PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hrvati su zlorad i pakosan narod , narocito prema srbima.

ROBI !!!!
09-02-2008, 17:14
Non stop podrzavaju Siptare za otimanje srbijanske teritorije a sa svoje su protjerali sve do jednog srbin.

Hrvati nikada ne objavljuju u javnosti neslaganja ili nepravdu koju iznose amerikanci prema srbima vec samo objavljuju ocjepljenje Kosova i to sta kazu Siptari .Mislim da i malo dijete shvata kakvi su Hrvati i zasto je tolika nepravda prema srbima , jer je upravo hrvati prpagiraju.
Sramota nevidjena, Ipak su njih ti srbi spasavali kad im je to bilo najteze a da hrvati nemaju niti malo nikakve zahvalnosti.

ne seri, Srbine
09-02-2008, 20:34
Hrvati uopce ni nisu narod, nego krdo neuravnotehenih, ugrozenih zvjeri, koje u strahu za opstanak, zvjerski cine sve da bi osigurale mjestance pod nebom.
Dakle, ne seri Srbine!

ali..
14-02-2008, 00:46
zaista je to najcudniji narod na svijetu ni oni sami sebe neshvataju.Previse su zlobni pakosni i zloradi da to nije nijedan narod na svijetu kao sto su hrvati.

Zasto?
14-02-2008, 01:56
Mozda zato sto vam jebu keve?
Opa bato, seri ti koliko hoces ali dobili ste po picki. :smile16:

Ma pravi su
14-02-2008, 11:17
otrovi, ×××× im pas majku. Od zlobe ce ih vrag odneti

Majke im cekaju da se pojebu, zene isto tako, a nema ko jer ovi njihovi nemaju vremena od mrznje.

Pa izumrecete tako, ××××× vam amterina. Nije cudo sto vam je mortalitet veci od nataliteta. To je zato sto mrzite.

Onda
14-02-2008, 11:49
nam Tetko reci, kako to TI i Srbija zamislja buduce Kosovo u srpskim granicama?

Onako prakticki....

Ja sam 1991 rekao:

Sve je pocelo na Kosovu
Sve ce se na Kosovu zavrsiti...

No nisam siguran da ce sve sa Kosovom stati...

Ima jos prostora za ××××××...

Srbi su proizveli vise nego je iko to na zapadu mogao shvatiti...

Sranja ce
14-02-2008, 12:52
tek biti svugde po svetu jer jer vlada zakon dzungle. Medjunarodni zakoni vise ne vrede, medjunarodni ugovori vise ne vrede (1441). Nista vise ne vredi.

A Evrop neka ti je sa srecom na novij Drzavi ×××× te.
Izustim Drazava Kosovo, kako pise u na glavnoj stranici ovoga lista, pa mi dodje da se upisam od smeha.

A Srbija, iskreno receno, gubi moralno, ali dobija ogromno gubitkom biolosko bombe od 2 miliona shiptara kojih ce se do kraja ove dekade iskotiti bar na 4 miliona!

Boze spasi
14-02-2008, 12:54
nas te posesti, pa i vas takve zle i pakosne!

Ja sam vec
14-02-2008, 13:07
jednom rekao, u ovoj situaciji, vrlo vazno je da nam Kosevo otmu silom, i da ga Srbi nikada ne priznaju kao sti ni nece.

Mi cemo cekati nasih 5 minuta i docekacemo, u medjuvremenu zivot ce teci dalje. Sa jedne strane cvrsta veza sa istokom, isto tako integracija sa Evropskom unijom.

A struja izvezena u Kosovo ce se po prvi put morati placati i to uredno i bez kasnjenja!
Bice toga jos.

Bit ce toga jos?
15-02-2008, 01:44
I nemoj zaboraviti, usrani vlajo. :smile06:

Bojim
15-02-2008, 11:36
se nasa Tetko da srpkih "5 minuta" vise nece doci... nikada!
Vasih "5 min" ce se trositi na trevanja u Srbiji - da se sacuva (jos uvjek) Velika Srbija, na napetosti izmedju civilizirane i srednjovjekovne/nacisticko/fasisticke Srbije...

Niko vas do besvjesti hraniti nece, jer nemate sta tako veliko za uzvrat ponuditi...

Vi ste provaljeni od svih... ali ste jos uvjek izvor nestabilnosti... koji ce vas same najvise kostati...

Nase vreme
15-02-2008, 22:16
tek dolazi, vreme prosperiteta.

Onako kako ja vidim buducnost Srbije sa cvrstim ekonomskim i prijateljskim vezama sa istokom, i vezama sa zap Evropom, na kraju i clanstvom u EU, NE MOZE BITI BOLJE :)

Vec sad je puno puno bolje nego sto je bilo prosle godine, mada je ovo tek pocetak.

I jos nesto
15-02-2008, 22:32
××××× jedna ×××××va, Srbiju niko nije hranio jer je Srbija bila razvijena republika, hranom najbogatija od svih. Srbija je imala jaku industriju.

Jedina regija koja je bila hranjena od svih i to bez prekida je upravo bilo Kosovo kojem svet zeli pridodati atribute drzave - drzava bez ekonomije!

Kad ces konacno izbiti iz te tvoje ludare da Srbiju niko drugi nije hranio.
Pa HR seljak nije dolazio kod srpskog da radi za njega, nego je ovaj morao to sam kao i danas, npr.

Ti si izgubljen slucaj, nema od tebe nista. Naucio od svojih nacista pa tandrce bez veze.

Pa najosnovnija
15-02-2008, 23:23
stvar nekog naroda je da se sam moze prehraniti (tako je bilo prije, ne sada). Ajde da kazemo da je to Srbija imala...

Ali Srbija je strasno profitirala za stare YU, a mozda nesto manje za SFRY od zapadnih republika...

Sta se Kosova tice... djelomicno bi se sa tobom mogao sloziti - sirotinja, zaostalos´t... paralela bi se donekle mogla naci u "krajini"...

Ali nije mi jasno - ZASTO se toliko groznicavo drzite tog Kosova koje je takva sirotinja? Em oni ne mogu smisliti Srbe, Em vas mogu samo kostati
em NIKAKAVE koristi za Srbiju,
Em VJECNO ××××××!!

VJECNO!! - kao uostalom sve sa Srbijom...

Sad se kunete u Kosovo kao prije 17 godina u vaskoliko srpstvo, srpske grobove zapadno od Drine...
U zapadne srpske granice...

Osjeca se strasna gorcina, jedva kontrolirano ludilo...

Ako bi bio zloban rekao bi da bi Srbija definitivno VISE najebala sa Kosovom nego bez njega...

Suma sumarum - za sve je bolje da Kosovo bude nezavisno...

"Ali Srbija
16-02-2008, 02:29
je strasno profitirala za stare YU, a mozda nesto manje za SFRY od zapadnih republika..."

U cemu je profitirala? "Profitirali" su svi zaduzivanjem izvana, i to je glavna lova koja se vrtila u ekonomiji, vojsci i ostalom.
Sa onim nacinom privredjivanja niko se ziv nije proslavio.

"Sad se kunete u Kosovo kao prije 17 godina u vaskoliko srpstvo, srpske grobove zapadno od Drine...
U zapadne srpske granice..."

Da li svestan da je Kosovo srpska zemlja i da je potvrdjeno mnogim svetskim ugovorima od kojih ona dva poslednja najsvezija:

1) Badenterova komisija prznala republike u svojim granicama
2) Kumanovskim sporazumom garantovano da Kosovo ostaje unutar Srbije

Na stranu Kososvo i Srbija, ali zar tebe ne brine da medjunarodnu scenu stupa zakon sile koja drsko ne priznaje ni jedan medjunarodni ugovor koji je sama prriznala i potpisala, narocito kada su u pitanju male zemlje?

Sta ostaje od autoriteta i vaznosti nekoga ugovora kada se uvek moze ponistiti? Sta je garancija malim zemljama od danas pa na dalje?

- Ne mesanje u unutrasnje stvari jedne zemlje PROPALO;
- ne napadanje zemlje koja nikog nije napala PROPALO
- nepovredivost granica medjunarodno priznatih drzava PROPALA!

I to sve tebi nista nije cudno?

Sigurno ti bilo pravo kada su vas ucenili iz EU dokle mozete sa ribaricama cak i unutar vasih voda?

Ako ostavim po strani Srbija i Kosovo, i emocije potpuno potisnem u stranu, i hladno razmisljam, meni ovaj novi svetski poredak je jedno veliko dvolicno i drsko ×××××× u funkciji interesa velikih sila, i nikoga vise.
To je proizvelo opstu nesigurnost u svetu i terorizam koji nikad nece biti porazen dokle god bude ovako.
Niko nije lud pa ni onaj muslic kojeg Ameri zovu teroristom.

jesu.
16-02-2008, 02:44
boog im dao isto i uskoro, da im se Istra odcjepi pa da vide kaKO bili iskvareni,Neka se odcjepi imate razloga za slavlje , mislim da ce se ustase vise tome radovati no sipci ali dozivjeti cete vi i jedni i drugi da opet Srbe molite za spas. :smile12:
Koliko se raduju da vise od radosti nemogu a da ne objave proslavu cak sa provociranjem i ponizavsnjem sile kao sto je Rusija i to ko vec nakazne ustase ali zaigra ce mecka i pred vasim vratima Istra je na redu zivi bili pa vidjeli. ;)

Pa da ti
16-02-2008, 08:51
Tetko ISKRENO kazem, ako bi ZAISTA, POSTENO i ISKRENO to Istra zeljela, dakle, da je sve krenulo iznutra, bez neke druge umjesanosti, sa jednim referendumom od 55-65% - zaista ja to ne bi ni na koji nacin dozivio kao tragediju...

Ali Istra se sa Kosovom NIKAKO ne moz eusporedjivati...

pomisli samo KAKO ste se vi odnosili prema Kosarima??

SMISLITI vas ne mogu...

ZATO je Kosovo unikat! IZNIMKA!
Jer takvo krsenje ljudskih prava je u Evropi UNIKAT!

A u
16-02-2008, 09:33
Istri zivi oko 65% Hrvata... i sjecaju se Istrijani dobro kako im je bilo za Italije... odnosno Talijanima...

Kosovo je potpuno druga stvar...90% Albanaca...

i strasna negativna iskustva sa Srbijom i Srbima...

A mislis da su
16-02-2008, 13:17
ovo lepa iskustva Srba sa Albancima.
E moj manky slepi:

http://www.youtube.com/watch?v=JYQYgC1oz_E
http://www.youtube.com/watch?v=vejZHpVvmDo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=dLv9kSPSrNU&feature=related

Nikako mi ne
16-02-2008, 13:27
odgovoras kako to da su shiptari doziveli ekspanziju na Kosovu sa u proseku 12toro dece ako su bili pod pritiskom Beograda???

Koji li je to fenomen, mozes li da nam objasnis?

Jeste dozivljavali su od Beograda i ostalih "strasne" stvari kao sto je besprekidna pomoc u rasponu od pola veka.

Nego pogledaj one linkove pa vidi na sta ce da lici mlada evropska drzava 21. veka.
Evropo, good luck, i neka ti je na cast!

Narod zivi getoima :( :( :(

Kako to da se Srbi i Albanci podnose u Beogradu gde ih ima blizo 100.000??????

Kao prvo
16-02-2008, 13:38
Albanaca u BGD-u sigurno nema toliko...

Drugo, kad neko nema obrazovanje, nema posla... a jos je jezik koji je sluzbeni, njemu stran on je inferioran, zaostaje u svakom pogledu -i sta radi?? stanca djecu... to mu je jedino od veselja ostalo... o kontracepciji u principu pojima nema...

Pa ako je i tako da su se oni namjerno mnozili, to im nemozes zabraniti... ali daj im posao, pa da vidis kako ce onda stancati djecu...

To bi podrucje danas izgledalo drukcije da nije bilo 1912... MNOGO drukcije... sigurno ne bi bila tolika ×××××× kao sto su danas... a niti u YU ne bilo toliko ××××××... - zamisli koliko je samo kosovo nanosilo frustracija svima...

ZASTO smo svi zbog toga trebali pusiti? To je uvjek samo trebao biti srpski problem... no doguralo se je dotle da sad - OPET svjetska ×××××× zbog???

A KOGA DRUGOG NEGO SRBA! UVJEK SAMO GOVNA I ×××××× sa Srbima...

ma kakav narod,bre
16-02-2008, 13:39
jedna oveca grupa slepaca ,upitnih fizionomija koji nisu u stanju naci novi identitet, jer ih i nekadasnji gospodari napustise. Sluge, konjusari, pjandure, podvodaci presli su u koljace, pljackase, siledzije.
Da to nije napredak u razvoju drustva jos im nije jasno.
Zato ih se mora drzati na uzici, blize guzici.
Ovaj Junak "krvavo dupe" to zna.
Tu mu je vjerojatno i "domovina", tu su i svi njegovi za dom spremni.
Kaso sluzincad bili su ljudskiji, bolji.

BOLI
16-02-2008, 16:18
Usrani vlase?

Kako kevino krvavo usrano dupe, iz kojeg si ispao? :smile16:

Ma ne
16-02-2008, 16:53
...ovaj sugovornik kaze da ti je mamiono dupe krvavo od tolikih magerecih penetracija... kojima ocito nikad i nigdje kraja...

ali mu ta krv ocito ne smeta... on vozi i dalje...

bude malo crveno, ali ga ne smeta...

Dakle
16-02-2008, 17:11
Keva ti je prilagodjena krvavom dupetu?
Dakle sada je sevu majmuni u to krvavo dupe, iz kojeg si ti ispao, ××××××tino vlaska.
ZIVILO SLOBODNO KOSOVO i da vam kosovari jebu keve, tako da se i vi vlasko ciganski izrodi mnozite sa siptarskom krvlju.
Jebali vas majmuni, kao sto ste i vi. :smile16:

Nisi mi
17-02-2008, 00:54
uopste odgovorio kako jedan narod pod pritskom i tiranijom dozivi takvu biolosku ekspanziju???

Hajde zivlje to malo?

Manijace, u Beogradu ima oko 100.000 Albanaca, protiv njih niko nema nista, niti oni imaju protiv ostalih.
Imaju najbolje lokacije u gradu, mogu slobodno reci, povlascene.

Na jugu Srbije, Presevo, Medvedja, cak i Krusevac puni Albanaca. Imaju poslove, rade, druze se sa Srbima, pricaju srpski i albanski, mesaju se sa Srbima, zene se sa Srpkinjama i udaju se za Srbe.
Sta fali tim odnosima?

Nego bas
17-02-2008, 01:03
nista nemas da kazes za gore navedene linkove (video)? Da li si ti pogledao to uopste? Pa red bi bio, ×××× ga, da malo upoznas tu drzavu nakazicu 21. veka, u nizu novonastalih drzavica nakazica koje se nista ne pitaju i koje nista ne znace.

Dakle, da li si upoznao zemlju 21. veka gde jedan narod zivi po getoima, gde se mogu kretati na prostoru od 100m, gde bi pocrkali od gladi da nije narodne kuhinje i humanitarnih organizacija iz Srbije, gde neko u strahu po zivot se ne usudjuje obradjivati svoju njivu posle onoga masakra nad 13 srpskih zeteoca, itd.

Bas nemas nikakve utiske i nikakav komentar?!

AJDE
17-02-2008, 01:07
USUTI, budalo vlaska.
O kakvoj ravnopravnosti govoris?
Ostavi siptarsku zemlju na niru, isto kai i sve tudje zemlje, budalo na kvadrat.
Idi u ××××× materinu, divljce "SKOLOVANI"
hahahahahahahahaha
:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

Ovo
17-02-2008, 03:23
sto se dogadja i jeste maslo -ustasha po dijaspori hitlerovaca iz svabije i parazitski amera koji zive na racun drugi , otmi , ukradi ,prisvoji i eto ti bogatog amera

to se zna
17-02-2008, 03:28
da ustashe po dijaspori se sjebase placajuci lazne propagande protiv srba samo da se ta njihova zelja ostvari beogradski pasaluk .Ali mi Srbi nismo nikada bili tako niski kompleks kao vi pa nam toliko nece ni pasti tesko i ako se to i dogodi ,jer poslije mraka dolazi i sunce a za vas pokvarenjake je uvijek mrak i tama jer ste u dusi takvi zli i pokvareni.

skol-ovan
17-02-2008, 08:44
dakle travogrizitelj se pomamio.Pogodilo budalu.Nema vise SKOLA za rusenje, a ovaca na dvije noge sve vise.Velika konkurencija medju koljacima. Nozevi, maljevi, kamenje, sve imaju, a ne smiju.Tako ni "junak krvavo dupe" (kevino!)
Jest. Tesko je budalo. Ali zasluzio jesi.

jeli.
18-03-2008, 19:23
hrvati jeste li se ikada zapitali sato ste toliko zlobni , da cak vam je to postala profesija i glavni hobi. :smile17:

HRVAT
24-03-2008, 21:58
mamu vam ××××× srpsku u beogradu, ××××× vam materina, ko je onda zapoceo rat mamu vam ××××× neodgojenu. Vi ste jedan obicni neobrazovani pogani narod, pomirite se s time gadovi jedni usrani

komunist
25-03-2008, 23:40
ma mi sve pokusavamo da nas vi srbi zamrzite ali brate vi ste stvarno zaljubleni u nas hrvate,vi nas naprosto obozavate,nije vama stalo do kosova vec vam je samo stalo da smo mi hrvati na vasoj strani,sve drugo je nevazno

koliko
18-04-2008, 17:03
se raduju da ce rasprodati svu zemlju da bi usli u tu Eu i kad udju biti ce svoj na tudjem kao za vrijeme austrougarske .bice opet becki konjusari .

Pa eto
18-04-2008, 18:41
Nasa Tetko... Gdje cet vi biti?? Koliko ce od vas ostati?? To je pitanje!

EU je EU za sve! (osim za Srbe razumije se)

o ustase
19-04-2008, 11:46
Dozivanje!
Peti padez.
VOKATIV!
Probajte se u vokativu dozvati pameti.
U EU cete uci jer vam EU hoce sjebati "znanje".
KLANJE!
JEDINO STO ZNATE!
I onda je pitanje gdje vam ostaje najveca europska duhovitost, koju je eto ustanovi hrvatski majmun od "Reedersa".
Majmuni jesnu smjesne kreature i mogli bi stvarno imati vas "HH" - HAHAHAHA!!

E - ustase
19-04-2008, 12:17
Ovakve stvari NE ZABORAVLJAJU!!

U nastavku suđenja za ratne zločine u Lovasu 1991. godine pred Specijalnim sudom za ratne zločine u Beogradu u petak je i drugi optuženi, pripadnik paravojne postrojbe "Dušan Silni" Petronije Stevanović zanijekao sudjelovanje u ubijanju civila, te kao najodgovornijeg označio prvooptuženog Ljubana Devetka, zapovjednika civilnih vlasti u Lovasu 1991. godine.
Stevanović je u svojoj obrani rekao da je nakon napada na Lovas 10. listopada 1991. godine sudjelovao u privođenju civila, ali nije ih ubijao, niti je bacao bombe na kuće i u dvorišta.

"Nikoga nisam ubio, niti sam vidio nekog mrtvog toga dana. Nisam ulazio u kuće i dvorišta. Ako je bilo mrtvih, stradali su od granata", kazao je optuženi Stevanović, kojeg optužnica - kao i druge suoptužene - tereti da su tijekom napada na Lovas ubili 21 civila u kućama i dvorištima, a do 18. listopada još 23 osobe u improviziranim zatvorima.

Pitanje je
19-04-2008, 12:19
STA? ste vi Srbi ...i KOLIKO? naucili od 1990 - do dan danas, kad se obruc oko Pasaluka neumoljivo steze?...

Mještani Lovasa koji su tih dana bili uhićeni, ispričao je optuženi Stevanović, odvođeni su u poljoprivrednu zadrugu u pritvor i tamo držani dok prvooptuženi Ljuban Devetak, tada zapovjednik lokalne vlasti u Lovasu "ne odluči što će s njima".

Osporavajući navode optužnice da je sudjelovao u ubijanju mještana Lovasa, Stevanović je priznao da ih je "malo šamarao" i tukao palicama.

"Svi smo ih tukli. Ja sam ih udarao palicom po nogama, bilo mi je žao da ih udaram po glavi", kazao je Stevanović, negirajući da je - kako je to u istrazi reklo više svjedoka, oštećenih iz Hrvatske - koristio nož i "kao lud mahao nožem".

"Nije istina, grozim se noža i prije bih puškom pucao u čovjeka", branio se Stevanović, niječući i svoje sudjelovanje u odvođenju civila u minsko polje 18. listopada 1991. godine, kad je poginulo njih 20, a 12 je teže ili lakše ozlijeđeno. Tvrdio je da toga dana nije ni bio u Lovasu.

Zanimljivo
19-04-2008, 12:22
Je i sta nasa Tetka kaze o ovakvim stvarima?? Da smo poceli i mi dozivljavati da nam - zamisli!! - Srpski sudovi donose i dijele pravdu...

U svojoj je obrani optuženi Stevanović objasnio i to da je bio simpatizer stranke Srpske narodne obnove iz Nove Pazove, te da je njemu i ostalim dobrovoljcima iz postrojbe "Dušan Silni", koju je ta stranka osnovala, predsjednik stranke Mirko Jović, prije nego što su krenuli za Lovas, kazao: "Hvala braćo što ste se odazvali".

Za ratne zločine u Lovasu, osim Stevanovića, optuženi su pripadnici tadašnje lokalne vlasti u Lovasu Ljuban Devetak, Milan Devčić, Milan Radojčić i Željko Krnjajić, pripadnici bivše JNA Miodrag Dimitrijević, Darko Perić, Radovan Vlajković i Radisav Josipović, te pripadnici postrojbe "Dušan Silni" Jovan Dimitrijević, Saša Stojanović, Dragan Bačić, Zoran Kosijer i Aleksandar Nikolaidis, koji je u četvrtak prvi iznio svoju obranu i zanijekao da je sudjelovao u ubijanju 70 civila u Lovasu, te optužio prvooptuženog Devetka da je izdavao naredbe za ubijanje mještana.

Suđenje se nastavlja sljedeći tjedan iznošenjem obrane ostalih optuženih.

MI MORAMO
19-04-2008, 14:48
ljubiti i voleti Srbe!

ONI TO TRAZE!
ZAHTJEVAJU... inace - zna se

NAZZI!

VOKATIV
20-04-2008, 10:00
budalo, pitaj ucitelja ili fratra
oni znaju.
Niko te ne sili da volis ili Srbe il Ruse,
Amerikance ili Svabe. To je tvoje pravo.
Ali genocidna hajka na bilo koga iz
blesavih hrvatsko-katolickih nagona mora se kazniti. I to nemilosrdno.
niko nema prava,
CAK I U JEDNOM FASISTICKOM SISTEMU KAO U VAS DANAS;
da vrijedja, diskriminira ostale ili nacionalno ili zbog rase.
Jos nesto, nepismena budalo:
"NAZI" je njemacka rijec i pise se NAZI a ne "NAZZI".
Budalo!
TRAVOGRIZITELJU!

da su zlobni
25-04-2008, 19:11
to pokazuju iz dana u dan .
Od muke i zavisti nema na tv portalu na vijestima bas nista i teniserkama koje igraju u subotu u Zagrebu sa hrvaticama.Zasto , pa zato jer nemogu najaviti dvije svijestke najace u tako brzo napredujuce teniserke kao sto je Ana Ivanovic i Jenena Jankovic ,jer su se hrvati zamisljali kao becka gospoda nad svima , umisljena velcina koja ispade mala jadnina ,koja prefisne na svaku srpsku pobjedu u bilo cemu.
Nije mi jasno kad toliko mrze srbe kako se mogu hvaliti sportasima srbima koji im donose pobjedu kao u ovom slucaju Sanja Jovanocic :))
Prilikom dolaska Ane i Jelene u Zagreb ,vec hrvate hvata kompleks nize vrijednosti sta ako pobijede njihove nepoznate teniserke pa cak ih mediji savjetuju sa ponatim sta Srbi dozivljavaju u Hrvatskoj ,pogotovo ako se takmice u necemu sa njima.Pa kazu ako protivnika ne mozes pobjediti a ti ga pljuni. :smile17: boze sacuvaj koja niskost.
Moze se zamisliti sta ce te dijevojke tamo dozivljavati samo da ih dekoncentrisu pa da izgube jer to im je tradicionalno ,nema veze sto nisu sposobni ali na svom terenu moraju poraziti po svaku cijenu svoga protivnika da ne prefisnu od muke ,ljubomore i zavidnosti. :smile17: :smile06:

NAGARI MILEVA
04-05-2008, 14:55
... a tko tvrdi da su oni narod?
kako se, s cim se narod definira?