PDA

Pogledaj cijelu verziju : NISTA BOLJE OD UDRUGE AMERIKANACA I NJEMACA -DAIMLERCHRYSLER



AMERIKANAC
13-04-2002, 22:43
×××× Japance, Francuze, Jugoslovene (haha), Kanadjane, itd., nema nista BOLJE, JACE, IZDRZLJIVIJE, LJEPSE, itd., nego kada se udruze AMERIKANCI i NJEMCI pa naprave automobil. Pogledajte samo novi Chrysler Crossfire ili Chrysler PT Cruiser. Osobno imam Chryslera i nikada nisam bolje auto imao. Vozio sam Mercedesa prije i nema razlike izmedju Chryslera i Mercedesa...a pogotovo sada kada je to ista proizvodnja. BOZE CUVAJ MOJU AMERIKU I AMERICKO-NJEMACKE PROZIVODE :)

Calibra Zender
13-04-2002, 23:14
PT Cruiser? Nije li možda nakon crash testova dobio ime Bruiser? HEHE, toliko o njemu!

Daleko je amreička auto industrija od japanske! Da ne štitite tržište, odavno bi vas pokorili Japanci s jeftinijim, a daleko boljim autima!

ivica racan
14-04-2002, 05:30
moram se iz osobnog iskustva ne sloziti s amerikancem

njihovi su auti jako nesofisticirani,samo velika karoserija i nutra velika masina(uglavnom litarske snage oko 35 ks,1 bregasta u bloku)........njima trebaju lade za ici 55-65(mph) po autoputu i to je sve

i jos ih rade tak da se raspadnu za 5 godina pa moras kupit novog i odrzavat auto industriju

kaj se udruzivanja s svabama tice to moram priznat nemam pojma,nisam vozio nijednog

ivica racan
14-04-2002, 05:34
sjecam se kad sam zivio tam da je bio taurus 3.1 l 13o ks.......a uz doplatu mozes dobiti 3.8 l i.....130 ks.bas originalno


i kod njih nema razlike u podvozju izmedu jacih i slabijih modela

jaca masina se samo nadoplati(kao npr.kozna sjedala ili radio)

npr.bazni model small block V6 3.8
extra:big block V6 4.8

a sve ostalo ostaje isto,za razliku od evropljana i japanaca kojima su takvi modeli razliciti po svemu,ne samo po masini(318 i 330 nemaju isto podeseno podvozje)

moja iskustva s pocetka 90-ih,sad ne znam kak je

Mustang GT
14-04-2002, 08:58
Ja se slazem sa amerikancem. Imam americko vozilo i sluzi me odlicno. Masina je 4.5 V8 i siguran sam da me nece iznevjeriti sa tako jakom masinom. Jeste da americka vozila trose vise, ali su izdrzljivija jer je motor jaci.

YU-GO
14-04-2002, 10:54
Kakvi Nemci i Amerikanci....ZASTAVA YUGO... ZIVI VECNO
Kada cete vi hrvati napraviti bilo kakvo auto.....NIKADA

Honda
14-04-2002, 20:51
Japanci su zakon. Motor malo trosi, a dugo traje.

doctor
14-04-2002, 21:05
nije mi jasno kako to da yugo nije uspio u americi. ipak je bio moderniji i bolji od vecine njihovih auta. Onaj cabrio je imao i elektricni krov, a to nema niti americki ponos, dodge viper!

Kovacevic
15-04-2002, 04:03
Jeli ovo forum o Njemcima i Amerikancima ili o Yugi?

Draš
15-04-2002, 11:32
Američki automobili? Totalno drukčije poimanje automobila od Europskog. Za naše uvjete neprimjereni. Tehnološki zaostali. Veliki potrošači. Lošija kvaliteta. Preskupi.U spajanju Chryslera i Mercedesa profitirali Ameri jer su ih Švabe tehnološki unaprijedili. Za Mercedes je ova akvizicija loš potez (image marke,...).

VR6
15-04-2002, 14:24
A jeste li vi kada bili u usa?? Rijetko se gdje moze naci normalna ulica i cesta kao kod nas, inace sve po 3-4 treke u jednom smijeru, ravno kao autocesta i vozis se tako... Oni vole kamione prakticno, sto veci auto, pola kuce u njega stavis. Onako, rijetki mi se americki auti svidjaju. Inace, koji god bio, svi imaju neku jeftinu zutu plastiku, izgleda jeftinija nego ona iz yuge.

Registriranikorisnik
15-04-2002, 15:15
Hoce'l ko kupiti plastike?

Calibra Zender
15-04-2002, 15:22
Eto sitgao VR6 upravo iz Amerike pa nam svima soli pamet!

I tako. :))

AMERIKANAC
15-04-2002, 17:54
Dobro je rekao VR6, ovdje su gradske ceste vece nego u Europi autoput. Amerikanci vole sto god vece vozilo jer je sigurnije u slucaju sudara. U ostalom nemam sta drugo da kazem nego da nema boljeg auta nego americkog, a pogotovo sada njemacko-americkog. :))

Bosanceros
15-04-2002, 21:51
Pusti ti AMERIKANAC ove ljude ovdje, Americka auta su najmocnija. Imam Jeep i nikada nisam imao nikakvih problema. Udobnost je za mene najvaznija, a Americka auta su daleko nadmasila ostale u udobnosti.

AMERIKANAC
15-04-2002, 22:26
Bosanceros...imam i ja Jeep Cherokee...i bas je odlican automobil kao i osali Americki proizvodi i normalno Njemacki

Morpheous
16-04-2002, 18:00
Chrysler je najbolji americki proizvod. Pa ljudi daj sta pricate o americkim proizvodima a svi bi zeljeli ameircko vozilo. Dali znate koje americke marke je najvise vozila uvezeno u Hrvatsku. CHRYSLER....da ljudi neznaju sta valja nebi tolike novce trosili na americka vozila.

Calibra Zender
16-04-2002, 18:07
Chrysler Stratus 2.0 iz '97, dužina 472 cm (znači nešto između srednje i više srenje klase) cijena maksimum 15 somova DEM!!! Još sam i puno rekao!
Pa jel ta cijena govori o kvaliteti tog auta ili o mentalitetu? Jel ona rezultat samo male potražnje za dotičnim ili je autu totalan promašaj?

Jeftin neki Amer... Držao me taj auto jedno vrijeme zbog veličine, male cijene, a mislih solidne kvalitete. Drago mi je da sam odustao od kupovine!

w
16-04-2002, 18:16
u Jeepu udobnost?ma daj molim te !

alfist_zg
16-04-2002, 18:57
jedini odlican americki proizvod je coca - cola...i pogotovo ako je unutra bacardi ili viski :)) :)) :)) :))

lep ko slika
17-04-2002, 07:17
calibra,ni ja ne volim bas amere ali to kaj su polovni jeftini ne govori o(ne)kvaliteti auta

tu ima puno drugih faktora,recimo cijena goriva na odredenom trzistu(za nas puno trosi,amere nije briga)dostupnost dijelova,servisi,...

tu di ja zivim golfovi i bore,alfe 156,ima cak i par calibri ali samo sa v6 automatic.......ne vrijede nista,niko ih ni ne zeli kupiti

ne zato kaj su auti losi vec zbog navedenih razloga

schumi
17-04-2002, 11:10
Japanci najprodavaniji u americi.Kaj dalje reć.ŽIVILA HONDA :))

gastic
17-04-2002, 13:10
japanci,japanci,ali TOYOTA

AMERIKANAC
17-04-2002, 21:13
schumi.... dodji u Ameriku pa ces vidjeti koji se automobili najvise kupuju. Ja se slazem da je negdje teze naci djelova, i da trose mnogo ali ipak Amerikanac je Amerikanac. Kod nas u Americi galon goriva je jeftini od galona vode. Moje osobno vozilo moze sadrziti 20 galona i platim oko 20 dolara da ga napunim. To je ovdje NISTA.

Mangup
18-04-2002, 02:34
Kakvi Japanci, Ameri, Njemci, Francuzi.....TALIJANI su najbolji

Girrari
18-04-2002, 11:36
Iz američkih izvora doznajemo kako je Chrysler spustio karoseriju na nedavnom predstavljenom Cherokeeju nakon što su dva automobilistička magazina oštro kritizirala sigurnost i stabilnost novog modela. Novinar magazina AutoWeek u studenom 2001. godine prevrnuo je novog Cherokeeja na testu pri brzini od 64 km/h, a mjesec dana kasnije njemački je Auto Bild kritizirao SUV zbog nesigurne upravljivosti što je po njima razlog za opoziv proizvodnje. Chrysler je te kritike nazvao neosnovanima, no kako stvari stoje izgleda da su i oni uočili kako novi Cherokee i nije baš toliko siguran. Tako se od ovog mjeseca u Cherokee ugrađuje novi ovjes čime je karoserija na prednjoj osovini spuštena za 22 milimetra, a na stražnjoj za 19 mm. NO ONO ŠTO NAJVIŠE ZAČUĐUJE JEST CHRYSLEROVA ODLUKA PREMA KOJOJ NE NAMJERAVAJU TE PROMJENE IZVRŠITI I NA VEĆ PRODANIM VOZILIMA!

Zaista, ništa bolje od udruge amerikanaca i njemaca. Ono prevrtanje A-klase je vjerojatno neka zarazna bolest.

ankica
18-04-2002, 13:22
auti su sve sigurniji i sigurniji.......

ali su i konkurencija i kriteriji sve tezi i tezi......

prije 10 godina je bilo normalno da se terenac izvrne u naglim manevrima iznad 60 km/h a danas rade od toga katastrofu....

.....pa nemre terenac lezat kao i obican auto kao sto obican auto nemre brijat kroz blato i snjeg ko terenac

kupci su se razmazili,a novinari se prekenjavaju .............i valjda ovekuju neku pinku provizije,ko zna

testovi kojima danas podvrcu aute su fakat rigorozni,zato i ima tolko opoziva

tt,cherokee,a klasa nesigurni?

ne vjerujem,samo su se promijenili kriteriji i postali(pre)strogi...

ankica
18-04-2002, 13:25
auti su sve sigurniji i sigurniji.......

ali su i konkurencija i kriteriji sve tezi i tezi......

prije 10 godina je bilo normalno da se terenac izvrne u naglim manevrima iznad 60 km/h a danas rade od toga katastrofu....

.....pa nemre terenac lezat kao i obican auto kao sto obican auto nemre brijat kroz blato i snjeg ko terenac

kupci su se razmazili,a novinari se prekenjavaju .............i valjda ovekuju neku pinku provizije,ko zna

testovi kojima danas podvrcu aute su fakat rigorozni,zato i ima tolko opoziva

tt,cherokee,a klasa nesigurni?

ne vjerujem,samo su se promijenili kriteriji i postali(pre)strogi...

Calibra Zender
18-04-2002, 13:56
Jedno su terenci, ali kad A klasa nije u stanju odvoziti "sjeverne jelene" nego se prevrne na krov pri nekih mizernih 60 km/h to je tragedija. Ne preveliki zahtjevi, nego katastrofa i tragedija!

A tek TT!!! :smile09: Pa ljudi su ginuli u tom autu zbog nedostataka, bolje reći katastrofalnih propusta u proizvodnji! Da bi tek naknadno stavili ESP. Da je netko tebi blizak od tog čuda tehnike TT-a poginuo ili barem stradao, vidio bih te kako bi onda zborio!

Zato je bolje i na hladno puhati!

Dr. Strangelove
18-04-2002, 14:17
Donekle se slažem da su se kupci i novinari danas razmazili što je i istina... ××××ga napredak nosi svoje... ali onaj propust s TT-om im je veliku štetu nanio... vidio sam par slika na satelitskoj to se sve dešavalo kod velike brzine i nagle promjene smjera, auto nije imao dovoljan downforce na stražnjoj osovini (zato sad ima spojler na gepeku)i ekipi je auto "poletio" izgubio grip i ostalo si možete zamisliti... ali sve u svemu to je meni OK autić, sjeo sam jednom u njega i iznenadio se totalno, unutrašnjost je mrak i po dizajnu i po kvaliteti! kak bi jedna moja koleginica rekla "Čisti Rock and roll!" :))

Vruca cokoloda
18-04-2002, 15:08
Suuuuuutite sad svi, mali Calibra ima rijec,..........hajd sine ne stidi se, svi jedva cekaju da te vi.., ovaj cuju.



Ah, ah, pametna li djeteta.... :smile10:

MT. DEW
19-04-2002, 01:12
Pa koji ××××× ulazi u veliku krivinu sa 60 mph. Terenci su sigurni u slucaju udesa, bolja preglednost, bolji po "kamenjaru", i jednostavno BOLJI od ostalih sedana.

Dr. Strangelove
19-04-2002, 06:59
EEEEEE!!!! WRONG!!! terenci lošije prolaze crash-testove (provjeri sam) iz jednog razloga, a to je da imaju šasiju (za razliku od osob. auta koji imaju samonosivu karoseriju) i zbog toga su im daleko manje zone deformacije... jedina iznimka BMW X5... on ima samonosivu karoseriju...

Calibra Zender
19-04-2002, 10:13
Svi SUV-ovi imaju samonosivu karoseriju, ne samo x5, a svi terenci šasiju. To je jedan od kriterija po kojim se razlikuju.

Dr. Strangelove
19-04-2002, 12:52
Da, Ok, može se i tako shvatit, samo pitanje onda šta je terenac a šta SUV, NEEEEE sad će opet VR6 počet sa svojim objašnjenjem tog pojma, ZABORAVITE, nemrem podnijet još jednu prepirku SUV vs TERENAC, i tako... :))

Calibra Zender
19-04-2002, 13:02
Dr.Strangelove
Mislim da je većini poznata razlika između terenaca i SUV-a, da to nije samo propagandni trik. Dakle, svaka daljnja rasprava bila bi besmislena!

ankica
19-04-2002, 14:08
ja mislim da se ta klasa automobila tako izmijesala ovih dana da je vise nemoguce reci kaj je kaj.......


bit je da svaka firma zeli osvojiti sve veci broj kupaca pa mijesa sve i svasta u jednom nebi li ugrabio i kojeg kupca iz neke druge kategorije






land cruiseri,range roveri i pajero postaju sve meksi i podobniji za svkodnevnu upotrebu.....vitara izbacuje model XL7 koji je pak pravi terenac(bar u usporedbi sa prvotnom idejom vitare)

sad pak i porsche izmislja nekakav"suv"

besklasno drustvo.samo da se nade kupac

MARSEILLE
22-04-2002, 05:33
PUSTI NJEMCE, AMERIKANCE POGOTOVO, JAPANCE, I OSTALO...KUPITE FRANCUZA PA SE USVJEDOCITE STA JE AUTOMOBIL

me
22-04-2002, 23:19
šasija ha? onda niva nije terenac?

Nemam Pojma
23-04-2002, 01:24
Koja je razlika izmedju TERENCA i SUV?

AMERIKANAC
23-04-2002, 01:39
http://www.chrysler.com/inside/concept/img/pt_convertible.jpg
CHRYSLER PT CRUISER CONVERTIBLE

AMERIKANAC
23-04-2002, 01:40
http://www.chrysler.com/inside/concept/img/pronto.jpg
CHRYSLER PRONTO

AMERIKANAC
23-04-2002, 01:41
http://www.chrysler.com/inside/concept/img/spyder.jpg
CHRYSLER SPYDER

AMERIKANAC
23-04-2002, 01:42
http://www.chrysler.com/inside/concept/img/java.jpg
CHRYSLER JAVA

AMERIKANAC
23-04-2002, 01:43
http://www.chrysler.com/inside/concept/img/crossfire.jpg
CHRYSLER CROSSFIRE

Acer MDI
23-04-2002, 19:30
Majke ti jesuli to LETECI AUTOMOBILI? Po mome izgledu proizvodjaci se takmice tko ce napraviti "LJEPSI IZGLED" automobila buducnosti. Vise nije vazno trajanje i kvaliteta samo neka automobil izgleda kao letjelica. Tehnologija nas sviju ×××× a ljudi to nevide....cekajte jos samo malo radi tehnologije otice citav svijet u ××××× maternu. IDEM JA UZIVAT DOK JOS IMAM MALO VREMENA.

STIZE VRIJEME
24-04-2002, 03:08
Slazem se sa Acerom. NAJBOLJE JE DA SI SVI KUPIMO BICIKL

CHEVY
24-04-2002, 18:06
Americka vozila su odlicna, ali Chrysler je nula kada se poredi sa Chevroletom. :)) :smile06:

Pravoslavac
26-04-2002, 14:23
Amerikancu dodji ovdje kod nas u Srbiju, Hrvatsku, ili Bosnu i zaposli se ovdje pa cemo da vidimo koje ces ti auto da vozis sa ovakvim placama.

Lako ti je nesto pricati kada si u Americi. Imate love za bacanje a ljudi po svjetu umiru a vi sjedite kuci i ne pomazete ako nije u vasu korist.

Mi ovdje kupujemo koje auto mozemo si priustit, nemamo love na bacanje da kupujemo aute sa 5.0 V8 ili V12 motorom. Kupujemo dizele jer je jeftinije.

U Americi jeftiniji je galon vode ili mlijeka nego galon benzina pa nije ni cudo sto vozite aute pet metara duge, V8, itd.

Jarane kad se nema para nemas ni izbora, kupujes ono sto mozes...prvo je da svaki dan imamo sta da jedemo a onda ako se moze kupuje se auto.

Sa ovim komentom nisam nista lose mislio samo sam govorio o mojoj situaciji. Lako je onim sa parama, jer pare imaju moc..ali sta ceti moc kada nemas domovinu.

Pozdrav iz Knina

Hrvat u SAD-u
27-04-2002, 21:57
Pravoslavac, ×××× ti tu drzavu u kojoj nemas prava i koja ti dopusti da crkajes od gladi.
Samo ti zivi u Kninu i pati se..ja sam u Americi i zivim ko kralj..nista me ne vuce tamo.
Mesic vam ×××× mater samo da se nakrade love. Vasa drzava nesto kofol radi za vas samo kad se priblizavaju izbori.
Zivio Tudjman vjecno..×××× Mesica. Zasto je bio rat?...a sada Mesic dopusta Srbima da se opet vracaju u Hrvatsku. Istjerava Bosanske Hrvate napolje..nije ga briga gdje, samo nek se Srbi vracaju.
Zasto su ljudi ginuli?..da istjeraju izrod iz Hrvatske, a sada se svi vracaju.
Nemam osjecaja za takvu drzavu koja je toliko pokvarena i nemisli na svoje stanovnike.
Pozdrav iz Amerike

kuku
27-04-2002, 22:14
samo ti ostani u Americi,seratoru,a nas ostavi na miru,imate vi više govana od nas.

Type R
28-04-2002, 12:39
Slusaj, Ameru. ××××s tu Ameriku kojoj je vaznije bilo spasiti Bijelu kucu nego WTC. Nakon udara u prvi toranj su valjda mogli srusiti taj drugi putnicki avion. Nitko se od njihove famozne vojske nije pojavio da napravi nesto. ×××× im se za 5000 ljudi, glavno da Bijela kuca stoji netaknuta.

Tvoja tvrdnja da je Hrvatska sjebana stoji, ali da psihopat Tudjman zivi vjecno...nadam se NE!

me
28-04-2002, 22:17
prvo: ovo nije forum o politici, zato nestani
drugo: tuđnam? to neću ni komentirati

ili ti je on sredio da pobjegneš u sad? a ne, ne vjerujem ti si vjerojatno neki sanac (op.a nemam ništa protiv bosanaca)koji je pobjegao, sad radi u mcdonald's-u uz you dva part time joba i sad si je umislio da je amer.

s tom količinom mozga nije ni čudo da ništa ne kužiš, zato si sad u americi našao sebi ravne, ali ne, ti ipak radiš u mc-a

Hrvat u SAD-u
29-04-2002, 03:37
Slusaj mali...dok je tudjman bio ziv zivjeo sam u Hrvatskoj, i imao sam pravo jer je volio Bosankse Hrvate.

Kako je dosao Mesic na vlast...boli njega ××××× o Bosanskim Hrvatima...otjerao nas je da bi mogli srbi da zive.

Znaci eto ti dokaz...vise voli srbe (jebli ga oni) nego svoje susjedne hrvate iz Bosne.

Dodji malo momak u USA pa ces da vidis gdje tko radi. HAHAHA...ostani ti gdje jesi i ×××× se sa placama koje dobivas.

Ovdje i oni koji rade u MC-u imaju vecu placu nego tamo po Hrvatskoj, Srbiji, i Bosni.

Pozdrav iz Amerike

microtek
29-04-2002, 03:59
da je meni u ameriku pa makar radio u mc-u, barem bi mi placa bila na vrijeme a ne kao ovdje kasni tri mjeseca

Dr. Strangelove
29-04-2002, 07:45
hmmmm, da da imate pravo... V6 motor...da da ja mislio da su ugrađivali samo osmake... Navodno ima ubrzanje nekih 7 sec. da da... hmmm politika! neeeee

AMERIKANAC
29-04-2002, 17:55
Ljudi..nisam ja otvorio ovu temu da se prica o politici.

Nije nas briga sto se vi prepucavate o drzavama...idite na politicku stranicu za to...ovo je VidiAuto.

I sta mislite o slikama novih Chryslera gore..... :smile08:

AMERIKANAC

Calibra Zender
29-04-2002, 18:08
Sramota je na cabrio stavljati štangu za zaštitu od prevrtanja. Pa ta je koncepcija popljuvana još na Golfu kabrioletu.

vozacica
29-04-2002, 19:24
calibra...nemoj da ××××s, uvijek ti nesto znas o autima.

da mi je samo znati koje auto ti vozis kada kritikujes svako auto i sve novo sto izadje

sigurno si neko djete koje nezna samo sebi nos obrisati a pravi se kao neki manijak da zna nesto o autima.

ja sam zensko i neznam mnogo o automobilima, ali citajuci ovaj forum vidjela sam sta ti pises i tvoje gluposti.

nema ljutnje, ali stvarno si pretjero kritikovajuci sve. ;) ;) :smile06:

Calibra Zender
29-04-2002, 19:29
Čovjek je pitao za mišljenje i dobio je moje. I sigurno je točno da onaj roll bar(vjerujem da se tako zove) apsolutno nakaradno izgleda.

A moju skromnost vidi :URL=http://www.opel-calibra.tk:na ovom site-u:/URL:!

p.s.Ovo je valjda najneozbiljniji post na kojeg sam odgovorio. Još jedan u nizu anonimusa!

alfist_zg
29-04-2002, 19:50
ako nesto treba totalno izbrisati iz foruma onda su to spike o politici...
sa svake teme sta prismrdi politici treba deletati...moderatori, imajte milosti. :smile09:

mostarac
29-04-2002, 21:56
alfist_zg------ potpuno se slazem sa tobom. Politici nije mjesto ovdje.

me
29-04-2002, 22:54
ovo je zadnje, ameru 'ko te ×××× i ja ću vjerojatno prodati svoj mozak inozemcima, ali bar neću glumiti ono što nisam.

zenderu: što si to mislio pod "anonimac"?

Calibra Zender
30-04-2002, 09:13
Pa ovaj nick Vozačica je očito neki muški zajebant koji jedri forumom kroz hrpu nickova.

me
01-05-2002, 21:12
aaaaa, onda ok

Japanac zauvijek
03-05-2002, 01:09
hahahaha nasmijavate me sa glupim pricama da ima nesto bolje od japanskih automobila.......

1. Honda
2. Toyota
3. Mazda
.
.
.
99. Zastava
100. Chrysler

me
03-05-2002, 22:16
mislim da je toyota ipak ispred honde i da postoje još neki japanci koji su bolji od mazde, mislim da ona ne zaslužuje treće mjesto

Japanac zauvijek
04-05-2002, 02:34
Nema sanse da je Toyota bolja od Honde

skuza
04-05-2002, 04:44
××××s ti sve amere daj im jeftino i oni ce se voziti bez obzira na marku, eto ti primjer yuga kojeg ce idioti u amerci sigurno kupovati pa makar se i zajebavali s njima.
inace kada su osobna vozila u pitanju svi amerikanci su japanci. one glupe truckove i ostalo ne racunam kao automobil

AMERIKANAC
04-05-2002, 06:12
Nemas ti balge veze o zivotu u Americi.

Ljudi koju imaju minimalnu zaradu voze jeftine aute a oni koju imaju normalne i vece zarade voze Mercedesa, Cadillaca, Chryslera, Lincolna, itd.

Ameri nezele Yugu sto im se svidja, nego sto je to ×××××× od auta pa da se mogu sprdati sa njim.

Sigurno ce opet, kao sto je i bilo, kada se kupi novi automobil (malo skuplji) Yugo ce biti kao poklon.

Uci malo vise o svjetu i nemoj imati samo jedan smjer gledanja, gledaj u oba smjera. :))

hercegovac_ca
04-05-2002, 06:14
da je meni jedan americki truck bio bi ja prezadovoljan

skuza
04-05-2002, 20:38
e moj amerikanac sto ti mislis da si jedini u americi. ako hoces znati upravo ti ovo i pisem zato sto se nalazim u americi i vidim sto prosjecni amerikanac vozi i kako zivi. pitaj ljude koji rade u walmart-u

AMERIKANAC
04-05-2002, 21:02
Pa Walmart ti je jedan od gorih poslova. U walmartu rade vecinom srednjoskolci i oni koji nemaju nimalo mozga.
Prosjecna placa normalnog posla ovdje gdje ja zivim je izmedju 2500 i 3500 dolara. Sve ispod toga je minimalno i normalno da ce ljudi da voze slaba auta.

me
06-05-2002, 23:29
japanac zauvijek: mislim da je honda više orijentirana na sport, ali sve ukupno je toyota bolja, mada su i jedan i drugi vrhunski auti

ojvic-ojnic
07-05-2002, 06:50
japanci su zakon

toyota je numero uno 1.3 dizl,uvoz italija

a kolko ja morem lupetat

Japanac zauvijek
08-05-2002, 04:20
Pogledajte potraznju Honde i Toyote.
Ne govorim ja nista protiv Toyote, jer ja mislim da je Toyota br. 2 auto, ali moram reci od osobnog iskustva da je Honda bolja.

Hitler
09-05-2002, 23:29
Zivjeo Hitler zauvijek i Njemacka, to znaci volim Mercedese :))

mara
09-05-2002, 23:58
i jos ih rade tak da se raspadnu za 5 godina pa moras kupit novog i odrzavat auto industriju
ovo je gore ziva istina.ja sam bio u americi.to je ×××××× od drzave a auti da ne govorim.to je koma.tekk toliko da auto na nesto lici.sto se tice strogih kriterija:oni moraju biti takvi ako svi mogu napraviti dobar suv moraju i ameri.nema svercanja.tamo ljudi i nemaju prevelik IQ(sobna temperatura).a sta ce im lova kad nikada nece napraviti nista slicno kao Mercedes,BMW;Ferrari,lancia Delta HF integrale....mogu si zile rezati.
uzivaj u americi

spwolf
10-05-2002, 02:42
prosjecna cijena prodanog auta u americi u 2001 godini je bila $26,000.

Znaci ljudi placaju za autice, pa BMW se naj bolje prodaje u Americi... boli njih ko ga je proizveo, oni fino plate lovom koju su zaradili i gotovo

Marseille
13-05-2002, 18:34
Ma daj ljudi sta vam je.... 10% stanovnika u Hrvatskoj nemoze si priustiti Japanski proizvod.

Kupujte sta mozete i uzivajte, a nemojte da govorite ovaj automobil valja a ovaj nevalja....svi su oni dobri kad slusaju

Zastava
15-05-2002, 17:24
Da vam iskreno kazem da nije ni Yugo los. Imam Yuga '85 i jos me slusa. Mjenjao sam male sitnice ali jos uvijek idem.

Jest da se raspada i da su mu vrata dva puta u voznji odpala, ali nikad me nije izdo.

AMERIKANAC
18-05-2002, 08:03
HaHaHaHaHaHa....."vrata u voznji odpala"
Nadam se da si shvatio da se od gresaka uci.

The Star
24-06-2002, 19:22
Amerikanac......pricas nesto po forumu ti si ono ti imas ovo.........da nisi otisao u Ameriku nebi imao nista. Idi na Americki forum pa soli Amerikancima pamet, pusti nas dosta nam je nase muke.

AMERIKANAC
26-06-2002, 20:22
STA KAZETE LJUDI NA NOVOM DAIMLERCHRYSLER - MERCEDES C KLASE I 5 ZVIJEZDICA. REKAO SAM VAM JA DA NEMA BOLJEG PROIZVODA KADA SE UDRUZE AMERIKA I NJEMACKA.......GDJE VAM JE VOLJENA HONDA SADA. :) :)) :o :smile06:

SerbiaGTi
26-06-2002, 20:48
Koka kola, marlboro, SUZUKI
dikoteke, gitare, buzuki...


japan rules !!!

mrzim chrysler
27-06-2002, 10:51
ja radim kom mercedesa u stuttgartu(vertrieb transporter private kunden) i svi mi mrzimo chrysler i onaj odpad iz amerike

pa sta mislite zasto se americki odpad pod imenom chrysler nesmije prodavati u istim autokucama sa mercedesom? Ta auta u njemackoj niko nece da vozi, i od tog dana kad se pocmu ugradjivati dijelovi od chrysler u mercedes benz dolaze zadnji dani mercedesu!

na kraju ce sve to odkupit VW ili Toyota

amerikanac=seronja
27-06-2002, 11:39
ta americka auta ne samo da se ruzna, nekvalitetna, spora nedoradjena vec i nemogu uz nas juznjacki mentalitet

napirmjer jedna kolna od tri ceska, dva nejmacka i jednog austriskog turista se vuce negdje po dalamtinskoj zagori iza jedne cisterne. e sta bi sad ti sa tvojim amriskim srnjem po nasim cestama ponim zavoja gdje samo mogu autA sa trvdim ovjesom i startnim malim motorima? (2l ali 150Ks )

... nebi ti nista, i ti bi se ukljucio u tu kolu u sred zege i gorao sa nekih 60km/h do slijedceg stajalista.

ETO ZATO I ZBOG MNOGIM DRUGIH RAZLOGA BI PRIJE VOZIO JEDNOG POLOVNOG NEJMACA; FRANCUZA ILI TALIJANA MA CAK CEHA ILI JAPANCA PRIJE NEKE AMERICKE KANTE ZA VOZACE OD STO KILA SA KACKETOM NA GLAVI I SARENIM KOSULJAMA

AMERIKANČEV ODVJETNI
27-06-2002, 12:40
Za Amerikanac=seronja.

Čovječe pa ti si totalno nepismen. Daj molim te pročitaj ponovno svoj post.

Osim toga, tebi za informaciju: američki automobili imaju puno kubika (to ti je ono kaj piše "ccm"), što znači i puno okretnog momenta (piše ti "Nm") što je često važnije od konja, pogotovo pri malom broju okretaja! Stoga nemoj srati kvake o tome da s amerikancem ne možeš preteći kolonu! Budalo nepismena!

FORD
28-06-2002, 20:11
mypictures/cobrawall2

amer
27-08-2002, 20:22
Japanci su najpouzdaniji auti. To pokazuju sva istraživanja i gotovo.Ali nemože se reći da imaju najbolji dizajn. Dosadni su. Osobno vozim Chryslera i auto me za sada dobro služi. Cadillac pripremla sportske inačice svojih auti Cts-v (402 ks) i novi sts kada stigne 2004.Po pitanju dizajna pogledajte samo protutipove Cadillaca- Cien,Imaj. Motor u Cienu je Cosworthov V12 750 ks na 7000 okr. Da li ste vidjeli novi Pontiac gto ili Z06 sa 405 ks. Ide ko Ferrari 360 a košta tri puta manje.Amerikanci puno troše?! Normalno da puno troše kada im motori imaju obujam od 4 pa na više litara. Od njemaca bi jedino kupio BMW(kad bi imao para).Mercedes je dosadnog izgleda. Najbolji auto Talijanski dizajn i Cosworthow motor.

Serbia GTi
27-08-2002, 22:34
Prvo, da kažem da nisam pristalica generalizovanja, ali nekad se i to mora.
Slažem se donekle s tobom.
Kvalitet japanci imaju. E sad što se tiče dizajna, recimo meni njihov dizajn ima nekog šmeka. Ne mogu se složiti da im je dizajn dosadan (nikako), ali se zato može reći da im je dizajn nekonzistentan (barem do sad bio). Znači, dešavalo se da recimo mazda jedne generacije ni po čemu ne liči na mazdu druge generacije (skroz promenjen kompletan fazon), ili, drugim rečima, uglavnom nisu imali neki sopstveni look (kakav recimo krasi alfu). Ipak, nisu ni oni bili jedini sa tom manom. Bilo je i evropljana.
Međutim, mislim da se to danas ispravlja ubrzano i da danas svi (koji nisu imali) traže svoj look , makar po sitnicama (oblik farova, maske,..).

Dr.Nele
28-08-2002, 00:28
E bas bih volio provozati ovog Slovenca u svom autu da vidi sta radi 3.5 V6 sa 215 ks kad ga stisnem na 60 MILJA a ne kilometara.Nikad vise ne bi spomenuo 2.0L sa 150 ks osim u sprdnji.A sto se tice kvalitete ove Njemacko-Americke udruge,koliko poena nosi opoziv 500.000 PT Cruisera nastalih iz ove udruge?Kratko i jasno-TITANIC!!! ;) ;) ;)

Amer
28-08-2002, 20:44
Neznam zašto se Amerikanac toliko veseli crash-testom Mercedesa.Pa nije Mercedes napravio taj auto uz pomoć Chryslera da bi to mogao biti dokaz o koristi udruživanja Daimlera i Chryslera. Iz tog udruživanja veću korist ima Chrysler ( u novom 300N bi trebao biti Mercedesov automatski mjenjač te prerađeno podvozje E-klase),a nisam siguran da mercedes može imati neku veću korist od Chryslera. Osim kad bi uzeo dizajnere koji su radili u Chrysleru. "Radili" jer je nakon udruživanja većina njih dala otkaz te se zaposlila u GM-u. Kad smo kod GM čitao sam negdje da bi na Detroitskom salonu 2003 trebao prikazati prototip limuzine sa V-16 motorom od 13.5 L obujma. Na internetu se već mogu naći nove slike sportskih limuzina(prototipova) od Chevroleta i Pontiaca.

Prolaznik
30-10-2002, 01:48
Kvaliteta = Japanac
Izgled = Njemac
Brzina = Talijan

Kvaliteta Izgled Brzina = Amerikanac :))

Mitcko
30-10-2002, 21:23
Samo da kazem da su Japanska auta najprodavanija auta u americi zadnjih 10 godina. Toyota Camry je vise puta bila najprodavaniji model, honda civic
isto tako,honda accord je veoma popularna, nissan altima proglasena autom godine. I sve ovo na americkom tlu. Mladi ljudi sve vise kupuju popularne modele sportskih auta japanskih proizvodjaca acure, mitshubishia i toyote, bas zato sto su uvoz i to je postalo popularno u americi voziti uvozni japanski auto, kad vec ne mozes priustiti njemacke.
Sto se amerikanaca tice oni nikad nisu imali dobre motore. Na primjer japanci iz dvolitarskih motora izvlace preko 200
konja uz manju potrosnju goriva dok amerikancima gm i chevrolet moraju ugradjivati v6 motore pa opet nemaju snagu kolikoimaju japanska.
Kao sto vec znate, amerikance jedino vadi to sto im je cijena goriva jeftina i pogotovo sto imaju para pa kupuju auta sa 8 cilindara.
Ja zivim u Americi i dosta je naseg naroda koji su prihvatili tu naviku ali meni to ne predstavlja neki velik uzitak voziti ta americka auta.

Amer
30-10-2002, 22:38
Pa i ja bih prije kupio neki auto sa 8 nego sa 4 cilindara da imam para. Po mogućnosti Seville ili xlr. Pa imaju i japanci u americi v8 modele (Infiniti i Lexus ako se ne varam su tvrtke od Toyote i Nissana).A što se tiče snage pa svaki američki auto sa 8 cilindara ima snagu preko 200 ks pa zašto bi onda kupovao neki auto sa 4 cilindara ako je benzin toliko jeftin.Chrysler neon SRT-4 sa 4 cilindra i 2 l . obujma će imati 215ks (uz pomoć turba), a koncept Chevrolet Cavalier sa 2.2l obujmom (mislim da je to opelov motor),isto turbo, ima 220 ks,a posebna izvedba,z-24,sa kompresorom razvija 262 ks. O tome koliko amerikanci imaju dobre motore neću raspravljati,jer ćeš ti tupiti svoje,a ja svoje,makar sam čitao da se puno hvali motor u cadillacu cts(v6) i u lincolnu ls ( v6 i v8 oba proizvoda Forda). Isto tako sam pročitao da jedino što im fali (u slučaju Cadillaca, a za lincolna neznam ali i tu vjerojatno vrijedi isto) je kvaliteta materijala u unutrašnjosti.