PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pavic se vraca u Domovinu - u SOTIN

Repatriacija
12-11-2007, 10:56
MINISTARSTVO pravosuđa diplomatskim je putem najavilo da će tražiti izručenje Gorana Pavića optuženog za ratne i zločine protiv čovječnosti u Sotinu 1991., potvrdila je za Index glasnogovornica ministarstva Vesna Dovranić.

Dovranić je podsjetila na izjavu ministrice pravosuđa Ane Lovrin koja je kazala kako će Hrvatska američkom i kanadskom pravosuđu uputiti molbu za izručenje.

Uz molbu Hrvatska će poslati i dokumentaciju prikupljenu na Županijskom sudu u Vukovaru gdje je podignuta optužnica protiv Pavića.

Gorana Pavića i nekoliko drugih optuženika se tereti za progon, ubijanje, zlostavljanje i tjeranje na prisilan rad Hrvata iz Sotina.

12-11-2007, 11:41
Američka granična policija uhitila je u petak u Detroitu, prilikom prelaska granice iz Kanade, Gorana Pavića, jednoga od osumnjičenih za ratni zločin u Sotinu 1991. godine te ga je predala imigracijskim vlastima kako bi počeo postupak izručenja Hrvatskoj, izvijestio je kanadski Windsor Star.

Pavića i 16 drugih optuženika tereti se da su "s namjerom da Sotin učine potpuno srpskim, mučili, zlostavljali i ubijali civile hrvatske nacionalnosti, prisiljavali ih na težak fizički rad, pljačkali njihovu imovinu i odvodili ih u nepoznatom smjeru". U zločinima su stradala 63 mještana, od kojih se 30 i danas vode kao nestali. Vijest o uhićenju mještani Sotina su pozdravili ali i upozoravaju da je to samo prvi korak do izručenja.

Igor Matijašević kaže da su mještani Sotina nezadovoljni dosadašnjim aktivnostima oko sudskoga procesa za Sotin te da sve ide veoma sporo.

Zato smo i sami pokrenuli svojevrsnu "privatnu istragu" i stupili smo u kontakt sa Srbima koji su nekad živjeli u Sotinu a danas su u Srbiji. Podignut ćemo optužnicu za zločine u Sotinu i na srbijanskim sudovima pa da barem tamo odgovaraju za nedjela kaže Matijašević.

Pa ponekad
12-11-2007, 13:26
je pravda ipak dostizna...

dobro
12-11-2007, 23:17
je dosao u Sotin!

Tamo ga ceka delegacija!

Osjecam da ga nas Mazohista poznaje osobno!

vidis
13-11-2007, 00:13
grgo, sta mislis da je pravde koliko bi vas ostalo na slobodi.pitanje je, zar ne :smile07:

istina.
13-11-2007, 00:17
srbi su u svakom slucaju neviniji od tih koji ih hapse i koji im sude vise svega loseg imaju od Srba , to je stvar rasizma a ne neke pravde , kad nestane srba onda ce i nas zene poceti hapsiti i osudjivati bez dokaza kao i onu zenu Zoranu koja nema bas nista sa zlocinom. :smile16:

13-11-2007, 10:39
Pavića i 16 drugih optuženika tereti se da su "s namjerom da Sotin učine potpuno srpskim, mučili, zlostavljali i ubijali civile hrvatske nacionalnosti, prisiljavali ih na težak fizički rad, pljačkali njihovu imovinu i odvodili ih u nepoznatom smjeru". U zločinima su stradala 63 mještana, od kojih se 30 i danas vode kao nestali. Vijest o uhićenju mještani Sotina su pozdravili ali i upozoravaju da je to samo prvi korak do izručenja.

Igor Matijašević kaže da su mještani Sotina nezadovoljni dosadašnjim aktivnostima oko sudskoga procesa za Sotin te da sve ide veoma sporo.

Zato smo i sami pokrenuli svojevrsnu "privatnu istragu" i stupili smo u kontakt sa Srbima koji su nekad živjeli u Sotinu a danas su u Srbiji. Podignut ćemo optužnicu za zločine u Sotinu i na srbijanskim sudovima pa da barem tamo odgovaraju za nedjela kaže Matijašević

ma ja
13-11-2007, 17:59
sam da se sudi zlocincima ali zlocincima a ne pripadnicima jednog naroda.Nevidim da se tako zalazete da osudjujete zlocince sa vase strane , vec ih proglasavate pocasnim gradjanima ili toboze bolesnim sto su od uvijek bili bolesni pa su vrsili zvijerske zlocine nad neduznim Srbima .koga ste vi to osudili i sta se sve desavalo sa Lorom .
Srbi su konji da nemoze veci .Ja bi za vase podizo optuznice od 41god do dana danasnjeg i to sudu u Strazburu.Pa da vidite koliko bi vas ostalo na slobodi majke vam ga ustashke nakazne.Nema vecih zvijeri od ustasha a da se stite kao krvolocne zvijeri ali vreme nosi svoje breme uvjek , doce vrijeme kada cete i vi odgovarati za sve jer zlocin ne moze zastariti tako ste i vi morali potpisati.
Sta bijase sa Glavasom ili Mercekom nisu zar toboze pokojni.Cekate vi sa njima kao i sa Artukovicem pa vam uvijek Srbi krivi :smile16:

Ma daj
13-11-2007, 20:06
ti meni reci?

KAKO mozes biti zlocinac ako oslobadjas i cistis zemlju od ovakvih nakaza, koljaca, zlocinaca... kao ovaj Pavic na.pr.??

KAKO??

Pa cak samo da i oslobadjas zemlju - vec to ti daje pravo na skoro sva sredstva...

a od koga
14-11-2007, 00:04
ste to oslobadjali , kod vas se etnicko ciscenje zove oslobadjanje (odnosno protjerivanje domorodaca sa svog ognjista i to vi zovete oslobadjanje zar i sa tom rijecju ne potvrdjivate nesvjesno ili svijesno da ste koljaci broj jedan da ste krvnici broj jrdan a vi ste glupi da bi shvatili da sami sebe otkrivate da ste zaista krvnici i svijetski sram a da je tako i doka sa tompsonom vam je zivi primjer da ste glupi i neobrazovani jedno mislite drugo radite.Srbe optuzujete a neprestalno se otkrivate da ste ono sto ste bili za vrijeme hicka.

pa dobro
14-11-2007, 10:46
Kazi ti meni - KO??? je koga poceo protjerivati - vec 1990??

A sve zavrsio 1991?

I da te podsjetim - Hrvati nisu protjerali niti jednog Srbina, koliko je meni poznato!

NITI JEDNOG!!

Pa to usporedi sa 350 000 Hrvata protjeranih iz svojih kuca sa plasticnom vrecicom u rukama...

Pristize
14-11-2007, 10:55
...pravda...

"Ruke i noge su mu drhtale, borio se sa suzama i gledao je u svoju suprugu, sestru i obiteljskog prijatelja, koji su došli na saslušanje. Obučen u zgužvanu polo majicu i prugaste hlače, neobrijani Pavić je u tišini stajao i čekao da Sud donese odluku o njegovu izručenju", piše The Globe and Mail.

"To je jednostavno strašno. Vidjeti ga s lisicama na nogama, o moj Bože.. Sto mu je godina. Odvjetnici su nam rekli da se ne osjeća dobro. Bolestan je i ovo mu psihički jako teško pada. Vrlo smo zabrinuti", rekla je Pavićeva sestra Gordana Krstić

PA niti ja ne bi da znam sta sam uradio te da me IPAK za to slijedi kazna... da sam "provaljen".

BOGAMI i meni bi se noge tresle...

ZAMILSI? pogledati pravdi u oci!!! HEJ!!

Termin uspostava
14-11-2007, 11:16
kontrole bi bila daleko prikladnija od oslobodjanja. Pod oslobajanjem podrazumevaju proterivanje srpske populacije sa njihove zemlje iz njihovih kuca...

I dan danas ih ne interesuju srpske zrtve kao da to nisu njihovi gradjani!

STRASNO!

Zar to nije frapantan primer odbacivanja tog naroda iz HR?

Pitanje je
14-11-2007, 12:23
Sta su te "zrtve" uradile domovini i njihovim gradjanima?

Zasto su bjezali - a pozvani su da ostanu??

(znam reci ces - bilo ih je strah!
Normalno da ih je bilo strah, jer su znali sta su naprabili pa su ocekivali i adekvatnu kaznu... kakvu bi i oni samo izrekli u suprotnom slucaju)
...

A niko
14-11-2007, 14:48
ih nije naucio da Hrvati NISU kao Srbi!

...nego su ih hranili svim i svacim - desetljecima... izludjivali su taj jadan brdjanski narod... i ONI su krivi da taj narod zedesi sta ih "ZADESI"....

PITAGORA
14-11-2007, 16:54
Da me se pita, a ne pita...

Ja bi osnova posebnu postrojbu za likvidacije srba po svitu. Koji ce nam k.... opet u Nasoj lipoj domovini. Gdje ga lociraju tu bi trebao i ostati za vjeke vjekova...

Za DOM SPREMNI !!!

Sip
14-11-2007, 18:41
Onog treba pod hitno naci i optuziti ga za primjer dugim zlikovcima.

vidis-
15-11-2007, 17:14
krvolocnice iz Svedske ima jos uvjek Pavelica zivi koji su se razbjezali po bijelom svijetu i svoje zelje isticu bez ikakvog straha od bilo kakve kazne.
Da je to Srbin kojim slucajem izjavio odma bi ga nacli a hrvatska bi trazila da ga isporuce njoj radi tezine i zlocina prema jednom svetom narodu koji bi ga unistio sa uzitkom.
ta tvoja zelja se poklapa sa temom Srbe mrzite zbog Talenta da bi ih unistili u podpunosti ali da vi znate da ste najveci neprijatelji bas sebi i da zbog toga nesmijete biti u svojo zeljenoj nezavisnoj drzavi i ako nema Srba ali pokvarenost se mora kriti od ociju javnosti , pa tako da vas ima vise po svijetu vec u matici bas zbog tog nacizma koji ikazujete otuda gdje smijete i gdje ste dobro sakriveni.
Najvise se skrivaju ustashki zlikovci diljem svijeta jer su previse ciste duse i ruku da se smiju slobodno kretati.
××××s zivot kad te se najrodjeniji srami i kad moras biti sto dalje od toliko zeljenog tisuc ljetnog sna. :smile17: :smile16: :smile15:

Na putu
15-11-2007, 20:03
do "tisucljetnog" sna ste UVJEK stajali VI, SRBI.

Sad smo vas maknuli sa tog puta...

Mi usli u drugo tisucljece!

A VI???

vi
16-11-2007, 02:30
usrashe ste u sedmom stoljecu a mi srbi smo u 21vijeku pa sad vidi koliko smo ispred vas. :smile07:

istina.
16-11-2007, 07:25
ko srbe hapsi ; svabe koji su milione zrtava ubile u svijetu....
- hrvati koji su na hiljade zrtava pobili na podrucjima Jugoslavije.. i protjerali sve druge nacije sa njihovih ognjista.nedaju djamiju sagraditi par puta su je palili u Hrvatskoj za vrijeme mira.....
- ameri koji pobise svu nejac da im otme njihovo blago koje im je Bog darivao.
E onda moze covjek zamisliti gdje ide ta civilizacija i dali ikako postoji.
Sa Srbima mute islamu pamet ,tu ×××× lus zbnjenog a Bog nisti bas onoliko koliko drugom otmes i ubija tvoj narod koliko ti ubijas tudji .Niko nemoze pravdu nad Bogom dijeliti a da mu Bog ne nalpati do gole koze.