PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zorana Banić uskoro na slobodi

Stela Filipi
30-10-2007, 23:04
Zorana Banić (56), medicinska sestra iz Zemunika Gornjeg, izlazi u srijedu iz zatvora. Izdržala je šestogodišnju zatvorsku kaznu zbog kršenja pravila međunarodnog prava za vrijeme ratnog sukoba, odnosno sudjelovanja u napadu i ubijanju civilnog stanovništva, pri čemu su njezinim sudjelovanjem ubijene četiri osobe.

Podsjetimo, uhićena je u Zürichu 2001. te izručena Hrvatskoj. U odsutnosti je na Županijskom sudu u Zadru osuđena na 20 godina zbog ratnog zločina nad civilima u Škabrnji 18. studenog 1991. godine.

Nakon uhićenja osuđena je na 13, potom na 10 godina, a zadnji put na šest godina. Tako je Zorana Banić, nakon nekoliko godina provedenih u kaznionici u Požegi, u petak ponovno stigla u zadarski zatvor, kako bi, neslužbeno doznajemo, izvadila putovnicu i osobnu iskaznicu. No, njezin odvjetnik Luka Šušak i dalje tvrdi da je Banićeva nevina.

Nije bilo dokaza da je nekog ubila, nitko od svjedoka to nije rekao i nema opisa djela jer nije navedeno da je koga ubila, a zaštićena je i međunarodnom konvencijom o nemeđunarodnom sukobu kao član saniteta.

Zbog svega sam podnio zahtjev Sudu za ljudska prava u Strasbourgu te zahtjev za zaštitu zakonitosti protiv presuda Županijskog suda u Zadru i Vrhovnog suda RH rekao nam je Luka Šušak dodajući kako će Zoranu Banić odvesti Međunarodni crveni križ vjerojatno u Crnu Goru, gdje su joj suprug, kći i unuka.

====================
Eto na sta lici ×××××rija od hr pravosudja, od 20 godina robije do 6. Na kraju su joj dali 6 da pre izidje na slobodu nego da pukne jos veca bruka (jer bi i sud u Strazburu bio upleten).

Osuditi zenu na 20 god robije bez i jednog jedinog dokaza, pa gde to ima!

Koja bi samovolja vladala u HR parvosudju, ne mogu ni da zamislim, da nije Velikog Brata.

PITAGORA
01-11-2007, 12:04
Ma BIG BROTHER ce vama srbima jebat mater, bus videl u fantomskoj " republici srpskoj "...

Sto se te tvoje " nevine " ×××××TINE tice dobila je onoliko koliko joj pripada, da se mene pitalo bila bi ona vec dugo bijela kost...

Za DOM SPREMNI !!! :smile06: :smile06: :smile06:

Ne PIT
01-11-2007, 12:46
NIJE dobila koliko joj je pripalo...

Ovo drugo je OK..

BIJELA KOST!!! Dosta je samo da je bila u Skabrnji 18.10/1991.

Cetnikusa je izjavila da se NIKADA vise nece vratiti u Hrvatsku.

A mi cemo suze i suze roniti...

oPLAKIVATI...

a ne
01-11-2007, 16:17
pricate o svojim ustashicama sto puze gdje god krenes ,Neprisas mi za onu babu iz bijelog brda koja se popela na tenk od JNA pa pucala po srpskom selu kad rat nije ni poceo ,PPitam otkuda vam tad Tenk a kazete niste imali oruzja i zasto se sude svi vasi koji su bili neki doglavnici u JNA .

znam.
01-11-2007, 16:23
ja da ste vi oduvjek bili zedni srpskih kostiju ,zato glodjete onu kost koja se sama moze povecati i smanjiti a vama fino. :)) sitna ste vi riba za srbe a pogotovo sada kada su vas i muslimani razotkrili koji ste fanatici i rasisti da ste ih prvo naveli na rat potom ih gurali ispred sebe a na kraju ubijali mucili i progonili, da su bili uz srbe Srbi im to nebi nikada napravili to sada su i oni toga svijesni srbi bi bili sa njima rame uz rame kao braca ali posto vi ne postujete ni svoje najbize tako da vama brat i nemoze biti niko bas niko.

zato
01-11-2007, 16:31
ga i zovu pravosudje ( lakrdija) po tome se zna koliki su rasisti jer oni sude srbe iz zelje koliko ih mrze a ne dali su krivi ili ne, samo i zato ce to pravosudje odgovarati kada dodje vreme kod malo pravedniji .
Ona ce sada sigurno tuziti taj sud da joj plate svu odstetu sto to trebaju svi srbi koji su hapseni i osudjivani bez dokaza , treba da tuze taj sud medjunarodnom sudu pa neka vide kome su dali pravo da koristi taku zloupotrebu.

PITAGORA
02-11-2007, 20:03
To sto Banicka, ×××××tina četnička ne zeli više u Hrvatsku, pa to je i bio cilj. Ustedila nam je jedan slucajni metak na cesti.

Da ×××××× srpske, MI HRVATI uvijek smo u svemu bili za tri koplja ispred vas jadnika. Zbog toga ste nas ubijali i gazili 70 godina. Sad je druga prica, pa vidi se kako ste prosli u zadnjem ratu i nasem srazu...

Ma vi ste jadne, kukavicke srpske picke !!!

BILI I OSTALI...

Za DOM SPREMNI !!!

:smile06: :smile06: :smile06:

Koja je
03-11-2007, 02:22
to ×××××rija od pravosudja da su zenu osudili na 20 godina robije a da joj nikakvu krivnju nisu dokazali!

I onda kako je Veliki Bata krenuo da uvrce jajca, onako se kazna smanjivala!

Sta ste vi bez Hitlera - niko i nista!

ti konjusaru
03-11-2007, 02:46
si primjer ustaskog odgoja i kultura i prica je zavrsena. :smile06:

sta ti hoces
03-11-2007, 02:54
reci?

Da niste poklali - koliko onobjese - oko 100 civila u Skabrnji...?

Da se Skabrnja nije dogodila?

PITAGORA
03-11-2007, 18:10
Ma ne brate moj, srbici ti inace pate od kolektivne amnezije, a i sam znas da su svi bili, na jedinstvenim zadacama, i to:

- kuhar,
- logisticar,
- medicinsko osoblje...

itd,itd nitko od njih nije pucao, a kamoli ubijao nesrpsko zivlje koje ih je okruzivalo...

Jadni srbi, svi ih mrze i nitko ih ne voli !!!

Za DOM SPREMNI !!! :smile06: :smile06: :smile06:

lipicaneru-
03-11-2007, 18:19
vise volimo da nas takve nakarade mrze vec da nas vole , vi ste ruglo svijeta i ako neko voli ruglo svijeta i nije nista bolji od vas ,a posto vas svako oslovljava sa rasistima znaci pored dokaza se nema sta reci.
Srbe mogu mrziti gubari samo kao sto ste vi. :smile06: :smile06: :smile06: trojstvo bog pomaze a vidim da i tebi prija i da nesvjesno se istices sta bi volio biti ali Srbin ne moze svako biti to moras da znas. :smile06: :smile06: :smile06: djaba sto sve prisvajate otimate ili kopirate od Srba i pored toga ostajete krmeljivi skart i nista vise. :smile06: :smile06:

za
03-11-2007, 18:21
staracki spremni :smile06: :smile06: :smile06:

PITAGORA
05-11-2007, 19:13
Nakazo, okreni se oko sebe, i sto vidis ???

Vidis male i uske granice vaseg srpskog pasaluka, uskoro i jos manjeg, pa majmune svjetski, zar ne kuzis da su svi oko vas pobjegli. Otisli, pa da vas itko voli i postuje na ovoj kugli, bio bi s vama...

Ako ces istinu, da kunem se i vjerujem u sveto trojstvo i majku Katolicku crkvu. U vase pogansko i vudu sporko i unakazeno pravoslavlje nikad, zapamti nikad.

Te tvoje objede, zaista me mogu samo nasmijati, i relaksirati. Pa nemoze svatko biti pravoslavac, dobro si to srocio. Sve eminentnije vjere svjeta imaju zaista veliki i nerjesivi problem, rijeke njihovih vjernika doslovce bjezi i prelazi na pravoslavlje...

Ha,ha,ha, ovo je u maniri Spilbergova SF-a...

Ja sam uvjek bio i ostao jedino za, DOM SPREMNI !!!

:smile06: :smile06: :smile06:

"""""""".
06-11-2007, 05:52
za Dom Sramni !!!!!! :smile06: :smile06: :smile06:

"""""""".
06-11-2007, 05:56
za Dom Sramni !!!!!! :smile06: :smile06: :smile06:

PITAGORA
06-11-2007, 19:30
Si cul DNEVNIK veceras ???

Majmune sa ravne gore, HRVATSKA je u potpunosti postala LIDER regije. I za divno cudo to nisu izjavili sami hrvati, vec OLI REEN...

Ma srbi ko vaj ×××× nanu, od××××te u skokovima...

Kus stoko bez repa...

Za DOM SPREMNI !!!

:smile07: :smile07: :smile07:

ushko.
06-11-2007, 20:25
koji se busa zaDom Sramni :smile16: Ali za vas se sigurno zna da ste stoka sa repom konji lipicaneri ili psi dalmatinci ili magarci hecegovci , zagorci purani , slavonci svinjari .Elem ebiga vi zaista ste stvarna stoka a i ponasanje i karakter to u potpunosti potvrdjuje. :smile06: :smile16:

PITAGORA
06-11-2007, 21:01
Pa vidio je cili svit putem TV-e, kako ste i sto ste ucinili sa cistokrvnom i plemenitom ergelom LIPICANERA, bdw koje ste ukrali, ( da bi ih sacuvali ),majko moja koji se sve idioti muvaju po ovom forumu ???

Za DOM SPREMNI !!!

:smile07: :smile07: :smile07:

srbija
17-01-2008, 17:35
Majmune ustaski,mozes samo da ga sisas svim srbima i pravoslavcima,kako te nije sramota da tako pricas,vi nemilosrdne i odvratne zivotinje:smile09: ,nasim precima ste udove i oci vadili,ali sada mozete samo da nas uhvatite za onu stvar i da vicete uzbuna :smile06: