PDA

Pogledaj cijelu verziju : NATO želi Srbiju u svom članstvu

natovac
26-11-2007, 01:24
NATO na Kosovu ima 16.000 vojnika i ostaće tamo još dugo, izjavila Barbora Maronkov iz diplomatskog odeljenja NATO u Briselu. „U ovom trenutku situcija na Kosovu nije onakva kakvu smo očekivali i zato ćemo ostati dokle god bude trebalo sa snagama koje će obezbediti mir”, rekla je ona u intervjuu koji objavljuje Dnevnik. Na pitanje kako se u Briselu ocenjuju pregovori između srpske i albanske strane, Maronkova je kazala da NATO nije uključen u njih i da zapadni vojni savez nema uticaja na njih. „Čekamo odluku, pa ćemo videti šta treba preduzeti”, rekla je ona.

Maronkova je kazala i da je Brisel razočaran zbog negativnog odnosa srpske javnosti prema eventualnom članstvu Srbije u NATO te da bi NATO voleo da ona postane njegov član, jer je Srbija ključni faktor za stabilnost i bezbednost na zapadnom Balkanu.

(Sta kazes, nesreco iz Svedske? Kako ti ono ocenjujes Srbiju? HAHAHAHAHA)

Govoreći o predstojećem samitu NATO, idućeg aprila u Bukureštu, na kome bi Hrvatska, Albanija i Makedonija trebalo da budu primljene u punopravno članstvo alijanse, Maronkova je naglasila da to „još nije konačna odluka”.

„U ovom trenutku je neizvestan prijem Hrvatske u kojoj je samo 32 posto građana za pristupanje Zagreba zapadnom vojnom savezu”, rekla je Maronkova.

----------------
Jedino se nesreca iz Svedske raduje prijemu, a znate li zasto? Zato sto on nece ici u Afganistan i Irak da ratuje.

sta
26-11-2007, 04:43
vrijedi kad Srbija ne zeli njih.kako ih nije sram razarali tu zemlju sad je zele u isti cabar.Ako im je tada bila neprijetelj zbog inetersa , kakve imaju sad interese od njesem da budu topovsko meso po njihovim ratistima. :smile17:

Yenki
27-11-2007, 14:55
su sa 16000 junaka u Kosovu i "brane i tamo zapadnu demokraciju.
Ali kako da izadju iz Kosova! Kuda god da krenu moraju jos danas proci kroz neprijateljske zemlje.I to silom. Ili Srbiju ili Crnu Goru ili Makedoniju ili Albaniju. Cudno je da Albanija o osamostaljenju Kosova ne zeli ni da cuje.
Dakle Amerikanci moraju nekoga kupiti ukoliko ne zele negdje otvotiti novi front. I da hrvatski narod ne zeli u NATO jasno je, ne zeli za amerikance vaditi kestenje iz kosovske vatre. Dosta su ih "üpoliticari" usrali i sa Ademijem.

koji.
27-11-2007, 17:48
su ti Amerikanci bezdusnici i mizerija da sve sto ovo rade Srbima to se svete Rusima ,jer i na nejacem se zecu kkk dize ,kad su tako hrabri sto se ne suoce sa rusima jednom zauvjek vec sve okolo rusa indirektno kao maca oko vruce kase.Sad su uni smisli da privuku Srbe u NATO pred priznavanjjem kosova pa bi ih stavili na Kosovo kao metu za neprijatelje a i stitni zid od sopstvene odbrane a ujedno da ponize Srbe do kraja a da oni u tome uzivaju zar nisu sotonska olos.Sve bi to radili za osvetu rusima a polako i njih Bog kaznjava i ponizava do kraja tako da nece ni osjetiti od tudjim problema iz koji gledaju izvuci maksimalnu kosist kad ce dotaci dno.
Samo je srece u tome sto je srpski narod urodjeno sposoban i dostojanstven i ne gleda koliko je ponizavan vec od koga i to mu daje snage za cvrst stav koji oduvjek nosi ma koliko ga lomili dusmani i demoni.

Kakva je ta mizerna moderizacija koja sama sebe zove tako ili toboznom civilizacijom da je to strasno i jadno za predskolsku dijecu .Samo su za to Kosovo dokazali koliko su svi skupa obojeni , nepravedni i nasilni.Srbima otimaju teritoriju a hrvatima su organizovali totalno istrebljenje srpske vecine na hrvatskim prostorima , slican slucaj je bilo i sa Srbima i Hrvatskoj u kojoj Srbi nisu mogli dobiti ni osnovna ljudka prava za koje toboze opominju ti pravednici samo pravoslavlje sta to sve kaze netreba ni govoriti kad je tu sve receno.
Siptarima daju tudju teritoriju i stalni im ponavljaju prije i poslije ikakvi predgovora da ne zaborave za nezavisnost dok srbe samo lome za pristanak i da idu dalje na Vojvodinu , Mislim da se gadi ovaj svijet sam sebi sto se vise prestavlja vise se ogadjuje , kad to laici primjecuju sta onda reci za te koji prave krcmu bez na tudjim ledjima.

nastavak.
27-11-2007, 18:06
optuzivati Srbe da ne prihvataju kompromis koji se zove nezavisnost je van svake pameti , a za rezoluciju koju su i sami potpisali , gledaju da je i ne spominju a kamo li postuju.Eto ti svijetske pravde koja ce im se olupati o glavu kao i srbima koji su siptare sazaljavali i spasavali od bijede , radili za njih dok su se demoni samo kotili i pravili terorizam i iseljavali starosjedioce.
Priznati Kosovo ja kao laik koji nemam nista ni sa ratom ni sa politikom nije kraj.Treba tu gotovane hraniti a kako tu se odma postavlja prijetnja srbima da nesmiju zatvarati granice prema otetom Kosovu kojem treba hljeba zaraditi i dostaviti , evo ja sam zena koja slucajno nabasa na ove forume ratnohuskaske pa kazem Mi srbi nismo nikada bili nacisti niti rasisti (izuzev danasnjeg vremena koji ima takvi ali ne u vecini , kako izludjuju srpski narod nebi bilo cudo da svi postanu teski nacisti i da mrze taj nepravedni svijet koji toliku mrznju na kulturan nacin pokazuje prema srpskom rodu.Ali ja kao zena bi im rekla za sta se oni bore i nebi im dala ni pedalj te zemlje pa makar nas sviju pobili i ovako nam nije nista bolje od tih koji srbe non stop ucjenjuju i proganjaju jer su najpodobniji za izlijevanje svojih frustracija i opravdavanju neostvareni zelja.
Mislim i tako ce nestati i ako budu ispunjavali demonske parazitske zelje kojima nema kraja do nestanka.
:smile08:

kad god optuzis
28-11-2007, 20:41
Hrvata,
ON UVIJEK ZNA ZASTO!!

svakako
07-01-2008, 12:20
Srbe zele u NATO, ali tek poslije Kosova!

Zele Srbiju u EU ali tek poslije Kosova!