PDA

Pogledaj cijelu verziju : ISPOVJEST KAPETANA

Drago
03-11-2007, 17:10
-„Toliko toga se iracionalnog nakupilo u mom narodu,Srbi su na pragu bioloskog opstanka!Od moje poslednje bitke u Krajini,koju sam naravno dobio,ima pola miliona Srba manje.A voleo sam svoj narod iracionalno i kada mi ništa nije bilo jasno.Sada shvatam da Srbi ne razumeju ni sami sebe.Nekada mi se ta ”suma„izdaleka cinila najlepsa na svetu,kao što se verovatno čini i svim Srbima.”

SAMO SRBE NISAM NAUCIO DA NE KRADU

Kapetan Dragan kaže da je čak i Tanzanice naucio da ne kradu,ali da mu je za Srbe trebalo još vise vremena.
-„Kada sam dobio zadatak da otkrijem ko u njihovoj porodici krade brodske motore,postroio sam policajce i pitao da li znaju ko krade motore sa brodova.Dobio sam odgovor da to rade”sitami„,to jest djavoli.Malele mi je objasnio da Tanzanijci veruju da su djavoli nalik ridjim ženama.Odmah sam se setio moje drugarice Renate iz nemacke ambasade koja bas tako izgleda.Ona je na moj nagovor,ne shvatajuci o cemu se radi,rekla pred postrojenim policajcima da će umreti u najvecim mukama onaj ko je lopov.Nekoliko sekundi kasnije izasao je jedan od njih i poceo da se valja ispred stroja moleci za oprost.
Tada nisam ni slutio da će me iz moje zemlje izbaciti”srpski sitami„ kada sam ih provalio da su lopovi.Čini mi se da su oni gori od djavola!”-

DRAGO
03-11-2007, 17:10
-„Dosao sam sa zapada,gde se nije vrednovala prica,već ono što se radi.U Srbiji su svi slusali šta se prica,a niko nije zeleo da vidi šta se radi.Nazalost potvrda svih mojih zlih sumnji,dosla je samo sest meseci posle mog istorijskog razgovora sa Milosevicem.Usred najvecih srpskih pobeda u Krajini negde početkom avgusta 1991.ja sam ukapirao da je sve otislo u PM.Iznerviran stalnim izvestajima stranih televizija o bombardovanju Vukovara,dogovorio sam hitan sastanak sa Arkanom na samom prilazu gradu na trpinjskoj česti.To je bio prvi i poslednji nas ozbiljan razgovor.
Otvoreno sam mu rekao da bespotrebno rusi grad,jer se takav grad koji je opkoljen srpskim polozajima i rekom ne može braniti niti po jednoj vojnoj doktrini i da se to uci u svim vojnim skolama na svetu,na prvim casovima taktike ratovanja.On se jednostavno trebao izolovati i opkoliti u potkovicu i krenuti dalje,bas kako se napravilo sa Ilokom.Hrvati bi ga najduže za mesec dana sami predali.

DRAGO
03-11-2007, 17:11
Znao sam za enormne pljacke i harace po gradu,a i malom detetu je bilo jasno da se prostor od manje od jednog kilometra kroz koji su Hrvati prolazili i snabdevali Vukovar,bez problema mogao zatvoriti.
Sve sam to rekao Arkanu koji je samo cutao kao malo dete i predlozio sam mu da se zamenimo,da on ode i samo drzi polozaje u Krajini koje sam zauzeo,dok ja ne zauzmem grad bez i jednog metka i bez i jedne žrtve.Na kraju mi je rekao da se boji da će sve zasrati,jer ne poznaje krajiski teren,ali da će ipak pitati sefa,pa će mi javiti preko Jovice Stanisica.Naravno od toga nije bilo ništa i sve sam ispricao jednom pametnom momku koji je valjda jedini znao dobro engleski u Krajini i koji je komunicirao fenomenalno sa stranim novinarima u Kninskom korpusu.On mi je samo kratko odgovorio:”E moj KEP,znaš li ti onu Krlezinu-Sacuvaj me Boze srpskog junastva i hrvatske kulture.Uvalio si se ti u velika govna.„Rekao sam mu iskreno da nisam ni čuo za Krlezu mada sam procitao bezbroj knjiga i gotovo sve nobelovce.

Drago
03-11-2007, 17:26
Srbima je još malo vremena ostalo da se promene jer nestaju zajedno sa svojom teritorijom.Nema naroda bez teritorije.A Srbi su izgubili i Krajinu i Kosovo,sto je otprilike velicine Holandije.Zaista mi nikako nije jasno kako je moguće da sam u toliko srpskog kukolja nasao zita sa kojim bi se ponosio svaki narod na svetu.Nasao sam Srbe koji ne kradu,ne lažu i koji umeju da rade.Nasao sam Srbe koji su sakupili milione dolara za moju odbranu jer znaju da sam branio jednu svetu ideju i da sam zaplakao nad svakom suzom,a da me je srpska najviše pekla jer sam ja srpski ratnik ma kakvo ime nosio i gde god bio.I zato nek niko ne place nad mojom sudbinom,jer kakav bi ja to onda heroj bio.Neka mi na grobu napisu:-”OVDE NIKOG NEMA„.Za sve sto sam trag koji će živeti dok žive i Srbi.Posle toga nije mi ni bitno.

Cuuj ti
04-11-2007, 09:56
Naseg Kapetana...:

"Srbima je još malo vremena ostalo da se promene jer nestaju zajedno sa svojom teritorijom.Nema naroda bez teritorije.A Srbi su izgubili i Krajinu i Kosovo,sto je otprilike velicine Holandije.Zaista mi nikako nije jasno kako je moguće da sam u toliko srpskog kukolja nasao zita sa kojim bi se ponosio svaki narod na svetu.Nasao sam Srbe koji ne kradu,ne lažu i koji umeju da rade".

Kaze nasao je Srbe koji:

NE KRADU i

NE LAZU

Ja jos nisam takve nasao...

A valjda ima i takvih... Ko zna...

zujo
04-11-2007, 11:53
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, :smile20: :smile20:

pelikan
04-11-2007, 12:52
vidi ti našeg Dragiše, ×××××liga u dupe, ko bi reko da je on tko načitan, bezbroj knjiga pročito.
nemoj mi reći da Draganče piše memoare da ukešira puste laži, lopovluke i herojstva.

U HAPS SA KAPETANOM, U HAPS! :smile13:

KAKO MOZU
04-11-2007, 16:59
Srbi izgubiti Krajinu ako NIKADA nije bila njihova?
Pogledajte malo na zemljopisnu kartu i ako vidite da pise SRBIJA, tamo gdje je Krajina e ××××ga, onda sam ja kinez, ××××× li vam materina vlasko-srpski cigani. :smile16:

Pa da
04-11-2007, 19:00
gledam ja po kartama... starim, novijim, novim, najnovijim...

Nigdje ne vidim nikakve "krajine"...

Mora da se potkrila neka greska...

PITAGORA
05-11-2007, 19:27
Da su valjali, mislim na karakter pa svi bi i dalje zivili s njima, zar ne ???

Dobijaju i dobijace po picki kad god to bude trebalo...

Za DOM SPREMNI !!!