PDA

Pogledaj cijelu verziju : GOLF IV i V from Sarajevo (TAS)



Sarajevo
15-04-2002, 08:32
Gospodin Udo Stolz, savjetnik Uprave VW AG, koji s njemacke strane vodi projekat proizvodnje Volkswagen automobila u BiH, nedavno je boravio u Sarajevu i prenio planove jednog od najvecih koncerna iz oblasti autoindustrije da se vec ovoga ljeta u sarajevskoj tvornici VW pocne sa montazom vozila "Golf A4".
Namjera Volkswagena je da u Sarajevu oformi proizvodnu bazu koja ce pokrivati cijeli region jugoistocne Evrope. Ukoliko se ostvari ovaj plan u prvoj fazi proizvodnja bi bila usmjerena na ispitivanje trzista i bila bi uvod u pokretanje proizvodnje "Golfa A5" koja bi trebala poceti 2004. godine.

Dr. Strangelove
15-04-2002, 13:54
To me podsjetilo na onu vijest od prije neki dan, da Mercedes radi tvornicu negdje u Rusiji (ili Ukrajini), koja će raditi Mećke za istočna tržišta... hehehe... šta drugo reć nego hahahahaha... to je ko i ona frka s Persilom (ili je Ariel?) koji ima posebnu tvornicu za prašak koji prodaje u Ist. Europi... eeee tako vam je to, to je ono što su vam govorili kad ste bili mali: "Kapitalizam druže ti je najveće zlo..." hehehe :smile08:

Papundek
15-04-2002, 14:31
ccccccccc, eeeeeeeee, jos da ti jedan takav.
;)

petar IV
15-04-2002, 14:42
Budali možeš svašta prodat, pa tako i VW made in BIH po cijeni onog made in Germany

VR6
15-04-2002, 14:52
Golf Cabrio

http://www.vwgolf.pl/ciekawostki/zdjecia/golfv03.jpg

http://www.vwgolf.pl/ciekawostki/zdjecia/golfv04.jpg

http://www.vwgolf.pl/ciekawostki/zdjecia/golfv06.jpg

http://www.vwgolf.pl/ciekawostki/zdjecia/golfv05.jpg

http://www.vwgolf.pl/ciekawostki/zdjecia/golfv02.jpg

Papundek
15-04-2002, 15:13
U pravu si PetarIV ovi Njemacki imaju ukrasnu lajsnu, "metallic sivu". he, he

Ali svakako bojim se da ti se nece drugi ni nuditi, (tebi ili bilo kome drugom na ovim prostorima).
:)) :)) :))

Calibra Zender
15-04-2002, 15:25
Nitko sretniji od mene kad vidim novu četvorku s oznakom TAS na masci!

Smijat ću se do bola, već mi je sad smiješno! :))

A još u kombinaciji s bosanskim tablicama..... i unutra ponosni vlasnik.... :))

Dvije ciize na krovu
15-04-2002, 15:38
Calibra, dade li ti taj rostilj od auta
na ovu preradu, cuj mogu ti i ispisati kraj stop svijetla VZ Komanchi.

:smile06:

Milan
02-08-2002, 21:34
Opet kreću traktori za siromahe iz istočne Europe.sramota

seyzmo
02-08-2002, 21:42
Calibra.... :)) cetvorka sa TAS-znakom.. hahahha. svaka cast.


VR6... ove slike nisu potpuno tocne, ako pogledas malo bolje, vidjeces da se neko igrao sa photoshopom (kao i sve druge slike petice koje su izisle). Jos ne postoji sluzbena fotka.. NITI JEDNA, ovo sto je izislo je samo pretpostavka na temelju MPV-a koji dolazi iduce godine.

Ista je stvar i sa slikama Speedstera 2 i mazdine devetke koje se mogu naci na netu.. SVE PHOTOSHOP

VR6
03-08-2002, 01:18
Znam seyzmo, potpuno tacne vjerovatno neces naci dok ih VW ne izbaci. Mozes neke zamaskirane, ali citav automobil da vidis, to bas... Sve se ove prave na predpostavkama ili mozda necemu sto je rekao neko iz VW-a kako ce to izgledati, pa oni otprilike nacrtali. Dizajn je tajna dok se automobil ne predstavi, da im ga neko nebi pokupio. Od stvarnih slika, dakle nista, ja imam jedno 5 verzija kako bi Golf 5 trebao izgledati...

Capri
03-08-2002, 03:33
mene uopće ne zanima kako će ta kanta izgledati!!!! kao što mrgud mrzi štrumf gume tako i ja mrzim vw!! :)) :)) :))

byNelle
16-08-2002, 00:03
nisam neki ljubitelj vw ali vi muda svoja jedete sto nema neki audi ili vw kod vas bez carine i pdv-a polako ...prica se da ce se dio cz iz kragujevca prebaciti i kod vas...hehehe

ps nema nikakve oznake tas (tvornica se zove volkswagen sarajevo ag) i recimo mozes kupiti golf IV TDI GTi 4motion highline.
:smile06:

mytbyte
16-08-2002, 11:38
Moram priznati da sam mislio da su fotke novog Megana posljedica nečijeg bolesnog igranja s Photoshopom...ali onda su mi objasnili će Megane zaista tako izgledati...uhh...

Calibra Zender
17-08-2002, 01:27
capri
:))

Trendy
18-01-2003, 18:26
Cijene modela Golf IV Baseline proizveden u Sarajevu:

1,4 16V 75KS 11983 eura
1,6 102KS 13548 eura
1,9 SDI 68KS 12774 eura
1,9 TDI 90KS 14137 eura
1,9 TDI 110KS 14723 eura
1,9 TDI 130KS 6 brzina 15605 eura
1,9 TDI 110KS 4x4 16050 eura
1,9 TDI 130KS 4x4/6 brz.17××× eura

Cijena je sa carinom, na sve cijene se obracunava porez od 7% za gradjane BiH.

Nema drugih troskova do registracije.

Svi gradjanji Hrvatske sa dvojnim drzavljanstvom u HR, izvolite.

A ostali, gradjani HR, raspitajte te se koliko bi vas uvoz jednog ovakvog auta kostala do registracije u HR.

Mislim da bi se isplatilo.

Pozdrav iz Sarajeva, cijene su od 18.01.2003.

HaTeFiAt
18-01-2003, 18:46
ja bi ipak rade vozio golfa TAS nego nekvalitetno smece kao sto je fiat!

tribo bi opet naci onu raspravu o najruznijem autu sadasnjice. to je za mene definitivno novi stilo wagon, prava nakaza! pa moraju propasti...

Trendy
18-01-2003, 18:55
Ovu prethodnu poruku sam napisao, ne radi toga da bih isticao VW, jer me za ta auta boli neka stvar, vec radi toga sto uz dobre keritne uvjete, mozes dobiti pristojan auto za znatno manjre para nego sto to isto zadovoljstvo kosta u HR.

A i cjene dodatne opreme nisu strahobalno visoke. Cijene su uzete iz ASA salona u Sarajevu, ne znam za druge gradove i dilere.

DKW_
18-01-2003, 19:50
Uz sedamdeset i šesti apel da budemo malo objektivni, ove cijene su izvrsne-130 tdi konja za 16.000 eura?!?!? Super! Vozio sam taj motor u Audiju i mogu reć da stvarno čupa...
Pitanje je samo da li će to bit sastavljeno na nekom nivou, jer reecimo ovi Poloi koji se sastavljaju kojekuda ne odišu baš švapskom kvalitetom...

Trendy
18-01-2003, 19:53
Gledao sam montazu u fabrici.

Mozete ne vjerovati ali je istina, montiraju gume i zasarafe sjedista.

Komplet auto dolazi iz Njemacke u drvenim paletama.

Ovdje se ne radi puno toga. Na isti nacin se montiraju i Skode, cije su cijene isto tako jako povoljne.

Trendy
18-01-2003, 19:56
I na kraju, danasnja informacija potvrdjena iz ASA salona u Sarajevu je da krajem marta pocinje na isti nacin montaza Passata.

Ko ne vjeruje, nek nazove ASA PSA Sarajevo, i upita za cijene.

DKW_
18-01-2003, 20:08
Okay, spustimo loptu malo na zemlju. Naravno da se često znamo sprdat s Bosancima, Hujo, Haso, Brojke i slova, Golf Jaran (ili, recimo: Golf Paydo Limited Edition), ali zašto, se, pobogu, u Sarajevu, auti ne bi mogli sastavljati jednako kvalitetno kao u Barceloni, Brnu, Pudimpešti, Pragu itd?

Prije godinu dana zimovao sam u jednom hotelu u južnom Tirolu (iznad Innsbrucka) kojeg su vlasnici bili čisti Austrijanci. KOMPLETNA, ALI KOMPLETNA POSLUGA SU BILI HRVATI I BOSANCI! Ama baš svi! Austrijanci su mogli uposlit bilo koga... Što vam to govori?

DKW2
18-01-2003, 20:11
...naravno da ću se i dalje sprdat sa gastarbajterima i njihovim hrđavim Vectrama ili BMW-ima peticama iz kojih pići ili Tkc-Tkc-tkc-tkc- švapski dance, ili "Eros-Eros-Bosančeros, napraviće lom (lom!!!) za djevojke kažu da sam pravi nervni slom!
:)) :)) :)) :))

Razuman
19-01-2003, 11:07
Pa gdje vam je pamet.???????Jadni Njemci neznaju zašarafit sjedišta i gume pa dovezli gotov auto u Sarajevo da im to inteligencija napravi.Jednom sam ja imao takav inteligentni auto i nikad više.A savjetujem i vama da razmislite.Bosancima dati 11 - 16 tisuća eura za nazovi auto-LUDOST.Pa ni njemački nevalja a kakav je tek ovaj?????

sasyu
19-01-2003, 11:22
San svake vlade je da ima tako nesto kao ova fabrika. Mogu se nama svidjati Golf made in BH ili ne ali je ovo ipak uspeh. Kupci ce biti zadovoljni tj. vecina populacije. Ostali imaju mogucnost da biraju. Komentar tipa "ponosni vlasnik" i sl. mislim da stvarno nema smisla. Koliko slicnih gluposti su javno proturane sa ovom recenicom poslednjih godina pa se pokazalo da je sve samo djubre od ideje. Ove masine rade i to rade dobro!

Fikreta
19-01-2003, 11:24
zašto onda u oglasniku redovito stoji, golf II original njemački ???
Zašto ne stoji original BiH? ????
Jer kurca valja. :smile06:

Fikretin babo
19-01-2003, 13:35
Šut bona Fikreta, reko sam ti da se javno ne exponiraš :))

Fol Fikreta :))

Trendy
19-01-2003, 14:31
Mozemo mi svi pricati o tome kako to ne valja, kako je to ovo ili ono, ali..........

Koliko slicnih fabrika ima u HR ili YU?

Ista ta auta, tako montirana u Sarajevu se kao njemacka prodaju po Zagrebu i drugim gradovima lijepe nase.

Samo mi dajemo puno, puno vise para, a glupi bosanci ostave i po 10.000 eura u dzepu za isto vozilo.

Ko je sad u svemu tome glup?

cezy_
19-01-2003, 15:33
Dkw to kaj si naveo,da u hotelu radi ekipa iz svih krajeva bivse juge,to stima.Tak ti je po cijeloj austriji,samo nerade oni tamo zato kaj su tako dobri radnici nego zato kaj te poslove niko radit nece pa moraju ausländeri.Tesko ces nac na bausteli,u billi na kasi,konobara u nekom bircu,ili smetlara koji je austrijanac.Sve te ponizavajuce poslove,koji su muko trpni a lose placeni,sve to rade stranci.Pa im onda barem mozemo dozvolit da se kurce kad dozu sa vectrom u brcko.

DKW_
19-01-2003, 18:04
Bit smetlar i šef cijele posluge u hotelu sa 4 zvjezdice iznad Innsbrucka nije isto... Mogli su isto tako Turci bit posluga, pa nisu...

Ali nema to veze: Ako će 1.9 tdi 130 bit 16-17000 eura, onda smatram da je to dobra kupovina....

cezy_
19-01-2003, 19:27
E ××××ga ima iznimaka,i Boris Nemsic je direktor telecom austrije.
Na kraju krajeva su nasi ljudi pametniji od svaba,mislim u prosjeku.Jel kakvih debila tam ima,takve kod nas jos nisam srel.