PDA

Pogledaj cijelu verziju : POZDRAV SVIMA IZ PETRINJE

PETRINJAC
28-10-2007, 17:16
Pronasao poruku na jednom srpskom forumu.

Ajde mazohistu da ovom porukom zakljucimo KAKO su normalni Srbi prosli u HR poslije OLUJE, a kako tipovi poput tebe...:

pozdrav svima

evo već mjesecima čitam vaše teme. I iskreno malo sam u nedoumici. Ali s obzirom da smatram da Vam moram nešto reći konačno sam se i prijavio.
Naime moja situacija je specifična. Ja sam Petrinjac i javljam Vam se iz Petrinje. Za vrijeme oluje moj stari je odlučio pobjeći zajedno sa ostalom vojskom, BTW bio je mobiliziran, bez imalo griženje savjesti ostavio je mene s majkom i dvije godine starijom sestrom (tada je imala 7 godina, a ja 5).
Majka se s nama sakrila u podrumu i uz nas dvoje sakrila je bombu. htjela ju je akivirati u slučaju mučenja i sl.
Međutim došla je hrvatska vojska, i to oni zloglasni gromovi, pod umirujućim riječima odvela nas u jednu školu u Sisku (za one koji znaju 22. lipanj), dali su nam osnovna sredstva za život, a šta je najbitnije sigurnost. Nakon nekih mjesec dana vratili smo se u Petrinju, a mogli smo izabrati Srbiju, međutim majka je sve stavila na kocku.
Prva godina, pa i druga je bila patnja. Možete misliti kako su nas gledali ljudi koji su se vratili svojim kućama, a pola njih je izgubilo nekoga u ratu. Zamislite, imao sam samo šest godina, a nazivali su me četnikom, a sestru četnikušom. A ja pojma nisam imao ni što to znači. vrijeme je teklo, dok majka nije dobila posao živjeli smo uglavnom od humanitarne pomoći, među ostalim i katoličkog Caritasa.

PETRINJAC
28-10-2007, 17:16
1999. majka se udala, zamislite ironije, za hrvatskog vojnika.
dobio sam brata.
I da sad ne duljim, sestra je na trećoj godini faksa, ja na prvoj.
Biološki otac mi je u Vojvodini, postao je kroični pijanac.
Mamina sestra kad dođe u posjetu, misli da je došla u Ameriku.
A djed, po ocu, u Srbiji živi od hrvatske mirovine i hrani cijelu obitelj od očeve sestre.
Ne znam koga vi slušate, mislim na one nostalgičare za RSK, kada se nadate da će se ta umobolna tvorevina ponovno vratiti. Ideja ravna onoj šačici NDH-a nostalgičara.
Baš me zanima koga bi Vi na ovim prostorima ponovno mobilizirali. Ovo malo staraca, od kojih je samo mali dio opterećen velikosrpstvom, a ovi mlađi više se niti ne žele izjasniti kao srbi. Iako više zbog toga nemaju nikakvih problema. Normalno se slavi i Božić i Uskrs i Slave. Zamislite moj oćuh, ponovno napominjem hrvatski vojnik, inzistira da moja majka njeguje svoje običaje.
Baš me zanima koji se to mladić opirao pozivu na regrutaciju u HV, ja ne znam ni jednoga, naprotiv
Hrvatska je moja domovina, i ja poput Vas druge nemam, a korjena se nikad neću odreći.
eto toliko
pozdrav

PETRINJAC
28-10-2007, 20:33
Dosta su ga Srbi zajebavali po forumu...evo njegovog odgovora..

1999. majka se udala, zamislite ironije, za hrvatskog vojnika.
dobio sam brata.
I da sad ne duljim, sestra je na trećoj godini faksa, ja na prvoj.
Biološki otac mi je u Vojvodini, postao je kroični pijanac.
Mamina sestra kad dođe u posjetu, misli da je došla u Ameriku.
A djed, po ocu, u Srbiji živi od hrvatske mirovine i hrani cijelu obitelj od očeve sestre.
Ne znam koga vi slušate, mislim na one nostalgičare za RSK, kada se nadate da će se ta umobolna tvorevina ponovno vratiti. Ideja ravna onoj šačici NDH-a nostalgičara.
Baš me zanima koga bi Vi na ovim prostorima ponovno mobilizirali. Ovo malo staraca, od kojih je samo mali dio opterećen velikosrpstvom, a ovi mlađi više se niti ne žele izjasniti kao srbi. Iako više zbog toga nemaju nikakvih problema. Normalno se slavi i Božić i Uskrs i Slave. Zamislite moj oćuh, ponovno napominjem hrvatski vojnik, inzistira da moja majka njeguje svoje običaje.
Baš me zanima koji se to mladić opirao pozivu na regrutaciju u HV, ja ne znam ni jednoga, naprotiv
Hrvatska je moja domovina, i ja poput Vas druge nemam, a korjena se nikad neću odreći.
eto toliko
pozdrav

radi se
29-10-2007, 14:14
o tome da je decko dosta ispatio na forumu, da su ga izbljuvali, ali ima i onh koji su ga razumjeli i podrzali.

U svakom slucaju, meni sve sta je napisao - od ponizavanja prvih par godina od strane Hrvata pa do oporavka, i sve ostalo - prilicno tipicno za razvoj dogadjaja u hrvatskoj poslije 1995...

Ja bi iskreno volio i sa njim porazgovarati...

Neznam zasto forum ne prima njegovu trecu poruku...

29-10-2007, 14:18
pozdrav
ne ljuti me Vaše pisanje.
ja sam bio djete i gevedeset pete nisam znao da sam alive, a kamo li da sam imao svoje opredjeljenje. meni je danas malo manje od 19 godina, u Zg sam na faksu i živim jedan život dostojan studenta, a to moje sestrične u Vojvodini nemaju.
možete misliti da sam provokator, ne smeta mi, ali ja se s Vama ne bi mjenjao. About war znam samo po pričama, a najviše vjerujem svojoj majci.
najvećiworior je bio onaj ko je ukrao traktor i uspio ga natovariti ukradenim stvarima i još ako je killed vlasnike bio je car. Sramite se bijednici.
Moj očuh koji je četiri godine proveo u gardi nikad mi nije htio pričati o ratu, a izgubio je i brata i ujaka.Ne mrzi nas, u protivnom ne bi oženio moju majku. Moj stari je, navodno, donio jedan video, ali taj nikad nije došao do dnevne sobe, ostao je u garaži.
U are going to die out in srbiji kao sluge, kao pridošlice, a maštali ste o njoj kao o svojoj domovini.

Istina je u Petrinji ima dosta bosanaca, croats, but real
croats, pravi petrinjci, još uvijek više cijene nas Srbs, bez obzira na gadosti koje smo ima nanjeli, kažem mi a veze nema s tim, jer smo im po kulturi ipak bliži.
svaki dobronamjeran čovjek, Srbian or Croat ili šta već, dobrodošao je, i rado ću popiti s njim piće, jesti.
Ispričavam se na svemu, pogotovo ako sam nekog uvrijedio, malo sam potresen odgovorima, iako su očekivani.
pozdrav

Eto neke
29-10-2007, 14:19
sam rijeci izmijenio i forum je primio text...

Nego
29-10-2007, 19:13
Sta ti kazes Mazohiste??

Pa ti si
30-10-2007, 00:09
nacisto lud covek - pokusavas jednim pojedinacnim slucajem da negiras kazivanje onoga Trpimira na onome mamut topiku!!!

U stvari, meni si poznate proporcije vasih zlocina u Dalmaciji i Lici posle zauzimanja tih prostora. Uostalom zato se i sudi Norcu, Ademiju, Markacu... (a ne sudi im se za Petrinju).
Cinjenica jeste da je daleko manje zlocina bilo u Slavoniji posle uspostave vase kontrole, nego dole na jugu, slazem se.

Meni licno je bila dovoljno par stvari koje su se desile u mom kraju, mojim komsijama:

1) U jednom selu ostala jedna retardirana baba, svi ostali otisli. Na nagovor suseda da krene sa njima, inace ce ustase ubiti, odbila je sa objasnjenjem da "nikome nije kriva".
UBILI SU JE METKOM U POTILJAK CIM SU UPALI U NJENO SELO!

2) Cetvorica mojih komsija putovali vozilom oznaka rsk. Bili su zaustavljeni i odmah bez ikakvog pitanja i obavestenja pokoseni na licu mesta!

Znam ja dovoljno da bi mogao nasesti kupujuci muda za bubrege.

A sto se tice takvih slucajeva o kojima ti pises , ma gledao sam i to na CNN. Kamere prisutne, pozvani svi koji su trebali da se uvere u mladu HR demokraciju i "tolarenciju" prema Srbima, a srpski momak u glavnoj ulazi, ispunjava molbu za hr drzavljanstvo koje mu se ekspresno odobrava. To tamo gde su radile cnn kamere i Helsinki Watch, a na "Juznom potezu" katastrofa!!!

Ej, ne kupujem ja tu pricu.

Po svim
30-10-2007, 09:18
tvojim komentarima zakljucuje se da TI ocekujes i UVJEK si (kao i svi tvoji) od Hrvats "SPECIAL TREATMENT"!

Jer MI smo Srbi, to se samo po sebi razumije...

Da li si ti u stanju se uziviti u tvojoj degeneriranoj masti, KAKO su se Hrvati osjecali od 17/08 -1990 pa do oslobodjenja 1995?

Koliko su ponizenja, silovanja, protjerivanja (sa plasticnom vrecicom u ruci) etnickog ciscenja, krvi, terora, UZBUNA, nesigurnosti, strasa, destrukcije i suza itd, itd od Srba dozivjeli.

Dakle ti - koji su protjerali 350 000 Hrvata - dakle POTPUNO etnicki ocistili podrucje...(KOLIKO TO JA TU PUTA VEC PISEM??????), pobili ko zna koliko tisuca, popljackali im SVE!! Porusili SVE Hrvatsko sakralno...ITD, ITD...

KAKAV tretman je za ocekivati za takve?? Zato je ta vasa "vojska" u panicnom bijegu od Hrvata i svoje valstite gazila koji su im put zakrcili...

Po svim
30-10-2007, 09:18
A ko??? je mogao biti u autu (vjerojatno ukradenom od kojeg protjeranog ili ubijenog Hrvata 1991) sa RSK tablicama...

KO?? ce odgovarati za sav teror koji je HR prozivljavala - Babic, Maric, Dokmanovic? KOZOJEBAC?

Uglavnom... dobili ste od Hrvatske i Hrvata DALEKO, DALEKO bolji tretman nego ste u snu zasluzili...

Svi koji su bjezali glavom bez obzira su ZNALI sta su napravili i znali su KAKO bi oni (kako vec i jesu u praksi) postupali sa Hrvatima u obrnutim slucajevima... Ne vracaju se...

Uglavnom... Oluja operacija na ogromnom podrucju, sa velikim brojem vojnika i oruzja na obje strane... obavljena za nekoliko dana... sa zrtvama koje se mjere u mozda 1000 ili max 2000.... to je kirurski napravljeno...

I Konacno - mislimd asam shvatio vase stalno i vjecmo ponaljanje rijeci "IZDAJA" tih dana...

Vi ste izdaju smatrali time da Srbija nije momentano krenula u rat na vasoj strani...

Bojali su se oni da Beograd ne dozivi sudbinu Knina...

Cuj, odabrao
30-10-2007, 11:25
jedan jedini slucaj iz Petrinje, slucaj koji je trebao Tudjmanovoj nazi state kao zednome vode u pustinji, da se pokazu kakva je tolerancija prema Srbima.

Koliko si bre naivan kao hotelska sobarica kad si pomislio da cu ja tu pricu da kupim.

Koje bre stradanje u Hrvatskoj, u Hrvatskoj je trajao rat 3 meseca.
Koje masakriranje, koje silovanje, sta jedes govna.
Bilo maskriranja na Ovcari i nesto u Skrabnji i gde jos?

U usporedbi sa ratom u Bosni, rat u HR je bila decja igra.

Pojedinacno
30-10-2007, 11:50
prisustvo Srba nije bio problem Tudjmanu, naprotiv, oni su tu dobrodosli da se pokazu pred inostranim kamerama i i medjunarodnim humanitarnim organizacijama kako je HR tolerantno drustvo.

Za razliku od pojedinacnog, masovnije prisustvo Srba je bio problem za Tudjmana, i zato ih je nazvao "remetilackim faktorom".
I u sustini, cela njegova retorika ukazivala je planiranu politiku etnickog ciscenja.
Niko na svetu nemoze me ubediti da su njegove poruke i govori mrznje znacile ista drugo.
Pa niko nije lud.

Kad neko kaze celom jednom narodu: "Otisli su, neka im je srecan put, nisu stigli da pokupe svoj prljavi novac ni svoje prljave gace",
seronjo iz Svedske, kako ja doticni govor da prevedem vec kao aminovano etnicko ciscenje???

O donosenju zakona da se izbeglima oduzme imovina posle mesec dana, pri tom cineci povratak nemogucim bilo kome, isto ne mogu drukcije da prevedem nego planirano etnicko ciscenje.

Cim neko pominje procente, gde ga ja mogu svrstati vec u naciste?

I sve sta sada radite pozitivno u vezi povratka vasih gradjana srpske nacionalsti, jeste samo proizvod pritisaka iz EU i medjunarodne zajednice, nista vise.

Ukratko
30-10-2007, 11:59
vama Srbi trebaju pojedinacno (mestimicno) da bi ste se prodavali pred medjunarodnom zajednicom i javnosti kao visenacionalna tolerantna drzava, a u sustini ste jednonacionla, katolicka (nesekularna).

Toliko od mene u vezi pomenutog slucaja.
Ne kupujem pricu.

sta se
30-10-2007, 12:14
zadnjeg komentara tice - TOCAN je...
Samo zbog EU cemo tolerirati taj dio Srba koji se vraca...

A zasto??? Zato sta su SVI Srbi, koji kad su pobjegli iz HR - bili totalno fasisticko, nacionalisticki ustrojeni protiv Hrvata i domovine, zadojeni TOTALNOM mrznjom...i u takvom su stanju pobjegli u maticu (racunali su da bi Hrvati prema njima bili onakvi kakvi su oni bili prema Hrvatima...)

U Srbiji su se JOS dodatno zatrovali - i postavlja se pitanje? STA?? oni hoce u HR?? kad su domovinu izdali, odbacili i svim sredstvima se trude da se to i dogodi?

Razlika postoji kod Srba koji su zivjeli na oslobodjenim prostorima i onima koji su ostali u "krajini" poslije 1995. Oni su se polako otkontaminirali... vidli su da se u HR radom moze nesto napraviti, polako su zaboravili Srbovanje... i aklimatizirali se...

A oni koji bi se ipak vratili?? To je samo zato sta nemaju u matici sa da jedu... - OK othranit ce Hrvatska i to... mi smo krscani...

A sta se rata u HR - vidi se da si (kao i ocito SVI Srbi) TOTALNO bezosjecajan i POJIMA nemas sta ste u HR radili i uradili... Spomenut cu ti samo Zadar, sa Brda Kriza ste ga imali na dlanu i tukli ste ga kad god se je nekom prohtjelo. Zatvorili ste vodu iz Zrmanje, i kopneno ga odsjekli od svijeta...

Pojima nemas
30-10-2007, 12:14
Snabdjevanje namirnicama, strujom i vodom se je sve obavljalo brodovima i jednom trakom preko mosta na Pagu... (struja agregatima)... Zadar je bio MRTAV do kraja 1993-mozda do pocetka 1994... (poslije Medaka i snaznog jacanja HR vojske...koja vas je imala na nisanu uzduz cijele fronte. Pa kad bi pokusali zapucati, dobili bi posteno nazad - i tako ste se malo umirili...)

Presjekli ste glavne komunikacije Hrvatske... istok - zapad
sjever - jug.. Da li ti znas sta je to znacilo za zivot?
Za privredu?
Za snabdjevanje?

Unistili ste HR turizam...
sve...rastjerali 350000 iz okupiranih podrucja i jos skoro toliko iz pogranicnih podrucje..

Dubrovnik ste cijeli devastirali - (50 km juzno i 50 KM sjeverno)... terorizitrali Gopspic, 8do Me(t)daka, Karlovac, Sisak, Osijek, Vinkovce...Gradiske itd...

POJIMA nemas...

Opet ides u
30-10-2007, 22:56
sirinu, opet razvodnjavas. Drzi se teme, magare. Drzi se teme zasto je doticni Petrinjanin dobio dobar tretman u HR?

Evo i sam si odgovorio:

"zadnjeg komentara tice - TOCAN je...
Samo zbog EU cemo tolerirati taj dio Srba koji se vraca..."

Pa cemu onda tvoja prica sa pocetka topika???
Zar se ovom poslednjom izjavom nisi posrao na ceo tvoj tekst?

Pa eto konacno sam te ubedio, pa da zavrsimo ovu temu.

Da zakljucimo,
31-10-2007, 00:00
pomenuti tretman Petrinjanina nije rezultat vaseg prirodnog tolerantnog drustva, vec rezultat pritisaka iz EU i vase udvaracke politike pred medj. institucijama.

Necu reci da su svi Hrvati takvi i da svi do jednoga ne bi pozeleli Srbina za komsiju, ali, na osnovu tvog recnika, ti nikako ne spadas u tu umerenu i tolerantnu grupu.

Ja sam
31-10-2007, 08:54
Ovo o Petrinjcu nalijepio samo da se vidi kako su (odnosno bi) prolazili civili iza HR vojske.

A vi? Pa znali ste sta ste napravili, a rezonirali ste kao Srbi: Hrvati su kao i mi, znaci bjez, BJEZ...i spasavaj glavu.

Priznajem da je bilo dosta slucajeva gdje je HR vojska dosla u mjesta gdje su ostali samo civili. Civili su vidli da je vojska OK i zapitali su sta ce oni sad? Sta ce se dalje dogoditi? Da li ce im ko sta nauditi? itd...

A Neki su znali odgovoriti: Mi smo normalna HR vojska i mi idemo uskoro (SAD?) dalje, ali iza nas dolaze "USTASE"...

I? u najkracem mogucem roku ljudi pokupe sve svoje stvari i BJEZ...

Eto bilo je i toga...

Inace citam po srpskim forumima price kako svi bez problema putuju u Hrvatsku, kako su i na granici (Hrvati)(poglavito sa BiH) vrlo ljubazni, kako nigdje niko problema nema, dapace...

Onda spominju neka sela - manje vise mrtva - Pa Knin, ljude koji su ostali, koji su se vratili...itd, itd...

Spominju i mnogo veci red, standard i kupovnu moc...

Bio sam u Kninu (kao i svake godine za 05-08), i ove je godine bilo dosta vise srpskih auta nego inace...

Priznajem do sad terorizma bilo nije, kriminala ponesto je,

2008 je HR u NATO-u, a (mozda)2009 u EU. onda nam se "Balkan" vise nikad dogoditi nece...

I sta, kad si vec
31-10-2007, 14:27
bio tamo za proslavu u Kninu, zar ti ne bode oci sto jos uvek nema na vidiku pomen svima zrtvama rata, globalnim zrtvama, tim pre sto se radi o vasim sugradjanima, ili te svoje sugradjane srpske nacionalnosti i dalje odbacujete???
Pa cak i da nisu vasi, red je da jedno moderno demokratsko drustvo oda pomen svim zrtvama i izrazi sa osecajnost sa onima koji dozivese biblijsku katastrofu.

Evo komentara
31-10-2007, 14:32
jednog postenog Hrvata, preuzetog iz vaseg tiska:

===========================
Ja mislim ovako... oko rijeci ,pojam "radjanje hrvatske".Osamostaljenje je imalo dvije glavne slijednice.
Biti prisutan politicki cimbenik i proguravanjemm svojih ideja, ostvarivanja istih, posto-poto.
I drugu internu, kafansku, balkanskii cemer politiku dogovaranja. Tudjman i drustvo su
zasluzni za to sto sada imamo, ali nacin na koji se to desilo u praksi, na terenu i kako se to
objektivno prikazalo u to vrijeme, bio jena momente, mutan(u pravilu 7dl citse vode i 3 dl
prljave daju 1l prljave vode). U svakom slucaju, Tudjmanov govor tijela, u to vrijeme,
nije Srbima u Hrvatskoj nudio nkakvu garanciju da nebudes ubijen sa cijelom familijom na
kucnom pragu svoje kuce. A culi su da su ovi "krenuli". Krenuvsi od stajalista malog covjeka.
Politicari u to vrijeme, nespretno su preskakli prepreke i, katkad, stotine tisuca, ustvari obicnih,
malih ljudi, dozivi masivni, apsolutno epski, biblijski potop, put ka istoku. To se nije trebalo desiti.
Cimbenici tih desavanja bi, ustvari, trebali prihvatiti stvarnost. I ne praviti se vazni.. Pravi domoljub
Hrvat, uz sve ostasle kvalitete, MORA pokazati dozu oprosta, sazaljenja i pokajanja GLOBALNIM
zrtvama rata, ma sa koje one strane bile.. Ko drugome jamu kopa, , znamo vec sto su stari ljudi rekli.
Stvari se danas desavaju brzo, gradi se brzo i mogli bi za neko vrijeme vidjeti kompletna naselja,
gradice i kvartove, prodane englezima, rusima, kinezima i sl, i ljudi koji nemogu prihvatiti medjunacionalne
razlike i postovati razlicitosti, jednostavno nece biti kompatibilni u novu Europu.
xxxx A politicari se u Kninu slikaju. xxxx
=============================

Pa eto
31-10-2007, 19:15
kad si to nalijepio Mazohistu, onda cu ti i komentirati slijedece:

po duhu najave (pripremljenog) clanka se da zakljuciti da bi on tebi buio prihvatljiv. OK ja cu ti reci da se ja slazem sa vecim dijelom toga clanka.

No tu ima stvari i faktora koje se mora uzeti u obzir pod kojim okolnostima se je akcija odvijala i sve moguce aplikacije koje su se mogle dogoditi.

Kao prvo: Hrvati su imali MAX 7 dana (ako i toliko) da privedu akciju kraju.

Niko nije znao kako ce svijet reagirati, niti da li ce Srbija i bosanski Srbi umijesati. Ako bi se oni umjesali, onda bi HR vojska iz istocne Slavonije - ne samo oslobodila Vukovar, nego krenula put Beograda. A kud bi to dovelo cijelo podrucje...???

Sta bi se dogodilo ako bi doslo do "puskaranja", odnosno nekog novog fronta?

A zna se kakvi su Srbi kad im ledja okrenes...

Svi znaju kakvi su oni panicari... i kako ne znaju racionalno donositi odluke...

...te koliko su Hrvati isfrustrirani dugogodisnjim ponizavanjima, terorizmom, sa svojih preko 500 000 izbjeglica po hotelim na Jadranu itd...

Sa tolikim zrtvama... gdje manje vise svaki HR vojnik ima nekog ko mu je poginuo...

Nekako mi se cini da je ovako bilo najbolje, samo ako se oduzme ona blesava paljevina srpskih kuca (OSVETA pojedinaca, koji su znali koju ce kucu...), te da se onda KONTROLIRANO vraca u HR, da se zna ko, kako, gdje, zasto itd...

provokator
31-10-2007, 20:21
plin,
noz,
jama.
vjesalo,
stratiste,
kama.
.........
i jadna
srpska majka
............
katolicko-ustaska
bajka.
Antisrpska hajka!!!!!!!!!!!!

Pa priznaj
31-10-2007, 20:41
da je ovako bilo najmanje MOGUCIH srpskih zrtava!

A koliko bi ih moglo biti da je bio nekakav drugi scenarij??

Ipak su zivoti najbaznji...zar ne?
NAROCITO AKO SU (SVETI) SRPSKI...!
Razumije se!

Prema tome
01-11-2007, 00:28
dokle god vas ne budi interesovale globalne zrtva rata, i tragedija celog jednog naroda (hrvatskih gradjana, nicijih drugih), za mene cete biti smesni i prezreni (mislim na vasu vlast, naravno, a i na dobar deo puka).

Sto kaze onaj posteni Hrvat, treba prestati izigravati i corovog i gluvog nad ljudskim tragedijama, tragedijama obicnog malog coveka koji se u proseku nije nista pitao, vec mu je najveca greska sto se rodio u pogresno vreme na pogresnom mestu.

Pricam sta treba, sta bi bilo humano i ljudski raditi DANAS, a ne sta bi bilo kad bi bilo i da je bilo ono kako ti razvodnjavas i trabunjas u svom stilu i sa pozamasne distance ususkan, narocito kad nemas pravog odgovora.

Sta bi kostalo Mesica, Sanadera i ostale da su izrazili sucut svim zrtvama rata, i da su izrazili zaljenje zbog velike ljudske tragedije svih pa i onih na drugoj strani?
Sumnjam da bi im pala kruna sa glave, i sumnjam da bi to i malo okrnjilo velicinu i znacaj vase pobede, sta vise, vise bi ste pobrali simpatije humanog dela covecanstva i onih kojima je ta sucut i to zaljenje potrebno.
To bi mogla biti klica poverenja i pomirenja i buduceg zivota i kao sugradjana i kao suseda.

Vidis
01-11-2007, 09:31
radi se o tome da se NIKADA i od NIKOGA (osim mozda Vadizuba Babica) nije culo NISTA, ama nista sta bi moglo naslutiti da protagonistima klanja u HR na bilo koji nacin zao da su to klanje pokrenuli.

Nikada niste prestali gajiti mitove (za nas relevantan je Jasenovac), koje vadite po potrebi. Nikad niste pristali na jedno znanstveno ispitivanje cinjenica - tj: ispitati TOCNO sta se je dogodilo i kako, koliko itd...

Radili ste za pobune kao i sada i uvjek i iskoristavali vas najveci talent:

sirenja mucki,
lazi,
poluistina,
gajenje mitova itd,

da bi maximalno moguce naudili Hrvatskoj. Nikad ni u kojem momentu niste priznali sve patnje, ponizenja, uzase, destrukcije itd sta se prouzrocili Hrvatskoj... (OK, Tadic i jos neki su spomenuli nesto tako, ali NIKO ko bi se mogao relatirati na VAS, osim kako rekoh Vadizub... a mozda i Rade Leskovac... ali on je bio samo neutralan, on je rekao "mi smo se borili za Veliku Srbiju, a Hrvati za "Veliku Hrvatsku" i oni su pobjedili, ja to priznajem i ja se moje ideje odricem i nastavljam ziviti u Hrvatskoj i postivati njen ustav i zakone...(otprilike tako).

Meni je jasna vasa tragedija - i ona se tumaci bas pod: Ko pod drugim jamu kopa...

ali vama ne ostaje nista drugog nego da pokusavata ne nenaudjivati Hrvatskoj i odbaciti sve ideje iz 1990/1991 i vratiti se u domovinu - samo kao lojalni gradjani... koji postuju zakone republike Hrvatske...

...osobno imam dojam, citajuci sve moguce srpskog, da je prevagnulo takvo razmisljanje...(ali nikad nisi siguran).