t i nakon toga lagana naplata kazne), ali i dalje mi nije jasno zšto bih ja tom drotu pokazao uopće tu karticu? Jel moram? Zašto bih morao? Jel će u slučaju da ne dam ići do naplatnih po neku kopiju iste? I šta onda? Pa nije na kartici i slika mog auta.

bullit
10-07-2002, 15:31
××××n prosjek, 100 km/h na takvoj cesti, nema sta... Stvarno se imas cime hvaliti sinek.

Calibra Zender
10-07-2002, 17:18
Bullit
To je vožnja bez divljanja, bez i jednog riskira, bez preticanja preko pune...niti jedan prekršaj osim konstantnog prekoračenja brzine. Osim toga nisam vozio trke nego je cilj bio doći relativno brzo, ali sigurno i bez plaćene kazne.
Tebi je možda to malo, ali prosječnom vozaču treba normalnom vožnjom na toj dionici nekih 3 sata i desetak minuta. Pa ti onda računaj samo kilometre i sate pa konstatiraj da je 100 km/h prosjeka malo. Ali nemoj zaboraviti da niti jednu kaznu nisam platio, a veće otvorene štreke su tek nakon Slatine. Ostalo su sela i ograničenja od 50, 60 km/h!
p.s. I ubuduće mi se više ili ne obraćaj ili koristi primjeren vokabular. Nabijem te na sineka! :smile10:

kakili zeki
10-07-2002, 17:30
Go Calibra Go !
You`re our champion !

100 km/h !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

bullit
10-07-2002, 17:40
Calibra, jednom zauvijek, mogu te zvati kak hocu, tocno si 10 godina mladji, prema tome pravi balavac koji ima uzasno dugu jezicinu. Pa kad ti meni mozes srati bez razloga, mogu i ja tebe ishrackati kad se hvalis s takvim prosjecima (a imas kolko,200 km autoputa).Tolko je meni trebalo do Osijeka s Puntom, sa zimskim gumama koje nisu smjele preko 160.
Kaj se pjenis,jos stignes nauciti.

Calibra Zender
10-07-2002, 17:47
Oprosti Bullite, ali kojim autoputem ja vozim?
btw, balavac nikako, duga jezičina možda. :smile06:

cuore sportivo
10-07-2002, 22:35
Calibra ,bas sam jutros bio u Vrazdinu,koja ××××na pripizdina nema autoputa do kraja nego se tamo po onim sugavim cestama vuci u koloni 50 na sat(inace nisam vec duze vremena bio u VŽ),autoput je ok da se ljepo vozit ali onih 30km do centra ubi boze,pandurije na svakom koraku s onim ××××nim laserima,pa popravljaju onaj dio od zg,vozis samo jednom trakom,sta je to,sezona pocinje oni grebu tamo asfalt po autoputu,to ima samo valjda kod vas

Calibra Zender
10-07-2002, 22:43
Ehh Cuore...pa mogao si se najaviti barem...skoknut na kakvu brzu kavu kad ti se vjerojatno žurilo.

cuore sportivo
10-07-2002, 22:54
mozda smo mogli ali ja sam vec u 7 bio gore,bio sam mozda pola sata u vž,dok si ti ocito jod dobro spavo,a i isao sam malo sa Stilom,malo ga isprzit po autoputu,treba ga malo razradit

Calibra Zender
10-07-2002, 22:57
Nisamo čorio. Pola ljudi je na godišnjem pa doma šljakam, mijenjam malo one kojih nema. Ali svejedno ne bih mogao mrdnuti nikamo prije nekih 3 popodne.
Ništa, do slijedeće prilike!

Delta
10-07-2002, 23:00
BJ-Osijek cc 200-205 km kombijem 2h 10min.Bez opasnih situacija i prolasci kroz zavoje puževom brzinom jer je jako nestabilan.
Calibra bi mogla i bolje.

cuore sportivo
10-07-2002, 23:01
di si ti inace u vž,prosao sam kraj salona od fiata,neka GTV crvena ili bordo stoji van,neka kappa stara plava,ma znam i gdje je posta,i ivanec znam malo bolje,centar a drugo nemam pojma gdje je sta

Calibra Zender
10-07-2002, 23:44
Delta, nije to ista cesta. Probaj moje vrijeme ostvariti na mojoj relaciji! Samo jednim manjim dijelom se spajaš na moju dionicu. A van magistrale ima puno manje šanse da bude drotova i može se jače potegnuti. Barem sigurnije.

A da dalje ne duljimo u teoriju. Kad netko isproba moju štreku onda nek javi jer ovako je bez veze. Nitko nije probao, a svi pametuju. Ja putujem tim putem pune 4 godine i sad mi tu netko dolazi soliti pamet da je to nikakav rezultat. Ak vam kažem da je normalnom vožnjom (NE PO OGRANIČENJIMA) potrebno 3 sata i desetak minuta onda bi i tele shvatilo da je vrlo teško skinuti toliko vremena ne ugrožavajući (osim brzinom) sebe i ostale i plus toga ne platiti kaznu. Mada tu je bitna i sreća.

foxx
11-07-2002, 02:16
aloha ekipa...čitam malo o vašim rezultatima...pa se čudim...OK Delta mi je još jasan, jer ima kombi...ali Calibra...

Nego i ja bih se pohvalio sa nekoliko relacija(ako smijem), a vi plačite

RI - ZG 1H 16 min
RI - OS 3H 40 min
DU RI ( isključivo magistrala ) 6H 30 min...


itd, itd... :smile10:

foxx
11-07-2002, 02:19
naravno...na 4 kotača i od table do table..

594krešoah
11-07-2002, 08:09
o čemu se ovdje govori? :smile07:

Calibra Zender
11-07-2002, 09:01
O ničemu! :))

Calibra Zender
11-07-2002, 10:19
Foxx, nisi napisao kojim si putem vozio pa mi je malo nespretno odgovoriti. Ali samo da malo rekapituliramo tvoju dionicu do Osijeka i po čemu ti voziš. Dakle...

Krećeš iz Rijeke. Rijeka-Zagreb je izgrađen autput, jel tako? Mislim da on još nije u cijelosti gotov već je riječ o brzoj cesti, ona Račanova koja nije imala uporabnu dozvolu. Dakle, nema sela, nema rizika, pičiš koliko te volja. Iza tog komada se spajaš na puni autoput (gdje točno ne znam) i na autoputu si sve do skidanja za Đakovo!!! A tu limita brzoj vožnji nema.
Skidaš se kod sela Velika Kopanica. I TEK TU dolaziš na lokalnu i sporu cestu. A od ove točke do Osijeka imaš ČAK 57 kilometara. Dakle od ukupne dionice koja iznosi 450 kilometara imaš samo 57 km sporije dionice. Ti još na ovih 57 km dodaj ako sam previdio neku sporiju dionicu na relaciji Rijeka-Zagreb.

I kad se sve to uzme u obzir nije tvoje vrijeme do Osijeka ništa posebno. Ako još uzmemo u obzir da nisi putovao za vrijeme neke veće gužve onda ti je vrijeme putovanja čisto prosječno.

p.s. i moja računica nije od table do table kad sam pisao svoje vrijeme do Osijeka nego iz Vidovečke ulice u Varaždinu (ako te zanima koja je strana grada pogledaj na digitalnim kartama gradova, imaš ih na netu koliko hoćeš) do Sjenjaka u Osijeku. Sjenjak je na sasvim suprotnoj strani grada od smjera kojim ja ulazim.

foxx
11-07-2002, 10:26
Calibra..

donekle si u pravu..
Međutim..Od Kupjaka (kraj Račanove ceste)..do Velike gorice ima cca 50 km tzv."spore" ceste..za koju neznam da li si je ikad odvozio..ja je vozim tjedno 2 - 3 puta..i mogu ti reći da je jedna od nagorih od sjevera prema moru (ne računajući kotlinu kod Knina)
Ljudi koji su tuda putovali mogu ti to potvrditi..
A molio bih te i komentar ostalih dionica.
Još nešto...koliko si najduže u životu vozio u komadu (vremenski i samo sa tankanjem, bez kave , čik pauza,.itd )...
Ako si ikada vozio duže od 6 sati sa prosjekom preko 100 km/H..znati ćeš o čemu pričam.. :smile10:

foxx
11-07-2002, 10:31
Nadalje...ako sada uspiješ izračunati da ima oko 120 KM spore ceste ( a i murije kroz Gorski kotar) doći ćeš da imam poluautoputa do Kupjaka, a autoputa od V.Gorice do Kopaonice..pa izračunaj prosjek..i kolko treba voziz po kojoj cesti da bi ulovio to vrijeme (a također pitaj nekoga ko je to vozio koliko treba normalno) :smile10:

Calibra Zender
11-07-2002, 10:35
Delta
To pičiš s dvije moguće varijante
Bjelovar-Đurđevac-Osijek 186 km
Bjelovar-Virovitica-Osijek 173 km

Dakle, ili se spajaš na magistralu u Virovitici ili u Đurđevcu. Od Virovitice ima još 117, a od Đurđevca 150 kilometara. A to je vrlo velika razlika do moje pune dionice od 230 kilometara i nikako se ne može uspoređivati. Pogotovo s toga jer je cesta od Đurđevca, a pogotovo od Virovitice daleko brža od ostatka kojim se ti uopće ne krećeš.

Da završim s ovom blesvom raspravom. Sviđa mi se da se barem netko uključio s konkretnim podacima na određenim dionicama. Ali mi se niti malo ne sviđa kad netko ××××, a nije nikada izvozio dionicu nego na osnovu neke polu slične situacije i sličnih kilometara donosi zaključke. Kad netko održi konstantan prosjek iz Varaždina do Osijeka od 100 km/h, a da ne plati kaznu, ne pretiče u škare ili preko pune crte onda neka se javi. Naravno da je izvedivo i brže proći taj komad, ali to je već zabadanje nosa u čistu teoriju. Jer onda iz "brže" vožnje prelazimo u divljanje na cesti i mjestimice luđačku vožnju, a to nije način na koji sam izvozio.

Nadam se da će sada biti moguće više komentara onih koji piče ZG-RI na Foxxovih sat i petnaest minuta jer je sigurno dosta ljudi s foruma vozilo tom cestom.

Calibra Zender
11-07-2002, 10:39
Dakle Foxx, imaš 450 km i od toga je autoputa nekih 320. Jel tako? A za muriju je jako relativno. Zato sam i rekao da dodaš još tih sporijih komada jer ne znam cijeli dio Rijeka-Zagreb. A na autoputu brzinom od nekih 180-200 jako puno možeš nadoknaditi. Nemoj da sad ispadne da te hebem bez veze. Samo komentiram.

Rekao je Bullit i ismijavao me da hebeš moj prosjek kad vozim autoputem. Ali ja pičim podravskom magistralom i autoput ne vidim niti u snu. A onaj tko je to vozio zna da je cesta prepuna kamiona i sve do Virovitice je dosta gust promet. Od Virivitice nadalje se dosta prorijedi dok već od Slatine cesta ostaje poluprazna. Ali i dalje ostaju sela, ograničenja, murija...
Varaždin-Koprivnica-Đurđevac-Virovitica-Slatina-Donji Miholjac-Osijek.
A tu murije ima koliko hoćeš!!! Ponavljam, prosjek od 100 km/h je tu velika stvar kao i vrijeme od 2 sata i 35 minuta.

foxx
11-07-2002, 10:46
da..i ja bih volio čuti komentare za tu dionicu...
A šta misliš o RI - DU..??

Calibra Zender
11-07-2002, 11:18
Foxx, ostao sam ti dužan pokoji odgovor.
Najduže dionice vožene u komadu:
Osijek-Varaždin-Osijek (230 plus 230km), početak vožnje iz Osijeka u 20.00., s Caddyem smo selili stvari pa se trebalo vratiti istu noć u Osijek.

Varaždin-Zadar-Varaždin(370 plus 370km, treba dodati još 75 plus 75 km za dionicu Zadar-Šibenik-Zadar i vozikanja po oba grada u istom danu usred ljeta i pasje vrućine), krenuo ujutro za Zadar sa starim, dan boravili u Zadru, Pirovcu i Šibeniku sređujući za priključak na vodu i navečer iza Dnevnika isti dan krenuli natrag. To mi je u jednom danu najveća kilometraža. Cijeli put sam ja bio šofer starome. Nabralo se skoro pa 1000 kilometara. Kad smo se vraćali po noći doma već sam umirao od umora. U Plitvičkim jezerima mi se činilo da letim koliko brzo vozim, a šišne me kamion. A pakao je nastao tek na Karlovac-Zagreb kad sam se konačno doteglio do autoputa. To me dotuklo, vražji umor i bezličnost ravne ceste. To je bilo ljeto '98 i prva velika ruta koju sam vozio, vatreno kršenje.

Za dionicu Rijeka-Dubrovnik ne znam šta bih ti komentirao. Nisam nikada vozio. Jedino Zadar-Šibenik, a tih 75 kilometara je cesta više nego dobra i da se solidnom brzinom voziti. Mada je to samo jedan mali dio od ukupnih 550 kilometara. Ako sam dobro izračunao (bez nepredvuđenih gužvi), skinuo si na ukupnoj dionici nekih 45 minuta.

A ZG-RI sam zadnji puta vozio prije 2, 3 godine kad sam s curom skoknuo na ugodno popodne u Opatiju. Bila je to čista turistička vožnja od nekih sat i 40 minuta, par minuta simo tamo (ako me pamćenje dobro služi).

foxx
11-07-2002, 12:37
Mala ispravka...RI-DU = 630 Km
I još jedna manja- pred dvije godine iz ZG u RI bilo je jaakoo teško doći za 1h 40 min..

:))

Calibra Zender
11-07-2002, 12:46
Foxx, ne sjećam se u minutu točno, napisano je otprilike. Pa prošlo je već 2, 3 godine tome. Bilo je ispod 2 sata, tog se detalja sigurno sjećam. A da li je sat i 40 ili 50 minuta...tko bi se više sjetio. A nije niti bitno. Samo sam dao neki svoj pogled na tu dionicu. I kažem, čista turistička vožnja, uživanje u laganom krstarenju, izbjegavanje mogućih kazni... Onda sam još vozio Vectru A 1.8 GT i na put sam usred ljeta išao s neispravnim kilerom...rekao mi je mehaničar da neka ne odlazim na neki dalji put jer bi mogao svaki čas riknuti do kraja...ali nije. :) Promijenio sam ga nakon što sam se vratio.

foxx
11-07-2002, 12:49
a zamisli ovo...ista dionica RI - DU na smjenu turista....hitno u dubrovnik..polazak u 8h i 30 min iz rijeke...dolazak u DU....21H 15 min..

Strava...

Calibra Zender
11-07-2002, 12:52
Bolje da si odveslao do dole... :))

Foxx
11-07-2002, 13:00
Nego cal...na koji gumama se vozis??

foxx
11-07-2002, 13:00
ovo za gume je dobra ema..idem otvoriti novi forum..

suljo
11-07-2002, 13:22
foxx koji ti auto posjedujes,ej znas ful me zanima,sad kad bude neka mecka stara 20 godina 3.0 dizel 80ks

foxx
11-07-2002, 13:27
Suljo....ja POSJEDUJEM mašinu od 1,8L 125HP staru cca 6 mjeseci...
Zadovoljan ?? :smile10:

foxx
11-07-2002, 13:28
a sto se tice masine 3,0L i 80NHJP diesel...oko nje možeš samo lim mjenjati...inače je NEPODERIVA...( kada bi je neko tako složio ).. :smile10:

TRANS AM
11-07-2002, 13:31
Pozdrav ekipa, stigoh i ja. Moram se uključiti u vašu raspravu, ak ništ drugo onda čisto da razbijem monotoniju. :)

Ovo o čemu raspravljate ak malo bolje razmislite, fakat nema smisla! A evo i zašto:
1. Nije isto voziti autoputem ili
magistralom;
2. Ne vozimo uvijek u istim vremenskim
uvjetima (mokro, suho, poledica);
3. Ne vozimo u isto doba dana (dan,
noć);
4. Gustoća prometa nije uvijek jednaka
(sezona, van sezone, razdoblje dana
s pojačanim prometom ...);
5. Automobili koje vozimo nisu isti;
6. Naše raspoloženje nije uvijek
jednako (agresivna, pasivna vožnja);
7. Potreba brzog stizanja na cilj nije
uvijek jednako izražena
(dogovoreni termini i sl).

suljo
11-07-2002, 13:33
da ali jos mi nisi rekao o kojem se autu radi,ako nije tajna,ili ako nije neki bed mogao bis navesti???
a4 1.8 ima 125ks,mozda sam pogodio

foxx
11-07-2002, 13:33
je...TM..u pravu si...
ali takva vremena moguće je postići isključivo u ajmo reći idealnim uvjetima...i kada si od volje...
s tim se slažem..

foxx
11-07-2002, 13:35
Je Suljo pogriješio si...Pitaj publiku..

suljo
11-07-2002, 13:41
ok;necu te vise pilat,kad neces reci,nemoj,svako svoju sramotu skriva,pa tako ocito i ti, ocito se radi o nekoj Daciji,ili Lada,ali nema veza,samo pomalo

foxx
11-07-2002, 13:44
nije sramota suljo.....
da ti pomognem zadnja svjetla okrugla gume u seriji 205/55 16" :smile10:

suljo
11-07-2002, 13:49
to nagovjestuje nesto opako,ma i ne mora biti

foxx
11-07-2002, 13:54
nije opako...sasvim normalan auto s 5 vrata..a košta puno manje od audija...a šije ga u klasi.. :)

Delta
11-07-2002, 18:18
Calibra
Mala ispravka i pomoc.
BJ-Đurđevac-Našice-Osijek=194 km
Vž-Osijek=237 km
Bolje ti je ići Slatina-Miholjac-Valpovo dulje su ravnice nema toliko policije i kamiona. Probaj tuda.
Inače dionica Vž- Koprivnica nije baš zgodna za voziti možda što rijetko idem tuda.
Mogli bi na forumu o pojedinim dionicama i stalnim mijestima patrola ovisi tko koju bolje pozna.

lepi
11-07-2002, 18:24
da dobra tema to za radare,neka svako pise sta zna i gdje zna da ih ima

Calibra Zender
11-07-2002, 23:52
Delta
Dužina dionica je iz Microsoft Autoroute. Ne vjerujem da je kriva. A i moja računica u automobilu pokazuje otprilike iste brojke. Ali da ne cjepidlačimo, sve je to tu negdje, kilometar simo-tamo.

Kažeš: "Slatina-Miholjac-Valpovo "

A ja sam rekao: "Varaždin-Koprivnica-Đurđevac-Virovitica-Slatina-Donji Miholjac-Osijek"

Jedino je izostavljeno Valpovo, ali to se u mojoj dionici podrazumijeva. Valjda si previdio. Ne idem preko Našica. Više je sela, više drotova, manje ravnica. Pa od Slatine preko Miholjca tek počinju prave kilometarske ravnice.
Jedino je frka na ulasku u Miholjac odnosno zadnji ravni komad prije Miholjca. Tu stoje na 2 mjesta. Prvo kod onog malog mostića s desne strane, a onda i na onom skretanju lijevo (kad pičiš za Osijek) gdje je dodana treća traka za skretanje.
Točno tu sam u gluho doba noći putovao za Osijek s ekipom s faksa još u Vectri A. Na brzinomjeru je pokazivalo 180 km/h (malo više nego je vjerojatno bilo) i preletih pokraj drotova. Jedva sam ih registrirao krajičkom oka. Samo sam gledao u retrovizor kad će rotirka za nama, srce mi je bilo u peti. Očito su ili spavali ili nisu mjerili brzinu jer nisu krenuli za nama. Od onda više tamo nikad ne vozim preko 100 km/h.

Dobro si primetio za VŽ-Koprivnica. Pakleni komad za bržu vožnju. Ograničenja stroga, selo na selu, nema duljih nenaseljenih dijelova, policija može biti na svakom koraku. I zato je isto velikih 100 km/h u prosjeku.

TRANS AM
12-07-2002, 06:55
da se nadovežem,

ne mislim biti Calibrin odvjetnik, niti glasnogovornik. Ali poznajući cestu kojom vozi za Osijek (nije to autocesta kojom većina škvadre, koja se uključila u raspravu o ovoj teme, putuje) moram spomenuti da mu je vrijeme hebeno dobro. Često sam zbog posla putovao tom cestom (pogotovo ovim zeznutijim dijelom dionice, do Virovitice). Cesta je dosta otvorena za agresivnu vožnju (ako je čovjek pozna), ali selo do sela, ograničenja, kamioni, traktori, biciklisti, drotovi...

No, bez obzira, mislim da je cilj ove igre: "Stiči u jednom komadu i bez sankcija"! :)

bullit
12-07-2002, 08:42
OK, isprika onda. Ja sam mislio da je rijec o auto putu. Tu cestu ne znam. Mi palimo danas opet na Pag s novom GTV-jkom,ko hoce nek se pridruzi.Furamo bez rizika, jer nije cilj obaranje rekorda, nego sto brze stici bez ugrozavanja bilo koga, a posebno sebe.A nedjeljom ujutro nema prometa, cesta je super za ganjati se, pa ko voli nek izvoli.
Provod za weekend, i jos ganjanje, kaj mozes vise traziti?

Calibra Zender
12-07-2002, 11:30
Hvala Trans Am na potvrdi.
Bullit, isprika uvažena! :)

Delta
12-07-2002, 15:21
Calibra imas pravo moj previd.
A i policija je baš tamo dobro ukopana vjerojatno i auto ostavljaj preko noći pa odu spavat doma. Zato te nisu ni skužili. Uvijek kad prolazim imaju žrtvu Zg tablica.

Calibra Zender
12-07-2002, 16:44
A to kaj veliš za ZG tablice. Tak je svugdje, drotovi su gamad. Prvo love strane rege, a onda tek domaće.
Isto i komunalni redar. Stoji nas 5, 6 sparkano jedan kraj drugog u Osijeku. Moj auto jedini si VŽ regama i u sredini i eto 500 Kuna piše redar jer sam parkirao na "zelenoj površini" (a kad sam bio izašao iz auta zagazio sam doslovno u blato do gležnja, ali šta ćeš nije tu označen parking). Ja baš dolazim i pitam ga kako to da je meni napisao, a ostalima ništa? Veli da ide redom i da će sad ostalima. Koji red? Pa moj je auto bio u sredini! I uzmem kaznu i polako odlazim, okrenem se i ode i on! Majku mu hebem lopovsku. To je bilo još na prvoj godini faksa, tu su me dosta koštali.

Isto prije malo više 2 godine (sad su mi se već ti bodovi obrisali) idem doma iz Osijeka i na ulasku u Podravsku Moslavinu je duuuga ravnica po kojoj svi piče preko 100, 120 km/h. Ali onda dolazi tabla s imenom sela, ali ravni dio još traje nekih 100, 150 metara (slobodna procjena) do prvog lijevog oštrijeg zavoja. I prije sela pustim gas i brzina pada, ali ne dovoljno jer od table je ograničenje 50, a drotovi stoje u selu iza zavoja i baš čekaju takve koji ne koče odmah na ograničenje nego puste auto da sam uspori. A to usporenje nije dovoljno i eto radara i eto 200 Kuna i kazneni. Naravno takve kazne ne plaćam nego se bodovi poduplaju (1 postane 2) i čekam da prijeđe 2 godineda se obriše.
Sve u svemu, ako netko tamo putuje nek pripazi jer im je ona odlična zamka za one koji ne znaju.

q10
15-07-2002, 19:55
bez brige calibra jebu nas sve podjednako i to je problem :))

alfa099
16-07-2002, 14:05
Kupite Laser Jammer. Kupite ga od mene, prodajem onaj sa 145-ce! 350 eura!

Calibra Zender
16-07-2002, 19:50
Pa jel možda ne šljaka kak bi trebao? :smile11: Stavi ga na GTV!